Şimdi Ara

Firefox 5 Beta 1 deneme sürümü kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Firefox internet tarayıcısı için geliştirme çalışmalarına hız veren Mozilla, bir süre önce kullanıma sunduğu Firefox 4'e ek olarak yıl sona ermeden önce 5, 6 ve 7 sürümlerini kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor. Firefox 5'e odaklanan grup, tarayıcının yeni versiyonu için ilk beta sürümünü ilerleyen günlerde sunmayı planlıyor. Ancak daha öncesinde farklı bir yol izlemeye karar veren Mozilla, Firefox 5 Aurora Build sürümünü yeniden isimlendirerek Beta 1 deneme sürümü olarak kullanıma sundu. Test için yeniden düzenlenen Aurora paketi Beta 1 deneme sürümü olarak yayınlanırken, test yapan kullanıcıların Yardım menüsü altında Hakkımızda kısmına girerek kanalı Beta'dan Aurora'ya, Aurora sürümünü kullananların ise aynı şekilde Beta'ya dönmeleri öneriliyor.

Firefox sürüm yöneticisi Christian Legnitto konuyla ilgili açıklamasında "Mozilla Firefox yeni özellikleri performans iyileştirmelerini, güvenlik güncellemelerini ve stabilite geliştirmelerini kullanıcılara daha çabuk sağlamak için hızlı sürüm geliştirme dönemine giriyor" dedi. Gerçek anlamda ilk Beta sürümünün 17 Mayıs'ta çıkması beklenen Firefox 5'in son Beta sürümü ise yol haritasında herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 21 Haziran tarihinde internet tutkunlarının kullanıma sunulacak.

Mozilla Firefox 5 Beta 1 deneme sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

• Tam olarak anlayamadım biz Aurora kullanan kişiler napıcaz?
  • YIl 2014.

Firefox internet tarayıcısı için geliştirme çalışmalarına hız veren Mozilla, bir süre önce kullanıma sunduğu Firefox 816'e ek olarak yıl sona ermeden önce 817,818,819 ve 820 sürümlerini kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.

• Firefox 4'e zor dayandım şuan 3.6 sürümüne geri döndüm. 5 nasıl olacak acaba görücez.
  • bu ne zırt pırt yeni versiyon addon larıda böyle güncelleseler ya
  • 2 yılda bir major sürüm çıkınca laf ediyosunuz, adamlar yılda 3 kere major sürüm çıkarıyo onada laf ediyosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takao -- 5 Mayıs 2011; 19:08:01 >
  • birini daha doğru düzgün kullanmazken 3 tane daha güncelleme,garip doğrusu:))
  • Açıkcası firefox 5 ßeta 1 4den daha stabil ve hızlı çalışıyor daha demin denedim ancak firefoxdaki şu mantığı anlamıyorum neden bazı eklentiler farklı sürümlerde çalışmıyor chromeda bu çok stabil şekilde sağlanırken neden firefox neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerayan

bu ne zırt pırt yeni versiyon addon larıda böyle güncelleseler ya

Aynen katılıyorum
  • mozillaya laf edenler operaya chroma baksınlar kim zırt pırt sürüm çıkarıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftless

quote:

Orijinalden alıntı: ozerayan bu ne zırt pırt yeni versiyon addon larıda böyle güncelleseler ya
    Aynen katılıyorum

Bende bu kervana katılmak isterdim ama , ne yazikki addonları mozilla vakfı değil kullanıcılar yapıyor. :)
  • Ne ilginç insanlar var yahu...

İstemiyor isen indirmezsin,kullanmazsın.

Adamlar yeni sürüm çıkardıklarına göre demekki çalışıyor,bir şeyleri daha iyi yapmaya çalışıyor.

Neden indirip adamların daha iyi bir tarayıcı yapmalarına yardımcı olmuyorsun ?

Destek olacağınıza köstek oluyorsunuz.
  • Firefox internet tarayıcısı için geliştirme çalışmalarına hız veren Mozilla, bir süre önce kullanıma sunduğu Firefox "Bu sefer oldu"ya ek olarak yıl sona ermeden önce "yine olmamış", "sı*tık sıvadık" ve "citizeni getirin" sürümlerini kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.
  • Orijinalden alıntı: ozerayan

bu ne zırt pırt yeni versiyon addon larıda böyle güncelleseler ya

bunlardaki mantığı anlamıyorum sanki eklentileri mozilla yazıyor mozilla eklentilere karşı :D mozilla her eklentinin firefox'u %10 yavaşlattığını idda etmekte %70 oranında yavaşlatan eklentilerde var onlarıda açıklamıştı diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apokoc -- 5 Mayıs 2011; 23:40:14 >
  • Chromium devam.
    chrome ile yarışma çabaları . chrome kadar geliştirebilecekler mi acaba
  • Ya ben şahsen her modelinden memnunum ama artık şu şifreleme sistemininde gelişmesini istiyorum. fips artık basit kalıyor moz'a girdiğinde şifreyi gir çık ondan sonra tekrar gir istediğini yap, saçmalık olmuş bir daha şifreyi neden sormuyor.
  • arkadaşlar bu firefox 5 beta 1 değil, sadece yeni kullanılan güncelleme kanalı özelliğini test etmek için oluşturulan bir sürüm. Yani kanal değiştirme doğru çalışıyor mu çalışmıyor mu test etmek için oluşturulan bir build.

Bu sürüm kalite ekibi tarafından test edilmedi , aurora kanalı ile aynı kararsızlık seviyesinde.

Çökmeler, hatalar görebilirsiniz, gündelik kullanım için uygun değil.

Firefox 5 Beta Çıktığında burada görünecek. Burayı takip ediniz.

http://firefox.com/channel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 6 Mayıs 2011; 9:20:00 >
  • Görsellik olarak iyi güzel de müptelası olduğum 4-5 tane eklentiyle birlikte kullanınca 1 saat sonunda bir de bakıyorum ki ram kulanımı 1 GB, işlemci kullanımı %25'in üstünde.
  • firefoxtan soğumaya başladım, yeni huylar edindi, önce videoları bozuk gösterdi sonra videolarda kitlenmeye başladı, şimdi de fontlar ve görüntüsünde kırılmalar bozulmalar başladı. noluyo anlamadım. Crome kurdum valla dedikleri kadar hızlı ve güzelmiş
  • Pc başına geçince ilk işim bunu denemek olacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.