Şimdi Ara

Güncel: PowerColor HD 6950 Vortex II 'Ekstra Soğuk' video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
16.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PowerColor, Vortex II soğutma sistemiyle donatılmış HD 6950'si ile daha serin, daha sessiz ve daha hızlı bir ekran kartı vaad ediyor.

• İnceleme için teşekkürler.
  • bundan 2 tane aldınmı super olurki super demiyelimde yeterli olur )

gelmemsi ne kadar sürer onu bilemiyorum gelene kadar kart kartdan soguyoruz.
  • kartın şekli çok güzel ya
  • İlk defa bir Powercolor ekran kart tasarımını beğendim fakat geçmiş zamanda Türkiye piyasasında uygun fiyatlı satılan bu firma ürünleri zaman içinde ürün fiyatlarını biraz arttırdı, sanırım düşük fiyat satışlarında ilgiyi VTX üzerine çekmeyi planlıyor, yinede garip bir strateji.
  • 2 db lik ses farkını %100 müş gibi grafiğe dökmenizi size hiç yakıştıramadım.
  • bios mod oluyor mu bu kart ???
  • mesut bey inceleme için teşekkürler yalnız bir şey dikkatimi çekti.
    crysis testine sıra geldiğinde "crysis 2 warhead de" diyorsunuz.
    doğrusu "crysis warhead" değilmi?
  • Video en yüksek güç tüketim değerleri verilmemiş. Yalnızca sesli olarak fark olduğunu dile getirilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkndvc

2 db lik ses farkını %100 müş gibi grafiğe dökmenizi size hiç yakıştıramadım.

3db fark %100 yapıyor. Çok abartı birşey yok.

33db, 30db in iki katıdır.
  • soğutucu hoşuma gitti :D
  • Yanlış hatırlamıyorsam bu kartın fanlarında yükseklik ayarı yapılabiliyordu. Ondan hiç bahsedilmemiş.
  • sessiz olması çok güzel ayrıca şeklide ve performansıda öyle.
  • @ hkndvc

Ses şiddeti logaritmik artar yani fark zaten fazla :)

@ M@U

Evet tablo hatası olmuş en geç pazartesi düzeltmiş oluruz.
  • İyi olan bir kartı daha iyi hale getirmişler,görünüşü çok şık yanlız sogutucunun üzerindeki fanların açıları ayarlanabiliyordu diye hatırlıyorum ondan hiç söz edilmemiş,en önemli şeylerden biride tabiki Türkiye satış fiyatı olacaktır,umarım çok tuzlu olmaz .
  • Güç tüketiminde prizden maksimum çektikleri güç tablosu eklenmemiş sanırım.
  • Cok eksik anlatım sanki öle pata küte cekilmiş yayına verilmiş bir inceleme :S daha detaylı anlatım bekliyoruz incelemenizi editleyin lütfen diğer markalara gösterdiğiniz özeni bu incelemeyede gösterin ve MSI HD 6950 Twin Frozr III 2 GB madem extrem ürünleri inceliyorsunuz bunuda lütfen inceleyin hatta bu serideki 6950için cıkarılan extrem kartların detayla incelemesini yapın lütfen iyi forumlar calışmalarınızın eksiksiz ve tutarlı devam etmesi dilerim
  • @Mesut Çevik,

Evet haklıymışsınız db logaritmik olarak hesaplanıyormuş. Bu konuda biraz araştırma yaptım
    http://www.baskent.edu.tr/~scanan/sesweb/ses.htm http://tr.wikipedia.org/wiki/Desibel

ve gördüm ki ses kaynağından çıkan sesin watt cinsinden değeri iki katına çıktığında desibel değeri 3 artıyor.

Gelelim testlerdeki grafiklere :) aradaki db farkı 2 ( ilk tablo ) olduğundan,

10.log(x)=2'den x= 1.5848931924611134852021013733915 olarak bulunur. ( x, powercolor ve referans kartın ses güçlerinin watt cinsinden oranıdır ) Yani grafikler yine yalnış :D Şaka bir yana bu sayede birşey daha öğrenmiş olduk. Yaptığım hesaplamada hata varsa düzeltmenizden mutluluk duyarım.

Saygılar...

• maksimum elektrik sarfiyatı bilinçli mi olarak es geçildi ????

Sanki birde bir yere mi yetişeceksiniz gibi ne sürat ya ilk defa bir ekran kartı incelemesinin bu kadar kısa olduğunu gördüm üstelik önceden haber yaparak diğer ekran kartlarında olmayanan yüksekliğini ayarlama özelliğinden bahsedilen bir ekran kartı bunun soğutma ve ses üzerindeki etkilerinden hiç bahsedilmemiş grafikler arası geçiş o kadar hızlıki kaç defa dondurup geri aldım sayamadım.

Böyle inceleme hazırlayacaksanız hiç hazırlamayın daha iyi.

Benden size koca bir BAN

Bu siteye hiç yakıştıramadım bu incelemeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@ hkndvc Ses şiddeti logaritmik artar yani fark zaten fazla :) @ M@U Evet tablo hatası olmuş en geç pazartesi düzeltmiş oluruz.

günlerden salı hata hala duruyor
    galiba donanım haberde işi yaymaya başladı yazık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.