Şimdi Ara

RENAULT 9 BROADWAY SOĞUK HAVALARDA GAZ YEMEMESİ SORUNU!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
21.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Artık anlatmaktan çok yoruldum arkadaşlar bende renault 9 broadway var şunu peşinen söyleyeyim motor ısınınca arabada hiç bir sorun görünmüyor ancak sabahları ilk çalıştırmada ister tüpte ister benzinde olsun jikleyi ister yarım ister tam ister çeyrek ne derseniz artık açayım araba 6-7 marş sonrası çok güçsüz çalışıyor gaza hafif bastığım zaman motor istop ediyor jikle çekili olduğu zaman bile böyle oluyor. Bazen istop etmiyor, gazı köklememe rağmen devir 10-15 i geçmiyor hatta bazen 15 e bile çıkmıyor nerdeyse 10 dk arabayı iyice çalıştırmak gerekiyor motor ısınsın diye, motor ısınınca herşey normale dönüyor daha önceleri soğuk havada bile en fazla 3. genellikle 2. marş basışımda araba çalışır 1sn sonra bile harekete geçsem giderdi gaz yerdi ama şimdi, dediğim gibi oluyor ve yürüdüğüm zaman araba her an istop edecekmiş gibi gidiyor jiklenin, gazın varlığı yokluğu belli değil benzinde de tüpte de aynısını yapıyor ama motor ısınınca jikleyi açsam jikle çıkması gereken devre çıkıyor yani jikle veya yakıtlarla bir alakası yok sebebi nedir? Çok yoruldum artık, yardım edin lütfen buraya yazmadan önce internetten araştırırken araçların soğuk havada çalışmamalarının subap ayarına, sibop ayarına, valflere, üst kapak contasına, beyne vs ye bağlamışlar aracın beyni doğru çalışmazsa hava şartlarına göre motora ne kadar yakıt göndereceği ayarı yapamaz falan yazıyor yani soğuk motora sıcak gibi davranır falan, hani jikleyi çekmezseniz araba gaz yemez ya, işte jikleyi çekince de öyle devam ediyor ama dediğim gibi jiklede bir sorun yok karbüratörde jiklenin kelebeği falan açılıp kapanıyor ve motor sıcakken jikle çıkması gereken devre çıkıyor ama soğukken olmuyor yani sizin anlayacağınız soğuk havada bir yere gitmek için kafadan motoru ısıtmak için bir 10 dk beklemek gerekiyor yoksa olmuyor ve yaşadığım yer öyle çok soğuk falan da değil sebebi neden olabilir her kafadan bir ses çıkıyor artık ne yapacağımı şaşırdım LÜTFEN GERÇEKTEN BU İŞTEN ANLAYANLAR VEYA BÖYLE BİR DURUM BAŞLARINA GELENLER YORUM YAZSIN.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.