Şimdi Ara

Sandy Bridge işlemcili, Thunderbolt'lu iMac'ler 3 Mayıs'ta tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mevcut iMac'lerin stoklarında yaşanan sıkıntılardan dolayı bir süredir satışa sunulması beklenen yeni iMac'ler AppleInsider'ın konuyla ilgili kaynağından edindiği bilgiye göre 3 Mayıs'ta Apple tarafından tanıtılacak.

Alınan bilgiye göre 3 Mayıs'da Apple'ın tanıtmayı planladığı yeni iMac'ler, Sandy Bridge işlemcilerinden gücünü alacak ve ilk olarak firmanın geçtiğimiz Şubat ayında tanıttığı yeni nesil Macbook Pro'larda yer verdiği yüksek hızlı Thunderbolt girişine sahip olacak. Fakat kimi kaynakların dile getirdiği iMac'in panel boyutlarında değişiklik ve 6000 serisi AMD Radeon HD yongalarına sahip olacağı yönündeki iddialar ise AppleInsider'ın kaynağı tarafından doğrulanmadığını belirtelim.

• Sandy Bridge ve Thunderbolt keisn olacak.

Ekran Karti veya SSD kesin degil

Kasasin degismeyecegini adim gibi eminim 2010 early olarak MacBook Pro lar'la birlikte degisecek

O yuzden MB Pro veya iMac alma fikirlerimi 2012 yazina erteledim. 2009 MB Pro ile devam edip yanina 11" MB Air kardes alicam
  • @Kuray ne diyelim Allah analı babakı büyütsün :P
  • adamim ne alip ne almiyacagin sence bizi ilgilendirmi?
  • SSD desteği yine opsiyonel olacaktır ama umarım Türkiye'de de sunulur SSD seçeneği; ki sanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanmandirali

adamim ne alip ne almiyacagin sence bizi ilgilendirmi?

Bazi arkadaslar Mac almak istiyor fakat nasil bir yol izleyecegini bilmiyor.

Ustteki yazdigimi mesaji roadmap olarak algilayiniz lutfen.

MacBook Pro ve iMac serisi tam olarak (dis+ic) 2012 ilk yarisinda degisilmesi bekleniyor. (Yuksek Ihtimal)
    MacBook ve Mac mini serisi de tam olarak (dis+ic) 2012 olamadan degismesi bekleniyor. (Kesin degil, yorum yapamam)
  • Bu degisim olayi kesin degil ve bence halihazirda imac veya macbook pro almak isteyenler bence alimlarini yapsinlar.Seriler arasinda oyle cok ciddi degisimler olmaz Apple'da.Zaten performans 2-3 seri onceki macbookta bile bence harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuzol

Bu degisim olayi kesin degil ve bence halihazirda imac veya macbook pro almak isteyenler bence alimlarini yapsinlar.Seriler arasinda oyle cok ciddi degisimler olmaz Apple'da.Zaten performans 2-3 seri onceki macbookta bile bence harika.

iMac degisimine kesin gozle bakiliyor. Bir cok kaynak dogruladi. Tarih 1 hafta ileri 1 hafta geri sonucta kisa zaman icersinde degisecek. Thunderbolt unu koymak isteyecekler bi kere Sandy Bridge i gecin.

MacBook Pro alacaklar beklemesin alsin. 2012'de yeni kasa ile cikacak
    iMac alacaklar beklesin. Sandy Bridge kesin olarak gelecek. 2012'de yeni kasa ile cikacak
  • Bence MacBook larda da ufak güncellemeler olabilir
  • gelsinler bakalım.. :)
  • Apple Store kapandı,merakla bekliyoruz
  • Bende Mac mini düşünüyorum ama bu ara onun güncellenme durumu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Bende Mac mini düşünüyorum ama bu ara onun güncellenme durumu var mı?

haziran ayında güncelleme olacaktır diye tahmin ediyorum
  • tanıtım yapılmış

http://www.apple.com/imac/

buyrun
  • quote:

Orijinalden alıntı: smela

tanıtım yapılmış

buyrun

dikkat ettiysen mac mini yi sormuş arkadaş, tanıtımı yapılan ürün imac
  • Çok ses getirmedi bu tanıtım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdastyana

quote:

Orijinalden alıntı: smela

tanıtım yapılmış

buyrun

dikkat ettiysen mac mini yi sormuş arkadaş, tanıtımı yapılan ürün imac

dikkat etti isen konu başlığı imac
    bende imac hakkındabilgi verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Çok ses getirmedi bu tanıtım :S

Tanitim degildi aslinda, sessizce donanim degistirdiler. Gecen Mac Pro ve MacBook Pro degisimlerinde de buyuk olmamisti.

Major Update ler Kesinlikle bir konferansta tanitilirken bu tip Minor Update ler Tanitilmaz, Bir konferansa denk gelirse sadece bahsedilir.

Major Update MacBook Pro ve iMac ailesi icin 2-3 Yil surdugunden 2012 ilk yarisinda kesin cikacak gozuyle bakiyorum ben
  • Donanımları hakkında ufak bir yazı okudum, paylaşmak istiyorum burada. daha çok hackintosh'çuları ilgilendiren bir yazı :P :)

Apple Releases New Sandy Bridge iMacs
    Posted by tonymacx86 on 5/03/2011
    Labels: Mac, news, OS X, Sandy Bridge

Today, Apple released new iMac models, the first Mac "desktop" models containing Intel's Sandy Bridge platform. All systems also come with Thunderbolt ports, IPS displays, and a choice of ATI 6xxx cards.
    iMac 21.5" Intel Core i5-2400S
    iMac 21.5" Intel Core i5-2500S
    iMac 21.5" Intel Core i7-2600S (built to order)
    iMac 27" Intel Core i5-2500S
    iMac 27" Intel Core i5-2400
    iMac 27" Intel Core i7-2600 (built to order)
    A good update for Apple's all-in-one, but what does all of this mean for custom PC builders?

Sandy Bridge CPUs
    All of the CPUs used are quad-core desktop chips. Intel's 2500S and the 2600S are OEM lower power variants of the 2500 and 2600. Apple most likely has chosen these to minimize heat output within the 21.5" case. The real power comes in the built to order models, which sport Intel's Hyperthreading technology. The 4 cores become 8 threads, giving each the performance of eight virtual cores.

AMD 6xxx Graphics
    Apple's new iMacs contain AMD Radeon HD 6xxx mobile graphics cards. As we predicted, the drivers are supplied in the 10.6.7 Update for Early 2011 MacBook Pros. Read more details at netkas.org.
    AMD Radeon HD 6750M
    AMD Radeon HD 6770M
    AMD Radeon HD 6970M
    Kernel Support
    We already have initial vanilla kernel support with the Darwin 10.7.3 kernel supplied by the 10.6.7 Update for Early 2011 MacBook Pros. These new iMacs are most likely running a special build of 10.6.7, with kernel version 10.7.4 or later, and a new AppleIntelCPUPowerManagement kext.

This should provide desktop Sandy Bridge CPU Power Management, and Turbo support for the first time. However, Apple has yet to publicly release the kernel and kexts in an official update.

-tonymacx86 & MacMan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.