Şimdi Ara

Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi 22 Ağustos 2011 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
657
Cevap
1
Favori
29.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu anda pc kullanmayı bilen herkes farklı dns kullanıyor. 22 Ağustostan sonrada dns kullanımında herhangi bir değişiklik olmayacakmış. Yani isteyen bu metadla istediği siteye girebilecekmiş... Ölen kalan yok yani.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

şu anda pc kullanmayı bilen herkes farklı dns kullanıyor. 22 Ağustostan sonrada dns kullanımında herhangi bir değişiklik olmayacakmış. Yani isteyen bu metadla istediği siteye girebilecekmiş... Ölen kalan yok yani.....

eskiden ancak dns kullanarak girebildiğim sitelere şimdi dns kullanarak bile giremiyorum.uygulama henüz resmileşmediği halde durum bu!!birde resmileştiği zaman ne olur Allah bilir.yani dns kullanmak serbest kalsa ne olur kalmasa ne olur.bir işe yaramadıktan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

şu anda pc kullanmayı bilen herkes farklı dns kullanıyor. 22 Ağustostan sonrada dns kullanımında herhangi bir değişiklik olmayacakmış. Yani isteyen bu metadla istediği siteye girebilecekmiş... Ölen kalan yok yani.....

mışla muşla bu işler yürümüyor malesef. çıkan kurul kararı servis sağlayıcıları filtrenin aşılmasını engellemez ise ceza vermekle tehdit ediyor. kim senin dns kullanmanı görmezden gelecek sanıyorsun bu durumda.
  • SELAMUNALEYKÜM bişeyi merak edıyorum fıltre geldıgı zaman torrent ındırebılecezmı ? sınırsıza geçmeyı belkı dusunuyodum ?
  • Yönümüzü çok hızlı bir şekilde araplara çeviriyorlar. Bunu en başta amerika istiyor.
    Sesimiz çıkmasın diye önde gelen muhalifleri sebepsiz içeride tutuyorlar. Şimdi sıra haberleştiğimiz, sesimizi duyurduğumuz internete geldi çünkü çok örnek var. Ayaklanma ve direniş internetten oluyor. Çin, iran, suriye, mısır hep internetten isyan edildi.
    Evet çocukları korumak için yapıyorlar :)
  • daha önce de yasak varmış ta şimdi niye laf oluyor muş.
    lafa bak çay demle, bugüne kadar sadece dns sunucularda yapılan filtrelemeden dolayı kimse yasağı hissetmiyordu ki sesi çıksın. ama şimdi siteler ipleri baz alınarak engelleniyor ve btk bunu yapması için açık açık servis sağlayıcıları tehdit ediyor! yani 1 sene önce youtube yasak bile olsa girerken artık yasaklanırsa standart profilde bile olsan giremeyeceksin. ki şuanda zaten pek çok siteye dns ile girilemiyor.

tabi şu var birde, bunları yazanlardan bazılarını forumda daha önceki konulardan hatırlıyorum, ne olduklarını biliyorum zaten çokta şaşırtıcı değil yani.

bu sansür için aklı başında savunması olmayanlar işi hep siyasete çekerek mesajlarını yazdığı için siliniyor yazdıkları, bu mesajda böylece boşa çıkmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 19 Mayıs 2011; 23:33:03 >

• Algıda sorun olanlar için tekrar yazıyorum

Güvenli internet paketlerinden birinde değilseniz (aile, çocuk, yurtiçi) bugün itibariyle DNS ile girebildiğiniz her siteye giriş yapabileceksiniz. GÜvenli internet paketi içinde yer alyorsanız ve bu paket dahilinde girilemeyecek bir siteye giriş sözkonusuysa(bu durum filtrenin delindiğini gösterir) bu kez sorumluluk tamamıyla servis sağlayıcıya verilmekte o nedenle gönlünüz rahat olsun... Dilerseniz bu mesajımı saklayın 23 ağustosta görüşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Algıda sorun olanlar için tekrar yazıyorum

Güvenli internet paketlerinden birinde değilseniz (aile, çocuk, yurtiçi) bugün itibariyle DNS ile girebildiğiniz her siteye giriş yapabileceksiniz. GÜvenli internet paketi içinde yer alyorsanız ve bu paket dahilinde girilemeyecek bir siteye giriş sözkonusuysa(bu durum filtrenin delindiğini gösterir) bu kez sorumluluk tamamıyla servis sağlayıcıya verilmekte o nedenle gönlünüz rahat olsun... Dilerseniz bu mesajımı saklayın 23 ağustosta görüşelim

boşuna 23 ünü bekleme, şuan herkes standart pakette olmasına rağmen neden dns değiştirerek her siteye girilemiyor eskisi gibi? kimin algısında sorun olduğu belli

• bu konuya o kadar çok mesaj atılıyokii tek cümle diyeceğim

22 ağustos gelsin görecez bir yolunu bulurlar yine olduğu gibi kullanılır net
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_1866

bu konuya o kadar çok mesaj atılıyokii tek cümle diyeceğim

22 ağustos gelsin görecez bir yolunu bulurlar yine olduğu gibi kullanılır net

Seninle hem fikrim arkadaşım. Konuyu anlaşılabilir kılmak için lütfen BTK'nın bu karar tarihine bakın bir de bu mesajın açılış ve Türkiyede gündeme oturma tarihlerine başka bir şey demiyorum. Fazla düşünmeye gerek yok. İki tarihi karşılaştır farkı göreceksiniz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SNIPER82 -- 20 Mayıs 2011; 0:12:06 >
  • konu 3 Mayıs 2011; 14:09:26 açılmış karar 22 şubat 2011 de yürürlüğe girecek tarih 22 ağustos 2011 neden 22 ??

olsa o zaman olurdu... saçmalıktan başka bir şey deill.... yorum yapanlarda bir çok kişi yaptığı için benim gibi zorla yapıoo
  • hadi ona cevap veremedin şuna cevap ver niye bu paketler standart, aile, çocuk ve yurtiçi olarak 4 tane diye duyuruldu da sonradan tepkiler üzerine standart başka bir şey aslında 3 profil var diye kıvırıldı? zaten bu standart paketin lafını hiç etmiyorlar artık, yazık üvey çocuk oldu onlar için. kararla açıklamalar neden çelişkili, korktukları sakladıkları ne.

tarihlere takılanlar bu kararın emrinin okyanus ötesinden ne zaman geldiğine de baksınlar bir zahmet.
  • saçmalıkk diyorum ya işte her habere inanmadım gibi bunada inanmıyom isteseler yazılı kararını getirsinler..
  • İsimlendirmelere takılmamakta fayda var. Ne deselerdi Serbest paket deselerdi gönlünüz ferah mı olacaktı. Güvenli paket diye adlandırılan 3 paket var ve bunun haricinde hiçbir sınırlandırmanın olmadığı bir paket daha var. O nedenle o da ayrı bir isimlendirmeye tabi tutulmuş. Bu kadar basit. 8 bilinmeyenli bir denklem değil yani
  • arkadaşlar beyler başka konumu yok gece olmuş uğraştımız takıldıımız şeye bakarmısınız ...
  • Modern, mutlu, sansürsüz bir gelecek bizleri bekliyor sizcede öyle değil mi !!!!!!!!!! yoksa tam tersimi demeliydim......
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_1866

arkadaşlar beyler başka konumu yok gece olmuş uğraştımız takıldıımız şeye bakarmısınız ...

e burada bu konu konuşuluyor..
  • yunus seni niye bu kadar rahatsız etti? istemiyorsan yazma, okuma zorla mı?

paketlerin ismine ne derseler desinler beni ilgilendirmez. siteyi yasaklamalarına neden olacak suçların tanımını adam gibi yapsınlar, katalog suç diye bir şey olmaz. hiç bir şeyden anlamayan adamların başında olduğu bir kuruma kafasına göre site yasaklama yetkisi vermesinler, gerekirse doğru dürüst sırf bu işler için bir mahkeme kurulabilir adam gibi hukuksal olarak değerlendirilip işlemler yapılabilir.

yaptım oldu diyerek bir yere varamazlar. ama siz hala hiç bir sınırlama yok diyorsunuz standart pakette ben ona şaşıyorum. nasıl sınırlama yok, millet keyfinden mi giremiyor sitelere diye elli kere soruyorum kimseden çıt yok...
  • bu konu var ya 22 ağustosa kadar devam eder...
  • btk başkanı açıklama yapmış; bizim elemanlar google p.or.no diye arama yapıyolar çıkan siteleri engelliyoruz diye. bunun içinde o kelimenin geçtiği sözlük siteside, mizah siteside, sağlık siteside engelleniyo falan. yani ciddiyet bu. bir de burada sanırım bu filtreyi savunan bazı arkadaşlar 18 yaşından küçük. çünkü yazdıkları ve düşünüş tarzları çok amatör ve demokrasinin gereklerini tam kavramamış durumdalar. burada konu sansürün devlet eliyle uygulanmasıdır. tv kanallarında ki gibi muhalif kanal kalmayacak internette de. filtre adı altında herkesi btk nın sunucularından geçirecekler!!! sizce neden dersiniz ? 10 yıl öncesinin türkiyesinde bunlar; hayaldi gerçek oldu...
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.