TÜRKİYE'NİN ÜRETTİĞİ MİLLİ SİLAHLAR - BYE BYE İSRAİL
146 Cevap10595 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1040 Mesaj
8 Mayıs 2011; 8:57:56 

http://www.internethabe...o-galerisi-14670-p1.htm

ALTAY - MİLLİ TANK
AKYA
MİLGEM - MİLLİ GEMİ
ANKA - İNSANSIZ HAVA ARACI
ATMACA - MİLLİ GEMİSAVAR
ARMA - ZIRHLI MUHARABE ARACI
BMC KİRPİ
COBRA - ZIRHLI TEKERLİKLİ ARAÇ
GÖKTÜRK MİLLİ KEŞİF UYDUSU
HÜRKUŞ EĞİTİM UÇAĞI
GÖZCÜ - MİNİ İNSANSIZ HAVA ARACI
İNSANSIZ DENİZ ARACI
KASIRGA TR-300 FÜZESİ
MELTEM DENİZ KARAKOL UÇAĞI
MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ (MPT)
PARS - ZIRHLI MUHAREBE ARACI
TÜBİTAK AKILLI BOMBA
LEOPARD 2A4 TANKI MODERNİZASYONU

Detaylar http://www.internethabe...o-galerisi-14670-p1.htm linkinde mevcut.

Son 5 yılda baya iş yapmışız milli projeler olarak.İsrail her ne kadar engellemek istese de,yakın zamanda savunma sanayi ihracında önemli ülkelerden oluruz.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

1040 Mesaj
8 Mayıs 2011; 9:06:48 

DEVAM EDEN SAVUNMA SANAYİ MİLLİ YERLİ PROJELER

Radar Elektronik Destek ve Elektronik Taarruz (RADAR ED/ET) Sistemleri Tedarik Projesi, Müşterek Elektronik Harp Simülasyon Sistemi (MEHSİM) Projesi, Tank Taşıyıcı Araç ve Römorku (TTAR) Projesi, KBRN Mobil Arazi Laboratuarı Projesi, Taktik Tekerlekli Araçları (TTA) 2½ Ton Projesi, Taktik Tekerlekli Araçları (TTA) 5-10 Ton Projesi, Taktik Tekerlekli Araçları (TTA) MKKA Projesi, Uzun Ufuk Projesi, MİLGEM Projesi Prototip Gemi Klaslama Hizmeti ve Prototip Geminin Geçici Teslimi, Sualtı Taarruz Timleri Harekatı için İntikal Botları Projesi, Süratli Müdahale Devriye Botu Projesinin, 2011 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.
Ayrıca; Genel Maksat Helikopteri Projesi, Muharip Uçak Geliştirme Projesi, Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, Mobil Sabit Radar Projeleri, Türk Tipi Hücumbot Projesi, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu Projesi, Yüzer Birlikler Sistem Cihaz Donanım Modifikasyonu ve Yenileştirme Projesi, 600 sınıfı Sahil Güvenlik Botları Projesi, Yüksek Frekans Elektronik Taarruz (HF/ET) Projesi, Seri Üretim Radar Elektronik Destek ve Elektronik Taarruz (RADAR ED/ET) Sistemleri Tedarik Projesi, Doğrudan Dizi Geniş Spektrumlu (DDGS) Elektromanyetik Sinyallerin Tespiti ve Karıştırılması Projesi, Hava Platformunda Uzaktan ED/ET Kabiliyeti Kazanımı (HAVA SOJ) Projesi, Radar ve Muhabere Aldatma ve Karıştırma Simülatörleri (RAKAS MUKAS) Tedarik Projesi, Yavuz Sınıfı Firkateyn Yarı Ömür Modernizasyonu Milli Elektronik Harp Suiti Projesi, Araca Monte Multi-Spektral Sis Cihazı (AMMSSC) Projesi, Proje Yönetimi Bilgi Sistemi Projesi

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

565 Mesaj
8 Mayıs 2011; 9:15:51 

Hayırlısı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

''24|30 Rock|Chuck|The 4400|Heroes|Dexter|Smallville|My name's Earl|Entourage|The Office|Death Note''
''Family Guy|Flash Forward|Fringe|Prison Break|The Simpsons|Leverage|Moonlight|Rome|Terminator(TSCC)''
''Gossip Girl|HIMYM|Jericho|Pimp my Ride|South Park|The Lost Room|Bands Of Brothers|The O.C|Weeds|Naruto''
''The Big Bang Theory|Crusoe|Supernatural|EastWick|Ghost Whisperer|It's Always sunny in Philadelphia|CSI:Miami''

| Kadir Has Üniversitesi ~ Elektrik-Elektronik Mühendisliği |
Senin için burda yaşayan taraftar,
Armanın peşinde adanmış hayatlar...

1040 Mesaj
8 Mayıs 2011; 9:31:46 

quote:

Orijinalden alıntı: -Fß!-

Hayırlısı olsun.

Güzel imzan varmış,ustaca imza.
Birde cep-beyaz eşya gibi birkaç markayı ekleyiversen daha çok beğenirdim.

565 Mesaj
9 Mayıs 2011; 21:25:38 

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

Hayırlısı olsun.

Yeni gördüm bunu dur.İğdeledinmi beni belli degil ama imzamda sahip olduğum fiziksel hiçbirşey yok,ama gel görelim bunu anlayamayarak başkalarından duyma laf sokma çabası nerden geliyor anlamadım?

''24|30 Rock|Chuck|The 4400|Heroes|Dexter|Smallville|My name's Earl|Entourage|The Office|Death Note''
''Family Guy|Flash Forward|Fringe|Prison Break|The Simpsons|Leverage|Moonlight|Rome|Terminator(TSCC)''
''Gossip Girl|HIMYM|Jericho|Pimp my Ride|South Park|The Lost Room|Bands Of Brothers|The O.C|Weeds|Naruto''
''The Big Bang Theory|Crusoe|Supernatural|EastWick|Ghost Whisperer|It's Always sunny in Philadelphia|CSI:Miami''

| Kadir Has Üniversitesi ~ Elektrik-Elektronik Mühendisliği |
Senin için burda yaşayan taraftar,
Armanın peşinde adanmış hayatlar...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Mayıs 2011; 21:42:30 

"Bye bye" mı? Bir de Türkiye hakkında konuşuyorsun bari bu konuda Türkçe yazın.

242 Mesaj
9 Mayıs 2011; 21:46:43 

oh be ülke kurtuldu...

Ya mekan yanlisti ya zaman, ya dusunceler yanlisti ya kararlar, ya soylediklerim yanlisti ya gozlerin ya ben yanlistim ya da sen

Biraz benden, çokça senden...
Ayrılmayalım işte, ben senden öteye gidemem

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2011; 22:01:19 

Ellerinde püskevitler, çukulatalar

714 Mesaj
9 Mayıs 2011; 22:24:01 

siyasi olarak lütfen algılamayın ben bir türk olarak şahsen gurur duydum....

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2011; 22:26:37 

tsk vatan hayini diyenler kayboldu hemen

78 Mesaj
9 Mayıs 2011; 22:39:22 

Her sandığın içinden çürük elmalar çıkar
Temizlenmezse bütün sandığı çürütür

163 Mesaj
9 Mayıs 2011; 22:49:48 

iyi haber yavaş yavaş gelişiyoruz

Bir insana yapabildiğini bizzat görmesinden daha fazla güven verebilecek hiç bir telkin yoktur.

230 Mesaj
9 Mayıs 2011; 22:56:24 

çok görüyoruz doğuda zaten bu silahları kimse kimseyi kandırmasın

"Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek." Fidel Castro

|garry's mod master|

546 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:00:36 

konuya bak biri iğdeledin mi diyor biri vatan hayini diyor :D

Facebook Oyuncu Cemiyeti:http://www.facebook.com/OyuncuCemiyeti

Steam:http://steamcommunity.com/id/cacihat/
Youtube:http://www.youtube.com/user/cicahit
Twitch:http://www.twitch.tv/glaxycsgo

9159 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:04:34 

milli saydığın silahların bir cok önemli parcası dısardan geliyor... yani mili olsa bile %100 sen yapmıyorsun...yine batıya bağımlısın..ayrıca israil bize en cok teknolojik kolaylık sağlayan ülke..batı bize ambargo koyarken bile onlar silah satmıstır...ve teknoloji transferi sağlamıstır..ha demiyorum ki kötü ..sonucta birseyler yapılmaya başlandı... kıbrıs ambargosundan sonra dank etti.... fena değilizi am abartılacak bişi de yok..milli tank falan da yok daha ortalıkta..göktürte öyle...

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
9 Mayıs 2011; 23:05:07 

Milli savunma bakanı bir haber kanalında konuktu bugün, çok güzel bilgiler verdi, gurur duydum.
Örneğin bir helikopterden bahsetti motorunu, pervanesini ve birçok hayati parçasını bizim ürettiğimizi söyledi, Göktürk-2 uydusu vb.

Buradan izleyebilir isteyen. 25. dakikadan itibaren izleyin, yada sadece dinleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exFAT -- 9 Mayıs 2011; 23:25:52 >

2161 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:06:37 

Hadi hayırlısı

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

1323 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:18:09 

Sanayi sanayi sanayi endüstri endüstri endüstri üretim üretim üretim hadi koçlar

714 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

milli saydığın silahların bir cok önemli parcası dısardan geliyor... yani mili olsa bile %100 sen yapmıyorsun...yine batıya bağımlısın..ayrıca israil bize en cok teknolojik kolaylık sağlayan ülke..batı bize ambargo koyarken bile onlar silah satmıstır...ve teknoloji transferi sağlamıstır..ha demiyorum ki kötü ..sonucta birseyler yapılmaya başlandı... kıbrıs ambargosundan sonra dank etti.... fena değilizi am abartılacak bişi de yok..milli tank falan da yok daha ortalıkta..göktürte öyle...

şuanda savunma sanayimizin % 50 sinin yerli üretim olduğundan haberin var mı ?....

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
9 Mayıs 2011; 23:21:58 

Siyasete dökmeyelim konuyu.

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2011; 23:26:14 

adama bak bilgisayarın başında ahkam kesiyor bişeyler yapılmış veya yapılmaya çalışılıyor beyefendiler beyenmiyor ne faydanız var sizin ülkeye madem bu kadar iyi biliyonuz yardımcı olunda daha iyisini yapsınlar

1040 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:26:37 

quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

siyasi olarak lütfen algılamayın ben bir türk olarak şahsen gurur duydum....

Yıllarca terör örgütleriyle özellikle Doğu'da kullandığımız istihbarat amaçlı cihazlardan gelen bilgileri İsrail ve Amerika aslında bize vermesi gerekirken paso düşmanlarımıza verdi.Çok komiktir mesela heron denilen cihazların elde ettiği bilgiler önce israil uzmanlarına gidiyor biz bilgileri ordan nakil alıyoruz.Mesela sınırdan geçen teröristlere askerlerimiz yaklaştığında israilliler anında kandile haber veriyor sağınızda solunuzda ve saire 100 metre ilerinizde Türk Askeri var diye bilgileri detayına kadar veriyor.Yani kendi silahlarımızla rezil oluyorduk.Biz pkk kullansın diye silah alıyorduk aslında.Heronların elde ettiği bilgileri bize karşı israil pkkya veriyordu.

Bunu devletin üst düzey yetkileleri zaten biliyordu ama malum Vatanı satanlar " Vatansever" yıllarca halka yutturuldu.Konuşmakla olmuyor,elde ne var,vatan için neler yapılıyor bunları görelim.Herşey ortada.

Bu işi herhangi bir partiye mal etmek istemiyorum,zaten herhangi bir partiye mal edilemez de,çünkü projelerin çoğu 2000 yılından önce düşünüldü ama her nedense hep engellendi,hatta çok önemli buluşların mühendisleri suikastlerle öldürüldü hemde aynı ay içerisinde,hatta aynı gün içerisinde.

Hatta icat ettiğimiz,ve geliştirdiğimiz buluşları her nasılsa israil çalıyor ve hemen patentini alıyordu ve biz üretemiyorduk cihazı,biz duyurmadan israil üretip patentini ben aldım,üreteceksen bana ücretini ver diyordu.

İsrail=Amerika=İngiltere'dir.

Hepsinin yönetimi Vatikan'dır,vatikanı yönetenler de Siyonizmdir.

GELİŞTİRDİĞİMİZ BİRÇOK SİLAHIN DAHA ÜRETİLMEDEN BAŞKA ÜLKERELE SATIŞ (İHRACAT) ANLAŞMALARI YAPILDI.BİZ NASILSA PARASINI VERDİĞİMİZ SİLAHLARIN PARASINI 5 YIL ÖNCE VERİP 2015 DE SİLAHLARI ALABİLİYORSAK,ŞU AN TÜRKİYE DAHA ÜRETMEDİĞİ SİLAHLARIN PARASINI ALMAYA BAŞLADI BİLE ÖZELLİKLE ORTADOĞU VE ASYA ÜLKELERİNDEN.

İSRAİL VE AMERİKA İLE YAŞADIĞIMIZ BÜYÜK ÇEKİŞMENİN VE ÇATIŞMANIN ASIL SEBEBİ SİLAH SANAYİNDE BAĞIMSIZLAŞMA HAREKETLERİMİZ VE SİBER SAVAŞ KONUSUNDA HAMLELERİMİZDİR.

HİÇ BİR F-16 UÇAĞIMIZ NATO'NUN İZNİ OLMADAN İSTEDİĞİ HEDEFE GİDEMEZ.UÇAKLARIMIZIN CHIPLERİ VE KONTROLLERİ ASLINDA NATODA.

2023 ÇOK ÖNEMLİ BİR TARİHTİR.TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLAŞMASI ASLINDA DÜNYANIN BAĞIMSIZLAŞMASIDIR.BUNU HAÇLILAR İYİ BİLİR.

3189 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:27:07 

güzel birşeyler yapmaya çalışıyorlar ama geç kaldılar orası ayrı. hem de çok.

"help oft shall come from the hands of the weak"

"Far over the Misty Mountains cold.."

428 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:27:11 

Tekbir!

Herkesin sigarası aynı yanar ama dumanında ki hayaller farklıdır.
I ❤ Google

2161 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

Tekbir!

Amacın ne ?

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

78 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:30:02 

MİLGEM – MİLLİ GEMİ

“Milli” ve “Gemi” kelimelerinin kısaltılmasından türetilen Milgem projesiyle milli imkânlarla modern muharip gemi üretilmesi amaçlandı. Geminin tamamen özgün ön dizaynı 2004 yılında tamamlandı ve geminin ilk kaynağı 26 Temmuz 2005 tarihinde İstanbul Tersanesi Komutanlığında atılarak geminin inşa sürecine geçildi.

27 Eylül 2008′de Preveze Deniz Muharebesinin 470nci yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Gününde ilk yerli gemimiz olan Heybeliada (F-511) denize indirildi.

02 Kasım 2010 tarihinden itibaren deniz seyirlerine başlanarak performans kontrolleri yapıldı.

Milgem projesinin ikinci gemisi olan Büyükada (F-512)’nın tekne inşası da İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda devam etmektedir.

99 metre boyundaki geminin, azami genişliği ise 14.40 metreyi buluyor.

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
9 Mayıs 2011; 23:30:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

Nasıl geç kaldılar?

Milli savunma bakanının dediği şu biz geldiğimizde TAI de hangarlarda birkaç casa uçağına bakım yapılıyordu fabrikaların çoğuda kapanmıştı, şimdi yeterli hangar bulamıyoruz diyor, yani zaman kaybı öncelere dayanan bir durum anca toparlandık diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exFAT -- 9 Mayıs 2011; 23:42:52 >

1775 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:31:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

Zararın neresinden dönülürse kardır. Önümüze bakmalıyız artık. Ayrıca hangi ülkenin %100 kendi hammaddeleriyle ürettiği bir mal var ki?

171 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:33:34 

Uçak olarak hala bağımlıyız.

4962 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:37:28 

yurtdışına hep bağımlıyız, o projeler de yurtdışına bağımlı maalesef...

May The Force Be With You

1734 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:38:34 

arkadaşlar milli projelerde eskiye göre çok yol katettiğimiz ve iyi bir yolda olduğumuz doğrudur.
fakat yine de şuan dünyaya baktığımızda hiçbir yerde değiliz. bilmeyen adamlar siyasi propaganda için abartırlar ama yapılanlar büyük şeyler değil.
şuan nükleer silah yapılsa dahi büyük birşey olmaz. 21. yy da para yatıran her devletin 3-5 yılda yapabileceği şeyler bu yapılanlar

fakat kimse eleştirdiğimizi zannetmesin tabiki yapılmamasındansa yapılması iyidir, güzel olmuştur yapanlardan vesile olanlarda Allah razı olsun, fakat devlet kurtulmuş herşey değişmiş gibi abartmamak lazım...

Türkiye'nin yarısı merinos, merinos sevdalısı Allah Allah...

1040 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:39:17 

quote:

Evet,bak yazdıklarının içinde itiraf ediyorsun İsrailin nasıl bizimle dalga geçtiğini.Şöyle anlatayım sana,diyelim ben sana dostmuş gibi görünen aslında düşmanınım.Telefon alacak paran yok,ve ben içinde dinleme cihazı olan bir telefon hediye ediyorum sana yada indirimli satıyorum.İsrailin verdiği Heronlarla paso yanlış hedefleri vurduk.Onların verdiği yanlış bilgilerle teröristlerin kucağına düştük.Büyük harflerle yazıyorum,YILLARCA BİZE KENDİSİNİ VATANSEVER DİYE TANITAN,ASLINDA VATANI SATANLAR,İSRAİLDEN BİLE BİLE ALEYHİMİZE KULLANILAN SİLAHLARI ALDILAR,ARTIK GERÇEK VATANSEVERLERİN ZAMANI.OYUN BİTTİ....pkk ÇIKSIN KARŞIMIZA.30 YILDIR BİTİRELEMEYEN-"TİRİLMEK İSTENMEYEN"- pkk nın sonu geldi,en fazla 2 yılı kaldı.

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
9 Mayıs 2011; 23:42:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

yurtdışına hep bağımlıyız, o projeler de yurtdışına bağımlı maalesef...

Hemen pat diye birşey yapılmasını bekleyemezsinizki, önceden ne yapıyorlardı, şimdi mesela göktürk uydusu yabancılarla birlikte yapılıp bundan gelen tecrübe ile göktürk 2 tamamen türk yapımı olacak.
quote:

TAI ve TÜBİTAK Uzay tarafından Göktürk-2 Projesi kapsamında yürütülen projeyle 2015`e kadar Türkiye`nin yerli uydusunun üretilerek uzaya fırlatması öngörülüyor.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ilk yerli uydunun ön tasarım aşamasının başarıyla tamamlandığını açıkladı. Yerli uydu üretimi hedefini gerçekleştirmek doğrultusunda somut ilk adım ise geçen hafta düzenlenen bir törenle atıldı. İhale süreci 3 yıl süren çalışmaların ardından tamamlanan `Göktürk Keşif Gözetleme Uydusu Projesi`nde sözleşme imzalandı.

YERLİLİK ORANI YÜZDE 22

Göktürk-1 olarak adlandırılan ve İtalyan Telespazio yükleniciliğinde üretilecek bu uydu, Türkiye`nin ilk askeri keşif ve gözetleme uydusu olacak. Tamamen yerli üretilecek Göktürk-2`nin dizayn ve üretimi ise Göktürk-1 projesinden elde edilecek tecrübe ve birikimlerle mümkün olabilecek. Milli havacılık ve uzay sanayi TAI`nin ortaklığıyla üretilecek Göktürk-1`de yüzde 22 yerlilik oranına ulaşılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exFAT -- 9 Mayıs 2011; 23:45:36 >

714 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:42:57 

quote:

quote:

Evet,bak yazdıklarının içinde itiraf ediyorsun İsrailin nasıl bizimle dalga geçtiğini.Şöyle anlatayım sana,diyelim ben sana dostmuş gibi görünen aslında düşmanınım.Telefon alacak paran yok,ve ben içinde dinleme cihazı olan bir telefon hediye ediyorum sana yada indirimli satıyorum.İsrailin verdiği Heronlarla paso yanlış hedefleri vurduk.Onların verdiği yanlış bilgilerle teröristlerin kucağına düştük.Büyük harflerle yazıyorum,YILLARCA BİZE KENDİSİNİ VATANSEVER DİYE TANITAN,ASLINDA VATANI SATANLAR,İSRAİLDEN BİLE BİLE ALEYHİMİZE KULLANILAN SİLAHLARI ALDILAR,ARTIK GERÇEK VATANSEVERLERİN ZAMANI.OYUN BİTTİ....pkk ÇIKSIN KARŞIMIZA.30 YILDIR BİTİRELEMEYEN-"TİRİLMEK İSTENMEYEN"- pkk nın sonu geldi,en fazla 2 yılı kaldı.

internet haber.comda bazen güzel yorumlar yapıyorsun kardeş....

SAMSUNG GALAXY S III

78 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:44:46 

İçimizdeki siyasi didişmeleri ve güneydoğu sörununu bitirip kafamızı kaldırabilsek daha çok şeyler yapabiliriz.
Birde taş taş üstüne koyanlar kim olursa olsun takdir edebilsek daha çok kalkınınrız

9159 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:45:19 

quote:

quote:

şuanda savunma sanayimizin % 50 sinin yerli üretim olduğundan haberin var mı ?....

hemende rakamlara inanıyorsunuz..abd den alacağın f35 in %50 si tr de üretilecek..maksat offset olsun..bu neyi ifade ediyor...sen ne kadar yerlilik oranı olduğuna değil sistemlerin ne kadar özgün olduğuna bak..parca imalatı ile %50 oranının yakalamak pek bişi ifade etmiyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popeye85 -- 9 Mayıs 2011; 23:47:23 >

2788 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:46:26 

quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olsun.

Yeni gördüm bunu dur.İğdeledinmi beni belli degil ama imzamda sahip olduğum fiziksel hiçbirşey yok,ama gel görelim bunu anlayamayarak başkalarından duyma laf sokma çabası nerden geliyor anlamadım?

Sizin imzanızda yazmasada benim imzamda yazdığı için cevap verme gereği duydum.

Arkadaş donanım forumunda takıldığının bilincinde değil. Ve hâlâ küçük çocuklar gibi imzaya donanımların yazılmasını "hava atmak, mal varlığını göstermeye çalışmak" olarak algılıyor. He deyip geçicez. Elbet bir gün anlar neden yazıldığı. Belki tecrübe eder.

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|TT Spedo

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Razer DA v2|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

301 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:48:22 

LİSELİLER GENE İNTERNETTEN ÜLKEYİ KURTARIYOR

580 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:48:41 

Sevindirici haberler bunlar... ama yetmez! Daha çok yolumuz var.

İmzanız kural dışı değildir! || Sadece birilerini rahatsız etmiştir :)

9159 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:50:15 

quote:

quote:

israil bizimle dalga geçmiyor..senin yöneticilerin sapsa israil napsın..benim ifade ettiğim israil biizm gelişmemizde yardımı olmustur..bugun kü edindiğimiz teknolojinin öenmli kısmı isrialden gelmiştir.... israiil tr nin bakıcısı değil yani..ama sonucta batıya oranla bize daha acık..parayı verince düdüğü satıyor sana ..batı bunlarıda yapmıyor sana... vatan millet sakaryayıda geçin..amerika bütün teknolojilerini verse biz gene pkkyı bitiremeyiz..istikrar yok ...politika yok... dağdaki capulcuyu indiremiyorsan bunun altında silahsal neticlerden cok politik gerekceleri ara... politika olarak hala aynıyız..

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
9 Mayıs 2011; 23:50:26 

İnsansız uçaklar bölümünüde dinlemenizi tavsiye ederim, bunların yazılımlarıda türk mühendisleri tarafından yapılıyor.

41. dakikadan itibaren.

714 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:55:36 

quote:

quote:

quote:

hemende rakamlara inanıyorsunuz..abd den alacağın f35 in %50 si tr de üretilecek..maksat offset olsun..bu neyi ifade ediyor...sen ne kadar yerlilik oranı olduğuna değil sistemlerin ne kadar özgün olduğuna bak..parca imalatı ile %50 oranının yakalamak pek bişi ifade etmiyor....

yhani diyorsun ki su akar türk bakar.....ölemi....???

daha düne kadar bunların adları bile yoktu....

SAMSUNG GALAXY S III

9159 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:58:24 

quote:

quote:

quote:

quote:

yhani diyorsun ki su akar türk bakar.....ölemi....???

daha düne kadar bunların adları bile yoktu....

çoğu projenin başlangıcı çok öncelere dayanıyordu.. tank projesi atak projesi milgem proejesi kac yıllık... sanki dün başlandı bugun bitti gibi yorum yapıyorsun... ayrıca hala dediklerimi ya carpıtıyorsun ya da yanlış anlıyorsun...

1975 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:02:53 

İngiliz üretimi olan "Bye bye" yerine Türk üretimi "güle güle" kelimesini kullansaydın daha iyi olurdu milliyetçi genç.

23 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:04:23 

Bir şeyler yapmaya çalışıyor mühendislerimiz. Öldürülmeseler bari.

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
10 Mayıs 2011; 0:04:48 

İsterse 50 yıl önce projeler ortaya atılmış olsun, ama ortaya atmak bir işe yaramıyor, yapılanlar yarıyor.
Vizonteledeki tv muhabbetine benzedi.

1040 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:05:01 

Ya beyler konudan sapıyor ama madem yazılmış,bende düşüncemi syliyeyuim yahu:

İsrail'in kanunlarında var Fırat-Dicle nehirleri doğduğu yerden döküldüğü yere kadar bizimdir,düşmanlarımız işgal etmiştir,günün birinde mutlaka alacağız diye.

Siyonizm nedir bilmeyenler okusun araştırdın yahu.

İsrail bizim ve ortadoğunun en büyük en tehlikeli düşmanıdır.Kürt devletini kürtlermi kurmak istiyor sanıyorsunuz.Böl-parçala-yut taktiği.Irak'ı (resmen) bölemediler,kafayı yiyorlar.İsrail'in bize sattığı insansız hava aracı Heronların aslında bir İsraile çalışan casus araçlar olduğu,aslında pkk ya bilgilerin aktarıldığı devlet belgelerinde mevcut.Evet, Mavi Marmara işinin arkasında Türkiye var ama bu da israilin yaptıklarına karşı Türkiye'nin santajı ve taktiği.Mücadele silahla olmuyor dünyada.Psikolojik harb ve mücadele diye durumlarda var.

1040 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:10:57 

quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

İngiliz üretimi olan "Bye bye" yerine Türk üretimi "güle güle" kelimesini kullansaydın daha iyi olurdu milliyetçi genç.

Hocam,İsrail bye bye 'dan anlar diye öyle yazdım.

9159 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

İsterse 50 yıl önce projeler ortaya atılmış olsun, ama ortaya atmak bir işe yaramıyor, yapılanlar yarıyor.

sanki sadece bir fikirden ibaretmiş gibi söylemişssin..kıbrıs yüzünden yediğimiz ambargoyla birlikte zaten başladı olay..ortada sanki bir savunma sanayi yokmus gibi konusuyorsunuz..projelerin geliştirilmesi altyapının kurulması teknoloji transferi vesaireydi bunlar yıllar öncesinden yapılmaya başlanmıs meyveleri daha yeni yeni toplanılıyor ve hala abartılacak düzeyde değil....

1629 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:12:25 

Her işin arkasında amerika-israili aramaya ne meraklı bir kitle var bu ülkede.Başınıza taş düşse ''israilin işi'' diyeceksiniz. Birde kalkmış olaylardan bihaber oturduğu yerde ahkam kesen tipler mevcut.Adam kendini öyle şartlamışki doğruyu bulmaya bile gayret etmiyor.Biriside kalkmış savaş uçaklarının kontrolü natoda demiş,diğeri heronlar pkk tuzağı demiş Yahu bizim komutanlar salaklar, pkk nın kucağına oturmak için 200 milyon $ veriyorlar .İnsan yazmadan önce açar tai,aselsan,tusaş,havelsan,mike vs.gibi firmaların kuruluş amacına iş paylarına bakar.Önce bilgi sonra fikir.

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Uzaklaştırılmış
10 Mayıs 2011; 0:13:03 

az önceki konuda olan arkadaşlar şimdi yoklar.

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
10 Mayıs 2011; 0:14:56 

quote:

quote:

sanki sadece bir fikirden ibaretmiş gibi söylemişssin..kıbrıs yüzünden yediğimiz ambargoyla birlikte zaten başladı olay..ortada sanki bir savunma sanayi yokmus gibi konusuyorsunuz..projelerin geliştirilmesi altyapının kurulması teknoloji transferi vesaireydi bunlar yıllar öncesinden yapılmaya başlanmıs meyveleri daha yeni yeni toplanılıyor ve hala abartılacak düzeyde değil....

O zamanlar bunu yapacak para ne gezer, sağdan soldan borç isteyen bir ülke böyle şeylere para ayırabilirmi, bu bahsedilenlerden birtanesinin yapımı okadar yıl sürüyormu sanki, taa ozamanlardan başlamışta anca bitmiş gibi konuşuyorsun sende.
Ayrıca savunma bakanını dinlemeni öneririm, önyargısız bir şekilde olursa daha iyi olur, 25. dakikadan itibaren.
Benim yapılanları abarttığım yok, yapılanlarla gurur duyuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exFAT -- 10 Mayıs 2011; 0:21:29 >

522 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:16:26 

Pek bi işe yaramaz.Anca 23 nisanda 19 mayısta başbakana cumhurbaşkanına göstermeye yarar onlar.Madem var teknolojin neden terör var hala ? sonra yok abd ye yok israile laf atıyoz adamlar teknolojiyi kullanıyo istediğini alıyor.Biz askerimizin eline g3 hadi yallah

3140 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:18:20 

quote:

Ya beyler konudan sapıyor ama madem yazılmış,bende düşüncemi syliyeyuim yahu:

İsrail'in kanunlarında var Fırat-Dicle nehirleri doğduğu yerden döküldüğü yere kadar bizimdir,düşmanlarımız işgal etmiştir,günün birinde mutlaka alacağız diye.

Siyonizm nedir bilmeyenler okusun araştırdın yahu.

İsrail bizim ve ortadoğunun en büyük en tehlikeli düşmanıdır.Kürt devletini kürtlermi kurmak istiyor sanıyorsunuz.Böl-parçala-yut taktiği.Irak'ı (resmen) bölemediler,kafayı yiyorlar.İsrail'in bize sattığı insansız hava aracı Heronların aslında bir İsraile çalışan casus araçlar olduğu,aslında pkk ya bilgilerin aktarıldığı devlet belgelerinde mevcut.Evet, Mavi Marmara işinin arkasında Türkiye var ama bu da israilin yaptıklarına karşı Türkiye'nin santajı ve taktiği.Mücadele silahla olmuyor dünyada.Psikolojik harb ve mücadele diye durumlarda var.

Söylediklerinde haklısın kardeş..

Büyük bir oyun oynanıyor ve bu oyun haritasında malesef Türkiye'miz de var..

Bize düşen vazife önce manevi değerlerimize sahip çıkıp sonrada var gücümüzle çalışmaktır..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

9159 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:25:12 

quote:

quote:

quote:

O zamanlar bunu yapacak para ne gezer, sağdan soldan borç isteyen bir ülke böyle şeylere para ayırabilirmi, bu bahsedilenlerden birtanesinin yapımı okadar yıl sürüyormu sanki, taa ozamanlardan başlamışta anca bitmiş gibi konuşuyorsun sende.
Ayrıca savunma bakanını dinlemeni öneririm, önyargısız bir şekilde olursa daha iyi olur, 25. dakikalardan itibaren.

tank yapımı ucak yapımı uydu yapımı gemi yapımı ne kadar sürüyor sence... iki yıl mı?
para o zamanda yoktu şimdide...ABD nin bize kredi veren kuruluşları var... borc para veriyor ve silah satıyor..şimdide öyle...birsey yapıyorsak borc alıyoruz...savunma bakanı kac yıllık da ne yapacak..
o yukarıda listedeki seylerin coğuda özgün değil zaten..uydu yerli olacak ama aslında yerli değil..bize teknoloji transferi sağlayacak firma bulacağız..bastırcaz parasının ortak üretim yapcaz..yerli bişi yok..patent altında üretiml altyapı kurmaya calıscaz.. füzeler çinden gelen teknoloji ile yapılıyor..hürkus da kore malıydı sanırsam..bakam yerli dediklerine..iran usulu..üstüne made in turkey yaıncaz yerli sayıyorlar.. bunlara kötü demiyorum..sonucta teknoloji altyapısı böyle kuruluyor... ama balon...iranın ki gibi..ucak tank üretma kolay değil... 3-5 yıllık iş ise hiç değil...iran gib bizimkilerde işin kolayına kacıyor..aracı getir burda üret...üstüne de yerli üretim de..olsun bitsin... sonucta gene elin malı..gene istemese ürettirmeyebiliyor.... yani yerli calışmaların artması güzel ama böbürlenecek bişi yok ortada henüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popeye85 -- 10 Mayıs 2011; 0:27:54 >

956 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:27:54 

3959 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Khalchar
10 Mayıs 2011; 0:41:17 

Bazılarının her kelimesinden her harfinden küçümseme akıyor, malesef.
Gerçek değil, küçümseme.

580 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:41:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Madrox.theSage

beğenmiyorsan daha iyisini yap