Şimdi Ara

EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
21.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

demekki 2 milyon yapmak marifet değil yani kimse tutup aa 2 milyon yapmış buna binelim demiyor

bende demem ama 2 milyonn yapabiliyor bunu alalım denebilri sfır olanı için
    hiç bir otomobil o kadar uzun kullanılmayı hakwetmez n,bence
  • ben 92 model reno 9 springle 140000 kmsi lpg ile olmak üzere 245 000 km yol yaptım ve motor hala tıkıır tıkır çalışıyordu arbayı geçen ay sattım ha bu arada bizim bindiğimiz volswagen volt marka servis aracı( kırıkkale -ankara çalışır) şu an 670 000 kilometrede ve motoru daha yapılmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yildiz

Arkadaşlar resmi sitesinden dünya rekorunu okuyun. bu testi hiçbir üreticinin yarısının bile başarılı bitiremediğini discovery de anlattı. hem benzinli hem dizel konusunda tartışmayın en iyi herzaman 1 tanedir.

DÜNYA REKORU LINK>>http://www.daimlerchrysler.com/dccom/0,,0-5-7145-1-488422-1-0-0-0-0-0-9-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU

Bu linkteki ortalama yüksek bir hızla yapılan km'yi gösteriyor.
    Guiness'teki de sadece yapılan km'yi
    biri 3.5 milyon km ama nasıl yapıldığı belli değil
    diğeri 100 bin mil(160 bin km) ama ortalama 224.823 km/h hızla yapılan bir rekor

• Toyotanın 600 bin km de olduğunu gördüm halen daha gidiyordu.Otobüsler 1 milyonu rahat rahat yapıyorlar.Çünkü 1 milyonu 1 yılda yapıyorlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

Bildiğiniz en dayanıklı en çok km yapan otomobil motoru hangisi?
    1 milyon km deviren dizel otobüs motorları biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gazcı

Toyotanın 600 bin km de olduğunu gördüm halen daha gidiyordu.Otobüsler 1 milyonu rahat rahat yapıyorlar.Çünkü 1 milyonu 1 yılda yapıyorlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

Bildiğiniz en dayanıklı en çok km yapan otomobil motoru hangisi?
    1 milyon km deviren dizel otobüs motorları biliyorum.

Otobüsler yılda ortalama 400-500bin yaparlar.Mercedesin 8 silindirli otobüsleri 3.500.000km rahatlıkla gider.Sonra 3 milyarlık masrafla bi 3.000.000 daha gider.buda 15-20 yıl demek zaten.Ayrıca Gözden kacırılmaması gereken bir nokta daha var oda otobüsün kontagı hiç kapanmaz.
  • ABİ HEPİNİZ SAÇMALIYOSUNUZ.BMW AUDİ FERRARİ DİYE.EN İYİ MOTOR MERCEDESİN.YUNANİSTANDA (W115 KASA) 6.5 MİLYON KM YAPTI (AYNI MOTORLA).ŞİMDİDE ALMANYADA MÜZEDE DURUYO.İNANMIYOSANIZ MAİL ADRESİM:turkishhackerbyDeNiZ_1903@hotmail.com yazıyı faksliyim size.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

rektifiye edince Doğan bile yapar , iş o değil rektifiyesiz, motor açmadan 2 milyon km. den bahsediyordum ben...

+1
  • toyota honda dizel dersen ısızu mercedes bunlara karsı motor konusunda özellikle güvenim sonsuzdur bu markalara 2milyon km yapmaya benim benzin param yetmez aracım 1 yıl oldy 7000 km deheh bu markalar herzaman sağlam motorlarla ün kazanmıştır
  • renault toros 430 bin km
  • kullanimdan kullanima degisir ama bence mercedes tir
    ama 100 bin de motoru olen mercedes te gorduk ama kamyonetlerde falan japonlar yapmislar yani

birde yukarida arkadaslar demisler almanyada is adamlari su kadar km yapiyor
    is adami o kadar yol yapmiyor cunku biraz km yukseldimi satiyor esas km yi isci adamlar yapiyorlar cunku adamlarin is yerlerleri oldukca uzak oluyor gunde 150 200 km yapani biliyorum
    bende belcikada yasiyorum benim oyle bir sorunum yok ama is arkadaslarim baska sehirlerden geliyorlar iki uc tanesi 75 km yoldan digeri 45 km yoldan geliyorlar yani km dayanmiyor
    birde almanyada km siniri cogu otobanlarda sadece baglantilarda var gerisinde yok yani yol lar cabuk bitiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: gkkt

Şuan piyasada bilinen en uzun ömürlü motor 0403 mercedes-benz motorudur. 3.000.000km bakımı yapıldıgı takdirde kontak kapanmadan gidebilmektedir.3.000.000 dan sonra tedbir olarak motor bakıma alınır ve çogu zaman motor acıldıgında motorda ciddi bir hasar gözükmez.Bunun en büyük nedeni dizel olması ve motor hacminin çok büyük olmasıdır.Otomobil olaraksa Mercedes(komprassor serisi haric) ve Toyota en dayanıklı ve seri olarak motor üreten firmalardır.Aslına bakılırsa motor ömrü kulanıcıyla direk orantılıdır.Aracınıza her zaman temiz benzin ve kaliteli yağ koyarsanız, ani hareketlerden kacınıp motoru normal devirlerde sürerseniz,enjeksiyon,buji,pompa gibi direk pistonlarla alakalı motor parcalarını yeni tutarsanız aracınızın motoru sınırsıza yakın KM yol yapar.Zaten aracın motorunun temel elemanları Krank mili,Piston ve kolları,yataklaradan ibarettir.Bu parcaların yukardaki dediklerim yapıldıgında zamanla aşınıp eskimesi cok zordur.Diger parcaların ömrü ise bunlara göre azdır.Bir örnek:Bizim 123 kasa 78 model (lpg'li) Mercedes 230 şuanda 1.400.000km de ve motoru açılmadı daha.Sadece contalar ve 1 kerede benzin pompası degişti.

netice de mercedes abi maşaallah.

• güney amerikada taksi sofuru mercedes 240 d le 4 milyon km yapmis arac 74 model hakikatten masallah
  • sıfır olarak aldığımız 1975 model 200d 115 kasa 1 milyon 200 bin km yaptı. ve otobüsün biçmesi sonucu nalları dikti. dikmese daha giderdi.. adamlar yapmış
  •  EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU

96 corolla ve halen tıkır tıkır.
  • MERCEDES
  • 256000 km de sattıgım 90 model broadwayımı unutamam.
  • tabiki honda civic ve toyota corolla
  • Benim eski araba 99 model Passat 1.9 TDİ 190.000 deydi yağ yakıyordu Volkswagen dizel motorda çok kısa ömürlü Common Raile göre
  • 20 gün önce 2000 model megane scenic aldım.216000 km.lpg kiti taktırdım.maaşallahı var.saat gibi.bide kilometreci şerafettin var.itina ile km tamir edilir
  • EN DAYANIKLI VE SORUNSUZ MOTORA SAHİP OTOMOBİL: MAZDA
    İngiltere' de " WhatCar" dergisinin 200 bin araç üzerinde yaptığı araştırmada MAZDA, en az arıza yapan otomobiller listesinde ilk sırada yer aldı. Özellikle ikinci el otomobiller arasında, 200 bin araç üzerinde ve 22 marka arasında yapılan araştırmada Mazda, en az arızayla birinci sırada bulunuyor. Arıza ihtimali çok düşük olarak belirlenen Mazda Otomobilleri, " dayanıklılık" ve "tamir masrafı" olarak iki ayrı bölümde incelendi ve sonuç Mazda''nın önderliği ile sonuçlandı.

İngiltere'nin en iyi otomobil dergilerinden WhatCar yaptığı araştırmada Mazda Otomobilleri ile ilgili olarak, " Eğer kilometrelerce eziyetsiz bir motor arıyorsanız, daha fazla bakmayın. Çünkü birçok ünlü markalar bile Mazda'nın 100 araçta 17 garanti isteği rekorunu yakalayamadı. Küçük Mazda 323 yüksek performans elde etmesine rağmen, bütün araçların performansı da çok iyiydi. Spor otomobil alıcıları ise, araştırmamızda en güvenli araba seçilen MX-5 'in tekerlekleri üstünde rahat olabilirler." cümlelerine yer veriyor.

22 marka arasında yapılan araştırma tablosu
    Arıza İhtimali
    1. Mazda %17
    2. Mercedes %25
    3. Toyota %26
    4. Honda %27
    5. Mitsubishi %29
    6. Volvo %30
    7. Nissan %33
    8. Fiat %34
    9. Audi %35
    10.Ford %36
    11.BMW %37
    12.Peugeot %37
    13.Subaru %37
    14.Hyundai %38
    15.Rover %39
    16.Volkswagen %40
    17.Opel %43
    18.Renault %48
    19.Saab %48
    20.Citroen %50
    21.Land Rover %53
    22.Alfa Romeo %54

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotary eXperimental-7 -- 11 Mart 2007; 23:18:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.