Şimdi Ara

SSK emeklilik istenen belgeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler babam 15 gün sonra emekli oluyor ne gibi belgeler gerekli emekli olurken?

• iş yeri ayarlıyor dostum.
  • apartman görevlisi sadece bı yönetici var oda anlamaz öle şeylerden mecbur kendısı ayarlıcak
  • SSK Dan emeklilik için;

Eğer halen bir işyerinde çalışıyorsanız aşağıdaki formu işyerinin doldurup bağlı bulunduğu müdürlüğe vermesi gereklidir.

Sigortalı Hesap Fişi

Emekli Olacak Kişinin Dolduracağı belge

Tahsis Talep Beyan ve Taahhüt Belgesi

Gerekli olan diğer evraklar

1.Vukuatlı nufuskayıt örneği

2.Fotoğraf

3.Emeklilik Başvuru dilekcesi
  • Sigortaya gittiğinde işyeri çıkış belgeside istemişler sanırım o nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

Sigortaya gittiğinde işyeri çıkış belgeside istemişler sanırım o nedir

işten çıktığına/istifa ettiğine dair işveren tarafından imzalı mühürlü kağt.
  • Babanız yöneticiyle görüşsün apartmanın muhasebesini tutan bir muhasebeci vardır, onunla gidip görüşsün o yardımcı olur onun dışında muhasebeci yoksa düşük bir ihtimal yöneticide sigorta şifresi olması lazım oradan giriş yapılıp işten çıkış yapılacak.
  • öyle bişeyin oldugunu hiç sanmıyorum adam 70 yaşında apartmanda muhasecıye falan tutturmuyodur.Gözleri zaten zor göruyor pek anlamaz o işlerden o yuzden babam hazırlar ımzalatır.İş yerinden istifa ettiğine diar yazıda A4 e elle yazılan bı yazı anladıgım kadarıyla şöyle yazsa olurmu

Şu tarihten Şu tarihe kadar çalışmış oldugum apartmandan sigorta gunum ve yaşım sebebi ile Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olmaya hak kazandıgım için ayrılıyorum.Gereginin yapılmasını talep ediyorum.
  • Muhasebeci yoksa sigortayı nasıl ödedi babanız kendisi elden mi gönderdi bildirgelerini, isteğe bağlı falan mı yaptı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Muhasebeci yoksa sigortayı nasıl ödedi babanız kendisi elden mi gönderdi bildirgelerini, isteğe bağlı falan mı yaptı?

evet onu biz yapıyorduk biz doldurup gönderiyorduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Muhasebeci yoksa sigortayı nasıl ödedi babanız kendisi elden mi gönderdi bildirgelerini, isteğe bağlı falan mı yaptı?

evet onu biz yapıyorduk biz doldurup gönderiyorduk

Tamam o zaman dilekçe tarzında bir yazı yazıp şu tarihte günü dolduğu için işten çıkmıştır yazıp yöneticiye imzalatıverin bu arada günü tam olarak ne zaman doldu sistemden baktınız mı yoksa kendi sayımınıza göre mi doldu süre?
  • sistemden baktık zaten gunu çoktan doldu 8500 gun falan oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.