ACİL YARDIM !!! PRİNS Mİ BRC Mİ???
309 Cevap24283 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8 Mesaj
12 Mayıs 2011; 23:58:44 

- İyi forumlar benim toyota corolla 2006 model 65 binde 1.6 aracım var.normalde otogaza karşıydım ama malum sebeplerden dolayı aracıma taktırmaya karar verdim.
-Marka olarak tercihim kesinlikle bu ikisinden biri dışında olmayacak.sizce prins mi taktırmalıyım yoksa brc mi prinsin dünya çapında bir firma olduğunu duydum ve taktıranların yorumlarına göre çekişten kesinlikle kayıp yok diyorlar.taktıranlar aracımda lpg sistemi olduğunu unuttum diyor.ancak prins in fiyatı diğerlerine göre biraz pahalı.
-brc nin ise servis ağı çokgeniş ve eğer otogaz sisteminden kaynaklanan bir arıza olursa 25. bin tlye kadar para ödüyorlarmış.yani adamlar malının arkasında.
- sakaryada oturuyorum.elbirlik a.ş baya iyiymiş bu işte söylenenlere göre.usta brc de hertürlü garantiyi veririm diyor ama istersen prins te takarım diyor.sizce bu arada ki fayat farkına deyermi prins taktırmak.
-prinsin japon otomobillerine çok iyi uyum sağladığını bir forumda okumuştum.bunun nedeni ise kullanılan enjektörlerin khein olmasıymış(japon).
-otogaz dönüşümünü 2-3 gün içide yaptırmayı düşünüyorum.

yorumlarnız bekliyorum.teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanks_81 -- 13 Mayıs 2011; 1:48:14 >

4160 Mesaj
13 Mayıs 2011; 9:17:28 

Kanks81 Merhaba

Her iki üründe bu sektörün üst sınıf ürünleridir bu sebeble ürün tercihinde hangisini seçerseniz seçin hata yapmayacaksınız fakat montaj konusunda muhakkak tecrübeli bir servisi tercih edin.Aracınıza uygun ürünümüz BRC MY11 dir.BRC yi tercih etmeniz için bir kaç özelliği aşağıda sıralıyorum

1)HI-TEC Enjektörleri : BRC nin yeni tip hi-tec enjektörleri öncekine göre daha hızlı ve çalışan parçalarının lpg ile temas etmediği için gaz kalıtesinden kesinlikle etkilenmeyen bir enjektördür.
2)VSR özelliği : VSR menüsünün aktif edilmesi ile yüksek devirlerde belli oranda benzin püskürtülerek subablarda yaşanan aşırı ısıdan doğan aşınmanın önüne geçilir.
3)Enjektör Isıtma Özelliği : Sıralı gaz kullanıcılarının en ciddi şikayeti sabah soğuk motorda gaza geçme süresidir.BRC 3.02 yazılımı ile siz sabah aracınızı çalıştırıdğınızda lpg enjektörleri ısınmaya başlar ve yaklaşık 1-2 dakıka içerisinde lpg ye geçer bu sayede minumum oranda benzin tüketirsiniz.
4)Start-Stop Özelliği : Yeni nesil start-stop teknolojisi ile uyumlu olan BRC ile start-stop özelliğine sahip araçlarda ilk çalıştırma direkt lpg ile olur ve bu ekstra tasarruf anlamına gelir.
5)Yaygın servis ağı : Türkiyenin her ilinde yaklaşık 200 ün üzerinde bayinin hizmet ettiği yaygın bir servis ağına sahip bir marka
6)3.şahıs Mali Mesuliyet Sigortası: Bu sigorta ile lpg kaynaklı masraflarınız 25.000 TL ye kadar BRC tarafından karşılanıyor.

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ve BRC Çorum Yetkili Servisi BRC Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
Tel:0364 2135173 www.ozenclerotogaz.com.tr Örnek montaj resimlerimiz için Facebook sayfamız

8 Mesaj
13 Mayıs 2011; 13:50:01 

yorum yaptığınız için teşekkür ederim bu gün elbirlik firmasıyla konuşacağım .siz elbirlik hakkında bir şey söyleyebilecek misiniz.veya sakaryada tavsiye edebileceğiniz usta var mı? ayrıca ilk gaz la çalışma diyrsunuz bu benim bildiğim zararlı motora.bir prinscide yorum yapsa iyi olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanks_81 -- 13 Mayıs 2011; 13:53:49 >

4160 Mesaj
13 Mayıs 2011; 13:55:25 

Merhaba ;

İlk çalıştırmadan kastımız soğuk motordaki ilk çalıştırma değil ;start-stop özelliği olan araçlarda sıcak motordaki ilk çalıştırmadır(bu özellik start-stop özelliği olan araçlar içindir ,sizin aracınız için geçerli değil)

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ve BRC Çorum Yetkili Servisi BRC Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
Tel:0364 2135173 www.ozenclerotogaz.com.tr Örnek montaj resimlerimiz için Facebook sayfamız

3909 Mesaj
13 Mayıs 2011; 22:22:57 

aslında pek çok konu açıldı bu marka mı şu markamı diye. ama en büyük 2 rakip belkide türkiyede brc ve prins. tabi ben öyle düşünüyorum.

mehmet beyin dediğine katılıyorum . her iki markada ve sorunsuz bir montajla uzun yıllar rahatça kullanırsınız. prins kalite oılarak dünyanın en kaliteli sistemi olarak görülüyor. her yönüyle çok harika bir cihaz. brc neninde en az onun kadar kaliteli bir cihaz olduğunu söylemek lazım . 2 cihazından birbirinden artısı esksisi var. mehmet bey brc nin artılarını söylemiş. birde prinsin artılarına bakalım. hangisi kafanıza yatarsa onu takarsınız. seçtiğiniz servis hakkında bilgim yok onun için onu türkiye temnsilcilerinden tanısanız daha iyi olur.

PRİNS: hollanda menşeyli olan prins prens anlamına gelmekle beraber özelikle üst sınıf kullanıcıların markası. solaganıda en iyilerin tercihi bunu doğruluyor. dünyanın bir çok ülkesinde sıfır araçların dönüşümünde kullanılan bu sistemin en büyük özeliğinden biri şüphesiz 1,2 ms lik zamanlamayla elektronik enjektörde en kalitrelki ve en hızlı enjektör olan keihin enjektör kullanmasıdır. ilk tepkimde enjektörün bu faktörleri gözle görülür dercede kendini belli etmektedir. bir diğer özelliği redöktürünün bosch tarafından üretilmesi ve 400 hp ye kadar tek redöktürle besleme olasılığı. ECM yazılımla aracın verilerini birebir komut ederek araca en ufak bir sorun yaşatmamaktadır. arıza lambası , çekişten düşme , performans kaybı gibi klasik sıralı sistemlerde bulşnunan problemlerin hiçbirinin bu sistemde bulunmaması ayrıca bir avantajdır.

sizin için hangisi daha avantajlıysa ona karar verin. bu 2 markayla kaybetmeniz imkansız. hayırlı olsun şimdiden. saygılar

DEKİ; Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla.

4160 Mesaj
13 Mayıs 2011; 22:25:45 

Mehmet Usta'm gayet guzel acıklamıs , aklınıza yatan urunu tercıh edın ve Lpg nın keyfını surun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

8 Mesaj
14 Mayıs 2011; 3:09:47 

benim aklım aslında prinste ancak prinsin fiyatı yüksek olduğu için ve de arabama 5 yıl gibi uzun bir süre binmeyi şuanlık düşünmediğim için büyük ihtimalle brc yi seçeceğim dediğiniz gibi ikiside iyi marka hayırlısı artık yorumlarınız için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

809 Mesaj
14 Haziran 2011; 0:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: kanks_81

benim aklım aslında prinste ancak prinsin fiyatı yüksek olduğu için ve de arabama 5 yıl gibi uzun bir süre binmeyi şuanlık düşünmediğim için büyük ihtimalle brc yi seçeceğim dediğiniz gibi ikiside iyi marka hayırlısı artık yorumlarınız için çok teşekkür ederim

sayın kranks_81,

bazı atasözleri vardır , "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" ve "güneş balçıkla sıvanamaz" diye;

sadece fiyat odaklı yaklaşımlar her zaman doğru değildir,
brc'cilerin bahsettiği özelliklere hiçbir zaman ihtiyacımız olmadı,
çünkü yıllardır böyle bir problemimiz olmadı,

detay için bize ulaşabilirsiniz,

saygılarımızla,

web: www.prins-tr.com

1310 Mesaj
14 Haziran 2011; 19:22:01 

ben de senin gibi ikilemde kalmıştım, tercihimi brc den yana yaptım memnunum.
montaj yaptıracağın yerin ciddiyet sahibi, referanslı ve iyi işciliği olan bir firma olması gerekir.
kitten ziyade montaj yaptıracağın yere odaklanmanı öneririm.
Ayrıca 2 kit arasındaki fiyat farkı da 500 tl den fazlaysa prins değmez derim.

480 Mesaj
14 Haziran 2011; 19:39:15 

bana sorarsanız aradaki farka fazla bakmaksızın prins gözü kapalı tercih edilebilir derim.
bu cumartesi bir aksilik çıkmazsa ben 2 kez(farklı araçlarda) prinsleniyorum.
fakat brc'de yine prins gibi dünyanın en iyi kitlerinden birisidir ve uygun bir montajla sorunsuz tecrübe sahibi olan arkadaşlarımız olmuştur.

3 harflilerin en tehlikelisi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2011; 19:46:51 

Sayın sunshines35

Size Bir Sorum Var ?? BRC filtre bakımı NeKadar & kaç km de değişimi yapıyorlar. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepotogaz -- 14 Haziran 2011; 19:54:32 >

227 Mesaj
15 Haziran 2011; 7:18:20 

madem Sakaryadasınız Kocaeline gidin ve Faruk Sevgili ye montaj yaptırın bu işin duayenlerinendir

"Gökteki yıldızı Allah yerdekini biz yarattık" Mercedes Benz'in Ana Fabrika Kapısında Yazar...
1994 W124 kasa Mercedes E200 KME sıralı LPG...sorunsuz...
1997 W210 kasa E 200 Elegance E1 paket MTM sıralı LPG muhteşem...

4160 Mesaj
15 Haziran 2011; 9:10:14 

Merhabalar ;
Ufuk Bey bu özelliklere hiç bir zaman ihtiyaç duymadıklarını belirtiyor!

1)HI-TEC Enjektör : Khein de kaliteli bir enjektör Prinsin bu özellikte bir enjektöre ihtiyacı olmayabilir
2)VSR Özelliği : BRC yeni programında VSR programını kullanıyor ,Madem prinsin ihtiyacı yok Peki Prins neden valve Care sistemini kullanıyor?
3)Enjektör Isıtma Özelliği :Bu özellik sayesinde BRC MY11 lerde gaza geçişler bir kaç dakıka içerisinde gerçekleşiyor. Bildiğim kadarıyla Prins'teTurbo beslemeli araçlarda gaza geçişler minimum 45 derece ,6-8 silindirli araçlarda 50 derece gerçekleşiyor ve daha alt derecede geçişlere programı izin vermiyor ( yanlışım varsa düzeltilebilir)
4)Start-Stop Özelliği : Start-Stop özelliğine sahip araçlarda oldukça faydalı bir özellik ki minimum benzin tüketimini sağlıyor.Prins ya da farklı markalarda da kullanılması gereken bir özellik diye düşünüyorum.
5)Yaygın Servis Ağı : Madem bu özelliği de ihtiyaç yok neden Prins bayi ağını genişletmek için oldukça zaman ve emek harcıyor ?
6)3. Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası : BRC takılı araçlar bu sigortaya sahip ,madem ihtiyacı yok neden Prins sadece 0 kmde ve valve care takılı araçlara bu imkanı sağlıyor ?

Amacım kesinlikle polemik yaratmak değil ; bu sektöre katkı sağlayan herkese saygım ve sevgim vardır ,bu vesile ile hayırlı işler ,iyi forumlar dilerim.

quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Kanks81 Merhaba

Her iki üründe bu sektörün üst sınıf ürünleridir bu sebeble ürün tercihinde hangisini seçerseniz seçin hata yapmayacaksınız fakat montaj konusunda muhakkak tecrübeli bir servisi tercih edin.Aracınıza uygun ürünümüz BRC MY11 dir.BRC yi tercih etmeniz için bir kaç özelliği aşağıda sıralıyorum

1)HI-TEC Enjektörleri : BRC nin yeni tip hi-tec enjektörleri öncekine göre daha hızlı ve çalışan parçalarının lpg ile temas etmediği için gaz kalıtesinden kesinlikle etkilenmeyen bir enjektördür.
2)VSR özelliği : VSR menüsünün aktif edilmesi ile yüksek devirlerde belli oranda benzin püskürtülerek subablarda yaşanan aşırı ısıdan doğan aşınmanın önüne geçilir.
3)Enjektör Isıtma Özelliği : Sıralı gaz kullanıcılarının en ciddi şikayeti sabah soğuk motorda gaza geçme süresidir.BRC 3.02 yazılımı ile siz sabah aracınızı çalıştırıdğınızda lpg enjektörleri ısınmaya başlar ve yaklaşık 1-2 dakıka içerisinde lpg ye geçer bu sayede minumum oranda benzin tüketirsiniz.
4)Start-Stop Özelliği : Yeni nesil start-stop teknolojisi ile uyumlu olan BRC ile start-stop özelliğine sahip araçlarda ilk çalıştırma direkt lpg ile olur ve bu ekstra tasarruf anlamına gelir.
5)Yaygın servis ağı : Türkiyenin her ilinde yaklaşık 200 ün üzerinde bayinin hizmet ettiği yaygın bir servis ağına sahip bir marka
6)3.şahıs Mali Mesuliyet Sigortası: Bu sigorta ile lpg kaynaklı masraflarınız 25.000 TL ye kadar BRC tarafından karşılanıyor.

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

4160 Mesaj
15 Haziran 2011; 9:19:15 

Sayın Ustam ;

Sen de taktir edersin ki periodik lpg bakımlarında önemli olan gaz filitresinin değişimi değildir ki bakımlarda değiştirilen gaz filitrelerinin çok da kötü durumda olmadığıı hepimiz biliyoruz.Biz BRC servisleri müşterilerimizi en geç 15.000 km de bir servise gelmelerini istiyoruz ,nedeni ise sadece filitre değiştirmek değil esas neden bakıma gelen aracın;
*Lpg kaçak kontrolü
*Su kaçak kontrolü
*Benzin kaçak kontrolü
*Lpg tank bağlantıları gibi kontrollerini yaparak sistemin güvenilirliğinin devamı için servislerimize davet ediyoruz . Gaz filitresinin değişmi ve bu işlemler için 30 TL ücret alıyoruz. Selamlar...

quote:

Orijinalden alıntı: recepotogaz

Sayın sunshines35

Size Bir Sorum Var ?? BRC filtre bakımı NeKadar & kaç km de değişimi yapıyorlar. ??

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

3061 Mesaj
15 Haziran 2011; 17:55:29 

ben aracına prins vsi (Vapour Sequental System) sistemini 2 ay kadar önce taktırmış biri olarak size yazayım..

benim de en büyük korkum aracın çekişten düşmesi ve arıza lambası yakması gibi durumlardı.. ama bunlar olmadı.. hatta araç lpg de daha bile performanslı bunu hissedebiliyorum..

prins kiti brc ve diğer markalardan daha pahalıdır doğru ama aradaki farka kesinlikle değer.. hatta bu kitte valve care adı verilen sistemi de ekletme şansınız var.bu ilave parça ile subap grubunun sorun çıkarmasının önüne geçilmiş olur.. bence imkanınız el veriyorsa bu kiti öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteg -- 15 Haziran 2011; 17:57:09 >

1429 Mesaj
15 Haziran 2011; 18:34:48 

brc my11 kit takdırdım aracım start stoplu çokda memnunum gazda hemen çalışıyor tabii sıcak mutorla...

DÜN:AMD PHENOM X3@X4 720 2.8@3.4 GHZ- GIGABYTE GA-MA790x-UD443 ANAKART- 2*2 1066MHZ CRUCIAL BALLISTIX TRACER RED EDITION RAM- 320 GB SAMSUNG SATAII HDD - POWERCOLOR HD4870 1 GB VGA-FSP 550w PSU*****BUGÜN:ACER 5740G İ3 330M+ATI HD5600M----PUNTO EVO 1.4 77HP DYNAMIC DULOGIC SKYDOM

809 Mesaj
15 Haziran 2011; 18:59:06 

Sayın Özençler otogaz,

Bizim amacımız sadece tüketicilerin doğru ve düzgün bilgilendirilmesini sağlamak ve doğru bilgileri aktarmak.

Benim takip ettiğim brc 5 versiyon değiştirdi.Yanlışsa düzeltin.

Prins ise en baştan beri aynı yazılım stratejisiyle devam ediyor .Demekki yazılım stratejisi doğru olduğu için değiştirmeye gerek duymadı.

1)Hi-tec enjektörden kasıtınız nedir?high technlgy 'mi ?yani Türkçesi ,yüksek teknoloji ,
bunun dayandığı teknik dayanak nedir,
ejektörlerinizin resistansı kaç ohm?bu enjektörlere yeni mi geçtiniz?
Bizim Keihin 'in resistansı 1.25 ohm ,resistansın düşük olması yüksek akım sağlar ,bu da enjektörlerin çok hızlı tepki vermesini ve hızlı açılıp kapanmasını sağlar.

enjektörünüzün max.ve minimum akışı (flow)arasındaki sapma kaçtır? bizimki %2.

2)VSR özelliği maalesef Prins'te yok ,
bu özelliği ,o yüksek devirlerde ,benzinle eşdeğer gücü sağlayacak lpg 'yi veremeyen sistemler ve markalar kullanıyor.Aynı gücü sağlamak için bu yüzden Benzin takviyesine ihtiyaç duyuyorlar.Maalesef tüketicilerin pek çoğu yüksek devirlerde farkında olmadan ,düğmeleri lpg'de göstermesine rağmen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,benzin de kullandıklarını bilmiyorlar.Öyle tüketicilerle karşılaştık ki Bu yüksek devirlerde benzine atmayı normal sanıyorlar.

Bu tip ürünlerin kullanıcıları benzinlerinin sadece motor ısınana kadar ki esnasında tükendiğini düşünüyorlar.

Bu yüzden bu özelliğe hiç ihtiyaç duymadık , duymuyoruz.

3)Enjektör ısıtma özelliği demek araç benzinden lpg'ye geçmeden önce ,lpg enjektörünü ısıtmak demek ise bu da ,motor soğukken lpg enjektörlerinin açılmaya gücünün yetmediğini gösterir.

Keihin enjektörlerde biz bunu hiç yaşamadık.Yukarda açıkladığım düşük omaj dolayısıyle yüksek akım eşittir güç demek olduğundan. Formüller ile bunları ispatlayabiliriz.O yüzden bu özelliğe de hiç ihtiyaç duymadık.

4)Start stop özelliği sizin kitiniz de mi var ?

Kastınız araçlarda olan start stop özelliği ise ,Prins 'in 8 yıl önce bile montajını yaptığımız kitleri dahi bu özellikli araçlarla çalışır.Bu özelliği olmayan kitler araç stop ettiğinde gaz vermeye devam eder.Motor stop ettiğinde bizim sistemimiz bunu görüp zaten lpg enjektörlerini kapatır.
Onun için bu bizim için yenilik değil.

Bir de bu tasarrufu sağlayan lpg sistemi değil start stop özelliğine sahip aracın kendisidir.

5)Yaygın servis ağı :Şu an Tüm Türkiye'de 150 üzerinde bayimiz var,her an yenileri katılıyor.

6)3.şahıs mali sorumluluk Sigorta'sına gelince,doğrudur sıfır araçlarda bu garantiyi veriyoruz,gönül isterki tüm yeni dönüşümlere verelim .
Ancak daha önce den farklı kit kullanılıp motoru zarar görmüş aracın kendi programı bozulmuş araçlarla karşılaştık.Daha sonra bu kit söktürülerek sanki hiç montaj yaptırılmamış gibi Prins'çilere getirilmiş araçlarla karşılaştık.

Bu yüzden bu problemleri Prins 'e yıkamasınlar diye sıfır olmayan araçlardaki dönüşümlere bu garantiyi vermedik.

Bu arada Valve care VSR başlığı altında yazılabilecek bir sistem değil.Daha önce Prins kiti hakkında herşey başlığı altında detaylı açıklamıştık ,ancak kısaca valfleri ömrünü uzatmak için geliştirilmiş ana lpg ecu'sü ile entegre çalışabilen ,elektronik ve pompa kontrollü
tek yağlama sistemidir.Katkısı bilinen yağlar değil özel bir sıvıdır.

Prins'e olan yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederim,

Saygılarımla,

Uzaklaştırılmış
15 Haziran 2011; 21:15:54 

quote:

Sayın Ustam ;

Sen de taktir edersin ki periodik lpg bakımlarında önemli olan gaz filitresinin değişimi değildir ki bakımlarda değiştirilen gaz filitrelerinin çok da kötü durumda olmadığıı hepimiz biliyoruz.Biz BRC servisleri müşterilerimizi en geç 15.000 km de bir servise gelmelerini istiyoruz ,nedeni ise sadece filitre değiştirmek değil esas neden bakıma gelen aracın;
*Lpg kaçak kontrolü
*Su kaçak kontrolü
*Benzin kaçak kontrolü
*Lpg tank bağlantıları gibi kontrollerini yaparak sistemin güvenilirliğinin devamı için servislerimize davet ediyoruz . Gaz filitresinin değişmi ve bu işlemler için 30 TL ücret alıyoruz. Selamlar...

tşk Ustam ben tüketiçiye sormusdum ama ??? cvp tsk ederim

4160 Mesaj
16 Haziran 2011; 15:25:38 

Merhabalar ;

BRC Teknolojik gelişmelere göre yenilikler yapan bir firmadır ;yeni versiyon çıkarmanın ne gibi sıkıntıları var? Ürünün versiyonundaki değişiklik ürünün hatasından kaynaklanmadığı sürece versiyon değişikliklerinin faydası vardır.Diğer mantıktan yaklaşırsanız 1946 yılında kurulan Ferrarinin hala aynı modeli kullanması gerekmez miydi? Ürüne olan talep miktarı ürünün kendisini geliştirmesinde etkendir ;talebi az olan ürünlerde de değişiklikler az olur demek de sizin sorunuza cevap olur ama bu düşünce de bizi aynı noktaya götürür.

1)BRC enjektörleri 2 ohm dur ;benzin enjektörleri gibi Peak&Hold prensibi ile çalışır.Gaz hareketli parçalar ve elektirik bobini vs ile temas etmediği için gaz kirliliğinden fazla etkilenmez.Çalışma basıncı 4.5 Bar (ECR67-01) Çalışma sıcaklığı : -40/+-120 derecedir.Voltaj :6-16 Volt ,dinamik akış kapasitesi :32-90 cc/strok (2.5 Bar) Statik akış kapasitesi :80-180 L/Dakika ,Dayanıklılık : 300 Milyon çevrim (250.000 km)

2)VSR nin mantığını yanlış biliyorsunuz.Bizim VSR programımız güç kaybına karşı yapılan bir strateji değil ,tamamen subab ömrünün uzaması amacıyla uygulanan ( sizin valve care ürününüzün amacıyla aynı) bir stratejidir ;daha önce de söyledim yine yeniliyorum bu özelliğe ihtiyacınız olmasa valve care kullanmazsınız diye düşünüyorum.

3)Enjektör ısıtma özelliği demek araç benzinden lpg'ye geçmeden önce ,lpg enjektörünü ısıtmak demek ise bu da ,motor soğukken lpg enjektörlerinin açılmaya gücünün yetmediğini göstermez ; amaç tüketicilerin lpg tasarrufu yaşamaları için sistemin en kısa sürede benzinden lpg ye geçmelerini sağlamaksa bu özelliğe ihtiyaç var demektir .Daha önceki mesajlarda belirttiğim gibi PRİNS turbo kit montajlarında 45 derece 6-8 silindir araçlarda 50 derecede gaza geçiş yaptırdığı için zaten ihtiyacı olmaz bunda hemfikiriz.Oysa BRC MY11 sistemlerinde gaza geçiş bir kaç dakika içersinde gerçekleşir.

4)Start-Stop Özelliğinden kastım bu değil yanlış anlamışsınız. Lütfen linki okuyunuz. http://rb-kwin.bosch.co...startermotor/index.html

5) Benim de anlatmak istediğim bu .

6) Araca daha önceden lpg takılmış mı takılmamış mı anlamak çok zor olmamalı ama tabi tercih ve takdir sizin.

Buarada ilgim Prins'e değil sektöre ve pek tabi ki B R C 'yedir. Bu vesile ile işlerinizde başarılar diler ,saygılar sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozenclerotogaz -- 16 Haziran 2011; 15:29:11 >

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

16 Mesaj
17 Haziran 2011; 1:07:06 

polemık polemık devam eder gıder. gıresundan gelen kıtlerı orjinal italyan diye takmıyor artık ustalarınız. sıze gereken cevabı tuketıcılerın bılınclenmesı ıle, tuketıcılerın verecegını bılıyorm.

sayın tuketıcıler BRC nin 2 tane dıstrıbutoru var. bırısı herseyı ıtalya dan getıren fırma. dıgerı ıse ıtalyadan 1-2 sey alıp gerısını gıresundakı fabrıkada ımal eden, sorsanız veya reklamına baksanız orjınal ıtalyan dıyenler.

garantı dedıklerı markaların musterı hızmelerını lutfen arayın. aracı benzınlı aldım bu markayı taktırıcam deyın. garantısı devam eder mı dıye sorun. alıcagınız cevap reklamlardakınden cooooooooook farklı olucaktır.

809 Mesaj
17 Haziran 2011; 1:17:33 

Merhabalar,

yoğun saha çalışmalarından dolayı geç dönüşler için kusura bakmayın,

teknolojik gelişmenin otomotivde dev adımlarla ilerlediği doğrudur,
lpg'cilerin onları takip edip adepte olamaya çalıştığı da.
Ancak bunu kim daha en doğru strateji ile yakından takip ediyor???????????????????

söylemek istediğim 8 yıl önce sahip olduğumuz doğru stratejik teknoloji.
Ve hala bu strateji ile bahsedilen özelliklere ihtiyaç duymadan problemsiz çalışması.

farklı süslü ifadelerle Prins'in 8 yıl önce sahip olduğu teknolojiyi yenilik gibi sunmak nekadar doğrudur???

Yenilik diye bahsettiğiniz bazı başlıklar tekrar ediyorum Prins için yenilik değil.Prins Zaten bunlara ihtiyaç olmadan çalışabilen bir sistem.

Ürünü geliştirdiğinizi kasdedip ,tasarrufu daha fazla mı artırdınız?yoksa daha fazla benzin kullanarak tasarrufu mu azalttınız?

Bu gelişim midir? yoksa eksiklikleri tamamlama mı?

bence gelişim demek tasarrufu ve verimi daha fazla artırmak demektir.

Ferrari derken ,elmayla armudu birbirine karıştırmayalım!!!

Prins'teki kastım sizin bahsettiğiniz otomotivdeki aynı model bağlamında değil,

yıllar önce lpg sektöründe kimsenin sahip olmadığı bir teknolojiye Prins'in sahip olması,hala bu teknolojinin verimli bir şekilde çalıştğı ve bazılarının bunu yakalamaya çalıştığı.

Ürüne olan talep miktarı ; ürünün gelişmesinde etkense ,Porsche veya lamborgini 'ye talebin az olması ,onlarda değişikliğin de az olduğu anlamına mı gelir?????????nedemek istediğinizi anlayamadım?

ya da problemi çok olan ürünlerde ,yeni versiyonlar geliştirerek bunu kapatmak adına, ürünü geliştidiğini ifade etmek mi????

1)Prins Keihin'in 1.2 ohm olduğunu bilgidirdik,1.2 ohm olduğunda (eğer mühendisseniz sizinkinden daha hızlı olduğunu ve daha sizin tabirinizle daha HI-TEC olduğunu anlamanız lazımdı).Biz hiçbir zaman gaz kirliliğinden ve gaz katkılarından etkilenmedik.
Çalışma basıncı 4.5 bar (ECER67-01)????????????? nedemek? ECER67-01 lpg'de bir Avrupa standardıdır. Ben hiçbir ECER67-01 deklarasyonunda 4.5 bar görmedim.Kastınız çalışma basıncı ise sizin çalışma basıncınız kaçtır?1000 ve 6000 RPM 'de?

2)Açıklamanız için teşekkürler, anladım, yani güç kaybı için değil, ama subap ömrünü uzatmak için ekstra benzin veriyorsunuz?yanlışsa lütfen düzeltin.

3)Prins'i bu kadar yakından takip ettiğniz için teşekkürler,
haklısınız bahsettiğiniz araçlarda 45-50(reglatör üzerinde ölçülen) derecede LPG'ye geçiyoruz.
Bildiğiniz üzere lpg 36 derecenin üzerinde tam olarak buhar fazında olduğu garanti edilir.

Şu anki sistemlerde siz de ,biz de buhar fazında çalışıyoruz.
Bu sıcaklıkta geçmemizin sebebi, büyük hacimli motora sahip ve turbo olan bu motorların (buhar fazındaki LPG) ,belli bir süratle giderken benzinden gaza geçerken yüksek yakıt ihtiyacını yeterince karşılayabilmek.

Bu sıcaklığın uzakta olan olan enjektörlere ne kadar katkısı olabilir???

Zamanla benzinden lpg'ye geçişlerde stop etme problemlerinin yeterince güçlü olmayan enjektörler ve bazı lpg'ye eklenen katkılardan kaynaklandığıyla karşılaştık.

4)link için teşekkürler,dar vakitte inceleyemedim inceleyip döneceğim,

5)teşekkürler,mutabığız

6)Haklısınız kesinlikle zor değil,
ancak her zaman her yerde ve yurdumun her köşesindeki bayide olamıyoruz,
bayi de kit satabilmek adına ,o kiti söküp manifolttaki aynı nozzle'lardan enjektöre bağlantı yapıp ,dönüşüm yapsa siz anlarmısınız?
Veya her dönüşüme şahitlik edebilirmiyiz?

belki sizin pipo yöntemi zorunlu kıldıklarınızda anlaşılır,

Ben de işlerinizde başarılar dilerim,

saygılarımla,

249 Mesaj
17 Haziran 2011; 10:03:15 

Şu Giresun' daki imalathanenin bilgileri sizde mevcutsa beraberce bir ziyaret yapalım. Neler yapılıyor yerinde görelim.
Bizim bilmediğimiz bir şeyler varsa gerekli tedbirleri alalım.
2A Mühendislik A.Ş. BRC' nin Türkiye tek yetkili distribütörüdür. BRC markasının Türkiye' de kullanım hakkı sadece 2A' ya aittir. (Bk. http://www.brc.it/getconc.aspx?ID=66&lang=en )
Sizin bildiğiniz bir 2. BRC distribütörü varsa lütfen bize bildiriniz ki, hukuksal anlamda gereğini yapalım.
Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2A Mühendislik -- 18 Haziran 2011; 9:46:37 >

Otogazda Türkiye' nin Tercihi --BRC Türkiye Distribütörü

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2011; 22:44:57 

giresundaki imalathane değil fabrika,

giresun teşvik kapsamında olduğu için,sahil yolundan gelirken solda,giderken sağda,
içinde bravo ve brc kutularını görenler var,

istanbul 'da size kablo tesisatı, düğme soket .....yapanları sektörde olupta bilmeyen mi var,tüketiciler bunları tabiiki bilemez.

Ankarada'ki kendi bayinize sorun size kimlerde orijinal brc var ,distbitür kim söylesin.

size tüketiciler ve ustalar ajanlık mı yapsın?

Aman tüketiciler herşeyi iyi araştırın ve bilinçlenin,kimse kimseyi kandırmasın....

niye gerçek italyan olan bir ürüne italyan işi diye reklam yapılır anlamadım?
anlayan varsa lütfen anlatsın...

kendinden şüphen mi varda reklam yapıyosun?

ben avrupada böyle reklam bir görmedim .

gerçek italyansan zaten herkes bilir,şüpheleri yok etmek için mi reklam yapıyosun?

Sizin genel merkezinizin yazılyla dönüştürmeyin dedeği araçları biz dönüştürüyoruz ,daha ne diyelim .

Hala Prins 'le brc'yi aynı kefeye koymaya çalışıyosunuz,sizin bu yazdıklarınıza avrupalılar güler geçer...

Gerçek Prins ustaları kit sökmez,hepsi avrupa kültüründe yetişmiştir.
Yakında Türkiyedekilerin hepsi de öyle olur merak etmeyin....

Bir de sizin yüzünüzden LPG dönüşümünü bırakan Opel ve Chevrolet bayisini paylaşıyım mı?

Ankara Reis,Reis 'teki problem olan araçları da paylaşalım istersen.

Teknolojinizin yetmediğini niye kabul etmiyosunuz da ,burda niye göz boyamaya çalışıyosunuz??????????

0

Ekteki dosya (1)

249 Mesaj
18 Haziran 2011; 9:59:02 

Giresun’ da teşvik kapsamında kurulan büyük kapasiteli entegre bir tesistir. İmalathane değildir. Ancak BRC değil, 2A-BRAVO markalı kit üretmektedir. Piyasada kendine yerli süsü veripte, çoğu parçası yurt dışında yapılıp üzerine yerli marka konan kitler gibi değildir.

Otogazın ülkemize girdiği yıllarda tanklar, borular, hortumlar, civatalar dahil tüm komponentler ithal ediliyordu.
Bugün bu tür ürünler ülkemizde dünya standartlarında üretiliyor ve tüm dünyaya ihraç ediliyor. Otomotiv sektörünün ülkemizde geldiği yer ve kalite belli. Bizde Tank, bağlantı parçaları, bakır boru, hortumlar, vidalar, kelepçeler, kablo gruplarını ülkemizde üretiyoruz. ECE R 67.01 regülasyonuna göre belgelendirip otomobil firmalarına onaylatıyor ve ihracatını yapıyoruz. Bunu saklamıyor aksine gurur duyuyoruz.

Kablo gruplarımız “Endüstriyel Tasarım” veya "PATENT” koruması altında Türkiye’ de üretilmektedir. Otomobil firmalarını talebi ve otomotiv standartları gereği araca özel olarak üretilmekte ve otomobil firmalarınca onaylanmaktadır.
Otomobil firmaları aracın orijinal kablolarının kesilmesini kabul etmez. Kesilen kablolar ilave dirençler oluşturur, zamanla aracin elektroniğinde hasara yol açar.
Otomotiv teknolojisinde ve Avrupa Birligi normlarına göre motor bölümündeki tüm baglantıların hem EMC (Elektro Manyetik Uyumluluk) testinden geçmis, hemde IP-67 sınıfı sızdırmazlığa sahip özel konnektörlerle yapılması zorunludur. Aksi halde araç olmadık zamanlarda stop edebilir, etraftaki manyetik alanlardan etkilenip diğer elektronik cihazların çalışsmasını ( OEBD, ECU, ASR, ABS v.s.) bozar.
Bizim uygulamalarımızda otomotiv sektörüne özgü bu özel konnektörler kullanılır.

Ülkemizde başka dönüşüm firmalarının da bunu becermiş olanlara çamur atmaya çalışmaktan vazgeçip, otomobil firmalarının garanti verebileceği standartta üretim yapıp, bu ürünlerini kabul ettirmeleri, onay almalarını bekliyoruz. Böylece doğacak rekabetten, yükselecek kaliteden tüketici yararlanmış olur.

BRC kitlerimiz ulusal ve uluslararası "ÜRÜN MALİ MESULİYET" ve "3. ŞAHIS MALİ MESULİYET" sigortalarına sahiptir. Yani kullanıcılar LPG dönüşümünde ürün veya montaj kusuru nedeniyle bir kazaya uğrarsa can veya mal kayıplarını karşılayacak bir sigorta güvencesine sahip olurlar.
Sigorta koşulları gereği, montajlarımızda elektronik ortamda GARANTİ BELGESİ düzenlenir ve bir çıktısı müşterilerimize verilir.
Düzenlenen garanti belgesi anında İstanbul merkezimizdeki sunuculara kaydedilir. Böylece yetkili bayilerimizde montajını yaptırmış bir kullanıcı herhangi bir 2A yetkili servisine gittiğinde veri bankamızdan aracınla ilgili tüm detaylara ulaşılabilir. Hangi tarihte montaj yapılmış, hangi seri no' lu ürün takılmış v.s.
Bunun yanında 2A logolu garanti belgesine sahip kullanıcılar otomatik olarak "Ürün Mali Mesuliyet Sigortası" kapsamına alınmış olur.
Kayıt edilen ürün seri no’ ları aynı zamanda İtalya ile de paylaşılır. Böylece standartlar gereği seri no’ su taşıması gereken tüm ürünler izlenir ve kayıtları tutulur.

Şirketimiz BRC' nin TEK YETKİLİ distribütörüdür. BRC markasının Türkiye' de kullanım hakkı da şirketimize aittir.
(Bakınız : http://www.brc.it/getconc.aspx?ID=66&lang=en )
Her konuda olduğu gibi Otogaz sektöründe de korsanlar türemiştir. Romanya, Bulgaristan gibi 3. ülkelerden kit ithal edip, buradaki yetkisiz firmalarla sözde distribütörlük anlaşması yapan bu korsanlar, yasalarımızın boşluğundan yararlanarak garanti belgeside uydurmak suretiyle kitlerin pazarlamasını ve montajını yapmaktadırlar.
Garanti kapsamında tamir-bakım yapılması veya ürün değişimlerinde mağdur olan müşteriler resmi distribütör olarak şirketimiz aramaktadır. BRC ürünlerinin uluslararası ve ulusal garanti imkanlarından yararlanamayan bu müşterilerin mağduriyetlerini gidermeye ve yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Bu nedenle müşterilerimize montaj yaptırdığınız yerden “2A logolu orijinal garanti belgesini isteyiniz, servisin 2A yetkili servisi olup olmadığını kontrol ediniz” uyarıları yapıyoruz.
Bu konuda tespitler, davalar devam ediyor. Hukuksal süreç tamamlandıkça gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz.

BRC reklamlarında kullanılan sloganlardan sadece bir tanesi “İtalyan işi” dir. “Gerçek İtalyan” sloganını ülkemizde başka bir firma tarafından kulllanmaktadır. Otogaz sektöründe italyan teknolojisi sadece Türkiye’ de değil, tüm dünyada kabul görmüş ve tercih edilen bir teknolojidir.. Bizde bu nedenle BRC’ nin Kore, Çin, Hollanda, Belçika v.s. menşeli ürünlerden olmadığını vurgulamak için bu sloganı kullanıyoruz.
Bundan başka anlamlar çıkarmaya çalışmak abesle iştigaldir. Üstelik biz reklamlarımızdan da görüleceği üzere; “KALİTEYİ ZAMAN BELİRLER”- “BRC İLE KAYBETMEK YOK” sloganlarımızı daha çok seviyor ve daha çok kullanıyoruz.

Anlaşma yaptığımız otomobil firmaları bazı modellerinde LPG dönüşümünü istemiyor. Aksi halde aracın garanti kapsamı dışında kalacağını belirtiyor. Bizde anlaşma gereği bu karara uymak mecburiyetindeyiz. Pazarda muhtemel riskleri üstlenip, müşteriye firma bazında motor garantisi vermek suretiyle LPG dönüşümü yapan firmalar vardır.
Sadece laf olsun diye, siz yapamıyorsunuz ama biz yapıyoruz demekle olmuyor. Yapıyoruz diyenlerin yaptıklarını otomobil firmalarına onaylatmaları ve sözkonusu otomobil firmalarıyla resmi anlaşma yapmaları gerekir. Böylece hem teknolojilerinin onay ve tescili sağlanmış olur, hem de bazı özel araçların sorunsuz LPG dönüşümüyle sektöre çok olumlu katkı sağlanır.

Özet olarak;
Yıllardır %100 müşteri memnuniyeti sloganıyla yoluna devam eden ve bu nedenle müşteri memnuniyeti sağlayarak tercih edilen bir marka olan BRC ve 2A’ ya çamur atıp yıpratmaya çalışmak yerine; herkesin kendi işine bakıp, uzun bir süreç olan müşteri memnuniyeti yaratmaya odaklanmalarını; ürünlerini, kalitelerini, uygulamalarını öne çıkarmalarını tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla,
2A MÜHENDİSLİK A.Ş.
BRC-TÜRKİYE
“KALİTEYİ ZAMAN BELİRLER”

Otogazda Türkiye' nin Tercihi --BRC Türkiye Distribütörü

163 Mesaj
18 Haziran 2011; 14:10:47 

quote:

Sayın Ustam ;

*Lpg kaçak kontrolü
*Su kaçak kontrolü
*Benzin kaçak kontrolü

Gerçekten çok uygun fiyata yapıyomuşunuz. Benden 80 TL nakit almışlardı ve yukarda yazdıklarınızdan filtre değişimi dışında hiçbirini yapmadılar.Bir de LPG katkısı eklediler. Kredi kartıyla ödemek istediğimde zaten kar oranımız çok düşük diye kabul etmediler, Bundan sonra bakım için çevre illerdeki servislere gidicem.

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2011; 16:37:00 

iş yoğunluğundan geç cevap verdim kusura bakmayın,

Ben zaten fabrika olduğunu biliyordum,
Giresun'daki imalethane diyen dikkat edersen sizdiniz .
entegre derken bir ucundan hammadde girip bir ucundan bitmiş ürün çıkan yani....

o zaman orda reglatör ,enjektör ,ecu imalatı da yapılır ...

sorun yerli üretmende değil bunu müşterilerden saklamanda,
tüm bayileriniz bunu hepsi orijinal italyan diye satıyor,
müşterilerden kaç tanesi bunları biliyodu veya brc bayileri bunu söylüyodu,

kimse kimseyi kandırmasın....

eee yerli üret karıştır italyan işi diye sat , karı katla...
avrupada böyle bir zihniyet yok???

yerli olduğunu idda edip ,milletimin milli duygusallağını sömürenler de var yani...

Üretiminle gurur duyuyorsan o zaman italyan işi diye değil gururumuz yerli üretimimiz diye reklam yapaydın.

kaçtane brc'ci arkadaşım var ,Japon gruplarında sizin MY 11 lerin enjektör soketlerini kesip bağlıyorlar ,o zaman bütün o taktığınız araçlar olmadık zamanda stop mu edecek???
ne alakası var ????işi bilmeyen de doğru sanır bu söylediklerini ....

MY11 bağlayın arıza lambanız yanmaz dediniz arkadaşlarımıza ,soket kesmeden bağladılar hala arıza lambaları yanıyor nasıl olacak?

sizde de var kablo kesip montaj yapma ,hiç yok mu???
bırakın ben avrupada binlerce montaj yaptıp hiçbiri stop etmiyor...

haa sıfır araçlarda otomotivciler kablo kesilmesini istemiyor deyin anlıyım,
bırakın şu tüketicinin içine korku salarak mal satma alışkanlığını...

sizin konnectörler otomotiv sektörüne uygun diğerleri değil yani:)

Millete karalıyo diyosun ,Ankarada resmi ithalat yapan adama korsan diyosun. TC kanunlarından haberiniz var mı?
Parallel ithalat yapmak ne zamandan beri korsanlık oldu?
Yasa boşluğu değil ,anayasal dayanağı olan bir durum.

Adam yedi bölge bayisiyle herşeyi italyada yapılan brc yi kanuni ithal edip satıyor.Karışık kit değil yani.Sanayi bakanlığının verdiği garanti belgesi uyduruk mu oldu yani,
valla Türkiyem ne hale gelmiş...dayanılacak gibi değil.

özet olarak:

zaten herkes işinde gücünde,
kimse size çamur atmıyor ,ne zamandan beri doğruları konuşmak çamur atmak oldu???
italyan işi diye reklam yapacağınıza tüketiciye doğru bilgi vermek adına gururla ürettiğimiz parçalarımızla diye reklam verseydiniz bunlar konuşulmazdı.
Ben de herkesi dürüstlüğe davet ediyorum,
bunlar burda yazılmasa tüketiciler brc kitlerinizi hepsi orijinal italyan zannedecekti

Quality,innovation and customer care ,it's in our nature.

(Kalite ,yaratıcılık ve müşteri memnuniyeti bizim doğamızda var)

809 Mesaj
18 Haziran 2011; 18:45:30 

quote:

Merhabalar ;

BRC Teknolojik gelişmelere göre yenilikler yapan bir firmadır ;yeni versiyon çıkarmanın ne gibi sıkıntıları var? Ürünün versiyonundaki değişiklik ürünün hatasından kaynaklanmadığı sürece versiyon değişikliklerinin faydası vardır.Diğer mantıktan yaklaşırsanız 1946 yılında kurulan Ferrarinin hala aynı modeli kullanması gerekmez miydi? Ürüne olan talep miktarı ürünün kendisini geliştirmesinde etkendir ;talebi az olan ürünlerde de değişiklikler az olur demek de sizin sorunuza cevap olur ama bu düşünce de bizi aynı noktaya götürür.

1)BRC enjektörleri 2 ohm dur ;benzin enjektörleri gibi Peak&Hold prensibi ile çalışır.Gaz hareketli parçalar ve elektirik bobini vs ile temas etmediği için gaz kirliliğinden fazla etkilenmez.Çalışma basıncı 4.5 Bar (ECR67-01) Çalışma sıcaklığı : -40/+-120 derecedir.Voltaj :6-16 Volt ,dinamik akış kapasitesi :32-90 cc/strok (2.5 Bar) Statik akış kapasitesi :80-180 L/Dakika ,Dayanıklılık : 300 Milyon çevrim (250.000 km)

2)VSR nin mantığını yanlış biliyorsunuz.Bizim VSR programımız güç kaybına karşı yapılan bir strateji değil ,tamamen subab ömrünün uzaması amacıyla uygulanan ( sizin valve care ürününüzün amacıyla aynı) bir stratejidir ;daha önce de söyledim yine yeniliyorum bu özelliğe ihtiyacınız olmasa valve care kullanmazsınız diye düşünüyorum.

3)Enjektör ısıtma özelliği demek araç benzinden lpg'ye geçmeden önce ,lpg enjektörünü ısıtmak demek ise bu da ,motor soğukken lpg enjektörlerinin açılmaya gücünün yetmediğini göstermez ; amaç tüketicilerin lpg tasarrufu yaşamaları için sistemin en kısa sürede benzinden lpg ye geçmelerini sağlamaksa bu özelliğe ihtiyaç var demektir .Daha önceki mesajlarda belirttiğim gibi PRİNS turbo kit montajlarında 45 derece 6-8 silindir araçlarda 50 derecede gaza geçiş yaptırdığı için zaten ihtiyacı olmaz bunda hemfikiriz.Oysa BRC MY11 sistemlerinde gaza geçiş bir kaç dakika içersinde gerçekleşir.

4)Start-Stop Özelliğinden kastım bu değil yanlış anlamışsınız. Lütfen linki okuyunuz. http://rb-kwin.bosch.co...startermotor/index.html

5) Benim de anlatmak istediğim bu .

6) Araca daha önceden lpg takılmış mı takılmamış mı anlamak çok zor olmamalı ama tabi tercih ve takdir sizin.

Buarada ilgim Prins'e değil sektöre ve pek tabi ki B R C 'yedir. Bu vesile ile işlerinizde başarılar diler ,saygılar sunarım.

Sayın Özençler otogaz,

1)Enjektörlerinizin Çalışma basıncını 4.5 bar demiştiniz,ben size 1000 ve 6000 devirde sormuştum siz cevap vermediniz ,ancak tüketicileri doğru bilgilendirmek adına ben biraz araştırdım .normal çalışma basıncınız 1.4-1.7 bar aralığı en fazla 2.0 bara çıkıyor.
yani sizin dediğiniz gibi 4.5 bar değil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bizim atmosforik çalışan araçlarda 2.2 bar,turbo ve kompressor araçlarda ise maximum 4 bar ,

2)yukarıda yanıt vermiştim,
3)yukarıda yanıt vermiştim,

4)Start stop özelliğini yanlış anladığımı söylemiştiniz,verdiğiniz linki inceleyememiştim.İnceledim teşekkürler.

Ben size Start -stop özelliğinin aracın bir özelliği olduğunu ,söylemiştim ,link'te zaten bosch 'a bağlanıyor.

Araçlar için bunu bosch 'un ürettiğini vurgulamayı unutmuşum,kusura bakmayın.

Yani bu Prins için ; bosch tarafından araca sağlanan bir özellik.

Tekrar söylüyorum yazılımımıza eklemek için böyle bir özelliğe ihtiyacımız hiç olmadı.

Zaten son teknoloji için gereken ne varsa yıllardır bizde mevcut.

Ustalarımız doğru söylemiş,"kalite ,innovasyon ve tüketici güvenliği ve tüketiciyi korumak bizim doğamızda vardır"............

Haklısınız bu sizin için bir yenilik olabilir (MY 10 da olmayan, ama MY 11 e eklediğiniz).

Dikkat ederseniz son zamanlara kadar gerçek Prins'çiler forumlarda yazmıyordu.

Ancak forumlarda işi çok yanlış bir noktaya getirenler, ticari kaygılarla doğru olmayan bilgiler verenler var .................................
siz de piyasadaki diğer ürünleri tam anlamıyla tanımadan ,tüketicilere bazı özellikleri sadece sizde varmış ve yenilik yapmış gibi bir imaj yaratmaya çalışıyorsunuz.

Bunu tüketicilerin takdirine bırakıyorum.

Şimdi Prinsçiler burda yazmasa ,start -stop'lu araçlarda birtek sizin kitiniz çalışır zanneder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sayın tüketiciler start -stop özelliği yeni çıkan araçların özelliği olup, yukardaki linkteki açıklama şudur:

Bosch 'tan alıntı,
.......................................................
Yenilikçi= çevreye karşı daha duyarlı

Yeni Start/Stop Sistemimiz araç kullanmayı saf bir zevk haline dönüştürüyor. Bunun nedeni, sistemin size çevreyi korumak, yakıttan tasarruf etmek ve aynı zamanda saf bir sürüş konforu yaşamak için yardımcı olması. Örneğin kırmızı ışıkta durduğunuz zaman bu işlev motoru otomatik olarak durduruyor. Gaz pedalına basar basmaz da motor siz neredeyse hiç fark etmeden yeniden çalışıyor. Bu yalnızca elektronik kumandanın değil, aynı zamanda içten yanmalı motoru özellikle daha hızlı ve sessiz çalıştıran yeni Start/Stop Marş Motorumuz sayesinde gerçekleşiyor.

Yenilikçi= çevreye karşı daha duyarlı
Müşteriye sağladığı yararlar
Bu sistemin trafiğe çıkan her otomobile takılması gerekir.
Artık her duruşun bir kıymeti var
Motorun verimsiz bir biçimde çalışmasına izin vermektense, aracın her duruşunda Bosch Start/Stop Sisteminin motoru kapatmasına izin verin.
Şehirdeki araç sürüş döngüsünde, Start/Stop Sistemi CO2 emisyonlarını ve yakıt tüketimini %8 azaltır. Bu sürüş döngüsü her biri beş saniyeden 12 duruşun yapıldığı 7 kilometrelik bir yoldan oluşur. Şehir trafiğinde durma süreleri uzayabilir ve dolayısıyla tasarruf potansiyeli daha da fazladır.
Özellikle hızlı ve sessiz otomatik marş yalnızca üstün per- formanslı Start/Stop Marş Motoru sayesinde değil; aynı za- manda çalıştırma işleminin elektronik kumandası sayesinde
de sağlanır. Bu hızlı marş o denli ekonomiktir ki; bir saniyeden daha kısa duruşlar bile paranızdan tasarruf sağlar.
Motor marşına ve yakıtın yanmasına kumanda etmeye yarayan işlevler motorun kontrol ünitesine yerleştirilmiştir. Aracın akü şarjı bir sensör vasıtasıyla denetlenir. Bu şekilde sağlanan bilgiler, aracın elektrik sisteminde daima yeterli elektrik enerjisi rezervi bulunmasını sağlar.
.................................................................

Bu arada 8 yıl önceki Prins'ler bile bu start-stop özellikli ayeni kuşak araçlarda çalışır,

Şimdi teknolojiyi kimin yakından takip ettiğini ,

"hollanda işi"diye reklama ihtiyacımız olmadığını ,

otogaz sektöründe italyan teknolojisinin mi?

yoksa hollanda teknolojisinin mi?

daha ileri olduğunu tüketicilerin takdirine bırakıyorum,

saygılarımla,

16 Mesaj
18 Haziran 2011; 21:15:47 

Sayın Ozencler,

sanırm yanlış anlaşıldım. ben markanızı kötülemek niyetinde degilim. markanız için kötü konuşan biri olursa belki de ilk önce ben karşı çıkarım. benim bildigim kitler 3 e ayrılıyor. ithal kitler, karma (yarı ithal,yarı yerli üretim) kitler ve yerli kitler. markanızı ithal sınıfına sokamayacağımız için karma ve yerli kitler arasında, yani kendi konseptinde iyi olduğunu biliyorum.

bide giresundaki fabrikanızda üretilen ürünler için bisürü standat yazılmış. zaten bu standartlar kitte yoksa takılamıyor ki!!! bildigim kadarıyla Bedini, Voltran da bile var bu standartlar çünkü mecburi. yine kendi konseptiniz için yeterli olduğunun iyi bir göstergesi.

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

809 Mesaj
18 Haziran 2011; 21:22:49 

Kanımca ,
Giresun'da imalathane adresi sorup ,
sonra Giresun'da entegre tesisi olduğunu deklere etmek ,bence ciddi bir handikaptır.
Aynı bağlamda Ankaradaki brc distribütörünü bilmezden gelip, sonra onu korsan diye adlandırmakta ,

saygılarımla,

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2011; 21:44:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Halev

Sayın Ozencler,

sanırm yanlış anlaşıldım. ben markanızı kötülemek niyetinde degilim. markanız için kötü konuşan biri olursa belki de ilk önce ben karşı çıkarım. benim bildigim kitler 3 e ayrılıyor. ithal kitler, karma (yarı ithal,yarı yerli üretim) kitler ve yerli kitler. markanızı ithal sınıfına sokamayacağımız için karma ve yerli kitler arasında, yani kendi konseptinde iyi olduğunu biliyorum.

bide giresundaki fabrikanızda üretilen ürünler için bisürü standat yazılmış. zaten bu standartlar kitte yoksa takılamıyor ki!!! bildigim kadarıyla Bedini, Voltran da bile var bu standartlar çünkü mecburi. yine kendi konseptiniz için yeterli olduğunun iyi bir göstergesi.

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

4160 Mesaj
19 Haziran 2011; 0:05:17 

Herkese Merhaba ;

Yoğun montajlardan ve bu haftasonu (yarın) yapılacak olan Çorum Mahalli Oto Drag yarışının hazırlıklarından dolayı mesajlarınıza geç cevap yazmak durumunda kaldım ,ve sizlere cevap yazmamaktan ziyade yazdıklarınızı okudukça şaşırdım.Öncelikle ;
Ufuk Bey ;
Enjektörün çalışma basınçlarına göre aksam sınıflarını belirleyen ECE-R- 67.01 regülasyonun ilgili sayfası ektedir.
Ayrıca piyasadaki enjektörlerle ilgili Sn. Murat Şehirlioğlu’ nun çalışmasından alıntı aşağıdadır.

İYİ ENJEKTÖRÜN ÖZELLİKLERİ

Bir enjektörü kaliteli yapan faktörler onun sesli yada sessiz çalışması, boyutları, üstten, yandan ya da alttan beslemeli olması değildir.
Kaliteli bir enjektörün özelliklerini şöyle sıralıyabiliriz:

1) Açma zamanı (milisaniye) ve akış oranı (debi) grafiğinin lineer karakterde olması.
2) Enjektörün kararsız akış bölgesinin ya da ters karakterli akış bölgesinin mümkün olduğunca kısa sürede bitmesi, mümkünse böyle bir bölgenin olmaması.
3) Açma ölü zamanının (tepki süresi) ve kapatma ölü zamanının birbirine eşit ve mümkün olduğunca kısa olması.
4) Akış oranının, enjektör sıcaklığından en az etkilenmesi.
5) Enjektörün akış oranının çalışma hayatı boyunca en az değişmesi.
6) O markanın ürettiği aynı tipteki tüm enjektörlerin eş akış oranına sahip olması, yani enjektörlerin aynı akış karakterine sahip olması, farklılık olmaması.
7) Akış oranının, enjektör sürme voltajındaki değişimlerden en az etkilenmesi. Aynı açma süresinde, 11V akü voltajında da 14V akü voltajında da yakın akış oranları vermesi.
8) Akış oranının, enjektörün girişi ve çıkışı arasındaki fark basıncından en az etkilenmesi.
9) Enjektörün hareket eden parçalarının gazla en az temasının olması.
10) Uzun ömürlü olması.

Piyasadaki enjektörleri inceleyecek olursak;

RAIL, VALTEK, ECOTECH gurubu:

Bu enjektörlerin en büyük dezavantajı, hareket eden parçalarının büyük ve ağır, bobinlerinin büyük dolayısıyla yüksek indüktanslı olmasıdır, elektriksel ve mekanik zaman sabitleri yüksektir ve dolayısıyla ölü zamanları 3 ms. civarındadır ki oldukça yüksektir. Kararsız bölgeleri de uzun sürer.
Bu enjektörler 6. maddedeki eşit karakterlilik konusunda da iyi değillerdir. İki enjektör arasında %10 gibi farklılıklar gördüğüm olmuştur ki bu da aynı aracın iki silindirinin birbirine göre %10 farklı miktarlarda gazla beslenmesi demektir.
Hareket eden tüm parçaları gazla temas eder ancak çalışma toleransları (boşluklar) fazla olduğu için kirli gazdan fazla etkilenmezler.
Basittirler, tamirleri mümkündür ama tamir için sökülüp takılınca eşitlikleri büsbütün bozulur. Bunlar dışındaki maddelerde iyidirler, ucuzdurlar.

MATRIX :

Bu enjektörün en büyük dezavantajı, geçiş pasajlarının çok dar olması, gazla birlikte gelen parafin olefin ve yağın içinde birikmesi ve dolayısıyla da kirli gazdan etkilenmesidir. Hareketli parçaların tümü gazla temas eder. Tamiri kısmen mümkündür. Bunun dışındaki maddelerin tümünde çok iyidir.
Özellikle bu enjektör 0.5 ms. gibi bir ölü zamanla hız rekorunu elinde bulundurur. Karasız bölgesi yoktur, 0.5 ms. den sonra direk lineer karakter gösterir.

KEIHIN :

Pistonlu yapıdadır, çalışma toleransları düşüktür (piston ve gömlek arasındaki boşluk az), tüm hareketli parçalar gazla temas eder. Bu nedenle kirli gazdan çabuk etkilenir. Piston üzerinde gaz geçişini sağlayan küçük delikler bulunur. Kirli gaz hem pistonla gömlek arasını doldurarak kirletmek suretiyle sıkışmalara ve daha ağır durumlarda bu delikleri tıkayarak tıkanmalara sebep olabilir. Tamir kısmen mümkündür. Bunun dışındaki maddelerin tümünde çok iyidir. Pahalıdır.

BRC :

Tamiri mümkün değildir. Hareketli parçalar gazla temas etmez dolayısıyla kirli gazdan etkilenmez. Belirtilen maddelerin tümünde çok iyidir. Pahalıdır.

MURAT ŞEHİRLİOĞLU

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

Bilgilerinize sunarım.

Ayrıca ürünümüzün yeniliklerini burda anlatmamın nesini eleştiriyorsunuz? Diğer markalarda da bu özellikle olabilir hatta çok daha önce de programlarına eklenmiş olabilir ,bu markalar bu özelliklerini cihazlarında kullanmıyorsa ,bayileri bu özellikleri kullanmayı bilmiyorsa ya da herşeyi bilip burda tüketicilere anlatmıyorsa ve biz ürünümüzün özelliklerini burda anlatıyorsak bunun nersinde sorun var ? Neden eleştiriyorsunuz ? Bizde bir atasözü vardır ; GEVURUN EKMEĞİNİ YİYEN BAYRAĞINI SALLAR. Biz burda rakip firmaların ürününü kötüleyerek kendi ürünümüzü anlatmıyoruz.Ben de bunu tüketicilerin taktirine sunuyorum.

Ayrıca sizin gibi LPG sektörüne teknik anlamda katkılar sağlayan birisinin , çizgisi dışında BRC nin yetkili Distiribütörü olmayan bir firmayı burda sanki BRC distribitörü gibi lanse etmenizi yadırgadım.Bu yaptığınız bence doğru değil.BRC nin Türkiye tek distiribütörü 2A Mühendisliktir.Dünya genelinde en çok BRC marka kit alan firma 2A Mühendisliktir , bunu iki ay önce İtalya'ya yaptığım gezide bizzat BRC nin sahibi söylemiştir.Emeğe ve başarıya lütfen saygı.Siz bu yaptığınızla belden altı vurmakla kalmıyor aynı zamanda tüketicilerin yarın magdur duruma düşmesine neden oluyorsunuz.Sizin bu yazınızı dikkate alıp yarın yetkli BRC bayisinde değilde ,BRC konusunda güncel eğitimini almayan ,donanımı olmayan ,tecrübesi ve yetkisi olmayan bir lpg servisinde BRC taktıran mişteri yarın mağdur olduğunda ,hizmet alamadığında ne olacak ? Bu söylediklerinizi ozaman da o müşteriye anlatabilecekmisiniz? Lütfen söylediklerinizi tekrar düşünün.Selamlar ,saygılar.

Recep Ustam ;
Bu güne kadar vakit buldukça yazılarına göz atar ,yurt dışında uzun süre kalmandan dolayı Türkçendeki tatlı yanlışlıkları okurken tebessüm eder ,işine ve markana verdiğin önemden dolayı şahsınıza saygı duyarım , bu yazdıklarında maşallah Türkçe yazım hataları olmamış ama yazdılarınıza anlam veremedim.
Giresun teşvik kapsamında olduğu için,sahil yolundan gelirken solda,giderken sağda... Demişsiniz.Giresuna gittiyseniz (Trabzon istikametine doğru) zaten solunuzda deniz var başka bşy yok ,dönerkende sağınızda deniz var başka bşy yok :) Bakmak ile görmek arasında çok fark var.Burda BRAWO kitine ait ürünler üretiliyor BRC ile bağlantısı yok , siz yurt dışında kalmış teknoloji yakından takip etmiş bir ustasınız keşke İtalya'da BRC fabrikasını ve yüksek teknolojiyi görseydiniz de bunları söylemeseydınız.

Hala Prins 'le brc'yi aynı kefeye koymaya çalışıyosunuz,sizin bu yazdıklarınıza avrupalılar güler geçer... Bizim böyle bir amacımız yok bunu nerden çıkarıyorsunuz ? Biz Ufuk Bey ile burda bilgilerimizi birbirimizle ve de tüketicilerle paylaşıyoruz yani kısaca bir beyin fırtınası yapıyoruz neden hemen olumsuz düşübcelere kapılıp konuyu teknik bir paylaşımdan sokakta yapılan dedikodulara çeviriyorsunuz? Siz bunları yazıyorsunuz ,burnunu 60 m2 iş yerinden çıkarmamış ,bu işte iyi para var deyip lpg işine giren ,emin olun bilinçli bir tüketici kadar sektörü takip etmeyen lpg servislerine prim çıkarıyorsunuz? Müşteri bu tip lpg servislerine gidiyor ; Benim arkadaşım BRC taktırmış çok memnun ben de taktırmak istiyorum dediğinde ;
Abiiiiiiiiiii ne gerek var BRC zaten yerli , gel ben sana X marka takayım diyor ; oysaki belki de hayatında BRC kiti görmemiştir.Bakın Son İtalya gezimde BRC AT90 regulatörlerine yerli diyenlere kapak olsun diye komik bir resim çekmiştim onu da paylaşayım :)

Özetle BRC şamandrasından ,Ecüsüne ,enjektöründen regulatörüne,anahtarından gaz valfine ,basınç sensöründen map sensörüne kadar İthaldir ; ürüne bakır borusu ve tesisatları kesmemek adına ek aparatları yerli diye karma kit diyen düşünceye saygı duymuyorum.Bu vesille ile işlerinizde kolaylıklar ve bol montajlı günler dilerim.

@Halev
Bellı kı bızım camıamızdansınız ama Kimliğini gizli tutanlarla ne özel hayatımda ne de sanal ortamda muhattab olmuyorum.

http://resim.donanimhaber.com/upfi

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozenclerotogaz -- 19 Haziran 2011; 0:49:22 >

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

4160 Mesaj
19 Haziran 2011; 0:11:42 

BRC FABRİKASINDA KISA BİR GEZİNTİ

http://www.facebook.com...4.38469.100001410326898

0

Ekteki dosya (1)

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

809 Mesaj
19 Haziran 2011; 1:41:50 

quote:

Herkese Merhaba ;

Yoğun montajlardan ve bu haftasonu (yarın) yapılacak olan Çorum Mahalli Oto Drag yarışının hazırlıklarından dolayı mesajlarınıza geç cevap yazmak durumunda kaldım ,ve sizlere cevap yazmamaktan ziyade yazdıklarınızı okudukça şaşırdım.Öncelikle ;
Ufuk Bey ;
Enjektörün çalışma basınçlarına göre aksam sınıflarını belirleyen ECE-R- 67.01 regülasyonun ilgili sayfası ektedir.
Ayrıca piyasadaki enjektörlerle ilgili Sn. Murat Şehirlioğlu’ nun çalışmasından alıntı aşağıdadır.

Bir enjektörü kaliteli yapan faktörler onun sesli yada sessiz çalışması, boyutları, üstten, yandan ya da alttan beslemeli olması değildir.

1) Açma zamanı (milisaniye) ve akış oranı (debi) grafiğinin lineer karakterde olması.
2) Enjektörün kararsız akış bölgesinin ya da ters karakterli akış bölgesinin mümkün olduğunca kısa sürede bitmesi, mümkünse böyle bir bölgenin olmaması.
3) Açma ölü zamanının (tepki süresi) ve kapatma ölü zamanının birbirine eşit ve mümkün olduğunca kısa olması.
6) O markanın ürettiği aynı tipteki tüm enjektörlerin eş akış oranına sahip olması, yani enjektörlerin aynı akış karakterine sahip olması, farklılık olmaması.
7) Akış oranının, enjektör sürme voltajındaki değişimlerden en az etkilenmesi. Aynı açma süresinde, 11V akü voltajında da 14V akü voltajında da yakın akış oranları vermesi.
8) Akış oranının, enjektörün girişi ve çıkışı arasındaki fark basıncından en az etkilenmesi.
10) Uzun ömürlü olması.

Bu enjektörlerin en büyük dezavantajı, hareket eden parçalarının büyük ve ağır, bobinlerinin büyük dolayısıyla yüksek indüktanslı olmasıdır, elektriksel ve mekanik zaman sabitleri yüksektir ve dolayısıyla ölü zamanları 3 ms. civarındadır ki oldukça yüksektir. Kararsız bölgeleri de uzun sürer.
Bu enjektörler 6. maddedeki eşit karakterlilik konusunda da iyi değillerdir. İki enjektör arasında %10 gibi farklılıklar gördüğüm olmuştur ki bu da aynı aracın iki silindirinin birbirine göre %10 farklı miktarlarda gazla beslenmesi demektir.
Hareket eden tüm parçaları gazla temas eder ancak çalışma toleransları (boşluklar) fazla olduğu için kirli gazdan fazla etkilenmezler.
Basittirler, tamirleri mümkündür ama tamir için sökülüp takılınca eşitlikleri büsbütün bozulur. Bunlar dışındaki maddelerde iyidirler, ucuzdurlar.

MATRIX :

Bu enjektörün en büyük dezavantajı, geçiş pasajlarının çok dar olması, gazla birlikte gelen parafin olefin ve yağın içinde birikmesi ve dolayısıyla da kirli gazdan etkilenmesidir. Hareketli parçaların tümü gazla temas eder. Tamiri kısmen mümkündür. Bunun dışındaki maddelerin tümünde çok iyidir.
Özellikle bu enjektör 0.5 ms. gibi bir ölü zamanla hız rekorunu elinde bulundurur. Karasız bölgesi yoktur, 0.5 ms. den sonra direk lineer karakter gösterir.

KEIHIN :

Pistonlu yapıdadır, çalışma toleransları düşüktür (piston ve gömlek arasındaki boşluk az), tüm hareketli parçalar gazla temas eder. Bu nedenle kirli gazdan çabuk etkilenir. Piston üzerinde gaz geçişini sağlayan küçük delikler bulunur. Kirli gaz hem pistonla gömlek arasını doldurarak kirletmek suretiyle sıkışmalara ve daha ağır durumlarda bu delikleri tıkayarak tıkanmalara sebep olabilir. Tamir kısmen mümkündür. Bunun dışındaki maddelerin tümünde çok iyidir. Pahalıdır.

BRC :

Tamiri mümkün değildir. Hareketli parçalar gazla temas etmez dolayısıyla kirli gazdan etkilenmez. Belirtilen maddelerin tümünde çok iyidir. Pahalıdır.

MURAT ŞEHİRLİOĞLU

Bilgilerinize sunarım.

Ayrıca ürünümüzün yeniliklerini burda anlatmamın nesini eleştiriyorsunuz? Diğer markalarda da bu özellikle olabilir hatta çok daha önce de programlarına eklenmiş olabilir ,bu markalar bu özelliklerini cihazlarında kullanmıyorsa ,bayileri bu özellikleri kullanmayı bilmiyorsa ya da herşeyi bilip burda tüketicilere anlatmıyorsa ve biz ürünümüzün özelliklerini burda anlatıyorsak bunun nersinde sorun var ? Neden eleştiriyorsunuz ? Bizde bir atasözü vardır ; GEVURUN EKMEĞİNİ YİYEN BAYRAĞINI SALLAR. Biz burda rakip firmaların ürününü kötüleyerek kendi ürünümüzü anlatmıyoruz.Ben de bunu tüketicilerin taktirine sunuyorum.

Ayrıca sizin gibi LPG sektörüne teknik anlamda katkılar sağlayan birisinin , çizgisi dışında BRC nin yetkili Distiribütörü olmayan bir firmayı burda sanki BRC distribitörü gibi lanse etmenizi yadırgadım.Bu yaptığınız bence doğru değil.BRC nin Türkiye tek distiribütörü 2A Mühendisliktir.Dünya genelinde en çok BRC marka kit alan firma 2A Mühendisliktir , bunu iki ay önce İtalya'ya yaptığım gezide bizzat BRC nin sahibi söylemiştir.Emeğe ve başarıya lütfen saygı.Siz bu yaptığınızla belden altı vurmakla kalmıyor aynı zamanda tüketicilerin yarın magdur duruma düşmesine neden oluyorsunuz.Sizin bu yazınızı dikkate alıp yarın yetkli BRC bayisinde değilde ,BRC konusunda güncel eğitimini almayan ,donanımı olmayan ,tecrübesi ve yetkisi olmayan bir lpg servisinde BRC taktıran mişteri yarın mağdur olduğunda ,hizmet alamadığında ne olacak ? Bu söylediklerinizi ozaman da o müşteriye anlatabilecekmisiniz? Lütfen söylediklerinizi tekrar düşünün.Selamlar ,saygılar.

Recep Ustam ;
Bu güne kadar vakit buldukça yazılarına göz atar ,yurt dışında uzun süre kalmandan dolayı Türkçendeki tatlı yanlışlıkları okurken tebessüm eder ,işine ve markana verdiğin önemden dolayı şahsınıza saygı duyarım , bu yazdıklarında maşallah Türkçe yazım hataları olmamış ama yazdılarınıza anlam veremedim.
Giresun teşvik kapsamında olduğu için,sahil yolundan gelirken solda,giderken sağda... Demişsiniz.Giresuna gittiyseniz (Trabzon istikametine doğru) zaten solunuzda deniz var başka bşy yok ,dönerkende sağınızda deniz var başka bşy yok :) Bakmak ile görmek arasında çok fark var.Burda BRAWO kitine ait ürünler üretiliyor BRC ile bağlantısı yok , siz yurt dışında kalmış teknoloji yakından takip etmiş bir ustasınız keşke İtalya'da BRC fabrikasını ve yüksek teknolojiyi görseydiniz de bunları söylemeseydınız.

Hala Prins 'le brc'yi aynı kefeye koymaya çalışıyosunuz,sizin bu yazdıklarınıza avrupalılar güler geçer... Bizim böyle bir amacımız yok bunu nerden çıkarıyorsunuz ? Biz Ufuk Bey ile burda bilgilerimizi birbirimizle ve de tüketicilerle paylaşıyoruz yani kısaca bir beyin fırtınası yapıyoruz neden hemen olumsuz düşübcelere kapılıp konuyu teknik bir paylaşımdan sokakta yapılan dedikodulara çeviriyorsunuz? Siz bunları yazıyorsunuz ,burnunu 60 m2 iş yerinden çıkarmamış ,bu işte iyi para var deyip lpg işine giren ,emin olun bilinçli bir tüketici kadar sektörü takip etmeyen lpg servislerine prim çıkarıyorsunuz? Müşteri bu tip lpg servislerine gidiyor ; Benim arkadaşım BRC taktırmış çok memnun ben de taktırmak istiyorum dediğinde ;
Abiiiiiiiiiii ne gerek var BRC zaten yerli , gel ben sana X marka takayım diyor ; oysaki belki de hayatında BRC kiti görmemiştir.Bakın Son İtalya gezimde BRC AT90 regulatörlerine yerli diyenlere kapak olsun diye komik bir resim çekmiştim onu da paylaşayım :)

Özetle BRC şamandrasından ,Ecüsüne ,enjektöründen regulatörüne,anahtarından gaz valfine ,basınç sensöründen map sensörüne kadar İthaldir ; ürüne bakır borusu ve tesisatları kesmemek adına ek aparatları yerli diye karma kit diyen düşünceye saygı duymuyorum.Bu vesille ile işlerinizde kolaylıklar ve bol montajlı günler dilerim.

@Halev
Bellı kı bızım camıamızdansınız ama Kimliğini gizli tutanlarla ne özel hayatımda ne de sanal ortamda muhattab olmuyorum.

Sayın Mehmet Bey,

LPG sektöründe doğru işler yapan,geliştiren ,doğru ve dürüst olan herkese saygımız ve sevgimiz var,

ancak tüketiciyi yanlış bilgilendirenlere değil.
2000 yıllarının başından itibaren TSE ile yapılan çalışmalarda ECER 67-01'e geçilmesi kararına destek olan bir şahısla muhatapsınız.
O regulasyonu siz haberdar değilken biz 10 kere inceledik ve sektörün daha iyi bir noktaya gelmesi için bu regulasyona geçilmesinin gerekliliğine inandık.O regulasyon'da nerde 4.5 bar ibaresi var???????????????????

zaten 4.5 barda çalışamayan enjektörünüzü öyle lanse etmenizin amacı nedir?????????????????
4.5 bar verelim o enjektörün gücü açılmaya yetecek mi test edelim,
bırakın 4.5 barı bizim max 4 barımızda açılır mı acaba?

Mühendis olan Murat bey kendi yazarsa daha inandırıcı olurdu?

eğer yazarsa,

soru 1)bu enjektörleri hangi test ortamında test etmiş?????????
soru 2)test ettiği aletlerin en son kalibrasyonu ne zaman yapılmış??????????
soru3)bu test ortamı uluslararası bir kuruluş tarafından akredite edilmiş mi??????????
soru 4)uluslararası akredite edilmiş bir test ortamında ,tüm bu enjektörlerin testlerini aynı koşullarda , lpg ile (katkılı vaya katkısız )yapalım100.000km,200.000 km,400.000 km.,600.000 km .......................ve sonuçlarını burda paylaşalım,
eğer en iyi brc enjektörü ise ben de en iyi enjektör o diye kabul ederim.

siz de sonuçları kabul edecdekmisiniz?
sonrada en iyi Prinsçilerden biri olacakmısınız?

ürünü anlatmakta sıkıntı yok ,ancak etik kurallar çerçevesinde ,doğru ve dürüst anlatmak lazım,
neden şimdiye kadar bazı parçlarımızı gururla yerli olarak üretiyoruz diye anlatmıyor ve vurgulamıyordunuzdunuz ???????????? da ,

buralarda ortaya çıkınca mı kabullenip gurur duymaya başladınız????????

Gevur derken siz hala ordamısınız?insana insan gibi bakmak lazım , dünya globalleşti,
hala İtalyan'dı , Hollandalı'ydı ; Türk'tü noktasındamısınız,
ne fark eder anlayamadım....

Ben kimseyi brc distribütörü gibi lanse etmedim,sanırım drag'da bayağı yorulmuşsunuz,dingin kafayla yorum yaparsanız daha iyi olur.

saygılarımla,

809 Mesaj
19 Haziran 2011; 1:45:50 

Bir de yukarda paylaştığınız AT 90 karbüratörlü araçlarda kullanılan bir reglatör,

biz burda yeni kuşak ve sıralı sistemlerden bahsederken AT 90 resmini anlayamadım,

şu anki MY 11 resimlerini paylaşsanız daha mantıklı olmaz mıydı????

809 Mesaj
19 Haziran 2011; 12:26:17 

düzeltme :

2000 li yıllarda bildiğiniz gibi sıralı sistemler daha Türkiye'de yoktu,
TSE standartları sadece karbüratörlüleri kapsıyordu,

daha sonra Avrupa standardından tercüme yolu ile ECER 67-01 e geçildi, o tarihte TSE 'de oluşturulan ,TSE ECER 67 01 standardı da daha çok karbüratörlü sistemleri kapsıyordu.

O tarihlerde ben de "ecogas" markasıyla üretim yaptığım için incelediğim TSE ECER 67 01 standardında bu ek12 yoktu.
Daha sonra üretimi bırakıp ithalata başladığım için TSE ECER 67 01 standardını takip etmeye ihtiyacım olmadı.

Bu arada TSE standartları daha çok üreticileri ilgilendirir.İthalat yapanları değil,
eğer siz ithalatçı iseniz Dünyanın herhangi bir yerinde acredite olmuş bir kuruluştan ECER 67 01 belgeniz varsa ithal ettiğiniz bu lpg kitini TSE 'ye takılmadan Türkiye'de 7 bölge bayiliği oluşturup ,sanayi bakanlığından garanti belgesi çıkartarak Türkiye'ye sokabilirsiniz.

Kısacası,o tarihlerde Enjetörler olmadığı için ,bizim incelediğimiz o tarihteki standartta 4.5 bar kapsımına alınan gaz enjeksiyon ve gaz dozaj ünitesi ile ilgili ek 12 daha eklenmemişti.

TSE 'de bu EK 12'yi sonradan eklemiş.

Eklediği tarihi araştırıp bilgilendiririm.

Zaten Tse Avrupa'daki standartları baz alıp tercüme ederek zamanla kendi standartlarını oluşturuyor.Gördüğünüz üzere de bu 12nci ek,şimdi sıvı sistemler gelince de ek yapması gerekecektir.Çünkü çalışma basınç kapsamı tamamen değişecek.Ek 13 belki de daha fazlası.

Bu yüzden düzeltme gereğini gördüm,

ek12 'yi açatsak 4.5 bar altında çalışan enjeksiyon cihazlarını kapsıyor.Bu 4.5 bar bir kapsam, bir sınırdır !!!!!!!!!!

herhangi bir marka enjektörün o basınçta çalıştığına şahitlik etmez.

Sizin bildirdiğiniz gibi bu standart sizin enjektörünüzün 4.5 barda çalıştığını göstermez!

sizin enjektörünüzün çalışma basıncı 1.3-1.7 bar maximum 2 bar,yanlış varsa lütfen düzeltin!!!!

bizim keihin enjektörün çalışma basıncı 2-2.2 bar maximum 4 bar,

bu fark doğrumudur değilmidir?

Uzaklaştırılmış
19 Haziran 2011; 14:39:56 

sayın özenç kardeş,

türkçem bozuk olabilir yalnızken,
yanlış anlaşılmasın diye kız arkadaşıma yazdırıyorum,
demek ki sen de benim hayranlarımdansın yakın takip ediyosun,

bazen kız arkadaşım da soruyor bunlar neci diye?

sen hep istanbuldan gidiyorsun Giresun'a galiba,
Trabzondan Giresun'a giderken fabrikanız nerde sen ver cevabını,

şimdi de inkar ediyorsun anlaşıldı.2a ya mı inanalım sana mı inanalım?

sen de keşke Japonya'ya gidip keihin'in yüksek teknolojisini göreydin,
bizim ecu'lerimiz bosch 'ta üretiliyo gidip sen de bosch'un yüksek teknolojisini göreydin.
Allah sana da nasip eder inşaalah bir gün,

sen niye kingden çok kingci oluyosun ,

Prins dünyadaki tüm iyi sistemleri bilir ve onlardan her zaman daha iyisini üretir,
Prins ustası özel eğitim alarak( İngilizce
) Porche,GMC ,Volvo,subaru ,audi,mercedes,bmw,hummer ....gibi araçların elektronik,
ateşleme ,tork değerlene göre montajı öyle yapar.

2000 li yıllarda mercedes ,bmw ,volkswagen ,volvo gibi yüksek kw lı turbo araçlara montaj yapıyorduk.
Sizden çok özür dilerim o yıllarda brcnin yüksek teknolojisi ile çalışan kartal dogan slx gibi yüksek teknolojili aracları takip edemedik.........

prinsciler le sizin beyin fırtınası yapmanız için bütün araçların çalışma prensiplerini , kontrol ünitelerinin,ateşleme,elektrik ,elektronikten tut sibop basınçlarına kadar hepsini paylaşalım.
12 silindire kadar ateşleme sıralamasını da tek tek burda paylaşalım,buna servis ustaları karar versin.

Yalnız benim karbüratörlü araçlarda bilgim çok zayıf.

Prins ustasıyla hala bir şüpheniz varsa avrupada fuar alanında yaptığımız gibi gelin bir de sizin karma brc nizle kameralar önünde Porche cayane S turbo montajı yapalım,sonra dinamometreye koyalım test sonuçlarını burda tüketicilerle paylaşalım,

veya aracı sen de seçebilirsin ,ama senden ricam yüksek tenolojili doğan kartal olamasın

varmısın özenç kardeş?

we respect everybody,but not respect who aren't honest

( Quality,innovation and customer care ,it's in our nature.)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepotogaz -- 19 Haziran 2011; 14:54:59 >

478 Mesaj
19 Haziran 2011; 18:04:08 

Bu kadar da şişirmeyin prinsi. Ben tüketici olarak daha önceki aracımda 1.6 2004 model Renault megan da Brc sonraki arabam da 2010 model 1.6 Seat leon da Prins kullandım. İki sistemde kendi orjinal distiribütör firmalarında montaj yapıldı objektif olarak söylüyorum iki sistemde de hiç fark yok yakıt miktarları aynı ikisi de benzinli iken yaktığının % 20 oranında fazla lpg yakıyor iki sistemde motor gücü benzinli kullanıma göre % 5-7 oranında kayıp veriyor.Tek fark Brc soğuk motorda Prins den daha çabuk lpg ye geçiyor.(Prins bayii sistemin geçiş için minimum sıcaklıkta olduğunu söylüyor)
Bana kalırsa 500-600 tl fazla para vermeyin Brc taktırın.Bu montajcıların her dediğine de fazla kulak asmayın derim ben.

ASUS A42J
Nikon D80 18-135mm

422 Mesaj
19 Haziran 2011; 23:04:55 

Ben de bir son kullanıcı olarak Prins kitin belli bir fiyatın üstünde turbolu araclar icin daha uygun oldugunu dusunuyorum.bana gore o değer de sıfır veya ikinci el değeri 50bin TL üstü olan.
Onun altında Brc fayda maliyet daha iyidir.Hatta bence 20000 TL altındaki araçlar için Atiker daha mantıklı diye dusunuyorum.
Bu benim kriterim.Eger ki Prinsin fiyatı 1700-1800 elere gelirse BRC için ciddi bir tehdit olur.
Ama bu sartlarda BRC piyasayı domine etmeye devam eder.

2013 Honda Civic Premium Otm+BRC+Navitech

809 Mesaj
20 Haziran 2011; 0:12:42 

Sayın Murats 123 ,

çok haklısınız bazen ustalarımız taktıkları kitin fanatiği olup ,teknik dayanakları görmezden gelerek kiti çok abartabiliyor ve gerçekle bağlantısı olmayan ifadelerde bulunabiliyorlar.
çok iyi bir noktaya temas etmişsiniz,ben de bir tüketici olarak farkı yoksa sizin ifadenizle Prins 'e 500-600 vermem.

sözlü yaklaşımlardansa bu noktayı daha netleştirmek adına , şu anki aracınızda müsaadeniz olursa Test yapabilirmiyiz?
bu kafasında şüphesi olan bir gönüllü ile de olabilir,

aynı şartlar altında dinamometrede ve noter şahitliğinde?
kendi ifadenizden anladığım kadarıyla ,şu an sanırım aracınızda Prins var, yoksa lütfen düzeltin.

tabiiki buna müsaade etdiğinizde ,eğer testlerde Prins'in performans ,tüketim ve uzun ömürlülük olarak brc'den hiçbir farkı çıkmassa,bir dahaki alacağınız araca şu an aracınızdaki kit'in markasına bakmadan hediye edeceğim.

Bu göstereceğiniz sabra karşılık,eğer aracınızdaki kit Prins 'se ve size Prins hediye edersem, yeni aldığınız araca takacağım Prins'in masraflarını siz satana kadar karşılayacağım( hepsi noter onaylı) .

Bu noter huzurundaki sonuçları burada paylaşırız.

Sizin aracınızdan sonra bir turbo ,bir kompressor, bir turbo boxer bir de yüksek hacimli araçlarla bu testleri tamamlar her segmentte performans ve tasarruf oranlarını görmüş oluruz.

sizden veya bir gönüllüden haber bekliyorum.

saygılarımla,

809 Mesaj
20 Haziran 2011; 1:05:35 

Ben de bir tüketici olarak,

bir ürün satın almakta kriter belirlerken şunlara dikkat ederim,
aldığım bir ürünle ilgili ,

1)en başta satın alırken ne kadar ödüyorum?
2)periyodik bakımlarına ne kadar ödüyorum?
3)problemden dolayı veya ayar için kaç kere servise gidiyorum ve bunun için harcadığım zamanın bana maliyeti ne kadar?
4)Garantisi bittikden sonra kaç sefer o ürünün parçalarını satın almak zorunda kalıyorum?
5)o ürünü kullandığım 1-3-5 yıl içinde bana toplam masrafı ne?

tüm bunları alt alta koyup ,maliyet hesabı yaparım,

o zaman o ürün pahalı mı ucuz mu ortaya çıkar.

saygılarımla,

809 Mesaj
20 Haziran 2011; 16:57:06 

tüketicilerin Prins'e neden daha fazla ödediklerini bilgilendirmek amaçlı,

atmosforik motorlarda benim bildiğim bir tek Prins MAP sensörsüz (manifol basınç sensörsüz) çalışıyor ,yanlışsa lütfen düzeltip bilgilendirin?

Prins'in yıllar önce geliştirdiği bu MAP'sız çalışabilen stratejik yazılımı ,
(bu sayede manifolt basıncı düşük araçlarda da problemsiz çalışır)

benzin eşleneği vereceği LPG miktarını hesaplarken ana verileri aracın ana OBD kontrol ünitesinden(benzin ecu'sü veya kontrol ünitesi diye bilinen ) alır.

Bu aldığı benzin enjeksiyon verilerini (32 bit hızında,yeni benzin ecu'lerinin veri aktarım hızında) sadece lpg'nin basıncına ve sıcaklığını hesaplamalara katarak (MAP'a ihtiyaç duymadan) benzin enjeksiyon verilerini ,lpg enjektörlerine göre düzeltmesini yapar. Tabii ki bu verilerle hesaplanan LPG miktarını en kısa zamanda yanma odasına ulaştırabilmek için yüksek basınçta atmosforik motorlarda rolanti dahil 2-2.2 barda çalışır.
(gerketiğinde turbo ve kompressor araçlarda 4 bara kadar çıkabilir)

Bu yüksek basınç ne sağlar?
Bir gazın ilerleme hızı o gazın sıcaklığına ve basıncına bağlıdır.

Bu yüksek basınçta gaz daha hızlı ilerler.Ancak bu yüksek basınçta çalışabilmek için düşük omajlı(1.2 ohm ) yüksek akımlı yüksek kapasiteli keihin (%2 sapma ile çalışan)enjektöre ihityaç duyar.Matrix enjektörlerin de omajı düşüktür ancak kapasitesi yetersizdir.

Çünkü 2-2.2 bar basınçta !!! bu omajda olmayan bir enjektör çalışmaz.

Düşük omaj keihin enjektöre hızlı ve güçlü açılma sağladığı için ,
(benzin eşleniği )yüksek basınçtan dolayı hızla gelen buhar fazındaki lpg hızlı bir şekilde yanma odasına ulaştırılmış olur.

Bu size gaza bastığınızda hızlı tepkime ,yüksek devirlerde yüksek yakıt ihtiyacında o ihtiyacı karşılama yeteneği sağlar.

Bu sebeple bazı araçlarda arıza lamba yanma sorunu doğru ayarla ve montajla Prins'te olmaz.

Ancak piyasada bu sorunu OBD modülü altında çözdüğünü iddea edenler de var,Ancak Prins'in böyle bir modüle ihtiyacı yok.
Aracınızda arıza lambası yanıyorsa mutlak bir sorun vardır ve çözülmelidir.Sorun çözüldükten sonra yakıt kaynaklı( fakir veya zengin karışım gibi) ise bazı arçlarda kendi de sönedebilir veya cihaz ile söndürülmelidir.

Yani aracların arıza lambası yandığında ,bu sorunu çözmeden onu söndüren bu uyanık modül ,sizi yanıltır. Çünkü örnek olan fakir veya zengin karışım sorununu , aracın ecu'sü size arıza lambası ile bildirecekken ,bunu engellemiş olur.Çünkü siz bu lambayı gördüğünüzde servise gidecekken gitmeden aracı lambam yanmıyor diye kullanmaya devam edersiniz.Sonuç örnek olan fakir veya zengin karışım yanma odasındaki harareti benzine göre yükseltir ,bu da zamanla eksoz subaplarında yanmaya, emme subaplarında sıkmaya ,katalitik convektörde aşırı ısınmadan kaynaklı zarar görmesine veya içinin dağılmasına neden olabilir.

Sizce Prins'in farkı yokmudur?
Yüksek hız ,yüksek basınç ive MAP'sız çalışabilen farklı yazılım stratejisi ile Prins'e 500 -600 fazla vermeye değmez mi ?

konuyu tüketicilerin takdirine bırakıyorum.

saygılarımla,

4160 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:43:37 

işte biz de bu sebeblerden dolayı BRC diyoruz.BRC Elektronikten, her türlü mekanik parçayı kendi bünyesinde üreten, gerekli AR-GE imkanlarına ve otomobil firmalarında bile olmayan E-5 emisyonları yapabilen laboratuvarlara sahip dünyada tek firmadır. Avrupa’ da uygulamada olan ECE-R-115 regülasyonu gereği hangi firma araçların emülasyon ve güç testlerini kendi bünyesinde yapabiliyor? Yoksa dışarıdaki kuruluşlarda yaptırabilmek için sıraya mı giriyor?
BRC Üretim ve laboratuvar resimleri forumlarda paylaşılmıştır. Diğer markaların fason üretim yaptırıp bu ürünlere kendi markasını koyup koymadığına veya hangi ürünleri kendisini yaptığına, kaç kişi (mühendis-teknisyen) çalıştırdığına bakmak lazım.
Her marka üretim tesislerinin resimlerini burada paylaşırsa daha faydalı olur. Teknolojiye hangi marka yatırım yapıyor, kim teknolojinin neresinde belli olur.

Forumda bu başlıkta hepimiz olması gerektiği gibi ürünlerimiz hakkında bilgiler verdik ,ürünlerimizi anlattık ,kimsenin ürününe çamur atmadık ,bundan sonrası tüketicilerin taktirine kalmış .Tüm forum üyelerine ,Ufuk Bey'e selamlar saygılar ,Recep Usta'ya da hayranlıkla selamlar ,sevgiler :)

quote:

Orijinalden alıntı: ufuktaşkesenprins

Ben de bir tüketici olarak,

bir ürün satın almakta kriter belirlerken şunlara dikkat ederim,
aldığım bir ürünle ilgili ,

1)en başta satın alırken ne kadar ödüyorum?
2)periyodik bakımlarına ne kadar ödüyorum?
3)problemden dolayı veya ayar için kaç kere servise gidiyorum ve bunun için harcadığım zamanın bana maliyeti ne kadar?
4)Garantisi bittikden sonra kaç sefer o ürünün parçalarını satın almak zorunda kalıyorum?
5)o ürünü kullandığım 1-3-5 yıl içinde bana toplam masrafı ne?

tüm bunları alt alta koyup ,maliyet hesabı yaparım,

o zaman o ürün pahalı mı ucuz mu ortaya çıkar.

saygılarımla,

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

415 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:10:27 

Ben bir tüketici olarak neden 2001 model vectra 2000 cc 16V AT aracımda prinsi tercih ettiğimi açıklayayım. 2004 yılında LPG ile tanıştım. Tanışmamın sebebim hepinizin malumu olduğu üzere aşırı akaryakıt fiyatları o zamandan bu yana yerli ve yabancı çeşitli sıralı LPG dönüşüm kitleri kullandım ve bu forumuda her zaman okudum. Gerek ustalarımız olsun gerek kullanıcı olan tüketiciler çok yararlı bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştılar. Bu bilgilerin ışığı altında bende edindiğim bilgiler + gözlemlerim ve tecrübelerimle kendimce en kaliteli kit olarak gördüğüm Prins te karar kıldım. İlk baştaki incelememde LPG kitinin malzeme kalitesine baktım. Buharlatıcı + enjektör + kabloların ne kadar kaliteli olduğunu normal bir kullanıcı olarak bile farkına varabilirsiniz. İyi bir montaj ve kalibrasyonla ise benzin - LPG farkını hissedemiyorsunuz bile. Değerli Ustalarımız yukarıdaki açıklamalarında Prins in farkını teknik olarak açıklamışlar fakat ben kullanıcı olarak tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Burada Prins kullanıcıları olarak küçük bir topluluğuz ancak bu kiti kullanan ve çok memenun olan inter kullanmayı bilmeyen veya bilip bu forumdan haberdar olmayan o kadar çok kullanıcı var ki.

Siz LPG kullanıcılarınında bildiği gibi ülkemizde birçok yerli ve yabancı LPG dönüşüm kiti bulunmakta. Doğaldır ki kimi yerli olarak iyi kimi ise yabancı olarak iyi fakat sizlerinde tahmin edebileceği gibi kendi aralarında kalite olarak bir fark mevcut.

Kendi adıma konuşmam gerekirse sahip olduğum 2 adet opel vectra aracımın birinde zavoli kit kullanıyorum. Bu kitten memnunum ancak diğer vectramda kullandığım Prins kitten çok çok memnunum. Ne alt devir ne üst devir benzinden hiç bir farkı olmadan aracımı özgürce tasarruflu olarak kullanılıyorum.

Kimi arkadaşlarıma bu yazdıklarım anlamsız gelebilir fakat uzun yıllardır LPG li araç kullanan ve çeşitli dönüşüm kitleri kullanan biri olarak yukarıda yazdıklarım objektif değerlendirmelerimdir. Dönüşüm yaptırmak isteyen benzinli araç sahipleri maddi durumlarını göre istedikleri kiti araçlarına uygulatabilirler ancak ben tekrar bir benzinli araç alsam düşüneceğim tek LPG dönüşüm kiti kalitesinde - performasından ve uyumundan dolayı Prins olurdu. Aradaki 500 - 600 TL lik farkı sürüş zevki + yaptığım tasarruf + sanayinin yolunu unutmama sayarım.

Bilgilerinize sunar bol tasarruflu ve zevkli sürüşler dilerim.

Murat TEZCAN 2001 Vectra B 2000cc 16V A/T İzmir

7 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:39:38 

BENDE BİR TÜKETİCİ OLARAK PRINS DİYORUM. HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORSAN EN PAHALISINI AL DEMİŞLER O DA BENCE PRINS.

Bİ KERE İTALYANLAR İLE BUGÜNE KADAR ÇOK TİCARETİM OLDU, BU ADAMLARA PARAYI GÖSTER HERŞEYİ YAPABİLİRSİN YETERKİ PARA OLSUN.
BİLDİĞİM KADARIYLA PRINS HOLLANDA URUNU AMA HOLLANDALILARIN BİR KURALI VARDIR ; PARAYLA KOYNUNDAN KARISINI ALIRSIN AMA TİCARETİNİ VE SIRRINI ASLA.

809 Mesaj
20 Haziran 2011; 22:28:01 

tüketici kimliğim ile beyin fırtınası yapacak olursak,

mesela ben de lpg'den anlamayan bir tüketici olsam ,
aracıma tasaruf amaçlı lpg kiti taktırmayı düşünüp şöyle forumla bir göz gezdirsem.
binbaşı olmuş birinin kendi sistemiyele ilgili yorumlarını okurken,

yanına 4.5 bar yazılmış enjektörünün yanına bir de ECER 67-01 standardını görsem,
sonra bir de o ekin kapsamının detayına baksam,
o enjektörü 4.5 barda çalışıyor sanarmıydım sanmazmıydım????????????????????????????????

Sonra da Prins'in farkı yok diye düşünüp 500 - 600 tl fark vermiyim diye düşünürmüydüm.

lpg'den biraz anlayan zamanında üretim de yapmış ve Prins'in teknolojisini ve farklarını görünce üretimi bırakan bir mühendis olarak beyin fırtınası yapacak olursak,

bahsi geçen o HI-TEC diye adlandırılan enjektörler 4.5 barda çalışmayacağını ben tahmin ediyorum,

çalışıyorsa lütfen düzeltin...........................

4 barda çalışan ve ilk montaj yaptığımız müşterimize
bile
ses artması veya başka bir şikayetten,
(benim şahit olduğum)
bir
ikincisini
satamadığımız
keihin enjektörlerimiz

sizinki kadar HI-tec değilmidir???

Bu enjektörler mevcut teknolojide en ilerisine sahip olmasa bugülere kadar çalışabilirmiydi?

yoksa HI -TEC dediğiniz enjektörleriniz ,HI(ingilizce kısaltma HIGH,türkçe yüksek) yeterince HI (yüksek değil )mi?????????????
yani keihin 'e ulaştı mı????????????????ulaşamadı mı??????????

biz keihin'e hi demiyoruz olması gereken diyoruz....

Allah tüketicileri böyle bilgilendiren ve yorum yapan binbaşılardan korusun,
insan düşünüyor (buralarda yazarak binbaşı olunduğu bağlamında) demekki bu binbaşı böyle binbaşı olmuş..........

şu ana kadar görülen,

1)bosh 'un araçlar için ürettiği start -stop özelliğini, kendi kitinin özelliği gibi göstermeye çalışmak gibi,
Prins'in 8 yıl önceki kiti bile çalışırken ,teknoloji olarak kendi kitini Prins'le bir tutup,
sanki bize ödenen fark havaya gidiyormuş gibi....

2) TSE ECER 67-01 in sonradan eklenen bir ekinden alıntı yapıp kendi enjektörünü 4.5 barda çalışıyormuş gibi göstermeye çalışmak gibi.

standartlardaki kapsamları bile kendi lehine menfaat sağlamak için kullanmaya çalıştını mı ?çalışmadınız mı?

tüketiciyi yanıltabilirsiniz ancak bu işten anlayan bir mühendisi yanıltamazsınız...

hala kaç barda çalıştığınıza cevap veremediniz?

eğer 4.5 barda veya 4 barda çalışıyorsa o zaman bende o enjektörlerin HI-tec olduğunu kabul ederim...

tekrar tüketici olarak beyin fırtınası yapacak olursak,

neden tüketiciyi doğru bilgilendirmiyorsunuz?

da Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkındaki (tespit edebildiğim)kanunlara aykırı bir şekilde beyanlarda bulunuyorsunuz?

Tüketiciler adına diğer beyanlarınızın da takibi gerektiğine inanıyorum.

Yıllarca "itilyan işi " diye reklam yapıp ,Bazı Parçaları Türkiye'de ürettiğinizi kabul etmek tüketiciyi yanıltmak mıdır ?değilmidir?
Kaç yıldır bu faaliyet içindeydiniz de biz tüketicilerin haberi yoktu?

Bu da Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Reklam yönetmeliği ile Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna uygun mudur değilmidir?

Ben bir tüketici olarak italyan işi diye inandığım bir ürünü satın alacağım ve sonradan bazı gerçekleri öğreneceğim,
bu benim Tüketici olarak Maldan beklediğim faydayı sağladığımı göterir mi göstermez mi?

satın alırken bu beyan bana yapıldı mı yapılmadı MI???
reklamlarda bu beyan varmıydı? yokmuydu???
o reklama kanıp sizin bayinize geldim mi? gelmedim mi?

Bu Tüketiciyi yanıltarak haksız rekabet sağlamaya girer mi girmez mi?

tekrar tüketici olarak bir beyin fırtınası yapacak olursak,

forum'da kendinizin ilk distribütör diye adlandırdığınız ,sizin ifadenizle korsan diye bahsettiğiniz ,yine sizin ifadenizden anladığım kadarıyla Bulgaristan veya diğer ...yerlerden ithalat yapan birinin veya bir şirketin,

faaliyetlerini ,
bayilerle ikili anlaşmalar yaparak ve organize olarak ;

garanti belgesinde bizim adımız olmayan brc'leri satın almayın diye tavsiye ederek,

bayiler ve tüketiciler üzerinde baskı kurarak faaliyetlerini engellemeye girer mi ?

girmez mi?

Bir marka bir veya birkaç kişi tarafından bir ülkeye giridikten sonra onun satışı engellenebilir mi?engellenemez mi?

Bunlar rekabet kanununa aykırımıdır değilmidir?

konuyu tüketicilerin takdirine sunuyorum.....

saygılarımla,

31 Mesaj
20 Haziran 2011; 23:57:08 

slm arkadaşlar 2011 model toyota corolla 16 124 bg 7000 kmde arabama prins lpg taktırmak istiyorum fakat izmirde lpg ustlarını tanımadıgımda size danışmakistedim umarım yardımcı olursunuz :) bu arada vsı 2 beklemelimiyim yoksa takılmaya başlandımı şimdiden teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 0:46:18 

quote:

işte biz de bu sebeblerden dolayı BRC diyoruz.BRC Elektronikten, her türlü mekanik parçayı kendi bünyesinde üreten, gerekli AR-GE imkanlarına ve otomobil firmalarında bile olmayan E-5 emisyonları yapabilen laboratuvarlara sahip dünyada tek firmadır. Avrupa’ da uygulamada olan ECE-R-115 regülasyonu gereği hangi firma araçların emülasyon ve güç testlerini kendi bünyesinde yapabiliyor? Yoksa dışarıdaki kuruluşlarda yaptırabilmek için sıraya mı giriyor?
BRC Üretim ve laboratuvar resimleri forumlarda paylaşılmıştır. Diğer markaların fason üretim yaptırıp bu ürünlere kendi markasını koyup koymadığına veya hangi ürünleri kendisini yaptığına, kaç kişi (mühendis-teknisyen) çalıştırdığına bakmak lazım.
Her marka üretim tesislerinin resimlerini burada paylaşırsa daha faydalı olur. Teknolojiye hangi marka yatırım yapıyor, kim teknolojinin neresinde belli olur.

Forumda bu başlıkta hepimiz olması gerektiği gibi ürünlerimiz hakkında bilgiler verdik ,ürünlerimizi anlattık ,kimsenin ürününe çamur atmadık ,bundan sonrası tüketicilerin taktirine kalmış .Tüm forum üyelerine ,Ufuk Bey'e selamlar saygılar ,Recep Usta'ya da hayranlıkla selamlar ,sevgiler :)

biz de herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz,

işinizin iyisini yapmaya çalıştığınızın farkındayız,
ancak sizden ricam anlatılan her bilgiyi en doğrudur diye inanmayın,

beyin fırtınası yaptığımız bağlamında,

kalite standartlarına atfen,

hiyerarşik organizasyon yapısı içersinde ,üretim yapan bir firmada ,

kalite kontrol müdürü veya departmanı,

üretim veya fabika müdürüne bağlı olamayacağıdır.Olursa bu belgeyi alamaz.

çünkü imalat veya fabrika müdürünün kendi hatalarından dolayı yanlış üretilen bir ürünün genel müdüre açıklarını kapatmak adına,
eğer kendine bağlı olsaydı ,

kendi hatalarını kapatmak adına ,
kalite kontrol departmanı veya müdürüne bu ürünleri geçirmek adına baskı yapabilirdi.

Ancak ,

ISO standartlarında sanayi üretimi yapan ,
savunma sanayi veya havacılık sanayine tedarikçilik yapan tüm firmalarda ,
kalite kontrol departmanı ,yani üretimin kalitesini denetleyenler onu üretenlere veya müdürüne bağlı değildir .

Bu kaliteyi korumak ve devamlılığını sağlamak adına yapılan ve biz tüketicileri koruyan bir yapıdır.

Kalite kontrol direk Genel müdür(veya CEO)'e bağlıdır,

yani kaliteden sorumlu müdüre ,

üretim müdürü baskı yapamaz ,

ancaaaaaaaaaaak herşeyin mesulü ve sonuçta gerektiğinde işten atma yetkisi olan genel müdür yapabilir...

satış ve o firmayı ayakta tutabilmek kaygıları ile,bir genel müdür hatalı bir partiyi idare eder diye piyasaya sunulmasına izin de verebilir.

bunun cezasını acaba kim çeker????????

biz R115 belgemizi TUV'den aldık yani kendi bünyemizde kesin değil...............

siz R115 'i italyan karayollarından bir yetkilinin şahitliğinde kendi bünyenizde yapılan testlerde alıyorsunuz,yanlışsa lütfen düzeltin......öğremnelim,

hem üret hem de kalitesini kendin onayla ,

italyan işi bir uygulamaya benziyor ...

kendin test ortamını kur ,sonra bir yetkili şahitliğinde test et onayla....

böyle bir ortam ne kadar tarafsız ve bağımsızdır???????????

tüketicilerin takdirine bırakıyorum,

italyadaki mühendislere lütfen iletin,
kendileri ve gene kendi karayollarından bir yetkili ile onaylayıp R115 verdikleri araç ve tiplerini ,

bir de bağımsız TUV 'de onaylatsınlar.

İllaki buna yetecek bütçeleri vardır,

yoksa neden TUV varken kendi bünyesinde yapar bir üretici??????????????

markayı ,marka yapan ,
tüketici güveni ve memnuniyetidir,
önemli olan kendi veya tedarikçinin üretim hattından gelen ürünleri, test edip eğer uygun değilse tüketiciye ulaşmasını engellemek ve tüketici memnuniyetinde devamlılığı sağlamaktır.

Evet ,büyük bir fabrikamız yok doğrudur,

ancak bizim ciddi bir ARGE'miz ve kalite kontrol departmanımız var, dev adımlarla ilerleyen otomotivi çok yakından takip edip doğru çözümler sunmaya çalışıyoruz,

bir de bazı tedarikçilerimiz var , keihin Japonya gibi ,
(linke ve detaya gerek yok,google'da bulabilirsiniz) ,diğeri bosch gibi ,

sadece ARGE'ye yaptıkları yatırım acaba brc'den azmıdır??????????????

kalitenin devamlılığı ve garantisini,
fabrika büyüklüğü ve hacmi değil,
üretimden bağımsız kalite kontrol sistemi ve onay kuruluşları belirler.

çünkü çok büyüyen yapılarda üretim hatlarını kontrol etmek ciddi anlamda zorlaşır,

birde büyük olduğunu ifade ettiğiniz brc firmasının yıllık tun oevr 'daki karlılık oranı %1 i geçmiş mi,
geçmişse nedeni nedir ?
geçmemişse nedeni nedir?

TUV'de belge almak için sıra olduğu doğrudur,nedeni standarda uygun olmayanlara belge vermemektenmidir acaba???

saygılarımla,

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:01:13 

Sayın Underworld,

O bölge bana bağlı değil,

ancak en yakın prins bayisine,

prins.com.tr den bulabilirsiniz,

7/24 bize ulaşabilirsiniz,

saygılarımla,

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:03:33 

düzeltme,

yıllık turnover ,

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:07:28 

VSI 2 montajları ,

kendi araçlarımızda yapıldı,
yakın zamanda tüketicilere sunulacak,

takdir sizin,

31 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:12:38 

peki izmirde sizin önerebilceginiz mopntajına güvendiginiz bir usta varmı ?2011 corolla için uyum nasıl olur buda önemli siz dah önce böyle bir araca vsı uyguladınızmı ?
vsı 2 ne zmn tüketilecelere sunulcak kendi araclaınıza uyguladıgınıza göre artı ve eksileri nelerdir ? galiba arkadaşlar çok soru zordum galiba :)

3909 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:39:05 

quote:

Orijinalden alıntı: underwrold24

peki izmirde sizin önerebilceginiz mopntajına güvendiginiz bir usta varmı ?2011 corolla için uyum nasıl olur buda önemli siz dah önce böyle bir araca vsı uyguladınızmı ?
vsı 2 ne zmn tüketilecelere sunulcak kendi araclaınıza uyguladıgınıza göre artı ve eksileri nelerdir ? galiba arkadaşlar çok soru zordum galiba :)

faruk usta otogaz.

faruk bektaş 05462710820.

türkiyenin en iyi ustalarından biridir.

gönül rahatlığıyla taktırabilirsiniz.

DEKİ; Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla.

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 1:54:35 

quote:

Herkese Merhaba ;

Ufuk Bey ;

10) Uzun ömürlü olması.

MATRIX :

KEIHIN :

BRC :

MURAT ŞEHİRLİOĞLU

Bilgilerinize sunarım.

Recep Ustam ;

@Halev

KEIHIN :

Pistonlu yapıdadır, çalışma toleransları düşüktür (piston ve gömlek arasındaki boşluk az), tüm hareketli parçalar gazla temas eder. Bu nedenle kirli gazdan çabuk etkilenir. Piston üzerinde gaz geçişini sağlayan küçük delikler bulunur. Kirli gaz hem pistonla gömlek arasını doldurarak kirletmek suretiyle sıkışmalara ve daha ağır durumlarda bu delikleri tıkayarak tıkanmalara sebep olabilir. Tamir kısmen mümkündür. Bunun dışındaki maddelerin tümünde çok iyidir. Pahalıdır

Sayın Murat şehirlioğlu,

yukarıdaki beyanınız size ait midir????

değilmidir???

lütfen açıklama yapın ,yoksa sanal olduğunuza inanacağim,

size aitse,

çalışma toleransı düşük derken kastınız nedir???

tolerans düşüklüğü demenin ne anlama geldiğini bildiğinize eminmisiniz?????????????????????????????????

(mühhendilikte ölçüm yapılırkem düşük tolerans yüzde ile ifade edilir ve bu iyi olarak tanımlanır).

mesela savunma sanayi ve havacılığa üretim yapılan parçalarda düşük tolerans istenir, toleranslar yüzde ile ifade edilir,
keihin düşük toleransta çalışıyorsa bu hassaslığını gösterir.

Düşük tolerans demek ,çalışan parçalar arasında boşluğun minimum olduğunu gösterir,
bu da hassasiyet demektir,
bunun sonucu buhar fazında lpg'yi dozajlarken max.ve min. dozajladığı miktardaki sapmayı%2 ile sağlamasını temin eder.

Ben size sahadaki tecrübeme dayanarak bugüne kadar montaj yapılan araca 2 .bir keihin enjektör satamadığımızdan dolayı bayilerimizin ekstra para kazanamadığını ifade ediyorum.

siz tamirden bahsediyorsunuz.

bozulmadı ki tamir edelim???????????????????????????????????????????????

Kirli gaz ifadesi ile ne kasdettiğinizi anlayamadın,tank içinde oluşan tufallanma mı yoksa katkılı gaz mı???

Piston veya nüve onu anladım,gömlek dediğiniz viton türevi kauçuktan mı bahsediyorsunuz??????????

benim bildiğim gömlek bir giyisidir,ya da ,
motor rektefiyesi yapanlarda silindir anlamında algılanır,
başka bir anlamı varsa lütfenbilgilendirin.............................öğrenelim........................

gaz geçişini sağlayan o küçük deliklerin çapı acaba kaç mm'dir ölçtünüz mü?
veya motorun kapasitesine göre bu çapların değiştiğini ve bunun renklerle enjektörün üzerinde olduğuna dikkat ediniz mi?

geçtiğimiz yıllarda ,kış aylarında bazı enjektörler bazı gazlardan dolayı stop etme problemi yaşarken bizim hiç yaşamadığımızdan,
100.000 lerce km sonra bile enjektör sesimizin artmadığından acaba haberiniz var MI????????????????

bir de bu testleri hangi acredite edilmiş ortamda yaptığınızı lütfen açıklayın

Eğer açıklama yapmazsanız sizin adınız kullanılarak yapılan bu açıklamaların doğruluğuna hangi tüketici inanaır????????????

Hele sanalsanız daha kötü...

809 Mesaj
21 Haziran 2011; 2:27:28