Şimdi Ara

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
18
Favori
78.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asedmavi

quote:

Orijinalden alıntı: Bambiyotik

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

Arkadaşlar merhaba;

Yıllardır forumu takip ederim. Bir çok konuda yardımcı oldunuz sağolun. Ama ilk kez bir konuda soru sormam gerekti. Ben bu eyefinity konusunda cahil kaldım biraz. Yardımınıza ihtiyacım var. 32" lcd tvlerden 2*2 bir monitör yapmam gerek. Bu monitörde video oynatılacak. Aslında bir videowall gibi düşünün. Zaten fuarda kullanılacak. Zaten bir şirketle kiralama anlaşmamız vardı ama 5 gün kala fuara bir anlaşmazlık çıktı iş bana patladı. Kısacası bu konuyu burada bulmam iyi oldu. Çok güzel anlatılmış ama benim kafam karıştı.

Arkadaşlar kısaca

1 - Bu sistem için hangi ekran kartını kullanmalıyım. (Türkiye'de bulabileceğim bir iki tane yeter)
    2 - Bu tvleri nasıl hangi aparatlarla bağlamalıyım (aktif dp to vga diye bir aparat varmış sanırım)
    3 - Eyefinity yazılımını nasıl kullanmalıyım.

Arkadaşlar umarım derdimi anlatabildim. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. 5 günüm var bu arada....

Eyefinity destekleyen 4 çıkışı olan bütün kartlar işini görür. HD6850 bile işini görür. Yalnız dönüştürücüler lazım olacak sana. Hepside HDMI olacak.
    Döniştürücüler:
    1. DVI-D to HDMI ucuz
    2. VGA to HDMI pahalı (150 lira...)
    3. HDMI to HDMI (dönüştürücüsüz)
    4. Displayport to HDMI ucuz

Displayport kullanılması şart. Ayrıca ekran kartı 4 ekran dersteklemesi lazım.
    İyi forumlar!

Öncelikle cevabın için çok sağol. Bu konuda araştırmaya başladım bile. Bu kartları buldum:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11180-30-20g-hd6850-dual-x-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65461#allImages

http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-ax6870-1gbd5-m2dhv2-hd6870-gddr5-1gb-256bit--amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62255#allImages

(Galiba Bu 2. 4 ekran desteği var gibi birşey diyor)

Şimdi bunun arkasında dediğiniz gibi 4 çıkış var. Fakat 2'si DVI. Önceki cevaplarda DVI ile HDMI aynı anda kullanılamaz yazıyordu yanlış anlamadıysam. Şimdi ben bu kartı alsam çıkışlarına nasıl bağlantı yapabilirim?

Yardımınız için çok teşekkürler

Evet 2. linkteki kartı alman işini rahat görür. Video oynatmak için fazla bile diyebilirim. Ama olsun Full HD videoları rahat oynatır.
    Şimdi senin soruna gelelim. İşin pis noktası bahsettiğimiz olaydaki Analog ve Digital. DVI kartların çoğunda 2 tane olur. Biri hem Analog hem Digital. Ama diğeri ise sadece Digital. Yani DVI-D oluyor. Sana alman gereken malzemeleri söyledim. Onları alırsan sorunun kalmaz. Eğer 2. ekran kartı alırsan yani 6870, bağlantıları şöyle yap:

Kartta: DVI-I, DVI-D, HDMI, 2x mini DP

Plazmaların 2 sini mini DP portlarına bağla. (miniDP to HDMI) dönüştürücü ile.
    Plazmaların 1 ni DVI-D ye bağla. (DVI-D to HDMI) dönüştürücü ile.
    Zaten geriye 1 Plazma kalıyor onuda direk HDMI yuvasına bağla.

Söyleyebileceğim bu kadar! İyi Forumlar!

Çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir kısım kalmadı. Bir kaç gün içinde ince kenarlı plazmalar bularak bu işi halledeceğim sonucu buradan yazarım mutlaka ilginize teşekkür ederim

Arkadaşlar Yeniden merhaba. Daha önce yukarıda olduğu gibi sistemi belirtmiş anlatmıştınız. Ben o zaman için yetiştiremediğim için başka şekilde sorunu hallettik. Ancak şimdi tüm parçalar elimde. 4 ledtv, pc, kablolar hepsi var. Fakat sorunum şu 4 monitörü de resimde göründüğü gibi karta taktığım halde. 2'si aktif 2'si değil. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Ekran kartım da hd6870

2 dvi
    1 hdmi
    2 mdp çıkış var

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz

Benim başıma gelen ve önceki mesajlarda da yazdığı gibi aktif dönüştürücü almanız şart. Teknobiyotik internet sitesinden edinebilirsiniz. 100 küsür civarı fiyatı var minidisplay de hdmi ye aktif dönüştürücü. Aktif dönüştürücü kullanmadan kesinlikle görüntü alamazsınız diğer 2 monitörden...

Çok teşekkür ederim. Gerçekten nasıl atladım böyle bir şeyi anlamadım. Başından beri takip ediyorum konuyu ama sanırım yorgunluktan aktif dönüştürücü gerektiğini atlamışım. Ben 2 tv'yi vga 2 tv'yide hdmi dan bağlayıp aynı çözünürlüğe çekeceğim. Zaten video ve sunum için kullanılacak.

http://www.teknobiyotik.com/aksesuar-yazilim/kablolar/dark-mini-display-port-vga-aktif-donusturucu.html

acaba teknobiyotikten bu aktif dönüştürücüden 2 tane alsam diğerlerini de dediğiniz gibi hdmi'dan ve dvi'dan bağlasam benim işimi görür mü? Bir de bu teknobiyotik güvenilir bir yer mi?

Yani bir çıkış hdmi, bir çıkış dvi, bir çıkış minidp(aktif minidp to vga ile), bir çıkış minidp(aktif minidp to vga ile) yapsam 4 tv'yede görüntü alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşlar bugün kablolar geldi ve saat 5'e kadar yetiştirdim. Hepinizin bilgisine emeğine sağlık. Bildiğini paylaşmadan çekinmeyen donanımhaber ailesine sonsuz selam olsun. Allah razı olsun. Son şekli ve bağlantı şekli aşağıdaki gibi oldu. Tabi daha arkalık ve pano yapılacak ki asılabilsin. O zaman daha güzel olacak. bir de başkasında oldu mu bilmiyorum. Bir monitör illa saçma bir görüntüde geliyor tv'yi kapatıp açınca düzeliyor. Neyse o kadarda nazar olsun artık

Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz

• asedmavi A kullanıcısına yanıt
    Bu arada bambiyotik arkadaşımın mesajını eklemeyi unutmuşum bahsettiği aktif dönüştürücüler sayesinde oldu.
  • Hocam gtx 670m ekran kartlı notebook kullanıyorum.2 tane full hd monıtorum var.Bu olayı nasıl yapabılırım.Bırını hdmı dan dıgerını vga dan bagladım.Oyunda 3840x1080 gıbı bır ayar yok.Genıslet dedıgımde bir ekranda oyun dıyerınde masaustu resmı cıkıyor.Bf4 de denedım.
  • Bende bilmiyordum ve bu konu sayesinde ögrendim. En güzel sey bildigini paylasmak ben de iyi dileklerin için sana tesekkür ederim. Keyifini çikar iyi günlerde kullan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bambiyotik -- 20 Nisan 2014; 10:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alynty: Headbanger_Kerry

Hocam gtx 670m ekran kartly notebook kullanyyorum.2 tane full hd monytorum var.Bu olayy nasyl yapabylyrym.Byryny hdmy dan dygeryny vga dan bagladym.Oyunda 3840x1080 gyby byr ayar yok.Genyslet dedygymde bir ekranda oyun dyyerynde masaustu resmy cykyyor.Bf4 de denedym.

Bildi?im kadaryyla mobil gpu'larda çoklu ekran konfigürasyonu desteklenmiyor...
  • quote:

quote:

Hocam gtx 670m ekran kartly notebook kullanyyorum.2 tane full hd monytorum var.Bu olayy nasyl yapabylyrym.Byryny hdmy dan dygeryny vga dan bagladym.Oyunda 3840x1080 gyby byr ayar yok.Genyslet dedygymde bir ekranda oyun dyyerynde masaustu resmy cykyyor.Bf4 de denedym.

Bambiyotik arkadaşımız yanlış bir bilgi vermiş

Mobilde Amd ekrantı olan özel modellerde eyefinity yapabilirsiniz.Daha önceki sayfalarda bir video paylaşmıştım Hp nin bir modeli ile yapılabiliyor.Fakat sizin nvidia ekran kartı olduğu için zaten 3 monitör kullanma durumunuz şuan için mümkün değil ileride belki olabilir.

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

quote:

Bambiyotik arkadaşımız yanlış bir bilgi vermiş

Mobilde Amd ekrantı olan özel modellerde eyefinity yapabilirsiniz.Daha önceki sayfalarda bir video paylaşmıştım Hp nin bir modeli ile yapılabiliyor.Fakat sizin nvidia ekran kartı olduğu için zaten 3 monitör kullanma durumunuz şuan için mümkün değil ileride belki olabilir.

SAYGILARLA

Yanlış bir bilgi değil aslında. GTX 670M diye belirttiği için arkadaş mobile gpular da yani nvidia gpularda o özellik yok onu belirtmek istedim. AMD gpuların bazılarında var haklısın. Bilgilendirme yanlış olmuş yinede kusuruma bakmayın :)

• Buda benim sistem.
     Eyefinity Kurulum Rehberi Kapsamlı Anlatım-Testler-Puf Noktalar-Sormak Istedikleriniz
  • Bambiyotik kullanıcısına yanıt
    Benim cevabım biraz garip olmuş kusura bakmayın

Birde banada acil aktif vga çevirici gerekiyor arkadaşlar her yerde stoklar tükenmiş hepsini almışsınız

İstanbuldan webten alabileceğim bir yer varmı ? Ben bulabildiklerimi aldım biraz daha lazım

SAYGILARLA
  • Rock_Rage R kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar nvidiada boyle bir olay yok demissiniz ama mesela gtx 7xx ve gtx 8xx serisi kartlarda MSi modellerde mesela bu teknolojiden hasediyor bende arastiriyorum ama bu konuda bilginiz var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Nvidia da surround teknolojisi vardır ama benim bildiğim kadarı ile sadece 3d olarak oyun oynabiliyorsunuz.En azından ben araştırdığımda oyleydi.

SAYGILARLA
  • Nvidia surround olarak lanse ediliyor yalnız mobile gpularında bildiğim kadarı ile bulunmuyor. MSİ nin 5000 küsür liralık gaming book'unda denedik ama surround oluşturamadık. Aslında desktop serilerinde 5XX serisini sli olarak kullanıpta Surround yapanları biliyorum.
    internetten izledimde GTX modellerde oluyor surround GT70 'lerde yapıyorlar benim izlediğimde
  • Videoyu paylaşabilir misin ? Cehaletimizi giderir nasıl yapıldığını öğreniriz :)
  • Videoda bir kaç şey dikkatimi çekti; Öncelik ile monitörlere dağıtımı yapabiliyor onu bizde yapabildik. Surround olarak yapılanmış hali değil bu. Sadece orta monitörü ana ekran yapmış ve notebook'un ekranında ne görüyorsa oraya da aktarmış. Yapılandırma olarak Surround değil yani. İkinci olarak ta msi'ın o modeli Türkiye pazarında yok :) Gerçi Türkiye pazarındaki msi de aynı Surround kurulmuyor.
  • merhabalar bugun borsada işlem yapmak ıcın 3 adet ıps full hd led monıtor aldım aoc marka

i5 4670 işlemci ve asus h97 pro anakart aldım gskıll de 1600 mhz ram 8 gb

şimdi bu sisteme 3 tane hdmı cıkısı olan ( mını omıcak ) ekran kartı alıcam

bana ne tavsıye edersınız oyun ıcın değil iş bilgisayarı ama iyi olucak aciliyeti var saygılarımla

varsa hepsiburada sitesınden makbuldur cek + puan ortalambutce 200 - 350 tl arası
  • PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Konunun mantığını kavrayamamışsınız bence ilk sayfaya giderek gereksimleri okumanızı tavsiye ederim.Sadece ekran kartı alarak bu işi çözemezsiniz.

SAYGILARLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

Konunun mantığını kavrayamamışsınız bence ilk sayfaya giderek gereksimleri okumanızı tavsiye ederim.Sadece ekran kartı alarak bu işi çözemezsiniz.

SAYGILARLA

tesekkürler konuyu kavradım e gigabyte hd7790 2 gb sipariş verdim geldi 3 ekrana bagladım

DVI to hdmı kablo ile

hdmı kablo ile

display port to active hdmı cevırıcı ıle

suanlık gorunde sorun yok tek sorunum

3 tane ekranı karsıma dızdıgımde

sol orta sağ ekran

masaustu menusu sol da gelıyor ve zor oluyor onu orta ekrana almak ıstıyorum ama amd eyefinity menulerınden denedim yapamadım
  • Arkadaşlar merhaba,

Elimde üç tane VGA samsung monitör var (17 inch),

Ekran kartı Sapphire hd 6870 1gb.
    http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=496&lid=1

1 x HDMI (with 3D)
    2 x Mini-DisplayPort
    1 x Single-Link DVI-D
    1 x Dual-Link DVI-I

Görünen çıkışlar bunlar, bir tane VGA`yı DVI porttan, bir tanesini mini display to vga aktif dönüştürücü ile bağlıycam.Üçüncü monitörü bağlamak için en ucuz yöntem hangisidir.Diğer mini display portu kullanmaktan başka çarem yokmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exceLLencyy -- 18 Temmuz 2014; 1:54:50 >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.