Şimdi Ara

Tayland ( Phuket vs. Phi Phi Adası )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
21.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Temmuz ayı içerisinde 1 haftalık tatil için yurt dışına gitmeyi düşünüyorum ve aklımda tayland phuket ya da phi phi adası var. Gitmiş arkadaşlar buralar hakkında bilgi verebilir mi? Turla mı gidilmeli yanlız mı gidilmeli nerelerde kalınmalı? Lüks otellere ihtiyaç var mıdır? Deneyimli arkadaşlar paylaşabilirler mi?
    Bu arada bütcem 2500 - 3000 lira arası.

• o mevsimde gitmediğim için net bir sey diyemem.
    ama zaten hava sıcak oluyor yağmur yağsada.ben bu sene martta gittim.normalde aşırı yağmur olmaması gerek.ama adalarda hava devamlı yağmurluydu..arada güneş çıkıyor.sonra bir bulut gelip sürahiden boşalırcasına yağıyor.bardaktan değil :) ama ben ondanda keyif aldım.

aşağıdaki linkte sıcaklık ve yağmur ortalamaları var.

http://www.phuket-info.com/weather.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
    okursanız azda olsa fikir verir.
    merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: corrado41

quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Phuket hakkında hiçbirşey yazmaman biraz üzücü olmuş ama :)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51028.0

bu benim ilk tayland seyahatimin yol notları.
    okursanız azda olsa fikir verir.
    merak ettiğiniz bir sey olursa seve seve cevaplarım

çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık.aralık ayında kısmet olursa gidecem yaz sonrası araştırmalarımı yapacam.şimdiden yer imlerine ekledim linki

• 3.000 Tele :) Tavsiye ederim tek kişi için ideal bir fiyat
    Hotel Rezervasyonunu ve Uçak Rezerve'yi intenetten yapıyorsan rahatsın :)
    gelelim şimdi Pattaya'yı tercih ederim
    15 günlük tatil düşünelim biz 7 gün Bankok'ta kalalım :) Aç kalmazsın ama Türk Mutfağındakileride bulamazsın Acıdırlar FastFood Şehirde En pahalı yiyecek çeşidi ama gözünde büyütme pahalı dediğim 1 2 tl oynuyor :)
    Noodle'da yiyebilirsin Sokaklarda Tavsiye etmiyoruz pek ama gönlün rahatlığıyla yemek istiyorsan sokakta Meyve Ye Seçtiğin Meyveleri tabakta kesilmiş şekilde sunuyorlar :) Akşam Yemeğini 8 Tl Ye filan denk getirebilirsin :)
    Balık Ürünleride güzel İnternette Araştırabilirsin.
    Eğer Daha Detaylı bilgi istiyorsan Facebook Sayfamda . Hemen Aşağıda

Tayland Meraklıları

• Merhaba;

İstanbul bangkok uçuşunu millerle aldım ve para ödemedim.

Bangkok samui - samui phuket uçuşları için bangkok airways. bu uçuşlar tek yön ortalama 60 -70 dolar kişi başı

phuket bangkok için air asia bu havayolu biraz daha ucuz 50 dolar gibi bir şey kişi başı

Otel fiyatlarına gelince. Ben gerçekten en iyilerini almaya çalıştım. Ülkemize kıyasla burası baya bir ucuz

bangkoktaki otelin günlüğü 2 kişi 250 tl

samuideki 2 kişi günlüğü 400 tl ( burası en pahalısı gözüksede odalar 80metrekare jakuzili özel havuzlu v.s )www.sareeraya.com

phuketteki hilton 2 kişi günlüğü 210 tl ( seaview suite )

döndüğümde izlenimleri iletirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet1903 -- 27 Nisan 2012; 13:00:22 >

• Arkadaşlar Tayland'la ilgili detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz..

Tayland :)
  • En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbu

En iyi site. Tek gecerim. Guneydogu Asya'da otel ayırtacaksanız en iyi fiyatlar icin agoda.com tavsiye ederim.

Peki hocam ucuz ucak bileti nerden bulabiliriz malum otarafa ucak biletleri epey yuksek
  • Tatil beklentiniz, deniz, kum, plajlar, doğa ve gece hayatıysa bunu en güzel karşılayacak yer Phukettir. Birbirinden güzel plajları keşfedilmeye değer.

Koh Phi Phi ise doğru bir alternatif olabilir. Phi Phi çevresindeki tekne turları inanılmaz güzeldir. Kasaba ise küçük ve kalabalıktır. Gece kasabanın iki yanında olan plajlarda ateş showları, danslar ve kumalr üzerinde dans partileri düzenleniyor. Genç sırtçantalı gezginlerin tam anlamıyla dağıttığı yerdir. Önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

İster Phukete, ister Koh Phi Phi'ye gidin ancak Phang Nga National Park'a düzenlenen tekne turlarına bir gününüzü ayırmayı unutmayın (James Bond Adası)
    James Bond Adası: Ao Phang Nga National Park

Ayırdığnız bütçe yeter de artar bile diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoldaolmak -- 14 Mayıs 2012; 7:05:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Bana pm den bi fiyat listesi gonderme sansin varmi ?

fiyatlar sitesinde yazıyo.

http://www.sabaideepatong.com/Odalar_Resimler.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

quote:

Selamlar, 2 hafta önce bu otelde 5 gün kaldım. Sahibi Niyazi Bey motor, tur ve diğer konularda çok yardımcı oldu sağolsun. Guesthouse zaten beklentiniz yüksek olmasın (yani eşinizle ya da balayı gibi opsiyonlar için çok uygun değil) ama merkeze yakın (plaja 10 dk. lık yürüme mesafesinde). Kahvaltı dahil anlaşırsanız iyi olur 300 baht civarında kahvaltı alıyorlar, orası için biraz yüksek gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginkurt

quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

quote:

Selamlar, 2 hafta önce bu otelde 5 gün kaldım. Sahibi Niyazi Bey motor, tur ve diğer konularda çok yardımcı oldu sağolsun. Guesthouse zaten beklentiniz yüksek olmasın (yani eşinizle ya da balayı gibi opsiyonlar için çok uygun değil) ama merkeze yakın (plaja 10 dk. lık yürüme mesafesinde). Kahvaltı dahil anlaşırsanız iyi olur 300 baht civarında kahvaltı alıyorlar, orası için biraz yüksek gelebilir.

300 baht Tayland'da kahvaltı için pahalı .. Ben giderken kahvaltılık ve konserve götürmeyi düşünüyorum :) Daha önce gittiğimde rahat etmiştim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.