Şimdi Ara

Gorenje WA65205 Dokunmatik 2000 devirli Çamaşır Makinesi İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
3
Favori
31.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Program süreleri çok fazla kısaltılmıyor, seçeneklerden hızlı yıkamayı açarsanız 78dk civarlarına düşüyor pamuklu programda.

Az kirli renklilerinizi Jogging ve karışık programlarında kısa ve ekonomik olarak yıkayabilirsiniz.

Programlama yaparken ekranda kaç lt su harcanacağını, sıkma devrini seçerken de sıkma sonrası % kaç nem payı bırakacağını gösteriyor.

Tambur ile kapak çapları birbirine yakın olduğundan ve su alırken tambur dönmediğinden fazla su alıyormuş izlenimi veriyor, aslında su harcaması epey düşük. Su seviyesini 2 kademe artırma şansınız var.

Menülerini bol bol kurcalayın, epey işe yarar fonksiyonları var.

Mesela biraz evvel çok kirli beyazları 75'C de yıkayacağıma 60'C de 1 saat suya bastırmayı açarak çalıştırdım.
  • Suya bastırma fonksiyonunda 1 saat süreyle çamaşırı suyun içinde değişik pozisyonlarda mı bekletiyor.
  • Evet, arada çamaşırları ters yüz ediyor, su jetini açıp kapatıyor. Etkin bir suya basma işlemi oluyor. Bir de size ayarlar menüsünden sensör ayarı yapmanızı öneririm, sensör kullandığınız su tipini ölçüp varsayılan bulanıklığı güncelliyor. Favori programları kaydederken sensorinse fonksiyonunu da açın. Yumuşatıcı adımına geçmeden sensör suyun bulanıklığını ölçüyor, gerekirse durulama ilave ediyor.
  • biraz önce çamaşırları yıkarken bu sensorinse modunu aktif hale getirdim programı 3dk uzattı ama ne olduğunu anlayamadım.Tekrar kapattım.Bunu söylemeniz güzel oldu.
    Çamaşırlar yıkanırken içeriyi görebilmek için makinenin lambasını anlık olarak kullanabiliyormuyuz.

Ayrıca bu makinede yük sensörü var mı?

Makine çamaşırı sürekli yıkıyor,arada sıkma durulama gibi şeyler yapmıyor.Yıkıyor,duruluyor,ve sıkıp bitiriyor işini.

Bosch'ta süper kısa 15dk program iyi iş görüyordu.Bunda ne yazık ki yok.
    Diğer makinelere göre değişik bir yıkama şekli var.
    Sıkma sesi yıkama sesinden daha az,genel olarak sessiz bir makine.Su alırken yada boşaltırken biraz sesli çalışıyor.
  • Sensorinse açıldığında makine yumuşatmaya geçmeden evvel 3dk kadar kazan altındaki suyun durulmasını bekliyor. Sonra bulanıklığı ölçüp ya yumuşatıcı alıyor ya da yumuşatıcı almadan bir durulama daha yapıyor. Makinada hem miktar otomatiği, hem de yük sensörü var. Tambur boşken program seçtikten sonra sıcaklık, devir menüsünden aşağı inince çamaşır kapasitesini açın. Çamaşır doldurdukça kg miktarını görüp dozaj önerisi alabilirsiniz. Makinedeki en kısa program narin 30+hızlı yıkama 37dakika sürüyor. Makine yıkarken i tuşuna basarak tambur ışığını açabilirsiniz. Durulama kısmında ne demek istediğinizi tam anlamadım. Makine çoğu programda 3 kez duruluyor. Benim makinemde pompa epey sessiz ama değişkenlik gösterebilir. Su alma sesi fazlaysa basınç yüksektir, makine su alırken musluğu kısıp ideal basıncı yakalarsanız ses problemi olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sensorinse açıldığında makine yumuşatmaya geçmeden evvel 3dk kadar kazan altındaki suyun durulmasını bekliyor. Sonra bulanıklığı ölçüp ya yumuşatıcı alıyor ya da yumuşatıcı almadan bir durulama daha yapıyor. Makinada hem miktar otomatiği, hem de yük sensörü var. Tambur boşken program seçtikten sonra sıcaklık, devir menüsünden aşağı inince çamaşır kapasitesini açın. Çamaşır doldurdukça kg miktarını görüp dozaj önerisi alabilirsiniz. Makinedeki en kısa program narin 30+hızlı yıkama 37dakika sürüyor. Makine yıkarken i tuşuna basarak tambur ışığını açabilirsiniz. Durulama kısmında ne demek istediğinizi tam anlamadım. Makine çoğu programda 3 kez duruluyor. Benim makinemde pompa epey sessiz ama değişkenlik gösterebilir. Su alma sesi fazlaysa basınç yüksektir, makine su alırken musluğu kısıp ideal basıncı yakalarsanız ses problemi olmayacaktır.

hocam şu konuya bi bakarmısınız? mesaj kutunuz doluda yazamadım

candogan62

http://resim.donanimhaber.com/m_56657812/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56657812

• Candoğan hocam

Makine yumuşatıcıyı tam almıyor.Sulandırıyorum,ama bir miktar kalıyor.yumuşatıcı olarak Yumoş exstra kullanıyorum.Ne tavsiye edersiniz.

Biraz önce renkliler yıkandı.40 derecede tertemiz olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Bu çamaşırlar bundan önce Miele ile yıkanmıştı,şimdi goranje ile, ben yıkamasını beğendim.

Miele ile 1400d\dk ile sıkmıştım,şimdi 2000d\dk ile sıkma işlemi yaptırdım.Nemlilik oranı bana aynı gibi geldi.

Renklilerde bakalım nasıl sonuç verecek.ama program 2 saat sürdü daha kısa programlar var mı acaba.Miele'de programlar 50dk falandı.
    Dikkatimi çeken bosch'a göre daha çok su kullanarak yıkıyor.Su seviyesi baya yüksek.

Sesi çok az yıkamada ve sıkmada sesi çok az bu çok önemli bence.

bence verilen paraya göre güzel bir makine bir ara ekranın tam ortasından yatay bir çizgi çıktı sonra koyboldu,umarım birşey olmaz.

Profilo CM 1001 CTR 'yi 820TL satıyorlar.Bence iyi bir seçim...

selamlar, öncelikle makineniz hayırlı olsun sizin ve candogan arkadasimizin memnun oldugunu okumak bu makineye karşı bende bir sempati oluşturdu. ne de olsa iki tane bilinçli kullanıcıyı birden memnun etmek kolay olmasa gerekli :)

benim sormak istedigim şey, makineyi nekadara ve nereden aldınız? 820TL'lik Profilo ile kıyaslayıp iyi seçim demenizden fiyatın bu civarda olabileeğini düşündüm ancak google bana daha pahalı satmaya çalışıyor :))

• Ürünün güncel fiyatına bakmadım ama internette en uygun 1400TL civarındaydı.

Biz teşhirden aldığımızdan ucuza temin ettik.
  • Ben makinayı almak için araştırdığımda çok uçuk fiyatlar vardı.Benim makinanın ön plastik kapağı ve deterjan gözü kırık ve teşhir ürünü olduğu için 899TL'ye satın aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ürünün güncel fiyatına bakmadım ama internette en uygun 1400TL civarındaydı.

Biz teşhirden aldığımızdan ucuza temin ettik.

candogan bey mesaj kutunuz dolu oldugu için size yazamıyorum. bir şey soracaktım ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Ben makinayı almak için araştırdığımda çok uçuk fiyatlar vardı.Benim makinanın ön plastik kapağı ve deterjan gözü kırık ve teşhir ürünü olduğu için 899TL'ye satın aldım.

Hayırlı olsun. Ben de bu makinenin tahipçisiyim.
    Aldığınız fiyata bulursam kaçırmaya niyetim yok.
    Nereden ve ne zaman almıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robosapiens17 -- 16 Şubat 2012; 22:31:31 >
  • Güzel makine ama.
  • Linki giden fotoğraflar tekrar yüklenmiştir :)

Makineden halen çok memnunum. 8kg takıntısı olmayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim 1. sınıf bir cihaz.
  • Hocam peki WA74123 modeli teşhir 999 tl nasıldır sizce?
  • O da güzel bir model tavsiye ederim. Benimkinin düğmeli panellisi. Yine fırçasız motor ve çelik kazan mevcut.
  • http://www.outletbeyazesya.com/GORENJE-WA65205-cAMAsIR-MAKiNESi_1981.html#2 burda 1050tl diyo outlet diyor fakat bu siteden alışveriş yapan var mı? fiyat iyi gibi geldi . aradım konuştum 2 yıl garantileri varmış (kolay kolay bozulacak bir ürün değil gibi)kutularında hafif deforme olduğunu söyledi servis kurulum için 25tl ücret alıyormuş antalyaya 50-75 tl kargosu tutuyormuş genede alınabilitesi olan bir ürün mü kafam karıştı gelip ürünleri görebilirsin dedi fakat istanbulda değilim şuan gidebilecek olan varsa yada gidip de gören varsa yorum yapabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski32 -- 20 Temmuz 2012; 16:21:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oski32

http://www.outletbeyazesya.com/GORENJE-WA65205-cAMAsIR-MAKiNESi_1981.html#2 burda 1050tl diyo outlet diyor fakat bu siteden alışveriş yapan var mı? fiyat iyi gibi geldi . aradım konuştum 2 yıl garantileri varmış (kolay kolay bozulacak bir ürün değil gibi)kutularında hafif deforme olduğunu söyledi servis kurulum için 25tl ücret alıyormuş antalyaya 50-75 tl kargosu tutuyormuş genede alınabilitesi olan bir ürün mü kafam karıştı gelip ürünleri görebilirsin dedi fakat istanbulda değilim şuan gidebilecek olan varsa yada gidip de gören varsa yorum yapabilir mi ?

Siteyi bilmem ama candoganı bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

http://www.outletbeyazesya.com/GORENJE-WA65205-cAMAsIR-MAKiNESi_1981.html#2 burda 1050tl diyo outlet diyor fakat bu siteden alışveriş yapan var mı? fiyat iyi gibi geldi . aradım konuştum 2 yıl garantileri varmış (kolay kolay bozulacak bir ürün değil gibi)kutularında hafif deforme olduğunu söyledi servis kurulum için 25tl ücret alıyormuş antalyaya 50-75 tl kargosu tutuyormuş genede alınabilitesi olan bir ürün mü kafam karıştı gelip ürünleri görebilirsin dedi fakat istanbulda değilim şuan gidebilecek olan varsa yada gidip de gören varsa yorum yapabilir mi ?

Yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Yani?

Candogan onayından geçtigine göre gözünüz kapalı alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.