Şimdi Ara

İnternetten video izlerken PC kapanıyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
55.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    windows güncel

sorun ram olsa oyunlarda filmlerde programlarda da yapması lazım ama sadece internetvideolarında kitleniyor
  • mrb
    internetten video izlerken yeşil ekran geiyo donup kalıyo nasıl çöebilirim bu sorunu yardımcı olurmusunuz
  • mrb
    internetten video izlerken yeşil ekran geiyo donup kalıyo nasıl çöebilirim bu sorunu yardımcı olurmusunuz
  • techraven kullanıcısına yanıt
    benimde buna benzer bi sıkıntım var anakartı ve işlemciyi yeni değiştirdim bunun yanında sıvı soğutucu da taktım işlemciye ama başta oyun oynerken kapanıyo sıyah bi ekranda saatlerde bekliyodu ama sadece oyunlarda yapıyodu bunu ve yüksek cözünürlükte ki oyunlarda çözünürlük düşük olunca sıkıntı yapmıyodu bende yeni bi termal macun aldım ve ekran kartının içi tozdan arındırıp sürdüktekten sonra oyunlarda bu problemim kalktı yani süre uzadı 10 15 dk içerisinde kapatırken şimdi 5 6 saat veya daha uzun bisüre kasma ve kapama olmadan rahatlıkla oynuyordum. ama şimdiki sorun internette birtek ve video film izlerken 5 dk sonra reset atıyo siyah ekranda bekletmiyo reset atıp yeniden başlatıyo başta işlemcidir diye düşündüm sonucta internet olduğu için sıvı soğutucun yerini değiştirdim yine olmadı bu sefer kasanın dışında tuttum yine olmadı ekran kartının overdrive modu etkinleştirdim fan hızı yükseltim yine olmadı şuan bunları yazarkende sıcaklığını takip ediyorum sizce sıcaklıkla bir alakası varmıdın şimdididen yardım için tşkr ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Linked

benimde buna benzer bi sıkıntım var anakartı ve işlemciyi yeni değiştirdim bunun yanında sıvı soğutucu da taktım işlemciye ama başta oyun oynerken kapanıyo sıyah bi ekranda saatlerde bekliyodu ama sadece oyunlarda yapıyodu bunu ve yüksek cözünürlükte ki oyunlarda çözünürlük düşük olunca sıkıntı yapmıyodu bende yeni bi termal macun aldım ve ekran kartının içi tozdan arındırıp sürdüktekten sonra oyunlarda bu problemim kalktı yani süre uzadı 10 15 dk içerisinde kapatırken şimdi 5 6 saat veya daha uzun bisüre kasma ve kapama olmadan rahatlıkla oynuyordum. ama şimdiki sorun internette birtek ve video film izlerken 5 dk sonra reset atıyo siyah ekranda bekletmiyo reset atıp yeniden başlatıyo başta işlemcidir diye düşündüm sonucta internet olduğu için sıvı soğutucun yerini değiştirdim yine olmadı bu sefer kasanın dışında tuttum yine olmadı ekran kartının overdrive modu etkinleştirdim fan hızı yükseltim yine olmadı şuan bunları yazarkende sıcaklığını takip ediyorum sizce sıcaklıkla bir alakası varmıdın şimdididen yardım için tşkr ederim

Merhaba ben video izlerken pc siyah ekrana geçiyor ve öylece kalıyor reset atmıyor ancak pc kapanmıyor çünkü fan sesi geliyor. Herhalde sende de bu sorun vardı. Ekran kartının içini temizleyim ancak termal macunu ekran kartının neresine süreceğim?

• mabed528 kullanıcısına yanıt
    Bende HD6970 var seninkiyle farklı olabilir ama sen fan kısmını ve aliminyum kısmını sök birtek kart kalsın ayna gibi kare bişi var onun üstünde eski macun vardır ordan anlarsın kurumuştur onu temizle ıslak mendille kendini gösterir sonra cok değil 1 2 damla bişi sık cok sıkma iletken bi madde olduğu için yakarsın ekran kartını fanı cok iyi montele boşluk kalmaması lazım yoksa işe yaramaz
  • Ekran kartını temizledim düzeldi Linked. Teşekkür ederim cevabın için.
  • Arkadaşlar bu sorunu çözen varsa bilgilendirsin.

Ben halen sorunu çözebilmiş değilim. Sorunları ve yaptıklarımı yazıyorum.

Hangi tarayıcı olursa olsun YouTube dışında tüm sitelerden video izlerken pc kapanmaya başladı.
    Sorun Chorome olabilir diye düşündüm ve var olan tüm tarayıcıları denedim çözüm olmadı.
    daha sonra bilgisayarı formatladım yine sorun çözülmedi.
    fanı değiştirdim thermal macunu değiştirdim pc'nin her noktasını temizledim yine olmadı. bir kaç hafta önce windowsa bir güncelleme geldi artık youtubede de kapanmaya başladı. yeter artık deyip linux mint kurdum ama aynı sorun burada da devam ediyor kafayı yemek üzereyim konuyla ilgili bilgisi olan lütfen paylaşsın.

internetten video izlemezsem kesinlikle kapanmıyor rahat rahat kullanıyorum.
    pc'ye indirdiğim videoları izlerken de kapanmıyor. Daha dün 10 bölümlük dizi indirip izledim bir defa bile kapanmadı internetten video açtığımda 2 dakika içinea kapanıyor.

• Beberuhi78 B kullanıcısına yanıt
    PSU'ndan veya harddiskinden şüpheleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 6 Ocak 2020; 18:54:0 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.