Şimdi Ara

LG LE 5300 Full HD LED LCD HD ve SD Albüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer galeriye ekleyemeyince bu konuyu açtım. Kenarlardaki ışık edge led olması kaynaklı diyorlar, onla ilgili de görüş almak isterim. Alacak olanlara da faydalı olacak geniş bir görüntü seçkisi olacağını düşünüyorum.

HD ve ulusal kanallar Teledünya, Digitürk kanalları SD Receiver Scart bağlantılıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 16 Mayıs 2011; 20:39:40 >

• Büyük sabır ister, epey uğraşmışsınız..
  • Bu sol köşe normal mi acaba? Edge led tamam anladım da sol alt köşeden daha güçlü bir ışık geliyor.
  • bende de var bu tv sd yayın izliyorum görüntüde herhangibir sorun tespit etmedim şimdiye kadar ama tüplüden buna geçince aslında ülkemizdeki yayının ne kadar dandik olduğunu daha net gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

bende de var bu tv sd yayın izliyorum görüntüde herhangibir sorun tespit etmedim şimdiye kadar ama tüplüden buna geçince aslında ülkemizdeki yayının ne kadar dandik olduğunu daha net gördüm

Işıkları söndürüp karanlıkta gece baktınız mı? Çok aydınlık sahneler hariç 30 derece soldan tv ekranına bakmak ızdırap gibi gelmeye başladı. Yarın servisi arayacağım, bakalım ne diyecekler.
  • ışığı kapattıktan sonra ekran rengini düşürün bide öyle bakın tekrar aynı sorun olursa servislik bi durumu olabilir gerçektende..
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

bende de var bu tv sd yayın izliyorum görüntüde herhangibir sorun tespit etmedim şimdiye kadar ama tüplüden buna geçince aslında ülkemizdeki yayının ne kadar dandik olduğunu daha net gördüm

Işıkları söndürüp karanlıkta gece baktınız mı? Çok aydınlık sahneler hariç 30 derece soldan tv ekranına bakmak ızdırap gibi gelmeye başladı. Yarın servisi arayacağım, bakalım ne diyecekler.

akşam dediğinizi deniyecem bakalım 3gündür hep ışık açıkken izlediğim için fark etmemişimdir belkide.bu arada ben bu tvye bir türlü ses sistemimi bağlayamadım.minton hts-802 home theather var elimde optik çıkışı flnda var rca çıkışta var.hepsini denedim bir türlü tv den gelen sesi sd yayında olsun usb ile hariciden müzik dinlerken olsun bir türlü sesi alamıyorrum ses sisteminden.bu tvyi kullanıp ses sistemi bağlayan varsa bi yardımcı olursa sevinirim

• birde o değilde dün kipaya gittim lg nin 42hinç plazması vardı hani bi aralar sürekli kampanyaya fln giriyordu hb de teknosada fln 600hz fln diyor özelliklerinde onu gördüm kipada 1149 tl di.acaba kötümü ettik iyimi ettik bilmiyorum bunu alarak.kontrast vs ye fln bakmadım ama ayrıntılı olarak
  • quote:

birde o değilde dün kipaya gittim lg nin 42hinç plazması vardı hani bi aralar sürekli kampanyaya fln giriyordu hb de teknosada fln 600hz fln diyor özelliklerinde onu gördüm kipada 1149 tl di.acaba kötümü ettik iyimi ettik bilmiyorum bunu alarak.kontrast vs ye fln bakmadım ama ayrıntılı olarak

1149'a verdikleri Plazma muhtemelen 1024x768 HD ready'dir. Kötü mü ettiniz kısmına gelince ben size 32'' tavsiye etmediğim mesajımı hatırlıyorum. Çok yakın fiyatlara 42'' LCD'ler vardı. Tecrübedir, fazla üzerinde durmayın özellikle ekranda sorun yoksa.
  • 100hz olan 42''bu fiyatlarda bulamadımki.hep 50hz e var 1200civarlarında.benimde bütçem yok.hatta 1100 bile çoktu ama 100hz ve led olması görüntü kalitesininde iyi olması cezbetti.yoksa tv ile ilgili bir sorunum yok.
    ewt o plazma hd ready.o yüzden pek düşünmemiştim geçen yazda teknosada 1099 a düşmüştü aynı tv.ama benim hep hayalimde led vardı görüntü olarak ve tasarım olarak güzel geldiğindendir heralde.büyük ekran ledlerede bütçem yetmediğimden bunu aldım.birde ses sistemimi bağlayabilirsem tam olcak
  • quote:

100hz olan 42''bu fiyatlarda bulamadımki.hep 50hz e var 1200civarlarında.benimde bütçem yok.hatta 1100 bile çoktu ama 100hz ve led olması görüntü kalitesininde iyi olması cezbetti.yoksa tv ile ilgili bir sorunum yok.
    ewt o plazma hd ready.o yüzden pek düşünmemiştim geçen yazda teknosada 1099 a düşmüştü aynı tv.ama benim hep hayalimde led vardı görüntü olarak ve tasarım olarak güzel geldiğindendir heralde.büyük ekran ledlerede bütçem yetmediğimden bunu aldım.birde ses sistemimi bağlayabilirsem tam olcak

1199 lira Samsung B750 40'' 100 hz. Gold Bilgisayar.
    Yine 1 ay kadar önce kangurumda 100 hz 42'' LG 1099, 40B650 Samsung 40'' 100 hz. 1190 lira idi. Bir yerde sıkıştırırdınız illaki. Ben de benzer bütçe ile başladım amaç 40 veya 42'' idi; derken 1400'e çıktım derken de bu LED 1649 lira olunca almışken LED olsun dedim. Demez olaydım :) Cihazınız da sorun yoksa yine de kötü bir seçim değil. Sonuçta LED istemişsiniz. Kullanışlı bir cihaz da almışsınız, 82 ekran olduğundan ekranda benzer görüntü sorunları varsa bile seyir keyfini etkileyecek kadar hissedileceğini sanmıyorum.

Aradım servisi yarın geleceklermiş. Umarım servis menüsünden ayarlanabilecek kolay bir şeydir. Sonuç da bir balans ayarsızlığı gibi gözüküyor bu. Sol taraftaki LED aydınlatma çok güçlü ışık veriyor. Umarım servis menülerinde LED aydınlatmanın balans ayarını yapabilecek seçenekler vardır da ekranın sol köşesini izlemeyi bırakıp TV izlemeye başlayabilirim.

Ses konunusunda ise hiç uğraşmadım. Ses sisteminizde optik giriş varsa bir optik kablo alın kurtulun. Eğer ses sisteminizde optik giriş yoksa ses sisteminizi değiştirmenizi önermem. Kısa bir süre bekleyin entegre USB HD medya oynatıcılı DVD playerlar çıkıyor yavaş da olsa. DTS ses formatını da çözecek USB'li DVD playerlar da 1 seneye kalmaz 70-80 liralara düşer. Analog çıkışları da var onların malum.

Yine hem analog scart hem HDMI çıkışlı medya oynatıcılar 99 liradan başlıyor markasına ve özelliklerine göre fiyatı artıyor. Yeni çıkanlarda internet hatta torrent bile var. Siz divx veya tv izlerken veya evde bile değilken aletler internetten filminizi indiriyor, akşam gelince izliyorsunuz. Aynı anda HDMI ve analog çıkış çalışır mı, çalışırsa birbirini etkiler veya bir sorun yaratır mı bu tip aletler kullanan arkadaşlara sormak lazım. Bence yeni bir ses sistemi almanız gerekecekse ses sistemi yerine böyle bir medya oynatıcı çok daha uygun seçim olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 17 Mayıs 2011; 15:07:22 >

• bir ucu 2li jak diğer ucu 3.5 mm lik jaklı kablo ile tvdeki kulaklık girişinden sesi almayı başardım.bu kablo bende mevcuttu fakat 3.5luk jak kısmındaki bakır kablolar biraz yıpranmış olcakki belli noktalarına dokununca cızırtı yapıyor.aynı sorunu laptoba bağlayıncada yapıor.en kötü ihtimal bu kablonun yenisi alıcam.

ses sistemini ilerde değiştirmeyi düşünüyorum çünkü bu yetersiz geliyor ses kalitesi açısından.hem tasarm olarak hemde ses kalitesi olarak daha iyi bir şey almayı düşünüyorum ama tabiki tv nin borcu bitsin önce :D

şuan laptobu vga ile tvye bağladım ordan yazıyorum cevabı.bu konuda da sorun yok.vga ile bağlantı olduğu halde görüntü iyi.hdmı kablo alıp onlada deniyecm.

dediğiniz modelleri çok görmüştüm ama bir türlü içim ısınmamıştı onlara.belki led olmadıklarından.bence sizinde görüntüde sorunlarınız olmasaydı tvden sıkıntı çekmezdiniz memnun kalırdınız gibime geliyor.bence şuanki fiyatlarıyla en iyi görüntü verebilen tvlerden bir tanesi bu seri.ben teknosada çalışıyorum firma elemanı olarak ve sürekli olarak tvleri takip ediyorum.günümüzde çoğu tvde sizdeki soruna benzer sorunlar çıkıyor.ama bence buda bizim birazcık ince eleyip sık dokumamızdan kaynaklı.sonuçta eskiden tüplü tvde alır geçerdik ama şimdi ıncığına cıncığına kadar bakıyoruz

genel olarak tvden memnunm.akşam sizdeki sorun bendede varmı diye kontrol edicem.herhangibir sorun yoksa tv imde bence gayet memnun edicektir beni.içimde tek kalan şey bu tvnin 42 7ada 47'' ama o da bütçeden dolayı sıkıştıracağından alamadım.birde 82 ekranlardaki sorunlar daha az gibime geliyor.42 ve üstünde sorun artıyor

• Işık sızması olayını göstermek için çektiğiniz fotoğrafları nasıl çektiniz?Yani flash diskinize siyah arka plan atıp öyle mi yaptınız yoksa scartı tv'den çıkarıp o şekilde mi çektiniz?Bizim tv'de ışıklar açıkken bu olay bu derece fark edilmiyor sanki.Karanlıkta ise 4 köşeden de bir ışık sızması fark ediliyor.Birkaç güne kadar ben de incelememi paylaşacağım.O zaman bu konuyla ilgili fotoğraflar da ekleyeceğim.Böylece bir kıyas yapabilirsiniz.
  • baktınmı şimdi tvye.sağdanda soldan hangi açıyla olursa olsun izlerken bi sızma olmuyo.sadece direk karşıdan tam karanlık ekrana bakarken köşelerden ufak ışık sızmaları oluyo.uyduyu kapayıp tv açıkken karanlık olan ekranına bakarak yaptım deneyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurdavran

Işık sızması olayını göstermek için çektiğiniz fotoğrafları nasıl çektiniz?Yani flash diskinize siyah arka plan atıp öyle mi yaptınız yoksa scartı tv'den çıkarıp o şekilde mi çektiniz?Bizim tv'de ışıklar açıkken bu olay bu derece fark edilmiyor sanki.Karanlıkta ise 4 köşeden de bir ışık sızması fark ediliyor.Birkaç güne kadar ben de incelememi paylaşacağım.O zaman bu konuyla ilgili fotoğraflar da ekleyeceğim.Böylece bir kıyas yapabilirsiniz.

1080p Cars filminin başındaki siyah sahneleri kullandım. Divx oynatırken durdurarak belki arada Av açıkken receiver kapanmış da vardır. Net hatırlamıyorum. Modül şifre çözmesi esnasında geçen sürede çektiğim de oldu şifreli kanalı receiverdan açıp da çektiğim de oldu.

Medya oynatıcılı diye bu cihazı alacak arkadaşlara da bir uyarı USB'den film oynatırken Ratio ayarı yapılmıyor. Çocuk için indirdiğim çizgi filmleri sürekli olarak TMPGenc programı ile 16:9'a bilgisayarla çevirmek zorunda kalıyorum. Tom ve Jerry'ler, Pembe panterler falan hep 4:3 formatta aynı şekilde kamera kayırlarını VCD dat dosyalarını çevirmeden denemedim okuyor mu diye ama okusa bile 4:3 gösterecektir.

Albüme diğer kullanıcılar resim ekleyebilir seçeneğini açık bıraktım. Diğer konunun aksine buraya eklemede sıkıntı yaşamazsınız.

• Sizdede maçlarda beyzımsı gibi boğuk yayın oluyormu hızlı kamera sensörü enasında
    Hd plus ta felan.?
  • Hayır olmuyor ve olmayacak.

quote:

Orijinalden alıntı: Bob Marley
    No Woman, No Cry

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin
    No LG, No Cry

İade ettim.

No woman no cry derken bu arada kastedilen kadın yok ağlamak yok gibi düşünerek değiştirdim ama bilmeyenler için hatırlatma "Hayır kadınım, ağlamak yok" anlamı vardır şarkıda. Benzetmede kullandığım anlam genel bir yanılgıya konu olmuş bir anlam sadece. Yanlış bilenlerin yanlış bilgisine pekiştireç olmayalım arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 22 Mayıs 2011; 2:44:18 >

• Bu Sol Köşe sorunu Hepsinde var sanırım ve Bulunduğum bölgede LG teknik servisi olan arkadaşım edge led olmasından kaynaklandığını ve fabrika montajından kaynaklandığını belirtti.Bir sorun teşkil etmiyor imiş ve benide rahatsız etmiyor açıkcası.Sadece siyah ekranda beliren bu sol köşe sorunu adeta gözlerimi kendisine çekiyor lakin bende Tv nin ortasına bakmakta ısrarlıyım.Abarttım sanırım o kadar da dikkat çekici değil tabiki. Onun dışında 1080p,VGA,HDMI bağlantıları ile TV performansı harika bana göre.Samsung da var philips de Samsung La Aynı Performansları gösteriyolar.Sd yayınlarda samsung biraz kötü gibi geldi bana.philips in 100hz lik Ledi vasattı.5300 fiyatı ve özellikle ile aldığım zaman en makul TV idi ve şu anda 3D TV ler hariç Tvden memunum.

• valla bu tv beni kanser ederdi sanırım

ld650min bazı yerlerinden ışık sızıyor dişye iade ettim bu tvyi camdan atardım herhal

resmen sol taraf ile sağ taraf arasında renk farkı var ışık sızmasından dolayı
  • bende 32'' liği var ama denildiği gibi bir sorun yaratmıyor.gece karanlıkta izledim her açıdan baktım öyle gözüme batan birşey yok açıkcası.ekran büyüdükçe sorun dahada belirginleşiyor sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.