- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Windows 8 ile Windows 7 arasındaki farklar...
60 Cevap22420 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Mayıs 2011; 22:27:31 

Microsoft, tarihinde ki en önemli açılışlarından birini yaşıyor. Geçtiğimiz yıllarda Vista ile piyasaya çıkan Microsoft birçok hüsran yaşamış, birçok kullanıcı Vista yerine XP‘yi tercih etmişti. Ancak Windows 7 ile bu değişti ve kullanıcı dostu XP, yerini Windows 7‘ye bıraktı. Microsoft Windows 7‘nin en hızlı satılan Windows olduğunu ve kullanıcıların bu işletim sisteminden memnun kaldığını açıkladı. Microsoft durmak yok yola devam diyerek Windows 8 ile yeni bir adım atmanın peşinde. İşletim sistemi hakkında bilinenler çok fazla olmasada Windows 8‘in Windows 7‘den daha iyi olacağı ap açık belli. Bunun nedenlerine gelirsek ;

1. Windows 8, büyük bir güncellemeden çok Windows 7′nin üzerine geliştirilen bir işletim sistemi olacak. Kullanıcıların ilgisini çeken özellikler, yeni işletim sisteminde daha da geliştirilecek.

2. Gelişmiş güvenlik: Windows XP, SP2 ile beraber oldukça güvenli bir hale gelmişti. Windows 7 ise şimdiye dek yayınlanan en güvenli Windows işletim sistemlerinden biri. Microsoft bu yolda devam ederse, Windows 8′in daha da güvenli olacağını bekleyebiliriz.

3. ARM uyumluluğu: Windows’un sonraki sürümünde ARM çiplerinin destekleneceği CES fuarında duyurulmuştu. Bu ise oldukça önemli, çünkü artık ARM çipi kullanan şirketler de Windows kullanabilecek.

4. Uygulama mağazası: Microsoft’un Windows 8′e bir uygulama mağazası entegre edeceği dedikodular arasında. Eğer bu doğru ise işletim sistemi bu alanda App Store uygulama mağazası ile gelecek olan Mac OS X Snow Leopard ve Lion’un da rakibi olacak.

5. Anında açılma: Son söylentilere göre Microsoft, anında açılmaya yakın bir işlev üzerinde çalışıyor.

6. Tabletler için daha uygunolabilir: Microsoft, işletim sisteminin tabletler için uygun olduğunu yıllardır söylüyor ancakAndroid tabletler daha çok tercih ediliyor. Ancak ARM tabanlı cihazlara verilecek destekle Windows 8′in tabetler için daha uyumlu hale gelmesi mümkünolabilir ve gelecekte daha çok Windows’lu tablet görebiliriz.

7. Daha tasarruflu güç tüketimi:Microsoft’un mobil cihazların pilömrünü önemli seviyede uzatacak bir güç koruma işlevi üzerinde çalıştığına dair söylentiler var.

8. ‘History vault’: Winrumors‘a göre Apple’daki Time Machine işlevine benzeyecek bu yeni özellik ile tek bir dosyayı geri yüklemek, eski belgeleri düzenlemek ve daha fazlası yapılabilecek.

9. Daha iyi ara yüz: Windows 8′deki ara yüzün Windows 7′ye benzeyeceği ancak biraz daha iyi olacağı bekleniyor. Ara yüzün kullanımı Windows 7′ye göre biraz daha kolay olacak.

10. Windows 8′in Windows 7′den daha iyi olacağının ana göstergesi ise Microsoft’un Vista‘da başına gelenlerin tekrarlanmasını istemeyeceği. Bu nedenle şirketin Windows 8 ile bize daha iyi bir işletim sistemi sunmaktan başka şansı yok.

ALINTI...

409 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: yasir1453

3. ARM uyumluluğu: Windows’un sonraki sürümünde ARM çiplerinin destekleneceği CES fuarında duyurulmuştu. Bu ise oldukça önemli, çünkü artık ARM çipi kullanan şirketler de Windows kullanabilecek.

Yani Tabletlerimizde de direk kullanılabilecek demek.

409 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:19:46 

Bu arada Win7 ile Win 8 Arasında hiç bir fark göremedim şu ana kadar

Uzaklaştırılmış
10 Mayıs 2011; 7:41:45 

fazla fark yok işte. dahaca 10 tane fark çıkmışta bunlarda fark sayılmaz gibi.

409 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:53:51 

bu gösterilen beta sürümü tabi. Belki görsellik ve işleyiş full sürümde daha iyi olacak. o zaman Win7 ile fakı anlaşılır

2204 Mesaj
10 Mayıs 2011; 17:21:04 

ne yapılmasını beklerdiniz peki ? Şu da olsa cok güzel olur diyebileceğiniz neler var mesela

409 Mesaj
10 Mayıs 2011; 20:15:41 

Tabi ki herkes ister bi kere. Ücretsiz lisanslı kullanım. Loader v.b. Crack lerle uğraştırmasın.
windows update ten gelen service packlerin sağlam olması.herhangi bir sorun çıkartmaması.

Ve bana göre en önemlisi:
Dokunmatik monitör kullanımında kolaylık sağlanmalı..
Win7 ile başımız çok yandı çünkü. Örn: resim geçişleri,dokunduğunda verdiği Tepki. Ekranın çift tılama ya da sağ tıklama fonksiyonu v.b.

Dokunmatik deyince tabi ki tablet PC ler de akla geliyor. Genellikle Win 7 li tabletler 10 inç ve üzeri büyüklüğündedir. Bunu parmakla kontrol etmek tam bir işkence..
Win 8 ile Bu sorun da inş çözülür ve tabletlere göre hazır ayarlar gelir.

Bu saydığım özellikleri Win 7'de , bilgisayar programları olarak kısmen bulabiliriz.Hepsini değil tabi. ama neden uğraştırsın ki. Win 8 e entegre etsinler.

2204 Mesaj
13 Mayıs 2011; 12:46:16 

1 özellik için işletim sistemi çıkartılır mı peki ? Ya da kaç tane özellik olmalı ki aa evet iyi olmuş çıktığı denmeli. Şu haliyle yeni sürüm çıkması yersiz bence

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2011; 18:36:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

1 özellik için işletim sistemi çıkartılır mı peki ? Ya da kaç tane özellik olmalı ki aa evet iyi olmuş çıktığı denmeli. Şu haliyle yeni sürüm çıkması yersiz bence

katılıyorum

Uzaklaştırılmış
14 Mayıs 2011; 10:29:48 

yeni sürüm çok gereksiz şuan

409 Mesaj
14 Mayıs 2011; 17:08:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

<yeni bir işletim sistemi çıkarsa fena mı olacak. herşeyin yenisi iyidir.

409 Mesaj
14 Mayıs 2011; 17:10:44 

quote:

Orijinalden alıntı: 24kobe24

yeni sürüm çok gereksiz şuan

gereksiz gibi görünse de yeni bir işletim sistemi olması güzel olur.

409 Mesaj
14 Mayıs 2011; 17:14:29 

win 8 işletim sistemi galiba tablet pc ler için çıkartılacak.

12700 Mesaj
14 Mayıs 2011; 22:37:57 

Aralarında fark olmasa yeni bir sistem çıkartmak için uğraşmazlar bence.

iOS Uygulamalarım (Desteklerinizi Bekliyorum)
Günde Bir Söz Yayında!

PSN ID:re_charged21

3127 Mesaj
16 Mayıs 2011; 15:15:15 

quote:

Microsoft, tarihinde ki en önemli açılışlarından birini yaşıyor. Geçtiğimiz yıllarda Vista ile piyasaya çıkan Microsoft birçok hüsran yaşamış, birçok kullanıcı Vista yerine XP‘yi tercih etmişti. Ancak Windows 7 ile bu değişti ve kullanıcı dostu XP, yerini Windows 7‘ye bıraktı. Microsoft Windows 7‘nin en hızlı satılan Windows olduğunu ve kullanıcıların bu işletim sisteminden memnun kaldığını açıkladı. Microsoft durmak yok yola devam diyerek Windows 8 ile yeni bir adım atmanın peşinde. İşletim sistemi hakkında bilinenler çok fazla olmasada Windows 8‘in Windows 7‘den daha iyi olacağı ap açık belli. Bunun nedenlerine gelirsek ;

1. Windows 8, büyük bir güncellemeden çok Windows 7′nin üzerine geliştirilen bir işletim sistemi olacak. Kullanıcıların ilgisini çeken özellikler, yeni işletim sisteminde daha da geliştirilecek.

2. Gelişmiş güvenlik: Windows XP, SP2 ile beraber oldukça güvenli bir hale gelmişti. Windows 7 ise şimdiye dek yayınlanan en güvenli Windows işletim sistemlerinden biri. Microsoft bu yolda devam ederse, Windows 8′in daha da güvenli olacağını bekleyebiliriz.

4. Uygulama mağazası: Microsoft’un Windows 8′e bir uygulama mağazası entegre edeceği dedikodular arasında. Eğer bu doğru ise işletim sistemi bu alanda App Store uygulama mağazası ile gelecek olan Mac OS X Snow Leopard ve Lion’un da rakibi olacak.

5. Anında açılma: Son söylentilere göre Microsoft, anında açılmaya yakın bir işlev üzerinde çalışıyor.

6. Tabletler için daha uygunolabilir: Microsoft, işletim sisteminin tabletler için uygun olduğunu yıllardır söylüyor ancakAndroid tabletler daha çok tercih ediliyor. Ancak ARM tabanlı cihazlara verilecek destekle Windows 8′in tabetler için daha uyumlu hale gelmesi mümkünolabilir ve gelecekte daha çok Windows’lu tablet görebiliriz.

7. Daha tasarruflu güç tüketimi:Microsoft’un mobil cihazların pilömrünü önemli seviyede uzatacak bir güç koruma işlevi üzerinde çalıştığına dair söylentiler var.

8. ‘History vault’: Winrumors‘a göre Apple’daki Time Machine işlevine benzeyecek bu yeni özellik ile tek bir dosyayı geri yüklemek, eski belgeleri düzenlemek ve daha fazlası yapılabilecek.

9. Daha iyi ara yüz: Windows 8′deki ara yüzün Windows 7′ye benzeyeceği ancak biraz daha iyi olacağı bekleniyor. Ara yüzün kullanımı Windows 7′ye göre biraz daha kolay olacak.

10. Windows 8′in Windows 7′den daha iyi olacağının ana göstergesi ise Microsoft’un Vista‘da başına gelenlerin tekrarlanmasını istemeyeceği. Bu nedenle şirketin Windows 8 ile bize daha iyi bir işletim sistemi sunmaktan başka şansı yok.

ALINTI...

Windows 7 sadece uyduruk Vista'nın sorunları azaltılmış hali. Aynı saçmasapan arayüz, kullanışsız menüler, herşeye ulaşım zorluğu win 7 de de mevcut.
Ben XP yerine 7 tercih edenlere gerçekten hayretle bakıyorum.
Microsoft hayatı boyunca 2 iyi şey yaptı:
1.Win XP
2.Excel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 16 Mayıs 2011; 15:15:54 >

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

409 Mesaj
16 Mayıs 2011; 15:42:57 

o senin görüşün arkadaşım. win 7 ile gelen yenilikleri kullanmayı bilmek de çok önemli.
vista tam bir hataydı ama win 7 ile bir tutman hiç de doğru değil.

6873 Mesaj
16 Mayıs 2011; 16:13:07 

Windows 7 ile XP aynı kefeye koymak sözün bittiğini işaret ediyor. O nedenle üstünde durmaya lüzum yok.

Windows 8'i gereksiz bulanlar ise sanıyorum sistemin 1-2 hafta içerisinde çıkacağını sanıyorlar. Bu işletim sisteminin en az 1-1.5 senesi var. Belki de daha fazla. Kim bilir ne özellikler içerecek. Ortada dolaşan Windows 8 misali sistemlerdeki tek fark sağ alttaki oturum simgesiydi. Görüyorum ki herkes onu baz alarak yorum yapmaya çalışıyor.

Peki soruyorum, adam alt yapıdaki tüm kod sistemini, tüm algoritmayı değiştirip, önünüze Windows 7'nin aynısını ama 10 kat daha seri ve güvenlisini sunsa, "bu ne ya, hiç fark yok" mu diyeceksiniz? Her şey görüntü mü?

Biraz açık olun, mantıklı olun, geniş düşünün.

Bahsi geçen şirket Microsoft, köşedeki tekstil "şirketi" değil. Birçok insanın hayalleri bile olamayacak kariyerde mühendislerden oluşuyor Microsoft. Siz 1 düşünüyorsanız adamlar 100000 düşünüp, huzurunuza sunuyor. Bunun farkında mısınız? Lütfen biraz daha aklıselim yaklaşın.

Velhasıl şahsi yorumum ise bunun konu olması için henüz çok erken. Beklentim ise Windows 8'in Windows 7''ye göre gerek kullanılışı, gerek esnekliği ve gerekse problemlerini aşan, yukarıdaki özelliklere hitaben birçok işe yarar eklentinin(yazılım) olacağı bir versiyon olacağını düşünüyorum. Bekleyip, görelim.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2011; 12:08:39 

windows app store olcak sanırım ve büyük bir kolaylık sağlıyacak diye düşünüyorum.

0

2278 Mesaj
17 Mayıs 2011; 17:03:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Janti
Peki soruyorum, adam alt yapıdaki tüm kod sistemini, tüm algoritmayı değiştirip, önünüze Windows 7'nin aynısını ama 10 kat daha seri ve güvenlisini sunsa, "bu ne ya, hiç fark yok" mu diyeceksiniz? Her şey görüntü mü?

Biraz açık olun, mantıklı olun, geniş düşünün.

Bahsi geçen şirket Microsoft, köşedeki tekstil "şirketi" değil. Birçok insanın hayalleri bile olamayacak kariyerde mühendislerden oluşuyor Microsoft. Siz 1 düşünüyorsanız adamlar 100000 düşünüp, huzurunuza sunuyor. Bunun farkında mısınız? Lütfen biraz daha aklıselim yaklaşın.

WindowsXP den sonra Vista ile 100.000 düşünüp ne ortaya çıktığını gördük.
Ayrıca kod sisteminin veya başka birşeyin değiştiği falan yok.
Microsoft'un NT den sonraki tüm işletim sistemleri NT üzerine yapılan ilavelerle kodlanmaya devam ediyor.
Herkesin zannettiği gibi Windows7 de sıfırdan falan kodlanmadı. Zaten vistadan sonra 1,5-2 senede sıfırdan kodlama yapmak imkansızdı.
8 içinde pek birşey değişmeyecek Vistanın düzeltilmiş halinden sonra 8 de 7'nin düzeltilmiş hali olacak.
Sonuçta kullandığımız sistem işletim sistemi. Önemli olan üzerindeki uygulamalardır. Tek başına işletim sistemi ile birşey yapamazsınız.

@bobita'nın tespiti de çok yerinde. Microsoft'un 2000 den sonra yaptığı 2 iş vardır XP ve Excel.
Windows7'nin herşeyini çok öven arkadaşlar örnek olarak şunu denesinler;

XP'de DNS değiştirmek ve Windows7'de DNS değiştirmek. Kaç hamlede ve ne kadar kolaylıkla bunu yapabildiğinizi izleyin ve bunu telefonda birine tarif ettiğinizi düşünün, hangisi daha kolay?

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2011; 19:23:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

WindowsXP den sonra Vista ile 100.000 düşünüp ne ortaya çıktığını gördük.
Ayrıca kod sisteminin veya başka birşeyin değiştiği falan yok.
Microsoft'un NT den sonraki tüm işletim sistemleri NT üzerine yapılan ilavelerle kodlanmaya devam ediyor.
Herkesin zannettiği gibi Windows7 de sıfırdan falan kodlanmadı. Zaten vistadan sonra 1,5-2 senede sıfırdan kodlama yapmak imkansızdı.
8 içinde pek birşey değişmeyecek Vistanın düzeltilmiş halinden sonra 8 de 7'nin düzeltilmiş hali olacak.
Sonuçta kullandığımız sistem işletim sistemi. Önemli olan üzerindeki uygulamalardır. Tek başına işletim sistemi ile birşey yapamazsınız.

@bobita'nın tespiti de çok yerinde. Microsoft'un 2000 den sonra yaptığı 2 iş vardır XP ve Excel.
Windows7'nin herşeyini çok öven arkadaşlar örnek olarak şunu denesinler;

XP'de DNS değiştirmek ve Windows7'de DNS değiştirmek. Kaç hamlede ve ne kadar kolaylıkla bunu yapabildiğinizi izleyin ve bunu telefonda birine tarif ettiğinizi düşünün, hangisi daha kolay?

hocam yani DNS ayarı XP de kolay diye XP mi kullanalım.
XP hızlıydı pek güvenli değildi fakat vista yavaştı ama güvenliydi. şimdi 7 çıktı hızlı ve güvenli altyapısıyla büyük beğeni topladı. 8 bambaşka birşey olur diye düşünüyorum.

2278 Mesaj
18 Mayıs 2011; 10:45:16 

quote:

hocam yani DNS ayarı XP de kolay diye XP mi kullanalım.
XP hızlıydı pek güvenli değildi fakat vista yavaştı ama güvenliydi. şimdi 7 çıktı hızlı ve güvenli altyapısıyla büyük beğeni topladı. 8 bambaşka birşey olur diye düşünüyorum.

DNS ayarını sadece örnek gösterdim. Bunun yanısıra çalışmayan birçok muhasebe program + sürücüsü olmayan tv vb. kartlar gibi birçok eksi yanı var.
Getirdiklerinin yanında götürdükleri çok fazla.

Güvenlik konusunda ise microsoftun basın bültenlerine değil alttaki linkte çıkan güncellemeleri takip edin. 7'nin ne vistadan ne de Xp den geri kalır tarafı yok.

http://www.microsoft.co...t/security/current.aspx

1769 Mesaj
18 Mayıs 2011; 12:46:53 

Bu eksik Microsoft'un değil, yeni sürücü yazmayan firmaların ayıbı.

12700 Mesaj
18 Mayıs 2011; 18:46:18 

quote:

windows app store olcak sanırım ve büyük bir kolaylık sağlıyacak diye düşünüyorum.

0

Son derece iyi düşünülmüş bir uygulama.

iOS Uygulamalarım (Desteklerinizi Bekliyorum)
Günde Bir Söz Yayında!

PSN ID:re_charged21

409 Mesaj
18 Mayıs 2011; 20:30:21 

quote:

Orijinalden alıntı: bigmucit34

Bu eksik Microsoft'un değil, yeni sürücü yazmayan firmaların ayıbı.

kesinlikle
ayrıca her program windows 7 de açılıyor. Açılmayan program diye bişi yok yani. sadece açma usülünü bileceksin.
program açma da güvenli bir şekilde gerçekleşiyor zaten Win7 de

2278 Mesaj
19 Mayıs 2011; 9:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

kesinlikle
ayrıca her program windows 7 de açılıyor. Açılmayan program diye bişi yok yani. sadece açma usülünü bileceksin.
program açma da güvenli bir şekilde gerçekleşiyor zaten Win7 de

Pardon uzman bey size danışmayı unutmuşuk. ETA muhasebe programını açarmısınız örnek olarak. Binlerce insan bu yüzden win7'ye geçiş yapamıyor.
Siz çare olun herkes kurtulsun bu dertten.

3859 Mesaj
20 Mayıs 2011; 14:29:30 

Şu xp yi geçin artık arkadaşlar yok kullanışlı yok hızlı.Windows 7 x64 çok daha iyi bir sistem.Şu windows8 i artık 32 çıkarmasalar iyi olacak en az 64bit

4241 Mesaj
20 Mayıs 2011; 17:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Pardon uzman bey size danışmayı unutmuşuk. ETA muhasebe programını açarmısınız örnek olarak. Binlerce insan bu yüzden win7'ye geçiş yapamıyor.
Siz çare olun herkes kurtulsun bu dertten.

aynen öyle valla sırf eta yüzünden işyerindeki pc lerde xp kullanıyoruz

409 Mesaj
20 Mayıs 2011; 18:10:48 

quote:

Orijinalden alıntı: cmert

aynen öyle valla sırf eta yüzünden işyerindeki pc lerde xp kullanıyoruz

ETA dan daha kullanışlı yazılımlar var. onlar kullanılabilirsinz mesela. Zirve gibi.

409 Mesaj
20 Mayıs 2011; 18:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Şu xp yi geçin artık arkadaşlar yok kullanışlı yok hızlı.Windows 7 x64 çok daha iyi bir sistem.Şu windows8 i artık 32 çıkarmasalar iyi olacak en az 64bit

windows 8 x64 ve x128 olarak çıkacakmış.

Uzaklaştırılmış
21 Mayıs 2011; 0:31:22 

quote:

Orijinalden alıntı: design.CagdaS

windows 8 x64 ve x128 olarak çıkacakmış.

peki x128 mimari yapısına sahip işlemciler varmı şu anda veya x128; intelin ivy bridge mimarisiylemi çıkacak?

409 Mesaj
21 Mayıs 2011; 9:18:31 

quote:

peki x128 mimari yapısına sahip işlemciler varmı şu anda veya x128; intelin ivy bridge mimarisiylemi çıkacak?

tam bir bilgi yok ne yazıkki

4785 Mesaj
21 Mayıs 2011; 11:58:34 

128 bit çıkmayacak boşuna beklemeyin.

4228 Mesaj
21 Mayıs 2011; 12:35:28 

Doğmamış işletim sistemine yorum yapmak tartışma yapmak şimdilik gereksiz diye düşünüyorum.windows 7nin ilk betası çıktığı günden beri kullanıyorum ve aynı şey windows 8 de de olacak benim için

Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5s
Apple MacBook Pro Mid 2012 13"
Canon 5D Mark II Canon 70-200 f4L USM - Canon 85mm f1.8 USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L

500px: http://500px.com/MuhammetTeker
Kşisel Portfoliom www.muhammetteker.com

409 Mesaj
24 Mayıs 2011; 10:48:12 

bnce de. tabi windows 8 kafamızda biçimlenmeye başladı. iyi bir şeyin ortaya çıkacağı belli. Ama daha çok erken.

236 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:29:47 

Merhaba ben internete windows 8in sistem gereksinimlerini die birşey gördüm. 2 gb minimum ram falan yazıyordu.
Acaba 1 gb ramı olanlar windows 8i kullanamıcaklarmı kullanırlarsada kasarak falanmı kullancaklar.

Çay Erdal Bakkaldan İçilir...

1639 Mesaj
2 Eylül 2011; 15:04:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Son derece iyi düşünülmüş bir uygulama.

bence gec bıle kalınmıs bır uygulama

512 Mesaj
3 Eylül 2011; 23:56:43 

5.Anında açılma---- Hep bilgisayarın tuşuna bastıktan yaklaşık 5 saniye sonra kullanıma hazır olmasını istemişimdir.

214 Mesaj
15 Eylül 2011; 21:45:24 

merhaba, beta sürümünü indirdim windows 8 in, gayet hızlı ve güzel, aşada evaluation copy yazısı var ama active edilmiş . sorum şu, birçok şey denedim gayet iyi çalışıyodu ve kullanmak istiyorum açıkçası var olan 7 den 8 e bu şekilde geçersem ne gibi bi sorun çıkar ilerde, veya bir sorun olur mu ? çünkü şu an herşey çalışıyor normal sadece ati radeon X300 ekran kartımı windows 7 64 bit driverini kurmama rağmen tanımadı. ve max 1280*1024 çöz. yapabiliyorum gerisi tamamdır.

3773 Mesaj
16 Eylül 2011; 12:31:06 

Microsoft sırayla bir iyi bir kötü işletim sistemi çıkarma geleneğini devam ettiriyor gördüğüm kadarıyla... Windows 7 ye devam edecez bi süre gördüğüm kadarıyla...

ASUS Z9PE-D8 WS ; 2 Adet Xeon E5-2689 ; 64 Gb Samsung Ram ; Xtreem 480 Gb SSD ; Zotac GTX690 ; Creative X-FI Titanium Fatal1ty Pro ; Xilence 1200W Psu

3 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:16:39 

windows 7 çok iyi bence 8 erken daha zaten 1,5-2 sene sonra çıksın daha iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zabit_ -- 16 Kasım 2011; 16:18:20 >

An Bu Andır!

311 Mesaj
4 Haziran 2012; 18:44:26 

arkadaşım windows 8 şu anda tam bir hüsran diyebilirim 2 gündür kullanıyorum programlarla uyumluluk sorunları var. donanımlarıda tam desteklemiyor mesela. açılış hızıda sadece 10 sn daha hızlı kapanış hızına 4 sn dah ahızlı bu kadar fark var.

amd athlon 4*645 3.6000ghz o.c.
volar 9600 gt 256 bir ddr3 1gb o.c.
boost vk 705 high power elemental bronza 600 watt 80+
gskill 8 gb 1600 mhz

130 Mesaj
4 Haziran 2012; 18:49:35 

win95 daha iyidir win8 den

Önemli olan zihniyet..

629 Mesaj
15 Temmuz 2012; 1:41:18 

arkadaşlar windows 8 berbat hiç kullanīşlı değil ilk yüklediğimde bilgisayarı kapatmak için 15-20 dk dolaştım konu başında windows 7 den daha kullanışlı olacak denmiş ama alakası yok. bi arkadaşta söylemiş zaten win95 win8 den daha güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
17 Temmuz 2012; 13:46:37 

windows 8 windows 7 ye yüklendiğinden dolayı bazı dosyalar kısıtlanıyor uygulama kalitesini düşürüyor çünkü daha windows 8 tam olarak istenildiği noktaya gelemedi ve türkçe seçeneği de yok

3 Mesaj
17 Temmuz 2012; 13:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Frukofurkan0699

windows 8 windows 7 ye yüklendiğinden dolayı bazı dosyalar kısıtlanıyor uygulama kalitesini düşürüyor çünkü daha windows 8 tam olarak istenildiği noktaya gelemedi ve türkçe seçeneği de yok

katılıyorum

1949 Mesaj
18 Temmuz 2012; 0:25:11 

yeni bir vista olayı mı diyorsunuz yani?

116 Mesaj
18 Temmuz 2012; 13:40:49 

Yeni bir ürün çıktığında maalesef hep böyle değişime direnen insanlar oluyor. ileri sürülen bahanelerin çoğu kullanım alışkanlığına bağlı özellikler. Elbette bazı kullanım alışkanlıklarımız değişecek. bu illaki kötü olacak anlamına gelmez. istemeyen kullanmasın (şimdilik). Windows 8 in görünüş olarak windows 7 den fazla farkı yok. Değişen en önemli şey başlat menüsü (Metro). O da kullanımına alıştıktan sonra diğerlerinden daha kolay. En fazla 1-2 tıklamayla neredeyse istediğiniz her programa simgeye ulaşabiliyorsunuz menüler arasında kaybolmuyorsunuz. Simgeleri istediğiniz gibi guruplandırabiliyorsunuz, öne dizebiliyorsunuz. win7 de masaüstü simgelerle doluydu, win8 de metro sayesinde hepsine daha rahat ulaşabiliyorum. Masaüstü tertemiz.

ilk çıktığından beri kullanıyorum. Bazı donanım sürücüleri eksik olduğu için şimdilik bazı problemler olabiliyor. piyasaya sürüldüğünde bu eksiklik de kapanacaktır.
- Denediğim pek çok oyundan Win7 de çalışıp, Win8 de çalışmayan hiç olmadı.
- Açılması ve kapanması Win7 den belirgin şekilde daha hızlı.
- Ayrıca, pencere menüleri, dosya kopyalama pencereleri, Sanal DVD sürücü (daemon tools'a artık gerek yok) gibi özellikleri gayet güzel.

340 Mesaj
16 Eylül 2012; 12:08:15 

bence win7 yii hala gelistiremediler. vista tambi rezalettii. su 32 bit inde ram destegini buyutse.. 64 bitle ugrasamiyoruz.

ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+
AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB Cache
GSKILL 32GB (4x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Quad Kit
GİGABYTE GTX470 O.C
WD CAVIAR BLUE 500GB HDD
SAMSUNG 1 TB HDD
2X 2.5" 120GB SSD + 1TB HDD WD Black² SATA 3.0
SilverStone ST1500 1500W Power Supply
AEROCOOL STRIKE-X

SORUNSUZ ALIŞVERİŞ YAPTIGIM ÜYELER.- KACHUS -NESO -RAHATADAM

3773 Mesaj
16 Eylül 2012; 12:22:09 

Windows 9 esas işletim sistemi olacak bu Windows 8' in akıbeti aynen Windows ME ve Vista gibi olacaktır... Bir arkadaş windows 95 bile bundan iyidir demiş ben de katılıyorum...

ASUS Z9PE-D8 WS ; 2 Adet Xeon E5-2689 ; 64 Gb Samsung Ram ; Xtreem 480 Gb SSD ; Zotac GTX690 ; Creative X-FI Titanium Fatal1ty Pro ; Xilence 1200W Psu

1167 Mesaj
11 Kasım 2012; 15:18:54 

Windows 8 i kurdum bazı oyunlar kasar oldu, şu derecelendirmeyi yaptım puan olarak grafik kalitesi 0.2 azalmış, ekran kartının güncel olmadığını düşünüyorum ismi değişti çünkü onu yüklüyorum güncel diyor anlamadım bazı programlar çalışmıyor tekrar windows 7 ye dönsem mi acaba ?

STSL 2011-2012 ŞAMPİYONU GALATASARAY!

4 Mesaj
26 Kasım 2012; 7:57:55 

ya konu baya eski ama kücük bi arastırma yaparken denk geldi okudum ve gerçekten millet olarak ne kadar aciz olduğumuzu gördüm. adamın kıyaslamasına bakar mısınız xp de DNS değiştirmek gibi bi özelliğe ulaşabilirlik daha kolay olması nedeniyle XP yi 7 den üstün görüyor. gerçekten bi elektronikçi ve yazılımcı olarak üzülüyorum..bi kere win 7 ve xp nin işlem hızına hızına bakarsan aradaki farkı kısaca görebilirsin. şimdi dersin ki gözümle goremeyecegim kadar bi fark var. sana söyle diyeyim matlab gibi agır bir programlama dili kullanmıs olsan arasındaki farklı gercekten görebilirsin... ikinci olarak xp den vistaya dönen oldugunu dusunmuyorum ( vista tamamen bi hayal kırıklıgıydı ki bununda bi nedeni var) bu yuzden de win 7 arayüzü bazı arakadaslara agır gelmiş olabilir. (sunuda söyleyeyim win 7 kullanmıyorum tercihim mac osdur)fakat win 8 elime gerekse kesinlikle kuracagım..

2. olaya geleyim Xp den sonra vista hayal kırıklıgı oldu diyen arakdaslar evet öyleydiş buna itiraz eden olamaz olmaz. kafat burda unuttugunuz bişey var vista ilk cok cekirdekli işlemcilere ait işletim sistemidir ve eksiklerinin olmasının en büyük nedeni budur. nasıl yani xp cift cekirdekde calısmıyormu diyeceksinizdir. çalışıyor fakat bagımsız olarak calısamaz buda işlem hızından feragatiniz demektir.. win 7 ile cok cekirdekli işlemci sorunu tamamen ortadan kalkmıstır. win 7 ile bu sorunu kaldıran bir şirketin win 7 ile kusurlarla getirilen dokunmatik yüzey duyarlıgını win 8 de cok üste tasıdıgının farkındayım.

verdigim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim

249 Mesaj
26 Kasım 2012; 9:31:54 

aktif windows 8 kullanıcısıyım bence ne belirgin fark hız farkı olmuş.Ana Ekran ve başlat olmaması zaten başlı başına tablet için yapılmış. Hız gerçekten iyi ama bilgisayar açılma ve kapanma hızları çok iyi daha birçok uygulama gerçekten hızlı.

857 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:59:52 

win 8 fazlalik metro arayuzu ve hizli kapanma aslnda hizli kapanma degil uyku modu anakartimda gomulu THX ses sistemi guncelleme yaptigim halde calismadi win 7 birakip gecmeye gerek yok bence.

58 Mesaj
3 Aralık 2012; 20:30:13 

Forever Win7

8 çok saçma geliyo bna..

857 Mesaj
15 Aralık 2012; 13:15:50 

win 7 geri dondum.

501 Mesaj
24 Ocak 2013; 12:10:08 

Arkadaşlar win7 kullanıyorum win 8 e geçmelimiyim , oyunlarda falan performans artarmı ?