Şimdi Ara

Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi 22 Ağustos 2011 (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
657
Cevap
1
Favori
29.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lord87

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Ayyıldız team anonymous' lara savaş ilan etmiş... İyi de ayyıldız team o zaman sansürcülüğü desteklemiş gibi olmuyor mu?

bence sansürü destekler gibi olmaz. çünkü bende sansüre karşıyım ama dışardanda ülkeme karışılmasını istemem. sansürde olsa, tartışmada olsa biz kendi aramızda hallederiz.

Biz kendi aramızda ancak "meeee"leriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

quote:

quote:

Ayyıldız team anonymous' lara savaş ilan etmiş... İyi de ayyıldız team o zaman sansürcülüğü desteklemiş gibi olmuyor mu?

bence sansürü destekler gibi olmaz. çünkü bende sansüre karşıyım ama dışardanda ülkeme karışılmasını istemem. sansürde olsa, tartışmada olsa biz kendi aramızda hallederiz.

bence sansuru desteklediklerini dusunuyorum sebebine gelirsek neden onlardan once dusunupte bisiler protesto yapmayi dusunmediler . ve internetteki bilgiyi ulke ulke olarakmi ele aliyorsunuz ? internet sinirsiz bir ortam dunyanin heryerine erisebilmek demektir .Burda nereleri gezicegimize karar vericekler . internete karsi alinmis bir karardir bu .

ayyıldız team sansürü desteklerse en başda kendileri yanar. başka sitelere zarar vermekden 5 yıl hapis cezası alabilirler. ama bence burda sözkonusu destekleyip desteklememe değil sözkonusu dışardan gelen müdahaledir. ben içime sindiremiyorum Türkiye'nin bir kurumuna dışardan saldırı yapılmasını.

• şöyle bu herifleri maymuna çevirecek bir karar alabilsek , mesela 500 bin-1 milyon kişi internet hatlarımızı iptal ettirebilsek, köpek gibi vazgeçerler filtreden miltreden ama çok zor.Su içmek gibi bir durum artık internet.
  • Başbakan Cnnturk'te internette filtreleme yok falan diyor hala... Ah ah..
  • Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.Başka çaremiz yok.Ailenizi,akrabalarınızı,etrafınızdaki,çevrenizdeki dostlarınızı,arkadaş ve ahbaplarınızı bilinçlendirin.Hala bu uygulamadan haberi olmayan bir ton insan var.Durumunun ciddiyetini anlatın.Pazar günü gereken cevabı vermezsek maalesef ülke olarak İran,Irak olma yolunda dev adımlarla ilerleyeceğiz.Hedef 2023 diyor ama o yıla kadar çoktan bir İran,Irak,Suudi Arabistan olmuş olacağız.Hayaldi gerçek olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirari -- 9 Haziran 2011; 7:05:05 >
  • herkes tutturmuş bir şarkı gidiyor yok Türkiye iran olacakmış yok ırak olacakmış, yaa bırakın kendinizi kandırmayın. olayları herkes istediği şekilde anlıyor, herkes hükümete karşı birbirine gaz veriyor. başbakan çıktı isteyene filitre uygulanacak dedi işte daha ne istiyorsunuz. sitelerin kapanması olayına gelince, kimse kendi kafasına göre site kapatamaz mahkeme kararı gerekir, mahkeme kapatma kararı veriyorsa sitede bişiler vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord87 -- 9 Haziran 2011; 9:36:50 >
  • quote:

herkes tutturmuş bir şarkı gidiyor yok Türkiye iran olacakmış yok ırak olacakmış, yaa bırakın kendinizi kandırmayın. olayları herkes istediği şekilde anlıyor, herkes hükümete karşı birbirine gaz veriyor. başbakan çıktı isteyene filitre uygulanacak dedi işte daha ne istiyorsunuz. sitelerin kapanması olayına gelince, kimse kendi kafasına göre site kapatamaz mahkeme kararı gerekir, mahkeme kapatma kararı veriyorsa sitede bişiler vardır.

Kesinlikle "Yok Türkiye İran olacak" söylevlerine ben de gıcık oluyorum. Ancak Türkiye Muz Cumhuriyeti veya 1970'lerin Latin Amerika ülkeleri gibi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini düşünüyorum.

1) Standart paket de filtrelemeye tabi. Erişimi engellenmiş siteler dışında filtreleme yapılmayan bir paket; ancak filtreleme sistemi içerisinde bir paket. Bu pakette filtrelenen sitelerin sayısının zaman içerisinde artmayacağına nereden güveneceğim?

2) Açık net ve boşlukları kapatacak şekilde bir mevzuat olmadan BTK'ya geniş yetki vermek yanlıştır. Mevzuatın ucu açık olduğu için, birsürü haksız filtreleme meşru gösterilebilir. Kaldı ki hükümetlerin parmağında oynatabileceği bir kurum BTK. Bağımsız olduğu söylenemez. Hükümetlerin bu denli geniş yetkiye sahip bir kuruma müdahale edebiliyor olması da korkutucudur (Sadece AKP hükümeti değil, elbet onlar birgün gider başkaları gelir, başkalarının kötüye kullanmayacağını nereden bileceğiz?).

3) Mevcut düzende Mahkeme ihtiyati (ne olur ne olmaz) kapatma kararı verir, site incelenir, birşey yoksa erişim yasağı kaldırılır. Ancak mevcut hukuk sisteminde bu iş bir sene sürer, hiç yoktan o site 1 sene erişimi engellenmiş olarak kalır. Ancak dediğinize katılıyorum sitelere erişimi engellemek sadece mahkemelerin yetkisi dahilinde olmalıdır. Mevzuatı değiştirerek bu sürecin kimse için mağdur edici olmaması sağlanabilir. Bu konuda neden bir çalışma yoktur da daha bu düzenlemeyi yap(a)madan BTK yetkileri genişletilir?

Doğru adımlarla, doğru bir sıra ile yapılan bir düzenleme değildir. O yüzden Başbakan'ı samimi bulmuyorum. Bu iş doğru şekilde yapılacaksa:

1) Mahkeme emri ile kapama durumu, karar çıkmadan ihtiyati uygulanmayacak, mahkemeyi hızlı sonuçlandıracak bir yasal düzenleme yapılmalı,
    2) BTK'nın gerçek anlamda özerk, hükümetlerin müdehale edemeyeceği bir kuruluş olması sağlanmalı,
    3) Standart paket filtreleme sistemi dışında tutulmalıdır.

Düzenleme bu şekilde yapılmıyorsa, ortada güvenecek birşey yoktur.

• Dj_Hutnu!
    katılıyorum sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

quote:

Orijinalden alıntı: drozia
    vpn nedir bilmiyorum ?

VPN bir proxy'dir. Ayda 5 ile 9 dolar arasında para verilir, Internete bir nevi VPN hizmetinin bulunduğu yerden giriyor olursunuz. Ücretsizleri de vardır. Biraz denedim, hem biraz yavaşlar, hem de bir çalışıp bir çalışmıyorlar. Ücretliler çok daha başarılı. Engellenmiş bütün siteler açılır, VPN hizmetini aldığınız ülkede hangi siteler açılıyor ise o sitelerin hepsi açılır.

Dostum bu vpn var mı ülkemizde? almak için nereye başvurmak gerekiyor?
    o nasıl olmuş da filtrelemeden sıyrılmış..anlamadım

• quote:

herkes tutturmuş bir şarkı gidiyor yok Türkiye iran olacakmış yok ırak olacakmış, yaa bırakın kendinizi kandırmayın. olayları herkes istediği şekilde anlıyor, herkes hükümete karşı birbirine gaz veriyor. başbakan çıktı isteyene filitre uygulanacak dedi işte daha ne istiyorsunuz. sitelerin kapanması olayına gelince, kimse kendi kafasına göre site kapatamaz mahkeme kararı gerekir, mahkeme kapatma kararı veriyorsa sitede bişiler vardır.

filtreleme yok mu diyosun yani ?
    ne tesadüftür ki 1 ay önce serbestçe girebildiğimiz siteler açılmıyor hepsine mahkeme kararı mı verilmiş onu mu demek istiyorsun
    biraz daha açarmısın nedemek istediğini
    daha doğrusu bugünkü yaşanan durumu nasıl açıklıyorsun?
  • quote:

quote:

bu ayyıldız denen adamlar ne yapmışlar peki sansüre karşı? Neyi hallettik biz kendi aramızda? O kadar insan yürüyüş yaptı mail attı da takan oldumu? İktidardakiler en doğrusunu sizin adınıza ben bilirim gibi bir dangalaklık içinde oldukça ve %80 lik aptal insan yığınları 1 paket makarnaya oy verdikçe kendi içimizde de dışımızda da hiçbişeyi çözemeyiz.

• Ben anlamıyorum bu ayyıldız daha önce nerdeydi birileri (binlerce kişi) bizlere yardım ediyor.. Bizdeki hıyarlarda böbürlenip koruma içgüdüsü artmış kıro insanlar gibi koruma moduna giriyorlar .... o kadar çok düşünceli iseniz sıkıyosa anonymous çıkmadan önce tepkinizi koyardınız .............. sırf karşı olalım yasak koyalımmmm... Bu ülkeye internet gelmeden internet yasaları geldi .... İNTERNET SİZİN NEYİNİZE..?????????????????????????????
  • quote:

demek ki doğru anlamışız herkese filtre uygulanacakmış. allah bir dese inanılmayacak bir adam olduğunu göz önüne alırsak
  • Ay-yıldız Team , Geyik Team'den farksız .

İşine gelince Başbakanlık sitesine saldırıyorlar , Ama sansüre karşı savaş açan Anonim'e karşı savaş açıyorlar .
    Gülmekten öldüm yaptıkları eylem karşısında .

Saldırın Saldırın , Eldeki Sansürlü netle ne kadar savaş açabilirsiniz , Tüm dünyadaki Hacker gruplarına görelim.

Yarın birgün evden nete girip bağlanamayacaklar bile bunu hesaba katmıyorlar .

• quote:

'YouTube ve Twitter'ı kapattırırız'

Bilişim Suçları Mücadele Derneği Başkanı, 'sorunları çözmezlerse' Youtube, Twitter gibi sitelerin kapatılması için girişimde bulunacaklarını açıkladı.
    ntvmsnbc ve Ajanslar
    Güncelleme: 14:09 TSİ 09 Haziran. 2011 Perşembe

Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, Youtube, Wordpress, Twitter gibi sitelerin kapatılması için girişimde bulunacaklarını açıkladı. Bu sitelerin Türkiye'deki reklam pastasından önemli bir gelir ettiğini iddia eden Koçoğlu "sorunların çözülmesi noktasında ayak diremeleri halinde kapatılmaları için çalışma yürüteceklerini söyledi.

Dernek Başkanı Koçoğlu, ''Anonymous'' siber korsan grubunun Türkiye'deki bazı devlet organlarına yönelik olası saldırısını da 'Türkiye'ye karşı yapılmış' olarak yorumlayıp, "Türkiye'ye yönelik saldırısı karşısında boş durmayacağız" dedi. Koçoğlu, ''Anonymous''un arkasında ABD'nin olduğunu da iddia etti.

Yavuz Koçoğlu, devletin bilişim bu alanda suçlarla mücadele etmesi gereken kurum ve kuruluşlarını da 'göreve çağırdı'. Koçoğlu şöyle devam etti: "Anonim adında ülkemize siber saldırılar düzenleyeceğini açıklayan grubun arkasında ABD'nin olduğunu tahmin ediyoruz. Wikileaks belgeleri ile istediğini elde edemeyen bu ülkenin, bu şekilde bir saldırı ile ülkemizde sanal bir gündem oluşturup karıştırmak istediğini biliyoruz.''

Koçoğlu, açıklamasında ayrıca, dernek olarak internette yasak ve sansüre karşı olduklarını belirterek ''Fakat bazı sitelerin Türkiye'yi 3. dünya ülkesi konumunda görmesi ve ülkemizde birçok insanın mağdur konuma düşmesinde etkin rol oynaması ve mağdur olan insanların mağduriyetlerinin giderilmesine de tavır almaları da gözümüzden kaçmamaktadır'' görüşünü dile getirdi.

Yavuz Koçoğlu, özel hayatın gizliliğinin ihlali, kişilik haklarına saldırı ve müstehcen görüntülerden dolayı Youtube, Wordpress, Twitter gibi internet siteleri ile yaptıkları görüşmelerden bir sonuç alamadıklarını, Türkiye'deki reklam pastasından önemli bir gelir elde eden bu sitelerin sorunların çözülmesi noktasında ayak diretmeleri halinde kapatılması için kendilerinin de çalışma yürüteceklerini ifade etti.

Aslında baya bir yorum yazmıştım ama vazgeçtim sonradan. Bu konuyla pek ilgili gözükmeyebilir, ama bence çok ilgisi var.

Bu arada ufak bir detay gözüme battı. " ...gibi internet siteleri... " diyor burda, yani anlayacağınız bunlar tek bu adı geçenlerle sınırlı değil ve birçok fazlasını içeriyor.
    Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manatox -- 9 Haziran 2011; 14:35:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoEroin

Ay-yıldız Team , Geyik Team'den farksız .

İşine gelince Başbakanlık sitesine saldırıyorlar , Ama sansüre karşı savaş açan Anonim'e karşı savaş açıyorlar .
    Gülmekten öldüm yaptıkları eylem karşısında .

Saldırın Saldırın , Eldeki Sansürlü netle ne kadar savaş açabilirsiniz , Tüm dünyadaki Hacker gruplarına görelim.

Yarın birgün evden nete girip bağlanamayacaklar bile bunu hesaba katmıyorlar .

Aynen katılıyorum... Sansüre karşı Anonim ile birlikte hareket etmeleri gerekirken kendilerini bacaklarından vuruyorlar...

• Ne kadar dar vizyonda düşünüyorsunuz.Hiç mi gündemi takip etmiyorsunuz,hiç mi haber izlemiyorsunuz? İçerideki(hapishane) gazetecilerden içerideki rütbelilerden haberiniz yok mu yoksa bilmemezliğe mi vuruyorsunuz? Kendisini en ufak bir şekilde eleştiren insanları nasıl sindirmeye,kontrol etmeye çalıştığını göremiyor musunuz? Özellikle işçi sendikaların bitiş noktasına gelmesini görmüyor musunuz yoksa görmemezlikten mi geliyorsunuz? Sürekli yerinde sayan askeri ücret ve emekli maaşları ne kadar biliyor musunuz yoksa bilmemezlikten mi geliyorsunuz? Daha niceleri var.Allah aşkına hiç mi radikal düşünemiyorsunuz? Niye "Hedef 2023" diyor biraz kafa yormaya davet ediyorum sizi.Niye filtreleme,sansürleme olaylarına girmek istiyor.Biraz düşünün lütfen,birazcık...

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirari -- 9 Haziran 2011; 14:53:58 >

• quote:

quote:

quote:

vpn nedir bilmiyorum ?

VPN bir proxy'dir. Ayda 5 ile 9 dolar arasında para verilir, Internete bir nevi VPN hizmetinin bulunduğu yerden giriyor olursunuz. Ücretsizleri de vardır. Biraz denedim, hem biraz yavaşlar, hem de bir çalışıp bir çalışmıyorlar. Ücretliler çok daha başarılı. Engellenmiş bütün siteler açılır, VPN hizmetini aldığınız ülkede hangi siteler açılıyor ise o sitelerin hepsi açılır.

VPN hizmetleri filtrelemeye takılamazlar. :D Neredeyse bütün büyük şirketler database paylaşımı veya telekonferans sistemleri için VPN hizmeti almaktadırlar. Yurtdışı kaynaklı, Binlerce VPN hizmeti veren site var. Herhangi birinin sitesine giriyorsunuz, üye olup ayda 5 ila 9 dolar ödüyorsunuz, internetinize filtresiz özgürce giriyorsunuz.

http://www.strongvpn.com
    http://www.purevpn.com/
    http://www.supervpn.net
    http://www.highspeedvpn.com Ben bunu kullanıyorum. Memnun kaldım.

Bu arada VPN KULLANMAK SUÇ DEĞİLDİR. YASAL DÜZENLEMEDEN SONRA DA SUÇ OLMAYACAKTIR.

• quote:

quote:

quote:

quote:

vpn nedir bilmiyorum ?

VPN hizmetleri filtrelemeye takılamazlar. :D Neredeyse bütün büyük şirketler database paylaşımı veya telekonferans sistemleri için VPN hizmeti almaktadırlar. Yurtdışı kaynaklı, Binlerce VPN hizmeti veren site var. Herhangi birinin sitesine giriyorsunuz, üye olup ayda 5 ila 9 dolar ödüyorsunuz, internetinize filtresiz özgürce giriyorsunuz.

http://www.strongvpn.com
    http://www.purevpn.com/
    http://www.supervpn.net
    http://www.highspeedvpn.com Ben bunu kullanıyorum. Memnun kaldım.

Bu arada VPN KULLANMAK SUÇ DEĞİLDİR. YASAL DÜZENLEMEDEN SONRA DA SUÇ OLMAYACAKTIR.

Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.