- x
VW en iyi otomobil üreticisidir,neden mi ?
154 Cevap5275 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:20:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

şimdi söyleyeceklerime kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum.

bünyesinde audi-bentley-lamborghini,bugatti,vw,seat,skoda,porsche nin yarısı, ve suzuki nin 5'te 1'i bulunan bir otomobil üreticisi.

bünyesinde bukadar iyi marka olan ve hepsindede başarı elde eden bir marka VW

saygılar

2725 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:30:06 

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

7619 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:51:04 

Diyelimki en iyisi olsun. Ne oalcakki? Bana göre de en kazıkçı, fiyat performansı en düşük markalardan biri. En iyi marka ise belli standartları olan lexus, infiniti, mercedes, bmw, aston martin, mustang vs. Tosbaageni niye bu kadar göklere çıkarmaya çalışıyorsunuz anlamıyorumki. Bir kuyruk acısı mı var? Bünyesinde ferrari olan fiat en iyi desek olur mu?

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Dell Studio XPS 1640; Asus Note 8; Ipad Air 128 GB 4G Gümüş; Samsung S4 Mini Duos Black Edition; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630; Xiaomi Piston 2; Xiaomi 10400 mAh; Casio DB-360-1ADF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

4450 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:54:48 

Peki

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:58:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Diyelimki en iyisi olsun. Ne oalcakki? Bana göre de en kazıkçı, fiyat performansı en düşük markalardan biri. En iyi marka ise belli standartları olan lexus, infiniti, mercedes, bmw, aston martin, mustang vs. Tosbaageni niye bu kadar göklere çıkarmaya çalışıyorsunuz anlamıyorumki. Bir kuyruk acısı mı var? Bünyesinde ferrari olan fiat en iyi desek olur mu?

neyin ne olduğu belli merak etme sen ((:

2270 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:01:11 

Bunun ismi düz mantık.En büyük ile en iyi farklı şeylerdir.

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA

3211 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:02:43 

çok sattığı doğrudur ama wolkvagen AG GROUP toyota kadar satamıyor...
çok satıyor, çok sorunlu, wolkwagen için böyle bir başlık açmışsınız ama vw grupun bir alt markası değilmi?

2424 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:05:29 

ooollduuu...

Sus artık yeter!
Sır perdelerini pek o kadar yırtma.
Çünkü bize, kırıkları sarıp onarmak, sırları örtmek yaraşır.

1780 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:13:10 

vw kendine göre iyi de tüketiciye göre acımasız bence

Ne la bu? La ne bu? Bu ne la? Ne bu la? La bu ne?

2894 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

neyin ne olduğu belli merak etme sen ((:

satış bakımından dünyanın en büyük şirketi toyota, sorunsuzluk vs. konularındada yine en iyi japonlar. motor sporlarrı dersen zaten vw nin esamesi okunmaz, litre başına en güçlü motor dersen honda ve renault dışında 2.0 litre atmosferikten 200+ hp üretebilen firma yok. anlayacağın yok oğlu yok. neyin ne olduğu belli diyorsunya... hadi anlatda eşsiz bilgi birikiminden, zeka pırıltıları dolu düşüncelerinden bizi mahrum etme...

ida

177 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:18:28 

Senin dışında kimse böyle düşünmüyor sanırım

10517 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:20:12 

Bence şöyle düzeltelim. Volkswagen, hemen hemen her kitleye hitap eden bir otomobil üreticisi. Halk arabası da var, süper spor arabası da.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

3641 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:23:53 

quote:

bünyesinde audi-bentley-lamborghini,bugatti,vw,seat,skoda,porsche nin yarısı, ve suzuki nin 5'te 1'i bulunan bir otomobil üreticisi.

saygılar

bu yoruma k.çımla gülerim

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

3641 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:27:15 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bence şöyle düzeltelim. Volkswagen, hemen hemen her kitleye hitap eden bir otomobil üreticisi. Halk arabası da var, süper spor arabası da.

bence vw her kitleye hitap etmiyor 25-30 bin lira arası sedan araç isteyen düşük bütçeli birisine hitap eden aracı yok mesela

premium fiyatına halk arabası satıyor orası ayrı ama adamlar haklı bugün cetta 150 000 tl olsun gene gider alır bizim vatandaşımız

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

3836 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:31:18 

İbretlik bi Vw konusu daha..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:33:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

bence vw her kitleye hitap etmiyor 25-30 bin lira arası sedan araç isteyen düşük bütçeli birisine hitap eden aracı yok mesela

premium fiyatına halk arabası satıyor orası ayrı ama adamlar haklı bugün cetta 150 000 tl olsun gene gider alır bizim vatandaşımız

seat ve skoda ne oluyor ? vw grup bünyesindeki markaları yukarda belirttim bidaha oku

387 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:33:50 

size gore en iyidir zaten size gore en iyi olmasinin sebeplerini kendinizce yazmissiniz. ama baskasina gire belkide en kotusudur onunda kendince sebepleri vardir... diyecegim o ki bu tarz seyler bana gore kisiden kisiye degisir zevkler ve renkler tartisilmaz... artik bu tarz konular cok sıktı bir tek tartisma amacli acilmis konular gibi geliyor bana... sinirli misin, kafan mi bozuk tartiscak biri ariyosun ama etrafta yok oyle bir kimse. onemli degil dh var nasil olsa.. bakin adamlar ne guzel biliyor bu forumda nasil tartisma cikaracaklarini...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

293 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:35:07 

Güzel kafan varmış kardeşim, güle güle kullan.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mayıs 2011; 20:36:11 

Birisi klimasız 2011 model Golf ilanını koysun lütfen.

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: nero67

size gore en iyidir zaten size gore en iyi olmasinin sebeplerini kendinizce yazmissiniz. ama baskasina gire belkide en kotusudur onunda kendince sebepleri vardir... diyecegim o ki bu tarz seyler bana gore kisiden kisiye degisir zevkler ve renkler tartisilmaz... artik bu tarz konular cok sıktı bir tek tartisma amacli acilmis konular gibi geliyor bana... sinirli misin, kafan mi bozuk tartiscak biri ariyosun ama etrafta yok oyle bir kimse. onemli degil dh var nasil olsa.. bakin adamlar ne guzel biliyor bu forumda nasil tartisma cikaracaklarini...

ben kimseyle tartışmıyorum yalnız. bünyesinde bukadar iyi markalar bulunan bir otomobil üreticisinin en iyi olduğunu belirtiyorum.

3772 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:37:51 

imzana noldu aküsümü bitti

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

2328 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:42:13 

ne gerek var bu baslıga?
ne gerek var fanatık cevaplara?

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:43:19 

sayın yöneticiye sesleniyorum konuma bir zarar gelmesin başkaları yüzünden

3211 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:46:44 

quote:

ben kimseyle tartışmıyorum yalnız. bünyesinde bukadar iyi markalar bulunan bir otomobil üreticisinin en iyi olduğunu belirtiyorum.

iyi yönleri olabilir mesela müşterilerini çok iyi kullanıyorlar yedek parça satmak için araçlar sanki geri sayımlı çalışıyor ...
kötü yönleride olabilir. ama en iyidir demek için gerçekten en iyi olmaları gerekir ki değiller
geçmişinden ben hiç haz almadım o eklenen her markanın bir geçmişi
vardır vwagon un vosvosdan ve minibüsünden başka başarısını görmedim...

1602 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:47:47 

sayın yöneticiye sesleniyorum foruma bir zarar gelmesin bu konu yüzünden

Yıldız Teknik Üniversitesi
İnşaat Mühendisi
2013 Girişliler

Lenovo Y500 SLI

1048 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:50:01 

Nasıl bi ruh hali icinde yazıldı bu yazı cok merak ediyorum.

Bu aşk değil biz spor yapıyoruz..

1469 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:50:14 

ok kib bye

Parayı Lidya'lılar, para üstünü sakızla ödemeyi Türk'ler, para üstüyle villa almayı B.E.bulmuştur !

1738 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:54:12 

Tehlikeli konular bunlar

4182 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:57:17 

biri yine kuyuya taş atmış...

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

5271 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:57:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Birisi klimasız 2011 model Golf ilanını koysun lütfen.

Birisi de 56.150 olan 1.4 motorlu Passat'ta ÖN SİS FARI olmadığını söylesin lütfen.

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

iyi yönleri olabilir mesela müşterilerini çok iyi kullanıyorlar yedek parça satmak için araçlar sanki geri sayımlı çalışıyor ...
kötü yönleride olabilir. ama en iyidir demek için gerçekten en iyi olmaları gerekir ki değiller
geçmişinden ben hiç haz almadım o eklenen her markanın bir geçmişi
vardır vwagon un vosvosdan ve minibüsünden başka başarısını görmedim...

geçmişe değil,şuana bakacaksınız. galatasaray uefa ve super kupayı alırken o zamanda dünyanın en iyi takımıydı.

ama şimdi durumunu görüyoruz

kim bana mercedes in s serisi dışında eski kalitesinde olduğunu söyleyebilir ?

klavye başından yazan yıldızı yeterciler cevap vermesin lütfen bu mesajıma.

5158 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:06:31 

Sizin wolkswagen ile bir bağınız mı var anlamadım ?

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2011; 21:08:09 

0

63 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:16:24 

komik şeyler

10517 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:17:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

1- Bu ülkenin alım gücüyle alakalı bir olay biraz da. Zamanında Toledo sedanlar falan makul bir fiyata satılıyordu mesela.
2- Avrupa'da kesinlikle alt sınıflara da hizmet ediyor. Türkiye'nin ekonomik koşullarını çok dert ettiklerini sanmıyorum.
3- İsmi halk arabası diye Volkswagen markası ucuz olacak diye bir şey yok. O marka kurulduğunda tek başınaydı, bugün isterse Volkswagen'i de premium yapar, bünyesindeki Seat ve Skoda ile halk arabası olur. Strateji değişti diye adını "Reichwagen" (zengin arabası) yapacak halleri yok.
4- Eleştiri çok oluyor; ama bayilerde araç kalmamışsa demek ki bayağı bir kişiye hitap etmiş Doğuş Oto.
5-Herkes her kitleye hitap edecek diye bir kural da yok aslında.
6- Bu forumda çok eleştirilir; ama Doğuş Oto hiç zarar etmez.
7- Volkswagen yönetimi Türkiye'deki satışlardan memnun.
8- Klimasız Golf diyen Dominic Toretto 'ya bu lafım. O arabaları Kuzey ülkelerinden getirdiler, çünkü burada araç kalmamıştı. Alanlar bunu isteyerek daha ucuza sahip oldu. Kuzey ülkelerinde klimaya gerek duyulduğunu sanmıyorum.

Bu lafım da otomobil forumundaki bazı üyelere,

Yıllardır Doğuş Otomotiv'i eleştiriyorsunuz. Benim de eleştirdiğim noktalar var. Fakat bence içten içe bir umutla satışlarının çakılmasını bekliyorsunuz. Böyle bir düşmanlığı sezebiliyorum. Yalnız anlayın ki satışlar falan düşmüyor.

Bir de burada bazı üyeler vakitlerini boşa geçirmiş gibi geliyor bana. Bir model çıkacağı zaman öyle gaza gelenler oluyor ki. Zamanında Insignia çıktı, Passat'ı katlar dediler. Muhteşem araç dediler, Insignia satışta hiç geçemedi. Halbuki ilk ay geçer diye ummuştum. C5 çıktı, çok iyi Passat'ı geçer dediler, o da yalan oldu. Mondeo çıktı, bu kasası bayağı iyi olmuş Passat'ı geçer dediler, ondan da bir şey olmadı. İşte arada birileri umutlandı Laguna geçer dedi, Laguna'nın durumu ortada.

Bir de forumda anlayamadığım bir Saab durumu var. Zamanında ben de bindim Saab'a, kötü bir araba değil tabi ki yalnız biraz fazla abartılıyor. Adama bakıyorum imzasında 40-50 binlik bir araba var. Alsaydın ya 2.el Saab. Türkiye'de kıymeti bilinmiyor falan diyorlar, ben Avrupa'da da tuttuğunu hiç sanmıyorum. Belki İskandinav ülkelerinde tutuluyordur haliyle.

Bunları şunun için anlattım. Burada ne kadar karşıt görüş olsa da, Volkswagen'in Türkiye'deki imajı kolay kolay sarsılmaz. Biraz karşıt görüşle bakalım şimdi, Doğuş Oto'ya rağmen bu kadar satıyorsa, onlar olmasa ne olurdu kimbilir?

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

512 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:19:58 

ww nn bildiğim kadarıyla bi spor arabası var oda türkiyede olmayan sanırım BlueSport

nissanın 350z si skyline var oyle yorumlamaya kalkarsan kalkamazsın.

1187 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:20:27 

Arkadaş ne içiyosa aynısından

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2011; 21:23:54 

VW kötü değildir bu kadar beğenildiğine göre ama normal standartlarda normal bir halk arabası o kadar büyütmeye gerek yok.Şu an zaten pek çok malzeme teknoloji vs. markalarda ortak kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 5 Mayıs 2011; 22:30:27 >

3211 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:24:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mixtiesto

ww nn bildiğim kadarıyla bi spor arabası var oda türkiyede olmayan sanırım BlueSport

nissanın 350z si skyline var oyle yorumlamaya kalkarsan kalkamazsın.

biri nissanmı dedi
sadece 2 tanesini eklemişsiniz bir düzine var eklemeye gerek yok...

2845 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:26:21 

0

664 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:33:16 

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

0

+1

KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR ...

1269 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:06:05 

karşıt görüşte olanlar nedenini belirtip yazarlarsa iyi olur,resim koyup gitmekle olmuyor.

vw in bünyesinde bu üstteki markalar varken bmw mini yi bile rezil etti.

3607 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:12:07 

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

1516 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:12:45 

quote:

saygılar

Eğer buna gerçekten inansaydın kanıtlama çabasına girmezdin.

Sen bir tüketicisin senin işin fiyat performans oranını en iyi şekilde yakalamak.

Markaların holiganlığını yapıp onları savunmak seni komik duruma düşürür.

60 bine jant kapaklı klimasız araba satarlarsa, sıradan araçlar olmasına rağmen fiyatları diğerlerine göre gereksiz yüksekse; burada eleştirdiğimiz Vw değil onu bu hale getiren şakşakçı kitle.

Ben şimdiye kadar 2011 model olupta klimasız iki adet araç gördüm biri Vw Golf diğeride Dacianın logan.

342 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:15:33 

Defalarca gereksiz yere tartışılmış konuyu, yeniden gündeme getirmek ne kadar mantıklı?

Gerçekten de bu konunun da diğerkiler gibi aynı yöne gitmesi için açılmış bir başlık gibi duruyor. O halde bir kişiyi daha mutlu edelim.

quote:

saygılar

Haklısın dostum

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 gün 18 sa. 50 dk. kadarı kaldı.
5 Mayıs 2011; 22:18:55 

iyide yukarıda sayılan markaları sanki wv mi yarattı sadece ayakta durabilmelerini sağlamak amacıyla satın alma yoluna gitti onun dışında bir şey yok o zaman volvoyu alan geely veya land roveri alan tata 1-2 satın alma daha yaparsa indica satış rekorları kırar bu ülkede kimse arabadan falan anlamıyor düz mantık işte göreceli sağlamlığına 2.elinin güçlü olmasına bakıp 6 ay kuyruğa giriyor benim güzel vatandaşım

523 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:24:16 

quote:

sayın yöneticiye sesleniyorum konuma bir zarar gelmesin başkaları yüzünden

1766 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Arkadaş ne içiyosa aynısından

2 oldu =)

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

673 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:34:57 

quote:

Orijinalden alıntı: cmk

2 oldu =)

3 oldu
bende istiyom sek olsun

Fiat Bravo Sport Style 1.6 120 HP Multijet Dualogic Skydome

863 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:50:25 

cool story bro
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 5 Mayıs 2011; 22:52:11 >

4495 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:07:28 

Lamborghini ile Scirocco ayni araba diyen siz degil miydiniz??? Ya da A6 yerine Passat alin diyen.
Bu konunun amaci ne hic anlamadim. Herkes VW iyi diyecek, sonra siz gidip Polo alacaksiniz ve Lamborghinim var diye sevinecek misiniz?

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

1766 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:11:06 

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Lamborghini ile Scirocco ayni araba diyen siz degil miydiniz??? Ya da A6 yerine Passat alin diyen.
Bu konunun amaci ne hic anlamadim. Herkes VW iyi diyecek, sonra siz gidip Polo alacaksiniz ve Lamborghinim var diye sevinecek misiniz?

Galiba herkes bu sorunun cevabını merak ediyor =)

Bence bu arkadaşın olayı bir şekilde forumda popüler olmak, çünkü (bu konu için demiyorum) iddialarının akla uygun olan hiç bir tarafı yok... Scirocco ile R8 aynı araç diyordu geçenlerde =)

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

227 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:11:32 

Ölü taklidi yapın belki gider ...

4495 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:14:15 

quote:

Orijinalden alıntı: cmk

Galiba herkes bu sorunun cevabını merak ediyor =)

Bence bu arkadaşın olayı bir şekilde forumda popüler olmak, çünkü (bu konu için demiyorum) iddialarının akla uygun olan hiç bir tarafı yok... Scirocco ile R8 aynı araç diyordu geçenlerde =)

Son zamanlarda bu tarz insanlar cogaldi nedense foruma uye olup sacma sapan mesajlar yazmaya, garip garip konular acmaya basliyorlar. Nasil bir ruh halinde bunu yapiyorlar hic bir fikrim yok.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

639 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:17:56 

Evet arkadaşın tespitini çarpıtmadan irdelemekte ve özellikle tarafsız olarak global düşünüp irdelemekte fayda var.Şu anda dünyanın en hızla büyüyen grubundan bahsediliyor.Bu başarının nedenlerine bakmak lazım.Ve bu hızla çok yakın zamanda dünyanında en büyüğü olacak gibi görünüyor tek hedef toyota kaldı,toyotada son zamanlardaki kalite probelmlerini çözemez ve imajını düzeltemezse bu hedefide geçmek Vw için kolay olacak gibi görünüyor.
Bundan 15-20 önce neredeydiler şimdi nereye geldiler.
Skodanın geldiği nokta belli favoritten superb le geldiği nokta,Vw nin polo ve golften sonra toureg le geldiği nokta,audinin 80 ve 100 modelleriyle şimdiki premıum araçlar içinde satış ve imajda 1. sıraya oturması porsche söylemeye gerek yok.
Birtek seat tam istendiği değil ona rağmen satışlarıda düşmüyor.
Avrupada çoğu firma - büyümelerdeyken Vw 7-8 lerle büyüyor.
Yani işletme olarak, ürettikleri araçlarla,vizyonuyla gerçekten büyük ve diğer üreticiler içinde örnek alınacak grup.

Diğer gruplar hata yaparken Vw gruop 0 hatayla bu noktaya geldi..
Bmw rovedan 1 dolara satarak kurtardı,mercedes chryslerle hisselerini satarak kendini kurtardı.Gm ve fordun son krizdeki durumu malum.Toyotada son zamanlarda çeşitli kalite sorunlarıyla başı beladayken,fransız araçalrınında sadece avrupa kara kıtasında iş yaptıkları düşünülürse Vw deniz aşırı tüm ülkelerde her kesime hitap eden araç üretip satış rekorlarını kırdığını düşünürsek durum Vw gruop için gerçekten iç açıcı ve tabi alıcıları içinde aranan ve talep gören zarar etmeyen kaliteli araca sahip oldukları için..
Tabi bunun sonucu fiyatlarda gören talep ve yetişemeyen fabrikalar olunca biraz tuzlu.
İşin enteresanı fiyat yüksek olmasına rağmen adamlar dünyanın en büyüğüne oynuyorlar birde fiyat ucuz olsa yer gök Vw gruop araçlarıyla oalcaktı heralde...

2201 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:18:14 

TSI polemiği başlamamış hayret.

2012 Volkswagen Passat 1.4 TSI 155 HP (Chip) 240 NM Comfortline Şeker Beyazı
Samsung Galaxy Note 2 16 GB 4.1.2 JB
Samsung Galaxy SIII Mini 8 GB 4.1.1 JB

473 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:27:32