Şimdi Ara

ROUTERLİ ADSL MODEMLERDE PORTLARIN İNTERNET HIZ AYARI...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ya arkadaşlar diyelim 4 portlu modemde portlara eşit internet hız dağılımı yapan yada kaç port aktif ona göre hızı ayarlayan yada istediğiniz porta istediğiniz hızı veren bir program yada bir yöntem varmı...Bu modemin kendi iç ayarlarıyla olabiliyor mu? Bu konuda bir bilgisi olan varmı...Bir kişi dosya indirdimi diğer kişilerin sayfalarda gezinmesi ço zor oluyor...

• yokmu arkadaşlar bu iin bir çözümü yoksa enazından yok yazın..
  • böyle birşey yok diye biliyorum. daha öncede bu soruyu soran çok olmuştu ama böyle birşey yapılmıyor diye biliyorum. eğer bunu yapan yeni bir adsl modem çıkmışsa onu bilemem
  • sağol kardeş ya okadar şeyi düşünmüşler bir bunumu düşünmemişler çok uyuz durum yaaa...
  • var arkadaşım zyxel prestige serisi router adsl modemlerde
    öreneğin 662HW
    http://www.zyxel.com.tr
  • bu işin başka modemler için yzılımsal çözümü yokmu yada yapılamazmı..?
    mesela geek 4 portlu geek promax ue4 için
  • bu durum beni de çok ilgilendirio 256 adsl varken ben oyun oynadığımda diğer arkadaş download yapıo ve ben oyun oynayamıyorum.
    şöyle bişey olsa 128 ini ben 128 ini o kullansa ne güzel olacak de mi
    benımde modem geek q51
  • keşke program yada ne bilim ucuz ekbir aparat olsa bu iş için...
  • quote:

Orjinalden alıntı: phlox

var arkadaşım zyxel prestige serisi router adsl modemlerde
    öreneğin 662HW
    http://www.zyxel.com.tr

nasıl var ya,açıkla da biz de bilelim?
  • araştırdım böyle bir modem yok.
    ama netlimiter programıyla download ve upload a bir sınır koyabiliyorsunuz.böylece verdiğiniz limit dahilinde download yapabiliyor bunun için pc nizde netlimiter programının yüklü olması gerekir
    download netlimiter
  • http://forum.donanimhaber.com/m_4801983/mpage_1/tm.htm sen Quality of Service den bahsediyorsun bunda port port ayar yapabiliyorsun ayarları tam yapamasamda internette baya araştırdım ama olaya tam hakim birini bulamadım şu anda kullanıyorum ve işe yarıyor biraz üzerine gidip araştırılması gerekiyor bence böyle büyük serverlar kurmuş filan yokmu hiç aranızda router ayarları yapmış olan
  • Olduğunu zannetmiyorum. Ancak olsa bir çok kişinin işine yarar.
  • arkadaşlar router sizce sadece bir iki ip vermeyemi yarar böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü router trafiği düzenler ve bunun kurallarınıda qos ile belirleriz bunu biliyorum bundan eminim ama ayarları hakkıda güzelbir kaynak bulamadım :(
  • Arkadaşlar bu modemin bu özelliğini ben kullanmadım ama var olduğunu biliyorum. Bu modemi uzak ofiste kurduğum için deneme fırsatım olmadı. Media Bandwidth Management bölümünden yapılıyor bu ayarlar. Birkaç şekilde bant genişliği ayarı yapılabiliyor;
    *Subnet e göre
    *kullanıcıya göre
    *uygulamaya göre

Detaylı bilgi için kullanıcı klavuzunu indirebilirsiniz.

ftp://ftp.zyxel.com/P662HW_Series/document/P662HW_Series_v3-40_UsersGuide.pdf
  • tüh ya modem değiştirme işi olmasa iyi olurdu keşke yazılımsal mümkün olsaydı
  • böyle birşeyi yapmak akıllıca olmaz yani 256 k yı 4 de böl telefon hattından bile yavaş olur . olay qos de bitiyor orada yapılmış güzel bir kaç tanımlama herkesi uçurur abi şu olayın bi üstüne gidelim yaaa öle dörde filan bölme olmaz mantıklı geliyormu size hemde modem değiştircez haa prg arıyorsan arkadaşım her bilgisayara netlimiter kur hepsini istediğin sınıra ayarla tami isteyen oraya girip değiştire bilir.. oda artık güvene kalıyor
  • ya öyle bir program olacakki

modem kimdeyse o kuracakkk
    mesela 4 portlu
    oomatik olarak kaç kişi online ise mevcut hat performansını kişi sayısına otomatik nölecek...
    ve programı kuran isteğe bağlı değerler girebilecek...
  • 4 portlu bir modem nasıl birisine bağlı oluyorki? eğer internet bir bilgisayardan dağılıyorsa bilgisayara 2003 server kurarsının onu router yaparsınız oradanda ayarlarsınız band genişlikleirni filan ama hala şu Quality of Service le niye ilgilen miyorsunuz anlamıyorum.... bakın benim bu ayarlar inteneti radyo ve msn yi yavaşlatmadan emule kullanmama yarıyor fakat ayarı tam olarak bulamadım o yüzden tam bir performans alamıyorum bu tanımlamalar olmazken emule açıkken internete nerdeyse giremiyoruz....

• p-661 HW kullanan varmı?yeni aldım 630 vardı degiştirdim bir kaç sorum olacak...
  • www.clubzyxel.com adresinden destek alabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.