Şimdi Ara

Symbian platformuna taze kan; Fujitsu'dan çift işletim sistemli melez telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon elektronik üreticisi Fujitsu'nun bir süredir üzerinde çalıştığı melez tasarımlı telefonu Loox F-07C'ye ait teknik özellikler netleşmeye başladı. Hem akıllı telefon hem de UMPC yani Ultra-Mobile PC kulvarında yer alan cihaza çift işletim sistemi eşlik ediyor ve kullanıcılar akıllı telefon tarafında Symbian, UMPC tarafında ise Windows 7 işletim sistemini kullanıabiliyorlar.

Açıklanan bilgilere göre 4-inç büyüklüğünde ve 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan telefonda, kızaklı yapısı ile kullanılmadığında gizlenebilen QWERTY klavyeye yer veriliyor. Intel Atom platformunu kullanan sistem, 1.2GHz'de çalışan Atom Z600 işlemcisinden güç alıyor ve DirectX 9.0 destekli GMA600 entegre grafik işlem birimiyle birlikte geliyor.

Depolama için 32GB kapasiteli SSD sürücüye yer verilen cihaz, 32GB'a kadar microSD bellek kartıyla da kullanılabiliyor. Telefon olarak kullanıldığında GSM ve FOMA/3G ağlarıyla uyumlu olan melez telefon, kablosuz iletişim için 802.11n WiFi ve Bluetooth 2.0 teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor.

Telefon olarak kullanıldığında tek şarj ile 350 saate kadar bekleme süresi sunan Loox F-07C, Windows 7 modunda ise 1.6 ile 2 saat arasında değişen pil süresi sunuyor. 125 x 61 x 19.8 mm boyutlarında ve 213 gram ağırlığında olan Fujitsu Loox F-07C'nin hangi tarihte çıkacağı ve hangi fiyat seviyesinden sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

• İnsallah satar

SAYGILARLA
  • Windows çalışırken daha uzun pil ömrü sunabilseydi keşke. Ayrıca Symbian yerine Android daha iyi olurdu bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djxray -- 6 Mayıs 2011; 14:04:24 >
  • Bu ne tipsiz bişey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanımıda sağlammış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djxray

Windows çalışırken daha uzun pil ömrü sunabilseydi keşke. Ayrıca Symbian yerine Android daha iyi olurdu bence.

Bende aynı şeyleri düşünüyordum :D
  • son yıllarda gördüğüm en güzel tasarım ve hayellerimin mobil cihazı.

Teknik olarak yeterli özellikleri varsa(5mpx 720p kamera,gps, gerçek usb ve en az 2 gün pil) bende nettop niyetine koşa koşa alırım
  • Nokia bırakıyor ama başkalarının Symbian'a sahip çıkması güzel bir gelişme. Japonlar olaya el atınca sağlam donanım koyuyorlar. Atom platformuyla çalışan Symbian. Kulağa hoş geliyor. :)

@fx57, Symbian'ın hangi sürümünü kullanıyor bu konuda bir bilgi var mı?
  • fazla gitmez bu n900 gibi olur [Kunye=]
  • windows 7 derken winphone 7 denilmek istendi sanırım.birde symbianın hangi sürümü bende merak ettim.?
    ayrıca telefon pahalı olur gibi.hani 2işletim sisteminin telif hakkı felan. ama güzel bir düşünce 2si 1 arada
    androidi adamdan sayan yok
  • şarjı 3 saat gidiyordur heralde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur

son yıllarda gördüğüm en güzel tasarım ve hayellerimin mobil cihazı. Teknik olarak yeterli özellikleri varsa(5mpx 720p kamera,gps, gerçek usb ve en az 2 gün pil) bende nettop niyetine koşa koşa alırım

nettop nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainblackk -- 6 Mayıs 2011; 19:26:42 >
  • sony ericcsonlara benziyor nettop netbook işte sanırım yada tablet pcleri kkastetti sanırım arkadaşççç
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainblackk

quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur son yıllarda gördüğüm en güzel tasarım ve hayellerimin mobil cihazı. Teknik olarak yeterli özellikleri varsa(5mpx 720p kamera,gps, gerçek usb ve en az 2 gün pil) bende nettop niyetine koşa koşa alırım
    nettop nedir ?

nettop, netbook ile desktop kelimelerinin harmanlasıyla oluşmuş denebilir.diğer bir deyişle yüksek donanım gerektirmeyen,internet,müzik,film vs vs amaçlı masaüstü bilgisayar.arkadaş netbook demek istedi galiba yanlış şeyettirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

windows 7 derken winphone 7 denilmek istendi sanırım.birde symbianın hangi sürümü bende merak ettim.? ayrıca telefon pahalı olur gibi.hani 2işletim sisteminin telif hakkı felan. ama güzel bir düşünce 2si 1 arada androidi adamdan sayan yok

androidi adamdan saymadıkları için piyasada yüzlerce android işletim sistemli telefon var zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

windows 7 derken winphone 7 denilmek istendi sanırım.birde symbianın hangi sürümü bende merak ettim.?
    ayrıca telefon pahalı olur gibi.hani 2işletim sisteminin telif hakkı felan. ama güzel bir düşünce 2si 1 arada
    androidi adamdan sayan yok

bence orda windows 7 denildi yani wm7 değil zaten bu yuzden pc modundayken şarjı 1.5 2 saat gider tel modundaysa 300 kusur saat gıder yazmılar buyuk ıhtımalle symbian s60 v3 veya v5 dir
  • Güzel gibi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Nokia bırakıyor ama başkalarının Symbian'a sahip çıkması güzel bir gelişme. Japonlar olaya el atınca sağlam donanım koyuyorlar. Atom platformuyla çalışan Symbian. Kulağa hoş geliyor. :)

@fx57, Symbian'ın hangi sürümünü kullanıyor bu konuda bir bilgi var mı?

Anna dır herhalde.
  • Cihaz güzele benziyor, windows 7 modunda biraz daha uzun şarj sunsa daha iyi olabilirmiş. Biraz da kalın sanki. Ama ilgimi çekmedi değil hani :) Merakla bekliyorum ancak Türkiye'ye gelmez gibime geliyor.
  • Telefonun görünümü çok çirkin olmuş ilk çıkan hp telefonlara benziyor .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.