Şimdi Ara

HP 2310 Eİ MONİTÖR İNCELEMESİ WT429AA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
0
Favori
25.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gözümden kaçmış, yukarıda bir arkadaş parlak monitörden kastınız nedir gibisinden soru sormuş onuda yanıtlayayım. Parlak ekran dediğim şu, ekran yüzeyi glossy, yani siyah görüntülerde veya ekran kapalıylen kendi yüzünüz ekrana yansıyor sorun edilecek bişey değil, birde kolay tozlanıyor
  • Orijinalden alıntı: grqvayns

ne yapicam peki abi çaresi yokmu ekran kartini şuan değiştiremem abi hangi monitörü alayim ?

ben LCD monitör gözüm sulaniyor CRT tüplü monitör den o yüzden aliyorum gözlerim rahatsiz benim

oyun için almiyorum yani birde aldigim monitör de iyi görüntü vermesi için hangi ekran kartini tavsiye edersin ? en ucuz

dostum eğer oyun pek oynamam diyorsan fazla sorun olmaz ben oyun oynayabileceğini hesaba katarak yazdım onları. fujitsuyu da hp yide gönül rahatlığıyla alabilirsin ama fujitsu 2ms tepki süresi ve hdmi gibi avantajları var ama teknik servisini bilmiyorum, hp nin teknik servisini de bilmiyorum nasıl inş. işimiz düşmez.

bağlantı olayında yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş, dvi-hdmi olarak bağla, dvi-dvi bağla farketmez.

benim daha önceden crt monitör vardı ve yarım saat baksam gözüm ağrırdı şimdi 3-4 saat netteyim, oyundayım gözlerim bayram ediyor, ilk başta çok parlak geldi ama sonra alıştım

hocam yorumun için çok teşekkür ederim.

http://www.netsiparis.com/detay/40061180107/LG-23-E2360V-PN-LED-5MS-GENIS-SIYH-PRL-DVI-HDMI

bu ürünü tavsiye edermisin peki ? bu ürün nasildir ben kasayi çok beğendim LG den güzel gözüküyor parlakligi

çok şik bide dizayni bi tek parasi el yakiyor sence değermi bunuda alabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Orijinalden alıntı: grqvayns

ne yapicam peki abi çaresi yokmu ekran kartini şuan değiştiremem abi hangi monitörü alayim ?

ben LCD monitör gözüm sulaniyor CRT tüplü monitör den o yüzden aliyorum gözlerim rahatsiz benim

oyun için almiyorum yani birde aldigim monitör de iyi görüntü vermesi için hangi ekran kartini tavsiye edersin ? en ucuz

dostum eğer oyun pek oynamam diyorsan fazla sorun olmaz ben oyun oynayabileceğini hesaba katarak yazdım onları. fujitsuyu da hp yide gönül rahatlığıyla alabilirsin ama fujitsu 2ms tepki süresi ve hdmi gibi avantajları var ama teknik servisini bilmiyorum, hp nin teknik servisini de bilmiyorum nasıl inş. işimiz düşmez.

bağlantı olayında yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş, dvi-hdmi olarak bağla, dvi-dvi bağla farketmez.

benim daha önceden crt monitör vardı ve yarım saat baksam gözüm ağrırdı şimdi 3-4 saat netteyim, oyundayım gözlerim bayram ediyor, ilk başta çok parlak geldi ama sonra alıştım

• karişti mesajlar hocam

hocam yorumun için çok teşekkür ederim.

http://www.netsiparis.com/detay/40061180107/LG-23-E2360V-PN-LED-5MS-GENIS-SIYH-PRL-DVI-HDMI

bu ürünü tavsiye edermisin peki ? bu ürün nasildir ben kasayi çok beğendim hpi den güzel gözüküyor parlakligi

çok şik bide dizayni bi tek parasi el yakiyor sence değermi bunuda alabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • LG monitörün incelemesi yapılmış monitörler kısmında, oraya göz atabilirsin ama güzel monitör bütçen varsa bunu alabilirsin
  • quote:

LG monitörün incelemesi yapılmış monitörler kısmında, oraya göz atabilirsin ama güzel monitör bütçen varsa bunu alabilirsin

değermi sence 400TL vermeye ?
  • valla dostum orası senin monitörden beklentine kalmış. evde işimi görsün, çok fazla incelemem oyun oynarım film izlerim nete girerim diyorsan daha uygun fiyat/performans monitörlerine bakabilirsin ama mükemmeliyetçiyim, aldığım şeyi ıncığına cıncığına kadar incelerim diyorsan bunu al, ben sadece kendi aldığım hp monitör hakkında görüşlerimi yazdım gerisi size kalmış kimsenin sorumluluğunu almak istemem. birazda şans işi ama bu teknoloji işleri
  • deadmaus arkadaşım, özel mesajlara cevap yazamıyorum buradan cevaplamak zorundayım

o kadarcık olur, incelersen 400 tl lik ürünlerde bile ghosting varmış gibi görünür sonuçta 5 mslik bir mon. ben fifa 11 oynadım rahatsız edici bir sorun yok, farketmiyorum. youtube de ghosting monitör yazıp çıkan videolara bakın bariz bir şekilde anlaşılır birşey, hatta gözü çok rahatsız ediyor.

ama çok incelemeden farkedemiyorsanız o ghosting sayılmaz, sonuçta 5 ms ve 60 hz lik bir cihaz, piyasadaki çoğu alet böyledir
  • quote:

deadmaus arkadaşım, özel mesajlara cevap yazamıyorum buradan cevaplamak zorundayım

o kadarcık olur, incelersen 400 tl lik ürünlerde bile ghosting varmış gibi görünür sonuçta 5 mslik bir mon. ben fifa 11 oynadım rahatsız edici bir sorun yok, farketmiyorum. youtube de ghosting monitör yazıp çıkan videolara bakın bariz bir şekilde anlaşılır birşey, hatta gözü çok rahatsız ediyor.

ama çok incelemeden farkedemiyorsanız o ghosting sayılmaz, sonuçta 5 ms ve 60 hz lik bir cihaz, piyasadaki çoğu alet böyledir

Teşekkür ederim hocam evet oyuna kapıldığın zaman farketmiyorsun ama topu çok dikkatli takip ettiğin zaman azda olsa çıkıyor arkadan iz oda pek rahatsız etmiyor
  • dikkatli baktığın zaman 2 ms lik monitörlerde bile iz kaldığını görürsün zaten. ghosting olayı denilen meret çok rahatsız eder oyunu bulanıklıktan oynayamazsın arkadan azıcık iz kalması normaldir

http://www.youtube.com/watch?v=NI-EzPWzbqQ şu videoyu izleyin, adam 3 tane hp 2310 ei yi bağlamış eyefinity oyun oynuyor cillop gibi görüntü
  • Bu yarı led olayını anlamadım Hp'nin sitesinde baktım wled olan model de var ama o WT429AA değil.

LED
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=4190785 WT429AA WLED diye birşey yazmıyor bunda.

LCD
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=4153110 WR291AA WLED olan model bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sPeerless

Bu yarı led olayını anlamadım Hp'nin sitesinde baktım wled olan model de var ama o WT429AA değil.

LED
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=4190785 WT429AA WLED diye birşey yazmıyor bunda.

LCD
    http://www8.hp.com/tr/tr/products/monitors/product-detail.html?oid=4153110 WR291AA WLED olan model bu.

WLED diye bişey yazmayan bizdeki monitör işte, WLED diye yazan monitörün sol üst köşesinde HDMI yazıyor

bizdeki monitörde sadece LED ifadesi geçiyor, ama WLED olması da kötü birşey değil sonuçta aynı

ama bir olayı çözemedim, HP 2310 ei içn önerilen fiyat 329 dolar diyor sitede

valla isterse bu monitör led olmasın lcd olsun umurumda değil sonuçta oyunumu oynuyorum, içime sindi gerisi artık ilgilendirmez beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 7 Haziran 2011; 22:35:24 >

• Bu monitör fiyat/performans monitörüdür yanlış anlamayın, sonuçta kimse inanılmaz bir performans beklemesin. Bütçeniz kısıtlıysa alınabilecek en iyi cihazlardan birisidir, yani 300 tlye gidip 21.5" analog lcd alacağınıza gül gibi 23" led dvi girişli monitör almak daha mantıklıdır üstelik markası HP

parası olan gidip 400-500 tllik monitör bakabilir

ben oyun oynadım, film izledim ghosting görmedim ama dandik ekran kartlarıyla 600 tllik monitörde bile oyun oynamaya kalkarsanız sonuç hüsran olur.

diyor noktayı koyuyorum, kendimi HP satıcısı hissettim arkadaşlar ben bir markanın reklamını yapmayı sevmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 7 Haziran 2011; 22:54:12 >
  • quote:

Bu monitör fiyat/performans monitörüdür yanlış anlamayın, sonuçta kimse inanılmaz bir performans beklemesin. Bütçeniz kısıtlıysa alınabilecek en iyi cihazlardan birisidir, yani 300 tlye gidip 21.5" analog lcd alacağınıza gül gibi 23" led dvi girişli monitör almak daha mantıklıdır üstelik markası HP

parası olan gidip 400-500 tllik monitör bakabilir

ben oyun oynadım, film izledim ghosting görmedim ama dandik ekran kartlarıyla 600 tllik monitörde bile oyun oynamaya kalkarsanız sonuç hüsran olur.

diyor noktayı koyuyorum, kendimi HP satıcısı hissettim arkadaşlar ben bir markanın reklamını yapmayı sevmem

hocam benhttp://www.netsiparis.com/detay/40061180107/LG-23-E2360V-PN-LED-5MS-GENIS-SIYH-PRL-DVI-HDMI bu monitörü alicam 400TL ye değermi birde bu monitöri tavsiye ediyormusunuz sizden son bi yorum aliyim. hani 400TL buna verme başka monitör al 400TL ye dediginiz bi monitör varmi yoksa bu iyimi ?

• güzel monitör, diğer başlıkta incelemesi yapılmış memnun kalınmış ama tep. süresi 5ms imiş, bence 400 tl civarı 2ms monitörler bulabilirsin, 2ms olanları bir araştır derim

birde bu monitörü inceleyen arkadaşa özel mesaj yazıp detaylı bilgi alabilirsin ben kullanmadığım için bilemiyeceğim oyunlarda nasıl diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 8 Haziran 2011; 1:37:46 >
  • WLED olayına artık herkes bir kafadan yanıt vermiş

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20081116092552AAT7K1A

Buyrun arkadaşlar
    WLED stands for 'white light emitting diode'. This display uses these diodes instead of the standard cathode tubes in most liquid crystal displays (LCDs). It uses less energy, is more environmentally friendly and produces more even and brighter lighting of the display hence better clarity. But it will cost about 100-200 bucks more

O wide led diyen arkadaşlara da işkembeden sallamayın diyorum

21.5" wide led
    diyor yani
    21.5" genişliğinde led diyor ,ama iyi uydurmuşsunuz kutlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twinkie35 -- 8 Haziran 2011; 12:01:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

WLED olayına artık herkes bir kafadan yanıt vermiş

Buyrun arkadaşlar
    WLED stands for 'white light emitting diode'. This display uses these diodes instead of the standard cathode tubes in most liquid crystal displays (LCDs). It uses less energy, is more environmentally friendly and produces more even and brighter lighting of the display hence better clarity. But it will cost about 100-200 bucks more

21.5" wide led
    diyor yani

kutusunun üzerinde 23" WIDE LED diyor, salladığımız yok

hp2310 e incelemesi cnet tarafından

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/hp-2310e/4505-3174_7-34195388.html

hp 2310 ei nin bir alt modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 8 Haziran 2011; 12:20:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

WLED olayına artık herkes bir kafadan yanıt vermiş

Buyrun arkadaşlar

21.5" wide led
    diyor yani

kutusunun üzerinde 23" WIDE LED diyor, salladığımız yok

hp2310 e incelemesi cnet tarafından

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/hp-2310e/4505-3174_7-34195388.html

hp 2310 ei nin bir alt modeli

Hocam WLED

White LED diye geçiyor

White LED (W-LED):

Beyaz LED'ler, tamamen yanarak tutarlı parlaklık veren ve daha hızlı çalışma süresi sunan dijital cihazlardır.
    LED'ler merkür içermediğinden, geri dönüşüm ve atık işlemleri çevreye zarar vermeden gerçekleştirilir.
    LED'ler sayesinde LCD arka aydınlatması daha iyi kontrol edilir ve bunun sonucunda son derece yüksek,
    mükemmel bir kontrast oranı eltde edilir. Ayrıca, ekranın her noktasında tutarlı parlaklık sayesinde doğal renkler sunar.

• Benim demek istediğim Wide Led, ekranın köşeleri arasında bir ok çıkarmış 23" wide led yazma olayı

white lede gelince, white led olması daha avantajlı bir olay renkler daha canlı daha parlak oluyor ve renkler ekranın her yerinde daha tutarlı görünüyor bazı arkadaşlarda w-led diye dandikmiş gibi bir izlenim yaratmış

monitörün kutusu içindeki ekranı koruyan büyük kağıt vardı onun üzerinde yazıyordu wide led diye

ayrıca ne oldu hocam senin oyun işi? hiç izlenimlerini yazmıyorsun

ben eşimin 2 senelik laptopunda PES 11 denedim, 8ms tepkime süreli ekranında hiç ghosting olmadı yağ gibi oyun oynadım, keza HP monitörde de oyun kaymak gibiydi hatta videoya çekeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grqvayns -- 8 Haziran 2011; 12:41:19 >
  • quote:

Benim demek istediğim Wide Led, ekranın köşeleri arasında bir ok çıkarmış 23" wide led yazma olayı

white lede gelince, white led olması daha avantajlı bir olay renkler daha canlı daha parlak oluyor ve renkler ekranın her yerinde daha tutarlı görünüyor bazı arkadaşlarda w-led diye dandikmiş gibi bir izlenim yaratmış

monitörün kutusu içindeki ekranı koruyan büyük kağıt vardı onun üzerinde yazıyordu wide led diye

ayrıca ne oldu hocam senin oyun işi? hiç izlenimlerini yazmıyorsun

ben eşimin 2 senelik laptopunda PES 11 denedim, 8ms tepkime süreli ekranında hiç ghosting olmadı yağ gibi oyun oynadım, keza HP monitörde de oyun kaymak gibiydi hatta videoya çekeceğim

Hocam şimdi Pes 11 kuruyorum sonuçları yazacağım

• Denedim oyuncu koşularında çok az bulanıklık oluyor sende var mı hocam bu ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.