Şimdi Ara

Netbook çözünürlük sorununun çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
30.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçok arkadaş netbookta oyun oynayamadığını belirtiyor. Bazı oyunlar en az 1024x768 desteklediğinden sorunlar çıkabiliyordu.

Çözüm şu şekilde ;
    Çalıştır > Regedit
    1-Regediti acın

2-Regeditte düzen den bul u tıklayın

3-Sonra çıkan arama kutusuna " Display1_DownScalingSupported " yazıp aratın. isterseniz tırnak içine aldığım yazıyı kopyala yapıştırda yapabilirisiniz. tırnak işaretleri hariç

4-altaki üç kutucuğu anahtar, değerler ve veri kutularını işaretleyin.ve sonrakini bul deyip aramaya başlayın biraz uzun sürüyor.

5-hemen sağ kutuda aradığımız reg ayarını görmeniz lazım. buldunuzsa devam edelim.

6-üzerinde cift tıklayın veya değiştir deyin

7-değeri "0" dır. bunun yerine değeri "1" yapın ve tamam deyin çıkın

8- ve yeniden başlatın yeniden başlattığınızda sistem çözünürlük ayarlarınıza 1024X768 çözünürlüğü eklenicektir seçin ve uygulayın tamamdır..

Ekran sorunu düzelecektir.

• Hocam sayende Championship Manager 03/04'ü netbookta oynayabiliyoruz. Ne kadar teşekkür etsem sana azdır
  • bi zararı ve ya olumsuzluğu var mıdır bunun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StormBird

bi zararı ve ya olumsuzluğu var mıdır bunun ?

Ben hiç bir zararını yada olumsuzluğunu görmedim.Ben zaten 1024X600 çözünürlükte kullanıyorum.Bu işlemi yaptıktan sonra 1024x768 ve 1152X864 olmak üzere 2 ayrı çözünürlük daha eklenmiş oldu.Oyunlarda 1024X768 e otomatik geçiyor.
  • ekran kartı modeli nedir? ekran kartı desteklemiyorsa bu çözünürlüğü verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

ekran kartı modeli nedir? ekran kartı desteklemiyorsa bu çözünürlüğü verir mi?

ekran kartı onboard intel 945 chipset family.Bu çözünürlüğü veriyor işte yukarıdaki arkadaşın yazdığı açıklamayı adım adım doğru bir şekilde uygularsanız.Ekran kartı desteklese dahi,monitör için maksimum çözünürlük 1024X600 fakat bu yöntemle onu dahi aşıyoruz.
  • yav ben denedim kayıt tamamlandı diyo ama sağda hiçbi kutu çıkmıyo yardım edebilirmsiniz?
  • söylenen şekilde yaptım onuç olumlu. yeni çöznürlük seviyeleri eklendi ama yüksek çözünürlüğe çıkınca ekran netiliği bozuluyor. acil durumlarda kullanlabilir.
  • Dostum sen bunu konu dışında da yazmıştın konu silinmiş seni arıyodum bende sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggie Boogie

Dostum sen bunu konu dışında da yazmıştın konu silinmiş seni arıyodum bende sağol

Aynen hocam bende vardım o gün o konuda;arkadaşa konuyla alakalı özelden birşey sormasaydım bende şimdi arkadaşı arıyordum forumda
    Sonra zaten arkadaşa bu konuyu açmasını rica edende benim çünkü birçok kişinin işine yarayabilecek birşeyden bahsediyoruz.Artık Cm 2003-2004 oynuyorum yok ötesi

• quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

quote:

Dostum sen bunu konu dışında da yazmıştın konu silinmiş seni arıyodum bende sağol

Aynen hocam bende vardım o gün o konuda;arkadaşa konuyla alakalı özelden birşey sormasaydım bende şimdi arkadaşı arıyordum forumda
    Sonra zaten arkadaşa bu konuyu açmasını rica edende benim çünkü birçok kişinin işine yarayabilecek birşeyden bahsediyoruz.Artık Cm 2003-2004 oynuyorum yok ötesi

Sende sağolasın hocam o zaman Bu arada başka ne oynayabiliriz acaba gta serisinden bişeler oynayamaz mıyız? Cm bende severim ama ben 01-02 oynuyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

quote:

Sende sağolasın hocam o zaman Bu arada başka ne oynayabiliriz acaba gta serisinden bişeler oynayamaz mıyız? Cm bende severim ama ben 01-02 oynuyorum

Estağfurullah hocam ne demekGta San Andreas dahil oynayan birçok arkadaş var youtube ta videoları dahi var.

• Ben Netbook resulotion customizer kullanıyorum ama senin verdiğinde programsız yapıyoruz daha iyi teşekkürler
  • @Oggie Boogie
    GTA vicecity sorunsuz bitirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForYouKill

@Oggie Boogie
    GTA vicecity sorunsuz bitirdim.

Eyvallah hocam deneyecem
  • Kardeşim bende denedim ama sağdaki kutucukta çıkmıyor birşey yardımcı olabilirmisin ?
  • uzun zaman sonra herkese merhaba ilk 1000h sahiblerinden biri olarak bilgisayarından performans anlamında sıkıntısı olanlar ilk aşamada ramlerini 2 gb a çıkarsınlar sonrasında ise hard disklerini 7200 rpm ve 16 mb bellek seviyesinde maddi durumu yettiği yere kadar bir disk almaları ondan sonrada görün bakayım eee pc ne oluyor gözlerinize inanamayacaksınız diskin bu kadar performans vereceğini hiç düşünmemiştim

Herkese iyi günler
  • Beyler intel gma 3150de de aynı şekilde uygulayabilir miyiz? Bir de bu ekran kartında hangi oyunlar oynuyorsunuz? Isınma olmuyor mu? Çok soru sordum ama :)
  • 3150 de yaptım oldu ama oyun oynamadığım için bilemiyorum. görüntü bulanıklaşıyor. normal kullanım için değil ama özel uygulamalarda yararlı oluyor.
  • Sorunu olan arkadaşlar SS koysunlar.
    Arkadaşımda GRUNDIG minibook vardı. Hearts of Iron oynamak için yaptım. Ekran kartı modelini hatırlamıyorum ama GMA3150 olabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.