- x
LUKOİL'i ve motorinini nasıl bilirsiniz?
101 Cevap13966 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2487 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:48:07 

Arkadaşlar aranızda Lukoil mazotu kullananınız var mı? Bildiğiniz gibi Lukoil kartlı veya kartsız bazı şehirlerde %7-8 indirimli satılan yerler bulmak mümkün.
Genel olarak karşılaştırmalı performans ve menzil yorumlarınız nasıl??
Ne kadar zamandır kullandığınızı ve aracınızı da belirtirseniz mesajınız "dadından yinmez"

Ben şu an deneme aşamasındayım...
Yarın akşama kadar bu gece yapacağım uzun yol ardından kendi yorumlarımı da bildireceğim....
Saygılarımla

http://www.trafikhareketi.org

382 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:59:21 

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.herhangi bir şikayetim yok.şehiriçi 6lt yakıyorum,arç 2008 model logan 1,5 dcı

2008 DACİA LOGAN 1,5DCİ AMBIANCE PACK

2487 Mesaj
11 Mayıs 2011; 10:06:54 

Geçen hafta aynı yolu BP mazotu ile tam 9 litre harcayarak geldim
Bu sefer İse yarım depo Lukoil yarım depo BP mazotu olmak üzere ve biraz daha seri kullanarak 10.5 litreye yakın bir şey yaktım.

1608 Mesaj
11 Mayıs 2011; 11:27:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Geçen hafta aynı yolu BP mazotu ile tam 9 litre harcayarak geldim
Bu sefer İse yarım depo Lukoil yarım depo BP mazotu olmak üzere ve biraz daha seri kullanarak 10.5 litreye yakın bir şey yaktım.

imzadaki arabayla şehiriçi?

2066 Mesaj
11 Mayıs 2011; 11:36:05 

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum Fiesta TDCİ aracımda şunu çok rahat söyleyebilirim LUKOİL den aldığım yakıt diğerlerinden aldıklrıma göre daha uzun bir menzil sunuyor aracım sakin kullanımda Ankara şehir içinde 4.5 litre yakıyor 100 kmde daha önceleri 5 litrenin altına düşüremiyordum şehir dışı henüz denemedim ama çok az yakacağından eminim Bu arada Ankarada İstanbul yolundaki LUOİL de mazotun litresini 3.37 den alıyorum Ecto dizel diye geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakbay06 -- 11 Mayıs 2011; 11:39:11 >

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

8001 Mesaj
11 Mayıs 2011; 11:41:58 

geç tiğimiz pazar ilk defa doldurdum depomu lukoilden durumu gözetliyorum ama sanırım hala eski mazotu çekiyor yarım depoya yakın vardı

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

2487 Mesaj
11 Mayıs 2011; 12:43:43 

Yaklaşık 240 kilometrelik şehirler arası yol için.

quote:

Orijinalden alıntı: zarx

imzadaki arabayla şehiriçi?

1608 Mesaj
11 Mayıs 2011; 13:13:41 

quote:

Yaklaşık 240 kilometrelik şehirler arası yol için.

10.5 aşırı fazla değil mi? Yanlışınız olmasın

1566 Mesaj
11 Mayıs 2011; 13:55:29 

Dci motorda uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum.Özellikle motordaki sessizlik çok belirgin

8001 Mesaj
11 Mayıs 2011; 14:07:00 

quote:

Orijinalden alıntı: zarx

10.5 aşırı fazla değil mi? Yanlışınız olmasın

240 km için 10.5 litre demiş arkadaş yani 100 km de 4.3 gibi bir değer çıkar sakin kullanımla mümkün

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

2487 Mesaj
11 Mayıs 2011; 15:33:27 

Siz ona 11 diyin işte
aslında çok sakin de kullanmadım. Gece uykum gelmeye başlamıştı, hemen eve varmak için biraz daha hızlı geldim... :S
quote:

Orijinalden alıntı: hunter06
240 km için 10.5 litre demiş arkadaş yani 100 km de 4.3 gibi bir değer çıkar sakin kullanımla mümkün

1296 Mesaj
11 Mayıs 2011; 18:07:08 

ben de yeni doldurdum 30 litre civarında aldım.geri kalanı shell fuel save dieseldi zaten.şu an için gayet güzel.tam depo doldurduğumda izlenimlerimi daha net yazabilirim.ama bu lukoil karttan alın arkadaşlar.%3 indirim hiç de fena değil.üstelik yakıt kaliteli.motoru temizleyen katkılı bir yakıt olduğu söyleniyor.ecto diesel.birçok istasyonda iki tane dizel satılıyor.fiyatı düşük olan katkısız dizel yani ondan ucuz.motorun uzun vadede kurumlanmasının önüne geçemez katkısız yakıt.bunu dikkate almanızı öneririm.

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

2487 Mesaj
11 Mayıs 2011; 18:42:55 

Geçen ben Ankara'dan (istanbul yolu carrefour u geçince olan istasyondan) indirimden önce 3.37den aldım, kartsız (zaten indirimli olduğundan kart kullandırmıyorlar). Acaba benim aldığım katkısız olanımıydı????
@iakbay06 sanırım sen de oradan alıyorsun. Aldığımız ecto dizel mi yoksa katkısız olan mı? Sen biliyor musun???
Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

ben de yeni doldurdum 30 litre civarında aldım.geri kalanı shell fuel save dieseldi zaten.şu an için gayet güzel.tam depo doldurduğumda izlenimlerimi daha net yazabilirim.ama bu lukoil karttan alın arkadaşlar.%3 indirim hiç de fena değil.üstelik yakıt kaliteli.motoru temizleyen katkılı bir yakıt olduğu söyleniyor.ecto diesel.birçok istasyonda iki tane dizel satılıyor.fiyatı düşük olan katkısız dizel yani ondan ucuz.motorun uzun vadede kurumlanmasının önüne geçemez katkısız yakıt.bunu dikkate almanızı öneririm.

1608 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

eyvallah

625 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:39:54 

Peki arkadaşlar İstanbul anadolu yakası için önerebileceğiniz istasyon varmı?

14643 Mesaj
12 Mayıs 2011; 14:39:29 

Lukoil sayısı artıyor her gecen gün bende daha denemedim hiç ilerleyen zamanda deneyebilirim belki...

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

1296 Mesaj
13 Mayıs 2011; 2:09:08 

quote:

Geçen ben Ankara'dan (istanbul yolu carrefour u geçince olan istasyondan) indirimden önce 3.37den aldım, kartsız (zaten indirimli olduğundan kart kullandırmıyorlar). Acaba benim aldığım katkısız olanımıydı????
@iakbay06 sanırım sen de oradan alıyorsun. Aldığımız ecto dizel mi yoksa katkısız olan mı? Sen biliyor musun???
Saygılar

lukoil istasyonlarında iki türlü dizel yok zaten.bu da demek oluyorki tek dizel var katkılı ecto dizel.bakın opette de aynı durum geçerli yani iki ayrı dizel satılmıyor.yine de müşteri hizmetlerini arayıp sormakta fayda var daha tatmin edici bir açıklama için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 13 Mayıs 2011; 2:11:11 >

2487 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:20:18 

Hocam sen dedin ilk başta iki dür dizel var diye Lukoil istasyonlarında!!!
Bizim kafaları karıştırdın sonra da çekildin kenara :)
Nasıl iş bu anlamadım yav!
Çöz bu meseleyi :))). Tek tip dizel mi var Lukoil istasyonlarında yoksa iki tip mi???

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına
lukoil istasyonlarında iki türlü dizel yok zaten.bu da demek oluyorki tek dizel var katkılı ecto dizel.bakın opette de aynı durum geçerli yani iki ayrı dizel satılmıyor.yine de müşteri hizmetlerini arayıp sormakta fayda var daha tatmin edici bir açıklama için

1566 Mesaj
13 Mayıs 2011; 13:20:02 

quote:

Çöz bu meseleyi :))). Tek tip dizel mi var Lukoil istasyonlarında yoksa iki tip mi???

Ben iki yıldır Lukoilden yakıt alıyorum.Euro dizel olarak ecto dizel vardı.Aldığım istasyonda sadece motorin adı altında tek tip satılıyor.En güzeli müşteri hizmetlerini aramak.
Örneğin Romanyada iki tip olarak satılıyor

http://www.lukoil.ro/

2066 Mesaj
13 Mayıs 2011; 13:29:52 

Tek tip satılıyor bunu özellikle üşenmeden istasyondaki sorumlu kişiye sordum lukoilin yakıt kalitesi iyi umarım kaliteyi düşürmezler özellikle bu indirimi yapmalarının sebebi ise bölgelerinde benzinliklerin çok olmasındanmış rekebet halindelermiş zaten bunu şurdan anlayabilirsiniz biraz daha ilerde alpet var ordada motorinin litre fiyatı 3.37 hatta son gelen indirimden sonra 3.29 a çekmişler fiyatı
quote:

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakbay06 -- 13 Mayıs 2011; 13:33:28 >

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

1296 Mesaj
13 Mayıs 2011; 20:45:13 

quote:

arkadaşlar gerekeni söylemişler kardeşim:)sen yanlış anladın beni.ben opet ve lukoilde tek tip katkılı yakıt,diğerlerinde ise iki tip biri katkılı diğeri katkısız yakıt var demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 13 Mayıs 2011; 20:46:53 >

3642 Mesaj
13 Mayıs 2011; 20:52:40 

Arkadaşlar bende Lukoil i araştırıyordum, iyi olydu bu konu. Benzin fiyatları da aynı şekilde indirimli mi? bu indirimi sadece kartla mı veriyorlar yoksa normalde kartısız falan mı indirim söz konusu? Birde her Lukoil bayisi veriyor mu indirimli, veniyorsa Samsun civarı önerebeliceğiniz istasyon var mı?

2487 Mesaj
14 Mayıs 2011; 9:55:58 

benzin de indirimli

1296 Mesaj
14 Mayıs 2011; 22:39:51 

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Arkadaşlar bende Lukoil i araştırıyordum, iyi olydu bu konu. Benzin fiyatları da aynı şekilde indirimli mi? bu indirimi sadece kartla mı veriyorlar yoksa normalde kartısız falan mı indirim söz konusu? Birde her Lukoil bayisi veriyor mu indirimli, veniyorsa Samsun civarı önerebeliceğiniz istasyon var mı?

birçok istasyon kart ile indirim yapıyor.pompacı kartı okutuyor pompaya otomatik olarak litre fiyatı üzerinden %3 lük indirim yapıyor.kartın herhangi bir ücreti yok zaten.lukoil'in sırf piyasaya girebilmek için yaptığı bir promosyon bu.samsunun neresinde oturuyorsunuz?ben bafralıyım.polis okulunun orda bir tane var lukoil ama orası da samsuna uzak.başka aklıma gelmiyor doğrusu.siteden inceleyin o şekilde daha rahat ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 14 Mayıs 2011; 22:42:59 >

2487 Mesaj
14 Mayıs 2011; 23:44:13 

Samsundaki Lukoil istasyonlarını gönderiyorum:

Temerkan Petrol Köprübaşı Mahallesi Hastane Bulvarı No:21 Çetinkaya Beldesi Bafra

Özön Petrol Kutlukent Beldesi Kirazlık Mahallesi

Yeni Kuzey Çay Mahallesi Ünye Caddesi Şehir Stadyumu Karşısı (Pafta:5, Parsel:242) Terme

Ünal Soğancı Kutlukent Beldesi Samsun-Ordu Karayolu 5.Km.

Çavuşlar Madeni Güzelyurt Mahallesi Çatalcam Bulvarı No :17 Çatalcam

Yılmaz Yılmaz Samsun-Ordu Karayolu Melik Köyü Çarşamba

Rıfkı Uzun Yeni Mahallesi Atatürk Bulvarı No:51 Atakent

Canik Akaryakıt Yeni mahallesi 100. Yıl Bulvarı Alirızabey Kavşağı No:42

Çepnioğulları Petrol Ordu Karayolu Beylerce Mevkii No:281Çarşamba

Şahin Yatırım Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No.268 Çarşamba

Demre Petrol Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No:69 Çarşamba

190 Mesaj
15 Mayıs 2011; 14:49:27 

Lukoil'de tek tip motorin vardır an itibari ile.
http://www.lukoil.com.tr/S_FiyatListesi.aspx?tur=2

Bu listede olmayan bir ürünü bulamazsınız.

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Türkçe Yama
S.T.A.L.K.E.R. Monolith's Whisper Türkçe Altyazılı

1566 Mesaj
15 Mayıs 2011; 15:18:53 

Tamam motorin tek tipte , kırsal kalkmadan önce ecto dizel vardı.Şimdi sadece motorin yazıyor
Yakıtımı uzun süredir Lukoil den aldığım için merak ediyorum

Acaba motorin katkılımı( ecto) , yada standart motorin mi?

3642 Mesaj
15 Mayıs 2011; 17:15:46 

quote:

Samsundaki Lukoil istasyonlarını gönderiyorum:

Temerkan Petrol Köprübaşı Mahallesi Hastane Bulvarı No:21 Çetinkaya Beldesi Bafra

Özön Petrol Kutlukent Beldesi Kirazlık Mahallesi

Yeni Kuzey Çay Mahallesi Ünye Caddesi Şehir Stadyumu Karşısı (Pafta:5, Parsel:242) Terme

Ünal Soğancı Kutlukent Beldesi Samsun-Ordu Karayolu 5.Km.

Çavuşlar Madeni Güzelyurt Mahallesi Çatalcam Bulvarı No :17 Çatalcam

Yılmaz Yılmaz Samsun-Ordu Karayolu Melik Köyü Çarşamba

Rıfkı Uzun Yeni Mahallesi Atatürk Bulvarı No:51 Atakent

Canik Akaryakıt Yeni mahallesi 100. Yıl Bulvarı Alirızabey Kavşağı No:42

Çepnioğulları Petrol Ordu Karayolu Beylerce Mevkii No:281Çarşamba

Şahin Yatırım Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No.268 Çarşamba

Demre Petrol Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No:69 Çarşamba

Sana ve Rakipsiz Fırtına isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum..

190 Mesaj
15 Mayıs 2011; 21:35:11 

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Tamam motorin tek tipte , kırsal kalkmadan önce ecto dizel vardı.Şimdi sadece motorin yazıyor
Yakıtımı uzun süredir Lukoil den aldığım için merak ediyorum

Acaba motorin katkılımı( ecto) , yada standart motorin mi?

Motorin diye geçen ürün ecto euro dizel. Artık başka motorin çeşidi olmadığı için ismini öyle yaptılar.

Katkısız satmaları imkansız çünkü lukoil katkısız motorin satışı yapmıyor. Yapsa biz mutlaka alırdık. Eski traktörlere çok ince geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neccko -- 15 Mayıs 2011; 21:36:02 >

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Türkçe Yama
S.T.A.L.K.E.R. Monolith's Whisper Türkçe Altyazılı

2487 Mesaj
15 Mayıs 2011; 23:37:54 

Ben de rakipsiz firtina kardesim ve kendi adima nezaketiniz icin tesekkur ediyorum
Saygilarimla
quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406
Sana ve Rakipsiz Fırtına isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum..

5 Mesaj
18 Ağustos 2011; 17:51:45 

Merhaba arkadaşlar ben Canik Akaryakıt 'da yöneticiyim akaryakıtla ilgili her türlü sorunuzu cevaplayabilirim.Gönlünüz rahat olsun.

Bilmeyenler için söylüyorum istasyonumuz Sanayi migrosun tam karşısında.
Yüzde 3 indirimimiz devam etmektedir.
Lukoil Ecto benzinin faydaları şunlar.
*Yakıt enjeksiyon sisteminde oluşmuş kirliliği azaltıyor
*Daha verimli yanma sonucu yakıt ekonomisi sağlıyor
*Kirlilikten kaynaklanan motor performansındaki güç kayıplarını azaltıyor
*Daha çevreci yakıt; insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı
*Motorda oluşabilen korozyonu engelliyor
*Motor yağının değişim süresini uzatıyor

Lukoil Ecto dizelin faydaları şunlar
*Yeni araçların yakıt sisteminde oluşabilen kirliliği engelliyor
*Daha verimli yanma sonucu yakıt ekonomisi sağlıyor
*Motor performansını ilk günkü değerlerine yakınlaştırıyor
*Enjektörlerde biriken kurumları temizliyor
*Gürültü ve titreşimi azaltıyor
*İki yağ değişimi arasındaki süreyi uzatıyor

Zaten şu an Shell Opet Total ve Petrolofisinin dışındaki geriye kalan tüm dağıtım firmaları yakıtını Lukoil Samsun Depodan almaktadır.
Her firma daha sonra kendi katkısını katmaktadır.

Akaryakıtta her zaman şuna dikkat edin derim: [istasyon sahibi kimdir.?] gerisi herşeyi açıklar.

İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.

5 Mesaj
18 Ağustos 2011; 17:55:32 

quote:

Saygılar

Lukoil 'de katkısız dizel yoktur. Tek tip ecto dizel var arkadaşım.

5 Mesaj
18 Ağustos 2011; 18:01:32 

quote:

Orijinalden alıntı: [TaRıK]

Peki arkadaşlar İstanbul anadolu yakası için önerebileceğiniz istasyon varmı?

Bostancı'da carrefour karşısında da bizim yine kendi istasyonumuz var.Orayı tavsiye ederim.

Vadim Petrol Limited Şirketi
PTT Hastanesi Karşısı Yan Yol ÜzeriKozyatağı Cad. Kadıköy / İSTANBUL

1641 Mesaj
18 Ağustos 2011; 18:39:38 

bende denedim birkaç defa, gayetde iyi yakıtı(motor sessizliği, çekişi vs.)

2012 SCİROCCO 160 HP White Edition
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

2775 Mesaj
18 Ağustos 2011; 18:53:29 

LUKOİL motor yağı kullanmıştım eski aracımda çok memnundum. lukoil rus markası diye biliyorum

2011 Renault Megane 1.5 Dci 85 HP otantik

5 Mesaj
19 Ağustos 2011; 12:19:53 

quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

LUKOİL motor yağı kullanmıştım eski aracımda çok memnundum. lukoil rus markası diye biliyorum

Evet Lukoil Rus şirketidir.Türkiyenin %75 akaryakıtını temin etmektedir.

1566 Mesaj
19 Ağustos 2011; 13:58:08 

Ecto dizel ilk çıktığından beri kullanmışımdır ve çok memnundum.O zamanlar bu kadar bilinmiyordu.

Dün Lukoil 3.54 liradan depoyu doldurdum.Yalnız pompacı Ecto nun artık gelmediğini bu ürünün eurodizel olduğunu söyledi

Bununla ilgili Lukoil den bilgi alamak en doğrusu gibi.

Lukoil in Romanya sitesinde Ecto dizel ve Eurodizel arasında fiyat farkı çok yüksek

http://www.lukoil.ro/

8001 Mesaj
19 Ağustos 2011; 14:20:47 

ben 2-3 depo denedim sesi ve performansı kötüleşti bariz değildi ama kıllandım almadım bir daha

1566 Mesaj
22 Ağustos 2011; 16:43:52 

Lukoile mail atmıştım, satılan ürün ecto dizelmi, yoksa standart euro dizelmi diye.

Bugün cevap geldi , Lukoil de satılan motorinin ecto dizel olduğu belirtildi.

Bütün firmaların yakıtlarının katkılı olduğu ve 2 ürün bulunduran firmalarda katkı farkından dolayı fiyat farkı oluşabileceğini belirttiler.

Yalnız kırsal kalkmadan önce yüksek fiyatlı olan ecto dizel , tek ürün olunca fiyatlarda çok düşüş oldu

Katkıyı değiştirmişler yada katkıyı azaltmış olabilirler diye düşünüyorum.

996 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:00:12 

Tamamı aynı rafineriden çıkıyor , çıkmıyorsa zaten kaçak oluyor .)

LAND ROVER FREELANDER HSE TD4

3368 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:13:23 

Gazı çok güzel bp yi bıraktım lukoile geçtim.Benzini de güzel ama tam yorum yapcak kadar benzinde kullanmadım.Gazı ise daha uzun mesafe aldırıyor ve çekişi güçlendiriyor.Tabi bunlar benim gözlemlerim.

Ölüler sanıyor ki ;diriler hergün helva yiyor...

3593 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:19:50 

Bostancı'daki istasyondan alıyorum 2 depodur,

BP'ye göre bariz sessiz ve titreşimsiz çalışıyor araç, 15-20 kuruşta fark var, gerçekten memnunum. World temassız kampanyası için başlamıştım oraya ama bitince de alacağım sanırım.

14643 Mesaj
24 Ağustos 2011; 13:43:17 

quote:

Orijinalden alıntı: emtue

Bostancı'daki istasyondan alıyorum 2 depodur,

BP'ye göre bariz sessiz ve titreşimsiz çalışıyor araç, 15-20 kuruşta fark var, gerçekten memnunum. World temassız kampanyası için başlamıştım oraya ama bitince de alacağım sanırım.

Menzili nasıl,arttırıyormu?

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

401 Mesaj
24 Ağustos 2011; 14:10:07 

yaklaşık 6 aydır kendim için tuttuğum bir istatistik var. onu paylaşayım. her yakıt aldığımda excele işliyorum. genelde shell euro kullanıyorum. son iki depodur lukoil kullandım...
depoyu her zaman tam fullemiyorum bu yüzden yapılan km ile menzil farklı.

[font="Courier New"] AVERAGE of lt/100 AVERAGE of tl/km AVERAGE of Yapılan Km AVERAGE of Menzil
LUKOIL EURO 5,06 0,18 775,11 931,16
LUKOIL Toplam 5,06 0,18 775,11 931,16
OPET EURO 4,87 0,18 382,00 964,75
OPET Toplam 4,87 0,18 382,00 964,75
SHELL EURO 5,17 0,19 763,86 1.241,77
GTL 5,25 0,20 402,00 895,03
SHELL Toplam 5,18 0,19 718,63 1.198,42
TP EURO 6,61 0,23 87,00 711,38
TP Toplam 6,61 0,23 87,00 711,38
Genel Toplam 5,25 0,19 647,35 1.093,82
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruzgar -- 24 Ağustos 2011; 14:17:25 >

Galeri 1
Galeri 2
Fotokritik Sayfam

845 Mesaj
24 Ağustos 2011; 14:15:48 

Erzurum'da Lukoil den hem motorin hem benzin, hem de LPG deneme şansım oldu. İzlenimlerim,

1. Mazot Opet'e göre daha az km yapıyor ve Opet, PO performansını vermiyor. (Araç Dacia Logan MCV 1.5 DCİ)
2. Benzin (Opet ve Petrol Ofisi ne göre daha performanslı, menzil hemen hemen aynı. Araç 1992 Model Spring.)
3. LPG diğer markaların tamamından iyi (aygaz da dahil) ve daha fazla km yapıyor. (Araç 1993 model Honda Civic)

imza atamıyorum şimdilik, sonra

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ağustos 2011; 14:52:11 

şimdi istanbuldan karsa gidicem yarın yola çıkıyorum yolda denk gelirse alcam çok söyleyen var bu lukoili bakalım

360 Mesaj
24 Ağustos 2011; 16:31:40 

Lukoil ve Full de akaryakıtları iyi bence.

2006 Mercedes-Benz Axor 1840-Kögel Maxx-Auris(Special Edition)*Vitesi Çatt! Diye 4'e Atanlar Klübü
DH Trakyalılar Club

100 km 5.7 lt.

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2011; 16:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

Lukoil ve Full de akaryakıtları iyi bence.

Full mazotu bes para etmez buna eminim bizzat sayit oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2971 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:39:04 

nedenini bilmiyorum normalde opet tercih ederim
arabayı her hafta yıkatmak gerekiyor sürekli kirleniyor
işyerine yakın lukoil var , hem bedava hemde güzel yıkıyorlar makina değil
4 aydır haftada 150-200 tl lik alıyorum
yakıt ortalaması ve araç imzamdaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 24 Ağustos 2011; 18:44:20 >

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

3593 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:52:18 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Menzili nasıl,arttırıyormu?

uzun süredir ölçmeyi bıraktım maalesef.

263 Mesaj
24 Ağustos 2011; 19:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: uruzgar

yaklaşık 6 aydır kendim için tuttuğum bir istatistik var. onu paylaşayım. her yakıt aldığımda excele işliyorum. genelde shell euro kullanıyorum. son iki depodur lukoil kullandım...
depoyu her zaman tam fullemiyorum bu yüzden yapılan km ile menzil farklı.

[font="Courier New"] AVERAGE of lt/100 AVERAGE of tl/km AVERAGE of Yapılan Km AVERAGE of Menzil
LUKOIL EURO 5,06 0,18 775,11 931,16
LUKOIL Toplam 5,06 0,18 775,11 931,16
OPET EURO 4,87 0,18 382,00 964,75
OPET Toplam 4,87 0,18 382,00 964,75
SHELL EURO 5,17 0,19 763,86 1.241,77
GTL 5,25 0,20 402,00 895,03
SHELL Toplam 5,18 0,19 718,63 1.198,42
TP EURO 6,61 0,23 87,00 711,38
TP Toplam 6,61 0,23 87,00 711,38
Genel Toplam 5,25 0,19 647,35 1.093,82
[/font]

bu excell dosyasını verebilmen mümkün mü
böyle bir istatistik tutmak istiyorum
teşekkürler

★★★ Fenerbahçe 2012-2013 ★★★
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 9 Miroslav Stoch
10 Alex de Souza 11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 20 Sezer Öztürk 21 Selçuk Şahin
23 Semih Şentürk 27 Milos Krasic 34 Fehmi Mert Günok 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu
60 Özgür Çek 67 Orhan Şam 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Aykut Kocaman

360 Mesaj
24 Ağustos 2011; 21:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Full mazotu bes para etmez buna eminim bizzat sayit oldum

Full de bayağı kampanyalar yapıyor.Lukoilde gayet iyidir akpetle aynı galiba.

2006 Mercedes-Benz Axor 1840-Kögel Maxx-Auris(Special Edition)*Vitesi Çatt! Diye 4'e Atanlar Klübü
DH Trakyalılar Club

100 km 5.7 lt.

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2011; 23:12:29 

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

Full de bayağı kampanyalar yapıyor.Lukoilde gayet iyidir akpetle aynı galiba.

ikitelliye açıldı full ilk zamanlar iyiydi baya mazot aldım sonra bir anda bozuldu arabam resmen çekişten düştü bunu yaşıyan sadece ben değilim bir sürü yaşıyan var lukoil bilmiyorum ama deniycem

401 Mesaj
25 Ağustos 2011; 8:27:23 

quote:

Orijinalden alıntı: bedeneğitimci

bu excell dosyasını verebilmen mümkün mü
böyle bir istatistik tutmak istiyorum
teşekkürler

Tabiki paylaşırımm. google e-tablo olarak kullanıyorum. linki aşağıda...

Yakıt Tablosu

her yakıt aldığımda üste bir satır ekleyip değerlei yazıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruzgar -- 25 Ağustos 2011; 8:29:20 >

Galeri 1
Galeri 2
Fotokritik Sayfam