Şimdi Ara

Usta birliği Kıbrısa 28. Mknz P. Tüm 61. Alay 2, P.Tb Düşenler !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
67.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar şu anda samsun sahra sıhhiye gökberk kışlası çavuş eğitim 2, tkm da acemi askerliğimi yapmaktayım... Dağıtım yerlerimiz belli oldu KIBRIS

Dağıtım yerim 28, ci Mekanize Piyade Tümeni 61. alay 2. Piyade Taburu KIBRIS

Şimdi benimle tesadüf eseri 91/1 tertip aynı yere düşen arkadaş varsa buradan iletişime geçebiliriz...

Bu yer hakkında bilgisi olan ve daha önceden buraya gelen arkadaşlarım varsa bana yardımcı olabilirlermi ??

üniversite 2 yıllık biyomedikal mezunuyum... Meslek bu ama tabikide ELEKTRONİK VE BİLGİSAYAR da İlgi alanımda

Bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar...

• Bi arkadasım 28. Tümendeydi tek söyleyebileceğim "Öpüldünüz" yanaşık düzene hazirlan şimdiden :)
  • tatile göndermişler seni reyiz..

orda ... gitmeyi ihmal etme.
  • ..... = lipstick, Playboy :) ikisine git yeter zaten digerlerine gerek kalmaz.
  • Beyler verdiğiniz cevaplar için teşekkürler yanlız burda eğitimler falan nasıl oluyor yani sonuçta sıhhıye onbaşı olarak gidecez acemilik bitti diye düşünüyorum...

Revire düşme ihtimalmilimiz varmı ? burası tam olarak lefkoşenin neresinde bulunuyor yeri nasıl ??

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi ??
  • tek eksisi sıcak olacak o da olsun artık
  • Beyler pazar günü gidiyorum... inşallah günlerim güzel geçer ..
  • Beyler ben sıhhiye onbaşı olarak gidiyorum... Bunun bana ne gibi bir faydası olur ???
  • hayırlı olsun bende Kıbrıs ERCANDA 230. ALAY 1.TABURDA YAPTIM EĞER HAVA YOLUYLA GİDERSEN UÇAKTAN İNDİĞİNDE ARKANA BAK RADAR VAR O RADARIN ORASI....
    -türkiyenin tlf kartları kıbrısta çalışmaz haberin olsun.
    -kıbrısın oparetörleride farklıdır. kıbrıs türkceli vs..burdan götürdüğün hatlar çalışmaz yurtdışını açtırman lazım..
    -sıcaklığı adanaya çok benzer. ama kışın adanadan daha soğuk.... merkezi...nöbette ayakların donar demedi deme..
    -su sıkıntısı çekebilirsin ayrıyeten tertipçiilik en çok kıbrısta var gidince anlarsın.
    -sıgara istikakın var sanırsam 2 ayda 1 ...5paketti çok ucuz. ben içmediğim için fazla ilgilenmedim..ama satanlar var..
    -temizlik aramyın çok pis 1 ay zor alışırsın....
    -benim bulunduğum bölgede kediden büyük cardınlar vardı.ilk başta çekiniyon sonra alışıyon havyan sevgisi
    -dolmuş yok. haberin olsun nizamiye önüne sabah otobüs gelir anlaşmalı akşam çarıdan alır.
    -hayatında görmediğin kız ortamı var..tabi hafta içi çarşıya çıkarsan anlarsın. hafta sonu çarşı her taraf asker. sivil az görürsün.
    -clubler çok+18 dikkat et askere yasak.
    -mehmetçik gazinosunda fiyatlar çok uygun. birde vakıflar çarşısında iyi pazarlık yap ama. fiyat baya düşer.
    sıhıye onbaşı bence rahat olur....kıbrısta 1 hafta tatilede gönderiyor tsk gazi magusada... ciddiyim ben gittim...
    -araçları mükemel subaru evo en kral modları görürsün mazda rx-8..........sayamam mükemmel..

not: tertipçiliğe çok dikkat et... gerekirse adanalıyım de deli ol...

aklına takılan soru varsa söyle... gideceğim iklim çöl.....bu arada. denizden su arıtma başlamıştı 2008 de birde yakında mersinden boru döşeyecekler diye biliyorum. ayrıyeten internet çok pahalı.. iletişim genel....pahalı.....

unutmadan rumları haşat etmişsiz gidince görürsün kliseler kurşundan görülmüyo hak etmişler ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 14 Mayıs 2011; 15:18:56 >

• kardeşim allah senden razı olsun... Valla aradığım soruların cevabını vermişsin... Arabalarla aram iyi modifiye severim. Kızlarla clublerle sigarayla alkolle işim olmaz zaten... Ben çarşıya çıkıp bi nefes alsa yeter... Ayrıca kıbrısın aşırı sıcak olduğunu duymuştum... Sen kışın çok soğuk olur demişsin anlayamadım... Kardeş devrecilik dediğin tam olarak ne anlama geliyor ??? Birde kıbrısa indiğimde ailemi nasıl ararım ??? Sonuçta uçakla yarın sabah uçuyorum... Orda türk telekom kartları çalışmıyormuş nasıl yapacaz bu işi ? Birde benim revire düşme ihtimalim varmı ?? Bu sorularımıda kısa zamanda yanıtlarsanız çok memnun olurum...kardeşim... Cvp bekliorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

kardeşim allah senden razı olsun... Valla aradığım soruların cevabını vermişsin... Arabalarla aram iyi modifiye severim. Kızlarla clublerle sigarayla alkolle işim olmaz zaten... Ben çarşıya çıkıp bi nefes alsa yeter... Ayrıca kıbrısın aşırı sıcak olduğunu duymuştum... Sen kışın çok soğuk olur demişsin anlayamadım... Kardeş devrecilik dediğin tam olarak ne anlama geliyor ??? Birde kıbrısa indiğimde ailemi nasıl ararım ??? Sonuçta uçakla yarın sabah uçuyorum... Orda türk telekom kartları çalışmıyormuş nasıl yapacaz bu işi ? Birde benim revire düşme ihtimalim varmı ?? Bu sorularımıda kısa zamanda yanıtlarsanız çok memnun olurum...kardeşim... Cvp bekliorum...

DEVRECİLİK: KENDİ TERTİPLERİNİ TUTMAK YENİ GELENLERE BASKI UYGULARLAR... SIRCILIK İYİ DEVRECİLİK KÖTÜDÜR. SANA KİŞİSEL İŞ YAPTIRMAYA ÇALIŞIRLARSA DİKLEN. SIRACILIK BELLİ BİR DÖNEM NORMAL BÖLÜĞÜN İŞLERİNİ YAPARSIN ÖR:2 AY SONRA YAPMAZSIN HERKES İÇİN EŞİTTİR. BU İYİ BUNA EVET DİYORUM..

HAVA KOŞILLARINI TEKRAR BELİRTEYİM:
    YAZIN ÇOK SICAK VE NEMLİ... TİŞÖRTÜN TUZDAN GÖZÜKMEZ DERECEDE... BİRDE ETRAFIN ÇÖL.... KUM HORTUMLARI OLUŞUR. GÖZÜNLE GÖRÜRSÜN ..
    KIŞIN: KESİNLİKLE BUZ GİBİ DEDİĞİM GİBİ BOTLAR DAYANMAZ DONARSIN ARKADAŞLAR NÖBET TUTUNCA BATTANİYE GÖTÜRÜYORLARDI YANINDA.. BİRDE TOROS TATBİKATI OLURSA VAY HALİNİZE.. BEN MUHABERECİYDİM BİZ RAHATTIN BİZDE KAMYONET VARDI....
    KIŞI TEKRARLIYORUM KIŞI BUZ GİBİ...

TLF KIBRIS KARTI SATILIYOR HAVAALINDAN ALABİRLİRSİN ANKESÖRDEN ARARSIN. YADA BİRLİKLERDE ÇARŞIYA GİDEN BİRİSİNE VER O ALIR.....

ŞİMDİ REVİR KONUSUNDA KESİN BİR ŞEY DİYEMEM DÜŞME İHTİMALİN YÜKSEK.. BÖLGEDEN BÖLGEYE RAHATLIK DEĞİŞİR...ARTIK ŞANSINA....
    GÖZÜN AÇIK OLSUN HAYIRLI TESKERELER...

KIZLARI ES GEÇME ASKERSİN
    88\2 ALAYINA GİDER

NOT: FAZLA İŞ BİLİYORUM DEME.... BİR DALDA OYNA YOKSA ADINI HEP ANARLAR UYUTMAZLAR BİLE. TIPTAN ANLARIM DE YETER..
    DUYMADIM GÖRMEDİM BİLMİYORUM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 14 Mayıs 2011; 17:32:31 >

• Beyler verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı bugün ilk defa çarşıya çıktım... Güzel yer ama çook sıcak dediğiniz gibi

28 tümen 61 alay 2 tabur 5.Piyade bölüğündeyim... Lefkoşa Gaziler de yerimiz...

Revirci olamadım. ihtiyaç yokmuş bende depocu oldum cephanelik benden sorulur... (Revirci olanlar çok koşturuyo sağa sola iyikide olmamışım...)

91/1 Tertip Kral tertip Şu anda 91/1 DK lar geldi bizim üzerimizden yük kalktı 91/2 ler geldiği zaman daha çok rahatlarız...
  • kıbrıs'ın tadını çıkar gitmiş iken daha nerede gideceksin? hayırlı tezkereler..
  • evet arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok tşk ederim... Kıbrıs bu günlerde kavruluyor sıcaktan dışarı çıkılmıyor...

• Etimesgut Zırhlı Birlikleri'nden bize verilen tarihle 5 Ağustos'ta usta birliği'ne yolculuk var.

Usta birliği de Kıbrıs/28. Mekanize Piyade Tümeni, 230. Mekanize Piyade Alayı, 1. Mekanize Piyade Taburu

Kısa olarak da not aldığımız hali: 28. Mknz. P. Tüm, 230. Mknz. 1. Mknz. P.A. Tb Kıbrıs

Bilgi verebilir misiniz?
    teşekkürler
  • kardeşim öncelikle geçmiş olsun valla benim askerlik bitti ama bende bittim... DENTLEMELERDEN GÖZÜNÜ AÇAMAYACAN ... gözün korkmasın ama burası gerçekten çok berbat bir yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

quote:

kardeşim allah senden razı olsun... Valla aradığım soruların cevabını vermişsin... Arabalarla aram iyi modifiye severim. Kızlarla clublerle sigarayla alkolle işim olmaz zaten... Ben çarşıya çıkıp bi nefes alsa yeter... Ayrıca kıbrısın aşırı sıcak olduğunu duymuştum... Sen kışın çok soğuk olur demişsin anlayamadım... Kardeş devrecilik dediğin tam olarak ne anlama geliyor ??? Birde kıbrısa indiğimde ailemi nasıl ararım ??? Sonuçta uçakla yarın sabah uçuyorum... Orda türk telekom kartları çalışmıyormuş nasıl yapacaz bu işi ? Birde benim revire düşme ihtimalim varmı ?? Bu sorularımıda kısa zamanda yanıtlarsanız çok memnun olurum...kardeşim... Cvp bekliorum...

DEVRECİLİK: KENDİ TERTİPLERİNİ TUTMAK YENİ GELENLERE BASKI UYGULARLAR... SIRCILIK İYİ DEVRECİLİK KÖTÜDÜR. SANA KİŞİSEL İŞ YAPTIRMAYA ÇALIŞIRLARSA DİKLEN. SIRACILIK BELLİ BİR DÖNEM NORMAL BÖLÜĞÜN İŞLERİNİ YAPARSIN ÖR:2 AY SONRA YAPMAZSIN HERKES İÇİN EŞİTTİR. BU İYİ BUNA EVET DİYORUM..

HAVA KOŞILLARINI TEKRAR BELİRTEYİM:
    YAZIN ÇOK SICAK VE NEMLİ... TİŞÖRTÜN TUZDAN GÖZÜKMEZ DERECEDE... BİRDE ETRAFIN ÇÖL.... KUM HORTUMLARI OLUŞUR. GÖZÜNLE GÖRÜRSÜN ..
    KIŞIN: KESİNLİKLE BUZ GİBİ DEDİĞİM GİBİ BOTLAR DAYANMAZ DONARSIN ARKADAŞLAR NÖBET TUTUNCA BATTANİYE GÖTÜRÜYORLARDI YANINDA.. BİRDE TOROS TATBİKATI OLURSA VAY HALİNİZE.. BEN MUHABERECİYDİM BİZ RAHATTIN BİZDE KAMYONET VARDI....
    KIŞI TEKRARLIYORUM KIŞI BUZ GİBİ...

TLF KIBRIS KARTI SATILIYOR HAVAALINDAN ALABİRLİRSİN ANKESÖRDEN ARARSIN. YADA BİRLİKLERDE ÇARŞIYA GİDEN BİRİSİNE VER O ALIR.....

ŞİMDİ REVİR KONUSUNDA KESİN BİR ŞEY DİYEMEM DÜŞME İHTİMALİN YÜKSEK.. BÖLGEDEN BÖLGEYE RAHATLIK DEĞİŞİR...ARTIK ŞANSINA....
    GÖZÜN AÇIK OLSUN HAYIRLI TESKERELER...

KIZLARI ES GEÇME ASKERSİN
    88\2 ALAYINA GİDER

NOT: FAZLA İŞ BİLİYORUM DEME.... BİR DALDA OYNA YOKSA ADINI HEP ANARLAR UYUTMAZLAR BİLE. TIPTAN ANLARIM DE YETER..
    DUYMADIM GÖRMEDİM BİLMİYORUM...

Hocam merhaba. Cuma günü 28. mknz 61. alaya teslim olacam bende. Orası hakkında bana genel bi bilgi vermeniz mümkün mü acaba?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• kardeşim öncelikle geçmiş olsun valla benim askerlik bitti ama bende bittim... DENTLEMELERDEN GÖZÜNÜ AÇAMAYACAN ... gözün korkmasın ama burası gerçekten çok berbat bir yer

Bu sene KARA KUVVETLERİ DENETLEMELERİ VAR HEP KOŞTURMACA HİÇ RAHAT YOK MART AYI GELDİMİ AYVAYI YEDİNİZ DEMEKTİR...

Valla kardeş ben 1991/1 tertip olarak çok rahat askerlik yaptım neden diye sorarsan valla ben 2011 yazında alt devreyken biraz ezildim.. Onbaşı olduğum için üst devreler beni pek fazla ezmiyordu gelecek bölük çavuşu olacam için benden çok ER olan tertiplerim eziyet gördü...

Ben cephaneci idim G-3 MG-3 Kaleşnikof T-40 RPG-7 bütün silahların tamiri bakımı sıfırlaması dağıtımı hep benden sorulurdu işim biraz ağırdı... ama kıbrısın o cehennem sıcağında güneş altında veya dışarıda nöbet tuttuğumu hiç hatırlamam cephaneliği açar orda silah temizlerdim... içerisi çok serindi dışarsı dışarda nöbet tutanlar yanıyodu resmen :) :)

Allah sana kolaylık versin kardeş ne diyim ama sana tavsiye hiç bi işten anlamıyorum de karakollarda nöbet tut en güzel nöbetten inersin yatar uyursun eğitim yok bişe yok iştima yok ama bölük merkezleri ve taburlar öle değil her allahın günü eğitim spor vs..

• quote:

kardeşim öncelikle geçmiş olsun valla benim askerlik bitti ama bende bittim... DENTLEMELERDEN GÖZÜNÜ AÇAMAYACAN ... gözün korkmasın ama burası gerçekten çok berbat bir yer

Bu sene KARA KUVVETLERİ DENETLEMELERİ VAR HEP KOŞTURMACA HİÇ RAHAT YOK MART AYI GELDİMİ AYVAYI YEDİNİZ DEMEKTİR...

Valla kardeş ben 1991/1 tertip olarak çok rahat askerlik yaptım neden diye sorarsan valla ben 2011 yazında alt devreyken biraz ezildim.. Onbaşı olduğum için üst devreler beni pek fazla ezmiyordu gelecek bölük çavuşu olacam için benden çok ER olan tertiplerim eziyet gördü...

Ben cephaneci idim G-3 MG-3 Kaleşnikof T-40 RPG-7 bütün silahların tamiri bakımı sıfırlaması dağıtımı hep benden sorulurdu işim biraz ağırdı... ama kıbrısın o cehennem sıcağında güneş altında veya dışarıda nöbet tuttuğumu hiç hatırlamam cephaneliği açar orda silah temizlerdim... içerisi çok serindi dışarsı dışarda nöbet tutanlar yanıyodu resmen :) :)

Allah sana kolaylık versin kardeş ne diyim ama sana tavsiye hiç bi işten anlamıyorum de karakollarda nöbet tut en güzel nöbetten inersin yatar uyursun eğitim yok bişe yok iştima yok ama bölük merkezleri ve taburlar öle değil her allahın günü eğitim spor vs..

Hocam orada kademeye geçme gibi bi şansımız yokmu hiç. Hani genel olarak hangi tür meslekler lazım oluyor orada.

Hani bu acemi birliğinde komutanlar bizim hakkımızda dosya felan dolduruyorlar ya yardımı olabilir mi onların.

Denetlemeler'den kastınız bu dolap, yatak tarzı şeyler değil sanırım. Denetlemeler kısmını biraz açabilir misiniz? Ne yaparız, nasıl olur vs.

Birde bu askeriyenin verdiği eşyalar oldukça fazla. Kışlık bot, kamuflaj ve biraz eşyayı burada bıraksam daha sonra kargo ile göndertsem sıkıntı olur mu bana ?

Yemekler nasıldı acaba o konu önemli benim için. Su yok oralarda felan diyorlar, aslı astarı varmı bunun.

Burada acemi birliğnide kullandığım TT Aile Kart vardı o orada çalışıyor mu ? Ya da onun yerine telefon soksam içeriye daha mı iyi olur ?

• kardeş yemekler bizim olduğumuz 5,bölükte yazın idare ederdi ama kış yemekleri yenmeyecek kadar berbarttı... çok para harcadım ne yalan söyliyim. orda sizin gideceğiniz yere kadar meslek sorulacak mesleğiniz askeriyede işe yarar bişeyse söyleyin örneğin benim meslek biyomedikaldi revirci olurum diye çok uğraştım ama olmadı gitti cephaneci oldum. Tüm bölüğün silahları temizlik malzemeleri aklına ne gelirse her b....k benden soruluyordu o lanet yerde tt kart çalışmıyor k.k.t.c kartlar var 400 kontör en son 21,5 tl idi türkiyeye 45 dakika ancak konuşuyo herşey çok pahalı cehennem gibi sıcaklar var şimdi orda denetleme çok lanet ve pis bişe biz çok fazla görmememize rağmen Anamızı ağlattılar g......tümüzden nefes alıyoduk resmen. Allah orda olanlara yardım etsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.