Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
878
Cevap
47
Favori
269.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi o cıtan Ne öyle ya resmen kangonun on taraf değişik mersonun hız sabitleME kolu amblemi var hayal kırıklığı resmen ayni kango kadran bile ayni bende bü renault un arabasi mercedes den amblemi kiralamislar bü araç icin caddy ye rakip olsun diye arka sürgülü kapi bile ayni yaaa ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TERMELİ_55

Abi o cıtan Ne öyle ya resmen kangonun on taraf değişik mersonun hız sabitleME kolu amblemi var hayal kırıklığı resmen ayni kango kadran bile ayni bende bü renault un arabasi mercedes den amblemi kiralamislar bü araç icin caddy ye rakip olsun diye arka sürgülü kapi bile ayni yaaa ;)

arkadaş dediğim gibi merco bu pazardan ekmek yeme peşinde,benim tek hoşuma giden tarafı eco2 motor caddydende ucuz olcak söylentilere göre hakiki merco olcaydı daha pahalı olurdu yalnız tam aile versiyonu çıkarsa caddylen aynı olur yada 1-2lira fazla olur gibime geliyor,kangodan bi gömlek üstün olsun diye megane fluence parçaları kulllnılıyor mantıklı.benim beklediğim 3 şey var 1.si full testi 2.si kangoylan karşılaştırılması 3.sü cadylen karşılaştırılması

• quote:

Orijinalden alıntı: kalik28

quote:

Orijinalden alıntı: TERMELİ_55

Abi o cıtan Ne öyle ya resmen kangonun on taraf değişik mersonun hız sabitleME kolu amblemi var hayal kırıklığı resmen ayni kango kadran bile ayni bende bü renault un arabasi mercedes den amblemi kiralamislar bü araç icin caddy ye rakip olsun diye arka sürgülü kapi bile ayni yaaa ;)

arkadaş dediğim gibi merco bu pazardan ekmek yeme peşinde,benim tek hoşuma giden tarafı eco2 motor caddydende ucuz olcak söylentilere göre hakiki merco olcaydı daha pahalı olurdu yalnız tam aile versiyonu çıkarsa caddylen aynı olur yada 1-2lira fazla olur gibime geliyor,kangodan bi gömlek üstün olsun diye megane fluence parçaları kulllnılıyor mantıklı.benim beklediğim 3 şey var 1.si full testi 2.si kangoylan karşılaştırılması 3.sü cadylen karşılaştırılması

Usta merso hicbir arabayla kıyaslanmaz ama bunun kıyaslamasi bile olmaz bildigin kango yaaa ;) saç da plastiktir bunun simdi ben sözümün arkasındayim renault mercedes ten amblemi kiralamis büyük ihtimal fiyat da kangodan pahali caddy den az olur muhtemelen amaç rekabet sonuçta

• Arkadaşlar citanı bekleyip birebir görmektan başka şimdilik çaremiz yok...resimlerden gördüklerimiz ( kasası ve iç aksamı özellikle elfrenine gıcık oldum ) ve araç hakkında bilgilerimiz şimdilik fazlasıyla olumsuz ama beklemekte yarar var...şimdi bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mı...2 gündür mercedes wis asra programıyla uğraşıyorum...bilgisayarıma 2011 ve 2006 versiyonlarını yükledim ama sadece yükleyebildim...kuramıyorum...2006 sürümünde şifre istiyor...2011 mi 2012 sürümü müdür tam anlayamadım ama onda da dvd 1 i yüklüyor ama programı çalıştırma konusunda ne yapacağımı bilemedim dvd 2 zaten kurulmuyor...power iso programıyla dvd içeriğine ulaşıyorum...ama bir türlü işin içinden çıkamıyorum...ayrıntılı bir şekilde bir arkadaşım beni bu konuda aydınlatsın ki vaneomla daha fazla kaynaşabileyim :) şaka bi yana babamda da vito var...merak ve bilgi sahibi olmak için bu programı kesin kurmam ve her şeyini öğrenmem lazım...lütfen bir arkadaşım bana kurmam da ve kullanmam da yardımcı olsun...yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimdedecam -- 17 Mayıs 2012; 12:41:32 >

• Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır farları açtığımda kısalar yanmıyor.Direk uzunlAr yanıyor .. usta sinyal kolu arızalanmış dedi. Yaklaşık 300 tl dedi. Sinyal kolu tamiri yapan bildiğiniz yer var mı? İllaki yenisinimi almak gerek ? 2. el sağlam bulunabilir mi yada Almanyada falan alabileceğimiz site vb varmıdır(daha uygun olur mantığıyla)?
  • arkadaşım mesajıma verdiğin için çok teşekkür ederim...2. dvd hata vermiyo...power iso ile dvd içeriğine ulaşıyorum ama içinde kurulum yapabileceğim setup yok...bu 2011 sürümü...ama 2006 sürümü zaten en başta şifre istiyor...mail adresimi vereyim umarım bu işin içinden çıkarım arkadaşım...kerimdedecam@hotmail.com...Allah razı olsun arkadaşım selametle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır farları açtığımda kısalar yanmıyor.Direk uzunlAr yanıyor .. usta sinyal kolu arızalanmış dedi. Yaklaşık 300 tl dedi. Sinyal kolu tamiri yapan bildiğiniz yer var mı? İllaki yenisinimi almak gerek ? 2. el sağlam bulunabilir mi yada Almanyada falan alabileceğimiz site vb varmıdır(daha uygun olur mantığıyla)?

Aynısı bende oldu. İçinde bir parça var tam bilmiyorum ama eletrik ustası yaptı 30 lira verdim bitti gitti. 300 lira uçuk rakam...
  • cfergül senin başına gelmeyen bi aksilik söyler misin abicim ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimdedecam

cfergül senin başına gelmeyen bi aksilik söyler misin abicim ya...

2 senedir Vaneom var. Hesabını sen yap. :) Ben aracımı iş için kullanıyorum o yüzden senede 60.000 km yol yapıyorum. Aracın dinlenme şansı olmadığından arıza çıkarma şansı daha fazla oluyor. :))) Birde haftasonları mercedes servisinde çalışıyorum hobi olarak. Orada çıkan sorunlarıda kendim yaşamış gibi yazıyorum. Çözümlerine bakıyorum ona göre sonuçlarını burda yazıyorum. Maksat yardım etmek. Kolay gelsin. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfergul

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır farları açtığımda kısalar yanmıyor.Direk uzunlAr yanıyor .. usta sinyal kolu arızalanmış dedi. Yaklaşık 300 tl dedi. Sinyal kolu tamiri yapan bildiğiniz yer var mı? İllaki yenisinimi almak gerek ? 2. el sağlam bulunabilir mi yada Almanyada falan alabileceğimiz site vb varmıdır(daha uygun olur mantığıyla)?

Aynısı bende oldu. İçinde bir parça var tam bilmiyorum ama eletrik ustası yaptı 30 lira verdim bitti gitti. 300 lira uçuk rakam...

hocam normal bir elektrikçinin yapabileceği birşeymi? Birde hangi parça olduğunu biliyormusun? Teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cfergul

quote:

hocam normal bir elektrikçinin yapabileceği birşeymi? Birde hangi parça olduğunu biliyormusun? Teşekkürler

Bildiğim kadarıyla kolun içinde platin var iletkenliği sağlayan o yapışıp kalıyor ve geri bırakmıyor. O değişiyor veya tamir ediliyor diye biliyorum.

• arkadaşlar bende 2004 otamatik ambiante vaneo alarak aranıza katıldım.bu gurubun kurulması çok iyi olmuş.arabayı alalı bir hafta oldu.benden önceki sahipleri arabaya iyi bakmamışlar.tamiri ile ugraşıyorum.sorunlarımın çözümü konusunda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.sorunlarım şunlar
    1.sürüş esnasında 1-2 dakikada bir gaz pedalında 2-3 saniyelik titreme(hafif sarsma)hissediliyor.bu şekilde sürekli yapıyor .hiç düzelmiyor.almadan önce cihaza bağlattım sorun görünmedi.neden olabilir acaba?
    2.otamatik vitesin yanındaki S-C dümesini iptal etmişler.(spor kullanım düğmesi)galiba bozuk.ondan iptal etmişler.tamir olurmu?Ne kadara mal olur.yada değiştirme maliyeti nedir?
    3.gaza yüklenince egzozda koyu duman atıyor.neden acaba
    4.önerebileceğiniz maltepe ,bostancı,kartal,pendik,tuzla civarında vaneodan anlayan servis veya usta var mı?
  • yusufk_100 kardeşim araban hayırlı olsun...öncelikle şunu belirtmek isterim...önceki sayfalara bakarsan çoğu sorunlarımızı ve çözüm yollarını paylaştık okumanda çok büyük yarar var...böylelikle aracın olan vaneo hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olabilirsin...sorunlarına aklımın yettiğince yardımcı olmaya çalışayım...

-siyah duman olayı dessertrose arkadaşımızın dediği gibi ya turbo ya da enjektör sıkıntısı olabilir...vaneo dan anlayan seni kazıklamayacak bi ustaya gitmelisin...özellikle tekrarlıyorum vaneo dan anlayan ve seni kazıklamayacak bir ustaya gitmelisin...turbonun ötüp ötmediğini yağ kaçırıp kaçırmadığını sana söyler...turbo konusunda emin olduktan sonra enjektör konusunda ise tahminim şu yönde...senden önceki sahibi enjektörlerini söktürüp bakım yapmak istemiş olabilir....ve temiz işçilik yapılmamışsa enjektörler yerine güzel monte edilmemişse yada dibinde pul bırakılmışsa yada pul koyulmamışsa aracın hem duman atar hem de tekler kardeşim....ben de vaneo sahibiyim...enjektör bakımını yaptırdım...enjektörün birinden pul çıkmadı sandık enjektörleri bağladık ve araç teklemeye başladı titremeye başladı maksimum 90-100 km hıza zorla ulaştı....sonra tekrar söktük bir de baktık ki enjektörü ikinci kez söktüğümüzde dibindeki pulu çıktı...yani ilk söktüğümüzde pul öyle bi kaynamış ki çıkartamadık yok sandık fakat sonradan çıkınca arızayı anladık...tahminim senin aracında böyle bir arıza olabilir...çünkü hem tekleme titreme ve de siyah duman sorunun var..bu olabilir...yada enjektörlerin bakım istiyor yada birinde sorun var tek göz çalışmıyor...VE ÖNEMLİ KONU ENJEKTÖRLERİ SÖKTÜRÜP BAKIM YAPTIRIRSAN BİR SÜRE SONRA KESİNLİKLE TEKRAR SIKTIRMALISIN KONTROL ETTİRMELİSİN...ÇÜNKÜ BENİM ENJEKTÖRÜN BİRİSİ BOŞLUK YAPTI MECBUREN CİVATA SABİTLEYİCİ İLE SIKTIK SONRA DÜZELDİ BİR DAHA GEVŞEMEDİ...

-S ve C düğmeleri iptal etmişler demişsin....S spor modu biraz daha devirli sürüş için....C ekonomi modu normal sürüş için...iptal ettiklerine göre senin aracın bunların birinde çalışıyo...benim aracım manuel olduğu için fazla bi bilgim yok...genel olarak vaneo piyasaya göre normaldir çok pahalı değildir...sadece bozulmayan parçaları bozulursa pahalı...yani bulunmayan malzeme elbette pahalı oluyor...almanyadan siparişle geliyor...bu konuda da sana motorcu usta yardımcı olacaktır...

-istanbulda yaşamadığım için servis konusunda bi önerim yok kardeşim....Allah aracına kaza bela vermesin...aklına takılacak sorunlarında aklımızın yettiğince yardımcı olmaya çalışırız....

Vaneo na dikkat et :) sınıfında saf hız harici 1 numara araçtır :) ama usta konusunda sıkıntı yaşayabilirsin...herkese elletme dokundurma :)

• dessertrose kardeşim bana asra wis kurulumunun anlatımını gönderecektin unutmadın değil mi :) kerimdedecam@hotmail.com mail adresimi tekrar veriyorum...
  • Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler.5 yıl ceddy kullandıktan sonra hayalimdeki arabayı aldım.Gercekten güzel araba vaneo.Caddy kadar seri değil ama çok aratmıyor.Yakıtı daha az ve birsürü özelliği var.Fiyatı da gayet uygun.Masraf çıkarmazsa çok daha memnun olacağım.Ben arabama iyi bakarım.Titizimdir bu konuda.Bir ses duysam hemen tamircinin yolunu tutarım.
    Benden önceki sahibinin mayıs ayı içinde yaptırdığı işler şunlar.
    1.hava ve mazot filitleleri değişimi-35-45 tl
    2.mazot boru orlingeleri 30tl
    3.Boğaz klepe temizleme sip-40tl
    4Enjektör çıkarma-tornacı-2 adet-320tl
    5.enlektör ayar temizleme -meme-4 adet-320 tl
    6.Eenjektör pulu ve pastası-4 adet-32
    7.mazot pompa tamir bakım1 adet-350
    8.servis işciliği-500

Fiyatlar uygun mu?
    bunca yapılan işe rağmen bu arızayı verebilirmi.
    benim tahminim enjektör ayarı veya pompa ayarı ile ilgili bir sorun.Yapan ustaya götürüp birkez daha baktırıcam.
    s-w düğme sorununu çözdüm.düğme kırılmış.sistem çalışıyordu.çıkma buldum taktım.para almadılar.sorun yok.çalışıyor.kule bozulmuş olsaymış 1400 tl tutuyormuş.
    Bir sorum olacak.Direksiyon bu sınıftaki arabalara göre daha sert.bu mercedesin bir özelliğimi(direksiyon kutusunu tamir ettirdim)değişimi 2500 tl gibi bir rakam tutuyordu.Yoksa tamir ettirdiğimden mi sert anlamadım.

• kardeşim sana olabilecek arızaları söylemiştim demek ki doğruymuş arabanın enjektörleri ellenmiş ve muhtemelen temiz bir işçilik yapılmamış ki arabanda titreme var...önceki sayfalarımızda bu tip arızalardan bahsettik detaylı anlattık baktın mı ??? muhtemelen bakmadın ki fiyatı soruyosun ??? tekrar söylüyorum üşenme ve diğer sayfalara bakmanı tavsiye ediyorum...ve de vaneo su olan için en önemli olan nokta ;

- VANEO USTA SEÇER... HERKES ANLAMAZ YAPAMAZ ANLIYOMUŞ GİBİ YAPAR FAKAT ARIZA ÜSTÜNE ARIZA ÇIKARTIRLAR...HERKESE ELLETME...

ben gene de kendimden örnek vereyim ...

-Pompa contalarının değişimi mazot kaçaklarının giderilmesi
    -4 enjektör meme değişimi bilgisayarda ayar kontrolü
    -işçilik

Toplam : 700 tl ye halletmiştim ben...

mesela enjektörler sıkıldıktan sonra bir süre sonra kontrol edilmesi lazım acaba edildi mi...belki kontrol edilmedi ve enjektör civatası gevşemesinden dolayı bir titreme olabilir...belki enjektörün birinde pul yok yada fazla pul var bunlar da olabilir...kısacası şu ki temiz işçilik yapılmazsa bi dünya masraf da edilse arıza çözülmez...

direksiyonu sormuşsun...çok yumuşak değildir ama tatlı sert denilebilecek kadar yumuşak sayılır...eğer seninki sertse tamir görmüşse direksiyon yağını kontrol et ve yağını boşaltıp tekrar koyduktan sonra hava yapma ihtimali olabilir...kime yaptırılmışsa kontrol ettir istersen...selametle kardeşim...

• S a ustalar 2005 manuel ambiante var da uzun yola Çiktim hız yapinca sesli uyarıyla hi yazısı çıkıyor birde yaninda yağ işareti çıkıyor aracın yağı Tam ama neden olabilir bilgisi olan varsa sevinirim Allah a emanet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araca koyulan yağ fazla hatası veriyor %90...

Arkadaşlar sinyal kolu arızasını çıkma bir sinyal kolunun içindeki bir parçayla değiştirerek hallettik masraf 50 tl.. vaneomuzu seviyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufk_100

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler.5 yıl ceddy kullandıktan sonra hayalimdeki arabayı aldım.Gercekten güzel araba vaneo.Caddy kadar seri değil ama çok aratmıyor.Yakıtı daha az ve birsürü özelliği var.Fiyatı da gayet uygun.Masraf çıkarmazsa çok daha memnun olacağım.Ben arabama iyi bakarım.Titizimdir bu konuda.Bir ses duysam hemen tamircinin yolunu tutarım.
    Benden önceki sahibinin mayıs ayı içinde yaptırdığı işler şunlar.
    1.hava ve mazot filitleleri değişimi-35-45 tl
    2.mazot boru orlingeleri 30tl
    3.Boğaz klepe temizleme sip-40tl
    4Enjektör çıkarma-tornacı-2 adet-320tl
    5.enlektör ayar temizleme -meme-4 adet-320 tl
    6.Eenjektör pulu ve pastası-4 adet-32
    7.mazot pompa tamir bakım1 adet-350
    8.servis işciliği-500

Fiyatlar uygun mu?
    bunca yapılan işe rağmen bu arızayı verebilirmi.
    benim tahminim enjektör ayarı veya pompa ayarı ile ilgili bir sorun.Yapan ustaya götürüp birkez daha baktırıcam.
    s-w düğme sorununu çözdüm.düğme kırılmış.sistem çalışıyordu.çıkma buldum taktım.para almadılar.sorun yok.çalışıyor.kule bozulmuş olsaymış 1400 tl tutuyormuş.
    Bir sorum olacak.Direksiyon bu sınıftaki arabalara göre daha sert.bu mercedesin bir özelliğimi(direksiyon kutusunu tamir ettirdim)değişimi 2500 tl gibi bir rakam tutuyordu.Yoksa tamir ettirdiğimden mi sert anlamadım.

slm
    tatlı sert tir benimkide aynı
    hem direksiyonu tatlı sert hemde frenleri serttir biraz

bu arada ne kadara aldın

• ben 21 bine e aldım 3 bin ben 3 binde benden önceki masraf etti.bana 24 bine gelmiş oldu.sanırım alış satış fiyatı da bu galiba.değilmi
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.