ÇİN LASTİKLİ POLO......şaka gibi
122 Cevap6751 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

61 Mesaj
12 Mayıs 2011; 10:50:49 

ŞAKA GİBİ YAA
Geçen hafta satın aldığım POLO TDI araçta ÇİN MALI HANKOOK lastik takılı.
Alman arabasını tercih etmişim 37.500 tl vermişim üzerinde ÇİN LASTİĞİ takılı.
bu konudaki düşüncelerinizi alabilirmiyim.
tüm vw kullanıcıları uyanık olalım.

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

4043 Mesaj
12 Mayıs 2011; 10:58:52 

Hankook lastikleri kötü bir lastik değil kore üretimi çin değil diye biliyorum.Diğer markalardada hankook lastikler bulunabiliyor VW özgü bir durum değil bu.Hankooklar bizim alıştığımızın tersine oldukça sert lastiklerdir çok ses yaparlar en kötü yanı budur sanırım...

3106 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:02:17 

Evdeki Sony Playstation 3 ve cebimdeki iphone da çin. Ama son derece kaliteliler. Her çin malı kalitesiz olmaz, ama her bütçeye hitap eden ve her kalitede çin malı vardır.

3607 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:02:51 

Çin malı değil kore malı.Ancak ha çin ha kore bence çok farkı yok...Sert gürültü yapan lastikler..Her firmada durum aynı firmalar tek bir lastik firması ile çalışmıyor.Ben bayiden aldığımda focusu üstünde continental vardı benden iki hafta sonra alan arkadaşa michelin geldi bayideki araçta ise hankook vardı..Tamamen şans meselesi yani...Bu arada bu konu vw'e kaydığından çok tartışma çıkar burada

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

61 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:04:47 

valla hiçbirzaman para verip almayacağım lastiğin sıfır aracımda olması beni rahatsız eder. lastik bir araçtaki en önemli parçadır bana göre. konforu ve güvenliği sağlayan birinci öncelikli parça lastiktir diye düşünüyorum

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

369 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:07:10 

Hocam

Alman markası olabilir ama önündeki VW logosu bile Çin'de yapılıyorsa şaşırmayın. İStediğiniz tarzda bir otomobil (100% alman malı) yok dünyada, markası ne olursa olsun.

my other vehicle is an A330

1755 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:11:32 

2000 yılı ağustos ayında 2001 model aldığımız S40'ın üzerinde Continental lastikleri görünce Volvo'dan çıkar çıkmaz hiç bir yere uğramadan soluğu lastik bayisinde alıp 4 adet Michelin ile değiştirmiştik =) Eğer sizin de içinize sinmiyorsa lastikleri daha fazla kullanmadan gidip kullanmak istediğiniz bir model ile değiştirin zaten lastikleriniz 0 olduğundan çok rahatça onları satabilirsiniz...

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

61 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:11:58 

size katılıyorum.
Çinde istediğiniz kalitede istediğiniz malı yaptırabilirsiniz. gittim gördüm öğrendim.
Ancak bu olay markalı ürünlerde geçerli değildir.
Hankook vw'ye başka, opele başka, ford'a başka kalitede lastik üretmez. kendi kalitesi vardır. beğenirsiniz alırsınız.
Araçtaki diğer parçalar çin olabilir bunda sıkıntı yok. çünkü senin kalitende imalat yaptırabilirsin. bunda hemfikirim.
Ama lastik başka bir konu. bunun ayrımına varalım lütfen.
Hankook lastik istemiyorum o kadar. ve alman markası bir araçta sıfır satın alırken hankook görmek istemiyorum.

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Mayıs 2011; 11:21:14 

http://www.autoexpress....ide/259498/verdict.html

İngiltere'de lastik testi.

Hankook lastikleri 5. olmuş.

Ebat farklı ama bu da bir gösterge.

Çok da önyargılı olmamak lazım.

Ayrıca lastiğin ölçüsü ve modelini google da arattırın. Yorumlar ve memnuniyetle ilgili artı ve eksilerine bakın.

Sonuçta VW, Polo aracına çok kötü bir lastik koymaz diye düşünüyorum.

61 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:28:57 

sen para verip hankook alırmısın?
ben almam.

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

61 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:33:55 

5. olmuş ha. kaç lastik markası varda 5. oluyor. sonuncu olmuş desene

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM

Uzaklaştırılmış
12 Mayıs 2011; 11:35:36 

Araştırırım. yabancı siteleri okurum, ona göre karar veririm.

Eğer benim aradığım özelliklere sahipse Hankook da alırım, Kumho'da, Toyo'da. İlla ki Bridgestone, Michelin, Continental olacak diye bir düşüncem yok.

Bu zamanda bence Marka'dan ziyade ürün özellikleri ve kaliteye bakmak gerekiyor.

Tabi ki siz Hankook istemeyebilirsiniz. Buna da birşey diyemem.

4186 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:37:24 

Hankook Cin mali degil Kore mali. Ben para verip Hankook performans lastikleri aldim bir yil oldu cok da memnunum.Arkadan cekis 184 hp arac performans lastigi, agresif kullaniyorum ve islak zeminda bile kaymiyor. Ayrica aldigimda aracin ustundeki Continentallerdan daha sessiz ve daha konforlu. Bakalim en az 2 yil daha bana bu performansi sunarsa tamamdir. Bir cok testte sonuclari cok iyi olan lastik modelleri var ve kullanici yorumlari guzel. Tabi her model icin degil ama diger lastiklerde de durum ayni her modelleri iyi degil.

Fiyat/performans olarak en iyi markalardan biri bence.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

4974 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:48:34 

Eğer Alman kalitesi ve prestijin sembolü olarak alınan araçta bu lastikler varsa kabül edilir mi?

Ama bu lastik eğer Vw'de ise normel kabül edilecektir muhakkak. Çünkü o bir Vw. Kimsenin laf söylemeye haddi olamaz.

Bir de Renault'ta olsaydı o zaman durum değişirdi. (Reno bu lastiği kullanıyor mu bilmiyorum.)

Başarının dört şartı; bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmaktır. (Axel Munthe)

3756 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:53:02 

quote:

Orijinalden alıntı: xsalty

sen para verip hankook alırmısın?
ben almam.

polo almışsın arkadaşım,b sınıfı bir araç üzerinde hankook gelmesinden daha doğal bir şey yok...
hem bilinen bir marka sonuçta, ayrıca jantların da türkmalı, cms yapıyor

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

3008 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:58:26 

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

polo almışsın arkadaşım,b sınıfı bir araç üzerinde hankook gelmesinden daha doğal bir şey yok...
hem bilinen bir marka sonuçta, ayrıca jantların da türkmalı, cms yapıyor

Sadece Polo'da değil ben Jetta'da görmüştüm.
Jantları CMS yapıyor. Ama belli bir kalitede OEM üretim. Bentley'e bile yapıyorlar. Ama gidin CMS nin kendi markası ile sattığı janta bir bakın, bir şeye benzemiyor.

1830 Mesaj
12 Mayıs 2011; 12:21:44 

- Hanghook marka lastik Çin malı değil, Kore malı olması lazım,
- Sizin Polo'nuzda da Golf'lerde de kullanılıyor, hatta diğer modellerde de olması lazım..
- Lastik çok rezalet bir lastik değil, onu söyleyelim ama çok da harika bir lastik hiç değil.

Sizin sorunuza gelelim, Alman malı araç alıyorsa insan lastiklerinin de ya Continental ya da Michelin olmasını bekliyor, çok can sıkıcı bir durum aslında. Bugün çok eleştirdiğimiz Fransız otomobilleri bile kimi modellerinde Michelin , kimisinde Continental kullanabiliyor. VW'ye yakışmayan bir durum sözkonusu bu lastik olayında.

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm

810 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:10:45 

200binliralık Genesisde hankook marka lastiklerler geliyor kore olduğu için ,ama sonuçta tabiki alman arabası alırken ben üzerinde alman malı lastik olmasını yeğlerim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5981 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:21:55 

Hankook Kore malı değil mi ya???

480 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:28:19 

lastik bir araç için hayati önem, konfor gibi çok önemli bir yerde ise ve koskoca vw markası araçlarında bu lastiği tercih ediyorsa demek ki gerekli standartları sağlamıştır hankook.
her marka gibi vw de marka imajını düşünmek zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keppir -- 12 Mayıs 2011; 13:29:44 >

3475 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:31:22 

Hankook enteresan bir lastik. Sert ama uzun ömürlü değil. Bazen yarım debriyajla bile pati attığı oluyordu. Nitekim 25 bin kilometrede bitti. Para verip alınmaz..

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

951 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:52:57 

5. Olmus bir marka yerine gidiip sıfır araciniza en kalitali markayi tsktirmanizi oneririm

1.4 TSI VW SCİROCCO 160 HP -18 İNTERLAGOS-Bİ-XENON-CAM TAVAN-AYNA PAKETİ-KAŞMİR DÖŞEME-H&R 3,5 CM FEDERN-15MM CUSTOM SPACERS-İTG CAİ-Ecufast Stg 2 Remap-SUPERSPRİNT FULL EXHAUST-GReddy Turbo Timer

4176 Mesaj
12 Mayıs 2011; 14:09:48 

Bende aracımda kore malı kumho ku31 lastik kullanıyorum uygun fiyatı ve performans lastiği istediğim için tercih ettim , daha önce 0 km golf lerde hankook ventus prime lastiklerle geliyordu , polo mevzuuna gelirsek zaten 35 milyar vermişim polo almışım ebat 185 60 15 bunada hankook takmanın ne manası var tak michelin , bridgestone , goodyear kaç para farkedecek , 0 km aldığım arabada kore malı lastik bulsam bende küfür ederim ne yalan söleyeyim

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

5815 Mesaj
12 Mayıs 2011; 14:29:08 

Sıfır, üstelik de emsallerine göre daha pahalı fiyata satılan bir araç alsam ve üzerinde Hankook marka çıksa benim buna canım çok sıkılır.

Ben geçen sene Kasımda emsallerine göre daha ucuz fiyata satılan Fiat Bravo aldım, üzerinde Continental marka lastiklerle geldi araç. Aracı teslim alırken ilk baktığım şeydi lastikler.

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
52 gün 1 sa. 8 dk. kadarı kaldı.
12 Mayıs 2011; 14:56:45 

accent 1.4 benzinli 34bin lira olmuş da polo 37'ye pahalı ha sadece gülüyorum

1344 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:22:11 

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Sıfır, üstelik de emsallerine göre daha pahalı fiyata satılan bir araç alsam ve üzerinde Hankook marka çıksa benim buna canım çok sıkılır.

Ben geçen sene Kasımda emsallerine göre daha ucuz fiyata satılan Fiat Bravo aldım, üzerinde Continental marka lastiklerle geldi araç. Aracı teslim alırken ilk baktığım şeydi lastikler.

Aynen Öyle Aracımızı Teslim Almaya Gittiğimde İlk Lastiklerine Baktım Çok Şükürki Michelin Çıktı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogu-E -- 12 Mayıs 2011; 16:25:09 >

Partner Tepee Team
2011 Tepee Outdoor Pack / Aytozu Gri
Nokia Lumia 920 / Beyaz

3028 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:41:46 

benim aracımdada hankook var. tek sıkıntı hamurunun sert olması. gerisi çok iyi. yol tutuşu, fren mesafesi, yola yapışması. hankook çin malı değil kore malıdır ve kaliteli bir lastiktir.

tamam bir michelin veya goodyear felan değil ama onlar kadar kaliteli

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

620 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:43:40 

Ya sen ne diyon ben bugün arkadaşlarla gezerken 0 polo gördük lastikleri bisiklet lastiğinden farksızdı :S

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

932 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:46:15 

Hankook bugün bilinen birçok firmanın ekip lastigidir. Bu markanın Macaristan'da fabrikası vardır ve Avrupa menseili araçlar lastiklerini buradan tedarik edebilirler. Ortalama bir lastik ne iyi ne kötü. Birde Arac üreticileri bu lastikten bile ne kadar karlar elde ediyordur kim bilir. Sunuda söyleyeyim Abi'm ve ben focus sahibiyiZ o Ağustos'da aldığı aracında Hankook lastik ile karşılaştı, bense Şubat sonu aldığım arabamda michelin prımacy hp ile kasiladtim. Yani o donemde hangi tedarikçi ile firma anlaştıysa o lastik geliyor araçların üzerinde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2011 ford focus 109 hp tdci. iphone 4, hp compq presario 2,2 ghz dual core

1499 Mesaj
12 Mayıs 2011; 17:31:10 

michelin lastikleri sadece almanya üretimi değil arkadaşlar fransa-ispanya-israil vb.ülkeler var onlar bile kendi aralarında kalite farkı yaratıyor.

6096 Mesaj
12 Mayıs 2011; 17:36:40 

hankook'a kalitesiz diyen bir lastikten daha ne bekliyor

2009 520D E60 SİYAH
2012 VW CADDY 1.6 TDI
2013 Kia RIO Hb 1.25 FANCY
Sadece camlar değil , hayatım film ... ;)

1189 Mesaj
12 Mayıs 2011; 17:46:43 

quote:

Orijinalden alıntı: aviator007

Hocam

Alman markası olabilir ama önündeki VW logosu bile Çin'de yapılıyorsa şaşırmayın. İStediğiniz tarzda bir otomobil (100% alman malı) yok dünyada, markası ne olursa olsun.

kesinlikle artık her markada kesinlikle çin bağlantısı var.

Punto Evo My Life Start & Stop 1.3 MULTIJET 75 HP

482 Mesaj
12 Mayıs 2011; 18:35:22 

Son yıllarda aldığım herşey MADE IN S. KOREA.

Bilgisayarım, telefonum, yazıcım, arabam hep Koreli....

Ha bu arada, Samsung dünyanın en büyük üreticisi. iPhone, Nokia, vs hepsi Samsung parçası kullanıyor. Kore malı deyip geçmeyin.

cout<<"imza yok"<<endl;

Uzaklaştırılmış
12 Mayıs 2011; 19:10:30 

buna kötü lastik demiyelim bence
araba firmaları bir çok firmayla anlaşır bristone liastikte vardır lassada michelinde honkokta size o gelmiş

3008 Mesaj
12 Mayıs 2011; 19:45:04 

Aynı hatayı bir daha yapmamak için VW'den rica edin sizi süspansiyonu tasarlayan mühendislerle görüştürsünler. Onlara sorun, süspansiyon analizlerini yaparken hangi lastiği baz aldılar ve hangisini tercih ediyorlar. kendi fikirleri kriterleri nelerdi ve ne oranda yakalayabildiklerine inanıyorlar. İnsanlığın biriktidiği bilginin bir kategorisini temsil eden gerçek bir şahsa, bir mühendise sorun. Bir firmaya değil.

Çok merak ediyorum ki ne diyecekler. Eğer ki adı geçen firma bu mühendisliğin temsiliyetini perdelemeye çalışıyorsa, bunun adına know-how, teknoloji, veya teknik denmez. Teknokrasi denilir. Tabii ki aklına ne eserse onu koyar.

Güle güle kullanın. Hepimize kolay gelsin. Ve geçmiş olsun. Eğer yazıklarımın absürd olduğunu düşünenler varsa bir daha geçmiş olsun.

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2011; 0:38:21 

en kötü lastik SAVA zaten
gerisi hep iyi için rahat olsun

10010 Mesaj
13 Mayıs 2011; 1:34:25 

quote:

Orijinalden alıntı: aviator007

Hocam

Ben arkadaki FSI yazısını almıştım, made in China yazmıyordu.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2011; 2:44:29 

Bizim aracımızın üzerinde Hankook Ventus Prime K105 lastik gelmişti. Araç 2007 model. Üzerindeki lastik 2006 model. Bu sene muayeneden geçti, üstelik 62.000km'de önde 4mm arkada 5mm diş var daha daha. TÜV verisine göre tabiki.

İlk zamanlar lastikler çok iyiydi ses azdı, fren ve çekiş çok iyiydi, dişler 6-7 mm cıvarındayken frenleme kuvvetinde ciddi düşüş oldu araç, neredeyse her frende ABS yardımıyla duruyordu.
Şu anki diş seviyesi ile ilk zamanlardaki çekiş ve fren performansına döndü.

Bir ara Hankook'un çok kötü bir lastik olduğunu düşünüyordum ama şu anki durumu gerçekten iyi. Biraz fazla yol sesi yapıyor ama bunu 5 yıllık hamuruna bağlıyorum.

Yazın Michelin Energy saver, Pilot Primacy HP serilerinden birine geçmeyi düşünüyorum zaten.

Şu anki tek olumsuz yanı azalan diş seviyesinden dolayı araç suda yüzüyor bazen.

2085 Mesaj
13 Mayıs 2011; 5:08:10 

geçenlerde honda jazz bakmaya gittiğimizde,

baz donanımda Michelin
full donanımda farklı bir marka (şimdi adını hatırlayamadım) vardı

şaşırmıştım

'05 Honda Civic VTEC 1.6 LS Manuel White 110hp

5619 Mesaj
13 Mayıs 2011; 6:06:42 

quote:

Orijinalden alıntı: xsalty

valla hiçbirzaman para verip almayacağım lastiğin sıfır aracımda olması beni rahatsız eder.

Hankook iyidir,kötüdür ama böyle düşünmekte sonuna kadar haklısın.
Yine kendin sıfır lastik alırken doğru yaparsın,yanlış yaparsın ama yine istediğin markayı alırsın.

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

2186 Mesaj
13 Mayıs 2011; 8:07:29 

sert hamurlu lastik saglam olur. konforlu, sessiz yol tutuşu iyi olmaz.

3993 Mesaj
13 Mayıs 2011; 8:31:12 

şimdi ne diyorsunuz en iyi lastik michealin mi ...

2268 Mesaj
13 Mayıs 2011; 8:32:06 

Gecmis olsun olan olmus ama alirken su marka lastik istiyorum deme sansiniz var.israrci olursaniz baska aractan sokup takiyorlar....

5467 Mesaj
13 Mayıs 2011; 9:37:30 

Bizde Merso E'yi aldıgımızda ayağında Goodyear'ın lastikleri vardı şaşırmıştım tabi Goodyear kötü lastik değilde yine de bir Michelin Bridsgestone da değil.
Aynı yıl içinde Michelin takılan E'ler de vardı sanırım firmalara dağıtıyor otomobil üreticileri lastik işini.

6297 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:17:16 

lastikleri dışardan görüyorsunda çin li olduğunu anladın. birde araçta kullanılan diğer çin li parçaları araştırsan neler ortaya çıkar. en iyisimi karıştırma çin min polo işte. :)

mk3 1.2 tsi dsg

67 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:42:29 

Bende geçen hafta sıfır km polo trendline aldım, üzerindeki lastikler dunlop .

2942 Mesaj
14 Mayıs 2011; 16:00:47 

Keşke alırken bakıp kontrol etseymişsiniz.Bir arkadaşım alırken bu şekilde aracın lastiklerini değiştirtti.Aynı model başka araçta michelin varmış bununkinde pirelli çıkmış firmayla görüşüp lastikleri değiştirtti.

2011 C3 HDi

3153 Mesaj
14 Mayıs 2011; 21:04:08 

hankook Kesinlikle dankik marka değildir....
Rallide bir çok araba hankook Lastik kullanıyor..
0
0
0
0

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

3795 Mesaj
14 Mayıs 2011; 21:11:05 

Bayi ile alakalı bir durum olduğunu sanmam. Ben showroomu gezerken araçları baya inceledim. Bridgestone Turanza'da vardı Dunlop'ta vardı, Hankook'ta vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonely_man -- 14 Mayıs 2011; 21:15:29 >

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

18966 Mesaj
14 Mayıs 2011; 23:44:27 

İşyerimde devasa bir fotokopi makinesi var, benim için çok önemli bir alet, elim ve ayağım diyebilirim. Feeder'li, Duplex Üniteli, Çift Kağıt Tepsili, Hafızalı, KYOCERA MITA marka, 1 Nisan 2004 tarihinde almıştım, 7. yıl geride kaldı. Bu cihazın NIPPON malı olduğundan bunca yıl adım kadar emin olduğumu düşünmüştüm ama geçen haftalarda toz almak için arkadaki etikete baktığımda cihazın SINO üretimi olduğunu gördüm. Şaşırdım, ama iş işten geçmişti, artık yapabilecek birşey yoktu

Çin Markası sorun olabilir ama
Çin Malı (Menşeli) sorun değil ...

Çin'deki işçilerin ne hayatları var, ne emeklilikleri, ne sağlık sigortaları, adamlar yılda 1 defa memleket gidebiliyorlar. Küresel markalar Çin'de fabrika kurduklarında küresel kaliteyi de getiriyorlar ve işçilere Çinli yılanbaşı patronlardan daha iyi maaş ve sosyal haklar tanıyorlar. İşçilik her zaman ucuz olacak Çin'de, 1,3 milyar boğaz doymak için beleş bile çalışır.

545 Mesaj
15 Mayıs 2011; 1:28:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

....Çin Markası sorun olabilir ama
Çin Malı (Menşeli) sorun değil ...

Çin'deki işçilerin ne hayatları var, ne emeklilikleri, ne sağlık sigortaları, adamlar yılda 1 defa memleket gidebiliyorlar. Küresel markalar Çin'de fabrika kurduklarında küresel kaliteyi de getiriyorlar ve işçilere Çinli yılanbaşı patronlardan daha iyi maaş ve sosyal haklar tanıyorlar. İşçilik her zaman ucuz olacak Çin'de, 1,3 milyar boğaz doymak için beleş bile çalışır.

abi o yüzden kedi-köpek ne bulursa yiyorlar adamlar..

Aralık ayında Çin'de Shanghai (Şangay) kentine gitmiştim, oteldeki Çin'le ilgili bir broşürde Çin'in bazı kanton bölgelerinde dört ayaklı herşeyin (masa-sandalye hariç) ve uçan herşeyin(uçak hariç) dahil olduğu her türlü "şey"in yendiği bilgisi vardı ama bunun açlıkla ilgisi değil tiyniyetle ilgisi var diye düşünüyorum.. parantez içinde yazdıklarım da aynen broşürde yazıyordu..

Hankook lastik olması sorun değil bence, aynı durum Kumho için de daha önce 9N Pololarda vardı.. Kumho hakkındaki "kötü" algısı da tüm modelleri için yapılamaz sanırım, en azından ben yaklaşık 1 senedir Ecsta SPT KU31 model 195/50R15 lastikleri sorunsuz kullanıyorum Polo aracımda(para verdim laf söyletmem! ), 2005'te arabayı ilk aldığımda Michelin vardı üzerinde ama normalde 9N Pololar için Kumho bir ara epey bir lastik vermiş VW'ye.. ihale usulü sanırım ama çok da garipsememek lazım belki de bunu, neticede senelik 200.000 lastik için tedarikçi anlaşması yapılmış ve Kore'deki Kumho üretim tesislerinde VW kendi belirlediği kalite standartlarına göre gerekli tedarikçi denetimini yapmış:

http://www.kumhotyre.co.uk/eurotech/vwpr.html

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34UD5759 -- 15 Mayıs 2011; 1:31:32 >

PoloTDI - powered by Megachips
100 HP & 260 Nm

13 Mesaj
15 Mayıs 2011; 3:01:29 

Ocak ayında aldığım 2011 ford focusun üzerinde hankook lastikler takılıydı.hatta ön lastiklerden birinde imalat hatası olduğu için devamlı çekme yapıyordu.önden arkaya alınca kesti şimdilik.

Türkiye gibi yolların adeta köstebek yuvası gibi olduğu yerlerde sert lastikler daha iyidir diye biliyorum her ne kadar yol sesi alsa da.

2011 FORD FOCUS Titanium 1.6 115 BG

172 Mesaj
15 Mayıs 2011; 6:54:28 

benim aldığım poloda (1.4 benzin) dunlop sp sport 01 takılı , ama jantlı şekilde almıştım o yüzden farklıdır.

7969 Mesaj
15 Mayıs 2011; 8:59:10 

hocam yanlış anlamayında vw alınca bütün almanyayı almış gibi hissediyorsunuz , bu kadar kaptırmayın kendinizi

hankook kötü bir lastik değildir , aksine kaliteyi ucuza sunan bir markadır hankook.

edit imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 15 Mayıs 2011; 9:04:37 >

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

4194 Mesaj
15 Mayıs 2011; 9:41:14 

Pis fakirler. VW'nin namını kirletmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 26 Ocak 2013; 18:28:41 >

12234 Mesaj
15 Mayıs 2011; 9:46:59 

Kullandığınız Polo ne kadar Alman sanıyorsunuz?

"Bize her yer Nişantaşı!"

545 Mesaj
15 Mayıs 2011; 10:14:53 

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster
Kullandığınız Polo ne kadar Alman sanıyorsunuz?

Benim 9N Ispanya fabrika yapimi mesela, bununla birlikte halen VW kalitesi standart..

PoloTDI - powered by Megachips
100 HP & 260 Nm