- x
İnternetten video izlerken PC kapanıyor.
66 Cevap31118 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

300 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:35:31 

Arkadaşlar internetten video açtığım zaman bilgisayar donuyor 5-10 sn sonrada reset atıyor.Bilgisayarda kayıtlı bir film izlediğimde hiç bir sorun yok ama internetten açtığımda böyle bi sorunla karşılaşıyorum.Açıp 5 saat video izlemeden kullanabiliyorum ama video izlediğimde daha ilk dakika ile olsa kapanıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum..

6871 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:54:49 

video oynatıcı flash playerınızla alakalı bır sorun olusmus olabılır vıdeo acında işlemci hızınıza bakarsanız işlemciyi yorup ısınmasına neden olan etkenler olabilir

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

300 Mesaj
5 Mayıs 2011; 17:22:44 

hocam netten video açınca hemen donuyor herhangi bi işlem yapamıyorum.

6871 Mesaj
5 Mayıs 2011; 17:35:41 

ilk dönemlerde böyle bir sorun yok ise bence siz şey yapın sistem geri dönüşüm yapın ılk zamanlara .. yada flash playerınızı vıdeo acmadan once kaldırın.. sonrasında vıdeo acmak ıcın sıtenıze gırıs yapın.. flash yuklensın mı dıyecek o sırada yukleyın bakalım ne olucak

WoW Armory
D3 Armory

300 Mesaj
5 Mayıs 2011; 18:24:33 

hocam defalarca format attım flash player google chrome ile birlikte yükleniyor.birazdan chrome kaldırıp flash yükleyeceğim sonucu paylaşırım birazdan hocam.

300 Mesaj
5 Mayıs 2011; 18:33:02 

chrome kaldırıp flash yükledim sitesinden yine dondu ve kapandı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowyy -- 5 Mayıs 2011; 18:45:31 >

531 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:31:46 

c ve dye ne kadar bölüm varsa format atıp temiz bir sistem kurunuz belki diğer bölümlere bulaşan bir virüs sabep oluyor olabilir güncel drivirleri yüklemelisiniz

lgp503
citroen c4 sxpk 1.6
samsung np350v5c 01tr
çeçen kazancık/şarkışla/sivas

3960 Mesaj
5 Mayıs 2011; 23:26:51 

Donmadan önce birkaç saniyen varsa video'nun üzerine sağ tıkla donanım hızlandırmayı kapat. Yeşil ekran sorunu bu şeklilde çözülüyor sizdeki sadece donma ise sorun başka.

300 Mesaj
6 Mayıs 2011; 1:19:09 

quote:

Orijinalden alıntı: x_tol
Donmadan önce birkaç saniyen varsa video'nun üzerine sağ tıkla donanım hızlandırmayı kapat. Yeşil ekran sorunu bu şeklilde çözülüyor sizdeki sadece donma ise sorun başka.

hocam acar acma donuyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

300 Mesaj
6 Mayıs 2011; 1:21:19 

quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981
c ve dye ne kadar bölüm varsa format atıp temiz bir sistem kurunuz belki diğer bölümlere bulaşan bir virüs sabep oluyor olabilir güncel drivirleri yüklemelisiniz

c ye format attim degismedi,bide bunu deneyelim hocam.

6871 Mesaj
6 Mayıs 2011; 10:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: shadowyy

c ye format attim degismedi,bide bunu deneyelim hocam.

Yani birşey yapışıp kalmış anlaşılan o ki.. dene cevabını yazarsın buraya olumlu olumsuz durumda

WoW Armory
D3 Armory

104 Mesaj
6 Mayıs 2011; 10:38:46 

tavsiyem su formatı hdd yi komple biçimlendirerek at hemn sonra tarayıcını ac ve bir video ac yine donacakmı eger donmazsa kurdugun programlarla alakalıdır yada virüs vardır hdd biçimlendirince silinmiştir.birde chromeyi kendin kuruyorsun değilmi portable felan değil umarım ?
yakın zamnda pc temizlediysen ve temizlerken işlemci üzerinde termal macunu sildiysen ısınma yapar ve fazla yüklenmede res attırabilir bu özellikle eski nesil işlemcilerde (d ve aşagısından söz ediyorum) daha çok olur. en çok karşılaştıgım olaylardan birisi bu. yani burda sölymeye kalksak bir sürü şey sayılabilir diye düşünüyorum ve hiç düşünmediğimiz birşeydende kaynaklanabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATASOYBAHA -- 6 Mayıs 2011; 10:48:39 >

300 Mesaj
6 Mayıs 2011; 11:58:54 

@techraven
@ATASOYBAHA

hdd nin tamamina format atip sonucu yazacagim hocam.

hocam kendim temizledim ama o sekilde bi sorun olsa pc bazen 6saatte acik kalsa netten video izLemeyince sorunsuz calisiyor.bu islemcinin isinmasiyla alakali olma ihtimal ortadan kaldirirni?

format atip sonucu buraya yazacagim,eger duzelmeZse diger ihtimaller uzerine tavsiyeleriniZi bekleyecegim.

2167 Mesaj
6 Mayıs 2011; 12:00:02 

her tarayıcıda mı oluyor? yoksa eğer tarayıcı kaynaklı bir sorundur ve kaldırıp yeniden yüklemen düzeltecektir

6871 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:58:34 

chrome dan kaynaklanan sorunlar mevcut aslında ama tahmin etmiyorum kapatıcak düzeyde olsun

WoW Armory
D3 Armory

300 Mesaj
6 Mayıs 2011; 23:27:53 

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.
her tarayıcıda mı oluyor? yoksa eğer tarayıcı kaynaklı bir sorundur ve kaldırıp yeniden yüklemen düzeltecektir

chrome u kaldirip ie ile denedim yine ayni.harici bulup verileri yedekledikten snra formatlicam tamamen.yarin olacak bu muhtemelen.

6871 Mesaj
9 Mayıs 2011; 11:59:40 

sorun devam ediyormu bilgi verirsen sevinirizz.

WoW Armory
D3 Armory

300 Mesaj
10 Mayıs 2011; 0:21:13 

quote:

Orijinalden alıntı: techraven
sorun devam ediyormu bilgi verirsen sevinirizz.

hocam bos harici bulmak zamanimi aldigi icin biraz gec oldu,az once yaptim.formattan bisi cikmadi malesef.ilk 10dk iyiydi sonra yine ayni.islemci ve fan arasindaki macunu degistir yada guc kaynagini degistir diyenler var.bu arada guc kaynaginin fanindan gelen hava biraz fazla sicak gibk geldi,yada ben yaniliyorum..ne deneyebilirkm baska hocam?

6871 Mesaj
10 Mayıs 2011; 10:07:11 

Video İzlerken peki İşlemcinin İşlem Hızı ne durumda çok mu tavan yapmış durumda oluyor onada bakarsan çok illginç bi durumdur ...

WoW Armory
D3 Armory

9 Mesaj
10 Mayıs 2011; 10:40:31 

kardeş aynı sorun bendede var. defalarca format attım, burada yazılanları yaptım ama nafile :( ne zaman video oynatan bir siteye girsem 5-10 saniye donuyor ve reset atıyor. kime sorduysam şaştı kaldı. lütfen bi yardımcı olun arkadaşlar...

6871 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:30:45 

denilenleri yaptın ama hala birşey değişmedimi.. defalarca format attın ama işe yaramadı.. işletim sistemi olarak ne kuruyorsunuz ? yeni bir cd ile format atınız aynı zamanda c yada d diskinizi virüs programıyla temizleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 10 Mayıs 2011; 11:31:57 >

WoW Armory
D3 Armory

9 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:47:19 

evet defalarca attım format. xp kurdum. dual core işlemci var. ama son 1 aydır, durup dururken oldu bu. aniden çıktı bu sorun. yani işlemciyle falan sorun oldugunu sanmıom. format atarken c ve d yede attım zaten. avg eset ve nortonla taradım virüste yok. bilen arkadaşlara danıştım şaştı kaldılar. bende anlamadım gitti. artık en olmadı alcam kasayı götürcem vercem yapın dicem. yapabilerlerse tabi. oda olmazsa yeni bilgisayar..

9 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:49:40 

fan tozlanmıştır temizle dediler. evet tozlanmıştı temizledim ama yine olmadı. sanırsam bi parça değişmeli gibi geliyor bana

6871 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:52:51 

işlemciden sanmıyorum diye birşey olmamalı her yolu denemelisiniz.. bence işlemci macununu ve işlemcinizin hızının testini yapınız

WoW Armory
D3 Armory

9 Mesaj
10 Mayıs 2011; 11:55:28 

işlemci hızı ve ısınmasında sorun yok bundan eminim ama bu macun olayını yapmadım bi tek.

300 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:47:57 

hocam elran kartiniZin markasi ne?ben ekran kartindan fena halde killaniyorum.bende format attim ama cozum olmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowyy -- 10 Mayıs 2011; 21:53:12 >

9 Mesaj
12 Mayıs 2011; 8:02:27 

ekran kartımın markası 'ati' ama sorun ondan değil sanmıyorum. yıllardır synı ekran kartı sıkıntı yoktu çünkü. sanırsam bu macun olayıyla alakalı galiba. çünkü benim makina 5-6 yıllık. muhakkak eskimiştir ve yenilenmeli galiba macun. ama bu macun sadece internetten video izlemeyimi engellio anlamadım yani :o

300 Mesaj
13 Mayıs 2011; 19:21:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cekuu13
ekran kartımın markası 'ati' ama sorun ondan değil sanmıyorum. yıllardır synı ekran kartı sıkıntı yoktu çünkü. sanırsam bu macun olayıyla alakalı galiba. çünkü benim makina 5-6 yıllık. muhakkak eskimiştir ve yenilenmeli galiba macun. ama bu macun sadece internetten video izlemeyimi engellio anlamadım yani :o

bende de ati var.hocam benimki 2yillik pc,dediginiz gibi neden sadece netten izlerken kapaniyor..macunda biyer sorun umarim.

9 Mesaj
14 Mayıs 2011; 8:26:48 

anlamadım gitti ya. bilgisayardan çok iyi anlayan arkadaşlarım bile cevap bulamadı bu soruna

300 Mesaj
14 Mayıs 2011; 17:17:16 

Bilgisayara tekrardan format attım her iki bölümede,hariciye yedeklediğim hiçbir şeyi kullanmadım driver ların son versiyonlarını netten inirip yükledim.yaklaşık 1 saattir sorun yok.işlemci sıcaklık değerleride aşağıda.umarım sorun hallolur.tekrar aynı hale dönerse falan yazacağım..izlesene.com ve youtube dan deneme amaçlı aynı anda videolar açıyorum sorun yok gibi şimdilik.

0

Ekteki dosya (1)

300 Mesaj
16 Mayıs 2011; 9:02:11 

arkadaslar hala sorun yok bu arada..

9 Mesaj
16 Mayıs 2011; 9:18:55 

dostum senin adına sevindim ama nası yaptın hala anlayamadım. yani neymiş tam problem. biraz daha net anlatırmısın.

300 Mesaj
16 Mayıs 2011; 13:52:54 

quote:

Orijinalden alıntı: cekuu13
dostum senin adına sevindim ama nası yaptın hala anlayamadım. yani neymiş tam problem. biraz daha net anlatırmısın.

hocam iki bolumlede format attim,driverlarida internetten son versiyonlari yukledim ve duzeldi.sorun driver larla alakali sanirim..cikamadim bende icinden.verileri
yedekledigim hariciyi hic takmadim yalniz.sizde bi deneyin hocam.

9 Mesaj
18 Mayıs 2011; 8:58:57 

tmm dostum saol. müsait olduğum ilk fırsatta yapıcam inşallah. haberdar ederim burdan. saolasın

1 Mesaj
12 Haziran 2011; 17:42:35 

boşuna bu kadar urasıyorsunuz size yapmanız gerreken tek şeyi soyluyorum format attgınız windows cd sinin dosyalarında sorun var shane xp vs. türü yama xp ler yüklemeyin normal bir xp d si yükleyin baska bi windows cd si yükleyin sorun cozulecektir donanımsal bi sorun değil bu bosuna urasmayın...

yasamayı sevmıosan bırak o senı sevsın

9 Mesaj
19 Haziran 2011; 9:27:07 

bende halletim çok şükür. arkadaşında dediği gibi sorun driverlardaymış. aslında çok basitmiş. aylardır boşuna uğraşıomuşum. teşekkürler.

1 Mesaj
22 Ağustos 2011; 9:42:44 

bu driver dediğinizz ne acaba ??? ben pc den hiç anlamıorum ama aynı sorun benim pcdede var video açıyorum açar açmaz donuyo ve reset atıyoo.. lütfen yardım edinn.. çıldırmak üzereyimm lütfen

24 Mesaj
1 Ekim 2011; 10:46:07 

arkadaşlar aynı sorun arkadaşımın pc sinde de vardı. ve aynı şekilde ati ekran kartı kullanıyor. sorun şuki güncel driverler bile bazen sorun çıkartabiliyor. senin sorununu çözen güncel sağlam ekran kartı driveri kurman bende aynı şekilde sorunsuz driver kurdum. şuan bi problem yok bikaç forum gezdim atillerde bu sorundan yakınan arkadaşlar var. malesef

63 Mesaj
15 Mart 2012; 23:23:21 

hort!!

bende de ati hd5750 var yaklaşık 8 aylık pc. herşeye reset atıyodu. 2 rami sıra ile takıp denedim bi tanesi baya bi problemli çıktı. onu kullanmıyorum artık. ama diğer ramdenmi yoksa atidenmi bilemiyorum youtube tan video izlerken 10 saniyelik bir donmadan sonra reset atıyo. bazemde video yu açıyo tam ekran yaptığımda kilitleniyo. kasa kitlendiğinde tuşlara bastığımdada kasadan gıcık bir dııt sesi geliyor. sonra hd 5750 nin çıkış tarihinden itibaren tüm sürücüleri denedim. en sorunsuzunda bile arada bir reset atıyo problem nadirde olsa devam ediyor. en son o bozuk olduğunu düşündüğüm rami de bi değiştirecem. yoksa ekran kartını atacam!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racher -- 15 Mart 2012; 23:24:36 >

1 Mesaj
23 Mart 2012; 23:37:48 

arkadaşlar benim de aynı sorun vardı ama sorunu çözdüm 2 aydan berı bununla uraştım pc işlemci dedik o degil ram dedik o degil anakar dedik o da değil sorun ekran karta çıktı gittim en iyi fanlardan andım sıçaklık düştü fakak yine olmadı gittim yeni ber ekran kartı aldım simdi iştedim gibi oyun oynuyorum netten flim izliyorum sorun yok yanı anlıcanız ekran kartta sorun varmış benden size ekran kartı yeni bitane alın sorun ortadan yok oldu :D

1260 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:46:54 

quote:

teşekkür ederim arkadaşlar bu kadar basitmiş çözümü yahu haftadan beri youtübe den video izleyemiyordum ekran kartı driverinı güncelledim olmadı firefox explorer chrome hiçbirinde video izleyemiyordum en son format atacaktım. Sorun halledildi.

138 Mesaj
1 Temmuz 2012; 0:39:12 

aynı sorun bende de var ekran kartım ATI daha önce ara sıra kapanıyordu bu sık sık kapanınca pc nin tozunu aldım yine aynı hata yaptı drıver ile ne alaka şimdiye kadar yoktu böyle bir hata orjil cd si var bu çözüm değilmi yorumları okuyunca ekran kartından şüphelenmeye başladım ATI Redon HD 4600 series lerde böyle bir sıkıntı varmı?

1 Mesaj
1 Temmuz 2012; 10:58:07 

arkadaslar sadece internetden video acrken pc donuyorsa sorun video kardadir baskasini takin deneyin sorun kalkacakdir

7 Mesaj
2 Temmuz 2012; 16:51:14 

Önüne gelen birşeyler bilip bilmeden yazmış bu duruma sadece gülüyorum.Yardımcı olayım derken taaa nerden nereye yönlendirmişsiniz.Aynı sorun bende de vardı meğersem işlemci fanının bir bacağı yerinden çıkmış video açıncada haliyle işlemci aşırı ısınıp yeterince soğuyamadığı için bilgisayar kendini kapatıyordu. Yapılması gerekenleri söylüyorum.

İşlemci fanını kontrol edin bir bacağı yerinden çıkmış tam oturmamış soğutamıyor olabilir ve işlemci macununu kontrol edin çünkü video açınca işlemci kullanımı artıyor yeterince soğutamayabiliyor işlemci macunuda bitmiş kurumuş olabilir.

Bu tür sorunlar ekran kartından dolayı nadiren olur arkadaşlar o yüzden ilk önce anakart üzerinde ki çipin ve işlemcinin sıcaklığına bakın kapanır kapanmaz.Olaki bir ihtimal bilgisayar kapandığında ekran kartınıza elinizi değdirdiğinizde eliniz yanıyorsa(bu sorun genelde video açınca ortaya çıkmaz oyun açınca ortaya çıkar) ekran kartının soğutucusunu sökün temizleyin alkolle veya kolonya ile ekran kartının üzerinde ki çipin ve soğutucunun üzerinde ki macun kalıntılarını iyice silin tertemiz edin orayı daha sonra bir miktar macun sürüp ekran kartı soğutucusunu yerleştirin. Eğer olaki hala sorun ile baş edemiyorsanız(ki bence baş etmeniz lazım sorununuz muhtemelen yazdığım gibidir) bilgisayarınızı alıp bir teknik servise gidin.Her hangi bir donanım zarar görmüş olabilir(işlemci,ram,powersuply,anakart vb).Bunu da siz çözemezsiniz ancak teknik serviste yeterli donanıma imkan ve araçlara sahip kişiler tespit edebilir.

Atalarım Orta Asyadan Anadoluya geldiklerinde Dillerinde Kardeşlik Türküleri Değil, Bellerinde Ucundan Kan Damlayan Kurt Başlı Kılıçları Vardı.

138 Mesaj
12 Temmuz 2012; 11:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: dark_boy_imp

Önüne gelen birşeyler bilip bilmeden yazmış bu duruma sadece gülüyorum.Yardımcı olayım derken taaa nerden nereye yönlendirmişsiniz.Aynı sorun bende de vardı meğersem işlemci fanının bir bacağı yerinden çıkmış video açıncada haliyle işlemci aşırı ısınıp yeterince soğuyamadığı için bilgisayar kendini kapatıyordu. Yapılması gerekenleri söylüyorum.

İşlemci fanını kontrol edin bir bacağı yerinden çıkmış tam oturmamış soğutamıyor olabilir ve işlemci macununu kontrol edin çünkü video açınca işlemci kullanımı artıyor yeterince soğutamayabiliyor işlemci macunuda bitmiş kurumuş olabilir.

Bu tür sorunlar ekran kartından dolayı nadiren olur arkadaşlar o yüzden ilk önce anakart üzerinde ki çipin ve işlemcinin sıcaklığına bakın kapanır kapanmaz.Olaki bir ihtimal bilgisayar kapandığında ekran kartınıza elinizi değdirdiğinizde eliniz yanıyorsa(bu sorun genelde video açınca ortaya çıkmaz oyun açınca ortaya çıkar) ekran kartının soğutucusunu sökün temizleyin alkolle veya kolonya ile ekran kartının üzerinde ki çipin ve soğutucunun üzerinde ki macun kalıntılarını iyice silin tertemiz edin orayı daha sonra bir miktar macun sürüp ekran kartı soğutucusunu yerleştirin. Eğer olaki hala sorun ile baş edemiyorsanız(ki bence baş etmeniz lazım sorununuz muhtemelen yazdığım gibidir) bilgisayarınızı alıp bir teknik servise gidin.Her hangi bir donanım zarar görmüş olabilir(işlemci,ram,powersuply,anakart vb).Bunu da siz çözemezsiniz ancak teknik serviste yeterli donanıma imkan ve araçlara sahip kişiler tespit edebilir.

Sn dark_boy_imp kardeş bilgisayarda kayıtlı video film ve benzer dosyalarda acınca ısnmıyorda youtubeden birşey seyredincemi ısınıyor? blki ısımayla ilgilidir diye pc içini tozunu aldım yine aynı

138 Mesaj
17 Temmuz 2012; 23:26:55 

Benim sorunum Mozile firefox dan kaynaklı olduğunu youtubeye Opera ile girdiğimde anladım firefox kaldırıp yenide kurunca düzelirmi bilmiyorum benim için firefox cazibesi video indirme eklentisi olmasından başka birşey değil

1 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:02:35 

quote:

Benim bilgisayarımda aynı şekilde netten film açınca 5 dakika sürmeden kapanıyor.Yorumlarınızı okudum ama ben bu driverden, formattan falan anlamıyorum lütfen banada yardımcı olun.

3960 Mesaj
6 Ağustos 2012; 1:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Hatice Alperen

Benim bilgisayarımda aynı şekilde netten film açınca 5 dakika sürmeden kapanıyor.Yorumlarınızı okudum ama ben bu driverden, formattan falan anlamıyorum lütfen banada yardımcı olun.

laptop ise büyük ihtimalle ısıdan dolayı kapanıyordur. laptop'lar genelde 95 derece civarına geldiğinde otomatik kapanır. sorun bu ise alt fanını temizlemek gerekir.

7 Mesaj
15 Ağustos 2012; 2:55:39 

quote:

Orijinalden alıntı: canseven

Benim sorunum Mozile firefox dan kaynaklı olduğunu youtubeye Opera ile girdiğimde anladım firefox kaldırıp yenide kurunca düzelirmi bilmiyorum benim için firefox cazibesi video indirme eklentisi olmasından başka birşey değil

internette çok daha iyi video ve ses dosyalarını indirme programları var.Google'a " Ahmet Turan IDM " yaz ilk çıkan sonucu tıkla orada yazanları harfien yap crack'lı sürümden faydalanmış olursun güzel bir program.Diyelim ki bir siteye girdin arka planda fon müziği çalıyor çok sevdin indirmek istiyorsun, o tür ses dosyalarını bile yakalayıp soruyor sana indirmek istermisiniz diye. Bu arada kusura bakma baya bir geç gördüm 1 ay olmuş nerdeyse.Ne yaptın sen sorunu halledebildin mi ? Sorun muhtemelen dediklerimden birisidir.Bu tür şeylerde panik etme bak geçen mesajı yazdıktan bir kaç gün sonra bilgisayarım kendiliğinden kapanmaya başladı.O diğer işlemcinin bacağı çıkmış bilgisayar video açınca kapanıyordu dediğim müşterimin bilgisayarı.Sana birde benim bilgisayarın olayını anlatayım belki yardımcı olur.

Neyse sadede gelim.Bilgisayarım oyuna girdikçe kapanmaya başladı.Ekran kartının soğutucusuna elimi değdiremiyordum 70 derece vardı heralde sıcaklığı(abartmıyorum elimi dokunduramıyordum) ne yaptıysam düzelmedi bende bilgisayarı iyice parçalarına ayırdım.
Anakartın üzerinde ki çipin soğutucusunu çıkarttım iyice sildim alkol ile sonra sürdüm macunu orayı kapattım.
Sonra işlemciyede aynısını yaptım.Ama işlemcinin soğutucu kısmını çıkartıp fan ile metalide birbirinden ayırdım fanı bir güzel yağladım çıt ses çıkarmadan çok hızlı dönmeye başladı.O metalide bulaşık deterjanı ile yıkadım.Kurutup geri birleştirdim.Aynı şeyi ekran kartının soğutucusuna ve çipinede yaptım.Çipi alkolle sildim metalinde fanını yağladım metalini yıkadım.Ekran kartını komple alkollü bez ile sildim kuruladım yeni almışım gibi bir görüntü oluştu :)En son olarak PowerSuply'i söktüm onuda parçaladım fanını yağladım içine hava tuttum tozunu aldım onuda yeni gibi yaptım.Sonra tüm parçaları birleştirdim.Çok şükür bir sorun yok geceleri tuşa basıp monitörü kapatıp yatıyorum kapanıp kapanmadığına emin olamıyorum o derece sessiz çalışıyor o günden beri.Isınma sorunuda ortadan kalktı.

Yani sana bunu anlatmamın sebebi şu, eğer yapabileceksen benim yaptıklarımın aynısını yap donanımda bir sorun yoksa ısınma sorunu ortadan kalkacaktır.Ekran kartının sürücüsüymüş cartıymış curtuymuş hiç uğraşma.Oyuna girdiğinde donmuyorsa sorun yok demektir ekran kartının sürücüsünde o yüzden hiç kafanı karıştırma.Çokta kafan karışıyorsa internetten kendin arayıp bulma ekran kartının markasını google'a yaz sitesine gir otomatik sürücü güncelleyici programları oluyor indir kur kendisi güncel versiyonu yükler.Neyse çok şey yazdım dark_boy_imp@hotmail.com facebooktan bu maili aratırsın arkadaş eklersin yardımcı olurum forum sitelerine pek takılmıyorum öyle gözüme çarptığı için yazıyorum.

Çok özür dilerim dipnot olarak birşey daha söylemem gerekiyor. HP DV6000 serisi ve Acer'in 4550 mi 5550 mi ne bi serisi vardı unuttum.Acerden emin değilim ama HP nin DV6000 serisi için tam bir mühendislik hatası diyorlar.Ekran kartının üzerinde 2 tane çip varmış ve bu 2 çip birbirine çok yakın olduğu için tek soğutucu 2 sini birden soğutmaya yetmiyormuş,2 side yanyana olduğu için çabuk ısınıp bilgisayarı kapatıp duruyormuş bir müdded sonrada çipi yakıyormuş.Eğer Bilgisayarın notebook HP DV-6000 serisi ise hiç uğraşma teknik servise göster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_boy_imp -- 15 Ağustos 2012; 3:01:14 >

Atalarım Orta Asyadan Anadoluya geldiklerinde Dillerinde Kardeşlik Türküleri Değil, Bellerinde Ucundan Kan Damlayan Kurt Başlı Kılıçları Vardı.

27 Mesaj
2 Eylül 2012; 20:32:27 

aynisorun bendede var ya :D

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Eylül 2012; 21:53:34 

bende aynı sorunu yaşadım. benim ki işlemcinin aşırı ısınmasından kaynaklanıyordu

672 Mesaj
3 Eylül 2012; 0:06:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ÇATATOY

bende aynı sorunu yaşadım. benim ki işlemcinin aşırı ısınmasından kaynaklanıyordu

işlemci aşırı ısınırsa bilgisayarın reset atmaması gerekir direk kapanır.
ayrıca benzer bir donup reset atma sorununa power arızasında rastlamıştım.

ANADOLU

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Eylül 2012; 0:21:47 

benim direk kapanırdı

24 Mesaj
29 Eylül 2012; 13:47:34 

aynı sorun bende de var arkadaşlar.netten video açınca 2 dakika geçmeden bilgisayar çat diye kapanıyor.lenovo laptop kullanıyorum.nvidia gforce var.ne yapmam lazım.lütfen yardımcı olun

24 Mesaj
29 Eylül 2012; 13:49:48 

quote:

laptop ise büyük ihtimalle ısıdan dolayı kapanıyordur. laptop'lar genelde 95 derece civarına geldiğinde otomatik kapanır. sorun bu ise alt fanını temizlemek gerekir.

alt fanını nasıl temizleyebiliriz acaba?

3960 Mesaj
29 Eylül 2012; 13:54:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ficu

alt fanını nasıl temizleyebiliriz acaba?

hava alan kısmına süpürge tutularak veya detaylı temizlik alt tabaka komple çıkarılmalı.

24 Mesaj
3 Ekim 2012; 17:33:34 

bilgisayarın alt fanını da temizledim ama sonuç aynı.hala kapanmaya devam ediyor.deli edecek bu bilgisayar beni.

85 Mesaj
16 Aralık 2012; 17:16:49 

arkadaşlar bendede aynı sorun var :S oyuna girince direk kapanıyo cideo izleyince 2-3dk sonra kapanıyo... facebookta bilardo oynayınca bile kapanıyo ne yapmam lazım ?