- x
ARAS kargo buzdolabını eve çıkarmadı
96 Cevap11322 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

139 Mesaj
4 Mayıs 2011; 9:23:18 

Merhaba;

Hepsiburada'dan buzdolabı siparişi verdim. Siparişten 4 gün sonra kargoya teslim edildi. Teslimattan 4 gün sonrada dolap geldi.

Evim 4. kat, asansör yok. Aras Kargo dolabı çıkarmadı eve. Apartman içine bırakırız hamal tutup çıkartırsın dediler. 4 kat çıkartmak kolay değil, ben zaten elemanlara 10'ar lira bahşiş verecektim. Hamal parasını onlara vermeyi teklif ettim ama yine çıkarmadılar. Kuruluım için servisi aradım, onlarda çıkartmazmış. Bende kargoyu teslim almadım iade ettim.

ARAS KARGO KULLANACAK HERKESE DUYRULUR... Bundan sonra ufak tefek hiçbirşeyi aras kargo ile getirtmem, göndermem.

Cumartesi çok sinir oldum ama her işte bir hayır varmış. Pazar gittim, Ankamall KUTUP'dan daha ucuza satın aldım, pazartesi buzdolabı geldi kurulumu yapıldı hemen kullanmaya başladım =))

2077 Mesaj
4 Mayıs 2011; 12:03:04 

hangi modeli hb den kaça kutuptan kaça aldınız?

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

139 Mesaj
4 Mayıs 2011; 13:29:49 

Hb'den inox olan Samsung RT59EBPN'i 1450tl 12 taksite almıştım. Kutup'tan da deri olan Samsung RT59EMSW'i 1399tl 10 taksite aldım.

784 Mesaj
4 Mayıs 2011; 16:29:31 

hepsiburada aynı dolabı size tekrar göndermekten gurur duyar daha bitmedi çileniz.siz aras ın genel merk. şikayette bulunun.

"Biz,bize gerici diyenlere 'deh' demek için gerideyiz".

3562 Mesaj
4 Mayıs 2011; 17:21:59 

Kargo dolabi eve cikarmadi diye dolabi geri gonderdiniz peki hb dan teyit aldinizmi dolap siparisinizi iptal edip paranizi iade etmeleri hususunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HEP DESTEK
TAM DESTEK

20456 Mesaj
4 Mayıs 2011; 19:25:15 

Kargocuların böyle bir zorunluluğu yok. Ayrıca para verseniz bile kargo bekleyen onca müşteri varken, sizin kargonuzu asansörü bile olmayan bir binanın 4. katına çıkarıp en azından 1 saati kaybetmenin hesabını veremezler.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

113 Mesaj
4 Mayıs 2011; 20:39:16 

neden size gelen kargolar apartman kapısındamı teslim ediliyor? buzdolabı içinde 100 lira ücret alıyorlar kargo için bi zahmet çıkarsınlar.
ben geçen ay istanbuldan kargo ile eşya aldım eve kadar çıkardılar.aras kargoydu.görevimiz değil falan dediler ama çıkardılar işte.
yoksa bende almazdım 7 gün içinde koşulsuz iade var sonuçta...

2325 Mesaj
5 Mayıs 2011; 0:29:20 

normalde büyük şeyleri çıkarma gibi bir zorunlulukları yok benim bildiğim kadarıyla zaten sözleşmelerde yazıyordur. hamalda en az 20 lira alır çıkarmak için

twitter.com/erdemaktas imessage/mail:erdemaktas@me.com

113 Mesaj
5 Mayıs 2011; 7:34:30 

Eğerki kargo taşıma sözleşmesinde çıkarmayacakları yazıyorsa birşey diyemem.
ama bu şart yoksa ve mahkemeye giderseniz kazanmama ihtimali yok.sonuçta benim evim benim kapımda başlar.yoksa sokağın başında yada
şehir girişinde bırakırlar gelin alın diye :)

784 Mesaj
5 Mayıs 2011; 9:24:03 

quote:

Orijinalden alıntı: demobig

ama bu şart yoksa ve mahkemeye giderseniz kazanmama ihtimali yok.sonuçta benim evim benim kapımda başlar.yoksa sokağın başında yada

+

küçük paketleri de çıkarmasınlar o zaman

139 Mesaj
5 Mayıs 2011; 9:55:14 

Kargonun sorumluluğu, eşyayı belirtilen adrese teslim etmeden bitmez. Adreste "Kat:3 Daire:8"dir. Bence hammalın çıkartabileceği bir yere kargonunda çıkartması gerekmektedir.

Sonuç olarak kargo şirketinin yapması gereken kargoyu adrese kadar teslim etmek, ve bunun için hammal tutması gerekiyorsa tutmalı. Bu tarz büyük eşyalardan zaten 80-100 tl para alıyor.

2436 Mesaj
5 Mayıs 2011; 11:32:03 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Kargocuların böyle bir zorunluluğu yok. Ayrıca para verseniz bile kargo bekleyen onca müşteri varken, sizin kargonuzu asansörü bile olmayan bir binanın 4. katına çıkarıp en azından 1 saati kaybetmenin hesabını veremezler.

Aras kargo ile aynı sorunu bizde yaşadık. İlk gelenler çıkarmadılar ama sonra merkezden emir gelince paşa paşa geldiler tekrar çıkardılar dolabı... Afedersiniz ama Eve teslimat demek Apartmana teslimat demek mi oluyor?.. Kargo şirketleri eğer ürünü eve teslimat etmeyeceklerse hiç kimse kargo kullanmaz...

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

784 Mesaj
5 Mayıs 2011; 15:28:48 

yine bu forumda okumuştum birine telefon açıp buzdolabınız geldi gelip şubeden alın biz getiremeyiz demişler di .şubeye göre değişiyor bunların uygulaması.

251 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:32:51 

bendede aynı şey oldu arkadaşlar ben başımdan geçen olayı anlatayım makine geldi apartman girişinde bıraktılar ne aras kargo nede sigorta şirketi gelen makinenin başına bir şey geldiğinde ödeme yapmıyor adamın bana dediği şu ben 5.katta oturuyorum asansörde var bana şunu dedi abi asansör var hatta asansörün dibine kadar getirdiler getirmek zor değil getiririmde ama asansörde makinanın başına bir iş geldiğinde bu benim üstüme kalır apartman içinde bina içinde olan sıkıntıları karşılamıor dedi genel müdürlükte 100 kiloya kadar taşırlar diyordu şubeye göre değişiyor sanırım ama bundan sonra yapacağım alışverişlerde eğer aras kargo zorunluluğu yoksa başka kargoyla getirtecem

2317 Mesaj
6 Mayıs 2011; 2:17:59 

bu Aras kargoya özel bir durum degil.Digerleride aynı uygulamayı yapıyor.Aras kargo ile banada Klima gelmişti.Annem çıktı ve ona aşagıya gelip kargoyu alması söylenmiş.Anne bana söyleyince sinirle aşagıya indim ve elemanları fırçaladım.Alın götürün dedim götürdüler.Aras merkezi aradım şikayet ettim.Anlaşmaya göre sadece kapıya göre Taşıyabiliriz dediler.Neyse kargo şirketinin elemanlarını tanırsanız yukarıya kadarda taşıyorlar.Benim birçok eşyamı 3 kata taşıdılar.

Hb buzdolabını sorunsuz geri aldımı?

560 Mesaj
6 Mayıs 2011; 9:01:48 

ister büyük ister küçük hepsiburada sattığı ürünleri müşterilerinin kapısına kadar teslim etmeyi sağlayamıyorsa bu işi bıraksın.. bu kadar!

Ne Mutlu Türküm Diyene !

139 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:15:29 

Aras kargonun sitesinde sadece 444'lü numara vardı. Bende musteri iliskileri'ne eposta attım. 6 gün oldu cevap gelmedi.

Kargo geri gitti, kargo takipden geldiği şubeden teslim alındığını görüyorum. Ama hepsiburada ile anlaşamadık bir türlü. Dolabı alalı 2 hafta, teslim alamayalı ve iade edeli 1 hafta geçti ama daha para iade işlemini yapamadım.

784 Mesaj
10 Mayıs 2011; 9:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: kuvalya

Aras kargonun sitesinde sadece 444'lü numara vardı. Bende musteri iliskileri'ne eposta attım. 6 gün oldu cevap gelmedi.

Kargo geri gitti, kargo takipden geldiği şubeden teslim alındığını görüyorum. Ama hepsiburada ile anlaşamadık bir türlü. Dolabı alalı 2 hafta, teslim alamayalı ve iade edeli 1 hafta geçti ama daha para iade işlemini yapamadım.

aynı dolabı size geri yollarlar.

12078 Mesaj
10 Mayıs 2011; 14:20:08 

Mesafeli sözleşme ile yapılan satışlarda aynen iade hakkınız var. Ürün kusurlu olsun ya da olmasın. Hepsiburada sadece kargo ücretini isteyebilir, şayet öyle bir ücret alındıysa sizden o parayı iade etmezler.

Açık adreste daire numarası yazdığına göre kargo görevlisi elbette evin kapısına eşyayı bırakmak zorunda. O zaman yukarda denildiği gibi mahallenin girişine bıraksın gelin alın desin. Öyle saçmalık olur mu? Adreste ne yazıyorsa getirip bırakmak zorunda.

Ben yurtiçi kargo ile çamaşır makinesi getirttim, evin için bıraktılar.

48 Mesaj
10 Mayıs 2011; 22:55:04 

Aras Kargo da zamanında şube müdürü görevi ile çalışmış biri olarak açıklamak isterim. Tüm kargo firmalarında geçerli olmak üzere; ev eşyası teslimatı yada benzeri, ağır iş yükleri teslimatı binaya kadardır. Genel sözleşme yükümlülüğü bu şekildedir. Heleki personel size iyilik yapıp 3.4. katlara çıkarıyorsa ve bu işlem sırasında bir hasar oluşursa kargo firması sigortası hasarı karşılamaz. Tamamı yukarı çıkaran personelden kesilir.

Kargoculukta adrese teslimin anlamı daire no değil kapı no ya teslimdir.

http://www.zayfam.com
http://www.bguen.com/tmrsk
http://www.addizin.com/website_page.php?pid=2

323 Mesaj
10 Mayıs 2011; 23:20:36 

quote:

Orijinalden alıntı: tmrsk

Aras Kargo da zamanında şube müdürü görevi ile çalışmış biri olarak açıklamak isterim. Tüm kargo firmalarında geçerli olmak üzere; ev eşyası teslimatı yada benzeri, ağır iş yükleri teslimatı binaya kadardır. Genel sözleşme yükümlülüğü bu şekildedir. Heleki personel size iyilik yapıp 3.4. katlara çıkarıyorsa ve bu işlem sırasında bir hasar oluşursa kargo firması sigortası hasarı karşılamaz. Tamamı yukarı çıkaran personelden kesilir.

Kargoculukta adrese teslimin anlamı daire no değil kapı no ya teslimdir.

o zaman satış sitelerinin kargo açıklama bölümünde bunu belirtmesi gerekiyor açık olarak aksi halde ben kargomu kapıma kadar isterim, getirmezlersede almam iade hakkımı kullanır iade ederim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

113 Mesaj
11 Mayıs 2011; 10:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: deepndark

o zaman satış sitelerinin kargo açıklama bölümünde bunu belirtmesi gerekiyor açık olarak aksi halde ben kargomu kapıma kadar isterim, getirmezlersede almam iade hakkımı kullanır iade ederim.

aynen katılıyorum.o zaman apartman kapısına teslim edilecektir yazılsın.bakalım kaç kişi alıyor internetten eşya?

12078 Mesaj
11 Mayıs 2011; 12:00:46 

Bu durum açıkça gizli ayıplı hizmet kategorisine girer. Çözümü ise açıklacak bir davaya bakar. Öyle saçmalık olmaz; adres evin kapısında biter, apartman kapısında değil.

139 Mesaj
11 Mayıs 2011; 12:56:23 

quote:

Orijinalden alıntı: tmrsk
Heleki personel size iyilik yapıp 3.4. katlara çıkarıyorsa ve bu işlem sırasında bir hasar oluşursa kargo firması sigortası hasarı karşılamaz. Tamamı yukarı çıkaran personelden kesilir.

Bu sigorta işi firmanın iç işleyişi ile alakalı bir şey. Ben müşteri olarak teslimatı evime kadar isterim. Ozaman kargo şirketide sigortasını, hammalını hesaplayıp ona göre fiyat almalıdır diye düşünüyorum.

Bu arada dün Hepsiburada'dan ürün iade onayı geldi. Ama ben aynı siparişte 15 liraya akım korumalı prizde almıştım ve onun parasını da iade yapmışlar. Priz dolaptan 3-4 gün önce geldiği için teslim almıştım. Kutusunu yırttım, kullanmaya başladım. Şimdi prizi bu aksaklıklardan dolayı hediye olarak mı kabul etmem gerekiyor acaba? :))

784 Mesaj
12 Mayıs 2011; 9:14:28 

bende internetten buzdolabı almayı düşünüyorum dün bir kargomu getiren aras personeline sordum eve çıkarıyormusunuz dedim hayır kapıya bırakırız dedi zaten dedi biz böyle büyük eşyaların kargo ile gönderilmesine de karşıyız dedi zarar göre biliyor dedi ben önermiyorum dedi bende oldu dedim başka kargo ile getirttiririz dedim kendilerine.

1090 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:46:45 

quote:

Kargo şirketinizmi var veya çalışanımısınız yoruma bakın, asansörü bile olmayanmış ülkemizde tüm apartmanlarda asansör zorunluluğu varda arkadaş kaçak, asansörsüz apartmandamı oturuyor? veya beyaz eşya alanlar sadece asansörlü dairelerdemi oturmak zorunda? ne biçim yaklaşım biçimi, nasıl bir bakış açısı. En azından 1 saatmi; iki kişi 4. kata taş çatlasın 10 dakikada çıkarır buzdolabını. Malesef ülkemizde laf cambazlığı ve kelima oyunları ticarette, alışverişte had safhada; ben şimdiye kadar kargo ücretsiz veya kargo dahil ... TL yazan hiçbir ürünün açıkmlamasında, "teslimat apartman kapısına kadardır, veya asansörsüz binalara teslimatımız yoktur." gibi bir ibare görmedim, gören varsa söylesin öğrenelim. Bunların işi parayı alana kadar, köprüyü geçene kadar sonra ....
Üzümle işim olmaz, ben bağcıyı bilirim diyorsanız diyecek bişey yok ....
-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanoztuna06 -- 12 Mayıs 2011; 18:36:58 >

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

1160 Mesaj
14 Mayıs 2011; 1:33:22 

hb den ç.makinsı alacaktım bu sorunu görünce korktum..

ama satış kısmına gelince kargo seçimi var..

21 tl

aras yada yurtiçi seçeneği..

şimdi yurtiçi seçerim bizim oraya bakan yurtiçi gıcık çıkar da çıkarmazlarsa işe bak sen o zaman

2364 Mesaj
15 Mayıs 2011; 15:26:16 

Gerçekten polemik konusu, aslında bunu satıcı firmayada sormak lazım. Eğer eve çıkartmazsa kargo şirketi geri iade ederim gibisinden bir tehid almak lazım. Bende bulaşık makinesi ile buzdolabı bakıyordum netten, eğer öyle kapıda kalacaksa işimiz var demektir.

Intel i7 3770k, Asrock Z77 Extreme4, G.SKILL Ripjaws X 16GB (2x8GB) 1866mhz, ASUS 2 GB GTX770 DIRECTCU II O.C, OCZ Vertex 4 128 Gb, 2 TB WD Green, 1,5 TB Seagate Barracuda, 2 TB Seagate Barracuda, 1,5 TB Freeagent, Pioneer Dvr-S19LBK, Cooler Master Haf 912 Advance, Thermaltake Toughpower 850w, LG 27" M2752D IPS, Logitech X-540 5+1.
CITROEN DS5 1.6 e-HDI BMP6 112hp SEDEFLI BEYAZ (NAVIGASYON / BI-XENON)

784 Mesaj
15 Mayıs 2011; 15:51:42 

bizim burdaki aras kargo çıkarmam diyor. ben hepsi burada dan kitaplık almıştım tedarikçi firma kayseriden sürat kargo ile göndermiş faturaya ürün kat teslimatlıdır diye bir not iliştirmişler ve sürat kargoda 3.kata çıkardı oldukca ağır birşeydi.Demek ki kat teslimatı diye bir şey var firmalar bu şekilde anlaşa biliyor.

2750 Mesaj
15 Mayıs 2011; 16:43:45 

Buradaki yorumları okudum hakketten sorumsuzluk dönmüş kargocular arasında.. ama bakın hiç bir internet sitesinde Kargo hizmeti adrese teslimdir diyor yani anlaşılan eve teslimat diyor ee buda demek oluyorki kargo şirketlerinin eve kadar çıkarması gerekiyor dimi?

Eee nasıl oluyorda biz bunu çıkaramayız.. millet orada hizmeti beğeniyor diyor eve kadar getiriyorlar bari alayım diyor ve kapının önüne gelince hüsrana uğruyor sen adam gibi oraya APARTMANA Kadar teslim ediyoruz dediğiniz anda bir daha millet internetten alışveriş yapıyormu? hadi bir denesinler onu.. böyle bir uygulama bence çok saçma geliyor müşteriye hizmet asıl eve kapıya kadar çıkarırlar ve gerekli bilgi verilmesiyle başlar öyle apartmana getirip biz çıkarmıyoruz diyerek aradan tüymeyle olmaz bu iş.

Kargo şirketinde çalışmış birisi diyorki 1 saatte çıkarırlar diye yanlış hatırlamıyorsam biz hurdacıyla bizim 110 kiloluk auer marka kömür sobasını hurdacı ile indirdik 10 dakika bile sürmedi gerisini siz hesap edin.
Yani bir buzdolabını elemanların çıkarması en fazla 15 Dakika gibi süresini alın yada almaz o taşımaya bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Aras kargoda bu konuda yanlış yapmış kimisi diyor çıkarırız kimisi diyor çıkaramayız bunlara sormak gerekirse Bumu sizin müşteri hizmetiniz? Açıklayınız..

Böyle bir uygulama bence doğru olmaz.. en güzel uygulama dediğim gibi müşterinin evine kadar çıkararak tutanağı imzalatıp malı teslim aldım diye vs kağıt imzalatır müşteri bakar sorun varmı yokmu ona göre tutanak tutturursunuz.. bu hizmettir ama yok ben kapıya kadar getiremem uygulaması hiç doğru bir uygulama değil ne olursa olusn gizli işte çeviremezler.. çevireceksen siteyede belirt bak bakayım.. müşteri kalıyormu?

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

20456 Mesaj
15 Mayıs 2011; 23:05:50 

Çok iyi empati kurabildiğimi tahmin edemezdim. Beni kargocu zannedenler var.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

784 Mesaj
16 Mayıs 2011; 15:14:19 

hızlıal.com un cevabı

Müşteri Hizmetleri
Cevap: Siparişinizi verip, kargo linkiniz aktif olduğun da bize bu konu da tekrar mesaj göndermenizi rica ederiz. Bu şekil de siparişiniz kargodayken ilgili şubeyle görüşerek teslimat yapılmasını sağlayabiliriz.
Tarih:16.05.2011
Saat: 14:16

halil .....
Soru: sitenizden buzdolabı almak istiyorum ama kargo şubeleri ürünü 3. kata çıkarmayız bina kapısında teslim ederiz diyor ,bu yönde sorun yaşayan kişilerde var bazı şubeler ürünü kata teslim ederken bazıları bina kapısında teslimat yapıyor ürün ağır ve büyük diye yukarı çıkarmak istemiyorlar.Bu durumda da sorun yaşamak istemiyorum sizin bu tarz büyük ve ağır ürünler için kargo firmaları ile kat teslimatı yönünde bir anlaşmanız var mı dır.?
Saat: 13:38

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 16 Mayıs 2011; 15:14:58 >

2832 Mesaj
16 Mayıs 2011; 16:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: demobig

Bu yorum herşeyi bitirdi...

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

642 Mesaj
16 Mayıs 2011; 17:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

hızlıal.com un cevabı

Müşteri Hizmetleri
Cevap: Siparişinizi verip, kargo linkiniz aktif olduğun da bize bu konu da tekrar mesaj göndermenizi rica ederiz. Bu şekil de siparişiniz kargodayken ilgili şubeyle görüşerek teslimat yapılmasını sağlayabiliriz.
Saat: 14:16

halil .....
Soru: sitenizden buzdolabı almak istiyorum ama kargo şubeleri ürünü 3. kata çıkarmayız bina kapısında teslim ederiz diyor ,bu yönde sorun yaşayan kişilerde var bazı şubeler ürünü kata teslim ederken bazıları bina kapısında teslimat yapıyor ürün ağır ve büyük diye yukarı çıkarmak istemiyorlar.Bu durumda da sorun yaşamak istemiyorum sizin bu tarz büyük ve ağır ürünler için kargo firmaları ile kat teslimatı yönünde bir anlaşmanız var mı dır.?
Saat: 13:38

Bu biraz " siz hele bir ürünü alın ona göre biz bir çaresine bakarız " mantığı olmuş.

3155 Mesaj
28 Temmuz 2011; 22:42:25 

İnternet sitesinden 117 ekran lcd Aldım.Aras kargo ile geldi.Ben kendim 9.Katta oturuyorum apartmanda Asansörde var.

Ama Tv asansöre Sığmamış Adam Merdivenle sırtında Getirdi kapımın Önüne Nefes nefesi Kalmış Bende Su istedi Verdim gitti Saolsun :D....... Bence Adamdan Adama Fark Ediyo :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 28 Temmuz 2011; 22:44:11 >

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

468 Mesaj
4 Ağustos 2011; 9:49:14 

Aras kargo ile aynı sorunu biz de yaşadık.
4 kata 3 arkadaş mecbur kendimiz çıkarttık..

578 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:35:32 

yurtiçiyle bende çamaşır makinesi getirttim eve getirdiler.

578 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:47:00 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

İnternet sitesinden 117 ekran lcd Aldım.Aras kargo ile geldi.Ben kendim 9.Katta oturuyorum apartmanda Asansörde var.

Ama Tv asansöre Sığmamış Adam Merdivenle sırtında Getirdi kapımın Önüne Nefes nefesi Kalmış Bende Su istedi Verdim gitti Saolsun :D....... Bence Adamdan Adama Fark Ediyo :D

abi yuhanna. ben olsam bi 20 kaat sıkıştırırdım adamın eline. hayır duası kötülükleri uzaklaştırır beyler bayanlar

20456 Mesaj
4 Ağustos 2011; 11:03:37 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Onca emeğine rağmen adama bir 20TL bahşiş vermediysen ayıp etmişsin.

3155 Mesaj
4 Ağustos 2011; 11:53:57 

quote:

Onca emeğine rağmen adama bir 20TL bahşiş vermediysen ayıp etmişsin.

Zaten sırf 60 lira Kargo parası ödedim.5-10 lira ödeseydim verirdim ama 60tl kargo bana fazla koydu.

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

205 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:05:40 

Beyler, bu konuda dört tane dava kazandım ve hepsi de farklı kargo firmalarıyla ilgili, kargo getirmek zorunda değil diyenlere inanmayın. Kargo eviniz kaçıncı katta olursa olsun, eve teslim anlaştıysanız dairenize kadar getirmek zorunda. Aksini iddia eden varsa ayarlasın kargo şirketini, sahteden kargo gönderelim, gelip binamın önüne bıraksınlar, mahkemede görüşelim.

2877 Mesaj
4 Ağustos 2011; 19:07:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Coca-Cola

Beyler, bu konuda dört tane dava kazandım ve hepsi de farklı kargo firmalarıyla ilgili, kargo getirmek zorunda değil diyenlere inanmayın. Kargo eviniz kaçıncı katta olursa olsun, eve teslim anlaştıysanız dairenize kadar getirmek zorunda. Aksini iddia eden varsa ayarlasın kargo şirketini, sahteden kargo gönderelim, gelip binamın önüne bıraksınlar, mahkemede görüşelim.

+1

2877 Mesaj
4 Ağustos 2011; 20:51:32 

Benim bulaşık makinesini sağolsun eve kadar çıkarmıştı yurtiçi kargo ama sağ tarfındaki çiziği görünce ürünü teslim almadım..Sonuç olarak yurtiçi kargoya 950 tl kaçmıştı...

177 Mesaj
7 Ağustos 2011; 21:48:42 

benim başımada aynısı geldi.Bir internet sitesinden Buzdolabı aldım.Aras kargo geldi kapıya.Yukarı taşımalarını rica ettim.Taşıyamayız dediler.Birde demezlermi böyle eşyaları neden internetten alıyorsun diye.burdan daha ucuza bulabilirmişim!.Arada 500 lira fark olduğunu anlatınca eleman 500 lira için internetten almaya değermi gibi bir bakış atınca şaşırdım.Sanırsınki kargocu değil ayda 30-40000 kazanan borsa uzmanı.Mecnur çolak mübarek...Aslında şaşırmadım.Dolabı 2. kata çıkarmamak için şaçmaladığını biliyorumda kalplerini kırmak istemiyorum...Baktım elemanlara bir deri bır kemik.Zayıf kuru bişeyler.Bırak 105 kiloluk buzdolabını, çamaşır makinesi bile taşıyamayacaklarını düşündüm.Kargo elemanlarına değilde bu buzdolabını taşıyabilecek kapasitede güçlü kuvvetli eleman yollamayan aras kargoya çok kızdım....Akıllanmadım 2 gün sonra internetten cam hazneli bir rondo siparişi verdim.Ben evde olmadığım için kargoyu babam teslim almış.Bide baktım rondonun cam haznesi kırılmış tuzla buz olmuş...Başıma bela oldu bu aras kargo.Ha birde şöyle bir marifetlerini,uyanıklıklarınıı duydum.Birbirinden habersiz Hem göndericiden hemde alıcıdan kargo ücreti tahsil ediyorlarmış.Bunu yapan şubeler hangileriyse 3 kuruş para için değermi demek istiyorum ve ayıplıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 7 Ağustos 2011; 23:10:19 >

205 Mesaj
9 Ağustos 2011; 17:00:06 

Arkadaşlar böyle durumlar için hiç çekinmeyin, hakkınızı arayın. Siz şikayet ettikçe mahkeme parası ödememek için çeki düzen vereceklerdir kendilerine.

15 Mesaj
9 Ağustos 2011; 18:04:47 

yurtiçi kargo da buzdolabını çıkartmadı yukarı, bimeksten almıştm; geri gönderdim ben de, bimeks geri alır artık?

2877 Mesaj
9 Ağustos 2011; 21:49:52 

Bende netten buzdolabı almış bulunmaktayım..Aras kargo getirecekmiş..Çıkartacakmı acaba diye düşünüyorum.Allahtan nizamiyede rica ederim askerler el atar..Birlikte çıkarırız yukarı kata...Gerçi yurtiçiyle gelse adamlarda mimliyimdir kesin 1000 tl zararlarından dolayı..2. gelen BM yi 1 hafta sonra akşam 9 gibi getirmişlerdi..

205 Mesaj
10 Ağustos 2011; 10:10:56 

quote:

Orijinalden alıntı: bourocco

yurtiçi kargo da buzdolabını çıkartmadı yukarı, bimeksten almıştm; geri gönderdim ben de, bimeks geri alır artık?

Bimeks mecbur geri alacak, tüketicinin korunması hakkındaki kanunda yazıyor. Bir de arayıp söyleyin kargo çıkarmadığı için almadım diye, tüketici sitelerine de şikayette bulunun.

2877 Mesaj
10 Ağustos 2011; 11:00:40 

quote:

Orijinalden alıntı: economist52

benim başımada aynısı geldi.Bir internet sitesinden Buzdolabı aldım.Aras kargo geldi kapıya.Yukarı taşımalarını rica ettim.Taşıyamayız dediler.Birde demezlermi böyle eşyaları neden internetten alıyorsun diye.burdan daha ucuza bulabilirmişim!.Arada 500 lira fark olduğunu anlatınca eleman 500 lira için internetten almaya değermi gibi bir bakış atınca şaşırdım.Sanırsınki kargocu değil ayda 30-40000 kazanan borsa uzmanı.Mecnur çolak mübarek...Aslında şaşırmadım.Dolabı 2. kata çıkarmamak için şaçmaladığını biliyorumda kalplerini kırmak istemiyorum...Baktım elemanlara bir deri bır kemik.Zayıf kuru bişeyler.Bırak 105 kiloluk buzdolabını, çamaşır makinesi bile taşıyamayacaklarını düşündüm.Kargo elemanlarına değilde bu buzdolabını taşıyabilecek kapasitede güçlü kuvvetli eleman yollamayan aras kargoya çok kızdım....Akıllanmadım 2 gün sonra internetten cam hazneli bir rondo siparişi verdim.Ben evde olmadığım için kargoyu babam teslim almış.Bide baktım rondonun cam haznesi kırılmış tuzla buz olmuş...Başıma bela oldu bu aras kargo.Ha birde şöyle bir marifetlerini,uyanıklıklarınıı duydum.Birbirinden habersiz Hem göndericiden hemde alıcıdan kargo ücreti tahsil ediyorlarmış.Bunu yapan şubeler hangileriyse 3 kuruş para için değermi demek istiyorum ve ayıplıyorum

ehuehu süpermiş yaw...Hayatında nete faceboktan karı kız bakmaktan başka sebeple girmemiş tipler.sonrada akıl vermeye kalkmazlarmı sinir olurum..

547 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:03:33 

Bende buzdolabını İnternet üzerinden sipariş edeceğim ancak kargo firması Aras Kargo.

Biraz önce kargo şubesini aradım, evet sözleşme gereği çıkartmıyoruz, apartman teslimi dediler. Getiren arkadaşlara taşıma ücreti ödeyeyim, zaten asansör var sitede asansöre koyar çıkartırlar dedim ama kabul etmediler.

Asansörlü evlere çıkartılması gerekmez mi?

Nasıl bir yol izlememi öneriyorsunuz?

Servise söyledim, ücretini ödeyeyim dedim ancak onlarda kabul etmedi. Sitenin karşısında nakliye firması var, 2 kişi çıkartırız yevmiye olarak adam başı 100 lira toplamda 200 lira alırız diyorlar. Bu işin ücreti ne kadar, ne olmalı?

Alacağım ürün başka yerde stoklarda kalmadığı için mecburen kargo ile alacağım.

205 Mesaj
10 Ağustos 2011; 17:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: TARDIS

Bende buzdolabını İnternet üzerinden sipariş edeceğim ancak kargo firması Aras Kargo.

Biraz önce kargo şubesini aradım, evet sözleşme gereği çıkartmıyoruz, apartman teslimi dediler. Getiren arkadaşlara taşıma ücreti ödeyeyim, zaten asansör var sitede asansöre koyar çıkartırlar dedim ama kabul etmediler.

Asansörlü evlere çıkartılması gerekmez mi?

Nasıl bir yol izlememi öneriyorsunuz?

Servise söyledim, ücretini ödeyeyim dedim ancak onlarda kabul etmedi. Sitenin karşısında nakliye firması var, 2 kişi çıkartırız yevmiye olarak adam başı 100 lira toplamda 200 lira alırız diyorlar. Bu işin ücreti ne kadar, ne olmalı?

Alacağım ürün başka yerde stoklarda kalmadığı için mecburen kargo ile alacağım.

Normal eve de çıkarmaları gerekir. Eğer sorun çıkarırlarsa reddedersiniz paşa paşa geri götürürler. Sonra aldığınız firmaya şikayet edersiniz onlar da aras kargoya söyler, paşa paşa evinize kadar getirirler.

Ayrıca kişi başı 100 TL uçmuşlar resmen. Kişi başı 10 TL'den 20 TL bu iş için normal. Haziranda koca evi taşıttım, adamlara kişi başı 50 TL ödedim, bir buzdolabı için 100 TL ne Allah aşkına.

113 Mesaj
10 Ağustos 2011; 21:44:24 

internetten beyazeşya merkezinden buzdolabı almıştım.getiren aras kargoydu.evde yokken teslime gelmişler olmayınca teslim etmeden gitmişler.aradılar gelin alın kargonuzu.tekrar getirin eve dedim.(teslim etmeden en az 3 saat önce arayın diye not yadırmıştım kimse aramamıştı) getirmeyiz kendiniz alın gidin dedi görevli.iyi görüşürüz dedim kapadım.satın aldığım yeri aradım anlattım durumu.onlarda kargonun bölge müdürü ile görüşüp meseleyi halletmişler. kuzu gibi olmuşlar yanlış anlaşıldık falan ağızlarından bal akıyor. :)
neyse uzatmayalım eve kadar çıkardılar beyaz eşyaları birşeyde diyemediler.
hakkınızı arayın çıkarmayız derlerse teslim almayın geri gitsin.

547 Mesaj
11 Ağustos 2011; 0:41:57 

Peki çıkarmayız dediler ve teslim almadık, ürün geri gitti.

Firmalar 80-100 lira kargo ücreti ödüyorlar ürün için. Ürün geri gittiğinde ürünü satan firmalar hem geliş hem geri gidiş kargo ücreti olarak 160-200 lira bir ücreti kesmek istemeyecekler mi?

Avukat bir arkadaşım cayma hakkında taşıma ücretleri satıcıya aittir, gerekli kanun bu yönde diyor ancak ben buna pek güvenemiyorum.

2520 Mesaj
11 Ağustos 2011; 0:50:37 

quote:

Peki çıkarmayız dediler ve teslim almadık, ürün geri gitti.

Firmalar 80-100 lira kargo ücreti ödüyorlar ürün için. Ürün geri gittiğinde ürünü satan firmalar hem geliş hem geri gidiş kargo ücreti olarak 160-200 lira bir ücreti kesmek istemeyecekler mi?

Avukat bir arkadaşım cayma hakkında taşıma ücretleri satıcıya aittir, gerekli kanun bu yönde diyor ancak ben buna pek güvenemiyorum.

net üzerinden ürün alırken karşınıza bir sözleşme çıkar. hatta kutucuğu tıklamadan (sözleşmeyi okudum kabul ettim diye) bir sonraki bölüme geçemezsiniz. işte o satış sözleşmesinde bu gibi durumlarda kimin ne ödeyeceği yazılıdır. eğer bu sözleşmenin bir kopyasını aldıysanız ordan bakabilirsiniz. HB.com, bu sözleşmeyi epostalıyor. diğer firmaların da zaten sözleşmeleri, bu tür alışverişlerin düzenlendiği TKHKye aykırı olamaz. ben en son deveyuku.comdan alışveriş yaptım. ürün henüz elime geçmedi. ama sözleşmesinde, 7 gün içinde cayma hakkını kullanabileceğim ve kargo bedelinin satıcıya ait olduğu yazılı idi.

Love is a force of nature...

547 Mesaj
11 Ağustos 2011; 1:45:30 

@Coca Cola 10 lira 20 lira olsa hiç sorun değil, zaten alacağım ürün herhangi bir firmanın stoklarında kalmamış, bu nedenle mecburen alacağım. 50 lirayı gözden çıkarttım, yeter ki ürün sorunsuz eve kadar çıkartılsın.

emrahsnr sözleşmeye şimdi baktım, ürün iadelerinde iade bedeli satıcıya aittir diyor.

Ayrıca kargodan buzdolabını teslim alırken nerelere dikkat etmemiz gerekiyor? Daha önceki buzdolabını komple kapalı ambalaj ile getirmişlerdi, içide görünmüyordu. Ancak firmadan aldığım ve firma elemanları getirdiği için pek üstelememiştim. Şimdi satın alırsam kargo getirecek.

Muhtemelen etrafı yine köpük ile sarılı olacaktır. Bu gibi durumda nasıl bir kontrol yapmalıyız, sonuçta ürünün içi görünmediği için tam bir kontrolde mümkün olmuyor, ezik v.s. var mı belli olmuyor.

http://www.teknolojix.c...I-TiT2--76x178x74-.html

Şu ürünü almayı planlıyorum.

Aslında ürünü kendi ekipleri getirmeyen mağazalardan ürün almamak lazım. Çok büyük olduklarını düşündüğüm Darty ve Bimeks'de kargo ile çalışıyormuş. Darty'nin ürünlerini Horoz Lojistik, Bimeks'i ise Yurt İçi getiriyormuş. Media Markt ve Elektro World ise kendileri getiriyor.

Şu kargo olayı yüzünden Media Markt'da ürünün yeniden stoklarına girmesini mi beklesem yoksa güvenip ürünü satın mı alsam karar veremedim.

978 Mesaj
11 Ağustos 2011; 9:44:13 

quote:

@Coca Cola 10 lira 20 lira olsa hiç sorun değil, zaten alacağım ürün herhangi bir firmanın stoklarında kalmamış, bu nedenle mecburen alacağım. 50 lirayı gözden çıkarttım, yeter ki ürün sorunsuz eve kadar çıkartılsın.

emrahsnr sözleşmeye şimdi baktım, ürün iadelerinde iade bedeli satıcıya aittir diyor.

Ayrıca kargodan buzdolabını teslim alırken nerelere dikkat etmemiz gerekiyor? Daha önceki buzdolabını komple kapalı ambalaj ile getirmişlerdi, içide görünmüyordu. Ancak firmadan aldığım ve firma elemanları getirdiği için pek üstelememiştim. Şimdi satın alırsam kargo getirecek.

Muhtemelen etrafı yine köpük ile sarılı olacaktır. Bu gibi durumda nasıl bir kontrol yapmalıyız, sonuçta ürünün içi görünmediği için tam bir kontrolde mümkün olmuyor, ezik v.s. var mı belli olmuyor.

http://www.teknolojix.c...I-TiT2--76x178x74-.html

Şu ürünü almayı planlıyorum.

Aslında ürünü kendi ekipleri getirmeyen mağazalardan ürün almamak lazım. Çok büyük olduklarını düşündüğüm Darty ve Bimeks'de kargo ile çalışıyormuş. Darty'nin ürünlerini Horoz Lojistik, Bimeks'i ise Yurt İçi getiriyormuş. Media Markt ve Elektro World ise kendileri getiriyor.

Şu kargo olayı yüzünden Media Markt'da ürünün yeniden stoklarına girmesini mi beklesem yoksa güvenip ürünü satın mı alsam karar veremedim.

bana dolabı getiren medimarkt ın kendi ekibi değildi. onlarında lojistik firması var sanıyorum ama ismi aklımda kalmamış. kendi basitçe kurabilecekleri şeyleri kendi ekibi ile gönderiyor olabilir.

15 Mesaj
11 Ağustos 2011; 10:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Coca-Cola

Bimeks mecbur geri alacak, tüketicinin korunması hakkındaki kanunda yazıyor. Bir de arayıp söyleyin kargo çıkarmadığı için almadım diye, tüketici sitelerine de şikayette bulunun.

teşekkürler, zaten yurtiçi kargoyla hiç muhattap olmadık, bimeksle 2-3 telefon görüşmesi sonucu getirdi yurtiçi kargo, ama bimeks gözümden düştü o ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bourocco -- 11 Ağustos 2011; 10:29:03 >