Şimdi Ara

Facebook'un gelirleri artıyor, piyasa değeri 100 milyar dolara koşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• "Onu aklımdan çıkarmak için bir şeyler yapmalıyım. İhtiyacım olan tek şey yeni bir fikir...". Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg için Facebook macaresı, kendisine pas vermeyen kızı (The Accidental Billionaries kitabına göre) unutmak için yurt odasında oluşturduğu Facemash sitesiyle başlamış, sitenin yoğun ilgi görmesi fakat Harvard Üniversitesi'nin kurallarına aykırı olmasından ötürü kapatılmasıyla (Zuckerberg'in kendisi tarafından) yeni bir boyut kazanmıştı. Dünya genelinde 600 milyondan fazla üyesi olan ve bu bakımdan yerkürenin en popüler sosyal paylaşım sitesi olarak açık ara önde yer alan Facebook, halka açık bir şirket olmadığından mali yapısı ve piyasa büyüklüğü hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak birkaç yıl kadar önce Microsoft ile başlayan yatırım sürecinin geldiği nokta ve şirketin aldığı son yatırımlar, inanılmaz büyüklüğü gözler önüne seriyor.

Kısa bire süre önce Goldman Sachs ve Rusya merkezli Digital Sky Technologies firmalarından aldığı yatırımla piyasa değerinin 50 milyar dolar civarın olduğu hesaplanan Facebook'un hızlı bir şekilde 100 milyar dolar seviyesine doğru hareket ettiği bildiriliyor. Ocak ayında yapılan tahminlerin ötesinde gelir elde etmesi beklenen Facebook için bu rakamın 4 milyar dolar civarında olabileceği öngörülüyor. Finansal yapısındaki güçlenmeye bağlı olarak bu yıl içerisinde halka arz edilebileceği üzerinde durulan Facebook'un, 100 milyar dolar gibi bir büyüklük üzerinden işlem görebileceği de analistlerin üzerinde durduğu detaylar arasında yer alıyor. Dünyanın en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden birisi olan Facebook için bir süre öncesine kadar yoğun kullanıcı trafiğini sıcak paraya dönüştürmekte sıkıntı çektiği tartışılmış, firmanın yeni iş modelleri üzerinde çalıştığı belirtilmişti.

• Koskoca msn devri kapanmaya başladı bu da gidecek.
  • İlk çıktığında her sitenin olduğu gibi bu da iyi bir izlenim bırakıyordu insanlarda. Şimdi ise amele sitesinden başka bir şey değil...
  • kıskandım.cdr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlık chat kısmı çok ilkel eğer bunu geliştirirlerse ortalığın tozunu alır msn messenger silinir
  • Herzaman daha iyileri olacaktır. kendini sürekli yenilemezsen devrin erken kapanır...
  • Şu anda cok fazla sorun ve hata var sitede. Bu haliyle 100 milyar dolara dogru koşmasi gayet sinir bozucu :)

• abi bu adam acıyorum, bu yaşta milyarder olmak bence çok kötü, gençken hayallerin olmalı ve bu hayallerin peşinden koşmalısın ki hayatın bir tadı olsun, 100 milyar dolarlık bir şirketin sahibinin ne hayai olabilirki. Olsa olsa ölümsüzlük vs. gibi artık sapkın denilebilecek şeyler olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

abi bu adam acıyorum, bu yaşta milyarder olmak bence çok kötü, gençken hayallerin olmalı ve bu hayallerin peşinden koşmalısın ki hayatın bir tadı olsun, 100 milyar dolarlık bir şirketin sahibinin ne hayai olabilirki. Olsa olsa ölümsüzlük vs. gibi artık sapkın denilebilecek şeyler olabilir.

Dert ettğin seye bak benım de bu genc yasımda okadar param olsun varsın hayallerim olmasın (biz kuruyoruzda ne oluyo şizofren oluyoruz =))
  • Nerde çokluk orada ...luk bence youtube daha çok eder
  • Adamlar msn yi silip süpürdü resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Adamlar msn yi silip süpürdü resmen

adamlar msn'yi geçtim cep telefonlarını silip süpürdü facebook'tan haberleşiyorum bildiğin:D
  • Google'dan sonra en etkili devrim.
  • bu site nasıl bu kadar tutuldu ki
  • quote:

abi bu adam acıyorum, bu yaşta milyarder olmak bence çok kötü, gençken hayallerin olmalı ve bu hayallerin peşinden koşmalısın ki hayatın bir tadı olsun, 100 milyar dolarlık bir şirketin sahibinin ne hayai olabilirki. Olsa olsa ölümsüzlük vs. gibi artık sapkın denilebilecek şeyler olabilir.

Para ile hayalleri satın alamazsın, deneyebilirsin ama istediğin şeyere sahip olamazsın, mesela para ile bir anda çok iyi bir gitarist ya da baterist olamazsın, ya da ne bileyim şarkıcı olabilirsin ama sesin kötü olabilir. Satrançda yenemeyeceğin insanlar vardır onlar kadar zeki olamayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draconist
    quote:

Para ile hayalleri satın alamazsın, deneyebilirsin ama istediğin şeyere sahip olamazsın, mesela para ile bir anda çok iyi bir gitarist ya da baterist olamazsın, ya da ne bileyim şarkıcı olabilirsin ama sesin kötü olabilir. Satrançda yenemeyeceğin insanlar vardır onlar kadar zeki olamayabilirsin.

" gel len %0.1 hisse vericem sana" dese koşa koşa gidersin burdan amerikaya

• Ben sadece para ile yapılamayacak bir kaç örnek verdim, bu örnekler daha da çoğaltılabilir. Şimdi sen farklı bir şey söylüyorsun. Yukarıda saydığım şeyleri bir anda para ile satın alamazsın, emek vermen uğraşman gerekir, ben daha gitarı eline alıp hemen Blues pentatonik gamlar üzerinden solo atan insan görmedim, varsa da uzaylıdır insan olamaz.
  • bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demişler.face hissesi 100 m dolar olmuş. konuştuğunuz şeye bak.parayla saadet olmaz.bal gibi de olur.biz de arkasından çene yorarız.aradan aklını daha iyi kullanan çıkar parayı götürür :D
  • Oh ne güzel işini kurdu, askerliğini yapsa da evlendirsek.
  • Bizede gelse böyle bir fikir keşke.Adam paranın belini kırıyor vallahi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.