iphone 4 kendiliğinden kapandı, neden olabilir.?
12 Cevap3520 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

663 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:09:50 

Merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce singapurdan iphone4 satın aldım, simfree son güncelleme yüklü v4.3.3 dün telefon çalmayınca baktım kapanmış, cihaz açma-kapatma tuşuna bastığım halde açılmadı şarjı %90 idi şarja bağladım açılmadı, daha sonra google bakıp home tuşuna basılıyken açtığımda cihaz açıldı, restore ettikten sonra çalışmaya başladı, sizce bu neden olmuş olabilir.?, bu cihaz singapurdan alındığı için garantisi olup olmadığı hakkında kime sormak lazım, yurtdışından alınan cihazların Türkiye'de garantisi olmadığını biliyorum ama ingiltere apple shop'tan alan arkadaşım garantisinin Apple Pupa Caddebostan (İstanbul) tarafından verildiğini söyledi, bu kapanma ve garanti ile ilgili ne yorum yaparsınız.?

984 Mesaj
16 Mayıs 2011; 0:07:02 

quote:

Orijinalden alıntı: reference

Merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce singapurdan iphone4 satın aldım, simfree son güncelleme yüklü v4.3.3 dün telefon çalmayınca baktım kapanmış, cihaz açma-kapatma tuşuna bastığım halde açılmadı şarjı %90 idi şarja bağladım açılmadı, daha sonra google bakıp home tuşuna basılıyken açtığımda cihaz açıldı, restore ettikten sonra çalışmaya başladı, sizce bu neden olmuş olabilir.?, bu cihaz singapurdan alındığı için garantisi olup olmadığı hakkında kime sormak lazım, yurtdışından alınan cihazların Türkiye'de garantisi olmadığını biliyorum ama ingiltere apple shop'tan alan arkadaşım garantisinin Apple Pupa Caddebostan (İstanbul) tarafından verildiğini söyledi, bu kapanma ve garanti ile ilgili ne yorum yaparsınız.?

arada olabilir böyle hatalar. cihazdan kaynaklanmaz yazılımsal hatadır. bende de 2-3 ayda bir kendiliğinden kapanır. kilitlenir. ben de power+home tuşuna basılı tutarım 5sn sonra reboot eder düzelir

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

2011 BMW 320d + Racechip Pro 220hp - Samsung Galaxy S4 i9500 - Macbook Pro 15/Retina/ME293TU - iPad Retina WiFi + 3G 32gb

3335 Mesaj
17 Mayıs 2011; 0:39:54 

az önce bende de oldu; olağan şeyler herhalde.. ama yinede bende merak ettim ekstra bi durumu varmıdır acaba ?? :) Yoksa arasıra olan sıradan şeyler mi ?

iPhone 5S GOLD 32 GB - Macbook Air 13" MID 2012
PlayStation®4 500 GB - PlayStation®3 120 GB

170 Mesaj
19 Mayıs 2011; 20:45:54 

merhaba arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor at&t iphone 4 4.3.2 ios telefonumu geveyle kullanmaktayım kullanımda hiç bir problem olmamasına rağmen telefon uyku modundayken kapanıp kitleniyor ve gevey simi çıkarmadan acılmıyor sim kartı çıkardıktan 5 dakka sonra cihaz kendine gelip yeniden başlıyor benzer sorun yaşayan varmı çözümü nedir ?

7 Mesaj
6 Haziran 2011; 23:20:45 

Birkaç gün önce Hong Kong dan gelen bir IPHONE 4 aldım. (Sıfır) Telefon birkaç günlük olmasına rağmen;
-Kendi kendine açılıp kapanma.
-Ayrıca interneti kullanırken yada fotograflara bakarken vb. bir iki dk. sonra kendiliğinden ana sayfaya dönme sorunları var.

Bugün versiyon güncellemesi de yaptım değişen birşey olmadı.

Versiyon:4.3.3

Bu sorunlarla ilgili benzer tecrübesi yada çözüm noktasında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

Not:
Henüz telefonun kaydını yaptırmadığım için Simkartsız kullanıyorum.

9065 Mesaj
7 Haziran 2011; 0:16:20 

Problem yaşayan arkadaşlar cihazlarınız jb limi? Arada program çakışmasından olabiliyor böyle ufak sorunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7 Mesaj
7 Haziran 2011; 18:11:10 

iphone jargonuna biraz yabancıyız JB nedir?

9065 Mesaj
7 Haziran 2011; 20:45:12 

quote:

Orijinalden alıntı: baylan
iphone jargonuna biraz yabancıyız JB nedir?

Jailbreak

7 Mesaj
7 Haziran 2011; 22:25:52 

Jailbreak uygulanıp uygulanmadığı konusunda malesef bilgim yok. Telefonu Hong Kong a giden arkadaşlar getirdi. telefon geldiğinde IMEI kaydını yapıp kullanmaya hazırdı.

9065 Mesaj
7 Haziran 2011; 22:37:14 

quote:

Orijinalden alıntı: baylan

Jailbreak uygulanıp uygulanmadığı konusunda malesef bilgim yok. Telefonu Hong Kong a giden arkadaşlar getirdi. telefon geldiğinde IMEI kaydını yapıp kullanmaya hazırdı.

ana ekranda yani menüde cydia diye bir simge varmı?

373 Mesaj
7 Haziran 2011; 23:47:36 

arkadaşlar bir sorum olacak. ingiltereden galaxys2 yada iphone 4 getirtmeyi düşünüyorum. ama bu garanti işi canımı sıkıyor biraz. sizce risk almaya değer mi?

9065 Mesaj
8 Haziran 2011; 10:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kaan122
arkadaşlar bir sorum olacak. ingiltereden galaxys2 yada iphone 4 getirtmeyi düşünüyorum. ama bu garanti işi canımı sıkıyor biraz. sizce risk almaya değer mi?

Aradaki 350-400 liralık fark için bence değer hocam

373 Mesaj
8 Haziran 2011; 20:34:03 

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

Orijinalden alıntı: kaan122

Aradaki 350-400 liralık fark için bence değer hocam

ne 400ü hocam turkcell hala 1800 liraya satarken ben 1250 liraya alacağım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Donanım sorunları, Aksesuarlar, Yedek parça » iphone 4 kendiliğinden kapandı, neden olabilir.?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.125