Şimdi Ara

Tayland ( Phuket vs. Phi Phi Adası )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
21.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Temmuz ayı içerisinde 1 haftalık tatil için yurt dışına gitmeyi düşünüyorum ve aklımda tayland phuket ya da phi phi adası var. Gitmiş arkadaşlar buralar hakkında bilgi verebilir mi? Turla mı gidilmeli yanlız mı gidilmeli nerelerde kalınmalı? Lüks otellere ihtiyaç var mıdır? Deneyimli arkadaşlar paylaşabilirler mi?
    Bu arada bütcem 2500 - 3000 lira arası.

• Ben geçen sene eylül ayında Phuket'e gittim, gidiş dönüş uçak bileti ve 10 gün otel masrafı toplam 1.000€ tuttu. Uçak biletini Doha'dan aktarmalı olarak Emirates'ten alırsan çok ucuza geliyor.

Phuket çok güzel özellikle benim gibi scuba diving yapıyorsan inanılmaz bir cennet. Phi Phi island ve diğer onlarca adaya Phuket'ten turlar var 1 saatte gidiyorsun.

Ukrayna'ya gittiğimde "hiçbir bu kadar güzel kadını bir arada görmemiştim" demiştim, Taylan'da gidince ise "hiç bu kadar travesti ve homoyu bir arada görmemiştim" dedim. Sen de aynısını söyleyeceksin. Bir de Phukette'yken "Go Go Show"a git. Kadın vajinasından, canlı kuş, balık, jilet, 5 metrelik kurdela vs çıkartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohara -- 5 Mayıs 2011; 18:24:43 >

• bilgilerin için teşekkür ederim. Peki temmuz ayında phuket e gitme konusunda ne diyorsun. Yağmurlu deniyor. Ben denize girip güneşlenmek istiyorum yoksa gitmeyi düşünmüyorum
  • o tarihlerde yağmura yakalanma ihtimaliniz yüksek.
    kasım mart arası yüksek sezondur tayland için.

diğer sorularınıza gelince turla gitmeye gerek yok.
    biletinizi alıp kendiniz gidebilirsiniz.
    bütçenize göre otellerde kalabilirsiniz.phuket için söylüyorum. phi phi tarafında zaten bungalow tarzı yerlerde kalırsınız.
    phukette patong beach (gece hayatının merkezi banglo road caddesi buradadır)
    karon ve kata beach seçenekleri var.
    samui adasını veya biraz daha sakinlik ve huzur arıyorsanız phangan adsını tavsiye edrim.
  • bilgilendirmen için teşekkür ederim. Yağmur olayı en çok kafamı karıştıran şey. 7 gün boyunca sürekli yağmur mu yağıyor.bizim sonbahar gibi mi hava durumu. güneş olmuyor mu?
  • o mevsimde gitmediğim için net bir sey diyemem.
    ama zaten hava sıcak oluyor yağmur yağsada.ben bu sene martta gittim.normalde aşırı yağmur olmaması gerek.ama adalarda hava devamlı yağmurluydu..arada güneş çıkıyor.sonra bir bulut gelip sürahiden boşalırcasına yağıyor.bardaktan değil :) ama ben ondanda keyif aldım.

aşağıdaki linkte sıcaklık ve yağmur ortalamaları var.

http://www.phuket-info.com/weather.htm
  • Muhabbetinizi bölmüş gibi olmiyim, ama 1000euroya nasıl çıkardınız 10günlük tatili?

Uçak bileti 500 euro desen,
    500euroya da otel yeme içme + diğer harcamalar yeter mi?

Orada ne yenir ne içilir? böcek yılan hariç yani...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenilketenuri -- 28 Nisan 2012; 21:40:32 >
  • mesajimi tayland basligina tasidim kusura bakmayin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avrora -- 20 Mayıs 2011; 18:52:28 >
  • bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Muhabbetinizi bölmüş gibi olmiyim, ama 1000euroya nasıl çıkardınız 10günlük tatili?

Uçak bileti 500 euro desen,
    500euroya da otel yeme içme + diğer harcamalar yeter mi?

Orada ne yenir ne içilir? böcek yılan hariç yani...

yapacağınız harcamalara göre değişiklik göstersede- tabi birde kazıklanma kazıklanmama durumları turistin olduğu her yerde var- 500 avro 10 gün için fazlasıyla yeter.artabilirde.
    ama her gece bir yerlerde takılır ve taylandlı kızlarda size takılırsa yetmeyebilirde :)

adalarda geceliği 10 dolara ahsap bungalow bulma şansınız var.otellerdede çok ucuza konaklayabilirsiniz.orada burdaki gibi her şey dahil sistem yok.ya sadece kahvaltı yada sadece konaklama.turistin koluna renkli kelepçeyi geçirmiyorlar.özellikle adlarda ;kaldığın değil diğer otelin sezlongunda yat veya ne bileyim havuzuna gir. karışan eden yok.niye geldin niye gittin yok.burada dışardan su getir yasak.

yemekte çok ucuz.ben genelde sokaklardan beslenirim-büyük şehirlerde-adalardada yerine göre seçenek bol.otellerinkide ucuz.bu sefer gittiğim adada 5 günde kahvaltısı, suyu ,akşam yemeği ,dondurması, sodası toplam 60 tl mı ne ödedim.

ne yenir.
    genelde insanların aklına börtü böcek geliyor ama tayland çok güzel bir mutfak kültürüne sahip.
    börtü böcek çin mahallelerinde veya bazı kamboçyalılar yiyor o sebeble azda olsa seyyar görebilirsinz.
    çorbaları çok güzel ben genelde sebze ve hindistan cevizi çorbası içtim. yalnız çok acı oluyor acısız isteyin.
    ped thai deikleri her yerde ulaçşabileceğiniz yemekleri var.
    pirinç var balık var.tropikal meyveler var.bunları soakata çok ucuza bulabilirsiniz.hijyen düşünmeyim belki çok çok lüks yerlerde hijyenık kurallar vardır .ama yıyın yani ucuz ve lezzetli. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
    okursanız azda olsa fikir verir.
    merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: corrado41

quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
    okursanız azda olsa fikir verir.
    merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım

çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.aralık ayında kısmet olursa gidecem yaz sonrası araştırmalarımı yapacam.şimdiden yer imlerine ekledim linki

• bende çok kararsızım temmuz ortasında gitme konusunda.yağmur beni birden soğuttu.
  • BEN İŞİM NEDENİYLE İZNİMİ TEMMUZDA KULLANIYORUM BENİM DE AKLIMDA HAVA İLE İLGİLİ SORU İŞARETLERİ VARDI AMA TEMMUZDA GİDEN ARKADAŞLARIM VAR ONLARA SORDUM EVET ARADA YAĞMUR YAĞIYORMUŞ AMA BURDAKİ GİBİ DÜŞÜNME DEDİLER... YANİ BURDA NEDİR HAVA KAPALIYSA KAPALIDIR YAĞAR AZ DA OLSA AMA GÜN TAMAMEN FELÇ OLUR... ORDA YARIM SAAT DEĞİL BARDAKTAN İTFAİYE HORTUMUNDAN ÇIKAR GİBİ YAĞIP SONRA BİRDEN KESİLİP GÜNEŞ AÇIYORMUŞ...

KAFAMDAKİ SORU ASLINDA TURLA MI YOKSA KENDİM Mİ ONA KARAR VEREMEDİM... TURLAR NEDENSE TEMMUZDA HEP MAX 7 GECE VE YA BANGOK+PATTAYA YA DA BANGKOK+ PHUKET ... BEN İSE BANGKOK+PATTAYA+ PHUKET 3 ER GÜNDEN YAKLALŞIK 9-10 GÜNLÜK BİRŞEY İSTİYORUM AMA BU ŞEKİLDE PEK TUR YOK... EN İYİ BULDUĞUM TUR BANGKOK(2) + PATTAYA(5) 7 GECE KAHVALTI DAHİL 600 EURO...

ASLINDA OTEL FİYATLARINA VE BANGKOK-PHUKET ARASI UÇAK BİLETLERİNE BAKTIM KENDİN DE GİTSEN AŞAĞI YUKARI AYNI PARAYAI VERİYOSUN YANİ FAZLA VERMİOSUN TURDAN ARTI TURA GÖRE DEĞİL KENDİ İSTEDİĞİN GİBİ PLAN YAPABİLİOSUN...

2 ARKADAŞ GİTCEZ İKİMİZDE DE İNGİLİZCE İYİ SEVİYEDE O KONUDA PROBLEM YOK

TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN BANGKOK (3) PATTAYA (3) PHUKET (3) TUR DÜŞÜNCEM HAKKINDA YORUM BEKLİYORUM...
    TEŞEKKÜRLER...

• Bende temmuz veya ağustos ayında 20-25 gün arası kalmalığına gitmeyi düşünüyorum. Özgür takılmak için tur ile değil yanlız başıma gideceğim (not: 25-30 yaş arası yol arkadaşı olabilir bu frumdan)

neyse benim sormak istediğim ben pattya ve pukete gideceğim. ilk önce hangisine gidilmeli ve pattyadan phukete mi gidiş-dönüş mantıklı yoksa tersi mi? (finali bankok havaalanı olacağı için)
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheriff1986 -- 5 Eylül 2012; 11:44:58 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheriff1986 -- 5 Eylül 2012; 11:44:27 >
  • 3.000 Tele :) Tavsiye ederim tek kişi için ideal bir fiyat
    Hotel Rezervasyonunu ve Uçak Rezerve'yi intenetten yapıyorsan rahatsın :)
    gelelim şimdi Pattaya'yı tercih ederim
    15 günlük tatil düşünelim biz 7 gün Bankok'ta kalalım :) Aç kalmazsın ama Türk Mutfağındakileride bulamazsın Acıdırlar FastFood Şehirde En pahalı yiyecek çeşidi ama gözünde büyütme pahalı dediğim 1 2 tl oynuyor :)
    Noodle'da yiyebilirsin Sokaklarda Tavsiye etmiyoruz pek ama gönlün rahatlığıyla yemek istiyorsan sokakta Meyve Ye Seçtiğin Meyveleri tabakta kesilmiş şekilde sunuyorlar :) Akşam Yemeğini 8 Tl Ye filan denk getirebilirsin :)
    Balık Ürünleride güzel İnternette Araştırabilirsin.
    Eğer Daha Detaylı bilgi istiyorsan Facebook Sayfamda . Hemen Aşağıda

Tayland Meraklıları

• bende balık tutmak için gitmek istiyorum phuket'e, bu konuda bilgisi olan varmı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.