- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
2 yıllık üniversiteyi 4 yıllığa uzatma
7 Cevap8510 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

9 Mesaj
6 Mayıs 2011; 12:39:19 

arkdaşlar 2 yıllık üniversite bölümlerini bitirdikten sonra sınavla 4 yıllığa çıkarılıyormuş bunu biraz açıklıyabilecek varmı her bölüm uzatılabilirmi ?

485 Mesaj
6 Mayıs 2011; 12:52:55 

dgs başvuru klavuzunu ösym sitesinden indir
gerekli açıklamayı orada bulabilirsin

2011 Mercedes C180 Avantgarde AMG 1.6 ----2012 Aveo 1.3 LT --- Samsung 40D6000 --- PS4 White 500 GB ---- Packard Bell TS44HR-616TK ---iphone 5 16 GB--- iphone 4 16GB --- ASUS G1S --- PS3 --

9 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:33:18 

quote:

Orijinalden alıntı: savas146

dgs başvuru klavuzunu ösym sitesinden indir
gerekli açıklamayı orada bulabilirsin

sağol kardeşim biraz baktım anladım birşeyler detaylıda bakıcam.zormudur bu sınavlar bir bilgin varmı?

24 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:33:42 

dgs sınavıyla yükseltmek mümkün ama mesela 2 yıllık inşaat okursan harita mühendisliği, inşaat mühendisliğine geçiş yapabilirsin veya kimya okursan 4 yıllık kimya bölümü,kimya mühendisliği,çevre mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirsin. dgs sınavı cok zor bir sınav değil fakat üniversitelerin açtığı kontenjan nedeniyle geçiş yapmak biraz sıkıntılı özeller hariç bütün devlet üniversiteleri 1-2 kişilik kontenjan açıyolar.Soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

üryan geldim,üryan giderim...

9 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: sametal17

dgs sınavıyla yükseltmek mümkün ama mesela 2 yıllık inşaat okursan harita mühendisliği, inşaat mühendisliğine geçiş yapabilirsin veya kimya okursan 4 yıllık kimya bölümü,kimya mühendisliği,çevre mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilirsin. dgs sınavı cok zor bir sınav değil fakat üniversitelerin açtığı kontenjan nedeniyle geçiş yapmak biraz sıkıntılı özeller hariç bütün devlet üniversiteleri 1-2 kişilik kontenjan açıyolar.Soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

çok teşekkür ederim kardeşim mesela 2 yıllık sözel bir bölümdeyim 4 yıllık sözele geçicem dgs de sınav sözeldenmi olucak?

24 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan24

çok teşekkür ederim kardeşim mesela 2 yıllık sözel bir bölümdeyim 4 yıllık sözele geçicem dgs de sınav sözeldenmi olucak?

dgs sınavı 80 sözel 80 matematik olmak üzere 160 sorudan oluşur sözel bölümden geçiş yapmak istersen tabiki sınavda yapacağın sözel netlerinin puan getirisi çok daha faazla olacaktır.ama böyle birsey düsünüyorsan sana şunu kesin söyleyeyim 2 yıllık okula gittim diye sakın dersleri salma çok çalış bölüm birincisi ol ve 80 tam okul puanıyla sınava gir sana inanılmaz katkısı olacaktır.Bu adresten geçen yılın dgs sorularını indirip sorular hakkında fikir sahibi olabilirsin http://www.osym.gov.tr/...orular-ve-yanitlar.html bana geçiş yapmak istediğin bölümü ve üniversiteyi söylersen şu net civarı bir netle yerleşme şansın var diyebilirm

9 Mesaj
6 Mayıs 2011; 14:11:45 

quote:

Orijinalden alıntı: sametal17

dgs sınavı 80 sözel 80 matematik olmak üzere 160 sorudan oluşur sözel bölümden geçiş yapmak istersen tabiki sınavda yapacağın sözel netlerinin puan getirisi çok daha faazla olacaktır.ama böyle birsey düsünüyorsan sana şunu kesin söyleyeyim 2 yıllık okula gittim diye sakın dersleri salma çok çalış bölüm birincisi ol ve 80 tam okul puanıyla sınava gir sana inanılmaz katkısı olacaktır.Bu adresten geçen yılın dgs sorularını indirip sorular hakkında fikir sahibi olabilirsin http://www.osym.gov.tr/...orular-ve-yanitlar.html bana geçiş yapmak istediğin bölümü ve üniversiteyi söylersen şu net civarı bir netle yerleşme şansın var diyebilirm

benim matematiğim fazla iyi değil 4 yıllık kazanmamda zor ilk olarak ben 2 yıllık bir sözel bölüm tercih edip daha sonrasında uzatmayı düşünüyorum. seninde dediğin gibi uzatmak istiyorsam çalışmam lazım tabiki.bi uzmandan öğrendiğim kadarıyla türkçe soruları yorum sorularıymış matematik soruları ise 4 işleme dayalı basit sorularmış.

24 Mesaj
6 Mayıs 2011; 14:34:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan24

benim matematiğim fazla iyi değil 4 yıllık kazanmamda zor ilk olarak ben 2 yıllık bir sözel bölüm tercih edip daha sonrasında uzatmayı düşünüyorum. seninde dediğin gibi uzatmak istiyorsam çalışmam lazım tabiki.bi uzmandan öğrendiğim kadarıyla türkçe soruları yorum sorularıymış matematik soruları ise 4 işleme dayalı basit sorularmış.

evet aynen öyle verdiğim linkten soruları indirip incelersen zaten soruların cok zor olmadığını görürsün ama dediğim gibi çok çalışıp okulda derece yapman senin icin büyük avantaj olucaktır

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » 2 yıllık üniversiteyi 4 yıllığa uzatma
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344