turkcell-superonline fiber internet nerelerde var?
29 Cevap61561 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2068 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:52:56 

ben abone olmayı düşünüyorumda.. il/ilçe farkediyor mu? fiber kablolar nerelere döşendi nasıl bilicez?

edit: http://www.superonline....r/fiber/superfiber.aspx

burada yazmışlar.. ilgilenen varsa baksın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 10 Mayıs 2011; 0:55:07 >

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

1205 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:19:54 

Arayıp sormak gerekiyor dostum

#9 - Johan Elmander!

1154 Mesaj
6 Şubat 2012; 17:24:02 

http://www.superonline....r-internet/hemen-basvur

Bu adreste benim bina numarama kadar var...

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

152 Mesaj
8 Şubat 2012; 9:18:23 

Çok balllısınız :)

BARIŞ YAZAR

3355 Mesaj
8 Şubat 2012; 11:57:11 

sitede oturmuyosan eğer hiç bakma bile siteye

Ömür biter, borç bitmez

4043 Mesaj
13 Şubat 2012; 3:30:50 

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

sitede oturmuyosan eğer hiç bakma bile siteye

öyle diyorsun da henüz bizim siteye gelmemiş :) ama listeye baktığımda bayaa bir yaygın görünüyor fiber.inşallah yakın zamanda maltepede de tüm sitelere verilmeye başlanır.kullanmayı çok istiyorum.

AMD FX 8350 @ 4.0Ghz - ASUS M5A97 R2.0 - GSkill 12 GB DDR3 1333Mhz
ZOTAC GTX 670 4GB DDR5 256Bit - HITACHI 500GB 7200Rpm - Casper 20" LCD

1435 Mesaj
13 Şubat 2012; 10:58:23 

bizim blokta 1 seneyi geçti kullanıyor herkes hala sitede yazmıyo çok güvenmeyin siteye

59 Mesaj
13 Şubat 2012; 21:17:35 

bizim sitede de 2 senedir var hatta ilk başta taahhüt karşılığı belli bir daire sayısını korumak şartıyla çok ucuz vermşlerdi. 2 yıl dolunca bu sefer çok saçma bi anlaşmayla geldiler. Kabul etmedik hatta ben mecburen 49 luk olandan alsam mı diye düşündüm. herkes rest çekince onların resti kayboldu sonra mecburen küçük bi zamla 2 yıl daha sözleşme imzalandı. Nasıl ama

Veni, Vidi, Vici
http://www.anatoliatattoo.com
http://www.anatoliatattoo.com.tr

1154 Mesaj
13 Şubat 2012; 21:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: The_Turq

bizim sitede de 2 senedir var hatta ilk başta taahhüt karşılığı belli bir daire sayısını korumak şartıyla çok ucuz vermşlerdi. 2 yıl dolunca bu sefer çok saçma bi anlaşmayla geldiler. Kabul etmedik hatta ben mecburen 49 luk olandan alsam mı diye düşündüm. herkes rest çekince onların resti kayboldu sonra mecburen küçük bi zamla 2 yıl daha sözleşme imzalandı. Nasıl ama

Hangi şartlarda aldınız yeni aboneliği ve AKN uygulanıyor mu acaba? Bizde 12 blok * 10 dairelik bir siteyiz, bizde talep edelim. yalnız bize belli bir sayı şartı koymadılar, isteyen abone oldu, ve mevcut kampanyaların haricinde bir avantaj da sunmadılar.

Yalnız bundan yaklaşık 2- 2,5 yıl önce mahallemize kablo döşediklerinde şöyle bir abonelik şartı ile karşımıza geldilerdi de bizim site sakinleri umursamamıştı. Gayette güzeldi aslında.

-10Mbps hız, taahhüt yok, taşınınca nakil ücreti yok, yine taşınınca istediğin kişiye devir kolaylığı ve fiyat sadece 36TL.

-Tek şart sitenin %70'inin abone olması idi.

Ama bizim millet TTNET'ten aldığı 1 veya 2Mbps interneti 8-10 kişi kullanıp aylık cüzi bir miktar verdiğinden sıcak bakmadı bu işe. O zaman 120 kişiden sadece benle birlikte 3 kişi EVET demişti de ne küfürler etmiştim.

Sonuç olarak bizim sitenin girişine kadar fiberoptik kablo geldiği halde binalara çekmemişlerdi. Üstünden bunca zaman geçtikten sonra 2 ay önce gelip binalara switch takıp sinyal verdiler ama 2-3 yıl önceki şartları sunmadılar.

Sonuç olarak yine yeterli abone sayısına ulaşamadılar, metresi 100 dolarlık kablo, 1000 küsur dolarlık switch ve yaklaşık 1 aylık sitenin kazılması, döşenmesi vs. işlerine o kadar para yatırıldıktan sonra ortada yine abone yok. Kendi binamdan örnek vereyim 10 kişiden 2 kişi aldı. Hiç almayan binada var.

Tabi bunun 2 sebebi var. 1.si dediğim gibi 1 TTNET aboneliğini en az 8 kişinin ortaklaşa kullanıp cüzi bir miktar ödemesi.

2. ve en önemlisi ise başımıza bela olan AKN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 13 Şubat 2012; 21:52:52 >

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

59 Mesaj
13 Şubat 2012; 23:56:27 

Şimdi şöyle söyleyeyim bize 10 km mesafede çok ünlü bir siteye hat çekerken yol üstündeki bütün sitelere uğramışlar anladığım kadarı ile bizim sitede 320 daire ve sağlam bir yönetim var. Yönetim her türlü lehimize olan durumla birebir ilgileniyor. bize ilk baştaki şartları sıfırdan sistem kuracağız eski aboneliklerle ilgili tüm iptal ücretleri taahhüt dahil ödeyeceğiz(fatura ibrazı şart) telefon hattına gere yok bize en az 220 yada 250 (sayıdan emin değilim) abone ve 2 yıl taahhüt. Belirlenen sayının altına her ne şartla olursa olsun(bu arada site kamu konutudur lojman yani) düşmeyecek.
1 mb sınırsız adil kullanım kotasız 20 lira civarında bir rakam verdiler. bizde de durum böyle olunca yani iptal ücretlerini ödeyince telefon faturalarına ve ttnete uyuz olan herkes(başta ben) direk iptali bastı ve 260 talep oldu bi anda ..bi ara bu sayı 300 e çıkmış. neyse 2 yılın sonunda dedilerki kardeşim size fiyatta çok az bi zam ama diyelimki caydınız cayma bedeli belli bi sayı şartı yine var ama cayma bedelinde sayı şartı yok fatura herkesin kendi adına kesilecek fakat cayma bedelini kullanıcı ödemezse yönetim ödeyecek. yanlız dielimki 1. yılın sonunda çıktın 500 tl öderken 23üncü ayda çıktınız 850 900 gibi bi rakam ödemek zorundasınız (yok anasının gözü) . Biz olmaz bak iptal ederiz dedik
onlarda biz öztürkcell olduk ebenizi bile alırız biz büyüğüz filan dediler son güne kadar beklemeye karar verdiler. son hafta geldi çattı oylama sonucunda hiç kimse kabul etmeyince gelin sökün lan herşeyinizi almıyoruz dedik
sonra onlarda etme abi eyleme abi dediler mecburen kabul ettiler. bu kez bi 20 liralık paket koydular 1mb sınırsız birde 10 gb AKN li 30 liralık paket koydular. ben tabi hayvan gibi abandığımdan adil kullanım filan anlamam deyip 1 mb sınırsıza geçtim. hızım çok süper diil ama yinede idare eder yani.

Veni, Vidi, Vici

59 Mesaj
13 Şubat 2012; 23:59:13 

en süper telefon faturasının olmaması ben her halükarda bunu kullanırdım. Yıllardır kazıklıyorlardı birazda karamehmet kazıklasın anasını satiyim
bunuda belirtmeden geçmek istemedim

Veni, Vidi, Vici

122 Mesaj
16 Şubat 2012; 15:31:37 

uzayda var ay ışığı hızında

1 Mesaj
17 Şubat 2012; 11:41:39 

site nerelerde olup olmadigini tam bilmiyor arayip sorun garanti olsun.

insanlar çoğaldıkça , insanlık azalıyor..

268 Mesaj
22 Mayıs 2012; 17:42:21 

lanet olsun apartmanda alt yapı yok. fiber gelsin bizi kurtarsın

Beşiktaş

1238 Mesaj
22 Mayıs 2012; 23:21:19 

Çok farklı bir sistem Pahalı Malzemler kulandıkları için her yerde olmuyor Ön caddede olabilir ama arkasındaki sokakta olmadığı yerler çok .. Konut sayısına göre yapılıyor.. En son aldıgım habere görede Dumankaya La anlaşmışlar dumankayanın yaptıgı her bina yapılmadan FiBer kablo sistemi Araziye kuruluyor .. 6 ay çaLıştım SüperOnlinede de Ordan biliyorum .. Ama kesinlikle her yerde olaması lazım ..

Lytineyufor Killleryyousme , Castormenle

620 Mesaj
23 Mayıs 2012; 11:13:13 

Bizimde yan siteye geldiler çektiler kabloyu , bizim siteye çektiremedik. Daha halen yönetim oluşmadı diye bir halt yiyemiyoruz.
Eğer 2 ay içerisindede yönetim oluşmazsa taşınma sebebim olacak. Sinir harbi yaşıyorum.

1238 Mesaj
23 Mayıs 2012; 18:06:34 

quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

Bizimde yan siteye geldiler çektiler kabloyu , bizim siteye çektiremedik. Daha halen yönetim oluşmadı diye bir halt yiyemiyoruz.
Eğer 2 ay içerisindede yönetim oluşmazsa taşınma sebebim olacak. Sinir harbi yaşıyorum.

BU arada yönetime bedava ve farklı hediyelerde veriyorlar... Geçmemek saçmalık gerçekten Süperonline gerisi yalan .. Tabi Fiberi Sadece :)

228 Mesaj
25 Haziran 2012; 18:03:42 

Turkcel superonline site haricinde sehirlerde apartmanlarada fiber vermeye baslayacak sanirim yeni bir teknoloji ile kazı yapıyor cok hızlı bir sekilde alt yapı yapıyorlar 10 cm genisliginde kazı yapan makine var hem kazıyor hemde fiber kablo dosuyor bu sayede cok hızlı bir sekilde mahalle aralarınada fiber dosıyorlar http://www.superonlinea...peronline_adsl_bayileri

202 Mesaj
26 Haziran 2012; 10:33:27 

Aynen, bizim sokağı bir günde kazdılar incecik bir kanal ile, döşediler turuncu kablolarını hemen kapattılar üstünü. Tam bizim apartmanın önüne de üstünde süperonline yazan kapak koymuşlar. Site değiliz, 18 daireli apartmanız, bakalım verecekler mi bize?

2017 Mesaj
26 Haziran 2012; 18:56:45 

Bir iPhone uygulaması vardı superonline'ın altyapısını gösteriyordu... Tabii ne kadar günceldir bilemem.

İngilizce Mütercim Tercümanlık Öğrencisi
Origin ID: FFfurkandeger
Steam ID: FFfurkandeger
FIFA 14 & Battlefield 4

226 Mesaj
9 Temmuz 2012; 18:48:36 

arkadaşlar tim bayısıne gıttım dedıler musterı hızmetlerını ara aradım bahcelıevlerde varmı dıye dırek sıte mı apartmanmı dıye sordular bende apartmanda oturuyom 4 katlı mustakıl vbır yer bahcelıevlerde varmıs ancak mustakıl yerlerde yokmus sıte konak gıbı buyuk yerlerde varmıs haberınız olsun

ss

1238 Mesaj
9 Temmuz 2012; 23:54:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ogzcndyr

arkadaşlar tim bayısıne gıttım dedıler musterı hızmetlerını ara aradım bahcelıevlerde varmı dıye dırek sıte mı apartmanmı dıye sordular bende apartmanda oturuyom 4 katlı mustakıl vbır yer bahcelıevlerde varmıs ancak mustakıl yerlerde yokmus sıte konak gıbı buyuk yerlerde varmıs haberınız olsun

Maliyeti Yüksek ondan Öyle yapıyorlar Yada tüm mahalle anlaşılması lazım felan.. Yoksa kurtarmıyor heralde :)

226 Mesaj
10 Temmuz 2012; 12:35:31 

buyuk ıhtımalle oyledır yenı yenı oturuyor ya pek kısı kullanmıyordur bıde bu ıs turkıyede olunca :D

ss

428 Mesaj
21 Ağustos 2012; 23:34:45 

Sitede oturmuyosan bakma demişsinizde baktım arkadaşımın oturduğu sitede ve ordaki sitelerde hep var ben Kağıthanede oturuyorum burdada siteler var ama burdaki sitelerde bile yok ama 1-2 sene içinde İstanbulda çoğu yerde olur diye tahmin ediyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ağustos 2012; 8:38:30 

müstakil evdeyiz ya hıa...na :D illa son biz gircez fibere :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redsn0w -- 22 Ağustos 2012; 8:44:13 >

21 Mesaj
30 Eylül 2012; 3:27:19 

bölge bölge döşeniyor.örn ankara yenimahalle de sokak kazıları var. yönetici kişi istek yaparsa binaya kutu konuyor.sonra o kutudan almak isteyenler alıyor. istek yaparsa derken öyle dilekce filan degil söz ile ben istiyorum derse yeterli.100 mb te kadar cıkıyormus ama fıyatı o hızda cıkıyordur.sokak kazılarını yaparken radar cihazı var yerın altındakı boruyu ve derinliğini gösteren makına o olmasa ne gaz kalır ne elektrık nede su

1508 Mesaj
1 Ekim 2012; 3:34:12 

başakşehir de sitenin kapısına kadar kazıp kabloları yerleştirdiler. bundan sonraki süreç nasıl oluyor ? yani siteye bağlanması için site sakinlerinin toplu ıznı mı olması gerekıyor ? ya da atıyorum en az şu kadar kişiye bağlanması gerekiyor diye şartlar var mı ? ve sitenin içinde her villa nın önüne kadar kazıp kablo mu doseyecekler ?
edit : usttekı arkadsın yorumu sımdı gordum. o zaman şoyle oluyor galiba, turkcel sormadan kutusunu koyuyor site girişine misal burdan almak isteyenler başvurup alıyor ? peki sitenin içinde kablo işi nasıl olacak ?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 1 Ekim 2012; 3:36:41 >

12 Mesaj
2 Şubat 2013; 18:48:51 

Bizim sokağı 10 cm genişliğinde kazdılar turuncu içi boş boruları döşeyip kapattılar.. Bu gün o boş boruların içine fiber kablo çekmeye başladılar. elemanla konuştum yaklaşık bir ay sonra kullanmaya başlarsınız dedi. bizim apartman site değil dedim olsun dedi herkese bağlanacak dedi.

set by haLiL

55 Mesaj
2 Mayıs 2013; 0:34:53 

batıkentten öveçlere taşınıyoruz
elveda fiber hosgeldin kanser dsl :D

http://forum.donanimhaber.com/m_74580293/tm.htm

3461 Mesaj
2 Mayıs 2013; 13:29:37 

Benim olduğum hiçbir yerde yoktular. :)

Bulgaristan, 900 MHz 3G deneyimim.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » Superonline » turkcell-superonline fiber internet nerelerde var?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375