Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.236
Cevap
27
Favori
309.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BRC NİN AR-GE MERKEZİNDE LDI MONTAJI YAPILMIŞ,
    SGI, FSI, TSİ ARAÇ FOTOLARI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 1 Şubat 2012; 17:11:51 >

• Faruk Bey gaz enjektörleri benzin enjektörlerinin yerine takılmış gibi gördüm doğru mudur?
  • Hyundai motoru, kütük ve enjektörler değişmiş. Faruk bey bu resimdeki araçta benzin tesisatı iptal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: talfar

Faruk Bey gaz enjektörleri benzin enjektörlerinin yerine takılmış gibi gördüm doğru mudur?

LPG yi benzin enjektörlerinden veriyorlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Hyundai motoru, kütük ve enjektörler değişmiş. Faruk bey bu resimdeki araçta benzin tesisatı iptal mi?

Evet sevgili mscsi

Yarış araçlarında benzin iptal, sadece lpg ile çalışıyor.

Ancak sivil araçlarda iptal değil.

BRC nin LPI sisteminde araç hem benzinde hem lpg de çalışabiliyor,
    Saygılar
  •  BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ

Gamma motorun enjektörleri ve rail kütüğü farklı, emin misiniz Faruk bey?

Edit : Aynı anda yazdık, bilgiler için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSC Elektronik -- 27 Nisan 2011; 10:43:32 >
  • Bu araçta LPG yi göremedim :)
  • vialle'deki sıvı püskürtme olayı değil mi bu LPİ? BRC de başladı mı artık Türkiye'de yoksa sadece yurtdışındaki montaj fotoğrafları mı bunlar? Bir de can alıcı soru (olmazsa olmaz ) fiyatı ne kadar?
  • quote:

Gamma motorun enjektörleri ve rail kütüğü farklı, emin misiniz Faruk bey?

Edit : Aynı anda yazdık, bilgiler için teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Bu araçta LPG yi göremedim :)

İşte LPG'lisi Üstelik pipolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 2 Mayıs 2011; 12:16:45 >

• şu sistem gelse de 2.0 fsi ye montoj yapsak..
  • 2.0 FSI ye şimdide montaj yapıyoruz ama illede yeni sistemimizi bekliyorsanız sizi ilk sıraya ben almak isterim :)
    (xms-19)
    Kod numaranız budur, numaranızı unutmayın özel promosyon kazandınız
    quote:

Orijinalden alıntı: xms

şu sistem gelse de 2.0 fsi ye montoj yapsak..
  • Faruk Bey,

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI... VIALLE, PRINS, GFI Teleflex ve BRC artık FSI/TSI ve GDI gibi DI motorlara sahip araç sahiplerini 4,31 TL'lik benzin fiyatından kurtarın. VIALLE'yi arıyorum, siparişle gelecek diyorlar, güvenemiyorum. PRINS'e zaten hiç ulaşamıyorum, İPRAGAZ sağolsun, GFI Teleflex de 1 yıl daha bekle dedi. Sadece BRC kaldı, en güvendiğim markaların başında gelen BRC!

ÜMİDİMİZ SİZSİNİZ.

Eşimin 2006 model FIAT Grande Punto'sunu sattık gibi, üzerinde LANDIRENZO marka sıralı LPG sistemi var, kusursuz çalışıyor. Alacağımız araç da 2011 KIA SPORTAGE 1.6 GDI (!) ve GDI demek DI motor demek, yani sıralı LPG sistemine bildiğim kadarı ile uygun değil. Ama yukarıdaki fotoğraflarda bir KIA SPORTAGE var ve umarım o da LPG'ye uygun olur.

Sizin İŞARETİNİZİ bekliyorum ve 3-4 gündür 1.4 TSI 122 HP motorlu 2008 model PASSAT'ımı satmak ve yerine 1.6 115 HP veya 1.6 180 HP motorlu sunrooflu ve navigasyonlu beyaz bir OPEL INSIGNIA almak gibi bir düşünce yeşerdi aklımda, 4,31 TL'lik benzin fiyatı hiçbir AKIL ve MANTIK ile açıklanamaz, bu bizim makus talihimiz ve bunu yenmek istiyoruz.

Bir ama bir işaretinizle aracımla yanınızdayım... Hangisi daha uygun ise, KIA SPORTAGE 1.6 GDI veya VW PASSAT 1.4 TSI ... ALLAH AŞKINA BİZİ KURTARIN FARUK BEY.... CİDDİYİM TEK ÜMİDİM ARTIM SİZ VE BRC MARKASI. Ne otomobilden, ne mesaj yazmaktan, ne arabaya binmekten, ne hiçbirşeyden bu 4,31 TL'lik benzin fiyatı yüzünden keyif alamıyorum, soğudum, dondum ve kaldım. Günde 16 km işe git/gel için 7 hatta 8 TL benzin parası vermek, LPG dururken, maddi intihar demek. 2011 model 1.6 TDI PASSAT'la değiştireyim dedim, aracımın üzerine 20.000 TL koymam gerek, bir de 6-12 ay beklemem lazım, sonra istediğim donanımlar da olmayacak...!

Geriye eldekini başka birşeyle değiştirmek veya şu DI sistemin artık geldiğini görmek kaldı.

Gelsin artık Faruk bey... Takat kalmadı.

Saygılarımla,

Taner Göde

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Faruk Bey,

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI... VIALLE, PRINS, GFI Teleflex ve BRC artık FSI/TSI ve GDI gibi DI motorlara sahip araç sahiplerini 4,31 TL'lik benzin fiyatından kurtarın. VIALLE'yi arıyorum, siparişle gelecek diyorlar, güvenemiyorum. PRINS'e zaten hiç ulaşamıyorum, İPRAGAZ sağolsun, GFI Teleflex de 1 yıl daha bekle dedi. Sadece BRC kaldı, en güvendiğim markaların başında gelen BRC!

ÜMİDİMİZ SİZSİNİZ.

Eşimin 2006 model FIAT Grande Punto'sunu sattık gibi, üzerinde LANDIRENZO marka sıralı LPG sistemi var, kusursuz çalışıyor. Alacağımız araç da 2011 KIA SPORTAGE 1.6 GDI (!) ve GDI demek DI motor demek, yani sıralı LPG sistemine bildiğim kadarı ile uygun değil. Ama yukarıdaki fotoğraflarda bir KIA SPORTAGE var ve umarım o da LPG'ye uygun olur.

Sizin İŞARETİNİZİ bekliyorum ve 3-4 gündür 1.4 TSI 122 HP motorlu 2008 model PASSAT'ımı satmak ve yerine 1.6 115 HP veya 1.6 180 HP motorlu sunrooflu ve navigasyonlu beyaz bir OPEL INSIGNIA almak gibi bir düşünce yeşerdi aklımda, 4,31 TL'lik benzin fiyatı hiçbir AKIL ve MANTIK ile açıklanamaz, bu bizim makus talihimiz ve bunu yenmek istiyoruz.

Bir ama bir işaretinizle aracımla yanınızdayım... Hangisi daha uygun ise, KIA SPORTAGE 1.6 GDI veya VW PASSAT 1.4 TSI ... ALLAH AŞKINA BİZİ KURTARIN FARUK BEY.... CİDDİYİM TEK ÜMİDİM ARTIM SİZ VE BRC MARKASI. Ne otomobilden, ne mesaj yazmaktan, ne arabaya binmekten, ne hiçbirşeyden bu 4,31 TL'lik benzin fiyatı yüzünden keyif alamıyorum, soğudum, dondum ve kaldım. Günde 16 km işe git/gel için 7 hatta 8 TL benzin parası vermek, LPG dururken, maddi intihar demek. 2011 model 1.6 TDI PASSAT'la değiştireyim dedim, aracımın üzerine 20.000 TL koymam gerek, bir de 6-12 ay beklemem lazım, sonra istediğim donanımlar da olmayacak...!

Geriye eldekini başka birşeyle değiştirmek veya şu DI sistemin artık geldiğini görmek kaldı.

Gelsin artık Faruk bey... Takat kalmadı.

Saygılarımla,

Taner Göde

Sabrediniz taner bey,
    Sizin yazılarınızı konulara yaklaşımınızı konulara hakimiyetinizi, araştırmacı kimliğinizi ve kalitenizi saygıyla takip ediyorum.

LPI sistemini inşallah Öğrenme ve test amaçlı ilk önce kendi aracımıza takacağız. Akabinde bunun eğitimini turt çapında yaygınlaştırma faliyetlerimiz başlayacak, önce kendimiz öğrenmemiz lazım :)
    Kızımın arabası hergün 150 km yol yapıyor, 2a ya önerdim kendi aracımıza takmak istiyorum diye, test edeceğiz ve sonrada ikinci araba olarak sizin aracınıza takarız inşallah böylece adınız BRC sayfalarına kazınır
    LPI konusunda sizin kadar araştırmış ve bilgili bir gönüllümüz olunca sırtımız yere gelmez diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Hyundai motoru, kütük ve enjektörler değişmiş. Faruk bey bu resimdeki araçta benzin tesisatı iptal mi?

Evet sevgili mscsi

Yarış araçlarında benzin iptal, sadece lpg ile çalışıyor.

Ancak sivil araçlarda iptal değil.

BRC nin LPI sisteminde araç hem benzinde hem lpg de çalışabiliyor,
    Saygılar

Sistem asıl çok basitçe çalışyor. Benzini kesilir ve Likit LPG railde iter .Bir kısmı zaten geri dünüş marifeti ile depoda gider . Bu sefer rail dolu likid LPG ile kalıyor ve benzin enjektörlerden benzin imiş gibi püskürtmeye başlıyor.
    LPg kesmeye istediğin zaman bu sefer LPg kesilir ve Benzin LPG yi bitirene kadar itmeye başlar.
    Basit anlattım ama sistem bayağı komplike . Bu işlemler kusursuz ,zamanda ve ince hesaplı yapılmayı çalışıyor.
    LPI sistemde bazı avantajlar var. Aynı enjektör kullanyorsun. Performansı artar .Soğutma yartır ve kompresyonu düşürür. Araç daha performanslı olur. Daha az parça var.
    Yarış arabalarımızda bu performansı görüyoruz. Fotorafta olan TEK YAKITA GELİNCE .Orda FIA kuraları geçerlidır . Yarışlarda tek yakıt kullanılır .
    Şirkette 6-7 kişi LPI kullanıyorlar ama çift yakıt olarak .Patent işlemleri devam ediyor. Ne kadar erken biterse o kadar erken piyasada çıkar .
    BRC bu konuda hasas. Patentli enjektör olmasaydı şimdi piyasada 60-70 elektrovalf kullanan kit tipleri olmazdı . Herkes enjektörü otomatik kalibrasyon imkanı ve performans verdiği bilir çünkü.
    Bu işlerde de öyle. çabuk kopyalanır ve herkes kitimiz çıktı soyler sonra.
    o nedenle sadece biraz beklemek lazım .

• Fotoğrafta baya yakışıklı durmuştum .Di mi Faruk Bey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genci

Fotoğrafta baya yakışıklı durmuştum .Di mi Faruk Bey?

(5. fotoğraf)

Ben yanınızda sönük kalmışım walla Genci bey
  • Bi promosyon kodu da ben alabilir miyim Faruk Bey:)?
    Galiba ben de yeni sistemi bekleyeceğim.
  • Faruk bey LPI sistemi için uygulma tarihi tahmini ne zaman ? Bi tarih var mı?
  • Kesin bir tarih yok arkadaşlar ama eli kulağındadır :) Tarih belli olduğunda emin olun hemen duyuracağız ve kendi araçlarımıza montaj yapıp burdan paylaşacağız.Selamlar...

quote:

Orijinalden alıntı: kfl666

Faruk bey LPI sistemi için uygulma tarihi tahmini ne zaman ? Bi tarih var mı?
  • lpi sadece direkt enjeksiyonlu araçlar için mi dizayn edildi yoksa tüm çok noktadan enjeksiyonlu araçlarda kullanılabilecek mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.