Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: bozmmn
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
879
Cevap
47
Favori
269.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selaminaleykum Arkadaş lar benim arabada 1.6 benimde ilk calistirmada yüksek devirde baya calisiyor . Hirilti sesine gelince ilk calistirmada bendede var. Yağı ilk degistirdigim de kesilmişti 1000 km den sonra yine basladi 10/40 castirol koydurmustum. Ama yagda köpürme ve su damlalari şeklinde nemlenmeler olusmaya basladi. Ustaya sordum ilk calismadâki hırıltıyi yagi 5/40 koymami soyledi arac ilk calismada kusma yapiyor dedi. Başka bir marka yag katdirmami soyledi daha yag degisimine var . Birde ogle deneyecegim ve elf mogilit marka yag katdirmayi düşünüyorum diger araclarda kattiranlar sesin azaldigini ifade ediyorlar hepsi buradaki yorumlarda . Siz ne dersiniz?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Aleyküm selam : Yalçın hocam benim yağ değişimi olalı 5 6 bin km oldu dediğin doğru olabilir ilk yağ değişiminde bu sesi bende duymuyordum denemekte fayda var ..

• Kolay gelsin deneyimlerimizi buraya yazarsak bizler icinde faydali olur. Kitapcik da 10/40 ve 5/40 olarak kullanilmasini belirtiyor. 5/40 yagi denemekde fayda var.

• Merhaba;
    Fikrimizi ve tecrübemizi paylaşmak lazım....
    1. Hava pompası (nam-ı diğer "Elektrik Süpürgesi"), benim araçta bir dönem çalışmıyormuş. Bilgisayarda arıza kodu kodu çıkıyordu... Belki 1-2 sene çalışmamış, taki Bostancı Sanayi sitesinde bir usta, rolesini değiştirinceye kadar. 100₺-150₺ Para verdim bir role değişimine 😟. Neyse çalıştıktan sonra pek bir heyecanlandım, zira motora hava beslemesi sağlaması gereken bir parça çalışmıyordu, faal hale geldi. Zannettim ki bizim eşek şahlanacak..... Hiç bir şey değişmedi süpürge sesinden başka. Kısacası benim araçta, hava pompasının varlığı yokluğu, performans açısından birşey değiştirmedi, yada ben fark etmedim. Belki de başka bir sorun daha var... Ancak, başka bir usta da, "bu modellerde pek işe yaramıyor, başka modellerde işi düzelttiler" gibi bir laf da sarf etmişti.
    2. Performanstan başka, emisyon değerlerini etkiliyor olabilir!
    3. Hangi şartlarda devreye girdiğini çözebilmiş değilim, gaza yüklenince devreye girer diye zannediyordum. Ama bence kafasına göre takılıyor...
    4. İptal etmek için;
    Sağ koltuğun ayak ucundaki döşemenin altındaki elektrik kutusundaki role çıkartılarak, veya yanlış hatırlamıyorsam müstakil olan sigortası çıkartılarak ve hatta direk üzerinden fişi çıkartılarak iptal edilebilir.... Ama bence kalsın.....
    5. Hırıltının motor içindeki bölgesini tespit etmeye çalışın. 70-80 cm..lik bir hortumun bir ucunu kulağınıza, diğer ucunu motorun içine yanaştırarak muayene yapabilirsiniz... Bende bir dönem oldu, garip bir ses, uğultu oluyordu motorda, bazen.....bakına bakına, bir hortumun yerinden çıktığını gördüm, taktım geçti.... Sonuçta ne değişti, sadece hırıltı gitti....

• Son yazılar eksilmiş mi, ben mi göremiyorum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Borasu kullanıcısına yanıt
    Bu cd den parça keserek nasıl yaptın üstad bu cam otamatiği düğmesini. Herkesin derdi bu düğmeler. Daha detaylı anlatırsan büyük sevaba gireceksin @Borasu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.
    Bende 1.6 vaneo ambiante var düz vites.
    Yaşadığım sorunlar ve çözümleri
    1. Saunrouf hiç çalışmıyordu. Sağolsun bir usta arkadaş kartına birkaç ufak işlem yaptı şimdi sorunsuz çalışıyor.
    2. Direksiyon pompası herkeste olduğu gibi sertleşme yaptı. Hidrolik devre dışı kalıyordu. 450 tl gibi bir rakama yaptırdım. Usta iyiydi. Elektronik aksamını iptal etti sanırım. Neticede sorunu çözdü.5 ay oldu sorun yok.
    3.alt takımları yıpranmış tı. Salıncak dahil değişti. Rot başları işlem gördü. Şu an 10 numara 5 yıldız.
    4. Kumanda pili bitmişti. TaktırdıM ama çalışmadı. Sonra kontağı soktum bir süre yol gittim. Inince denedim çalıştı. Sanırım senkronize oldu.
    5.sol dikiz aynası plastikten çatlak. Bantla sardım. Geçici çözüm oldu. Çıkması denk gelirse alırım.
    6.cam soketim 2 gün önce kırıldı. Çözüm arıyorum. Yazılanları okudum sıfır çok pahalı, çıkması yok. Bu işi nasıl çözersin henüz bilmiyorum
    7.koltuk gıcırtılarına gelince. Onlara bulasik süngeri ile çözüm buldum. Zeminde bulunan soket üzerine ince bulasik sünger i koyup öyle oturtun koltuğu yuvasına. Ses neredeyse sıfıra iner.
    8. Sol ara kapı kolu sanırım yıpranmış çalışmıyor. içerden açılıyor. Çıkma kol bulursam alırım
    9.SRS lambası genelde yanıyor. Usta kronik bu modelde dedi. Yolcu koltuğunda bulunan çocuk sensörü ile alakalı. Pek sorun etmiyorum. Kaza durumunda yanarken açılmaz air bag dedi usta. Yapacak bişey yok.
    10.akü değiştirmeniz gerekirse VARTA akü bu arac için en uygun marka. Başka marka bence gerek yok. 250 civarı. Ben genelde yedek parçaları Topkapı MERTAK yedek parçacıdan alıyorum.
    11.2 veya 3 üncü vites de aşırı gaza basarak hız almak isterseniz bir çızırtı duyarsınız. Bunun nedeninin ne olduğunu bilmiyorum ama gazı hafif keserseniz ses susar. Sanırım aşırı basınca gaza bu şekilde bir ikaz tarzı ses geliyor.
    12.Tekerleği 185 65 , 15 petlas taktırdım gayet memnunum. Önemli olan bu geniş yanak combo tarzı olan orjinal lastiği ni taktırmak. Lastikciler biliyor zaten bunlar için ayrı lastik var.
    13. HGS etiketi ni cam kalın olduğu için okumuyor gişe. Plakaya kayıtlı olduğu için sıkıntı olmuyor. Plakadan düşüyor.

Şimdilik bu kadar.
    Herşeye rağmen arabamı çok seviyorum, uzun yolda veya şehir içinde çok keyif alıyorum. Piyasa zaten malum. Bu fiyata bu kalite zor bulunur.
    Arkadaşlar bu sayfayı aktif kullanalım.sayfa canlansin. Başınız dan geçenleri yazın. Ustalara boş yere para kaptırmadan çözümü olan sorunları paylaşarak çözebilirsiniz.
    Vaneo ya devam. Selamlar

• 34 . Sayfadaki yaptigimiz yorum ve öneriler silinmiş . Silmelerinin sebebini anlayamadim !

• Merhaba;
    HGS etiketi benim de derdim. Dikiz aynasının hemen arkasına yapıştırmıştım. Hiç okumadı, yeni etiket aldım, şimdi etiketi elimle tutup suneoof camının altından gösteriyorum. Hiç şaşmadı, iyi çalışıyor. Etiketi içerden suneoof camına içerden yapıştırmayı düşünüyorum....

• Arkadaşlar;
    İstanbul Anadolu yakasında benzinli otomatik Vaneo için usta tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum,
    Birde otomatik şanzıman için de...
    Benim araçta, şanzıman ile motor bağlantısından, şanzıman yağı kaçağı var, gittikçe de artıyor...
    Motor-Şanzıman indirme zamanı yaklaşıyor..,,

• Merhaba;
    Polen filtresi değişiminin nasıl yapılacağını çoğunluk biliyordur diye düşünüyorum. Aşağıdaki linkte güzel bir video var. Paylaşmaktaki niyetim bilmeyenlerin 2 konuyu öğrenmesi;
    1. Polen filtresi nasıl değişir?
    2. Alman işkencesi nasıldır....
    Bu kadar mı zor olur, bu kadar mı kötü olur tasarım. Bir çok arabada vida bile yok, klipslerle tak çıkar yapılıyor...

Herşeye rağmen seviyorum (sevmeye çalışıyorum!)...

http://youtu.be/XAFrppBbMMo

• Merhaba;
    Biraz garip olacak ama;
    Yakın zamana kadar VANEO nun yerini alacak başka bir araç yok diyordum, aslında hala farklı düşünmüyorum ama, Ford Tourneo Courier beni rahatsız etmeye başladı. Biliyorum ki ne Mercedes gibi olabilir, ne de Vaneo... Ama yine de aklımın köşesinden çıkmıyor... Hiç kullanmadım, ayrıntılı olarak yakınen incelemedim de, ama çok yorum dinledim, izledim, okudum....
    Ben asıl Vaneo'cuların yorumlarını merak ediyorum, hele bir de test eden varsa tadından yenmez...
    Yok mu Courirer'i (kurye'yi) deneyen, test eden????

• Tekrar merhaba;
    Cam düğmesi onarımına ait bir iki fotoğrafı ekledim. Düğmenin henüz onarımı bitmemiş haline ait fotoğraflardır. Kareye benzeyen yeni plastik parçalar eğeyle yerine göre şekillendirilecektir. CD den kesilen parçalar ile düğmenin plastik yüzeyi, japon yapıştırıcısı ile yapıştırılmadan önce zımpara veya eğe ile pürüzlü hale getirilmiştir ki yapışma sağlam olsun. Ayrıca, yeni eklenen kısma bir de tırnak ilave edilecektir.
     MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• [simage][/simage]Biraz daha foto...
     MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 22 Eylül 2015; 0:15:53 >

• Merhaba arkadaşlar. bayram öncesi vaneo mu sattım, ama araba da bir bağımlılık oluyor. Araç ya seviliyor yada nefret ediliyor. sevdim ama ihtiyaçtan sattım. foruma girmeye devam edeceğim. bilgi birikimi ve çözümlerini paylaşma adına iyi sürüşler. Bir arkadaş cam düğmesi tamiri ile ilgili resimler paylaşmış. daha önce cam düğmeleri ile ilgili bir link verdim tamir etmeye çalıştığı parçanın 4 adeti 9 euro civarında ebay ve aliexpresten alına bilir.
  • Selamün Aleyküm arkadaşlar ;

önceki yazılarda göremedim yada gözümden kaçtı ama benim aracımda Radyo frekanslarını çekmeme gibi bir problem var başına gelen oldu mu ? yada antenin nerede olduğunu bilen var mı _?

FOREVER VANEO :)
  • Merhaba;
    Aynı sorun bende de var, radyo çok zayıf....
    Anten, bagaj kapağındaki 3. Fren lambasının arkasında. Bağlantılarına, aracın içinden ulaşılıyor. Bagajı açınca, tavanda, kumaş döşemenin bittiği yerdeki, bagaj kapağına yakın ve bagaj genişliğinde olan kapağın/döşemenin altından anten kablosu ve elektrik bağlantısı olan kibrit kutusu boyutlarında plastik kutu var. Bağlantılarını kontrol ettim, temizledim ancak kar etmedi. Teybi başka bir antenle de denemedim işin doğrusu, bir ihtimal teypde de sorun olabilir diye düşünüyorum. Benzer sorunu 2 ayrı opelde de gördüm... İlgisi olmayabilir tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 6 Ekim 2015; 23:26:46 >
  • Merhabalar ;

Ben deneme yanılma yolu ile birşey buldum bu BMW lerin köpekbalığı sırtı antenlerinden içinde frekans artırıcı bir sistem olanı aldım ve aynı o 3. fren lambasının hizasında tavanda bulunan ufak bir daire şeklinde çıkıntının olduğu noktaya bakır tel ile birlikte kullandım çok az bir değişme oldu fakat yine kar etmedi. Ama dediğin yeri bir deneyeceğim hocam teşekkürler. teyp orijinal değil benim sizinde mi öyle ?
  • Merhaba;
    Benim teyp orjinal, bu nedenle eski olmasına binaen bir sorun olduğunu düşünüyordum ama sizin teyp orjinal değilse ve eli ayağı düzgün bir cihaz ise sorun antenden veya tesisatından kaynaklanıyordur. Teybi çıkartıp arkasındaki anten girişine doğrudan herhangi bir kablo takma veya ince bir tornavidayı (saattçi tornavidası gibi) anten girişine takma imkanınız varsa sorunun kaynağını teşhis etmeniz mümkün olacaktır. Normal şartlarda teybin anten girişine takılan bir tornavida bile bir hayli antenlik yapar. Sonuç olarak mevcut antenden daha iyi sonuç alırsanız sorun arabanın anten sistemindedir.... Tabi elinizde eski de olsa bir araba anteni varsa ve geçici bir test yapabilirseniz sonuç kesin teşhis olur...
    Kolay gelsin...

• Bu radyonun çekmeme sorunu bende de var. Demek ki kronik.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.