Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elniko

quote:

Orijinalden alıntı: HASAN4

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

@gimmeluck, Cinema 3D TV serilerinde panelden 3D görüntü verme, diğer SG gözlük kullanan 3D TV lerden farklı işliyor. Bu konunun ilk mesajında ayrıntılı bir şekilde anlattım bu konuyu, incelerseniz mutlaka cevap bulursunuz bu soruya.

@HASAN4, 2011 yılı D serilerinde tek fark kızılötesi değil de bluetooth kullanarak gözlük ve 3D TV iletişimi sağlanması. Görüntü teknolojisi bu hariç tamamen aynı. Bu yenilik baş ağrısı, göz yorulması, bulantı vb. sorunları gidermiyor, sadece gözlülğün TV ile daha kaliteli bir iletişim kurmasını sağlıyor. 20 30 dk değil deneyebilme şansınız varsa ortalama bir film zamanı kadar denemenizi öneririm, alıp kullanırsanız bu kadar süre kullanıyor olacaksınız çünkü.

42LW5500 de 2D -> 3D çevirisi var, bu TV yi alan arkadaş onayladı geçen sayfada bu özelliği. 42LW5500 2900TL civarında bulunuyor yalnız, 2300TL değil.

http://www.alalimbakalim.com/urun/lg-42lw5500-107cm3d-fullhd-100hz-led-tv.aspx?ref=akakce&v=0.95.4 bu sitede var 2335 tl

birde 42lw5500 için bilgi isteyen varsa bu sitede cok güzel anlatılmış

http://www.incehesap.com/lg_42lw5500_42_full-547-18675.html?ref=akakce&v=1.70.5

buda 2.476

fiyat gerçekten çok iyimiş yarın arayıp stok durumu öğreneceğim eğer stokta varsa bu hafta alabilirim.

birde bu fpr gözlükleri nereden temin edebiliriz acaba çünkü bir tane yetmeyecek ve anladığım kadarıyla üsteki sitede içinde tek gözlük var.

zaten iki tane çıkıyor kutudan yanlız bana birde aile paketi denen içinde 5 adet daha gözlük olan bir paket de verdiler alacağınız yere bir sorun veriyolarmı diye...
    sonuç olarak bende 7 tane gözlük var

• Selam Dostlar,

Ocak Ayında GOLD dan LG 47LE5300 model tv aldım. Ev hali malum en çok seyredilen SD kanallar dır bizde. Yerel kanallarda HD kanal sayısı az.
    Doğubank daki bazı arkadaşların kötülemesine rağmen bu tv yi kullananlar bilir SD yayınlar sanki DVD seyrediyormuş gibi net ve berraktır.

Geçen cumartesi bir arkadaşımla doğubankı geziyoruz. Aklım hep 3D TV lerdeydi. Arkadaşım tv ni bana ver sen kendine bir tane 3D TV al dedi.
    LED 3D ne var diye bakarken 47LX6500 model bir tvde karar kıldım ve aldım. Akşam tv eve geldi.. Tabiki eski tvde arkadaşıma. Montajdan sonra ne görim.
    O güzelim SD yayınlar çamur gibi. 3D filimler karanlık ve performansı çok kötüydü. 3D ye geçerken bir uğultu yapıyordu. Anlayacağınız hafta sonum çok kötü geçti.

BU arada internet sayfalarında LW5500 modelinden yeni nesil 3D lerden bahsediliyordu.

Bir arkadaşla Pazartesi hemen bir LG bayiine gittik ... 47LW5500 modeli yakından gördük. 3D performansı tartışılmazdı. Sinemada REAL 3D seyredenler bilir. Aynı sinema ortamı. Net ve Berrat görüntüler...
    Ama bize gösterilenin DEMO çalışma olduğunu böyle filimler bulamayacağımızı konuşmuştuk arkadaşımla.

Neyse tv yi aldığım yere döndüm. Derdimi anlattım. Doğu banktaki arkadaş sağolsun yeni istediğim tv den de geçirmesine rağmen o kadar iyi davrandıki :) neyse dün akşam 47LW5500 tvmi teslim aldım.

SD yayınlarda;
    47 LE5300 tv de görüntü süper,
    47 LX6500 çok ama çok berbat,
    47 LW5500 de süper ötesi. Hiç bir ayar yapmamama rağmen renkler canlı
    SD yayınlar net . TV nin 30 cm dibinede girsen görüntü aynı.

HD yayınlarda;
    47 LE5300 tv de HD görüntü süper,
    47 LX6500 200 Mhz olmasına rağmen uzak sahnelerde çamurlaşma vardı. Sivas-FB maçında çimler yerine başka bişi vardı sanki.
    47 LW5500 de HD süper ötesi.

3D Performansı;
    Film Karmakarışık 3D Çizgi Film, Avatar 3D
    47LX6500 de titreme çok, görüntü karanlık, gözlükler ağır.3D de seyrettiğini sanıyorsun derinlik yok.
    47LW5500 de ne bir titremeden eser yok. Görüntü çok net ve berrak. Işıklar açıkken bile kendimi sinemada hissettim. Mağazada seyrettiğim demo neyse yayında o. Derinlik çok fazla.
    Kutudan 7 gözlük çıktı. 2 tanede REAL 3D sinemalardan aldığım bendekilerle 9 gözlüğüm oldu.
    Oda da hangi açıdan ve metreden seyredersen seyret değişen hiç bir şey yok. Şaka gibi....

Turksatdaki Teledünyanın demo 3D yayınını açtım. Yayın çok güzel ve farklıydı. Aynı netlik blue raydeki gibiydi.

Ne diyim bana çok pahalıya gelsede Allah herkese nasip etsin.. Allah utandırmasın, şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada 47LE5300 ümü verdiğim arkaşadım aradı.. Eski tv si 40 inç Lg idi modeli bilmiyorum.
    Yaw kardeş bu ne görüntü alışkanlık yaptı dediğinide ileteyim.

• Merhaba;

Ben de 42lw650s ile 47lw5500 arasında kaldım. ikisi arasındaki farklar nelerdir.
    5 inch büyük olsun derken, cok iyi özelliklerden mahrum kalmak da istemiyorum
    tavsiyeleriniz nelerdir hangisini alayım
  • Hayırlı olsun Apranax, ben de bu ayki maaşımı bir alınca alacağım mutlaka Cinema 3D TV serisinden bir tane

Bu arada bu site de büyük indirime gitmiş 42LW5500 de, ucuz arayanlar için LG Türkiye garantili ve askı aparatı dahil;
    alalimbakalim - Tek çekim fiyatı 2359TL. 3 taksit de 2400TL civarı karta göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 25 Mayıs 2011; 9:54:37 >
  • aile paketinde verilen gözlükler FPR gözlükler değilmi.
  • Sabahtan bu yana sanırım 6 - 7 firma ile görüştüm. 42" her çoğu yerde bulunmasına rağmen 47" ne yazıkki yok. LX serisini azaltmadan daha da getirmezler gibi duruyor.

İşin garip tarafı şu. 42" şu anda LG garantili olarak 2400-2700 civarlarına bulunabilirken 47" 3400-3700 civarında. Bu kadar fark olması pek mantıklı değil. Sanırım piyasada 47" ler arttıkça fiyatlar daha oturacaktır. Muhtemelen 3400 civarlarına 47LW65000 alınabilecek.

Beklemekte yarar var.
  • 47" fiyatının yüksek seyretmesi 42" lerin nedenini anlamadığım bir şekilde şu an çok büyük kampanyalarla satılması yüzünden bence. Bana 1,5 hafta önce 3000TL demişlerdi LG'den bu TV için, şu an 2400TL ye bulunabiliyor Türkiye garantili olarak - internet satış sitelerinde tabii ki. Teknosa veya LG'de 2900TL civarı. Sanırım tanıtım mahiyetinde satış rakamlarının bir anda arttırılması hedefleniyor. Direk 42" isteyenler için şu anki fiyatlar gerçekten çok iyi. 47" için 3200TL civarı iyi rakam olur sanırım, ben onların fiyatlarının 42" kadar oynayacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 25 Mayıs 2011; 11:08:45 >
  • Açıkçası bende özellikle 5500' ün düşeceğini düşünüyorum. Samsung d serisi karşısında çıkardığı özellikle lw6500 ve lw550 s gibi modeller artacağı için ilk model olan lw5500 ün fiyatı ciddi anlamda düşecektir. Şu anda teknosada LW550 s 5000 lira civarı sanırım. Bunun kıyaslanacağı 46d7000 modeli 4200- 4500 arası rakamlarda alanlar var.

42LW 1 aya yakın süredir piyasada sanırım. O bile bu kadar sürede düştüyse; 5500 lerin fiyatları da düşer bence.
  • Bir de şöyle bir durum var, D7000 ve D8000 serilerinde de 40" ve 46" arasında da uçurum fiyat farkı var. İstanbulbilişim sitesine göre 40D7000 - 46D7000 arasında 1200TL lik bir fark var, D8000 serisinde de bu kadar hemen hemen. Ki bu seride de LG Cinema 3D serisi gibi çok büyük bir farklılık yok özellikler arasında.
  • ARKADAŞLAR HERKES ALDIĞIM YERİN TELEFONUNU VE ADRESİNİ SORMUŞ PM'DEN VE BURADAN. BEN SİZE BURADAN YAZAYIM. REKLAM DEGİLDİR. KENDİLERİYLE HERHANGİ BİR BAĞIM-BAĞLANTIM YOKTUR.

0232 374 0949
    DOĞAN TİCARET

47LW5500 = 3300TL/12 TAKSİT
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApranaX

Selam Dostlar,

Ocak Ayında GOLD dan LG 47LE5300 model tv aldım. Ev hali malum en çok seyredilen SD kanallar dır bizde. Yerel kanallarda HD kanal sayısı az.
    Doğubank daki bazı arkadaşların kötülemesine rağmen bu tv yi kullananlar bilir SD yayınlar sanki DVD seyrediyormuş gibi net ve berraktır.

Geçen cumartesi bir arkadaşımla doğubankı geziyoruz. Aklım hep 3D TV lerdeydi. Arkadaşım tv ni bana ver sen kendine bir tane 3D TV al dedi.
    LED 3D ne var diye bakarken 47LX6500 model bir tvde karar kıldım ve aldım. Akşam tv eve geldi.. Tabiki eski tvde arkadaşıma. Montajdan sonra ne görim.
    O güzelim SD yayınlar çamur gibi. 3D filimler karanlık ve performansı çok kötüydü. 3D ye geçerken bir uğultu yapıyordu. Anlayacağınız hafta sonum çok kötü geçti.

BU arada internet sayfalarında LW5500 modelinden yeni nesil 3D lerden bahsediliyordu.

Bir arkadaşla Pazartesi hemen bir LG bayiine gittik ... 47LW5500 modeli yakından gördük. 3D performansı tartışılmazdı. Sinemada REAL 3D seyredenler bilir. Aynı sinema ortamı. Net ve Berrat görüntüler...
    Ama bize gösterilenin DEMO çalışma olduğunu böyle filimler bulamayacağımızı konuşmuştuk arkadaşımla.

Neyse tv yi aldığım yere döndüm. Derdimi anlattım. Doğu banktaki arkadaş sağolsun yeni istediğim tv den de geçirmesine rağmen o kadar iyi davrandıki :) neyse dün akşam 47LW5500 tvmi teslim aldım.

SD yayınlarda;
    47 LE5300 tv de görüntü süper,
    47 LX6500 çok ama çok berbat,
    47 LW5500 de süper ötesi. Hiç bir ayar yapmamama rağmen renkler canlı
    SD yayınlar net . TV nin 30 cm dibinede girsen görüntü aynı.

HD yayınlarda;
    47 LE5300 tv de HD görüntü süper,
    47 LX6500 200 Mhz olmasına rağmen uzak sahnelerde çamurlaşma vardı. Sivas-FB maçında çimler yerine başka bişi vardı sanki.
    47 LW5500 de HD süper ötesi.

3D Performansı;
    Film Karmakarışık 3D Çizgi Film, Avatar 3D
    47LX6500 de titreme çok, görüntü karanlık, gözlükler ağır.3D de seyrettiğini sanıyorsun derinlik yok.
    47LW5500 de ne bir titremeden eser yok. Görüntü çok net ve berrak. Işıklar açıkken bile kendimi sinemada hissettim. Mağazada seyrettiğim demo neyse yayında o. Derinlik çok fazla.
    Kutudan 7 gözlük çıktı. 2 tanede REAL 3D sinemalardan aldığım bendekilerle 9 gözlüğüm oldu.
    Oda da hangi açıdan ve metreden seyredersen seyret değişen hiç bir şey yok. Şaka gibi....

Turksatdaki Teledünyanın demo 3D yayınını açtım. Yayın çok güzel ve farklıydı. Aynı netlik blue raydeki gibiydi.

Ne diyim bana çok pahalıya gelsede Allah herkese nasip etsin.. Allah utandırmasın, şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada 47LE5300 ümü verdiğim arkaşadım aradı.. Eski tv si 40 inç Lg idi modeli bilmiyorum.
    Yaw kardeş bu ne görüntü alışkanlık yaptı dediğinide ileteyim.

Sonunda bir inceleme geldi... (BAŞKA konuyok sanırım bu TV ile ilgili) Birde şöyle resimli filan olsa Tv yi görsek çok iyi olacak...

@techraven
    hocam kafamda LG oturdu gibi ancak 1,5 ay daha bir sürem var. Büyük ihtimal Lw6500 ü alacağım. Sizin yazılarınızı takip ediyorum tek farkının; 200hz, dahili HD uydu alıcısı(s modelinde), kontrast olduğunu söylemiştiniz. Sizce enaz 1000 tl gibi bir far vermeye değermi?

• Farklar onlar, doğrudur. Zaten DVB-S çıkışı yaklaşık 350TL oynuyor her markada, bunu istemiyorsanız LW6500 alabilirsiniz. Kalan özellikleri 650TL farka değer bence bütçe sıkıntınız yoksa 47" veya 55" için.
    42" boyutta o kadar fark olmaz, olsa da değmez bence. Ama yukardaki mesajımda da söylediğim gibi aynı modelin 42" ve 47" boyutları arasında sadece Cinema 3D serisinde değil, Samsung D serilerinde de 1000TL üzeri fark oluyor. Bunu anlamak şu an için zor gerçekten, ilginç bir fiyatlama stratejisi. 42" LW5500 lerin şu an için çok iyi kampanyalar ile satıldığı bir gerçek ama.
    Bu arada alan arkadaşlar birkaç resim çekebilirse çok memnun olacağız gerçekten
  • Bende kasa hakkında yorum yapayım. Ürünün kasası cidden çok hoş. D7000 kadar ince değil ama yinede ince. Ayrıca kasa hafif mor renginde şerit var . Güzel bir görüntü oluştuyor.

Anlatırken iştahlanıyorum bende. Alsak da incelesek iyice.
  • İstanbulbilişime DVB-S çıkışlı 6500 ler gelmiş bu arada.

42LW650S - 3500TL
    47LW650S - 5000TL
    55LW650S - 7000TL

Eşdeğer ekran boyutlarında 40D8000 ve 46D8000 lerden yaklaşık 250TL daha ucuz - 2" ve 1" ekran boyutu farkını da unutmayalım eheh. LG hep böyleydi ama, TV leri genelde %10 civarı ucuz oluyordu aynı klasmanda. Şu anda bu kadar fark yok ama olması da beklenemez, çünkü FPR apayrı bir teknoloji. Bu fiyatlara çıktığına şükretmek lazım, bu teknolojiyi ilk Sony sürseydi piyasaya %50 pahalı olurdu TV leri diğer markalardan

• arkadaştan ödünç olarak 650S aldım :) 7 tane gözlüğü var garip geldi ama öyleymiş :)

bide bluray alıcam bi arkadaştan filmlerde var bi bakalım nasıl birşey

2d den 3 d ye dönüştürmesi kötü sanırım yada ben yapamadım hdd de full hd görüntüler var 3d ye aldıgımda gözlüğü takıyorum ama hiçbirşey anlamıyorum..

gözlüklerin pilsiz şarjsız olması güzelmiş dertsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 25 Mayıs 2011; 12:13:38 >
  • Resim istiyoruz, mümkünse bir kaç resim alabilir miyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 25 Mayıs 2011; 12:17:03 >
  • quote:

Resim istiyoruz, mümkünse bir kaç resim alabilir miyiz

nasıl resimler
  • quote:

Resim istiyoruz, mümkünse bir kaç resim alabilir miyiz

Bu aksam yüklemeye çalışırım :)
  • Genel olarak TV ve FPR gözlükleri çekebilirseniz iyi olur, paneli de çekebilirsiniz. Arka girişlerini de çekebilirsiniz mesela.
    2D 3D çevirisi biraz derinlik katıyor işte, mantık aynı orada tüm 3D TVlerde. Tek gelen görüntüyü 2 taneye çevirip veriyor yani. 3D kayıt edilmiş bir film, video gibi olamaz tabii ki. Ama fena da olmuyor derinlik katıyor, bazı yayınlarda daha iyi olabiliyor - ayrıntısı fazla yayınlarda mesela.
  • ''Şaşı bak şaşır'' dergilerindeki resimler gibi yani bu derinlik mevzusu. :) Bluray'li filmlerde 3D görüntü kalitesi daha yüksek oluyordur sanırım?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.