Şimdi Ara

Crucial 25nm NANDFlash bellek yongası kullanan M4 serisi SSD sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel ile birlikte NAND Flash bellek yongası üretimini ilerletmek için yeni fabrika inşaatı planlayan Micron'un iştiraklerinden Crucial, C400 tabanlı yeni SSD sürücülerini duyurdu. m4 serisi altunda lanse edilen 2.5-inç boyutundaki SSD sürücüleri, 25nm üretim teknolojisiyle hazırlanan MLC (Multi Level Cell) tipi NAND flash bellek yongalarını kullanıyor ve SATA-III (SATA 6Gbps) desteği ile geliyor. Farklı kapasite seçeneklerine sahip olan yeni sürücülerin tamamı 1.2 milyon saatlik hata öncesi kullanım süresi vaad ediyor ve 4 Kb rastgele okuma ve rastlgele yazma performansı olarak sırasıyla 40,000 IOPS ve 50,000 IOPS (64GB'lık modelde 20,000 IOPS) gibi değerlere imza atabildikleri belirtiliyor.

Crucial'in m4 serisi yeni SSD ailesinin 64GB'lık modelei 415MB/saniye okuma ve 95MB/saniye yazma hızları sunarken, 128GB kapasiteli model ise 415MB okuma ve 175MB/saniye yazma hızlarını destekliyor. Ailenin en yüksek kapasiteli ve en hızlı diğer iki modeli olan 256GB ve 512GB kapasiteli modeller ise 415MB/saniye okuma ve 260MB/saniye yazma hızlarına ulaşabiliyorlar. Üç yıllık garanti ile sunulan yeni SSD'lerin fiyatları ise sırasıyla şu şekilde;  129.99$ (64GB), 249.99$ (128GB), 499.99$ (256GB) ve 999.99$ (512GB).

• çok uzun zamandır girmiyorum foruma. haliyle gelişen teknolojiden biraz uzağım. SATA 3 destekli notebook'lar varmı şuan piyasada? yani laptoplar için alınabilir mi bunlar?
  • sata 3 destekleyen notebooklar var ama her zamanki gibi ilk cıkan pahalıdır.
  • sandy bridge tabanlı tüm dizüstüler sata 3 desteğine sahip.
  • Ohhho buna varana kadar Vertex 3 alınır. Onu bırakın, şu OCZ nin Vertex 3 lerin Max IOPS larına bittim yaa. Günlerdir onu düşünüyorum. 75.000 IOPS ...
    Dehşetengiz bir şey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstolunay

sandy bridge tabanlı tüm dizüstüler sata 3 desteğine sahip.

teşekkür ederim
  • 64 gblik modelde yazma ve okuma hızları arasında uçurum var.Ama yinede güzel ürün.
  • Usb3 ile bir bağı yok. Sata3 kontrolcüsü olması lazım (çipsette ya da ayrı). Genelde üreticiler çipsettekilere ek olrak ayrı bir kontrolcü ile sata3 port sayısını artırıyor.
  • Yazma hızı çok düşük. fiyatı da yüksek. bence ölü doğmuş bir bebek.
  • Özelliklerinde belirtilmiyorsa çipsetine bakmanız gerekli. Alacağınız yerde özellikler konusunda net bilgi yoksa üreticinin internet sayfasından da bilgi alabilirsiniz.
    Sata3'ün hdd'ler için getirisi yok, ssd'lerde de sata2'ler oldukça yeterli hızlardalar. Sata3 ssd almayı mı düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 21 Mayıs 2011; 15:09:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.