- x
HONDA PCX 125 HAKKINDA
84 Cevap31777 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

146 Mesaj
5 Mayıs 2011; 15:08:03 

arkadaşlar honda pcx kullananlara sesleniyorum; motor hakkında bildiklerinizi burada paylaşırsanız çok sevinirim..

2264 Mesaj
5 Mayıs 2011; 15:37:46 

Motor daha yeni olduğu için bilgi verebileceklerini sanmıyorum.Bayiye gidip satın alırsanız ağustos sonu teslim edeceklerdir size..

Renault Fluence 1.5 dCi 110 Hp EDC - Extreme Edition -

146 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:43:50 

istanbul içinde bildiğiniz iyi bir honda motorsiklet bayii varmı ??

1575 Mesaj
5 Mayıs 2011; 18:10:15 

şu anda türkiye satışı gelmedi bu motosikletin henüz kullanan yok yani
ancak taylandda vs bol bol varmış sokaklarda
inceleme videolarında 2.2 litrelik yakıt tüketimi deniyor ki bu bir scooter için oldukça iyi

ayrıca bir forumda taylanddan bir arkadaş şöyle bir yorum yapmıştı paylaşayım

quote:

Arkadaslar ben thaıland da motosıklet kıralama ısı yapıyorum.motorlarımın ıcınde 5 adet honda pcx var.2010 agustosunda aldım.yumusak suspansıyonlu dengelı,kıvrak cevık bır motor...turkıyeye geldımı bılmem..ancak bu aletler japon malıdegıldır.fabrıkası burda ve burada uretılıyor.kalıtesı gayet ıyı.125cc su sogutmalı sorunsuz bır motoru var.gayet hızlı ve atık.son derece memnunum..ancak 7000-8000 km sonra kalkıslarda tıtreme sorunu basgosterdı.hepsınde aynı sorunu yasadık.ancak garantı suresı dolmadıgı ıcın,honda servısı varyator balatasını degıstırdı ve sorun duzeldı.onun dısında hıcbır sorun yasamadık sımdıye degın.burada satıs fıyatı(plaka sıgorta dahıl)86.000 thb buda yaklasık 2150 euro..turkıyede satıs fıyatı ne olur bılmem...sıyah,kırmızı,beyaz,gumus,altın, renklerı ıle satısa sunulmakta...bılgınıze saygılar selamlar

Kaynak: http://www.motosiklet.n...im-2.html#ixzz1LUVK8yBD

146 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:20:12 

teşekkürler dostum yardımların için. bugün pazarbaşı hondayı aradım pcx fiyatını ve nezaman geleceğini sordum ; mayısın 20 sinde ve plaka dahil 5.300 tl değerinde satılacağını söyledi.. bende bu parayı buna vereceğime honda ps 150i almamın daha mantıklı olduğu kanaatine vardım.. sizce ???

1788 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:52:45 

klasik honda taktiği baktılar model tutacak daha gelmeden ufaktan zammı koymuşlar. pcx 125 teknolojik olarak daha iyi. ps 150i daha kalıplıdır. bana göre pcx modeli gelsin bayiye ikisinide görün test edin ondan sonra karar verin.

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

1575 Mesaj
5 Mayıs 2011; 22:34:09 

eğer fiyat performans olarak düşünürsen ps 150i iyidir
start/stop özelliğinin uzun süreli dur kalk yapmayacaksan yüksek etkisi olmayacaktır
ayrıca ps150i daha yüksek beygir gücüne sahip ve daha kalıplı

ancak pcx daha güzel gösterişli ve sportif ayrıca çok bir performans eksiği yok ps150i den

yani @cool111 arkadaşımın dediği gibi gidip görüp test edince anlayacaksın hangisini istediğini

146 Mesaj
6 Mayıs 2011; 8:50:29 

SORUN PS 150 DE ARKADAŞLAR HİÇ BİR BAYİDE BULAMIYORUM BU MOTORU.. SANKİ ÜRETİMDEN KALKMIŞ GİBİ..

1024 Mesaj
6 Mayıs 2011; 15:17:01 

PCX almaya zorlamak için ortalığa çıkartmıyorlar gibi PS150'yi

AMD Phenom X4 9550/Thermaltake BigTyp 120VX - - GIGABYTE GA-MA-770-DS3 - - 2x2 GB DDR2 1066 Mhz Kingston Black Edition - - 320 + 320 + 80 GB 7200 Rmp Western Dijital - - ATi Radeon HD4850- - Cooler Master 400Watt Power Supply - - Cooler Master ELite

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ekim 2011; 23:59:45 

bir scooter motora bu kadar para verilmez 5.500 az para deil bende scooter alcam

kymco süper 8
kymco Agility 125cc
keeway arn 150cc
honda spacy 110

bu motorların arasında kaldım bakalım alcağım günüsü en uygununu kendim seçicem ama en ağır kymco süper 8 basıyor... 2. sırada ise keeway ARN 150 geliyor

benim için motor seçiminde önemli olan maddeler şöle
1. tipi yerinde olcak
2. yakıtı az olcak
3. arıza problem açmaycak
4. zarar ettirmeyecek bi model marka olcak
5. 2 kişi taşıyabilcek kapasitede olcak
6. vitessiz scooter olcak

bu maddeler benim için çok önemli....El elden üstündür bilmediğim kalite marka varsa ekleyinki yazık günah para kolay kazanılmıyor saygılarımla...motor yardımlarınızıda bekliyorum bu yazdığım maddeler yönünde...

307 Mesaj
16 Ekim 2011; 1:24:09 

Para kolay kazanılmıyor doğru ancak kaliteli seçenek de yok. 4 tane motor yazmışsın, 2. elde en uygunu An 125 veya daha düşük fiyatlı Agility düşünebilirsin.

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 12:26:07 

kymco süper 8 ilk favorim bunun yakıtı hakkında bilginiz var mı tşkler... süper 8 parasının hakkını verirmi ve sıfır düşünüyorum 2. ele yaklaşmıycam..

307 Mesaj
16 Ekim 2011; 17:32:28 

Süper 8'i kullanıcısına sormak lazım ancak süspansiyonlar sert ve koltuk rahatsız ediyormuş. Şahsen innova 125i alırdım hem daha seri ve hızlı hem kaliteli hem ondan az tüketeni yok ve aynı fiyata,problemsiz..., bende ondan var.

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 18:17:23 

üstad yeni bi motor bulmuşum yakıtı kokluyormuş markasıda garantisi Honda spacy 110 ben düşündüm taşındım bu motorun sıfırında karar verdim...

inşallah ben 70-74 kilo arasıyım arkadaşımda benimle aynı 70 kilo civarlarında hiç bilgin varmı bu Honda spacy 110 2 kişiyi rahat kaldırırmı ??

kymco super 8 den vazgeçtim tamam tipi hoş olabilir..cüsseli olabilir ama neyleyimki yakıtı spacy 110 na göre çokmuş....ve honda kadar sağlam uzun ömürlü olcağınıda sanmıyorum...son kararım Honda hayat onda

Honda spacy 110 na 3.990 yazmışlar ama iyi bi pazarlıkla 3.500 tl ye almalıyım... nisan aylarında alcam o zamana kadar fiyatıda oturur biraz..şimdi alsam evde yatıcak ben köye gidicem köy için alıyorum...

Honda spacy 110 ile ilgili bilgilerinizi benden esirgemeyin....saygılar sevgiler....

307 Mesaj
16 Ekim 2011; 18:39:52 

Az önce spacy kullanan dediğin tariflere uygun 2 kişiyle yol aldım gitmesine gidiyor. Ama küçük tekerleklidir. Sen beni dinle spacy'yi unut innova ile 125 kg'lık arkadaşı ve 5 kg'lık yükü dik yokuşlarda taşıdım 70 kg da ben etti 200kg. Köy yoluysa innovayı da unut Cbf 150 veya Ybr 125 uygun olur. Büyük teker amortisör görevi görür.

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 18:47:45 

innova dan nefret ediyorum...hiç sevmiyorum deselerki 200 TL ver verelim bedavaya almam ben biraz motora aşık olmam gerek böyle bir huyum var... şuan için Honda spacy 110 ile Kymco super 8 arasındayım...Ama spacy 110 çok ağır basıyor yani onu seçicem herhal çünkü benim için yakıt ve tip çok önemli lastiği küçük scooterlerden hoşlanıyorum....spacy hakkında detaylı bilgi bulursan bak motor dünyası bölümüne yeni bi başlık açtım oraya yazarsan sevinirim

Başlığımın adı Honda spacy 110 mu Kymco süper 8 mi diye yazılı

saygılarımla...

Uzaklaştırılmış
16 Ekim 2011; 18:53:25 

köy dediysem öle çokta patika yollar deil....ben bildiğim için orada her motor gider ama hangisi daha rahat gider bu daha önemlidir...hesap etki öküz arabası bile gidiyor Artık eskiki gibi yollar çok bozuk deil araçlar fazlalaştıgı için yolları toprak yollar bile asfalt gibi olmuş

Şuna cevap ver
1. Honda spacy 110
2. Kymco süper 8

Yakıt az yakcak
2 kişi taşıycak yokuştada
beni yolda bırakmıycak
uzun yıllar sorunsuzca binebilceğim

Bu durumda hangisini almalıyım bu 2 marka modelden ?? başka öneri istemiyorum çünkü hoşlandıklarım sadece bu ikisidir...

2788 Mesaj
19 Ekim 2011; 1:16:05 

Hocam az önce çoook uzun bi yazı yazdım ama göndermedi hata verdi forum bakımda dedi o yüzden özet geçiyorum:
Bende Mondial 150 HS var değiştirmek istiyorum kymco super 8i başta kullanan arkadaşım olmak üzere çok kişi önerdi. Gittim inceledim güzel motor çin malı dandik scooterlere benzemiyo araştırmalarıma göre sorunsuz bi motor servisinde üç yıl çalışmış bi arkadaş bakımlarını zamanında yaparsan ve hava filtresi&yağını zamanında değiştirirsen hiç sıkıntı olmaz diyolar..
Yalnız denildiği gibi selesi biraz sert arka amortisörleride biraz kötüymüş yanlış hatırlamıyosam tek amortisör varmış arkada ama şekil olarak dört dörtlük bi motor alınabilecek bi motor.
Yalnız fiyatı 4000 civarında e dedim o kadar vermişken 1000-1500 daha veririm honda alırım dedim o mantıktan yola çıkarak pcxi araştırdım bayağı şekli şemali olsun motorunun gücü şıklığı kullanım kolaylığı vs.. gibi yönlerden ağır bastı bi aksilik olmazsa şubat mart aylarında beyaz bi güvercin almak istiyorum.
Gittim honda bayisinde üç motoruda inceledim spacy pcx ve ps 150..
pcx zaten hepsine göre göze batıyo çok şık bi motor.
ps150 özellik olarak cezbediyo arada çok bi fiyat farkıda yok pcxin tipinde olsa onu almayı düşünürdüm çünkü biraz yüksek bi motor boyum 1,79 ama ayaklarım yere yarım basıyo.
ama spacye baktım pizzacı motoru ya bi sürü fastfoodçu kebapçı vs.. onu kullanıyo çok var piyasada artı tip olarakta bu iki modelin yanında çok basit kalıyo artı 110luk motor fiyat olarakta olağanüstü büyük bi farkta yok ben ya kymco super 8 al derim yada pcxe ağırlık ver derim tabiki tercih senin.
iyi seçimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 19 Ekim 2011; 1:18:24 >

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!

Uzaklaştırılmış
19 Ekim 2011; 10:20:07 

quote:

Orijinalden alıntı: serkangsk

Hocam az önce çoook uzun bi yazı yazdım ama göndermedi hata verdi forum bakımda dedi o yüzden özet geçiyorum:
Bende Mondial 150 HS var değiştirmek istiyorum kymco super 8i başta kullanan arkadaşım olmak üzere çok kişi önerdi. Gittim inceledim güzel motor çin malı dandik scooterlere benzemiyo araştırmalarıma göre sorunsuz bi motor servisinde üç yıl çalışmış bi arkadaş bakımlarını zamanında yaparsan ve hava filtresi&yağını zamanında değiştirirsen hiç sıkıntı olmaz diyolar..
Yalnız denildiği gibi selesi biraz sert arka amortisörleride biraz kötüymüş yanlış hatırlamıyosam tek amortisör varmış arkada ama şekil olarak dört dörtlük bi motor alınabilecek bi motor.
Yalnız fiyatı 4000 civarında e dedim o kadar vermişken 1000-1500 daha veririm honda alırım dedim o mantıktan yola çıkarak pcxi araştırdım bayağı şekli şemali olsun motorunun gücü şıklığı kullanım kolaylığı vs.. gibi yönlerden ağır bastı bi aksilik olmazsa şubat mart aylarında beyaz bi güvercin almak istiyorum.
Gittim honda bayisinde üç motoruda inceledim spacy pcx ve ps 150..
pcx zaten hepsine göre göze batıyo çok şık bi motor.
ps150 özellik olarak cezbediyo arada çok bi fiyat farkıda yok pcxin tipinde olsa onu almayı düşünürdüm çünkü biraz yüksek bi motor boyum 1,79 ama ayaklarım yere yarım basıyo.
ama spacye baktım pizzacı motoru ya bi sürü fastfoodçu kebapçı vs.. onu kullanıyo çok var piyasada artı tip olarakta bu iki modelin yanında çok basit kalıyo artı 110luk motor fiyat olarakta olağanüstü büyük bi farkta yok ben ya kymco super 8 al derim yada pcxe ağırlık ver derim tabiki tercih senin.
iyi seçimler

o zaman kymco süper 8 gayet iyi bi seçim olcaktır....kymco süper 8 fiyatı 3.999 tl ama ben iyi bi pazarlıkla 3.500 tl ye almayı hedefliyorum...3.500 tl den yukarıya bi kuruş vermem.....hem ben mart nisan ayları gibi alcağım için süper 8 e kampanyalar olurda inş. ucuza alırım......honda pcx beni fazlasıyla aşar...iyi bi motor görüntüsündende belli fakat bi scootere 3.000 3.500 den yukarı vermek pekte iyi seçim olmaz...

şuan kymco süper 8 dedik...mart nisanda anlaşabilirsek alıcam....yardımlar için saol var ol...saygılarımla...

2788 Mesaj
20 Ekim 2011; 1:14:42 

Valla benim beklentilerimi super 8 karşılıyo bende senin alacağın zamanlarda almayı düşünüyorum o zamana kadar aynı segmentte farklı bi alternatif model çıkmazsa bunu almayı istiyorum.
O motorun en sevdiğim yanı su soğutmalı olması.. Böylece uzun yolda motor bayılmıyo hava soğutmalı motorlarda olduğu gibi sıkıntı yaratmıyo. Start/Stop özelliğide cabası..
Bakalım Allah herkesin gönlüne göre versin diyelim

2788 Mesaj
20 Ekim 2011; 16:51:54 

Yanlis soylemisin super 8 degil pcx karsiliyo sonucta bi kere alip uzun sure kullanmak istiyorum o yuzden fiyatina bakmayip honda aliyim uzun omurlu olsun diyorum ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

307 Mesaj
20 Ekim 2011; 17:33:33 

http://www.spritmonitor...hicletype=2&powerunit=2

Parça fiyatları astronomik diye duydum, öğrenmekte fayda var.

Uzaklaştırılmış
20 Ekim 2011; 21:34:51 

tam karar vermişken yeni bi motor daha gördüm bu sefer ona aşık oldum kanuni deer 152 olamaz böyle bir tatlılık ya..valla tam da kymco süper 8 e karar vermişken...neyse hele bi mart-nisan gelsinde hayırlısı..

Uzaklaştırılmış
20 Ekim 2011; 21:41:08 

yok abi ya o pisiye ben o parayı öldürseler vermem...ister su sogutmalı olsun isterse hava bence orasında pek fark olmaz...bakın bizim akrabanın eskiden bi sucu dükkanı vardı..hondanın eski sapacy 110 a benzer bi modelde motorları vardı o dükkanın bütün sularının servisiydi o motorsiklet ve hava soğutmalıydı inanın sabah 8 iş başlıyordu akşam 8-9 a kadar sürekli 2-3 damacana ile gitmediği yer kalmıyordu motorda ne bi şişme nede bi tık söz konusuydu...bence fazla kapılıyorsunuz su soğutmaya...hava ve su bana göre aynı...ha benim çok param var daha kalite olsun daha marka olsun daha iyi işcilik olsun diyorsan saygı duyuyorum kalbinin sesini dinle.......

şuan kymco süper 8 ile kanuni deer 152 modeli arasındayım ikiside tatlı ama deer daha tatlı tip bakımından...ama sağlamlıkta sanırım super 8 daha iyidir...hele bi mart nisan gelsin daha yeni modeller çıkmazsa bu 2 seçenekten birisi inşallah.....saygılarımla...

307 Mesaj
20 Ekim 2011; 21:51:58 

Deer 'i unut şimdiden parçaları ateş pahası , üstüne beklersin parçasını. Sen beni dinle Yamaha Crypton veya İnnova 125i al sorunsuz bin.

Uzaklaştırılmış
20 Ekim 2011; 22:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: remote control

Deer 'i unut şimdiden parçaları ateş pahası , üstüne beklersin parçasını. Sen beni dinle Yamaha Crypton veya İnnova 125i al sorunsuz bin.

unutamam titiz kullanıcağım için parçasını düşünmeme gerek yok.....ayrıca resmen aşık oldum ya sen benim huyumu bilmediğin için sevemediğim bir motora nasıl binebilirim...

innova öğğğğ nefret ediyorum berbat bi tip

kanuni deer 152 veya kymco süper 8 olcak inşallah

2788 Mesaj
21 Ekim 2011; 0:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul3425

unutamam titiz kullanıcağım için parçasını düşünmeme gerek yok.....ayrıca resmen aşık oldum ya sen benim huyumu bilmediğin için sevemediğim bir motora nasıl binebilirim...

innova öğğğğ nefret ediyorum berbat bi tip

kanuni deer 152 veya kymco süper 8 olcak inşallah

Hocam arkadaşa katılıyorum.. Pcx sevmeyebilirsin su soğutmaya çok takılmışsın ama benim için su soğutma sadece artılarından biri motoru alma sebebim değil.. yani şu ikilemde kalmadım: "Kymco super 8 çok güzel motor ama pcxte su soğutma var sırf o yüzden onumu alsam" diye filan düşünmedim sırf tipi marka sağlamlığı ve kalite farkından dolayı düşünüyorum tabi o zamana kadar ne olur ne biter bilemem bi bakmışsın burgman almışız
deer 152ye gelince benim bi arkadaşım çok temiz bi deer 152 satıyodu o ara almaya niyetlendim araştırdım hatta bu forumdada konusunu açtım benim eski konulara gidersen görebilirsin pek önerilmeyen bir motor.
Kalitesine sağlamlığına sözüm yok oda super 8 gibi hep olumlu yorumlar aldı çevremden ama arkadaşın dediği gibi parçaları gerçekten anlamsız şekilde pahalı ve piyasada bulamıyosun..
Bir örnek vermek gerekirse o konuda arkadaşın biri şöyle yazmış: "ÜÇ YIL ÖNCE ARKA STOP LAMBASI 130.LİRAYDI"
Var sen düşün gerisini.. artı bi gösterge probleminden bahsediyolarda göstergelerinde sorun varmış..
Artı makina scooter ama normal motor gibi şekli değişik.. Oda şık motor alınabilir ama ben tercih etmedim sonuçta bi arıza yapsa sonra bi hafta on gün parça beklese -ki belki dahada uzun- bide bi dünya para verecez hiç bi anlamı yok.
Yinede tercih senin tabiki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 21 Ekim 2011; 1:00:23 >

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2011; 10:44:22 

anladım kardeşim sakın 5.000 tl yi bi scootera vermeyin sizleri düşündüğüm için sölüyorum..çok zararınız olur satarken bu bir ikincisi allah korusun bi kaza yaparsın için sızlar pahalı olduğu için sonra bi süper 8 fiyatı 3.999 3.870 tl yede ilanını görüyoruz...böyle bi ucuz scooter almanızı tavsiye ediyorum....3.870 3.999 iyi bi pazarlıkla 3.500 e rahat alırsınız bana göre 3.500 den fazla bi scootere verilmez....honda pcx son hızı 108 105 her neyse al süper 8 de o kadar yapıyor.... ben gene sölüyorum hava soğutmalı eski bi honda spacy 110 tarzındaki bi motorla sabah akşam 2-3 damacana aynı anda yüklenip ve gitmediği yokuş bayır yer kalmıyordu....bir kere olsun o motordan kullanan arkadaşım şikayet etmemişti.....yani su soğutma hava bunları geçelim boş iş boşşş.....zenginsen pcx al ama normal bi vatandaş isen pcx lüxe kaçar...bugüne bugün memlekette bi araba 5-6 milyarken ben asla bi motora o kadar parayı yatırmam...

4.000 liralık scooter beğenin iyi bi pazarlıkla 3.500 civarlarına alın sıfır alın poşetini siz yırtın ikinci el alcam adam kazamı yaptı adam dereyemi uçtu motorun neyi kırıldı yok hiç bana göre deil...alırım süper 8 veya deer 152 sıfır keyfime bakarım....saygılar...

2788 Mesaj
21 Ekim 2011; 16:06:26 

Sen bilirsin tabi gonlun ne istiyosa onu al zevk meselesi birazda honda markasi cezbediyo beni su sogutma dedigim gibi sadece bir artisi cokta takilmiyorum ama sen cok zikrettigin icin soyle bi sey sorcam: o sucu arkadasin iki uc damacanayi mahalle arasinda belki toplasan 60 70 km. ile tasidi butun gun tasimis olabilir ama sonucta motor arada dinlendi ve fazla hiz yapamadi..
peki o motorla ist.ten bursaya gittigini dusun 4-5 saat boyunca 100km hizla gidebilirmi sence?
tabiki bi sure sonra bayilir motor cekisten duser ve performansi azalir..
ama pcxte boyle bi sorunla karsilasacagimi dusunmuyorum cunku su sogutmali:)
arti dedigin gibi 108 yapmiyor 125e cikiyor videolari nette mevcut ben o hiza cikmayi dusunmuyorum ama performans olarak o dedigin spacydende super 8dende daha iyi bi motor.. sonucta kymco degil honda..
arti start/stop ozelligiyle sehir icinde yakit tasarrufu sagliyor buda bi arti..
ve su var mesela benzin deposunu veya bagaji dugmeyle aciyosn bu bile ne kadar hos bi goruntu olusturuyr sen dusn:)

307 Mesaj
21 Ekim 2011; 16:14:11 

Anlık hızlar aldatıcı olur, Pcx'in yandan esen rüzgarla sürekli gideceği hız 90-95km/h. Rüzgar yok denecek kadar azsa 100-105km/h. İnnova 125i'den biliyorum, 135km/h maximum hız,rüzgar ve yol eğimi lehineyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remote control -- 21 Ekim 2011; 16:16:25 >

283 Mesaj
21 Ekim 2011; 17:29:08 

Merhaba bilgi verme açısından söylüyorum kymco süper 8 biraz fazla yakıyor, arkada çift amartisör çok ama çok sert, koltuk sert, ama artıları 14 jant olması, lastiklerinin kalın olması, ön fren diskinin büyük olması frenajda avantaj sağlıyor, sıfır aldım 20 bin km oldu herhangi bir sorun yok bakımlarını kendim yapmaktayım..
14 yıldan beri binerim motosiklete Suzuki gsr600, kymco süper8, honda pcx hala kullanmaktayım , hondanın artısı motoru yeni teknoloji, enjeksiyonlu çok az yakıyor, fakat lastikleri çok ince, bence tek eksisi bu son hızı 110km süper 8 ise 115km, size tavsiyem yeni çıkan kmymo agility city 200 i enjeksiyonlu modeline de göz atmanız saygılarımla..

2007 Suzuki GSR 600
2009 KYMCO Super8 125cc

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2011; 17:29:36 

quote:

Sen bilirsin tabi gonlun ne istiyosa onu al zevk meselesi birazda honda markasi cezbediyo beni su sogutma dedigim gibi sadece bir artisi cokta takilmiyorum ama sen cok zikrettigin icin soyle bi sey sorcam: o sucu arkadasin iki uc damacanayi mahalle arasinda belki toplasan 60 70 km. ile tasidi butun gun tasimis olabilir ama sonucta motor arada dinlendi ve fazla hiz yapamadi..
peki o motorla ist.ten bursaya gittigini dusun 4-5 saat boyunca 100km hizla gidebilirmi sence?
tabiki bi sure sonra bayilir motor cekisten duser ve performansi azalir..
ama pcxte boyle bi sorunla karsilasacagimi dusunmuyorum cunku su sogutmali:)
arti dedigin gibi 108 yapmiyor 125e cikiyor videolari nette mevcut ben o hiza cikmayi dusunmuyorum ama performans olarak o dedigin spacydende super 8dende daha iyi bi motor.. sonucta kymco degil honda..
arti start/stop ozelligiyle sehir icinde yakit tasarrufu sagliyor buda bi arti..
ve su var mesela benzin deposunu veya bagaji dugmeyle aciyosn bu bile ne kadar hos bi goruntu olusturuyr sen dusn:)

sen motor sırtında istanbuldan çıkıp araba gibi erzuruma örneğin gidebilceğinimi sanıyorsun hiç durmadan ?? bu imkansız.... bi kere motor götürse bile sen 200 km den sora yarı baygın hale geleceksin...ben arabayı bile istanbuldan erzuruma 16 saat hiç durmadan götürdüm..ve arabanın rahatlıgınıda bilirsiniz ve emin ol arabayı sağda solda müsait yere park edip indiğimde levent kırca gibi sarhoş olmuş vaziyette zik zak çiziyorum

su soğutma olsa iyi olur ama kardeşim su soğutmada fahiş bi fiyatlı...ben nasıl 5.500 tl yi hem scooter hem vitessiz hemde 100 km hızındaki bi motora veriyim....valla kim ne derse desin hava soğutma benim için yeterli...fiyatı cüzdanımı yormuycak...

özetle ben 4.000 liralık scooter beğenirim iyi bi pazarlıkla 3.500 liraya peşin alır jelatin poşetini de ben yırtıp kullanırım.....sizde pcx alın su soğutmalı diye....5.500 TL ye....başkada hiçbi fark yok süper 8 ile....

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2011; 17:38:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ilksav

Merhaba bilgi verme açısından söylüyorum kymco süper 8 biraz fazla yakıyor, arkada çift amartisör çok ama çok sert, koltuk sert, ama artıları 14 jant olması, lastiklerinin kalın olması, ön fren diskinin büyük olması frenajda avantaj sağlıyor, sıfır aldım 20 bin km oldu herhangi bir sorun yok bakımlarını kendim yapmaktayım..
14 yıldan beri binerim motosiklete Suzuki gsr600, kymco süper8, honda pcx hala kullanmaktayım , hondanın artısı motoru yeni teknoloji, enjeksiyonlu çok az yakıyor, fakat lastikleri çok ince, bence tek eksisi bu son hızı 110km süper 8 ise 115km, size tavsiyem yeni çıkan kmymo agility city 200 i enjeksiyonlu modeline de göz atmanız saygılarımla..

biraz fazla yakıyor derken bu insandan insana cüzdandan cüzdana değişir mesela kaç litre yakar 100 km yolda süper 8 ??

benim duyduğum araştırmalarımda süper 8 100 km de 2.7 - 2.8 yakıyormuş....artçılı 3.0 yakıyormuş....doğrumudur ??

sert amartisör hiç önemli deil...koltuğun sertini severim....agility city 16 jant oldugu için istemiyorum... benim için en büyük lastik jant ebadı 14 olması ve yeterlidir....14 altıda köy yollarında rezillik.....

benim bildiğim ve duyduğumca lastik ebadı ne kadar büyürse bir motor o kadar çok yakıyormuş ? yanlışmıyım ? az yakması için yeni nesil motor ve enjeksiyonda önemli oldugunu biliyorum ama 3.500 tl lik motordan fazlada bi beklenti içinde değilim....beni yolda bırakmasın....az yaksın....satarken sıkıntı çekmiyim....2 kişi ile rahat çeksin....tek derdim bunlar..

4793 Mesaj
21 Ekim 2011; 21:01:53 

istanbul3425

bence biraz haksızlık ediyorsun pcx e, tamam fiyatı olması gerekenden biraz pahalı kabul ediyorum, ama gerçekten iyi bir motor, hiç beklemediğim kadar konforlu geldi bana, malzeme kalitesi de çok iyi, hoş bir motor, tasarımı da çok güzel çok yaygın olmadığından gören dönüp bir bakar, honda sağlamlığı da başka bir artısı, su soğutma bence de o kadar önemli değil, zaten motorla uzun yola çıkmam ben, start stop özelliği cidden çok iyi bunun da yardımıyla baya az yakıyor pcx. Ben almayı düşünüyorum ilk motorum olarak.ps 150i ile bunun arasında kalmıştım pcx almaya karar verdim.

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 0:38:27 

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

istanbul3425

bence biraz haksızlık ediyorsun pcx e, tamam fiyatı olması gerekenden biraz pahalı kabul ediyorum, ama gerçekten iyi bir motor, hiç beklemediğim kadar konforlu geldi bana, malzeme kalitesi de çok iyi, hoş bir motor, tasarımı da çok güzel çok yaygın olmadığından gören dönüp bir bakar, honda sağlamlığı da başka bir artısı, su soğutma bence de o kadar önemli değil, zaten motorla uzun yola çıkmam ben, start stop özelliği cidden çok iyi bunun da yardımıyla baya az yakıyor pcx. Ben almayı düşünüyorum ilk motorum olarak.ps 150i ile bunun arasında kalmıştım pcx almaya karar verdim.

maddi sıkıntınız yoksa tabikide honda pcx alın....tabikide kymco süper 8 den daha iyidir...ama unutmayalımki fiyatıda çok tuzlu...benim scooter limitim max. 3.500 peşin bunun dışına istesemde mantıksız...sonuçta o bi scooter....

ben hava soğutmalı bir motorun uzun yolda gitmeyeceğine asla inanmıyorum...hatta mart nisan gibi alıcam isteyen gelsin uzun yola çıkalım zaten Allah nasip kısmet ederse kymco süper 8 veya o zaman yeni çıkacak bir scooter modelini aldımmı ne yaşadım ne yaşamadım sizlerle paylaşıcam...

2788 Mesaj
22 Ekim 2011; 11:08:41 

quote:

sen motor sırtında istanbuldan çıkıp araba gibi erzuruma örneğin gidebilceğinimi sanıyorsun hiç durmadan ?? bu imkansız.... bi kere motor götürse bile sen 200 km den sora yarı baygın hale geleceksin...ben arabayı bile istanbuldan erzuruma 16 saat hiç durmadan götürdüm..ve arabanın rahatlıgınıda bilirsiniz ve emin ol arabayı sağda solda müsait yere park edip indiğimde levent kırca gibi sarhoş olmuş vaziyette zik zak çiziyorum

su soğutma olsa iyi olur ama kardeşim su soğutmada fahiş bi fiyatlı...ben nasıl 5.500 tl yi hem scooter hem vitessiz hemde 100 km hızındaki bi motora veriyim....valla kim ne derse desin hava soğutma benim için yeterli...fiyatı cüzdanımı yormuycak...

özetle ben 4.000 liralık scooter beğenirim iyi bi pazarlıkla 3.500 liraya peşin alır jelatin poşetini de ben yırtıp kullanırım.....sizde pcx alın su soğutmalı diye....5.500 TL ye....başkada hiçbi fark yok süper 8 ile....

Ya ben sana derdimi anlatamiyorum ya sen anlayamiyosun su sogutma sadece bi artisi diyorum sen su sogutma icin o motor alinirmi diyosun ben o kadar onemli degil su sogutma ama bi ornek veriyim diyorum sen hala su sogutmayla erzuruma gidilirmi diyosun:)))
ben malmiyim erzuruma gideyim bursa ornegi verdim sana bursa edirne gibi yakin yerlere gitmeyide dusunuyorum ama erzuruma boyle bi motorla gitmeyi dusunebilen insanin bile aklini... :))
bu arada kymco super 8le uzun yola giderim diyosun ya bi gitte bana sonuctan haber ver o tek amortisorlu tas gibi sert selesi oln motorla ne kadar rahat edicen inan merak ediyorum:)
aman yine cevap olarak bana su sogutmayla ilgili cevap verme cunku surekli bana ayni seyi soyluyosun iki motorun resmini bile yanyana koydugumda neden pcx almam gerektigini anliyorum..
butcen super 8 diyodur olabilir oda guzel motor ama 4000 super 8e verecegime 5000 honda pcxe veririm..
insallah 3500e alabilirsin super 8i.. biraz zor geliyo ama hayirlisi olsun ;)

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 11:38:24 

quote:

Ya ben sana derdimi anlatamiyorum ya sen anlayamiyosun su sogutma sadece bi artisi diyorum sen su sogutma icin o motor alinirmi diyosun ben o kadar onemli degil su sogutma ama bi ornek veriyim diyorum sen hala su sogutmayla erzuruma gidilirmi diyosun:)))
ben malmiyim erzuruma gideyim bursa ornegi verdim sana bursa edirne gibi yakin yerlere gitmeyide dusunuyorum ama erzuruma boyle bi motorla gitmeyi dusunebilen insanin bile aklini... :))
bu arada kymco super 8le uzun yola giderim diyosun ya bi gitte bana sonuctan haber ver o tek amortisorlu tas gibi sert selesi oln motorla ne kadar rahat edicen inan merak ediyorum:)
aman yine cevap olarak bana su sogutmayla ilgili cevap verme cunku surekli bana ayni seyi soyluyosun iki motorun resmini bile yanyana koydugumda neden pcx almam gerektigini anliyorum..
butcen super 8 diyodur olabilir oda guzel motor ama 4000 super 8e verecegime 5000 honda pcxe veririm..
insallah 3500e alabilirsin super 8i.. biraz zor geliyo ama hayirlisi olsun ;)

tamam daha uzatmıycam ama son sözüm pcx 5.500 veren ya zengindir..yada aklını kaçırmıştır....kim benmi 3.500 e alamıycam ve tuttu ve cırdı zaten şuanda fiyatı 3.870 tl 3.999 tl ben 3.500 peşin ile rahat alırım...alıncada ilk burada poz atcam ayrıca bi insan azmettikten sora yapamıycağı şey yoktur....ben istanbuldan erzuruma giderim ama gerek yok yoksa kesin giderim yani

2788 Mesaj
22 Ekim 2011; 11:51:27 

quote:

tamam daha uzatmıycam ama son sözüm pcx 5.500 veren ya zengindir..yada aklını kaçırmıştır....kim benmi 3.500 e alamıycam ve tuttu ve cırdı zaten şuanda fiyatı 3.870 tl 3.999 tl ben 3.500 peşin ile rahat alırım...alıncada ilk burada poz atcam ayrıca bi insan azmettikten sora yapamıycağı şey yoktur....ben istanbuldan erzuruma giderim ama gerek yok yoksa kesin giderim yani

Sen gidersin ona suphem yok ama norml insanlar gitmez onu diyorum:)
hadi hayirlisi olsun..
deer 152yi niye eledin?

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 12:49:31 

bir türlü karar veremiyorum ya deer 152 araştırıyorum diyorlar 15 hp gücündeymiş çok yakıyormuş sonra kanuni ne beklersin diye alay ediyorlar....şuan kymco süper 8 ama mart nisan ayına kadar araştırıcam o zamana kadar yeni bi model çıkarsa onuda değerlendiricem.....deer 152 bide oturuş tarzı insanı öldürür gibime geliyor...hele arkadaki vatandaşa allah yardım etsin.... ...tipi on numara ama çok yaktıktan sora tipini neyliyim kymco süper 8 kullanan vatandaşlar 2.7-2.8 tek kişi yaktığını artçı yani 2 kişi binildiğindede 3 litre yaktığını söylüyorlar.....yani durum gerçektende böle ise az yakıyor....tabi daha az yakanıda var mesela honda spacy 110 ama kardeşim bu motoruda köy yollarında kullanmak çok zor....çukuru var tümseği var...az yüksek motor olcakki iyi gitsin....lastik ebadı ne kadar büyürse bi motorda o kadar çok yakarmış bunuda araştırmalarımda öğrendim....ne kadar gerçek tartışılır....

ama şöyle bi örnek vericem: ben dolandırılmadan önce 2006 hyundai accent admire 1.5 crdi aracıma biniyordum....lastikleri eskiydi brigestone vardı çapı şuan tam aklıma gelmiyor ama örnek vercem...bu lastikleri değiştirmek istedim örneğin orjinal lastik ebadı 185-60-14 iken değiştirceğim zaman mishelin energy saver 185-65-14 takıldı ve bi beden büyük oldu diye lastik emin ol yakıtı çok etkiliyordu...yani çok yakmaya başladı bu anormal belli oluyordu... bu duruma göre lastik ne kadar büyükse bi scooter motor o derece çok yakıcaktır....

çok az yakıyor diyede kesinlikle honda spacy 110 tarzı bi küçük lastikli motor kesinlikle almıycam...altını vura vura 1 senede motoru yolda bırakırsın spacy yakar 2.5 ee kymco süper 8 de yaksın 2.7-2.8 artçılı 3 litre bu çokta bi fark deil...ve spacy nin konforu nerde süper 8 nerde biri at biri eşek

4793 Mesaj
22 Ekim 2011; 13:50:44 

quote:

maddi sıkıntınız yoksa tabikide honda pcx alın....tabikide kymco süper 8 den daha iyidir...ama unutmayalımki fiyatıda çok tuzlu...benim scooter limitim max. 3.500 peşin bunun dışına istesemde mantıksız...sonuçta o bi scooter....

ben hava soğutmalı bir motorun uzun yolda gitmeyeceğine asla inanmıyorum...hatta mart nisan gibi alıcam isteyen gelsin uzun yola çıkalım zaten Allah nasip kısmet ederse kymco süper 8 veya o zaman yeni çıkacak bir scooter modelini aldımmı ne yaşadım ne yaşamadım sizlerle paylaşıcam...

çok tuzlu değil, biraz pahalı sadece, oda görüntüsüne malzeme kalitesine vs. gitsin. Sonuçta scooter ama iyi bir scooter, o zaman gidip 1000 tl ye alalım o da scooter :) uzun yola çıkarız diyeceğim de hatay da oturuyorum biraz uzak kalıyor istanbul :))

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 14:38:50 

quote:

çok tuzlu değil, biraz pahalı sadece, oda görüntüsüne malzeme kalitesine vs. gitsin. Sonuçta scooter ama iyi bir scooter, o zaman gidip 1000 tl ye alalım o da scooter :) uzun yola çıkarız diyeceğim de hatay da oturuyorum biraz uzak kalıyor istanbul :))

neyse siz honda pcx alın,nede olsa kafaya çoktan takmışsınız bende mart nisan 2012 model artık nasipte o gün ne varsa onu alacam Ama kymco super 8 çok ağır basıyor..

4793 Mesaj
22 Ekim 2011; 17:13:58 

quote:

neyse siz honda pcx alın,nede olsa kafaya çoktan takmışsınız bende mart nisan 2012 model artık nasipte o gün ne varsa onu alacam Ama kymco super 8 çok ağır basıyor..

Bence asıl sen pcx e takmışsın ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 18:56:41 

quote:

yok sen takmışsın

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 18:57:43 

benim adamım kymco süper 8 asaleti yeter be

4793 Mesaj
22 Ekim 2011; 19:10:55 

quote:

yok sen takmışsın

yok valla benim öyle bir takıntım yok, ps 150 ile arasında kaldım daha modern ve daha şık olduğu için bunu seçtim, ama belli olmaz hala ps 150 alabilirim, yani taktığım bir model yok, başka birşey önerirseniz ona da bakarım.

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 19:27:54 

quote:

yok valla benim öyle bir takıntım yok, ps 150 ile arasında kaldım daha modern ve daha şık olduğu için bunu seçtim, ama belli olmaz hala ps 150 alabilirim, yani taktığım bir model yok, başka birşey önerirseniz ona da bakarım.

valla benim seçeceğim max fiyat bellidir....4.000 tl lik scooter seçerim,peşin 3.500 e almaya çalışıcam....bu fiyattan yukarıya bi scootere kesinlikle vermem....ama sen 5.500 tl yi çıkarabiliyorsan sana tavsiyem honda pcx olur...sonuçta honda adı var marka yapmış...artı su soğutmalıymış...ve kalitelidir...teknolojiktir...

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 19:30:03 

honda ps 150 tipi berbat bana göre....pcx den şaşma derin madem 5.000 TL civarları çıkarabiliyosan...

4793 Mesaj
22 Ekim 2011; 21:23:23 

quote:

honda ps 150 tipi berbat bana göre....pcx den şaşma derin madem 5.000 TL civarları çıkarabiliyosan...

Evet öyle yapacagım pcx bence de daha iyi.

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
22 Ekim 2011; 23:39:00 

quote:

Evet öyle yapacagım pcx bence de daha iyi.

hayırlısı olsun kardeşim...darısıda başıma

2788 Mesaj
23 Ekim 2011; 21:18:14 

quote:

+3 5 filan
su soğutma deyip duruyo şunu bi suyla soğutmak lazım

Uzaklaştırılmış
23 Ekim 2011; 22:31:00 

ya inanmıycaksınız ama ben gene caydım şuan Honda spacy 110 a karar verdim.. bi kullanıcı sen honda spacy 110 al bana dua edeceksin dedi..dedim tamam gene beni yolumdan döndürdü elveda süper 8 elveda

Uzaklaştırılmış
23 Ekim 2011; 22:38:21 

honda spacy 110 bi kullanıcının verdiği yoruma göre: 10 tl benzinle tam 80 km gidiyormuş..bunu sahibinden.com üzerinden motorunu satan honda spacy 110 sahibi vatandaş söledi....eğer böle ise vallaha bu motor su yakıyor

aynı sahibinden.com üzerinden bir kymco süper 8 kullanıcısı ise: km de 150-175 yakıyor demiş süper 8 için...ve eklemiş çok zorlarsan süper 8 i agresiv bi kullanımda 3 litreyi rahat aşıyormuş.....ama sakin kullanırsan 3 litre civarları ve birazcık altı yakıyormuş.....ve ayrıca spacy 110 hakkındada bilgisi varsa yazmasınıda istemiştim yazmış : diyorki honda spacy 110 bi arkadaşımda var kullanıyormuş ve 2.5 litrenin altına inmezmiş...2.5 litre altına iner diye alıcaksan boşa almada demişş.....

şimdi kimin sölediğine inanıcam bilmiyorum....yakında biride çıkar derse yok kardeş onlar yalan ben kymco süper 8 ile 2 litre yakıyorum....ben genemi caycam off bu motorsiklet begenme karar verme işi ne zormuş yaw saçlarım beyazlıycak

bende teknik analiz sonucunda Honda spacy 110 a karar vermiş bulunuyorum vatana millete hayırlı olsun

2788 Mesaj
24 Ekim 2011; 0:15:40 

Valla sen ne istediğini bilmiyosun onu anladım bi insan bu kadar dönmez..
Her gün farklı bi model söylüyosun ona aşık oldum bun bilmem noldum şuna şu oldum buna bu oldum deyip duruyosun...
Yok deer52ye aşık oldum
Yok spacye aşık oldum
Yok super 8e bayıldım
filan falan
Şimdi 10 liraya 80km sana çok çok iyi geldi ya burda ben gülüyorum..
neden biliyomusun?
benim şu an kullandığım mondial 150hs şehir içinde o dediğin rakamı çok çok rahat yapıyor uzun yol gittiğim zaman (kamiloba-silivri vs..) 20 liraya 200km.yi aştığım bile oldu..
Hatta servisteki adamla inatlaştık adam o kadar yapmaz dedi ben yapıyo dedim.
Ben benzin aldığım zaman km.yi fişin arkasına yazar cüzdanıma koyarım bir sonraki benzin almamdada bakarım kaç km yol yapmışım diye bunu alışkanlık haline getirdim.
Benim depo 20-21.TLye doluyo ve bir depo tam bitmeden hani içinde az kaldığı zaman yeni benzin alıyorum ve 160-185km arası şehiriçi çok rahat yapıyorum ki özellikle kalkışlarda gaza çok abanan bi insanım.. ve dediğim gibi bir kere uzun yola gittim geldim şehir içindede kullandım ama az kullandım yolun çoğu uzun yolda geçti 215 civarı yapmıştım bu neyden kaynaklanıyo 100km civarında sabit gidiyorum sürekli gaz ver gaz kes frene bas yapmadım o hızda kaldım hem gidişte hem gelişte şehiriçindede bi miktar kullanmama rağmen 215 yaptım inanmayan olursa noter huzurunda deneyebiliriz
O yüzden 10 liraya 80 km çok büyümesin gözünde..
Artı 110luk motorla hezimete uğrarsın söylemedi deme hani erzurum filan diyosun ya işte samsunu geçtinmi motoru yol kenarına atar otobüse biner devam edersin..
Şehir içindede yaptığı maksimum hızı gördükten sonra pişman olursun ama iş işten geçmiş olur..
Bütün kebapçılarda fast-foodçularda olan tipsiz ön tarafı gereksiz uzun ve diğer alternatiflerine göre (ki super 8 onun yanında köpek gibi motor) niye onu seçtin anlamadım yinede sen bilirsin bakalım bi dahakine fikrini değiştirip hangi motoru almaya karar vereceksin bekleyelim görelim

Uzaklaştırılmış
24 Ekim 2011; 0:48:30 

quote:

Valla sen ne istediğini bilmiyosun onu anladım bi insan bu kadar dönmez..
Her gün farklı bi model söylüyosun ona aşık oldum bun bilmem noldum şuna şu oldum buna bu oldum deyip duruyosun...
Yok deer52ye aşık oldum
Yok spacye aşık oldum
Yok super 8e bayıldım
filan falan
Şimdi 10 liraya 80km sana çok çok iyi geldi ya burda ben gülüyorum..
neden biliyomusun?
benim şu an kullandığım mondial 150hs şehir içinde o dediğin rakamı çok çok rahat yapıyor uzun yol gittiğim zaman (kamiloba-silivri vs..) 20 liraya 200km.yi aştığım bile oldu..
Hatta servisteki adamla inatlaştık adam o kadar yapmaz dedi ben yapıyo dedim.
Ben benzin aldığım zaman km.yi fişin arkasına yazar cüzdanıma koyarım bir sonraki benzin almamdada bakarım kaç km yol yapmışım diye bunu alışkanlık haline getirdim.
Benim depo 20-21.TLye doluyo ve bir depo tam bitmeden hani içinde az kaldığı zaman yeni benzin alıyorum ve 160-185km arası şehiriçi çok rahat yapıyorum ki özellikle kalkışlarda gaza çok abanan bi insanım.. ve dediğim gibi bir kere uzun yola gittim geldim şehir içindede kullandım ama az kullandım yolun çoğu uzun yolda geçti 215 civarı yapmıştım bu neyden kaynaklanıyo 100km civarında sabit gidiyorum sürekli gaz ver gaz kes frene bas yapmadım o hızda kaldım hem gidişte hem gelişte şehiriçindede bi miktar kullanmama rağmen 215 yaptım inanmayan olursa noter huzurunda deneyebiliriz
O yüzden 10 liraya 80 km çok büyümesin gözünde..
Artı 110luk motorla hezimete uğrarsın söylemedi deme hani erzurum filan diyosun ya işte samsunu geçtinmi motoru yol kenarına atar otobüse biner devam edersin..
Şehir içindede yaptığı maksimum hızı gördükten sonra pişman olursun ama iş işten geçmiş olur..
Bütün kebapçılarda fast-foodçularda olan tipsiz ön tarafı gereksiz uzun ve diğer alternatiflerine göre (ki super 8 onun yanında köpek gibi motor) niye onu seçtin anlamadım yinede sen bilirsin bakalım bi dahakine fikrini değiştirip hangi motoru almaya karar vereceksin bekleyelim görelim

yok arkadaş ben mondiale bulaşmam ben 80 km ye razıyım daha caymamam gerek çünkü Honda hayat onda ön taraf tipi gerçekten berbat ama sağlam dayanıklı uzun ömürlü bi motor...süper 8 ede kötü demiyorum ama şuan tek aşkım honda spacy 110 daha iyisi çıkarsa cayabilirim şuanda spak karar verdim....ayrıca anlattıklarınada inanıyorum kardeşim...notere gerek yok ama ben mondiale bulaşmam...asyaya bulaşmam..çelik motor bunlara bulaşmam....Artık akıl başa geldi fazlasıyla...

2788 Mesaj
24 Ekim 2011; 8:50:39 

quote:

yok arkadaş ben mondiale bulaşmam ben 80 km ye razıyım daha caymamam gerek çünkü Honda hayat onda ön taraf tipi gerçekten berbat ama sağlam dayanıklı uzun ömürlü bi motor...süper 8 ede kötü demiyorum ama şuan tek aşkım honda spacy 110 daha iyisi çıkarsa cayabilirim şuanda spak karar verdim....ayrıca anlattıklarınada inanıyorum kardeşim...notere gerek yok ama ben mondiale bulaşmam...asyaya bulaşmam..çelik motor bunlara bulaşmam....Artık akıl başa geldi fazlasıyla...

Yok ben zaten mondial tavsiye etmiyorum sadece o rakamin cok abarti olmadigini hatta benim motorumun 150lik olmasina ragmen daha ekonomik yaktigini soyledim..
sen milletin dedigine heleki saticilarin dedigine ne bakiyosun biri malini ovmus digeride dogal olarak onu kotulemis onlari kaile alma ki alsan bile arada sadece 100km.de 0.5lt oynuyo buda iki lira gibi rakma geliyo buda km.de 2 kurus eder yani oyle cok abartilacak bi rakam degil :)
100km.de 2 liraya kar diyosan git bisiklet al daha karli olur:)
hem daha once dedigin gibi ne istedigini bilmiyosun sekil motor karizma motor asaleti yeter diye kymco super8 deyip durdun simdide hic sekli semali olmayan tipsiz ve motor gucu olarak dusuk bi motor begendin..
Ne diyim Allah yakinlarina yardim etsin :)

Uzaklaştırılmış
24 Ekim 2011; 10:39:32 

quote:

Yok ben zaten mondial tavsiye etmiyorum sadece o rakamin cok abarti olmadigini hatta benim motorumun 150lik olmasina ragmen daha ekonomik yaktigini soyledim..
sen milletin dedigine heleki saticilarin dedigine ne bakiyosun biri malini ovmus digeride dogal olarak onu kotulemis onlari kaile alma ki alsan bile arada sadece 100km.de 0.5lt oynuyo buda iki lira gibi rakma geliyo buda km.de 2 kurus eder yani oyle cok abartilacak bi rakam degil :)
100km.de 2 liraya kar diyosan git bisiklet al daha karli olur:)
hem daha once dedigin gibi ne istedigini bilmiyosun sekil motor karizma motor asaleti yeter diye kymco super8 deyip durdun simdide hic sekli semali olmayan tipsiz ve motor gucu olarak dusuk bi motor begendin..
Ne diyim Allah yakinlarina yardim etsin :)

yok abi ben genede Honda spacy 110 alcam...dizimi dövmek istemiyorum yakıttan...benim için tipten öte yakıt önemli...kağıt üstünde ne kadarda 0.5 litre gözüksede aslında fark bu kadar değil...hele Honda spacy 110 u sakin kullan emin ol 2 litre yaktırırsın...ve yaktıracamda kararımı verdim ama alcağım zaman ilk kymco bayisinede gitcem süper 8 i test etcem daha sonrada honda bayisine gidip spak ı test etcem...sonrada sıkı bir pazarlıkla 3.500 e almayı hedefliyorum....

Honda spacy 110 be asaleti yeter be kim tutar seni

4793 Mesaj
24 Ekim 2011; 12:30:47