- x
Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy GT-S5830 Bug Reporting
38 Cevap26542 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

557 Mesaj
4 Mayıs 2011; 12:23:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar,

Yaklaşık 1 haftadır Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy Ace GT-S8330 kullanıcısıyım. Ürünlerle ilgili karşılaştığımız bug'ları (hataları) Samsung'a mail yoluyla iletebilmek ve firmware güncellemeleri sağlayabilmek adına bu konuyu başlatmak istedim.

Gio Genel konusu oldukça aktif ==> Samsung Galaxy Gio Genel Konu
Ace Genel konusu oldukça aktif ==> Samsung Ace Genel Konu

Benim karşılaştığım 2 ve başka arkadaşlardan duyduğum 4 sorun var şimdilik,

1) Gio'da ve Ace'de Müzik (kendi default Müzik player'ı ile.) dinlerken bir gariplik hissettim. Equalizer ayarlarından Rock'ı seçinde, seste inme ve çıkma oluyor. Yani frekans olarak yükselme ve azalma oluyor. Diğer ekolayzır seçeneklerinde böyle bir problem olmuyor.

2) Menüde sıra güncellemeleri yapıyorum, örneğin android marketten indirdiğim oyunları menüde tek bir sayfaya, uygulamaları ayrı bir sayfada konumlandırmıştım. Save'ledim değişiklikleri. Telefonun bataryası bitti kapandı ve açtığımda menü karmakarışık olmuştu. Ya da yeni bir uygulama yüklediğimde de bu sorun oluyor. Ace'de aynı durum söz konusu değil.

3) Ana konu forumunda pek çok arkadaş Wi-Fi sorunları yaşıyor, bazı Wireless şifreli modemlere girerken sorun yaratıyor, bağlanamıyor, girememesidir. Bununla ilgilide genel bir güncelleme yapılsa hoş olur kanısındayım.

4) KİES ile güncelleme yaparken %37'lerde veya %0'larda update işleminin takılı kalması. Update öncesi uyarılar kısmında telefonu USb bellek ve uçuş moduna alın gibi bir uyarı yok, ama sadece bu şekilde update edebildim ben ürünü.

5) Menüde klasör yaratılalaması. (Bu belki Android'le ilgili bir durumdur.)

6) Bir arkadaşın yine belirttiği bir sorun vardı. Bir şarkıyı bildirim sesi olarak seçince sesi azalıyor, aynı şarkıyı zil sesi yapınca bangır bangır, mesaj geldiginde farkedilmiyor - sesi cıkmıyor. Telefonun ses ayarı da full'da, bildirim ses ayarıda full'da olduğu halde bu sorun yaşanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 4 Mayıs 2011; 23:49:28 >

Samsung Galaxy Gio, LG 42LW5500, MSI GE60 0NC-037TR, Logitech N200, Avid Recording Studio, Sennheiser HD 201

313 Mesaj
4 Mayıs 2011; 20:31:21 

wi~fi ve bluetooth ilk açmada değil ama ikinci açmada error hatası veriyor ve telefonu yeniden başlatmadan asla açılamıyor. ( gio )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Apple iPhone 5S Gold
iOS 7.0.4 versiyon
Cydia JailBreak

Asus Nexus 7 ( 1. jenerasyon )
Android 4.4.2 Kitkat

41 Mesaj
4 Mayıs 2011; 22:25:44 

Çağrı kayıtlarında sadece arama kayıtlarını bırakıyorum bir gün sonra hepsi görünüyor.
Yüklü programlar açma kapama yapınca yer değiştiriyor.
Konuşuken kulaklık sesinde azalmalar ve cızırtı var.
Bzen aram ayaparken takılıp kalıyor.
Wi fi Çekim gücüü zayıf.
Ace kullanıyorum kulaklık sesindeki sorn dışında çok memnunum.

166 Mesaj
4 Mayıs 2011; 22:35:03 

samsung galaxy Ace telefonumda saat doğru olarak ayarlanmış olduğu halde ana ekranda bulunan "widget saat" maalesef takılıyor ve öyle kalıyor...

engnyldz

53 Mesaj
4 Mayıs 2011; 22:47:55 

Evet telefonu kapatınca menudekı eski kayıtlar gidiyo. Çözüm bulunrsa sevinirim.

2179 Mesaj
4 Mayıs 2011; 23:23:27 

Hocam yanlışlık olmuş sanırım.
Galaxy Ace s8330 değil s5830.

557 Mesaj
4 Mayıs 2011; 23:50:24 

quote:

Orijinalden alıntı: _Krst_
Hocam yanlışlık olmuş sanırım.
Galaxy Ace s8330 değil s5830.

Ehehe, eyw duzeltmen icin.

Samsung Galaxy Gio, LG 42LW5500, MSI GE60 0NC-037TR, Logitech N200, Avid Recording Studio, Sennheiser HD 201

557 Mesaj
4 Mayıs 2011; 23:53:16 

Android markette uygulamalar veya oyunlara girdigimizde, en yeni uygulamalari secip sayfada asagiya inmeye çalıştığımızda market hata verip kapaniyor. (ace ve gio)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 5 Mayıs 2011; 9:00:50 >

1090 Mesaj
5 Mayıs 2011; 15:49:26 

yakınlık sensörü çalışmıyor gibi bazen karşı tarafa tuş seslerinin gittiği söyleniyor bizim ailede 2 tane ace var ikisindede böyle bir sorun var normalde ekranın kitlenmesi lazım ama çok nadir olarak kapanmayabiliyor

▀▄▀▄ iPhone 5 White 16GB ▀▄▀▄ iPad Air WiFi 16GB ▀▄▀▄ Macbook Z0FUQ ▀▄▀▄ iPod 3G 8GB ▀▄▀▄

2161 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:49:18 

Bende de gio var tek sorunum wifi oldu şu ana kadar, arkadaşın kafedeki wifi modeme bağlanmadı şifreyi girdim ama öylece kaldı, niye hep yarım yamalak bağlantı koyarlarki, hepsine bağlansa wifi modemlere, tüylerimi dökülecek samsung un, inşallah güncellemeyle düzelir.

Senin cahilliğin rahat etsin diye, kendimi sansürlemeyeceğim...
S5660+Htc desire z+Galaxy S2

53 Mesaj
6 Mayıs 2011; 23:46:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Grasshead

Android markette uygulamalar veya oyunlara girdigimizde, en yeni uygulamalari secip sayfada asagiya inmeye çalıştığımızda market hata verip kapaniyor. (ace ve gio)

Evet Kapanmaya zorla diye bi seçenek çıkıyo (gio)

972 Mesaj
7 Mayıs 2011; 2:37:27 

quote:

Orijinalden alıntı: erdem.1

Evet Kapanmaya zorla diye bi seçenek çıkıyo (gio)

Aynen bu sorun bende de mevcut

AMD A6 5400K

1206 Mesaj
7 Mayıs 2011; 3:16:49 

quote:

Orijinalden alıntı: burak451905

Aynen bu sorun bende de mevcut

herkezde varmı bu olay :S

972 Mesaj
7 Mayıs 2011; 3:28:18 

Android market hazır yüklü geldiği için herkes de var sanırım.

AMD A6 5400K

557 Mesaj
7 Mayıs 2011; 8:28:21 

Android Market Update'i ile veya Gio firmware update'i ile düzelebilir. Android Market uygulaması özelinde bir bug olduğunu düşünüyorum bunun. Ben Samsung'a bu sayfanın linkini attım, umarım incelemeye almışlardır. Bundan güzel test ekibi nerden bulacak adamlar hemde bedava! =)

557 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:20:36 

Dün Samsung'dan aradılar. Bu sayfa linkini paylaşmıştım, teşekkür ettiler. Bu da incelemeye alındığı anlamına geliyor. Umarım ürünün gelişiminde fayda sağlayacaktır.

2161 Mesaj
10 Mayıs 2011; 15:40:01 

Birde asphalt 5 yükleyince, mesaj geldiği zaman sürekli asphalt5 kapatıldı uyarısı veriyor, inşallah bunuda görürler

38 Mesaj
10 Mayıs 2011; 22:33:54 

Samsung ace kullanıcısıyım.
Güzel bir başlık olmuş. Umarım sorunlarımıza buradan cevap bulabiliriz.

1. Wireless devamlı kopuyor ve daha da önemlisi yukarıda bahsedildiği gibi bazen hepten gidiyor ve ayarlar menüsünden baktığımda "error" veriyor. Ancak telefonu tamamen kapatıp açtığımda düzeliyor.
2. Android marketten en yeniler kısımında bahsettiğiniz sorun bende de oluyor.

İçinizde 2.3 gingerbread yükleyen oldu mu? Olduysa bu sorunlar düzeldi mi?

72 Mesaj
11 Mayıs 2011; 23:49:45 

Galaxy ace kullanıcısıyım bazen sağdaki tuştan kilidi açıp ekrana dokunduğumda algılamıyor ve ekran ışığı sönüyor aynı tuşa tekrar basınca düzelse de bence sinir bozucu

168 Mesaj
21 Mayıs 2011; 13:18:49 

bi forum sitesinde kiest denilen bir yerde gio nun yazılım güncellmesi var diye duydum ama ne kadar doğrudur bilemem

972 Mesaj
21 Mayıs 2011; 13:46:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Pro_Pc
bi forum sitesinde kiest denilen bir yerde gio nun yazılım güncellmesi var diye duydum ama ne kadar doğrudur bilemem

o sorunlari duzeltmiyor malesef hocam.
bende ayni sorunlar devam etti sadece performans guncellemesi

AMD A6 5400K

168 Mesaj
21 Mayıs 2011; 15:06:06 

inşallah şu hatalar için güncelleme çıkartırlar

2161 Mesaj
23 Mayıs 2011; 16:27:13 

Gio ve Ace için, mayıs sonunda güncelleme gelmesi kesinlenşti , bilginize. altaki açtığım konuyu takip edin.

557 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:35:36 

@Hayalci

Eyw, çok güzel topic olmuş.

168 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:40:56 

burda gio denilince hayalci ön planda

2161 Mesaj
23 Mayıs 2011; 20:16:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Pro_Pc

burda gio denilince hayalci ön planda

SAĞOL

376 Mesaj
25 Mayıs 2011; 17:10:42 

Gio kullanıcısıyım wi-fi error verdi fitil oldum market uygulamasını kullanmaya kalktığımda kendini kapatıyor. Samsung'a güzel bir mail atmayı planlıyorum net bir bilgimi verecekler bilmiyorum.

239 Mesaj
25 Mayıs 2011; 17:51:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Power 

herkezde varmı bu olay :S

aynı sorun bende de var

239 Mesaj
25 Mayıs 2011; 17:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Birde asphalt 5 yükleyince, mesaj geldiği zaman sürekli asphalt5 kapatıldı uyarısı veriyor, inşallah bunuda görürler

bu sorun bende de vardı asphaltı kaldırdım en son çare olarak..

36 Mesaj
21 Haziran 2011; 18:27:50 

Arkadaşlar S5660 Gio kullanıcısıyım bende. Pazartesi günü satın aldım ürünü şuan kullanıyorum ama çok tuhaf bir sorunum var. Telefonun ortasındaki tuş bazen telefonu aktif hale getirmiyor. Telefon sanki felçliymiş gibi ekran hiç bir şekilde görünmüyor.

Başka bir telefondan arama yaptığım zaman Gio (çalmadığı halde) arama yaptığım telefonda çalma sesi duyuyorum.

Bu sorunu yaşayan ve nasıl giderileceğini bilen varmı ?

fuck the rest we are the best

557 Mesaj
21 Haziran 2011; 21:44:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kn0ck0ut

Arkadaşlar S5660 Gio kullanıcısıyım bende. Pazartesi günü satın aldım ürünü şuan kullanıyorum ama çok tuhaf bir sorunum var. Telefonun ortasındaki tuş bazen telefonu aktif hale getirmiyor. Telefon sanki felçliymiş gibi ekran hiç bir şekilde görünmüyor.

Başka bir telefondan arama yaptığım zaman Gio (çalmadığı halde) arama yaptığım telefonda çalma sesi duyuyorum.

Bu sorunu yaşayan ve nasıl giderileceğini bilen varmı ?

Yazılımsal bir problem gibi görünüyor. KİES ile performans güncellemesi yaptın mı? Yaptyısan kendi imkanlarınla yapabileceklerin şöyle;
1) Bataryayı çıkar, bir 10 dakika kadar bekle.
2) Fabrika ayarlarına dönmek > Bütün verilerin silinir. (SimKart ve SD Kart'a herhangi bir şey olmaz.) Menü > Ayarlar > Gizlilik > Fabrika ayarlarına geri dön.
3) SD Kartı biçimlendirmek. Bazen böyle takılmalar ve kilitlenmeler SD kart kaynaklı olabiliyor, denemekte fayda var.

Yine aynı sorunlar devam ederse servise vermek mantııklı olacaktır.

36 Mesaj
22 Haziran 2011; 11:27:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Grasshead

Yazılımsal bir problem gibi görünüyor. KİES ile performans güncellemesi yaptın mı? Yaptyısan kendi imkanlarınla yapabileceklerin şöyle;
1) Bataryayı çıkar, bir 10 dakika kadar bekle.
2) Fabrika ayarlarına dönmek > Bütün verilerin silinir. (SimKart ve SD Kart'a herhangi bir şey olmaz.) Menü > Ayarlar > Gizlilik > Fabrika ayarlarına geri dön.
3) SD Kartı biçimlendirmek. Bazen böyle takılmalar ve kilitlenmeler SD kart kaynaklı olabiliyor, denemekte fayda var.

Yine aynı sorunlar devam ederse servise vermek mantııklı olacaktır.

Teşekkürler hocam. KIES güncellemesi yaptım, telefon kitlendiği ama beyin açık olduğu zaman bataryayı çıkarıp beklettiğim zaman sorun geçmiş gibi oluyor ama geçici bir çözüm gibi geldi bana.

Bugün aynı sorunu yaşarsam fabrika ayarlarına geri dönmeyi deneyecem. SD kart'a gelince oda ürünle beraber sıfır geldi pazartesi günü. Henüz içine 1-2 mp3 attım hiç bişey yok.

fuck the rest we are the best

557 Mesaj
22 Haziran 2011; 14:10:36 

@kn0ck0ut

SD Kartta herhangi birşey olmasada benm sana önerim (kafada şüphe bırakmamak adına) SD kartı öncelikle devre dışı bırakıp, ardından telefondan biçimlendirmen yönünde olacaktır. Bunun için Menü > Ayarlar > SD Kartı Devreden çıkar > Son olarak SD Kartı biçimlendir yolunu izleyebilirsin.

Bazı arkadaşlar bu tip sorunların SimKart kaynaklıda olabileceğine deyinmişti. Ben alalı 1,5 ay oluyor, 1 kere bile kapanma problemi yaşamadım. Umarım sorunun hallolur en kısa zamanda. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 22 Haziran 2011; 14:12:00 >

1 Mesaj
24 Haziran 2011; 19:25:52 

Merhaba arkadaşlar. Bende yaklaşık bir hafta önce Gio satın aldım. Fakat şu an telefon sürekli açılış ekranında takılıp kalıyor. Şarja takınca pil animasyonunu görüyorum ancak hiçbir şekilde menüye geçmiyor telefon. Aynı sorunu yaşayan ya da yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

482 Mesaj
27 Temmuz 2011; 12:09:06 

quote:

Orijinalden alıntı: globalmemo

aynı sorun bende de var

bu sorunu halleden yok mu aranızda

557 Mesaj
3 Ağustos 2011; 13:41:37 

SamKiesUpdates'ten aldım bu bilgiyi.

Galaxy SII için KIES 2.3.3 update'i Türkiye için sunuldu. Diğer Avrupa ülkeleri S2 için 2.3.4 update'ini alırken Türkiye yine 2.3.3 ile yetiniyor. Hollanda vb. pek çok ülke Gio için 2.3.3 güncellemelerini KIES'ten almış durumda. Nedir Türkler olarak bu çektiğimiz ya :S

https://twitter.com/#!/SamKiesUpdates

4 Mesaj
3 Ağustos 2011; 16:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: vademacum

Samsung ace kullanıcısıyım.
Güzel bir başlık olmuş. Umarım sorunlarımıza buradan cevap bulabiliriz.

1. Wireless devamlı kopuyor ve daha da önemlisi yukarıda bahsedildiği gibi bazen hepten gidiyor ve ayarlar menüsünden baktığımda "error" veriyor. Ancak telefonu tamamen kapatıp açtığımda düzeliyor.
2. Android marketten en yeniler kısımında bahsettiğiniz sorun bende de oluyor.

İçinizde 2.3 gingerbread yükleyen oldu mu? Olduysa bu sorunlar düzeldi mi?

''2.''.... Dosyalar Sd kartta oldugu için her kapanıp açıldıgında yerleri değişir...

5 Mesaj
17 Ağustos 2011; 20:59:16 

samsung gio kullanıcısıyım telefonun şarjı bitti kapandı sarja koydum şarjdayken teli açıldım ama açılmadı. başlangıçta animasyonlar çıkıyor sonra samsungyazısı geliyor o yazı takılı kalıyor menüye ulaşamıyorum. herşeyi denedim hep aynı samsung yazısında kalıyor telefon. bu sorunla önceden karşılaşıp çözebilen varmı?

1 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:56:47 

hocam ilgilenirseniz sevinirim. ben galaxy gio'ya tema yükledim usb üzerinden. telefona kurdum ama etkinleştiremedim çünkü nereden etkileştireceğimi bulamadım. ayrıca bluetooth üzerinden alım yaptım bu alımlar telefonun neresinden görülür ve kayıt edilir. bi yardım eder misiniz lütfen?
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Samsung » Samsung Galaxy Gio GT-S5660 ve Samsung Galaxy GT-S5830 Bug Reporting
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453