- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tayland ( Phuket vs. Phi Phi Adası )
56 Cevap12221 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

425 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:05:50 

Arkadaşlar Merhaba,

Temmuz ayı içerisinde 1 haftalık tatil için yurt dışına gitmeyi düşünüyorum ve aklımda tayland phuket ya da phi phi adası var. Gitmiş arkadaşlar buralar hakkında bilgi verebilir mi? Turla mı gidilmeli yanlız mı gidilmeli nerelerde kalınmalı? Lüks otellere ihtiyaç var mıdır? Deneyimli arkadaşlar paylaşabilirler mi?
Bu arada bütcem 2500 - 3000 lira arası.

1780 Mesaj
5 Mayıs 2011; 18:22:09 

Ben geçen sene eylül ayında Phuket'e gittim, gidiş dönüş uçak bileti ve 10 gün otel masrafı toplam 1.000€ tuttu. Uçak biletini Doha'dan aktarmalı olarak Emirates'ten alırsan çok ucuza geliyor.

Phuket çok güzel özellikle benim gibi scuba diving yapıyorsan inanılmaz bir cennet. Phi Phi island ve diğer onlarca adaya Phuket'ten turlar var 1 saatte gidiyorsun.

Ukrayna'ya gittiğimde "hiçbir bu kadar güzel kadını bir arada görmemiştim" demiştim, Taylan'da gidince ise "hiç bu kadar travesti ve homoyu bir arada görmemiştim" dedim. Sen de aynısını söyleyeceksin. Bir de Phukette'yken "Go Go Show"a git. Kadın vajinasından, canlı kuş, balık, jilet, 5 metrelik kurdela vs çıkartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohara -- 5 Mayıs 2011; 18:24:43 >

Ne la bu? La ne bu? Bu ne la? Ne bu la? La bu ne?

425 Mesaj
11 Mayıs 2011; 13:12:11 

bilgilerin için teşekkür ederim. Peki temmuz ayında phuket e gitme konusunda ne diyorsun. Yağmurlu deniyor. Ben denize girip güneşlenmek istiyorum yoksa gitmeyi düşünmüyorum

18 Mesaj
17 Mayıs 2011; 21:34:19 

o tarihlerde yağmura yakalanma ihtimaliniz yüksek.
kasım mart arası yüksek sezondur tayland için.

diğer sorularınıza gelince turla gitmeye gerek yok.
biletinizi alıp kendiniz gidebilirsiniz.
bütçenize göre otellerde kalabilirsiniz.phuket için söylüyorum. phi phi tarafında zaten bungalow tarzı yerlerde kalırsınız.
phukette patong beach (gece hayatının merkezi banglo road caddesi buradadır)
karon ve kata beach seçenekleri var.
samui adasını veya biraz daha sakinlik ve huzur arıyorsanız phangan adsını tavsiye edrim.

corrado driving by feeling

425 Mesaj
18 Mayıs 2011; 12:46:58 

bilgilendirmen için teşekkür ederim. Yağmur olayı en çok kafamı karıştıran şey. 7 gün boyunca sürekli yağmur mu yağıyor.bizim sonbahar gibi mi hava durumu. güneş olmuyor mu?

18 Mesaj
18 Mayıs 2011; 22:28:34 

o mevsimde gitmediğim için net bir sey diyemem.
ama zaten hava sıcak oluyor yağmur yağsada.ben bu sene martta gittim.normalde aşırı yağmur olmaması gerek.ama adalarda hava devamlı yağmurluydu..arada güneş çıkıyor.sonra bir bulut gelip sürahiden boşalırcasına yağıyor.bardaktan değil :) ama ben ondanda keyif aldım.

aşağıdaki linkte sıcaklık ve yağmur ortalamaları var.

http://www.phuket-info.com/weather.htm

2750 Mesaj
19 Mayıs 2011; 17:34:16 

Muhabbetinizi bölmüş gibi olmiyim, ama 1000euroya nasıl çıkardınız 10günlük tatili?

Uçak bileti 500 euro desen,
500euroya da otel yeme içme + diğer harcamalar yeter mi?

Orada ne yenir ne içilir? böcek yılan hariç yani...

33 Mesaj
19 Mayıs 2011; 21:45:10 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenilketenuri -- 28 Nisan 2012; 21:40:32 >

16 Mesaj
20 Mayıs 2011; 15:43:47 

mesajimi tayland basligina tasidim kusura bakmayin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avrora -- 20 Mayıs 2011; 18:52:28 >

425 Mesaj
20 Mayıs 2011; 17:45:46 

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

18 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:37:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Muhabbetinizi bölmüş gibi olmiyim, ama 1000euroya nasıl çıkardınız 10günlük tatili?

Uçak bileti 500 euro desen,
500euroya da otel yeme içme + diğer harcamalar yeter mi?

Orada ne yenir ne içilir? böcek yılan hariç yani...

yapacağınız harcamalara göre değişiklik göstersede- tabi birde kazıklanma kazıklanmama durumları turistin olduğu her yerde var- 500 avro 10 gün için fazlasıyla yeter.artabilirde.
ama her gece bir yerlerde takılır ve taylandlı kızlarda size takılırsa yetmeyebilirde :)

adalarda geceliği 10 dolara ahsap bungalow bulma şansınız var.otellerdede çok ucuza konaklayabilirsiniz.orada burdaki gibi her şey dahil sistem yok.ya sadece kahvaltı yada sadece konaklama.turistin koluna renkli kelepçeyi geçirmiyorlar.özellikle adlarda ;kaldığın değil diğer otelin sezlongunda yat veya ne bileyim havuzuna gir. karışan eden yok.niye geldin niye gittin yok.burada dışardan su getir yasak.

yemekte çok ucuz.ben genelde sokaklardan beslenirim-büyük şehirlerde-adalardada yerine göre seçenek bol.otellerinkide ucuz.bu sefer gittiğim adada 5 günde kahvaltısı, suyu ,akşam yemeği ,dondurması, sodası toplam 60 tl mı ne ödedim.

ne yenir.
genelde insanların aklına börtü böcek geliyor ama tayland çok güzel bir mutfak kültürüne sahip.
börtü böcek çin mahallelerinde veya bazı kamboçyalılar yiyor o sebeble azda olsa seyyar görebilirsinz.
çorbaları çok güzel ben genelde sebze ve hindistan cevizi çorbası içtim. yalnız çok acı oluyor acısız isteyin.
ped thai deikleri her yerde ulaçşabileceğiniz yemekleri var.
pirinç var balık var.tropikal meyveler var.bunları soakata çok ucuza bulabilirsiniz.hijyen düşünmeyim belki çok çok lüks yerlerde hijyenık kurallar vardır .ama yıyın yani ucuz ve lezzetli. :)

18 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:43:03 

quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
okursanız azda olsa fikir verir.
merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım

33 Mesaj
20 Mayıs 2011; 23:27:35 

quote:

Orijinalden alıntı: corrado41

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
okursanız azda olsa fikir verir.
merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım

çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.aralık ayında kısmet olursa gidecem yaz sonrası araştırmalarımı yapacam.şimdiden yer imlerine ekledim linki

425 Mesaj
21 Mayıs 2011; 11:38:44 

bende çok kararsızım temmuz ortasında gitme konusunda.yağmur beni birden soğuttu.

2 Mesaj
29 Mayıs 2011; 17:45:24 

BEN İŞİM NEDENİYLE İZNİMİ TEMMUZDA KULLANIYORUM BENİM DE AKLIMDA HAVA İLE İLGİLİ SORU İŞARETLERİ VARDI AMA TEMMUZDA GİDEN ARKADAŞLARIM VAR ONLARA SORDUM EVET ARADA YAĞMUR YAĞIYORMUŞ AMA BURDAKİ GİBİ DÜŞÜNME DEDİLER... YANİ BURDA NEDİR HAVA KAPALIYSA KAPALIDIR YAĞAR AZ DA OLSA AMA GÜN TAMAMEN FELÇ OLUR... ORDA YARIM SAAT DEĞİL BARDAKTAN İTFAİYE HORTUMUNDAN ÇIKAR GİBİ YAĞIP SONRA BİRDEN KESİLİP GÜNEŞ AÇIYORMUŞ...

KAFAMDAKİ SORU ASLINDA TURLA MI YOKSA KENDİM Mİ ONA KARAR VEREMEDİM... TURLAR NEDENSE TEMMUZDA HEP MAX 7 GECE VE YA BANGOK+PATTAYA YA DA BANGKOK+ PHUKET ... BEN İSE BANGKOK+PATTAYA+ PHUKET 3 ER GÜNDEN YAKLALŞIK 9-10 GÜNLÜK BİRŞEY İSTİYORUM AMA BU ŞEKİLDE PEK TUR YOK... EN İYİ BULDUĞUM TUR BANGKOK(2) + PATTAYA(5) 7 GECE KAHVALTI DAHİL 600 EURO...

ASLINDA OTEL FİYATLARINA VE BANGKOK-PHUKET ARASI UÇAK BİLETLERİNE BAKTIM KENDİN DE GİTSEN AŞAĞI YUKARI AYNI PARAYAI VERİYOSUN YANİ FAZLA VERMİOSUN TURDAN ARTI TURA GÖRE DEĞİL KENDİ İSTEDİĞİN GİBİ PLAN YAPABİLİOSUN...

2 ARKADAŞ GİTCEZ İKİMİZDE DE İNGİLİZCE İYİ SEVİYEDE O KONUDA PROBLEM YOK

TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN BANGKOK (3) PATTAYA (3) PHUKET (3) TUR DÜŞÜNCEM HAKKINDA YORUM BEKLİYORUM...
TEŞEKKÜRLER...

117 Mesaj
3 Haziran 2011; 3:53:28 

Bende temmuz veya ağustos ayında 20-25 gün arası kalmalığına gitmeyi düşünüyorum. Özgür takılmak için tur ile değil yanlız başıma gideceğim (not: 25-30 yaş arası yol arkadaşı olabilir bu frumdan)

neyse benim sormak istediğim ben pattya ve pukete gideceğim. ilk önce hangisine gidilmeli ve pattyadan phukete mi gidiş-dönüş mantıklı yoksa tersi mi? (finali bankok havaalanı olacağı için)

19 Mesaj
17 Şubat 2012; 15:11:29 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheriff1986 -- 5 Eylül 2012; 11:44:58 >

19 Mesaj
17 Şubat 2012; 15:15:52 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheriff1986 -- 5 Eylül 2012; 11:44:27 >

8 Mesaj
17 Şubat 2012; 16:22:54 

3.000 Tele :) Tavsiye ederim tek kişi için ideal bir fiyat
Hotel Rezervasyonunu ve Uçak Rezerve'yi intenetten yapıyorsan rahatsın :)
gelelim şimdi Pattaya'yı tercih ederim
15 günlük tatil düşünelim biz 7 gün Bankok'ta kalalım :) Aç kalmazsın ama Türk Mutfağındakileride bulamazsın Acıdırlar FastFood Şehirde En pahalı yiyecek çeşidi ama gözünde büyütme pahalı dediğim 1 2 tl oynuyor :)
Noodle'da yiyebilirsin Sokaklarda Tavsiye etmiyoruz pek ama gönlün rahatlığıyla yemek istiyorsan sokakta Meyve Ye Seçtiğin Meyveleri tabakta kesilmiş şekilde sunuyorlar :) Akşam Yemeğini 8 Tl Ye filan denk getirebilirsin :)
Balık Ürünleride güzel İnternette Araştırabilirsin.
Eğer Daha Detaylı bilgi istiyorsan Facebook Sayfamda . Hemen Aşağıda

[font="Verdana"]Tayland Meraklıları

71 Mesaj
21 Şubat 2012; 12:37:24 

bende balık tutmak için gitmek istiyorum phuket'e, bu konuda bilgisi olan varmı?

10 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:07:57 

Merhaba arkadaşlar. Ben geçen yıl şubatta tur ile 2 gün Bangkok 5 gün Pattaya olmak üzere gittim. Fakat bu yıl mart sonu Nisan başı 9-10 gün olarak yalnız gideceğim. Kafa dengi arkadaşlar olursa birlikte de gidebiliriz. Kendi turumuzu kendimiz yapacağız yani. İlgilenen arkadaşlarla detayları görüşürüz.

461 Mesaj
28 Şubat 2012; 3:34:32 

quote:

Orijinalden alıntı: odrin79

Merhaba arkadaşlar. Ben geçen yıl şubatta tur ile 2 gün Bangkok 5 gün Pattaya olmak üzere gittim. Fakat bu yıl mart sonu Nisan başı 9-10 gün olarak yalnız gideceğim. Kafa dengi arkadaşlar olursa birlikte de gidebiliriz. Kendi turumuzu kendimiz yapacağız yani. İlgilenen arkadaşlarla detayları görüşürüz.

Hocam yaşınız kaç acaba? teşekkürler^^

10 Mesaj
28 Şubat 2012; 11:28:29 

yaş 40 niçin sordunuz?

461 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:44:28 

quote:

Orijinalden alıntı: odrin79

yaş 40 niçin sordunuz?

Hocam bende gitmek istiyorumda yaşıma yakın arkadaşlarla gitmek daha iyi olur diye düşündüm, 20 yaş altı arkadaşlarla gitmek istemem...Bende düşünüyorum gitmeyi...

10 Mesaj
29 Şubat 2012; 11:02:21 

ok. biz şu an 2 kişi olduk. diger arkadaş da 27 yaşında. tarih de 30 mart gibi olacak. Sana da uyarsa MSN= odrin79 sonra tel. ile de detayları konuşuruz.

10 Mesaj
29 Şubat 2012; 11:05:08 

pardon unnuttum sizin yaşınız kaçtı acaba?

117 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:53:44 

tayland turu +1

1667 Mesaj
23 Nisan 2012; 22:22:32 

buraya birdaha bakıyım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

488 Mesaj
26 Nisan 2012; 0:27:44 

ben balayı için 3 haziran da bangkok a bilet aldım ama oradan gideceğim adayı henüz belirlemediğim için henüz başka birşey yapmadım. Muhtemelen samui adasına gideceğim. Hem ordan da pha ngan adasına full moon party e katılırım diye düşünüyorum.

Samui de otel tavsiye eden olursa sevinirim

1003 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:07:17 

bende balayı için bangkok (2 gün) - samui (3 gün) ve phuket (4 gün) düşünüyorum arkadaşlar..
ana rota zaten istanbul-bangkok gidiş dönüş olacak..
bangkok - samui ve phuket arasındaki güzergah nasıl olmalı buralar arasındaki ulaşım nasıldır ?
acenta dan buralar arasında uçuş fiyatları aldım ancak daha ucuza yerinden de bulunabileceğini söylediler..
bilen arkadaşlar yardım edebilir mi ??

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Ipad Mini Retina 16 GB WiFi * LG G3 32Gb Titanium ***
***LOGITECH Z-906 5+1 500W THX * LG Pg60g Projeksiyon * LG Nb3530a SoundBar ***

5 Mesaj
27 Nisan 2012; 9:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: rueta

bende balayı için bangkok (2 gün) - samui (3 gün) ve phuket (4 gün) düşünüyorum arkadaşlar..
ana rota zaten istanbul-bangkok gidiş dönüş olacak..
bangkok - samui ve phuket arasındaki güzergah nasıl olmalı buralar arasındaki ulaşım nasıldır ?
acenta dan buralar arasında uçuş fiyatları aldım ancak daha ucuza yerinden de bulunabileceğini söylediler..
bilen arkadaşlar yardım edebilir mi ??

Merhaba;

5 Mayıs akşamı itibariyle sizin planınızın birebir aynısını gerçekleştireceğim kısmetse.

Bütün uçak bileti ve otelleri kendim aldım ve açıkçası gidecek olanlarada kendilerinin almasını tavsiye ederim.

Şu an için ilgili sitelerden kontrol ettiğimde bölgeler sürekli fırtınalı yağmurlu olarak görünüyor. Sonradan böyle bir sürpriz üzecekse gitmeden bunu iyi bir araştırın derim.

Hotel rezervasyonları için agoda, expedia ve booking com

uçak biletleri için thai airways ve air asia kullanabilirsiniz.

ben 1 gece bangkok central park centara hotel

3 gece samui sareeraya villa &suit
4 gece phuket hilton arcadia da kalacağım.

samuiden phukete direk uçuş var. genelde bilinmiyor bu bende araştırdıkça öğrendim.

2750 Mesaj
27 Nisan 2012; 10:05:45 

quote:

Orijinalden alıntı: servet1903

Merhaba;

5 Mayıs akşamı itibariyle sizin planınızın birebir aynısını gerçekleştireceğim kısmetse.

Bütün uçak bileti ve otelleri kendim aldım ve açıkçası gidecek olanlarada kendilerinin almasını tavsiye ederim.

Şu an için ilgili sitelerden kontrol ettiğimde bölgeler sürekli fırtınalı yağmurlu olarak görünüyor. Sonradan böyle bir sürpriz üzecekse gitmeden bunu iyi bir araştırın derim.

samuiden phukete direk uçuş var. genelde bilinmiyor bu bende araştırdıkça öğrendim.

Toplam maliyet kaça patladı ayıptır sorması? uçak + oteller?

1003 Mesaj
27 Nisan 2012; 10:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: servet1903

Merhaba;

hocam ben kısmetse kasımın son haftası gideceğim, o mevsimde ani ve kısa süreli muson yağmurları olabiliyormuş sadece..
malum düğün, ev telaşeleri vs arada kaynamasın zaman bulamam belki diye şimdiden ayarlamak istiyorum hani herşey net olsuni dursun bir köşede ve balayı düşünmeyelim bir de :)
evet planlarımız tamamen aynıymış, bu anlamda gidip geldikten sonra görüşlerinizi vs. aktarabilirseniz çok ama çok memnun olurum.. hatta kaldığınız otellerden memnun kalırsanız macera aramaya gerek yok bende aynı otelleri alayım :)
istanbul - bangkok uçuşunuzu nereden aldınız acaba ?
thai airways ve air asia' ı sadece bangkok - samui ve phuket arası için mi tavsiye ettiniz ??

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Ipad Mini Retina 16 GB WiFi * LG G3 32Gb Titanium ***

5 Mesaj
27 Nisan 2012; 12:58:38 

Merhaba;

İstanbul bangkok uçuşunu millerle aldım ve para ödemedim.

Bangkok samui - samui phuket uçuşları için bangkok airways. bu uçuşlar tek yön ortalama 60 -70 dolar kişi başı

phuket bangkok için air asia bu havayolu biraz daha ucuz 50 dolar gibi bir şey kişi başı

Otel fiyatlarına gelince. Ben gerçekten en iyilerini almaya çalıştım. Ülkemize kıyasla burası baya bir ucuz

bangkoktaki otelin günlüğü 2 kişi 250 tl

samuideki 2 kişi günlüğü 400 tl ( burası en pahalısı gözüksede odalar 80metrekare jakuzili özel havuzlu v.s ) www.sareeraya.com

phuketteki hilton 2 kişi günlüğü 210 tl ( seaview suite )

döndüğümde izlenimleri iletirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet1903 -- 27 Nisan 2012; 13:00:22 >

1003 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:32:36 

quote:

Bangkok samui - samui phuket uçuşları için bangkok airways. bu uçuşlar tek yön ortalama 60 -70 dolar kişi başı

phuket bangkok için air asia bu havayolu biraz daha ucuz 50 dolar gibi bir şey kişi başı

hocam phuket - bangkok için air asia tamamdır, bangkok - samui için bangkok airways de tamam ancak samui - phuket uçuşunu bulamadım kendi sitelerinde :S
yanlış mı bakıyorum acaba..

689 Mesaj
28 Nisan 2012; 1:06:43 

quote:

Orijinalden alıntı: rueta

hocam phuket - bangkok için air asia tamamdır, bangkok - samui için bangkok airways de tamam ancak samui - phuket uçuşunu bulamadım kendi sitelerinde :S
yanlış mı bakıyorum acaba..

Bangkok Air'in sitesinde sorun var Expedia'dan deneyebilirsiniz tek yon Koh Samui-Phuket 99 dolar.

Samui'ye bir turlu gidemedim kismet olmadi, Guneydogu Asya'ya gittigimde bir dahaki sefere yani ugramayi planliyorum.

MBP Retina 13" 2.6 GHz 256 GB SSD ~ iPhone 6 128 GB Space Gray ~ LG G3 (F400S) Black ~ iPad mini 32 GB LTE Black ~ XiaoMi Box

1003 Mesaj
28 Nisan 2012; 10:28:01 

@trineux

teşekkürler hocam evet buldum expedia' da :)

edit: arkadaşlar booking.com dan olsun agoda.com dan olsun mesela son fiyatı görmek için otel seçiyorum oda sayısı seçiyorum (1) olarak, konaklanacak gece sayısı giriyorum mesela (1).. ama kişi sayısı seçemiyorum.. sanırım sadece oda fiyatı bu.. 2 kişi için de 1 kişi içinde gecelik fiyat bu fiyat mı yani ?? buralardan ilk kez rezervasyon yapıcam tecrübesizim :)

Sea Pearl Villas Resort
Check-in: 24 Kasım 2012 Cumartesi
Check-out: 25 Kasım 2012 Pazar
Detaylar: 1 gece, 1 oda, en fazla 2 kişi.
En İyi Fiyat Garantisi

Oda
THB 6496.26
KDV (7%) dahil
THB 503.74
Hizmet bedeli (10%) dahil
THB 700
Toplam ücret:
TL 441.22 THB 7700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 28 Nisan 2012; 11:34:50 >

689 Mesaj
28 Nisan 2012; 13:23:32 

@rueta, dostum detaylar kisminda "en fazla 2 kişi" olarak belirtilmis. Yurtdisinda bizimki gibi her sey dahil sistem olmadigindan, ha 1 kisi kalmissin ha 2 kisi kalmissin tek odada pek fiyat olarak farketmiyor.

Bu arada, expedia'ya da bakabilirsin otel icin. Gitmek istedigin otelin fiyatlarini, sitelerin hepsinden karsilastir fiyatlarda bazen oynamalar olabiliyor, ozellikle expedia-agoda-booking.com arasinda...

Rezervasyonunu yaptiktan sonra ciktisini almayi kesinlikle unutma, nedense Tayland'da hep bu ciktiyi istiyorlar benden otele check-in olurken, baska ulkelerde pek karsilasmadigim bir durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trineux -- 28 Nisan 2012; 13:33:36 >

MBP Retina 13" 2.6 GHz 256 GB SSD ~ iPhone 6 128 GB Space Gray ~ LG G3 (F400S) Black ~ iPad mini 32 GB LTE Black ~ XiaoMi Box

1667 Mesaj
29 Nisan 2012; 0:58:01 

hocam bilet fiyatları ne öle ya kişi başı gidiş dönüş 800 euro buluo ya valla tatil uçaktan ucuz hay bn böle şeyin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1003 Mesaj
30 Nisan 2012; 8:26:12 

@trineux

bilgiler için teşlekkrler hocam arada pm den rahatsız edebilirim bu konuda :)

@26_____

evet maalesef esas maliyet uçak fiyatları(imiş) öğrenmiş olduk

30 Mesaj
3 Mayıs 2012; 10:27:02 

Arkadaşlar Tayland'la ilgili detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz..

Tayland :)

10126 Mesaj
6 Mayıs 2012; 16:34:22 

Benimde yakın bir zamanda gitmeyi planladığım bir ülke gitmiş olan arkadaşlar olumlu olumsuz tecrübelerini yazarlarsa bizde bilgilenelim tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 6 Mayıs 2012; 16:35:23 >

''Hayatı Şişede Görenler''

4 Mesaj
9 Mayıs 2012; 12:58:01 

En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.

10126 Mesaj
9 Mayıs 2012; 15:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: volkanbu

En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.

Peki hocam ucuz ucak bileti nerden bulabiliriz malum otarafa ucak biletleri epey yuksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:20:02 

arkadaşlar geçen sene planlamıştım olmadı bu temmuza kısmetmiş :) ucuz bilet soranlar... Turkmenistan havayolları... aşkabat aktarmalı... 611 dolar gidiş dönüş.. Bilginize...

10126 Mesaj
10 Mayıs 2012; 16:52:32 

quote:

Orijinalden alıntı: cemadrian35

arkadaşlar geçen sene planlamıştım olmadı bu temmuza kısmetmiş :) ucuz bilet soranlar... Turkmenistan havayolları... aşkabat aktarmalı... 611 dolar gidiş dönüş.. Bilginize...

Vay be baya uygunmus iyi yolculuklar

68 Mesaj
11 Mayıs 2012; 17:26:05 

bende 2 ay önce taylanddaydım. gerçekten güzel bir , bir kere farklı bir kültür görüyorsunuz , insanlar cok sıcakkanlı ve hep gülümser bir tavırları var . güvenlik olarak çok güvenilir bir ülkedir ." deniz , kum , güneş ve kızlar " bütünlemesinin karsılığını verir tam manasıyla :) tavsiyem çok eşya almayın yanınıza farklı noktalara gidicekseniz. ayrıca orda otellerde cok uygun fiyata camasırlarınızı yıkatabilirsiniz , yanlıs hatırlamıyorsam kilosu 3-4 tl ye geliyordu. ben bangkok ,pattaya , phuket yakınında patong ve phi phi adasına gittim. phi phi adasına gitmenizide mutlaka tavsiye ederim 2 veya 3 gece yeterlidir , cılgın plaj partileri olur ve dünya ordadır. birde gidebiliyorsanız thy ile gidin gerçekten farkediyor. giderken direk uçuşla 8.30 saatte indik bangkok havalimanına , dönüşte benim comfort class tı birde güzel bir sürprizle karsılastım saolsunlar benim uçuşu upgrade etmişler ve business olarak geldim :D ama böyle bir olay gerçekten yok , ikramda sınır tanımıyorsunuz :)) anlatmakla olucak birşey değil umarım herkese hayatında 1 kere nasip olur business uzun uçuş yapmak thy ile :))

106 Mesaj
14 Mayıs 2012; 7:02:35 

Tatil beklentiniz, deniz, kum, plajlar, doğa ve gece hayatıysa bunu en güzel karşılayacak yer Phukettir. Birbirinden güzel plajları keşfedilmeye değer.

Koh Phi Phi ise doğru bir alternatif olabilir. Phi Phi çevresindeki tekne turları inanılmaz güzeldir. Kasaba ise küçük ve kalabalıktır. Gece kasabanın iki yanında olan plajlarda ateş showları, danslar ve kumalr üzerinde dans partileri düzenleniyor. Genç sırtçantalı gezginlerin tam anlamıyla dağıttığı yerdir. Önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

İster Phukete, ister Koh Phi Phi'ye gidin ancak Phang Nga National Park'a düzenlenen tekne turlarına bir gününüzü ayırmayı unutmayın (James Bond Adası)
James Bond Adası: Ao Phang Nga National Park

Ayırdığnız bütçe yeter de artar bile diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxmajestic -- 14 Mayıs 2012; 7:05:42 >

www.yoldaolmak.com
www.facebook.com/YoldaOlmak
https://twitter.com/#!/maxmajestic

314 Mesaj
4 Ağustos 2012; 17:50:21 

phuket e gitmek isteyen sınırlı bütçeli arkadaşlar için bir önerim var.http://www.sabaideepatong.com/Ana_Sayfa.html.sahibi türk.niyazi bey.size her konuda yardımcı olur.eşi tay lı.döner,türk kahvaltısı da var.not.phukette toplam 100-150 gün kaldım.bu otelde toplam 3 gece kaldım,o da kız arkadaşım arıza çıkartınca gece 2-3 de gidiyorum.sabah hatun geliyor,9-10 da sulh halinde otelimize dönüyorduk.ben daha düşük seviyeli bir guesthousede kalıyorum ve tüpüm,tencerem tavam,kuşburnu ve diğer çaylarım,rakı stoklarım,bütün giyim eşyalarım, toplam sekiz valiz,benim otelin deposunda.devamlı bir odam var.gitmeden bir ay evvel telefon ediyorum.geleceğim gün odam temizlenip eşyalarım yerleşiyordu,

bildiğim tek şey,hiçbir şey bilmediğim.

10126 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: sahrı

phuket e gitmek isteyen sınırlı bütçeli arkadaşlar için bir önerim var.http://www.sabaideepatong.com/Ana_Sayfa.html.sahibi türk.niyazi bey.size her konuda yardımcı olur.eşi tay lı.döner,türk kahvaltısı da var.not.phukette toplam 100-150 gün kaldım.bu otelde toplam 3 gece kaldım,o da kız arkadaşım arıza çıkartınca gece 2-3 de gidiyorum.sabah hatun geliyor,9-10 da sulh halinde otelimize dönüyorduk.ben daha düşük seviyeli bir guesthousede kalıyorum ve tüpüm,tencerem tavam,kuşburnu ve diğer çaylarım,rakı stoklarım,bütün giyim eşyalarım, toplam sekiz valiz,benim otelin deposunda.devamlı bir odam var.gitmeden bir ay evvel telefon ediyorum.geleceğim gün odam temizlenip eşyalarım yerleşiyordu,

Bu mekanın sahibi Türk mü ?

1 Mesaj
17 Ağustos 2012; 2:16:06 

slmlar... ben kasım 7 de malesia hava yolları ile phukete uçuyorum, bi arkadaşımla gidecektim ama arkadaş iptal etmek zorunda kaldı... halbuki oteli bile ayarlayıp ödemesini yapmıştık...eğer bu tarihlerde gitmek isteyen arkadaşlar varsa benle irtibata geçebilirler ( yanlız yanlış düşünmeyin tek gitmek sıkıcı olur diye düşünüyorum ) hatta otel konusundada yarcı olabilirim...irtibat hamdierdogan@windowslive.com

314 Mesaj
21 Eylül 2012; 14:13:43 

evet,türk,

10126 Mesaj
21 Eylül 2012; 14:17:41 

Bana pm den bi fiyat listesi gonderme sansin varmi ?

314 Mesaj
21 Eylül 2012; 17:39:52 

2032 Mesaj
21 Eylül 2012; 17:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Bana pm den bi fiyat listesi gonderme sansin varmi ?

fiyatlar sitesinde yazıyo.

http://www.sabaideepatong.com/Odalar_Resimler.html

Paradigm Monitor 11 + Onkyo TX-NR3007 + Pioneer 5080XA
Canon 550d + Canon EF 70-200mm f/4L USM + Canon 50mm 1.8 II + Tamron 17-50mm f/2.8

25 Mesaj
25 Eylül 2012; 20:25:18