Şimdi Ara

OCZ son çeyrek gelirlerinin %90'ını SSD'lerden elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2011 mali yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan OCZ, bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirlerini neredeyse %100 oranında arttırarak 64.6 milyon dolar seviyesine çıkarttığını duyurdu. Firmanın yayınladığı rapora göre gelirin tamamına yakın bir kısmı (58.2 milyon dolar) SSD depolama sürücülerinden geldi.

Kendi finansal profili açısından son çeyrekte rekor gelir elde eden OCZ, tüm bu gelişmelere rağmen kârlılık açısından sıkıntı yaşandı. Hisse başına 0.27 dolar olmak üzere 9.3 milyon dolar kaybettiğini açıklayan OCZ, 2011 mali yılının tamamında %32 artış ile 190.1 milyon dolar gelir, 30 milyon dolar net kayıp açıkladı.

OCZ, 2012 mali yılında 300 ila 330 milyon dolar arasında satış geliri bekliyor.

• 2011 mali yılının tamamında %32 artış ile 190.1 milyon dolar gelir 30 milyon dolar net kayıp açıkladı.

Bu nasıl mümkün oluyor ? 190 milyon dolarlık ürün sat yinede 30 milyon dolar zarar et
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideOyun

2011 mali yılının tamamında %32 artış ile 190.1 milyon dolar gelir 30 milyon dolar net kayıp açıkladı. Bu nasıl mümkün oluyor ? 190 milyon dolarlık ürün sat yinede 30 milyon dolar zarar et

galiba 100 liraya üretip 90 liraya satmışlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 7 Mayıs 2011; 18:48:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMO1

quote:

Orijinalden alıntı: VideOyun 2011 mali yılının tamamında %32 artış ile 190.1 milyon dolar gelir 30 milyon dolar net kayıp açıkladı. Bu nasıl mümkün oluyor ? 190 milyon dolarlık ürün sat yinede 30 milyon dolar zarar et
    galiba 100 liraya üretip 90 liraya satmışlar :D

Yuh o zaman 1000 dolara bile ssd satıyorlardı bu ssd maliyetleri muazzam pahalı o zaman :( Eğer böyle maliyetler pahalı ise fiyatlar zor düşer
  • Ram piyasasından da çekildiği için gelirin yüksek kısımı ssd'den elde etmesi normal görünüyor
  • Bir usb bellek bile üretemiyoruz...
  • bu ssd lerin maliyeti ne kadar yaa çok merak ettim şimdi
  • ssd uzunca bi ara kasaya giremicek anlaşılan :P
    çok çok çok pahalı hala...
    ama her teknoloji ilk çıktığında pahalı oluyor.Ama bu ssdilerin kaymağı bayaaa kalın.... yiğin bakalım %100 :S
  • Ben de ne ümitlerle girdim konuya ama anlaşılan ucuza SSD almak için daha çok erken :(
  • Ram'deki güçlerini ssd'ye aktarma kararlarının ne kadar isabetli olduğunu (kendileri adına) gösteriyor. Rekabet azalmasın da kim ne karar veriyorsa versin.
  • durun ya adamlar daha yeni yemeye basladı hayal kurun hızlı ssdler cıktıkca boyut hız ve fiyat dengesi olan düzgün birşey cıkmaz

+1 arkadasıma katılıyorum bir bellek bile üretmiyoruz yada ürettirmiyorlar durmak yok yollarda sürünmeye devam
  • çok merak ediyorum bu kadar para verip acaba bu ürünleri kimler alabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

çok merak ediyorum bu kadar para verip acaba bu ürünleri kimler alabiliyor

Ben aldım, OCZ Vertex 3 240 gb getirdim amazondan, yaklaşık 600 dolar civarı tuttu, yalnız ne yalan söylim alet uçuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

Bir usb bellek bile üretemiyoruz...

XS Türk değil miydi?
  • quote:

çok merak ediyorum bu kadar para verip acaba bu ürünleri kimler alabiliyor

230 liraya 60 gb vertex 2 aldım gayet memnunum. Oyunları normal hdd'ye kaydediyorum problem olmuyor.
  • benim kasama 320 tl den girip 180 tl den çıktı bi dahamı tövbee :D
  • O kadar zarar ettmene rağmen sattığına göre yüksek fiyatından rahatsız olmamışsın demektir. Peki sorun neydi?
  • KanKoKan bişi soracam sana bu diske işletim sistemi kurunca oyunlardaki açılış süresi azalıyormu bide bu diske başka bi sata disk beraber takınca oyunları diğer diske yüklersen gene ssd den mi açılır oyunlar yoksa normal satadanmı
  • quote:

KanKoKan bişi soracam sana bu diske işletim sistemi kurunca oyunlardaki açılış süresi azalıyormu bide bu diske başka bi sata disk beraber takınca oyunları diğer diske yüklersen gene ssd den mi açılır oyunlar yoksa normal satadanmı

Diğer diske yüklersenoyunu, diğer diskten önyükler.

Eğer ki oyunu ssd ye yüklersen , oyunun önyükleme süresi azalıyor. Çünkü okuma hızları ve erişim süreleri normal mekanik hddlere göre çok düşük.
  • CrySystem tşk ederim kardeşim bi arkadaşa pc topladık ssd istiyor ama yüklediğimiz oynlar 250 gb ta yakın yer tuttuğu için sormak istedim yani sadece anladığım kadarıyla ssd y e yüklü olanlar avantaj sağlıyor değilmi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.