Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.236
Cevap
27
Favori
309.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Sadece saygı kalmadı ; haftaya guzel haberler de var ;)

Ustam burda arkadaslar aylardir montaji beklerken bu msjinizda umutlanmalari ve beklenti icine girmeleri kadar dogal ne var cunku msjinizda konuyu acmadiniz direk italyadaki montaj resimlerini yayinlayacam diyebilirdiniz bu arada mavidenizlere montaj icin ruhsat fotokopisini yollamistik bizim fotokopiler ne oldu aradan 2 ay gecti ben baska marka montaj yaptirdim ama ruhsatin fotokopisi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

quote:

Sadece saygı kalmadı ; haftaya guzel haberler de var ;)

Ustam burda arkadaslar aylardir montaji beklerken bu msjinizda umutlanmalari ve beklenti icine girmeleri kadar dogal ne var cunku msjinizda konuyu acmadiniz direk italyadaki montaj resimlerini yayinlayacam diyebilirdiniz bu arada mavidenizlere montaj icin ruhsat fotokopisini yollamistik bizim fotokopiler ne oldu aradan 2 ay gecti ben baska marka montaj yaptirdim ama ruhsatin fotokopisi duruyor

Bu konuşma polemiğe döneceği için uzatmak istemiyorum.Ben kimseye montaj resmi ya da montaj tarihi açıklayacağım demedim.Bazı gelişmeler var ,bunları paylaşacağım dedim ,neden niyet okuyorsunuz? Ozaman biz bu sayfada hiç bir şey yazmayalım ,hiç bir şey paylaşmayalım.
    Tuncay Bey'e ruhsat fotokopinizi istediğinizi ileteyim.

• Brc ldi sisteminde lpg tuketiminin benzin tuketimine orani nedir prins in iddia ettigi gibi 1 e 1 midir simdiden tekekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sego-85 -- 30 Kasım 2012; 12:46:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sego-85

Brc ldi sisteminde lpg tuketiminin benzin tuketimine orani nedir prins in iddia ettigi gibi 1 e 1 midir simdiden tekekkurler

1 e 1 in çok az üzerinde tam bire bir değil bunları net bir şekilde ortaya koymak için henüz çok erken, farklı kullanım tarzlarında farklı karşılaşmalar olabilir.
    Bizim ölçümümüzde aracın göstergesi 9.2 lt benzin tüketimi gösteriyordu lpg yi hesapladığımızda 9.4 cıvarı birşey çıkmıştı, hesaplarken tam rakam tuturmak zor pompa basınçları bile bu hesabı direk etkiler.
    Bu net bir yorum olamaz zamanla net rakamlar verilebilir.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Brc ldi sisteminde lpg tuketiminin benzin tuketimine orani nedir prins in iddia ettigi gibi 1 e 1 midir simdiden tekekkurler

1 e 1 in çok az üzerinde tam bire bir değil bunları net bir şekilde ortaya koymak için henüz çok erken, farklı kullanım tarzlarında farklı karşılaşmalar olabilir.
    Bizim ölçümümüzde aracın göstergesi 9.2 lt benzin tüketimi gösteriyordu lpg yi hesapladığımızda 9.4 cıvarı birşey çıkmıştı, hesaplarken tam rakam tuturmak zor pompa basınçları bile bu hesabı direk etkiler.
    Saygılar

Ustam bu hesabi yaparken nasil yaptiniz kafam karisti siz ustalardan ogrendigimiz hesaplamaya gore lpg benzinden %20 fazla yakiyor o zaman 9.2ortalama benzinde nasil 9.4 oluyor 11 litre civari olmasi lazim yaniliyorsam soyleyin ve nasil hesapliyacagimizi ogretin

• quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

quote:

quote:

Saygılar

Ustam bu hesabi yaparken nasil yaptiniz kafam karisti siz ustalardan ogrendigimiz hesaplamaya gore lpg benzinden %20 fazla yakiyor o zaman 9.2ortalama benzinde nasil 9.4 oluyor 11 litre civari olmasi lazim yaniliyorsam soyleyin ve nasil hesapliyacagimizi ogretin

Ustalar gercek cevabını verir muhtemelen ama bana göre klasik olarak buhar fazında puskurtme yapan sistemden farklı olarak, LPG sıvı fazda puskurtuldugu icin % 15 ila % 20 lik bir artış yerine çok cüzi (%2 gibi ornegin) bir artış ancak oluyor. Sıvı LPG sisteminin bir avantajı da bu olsa gerek.

• quote:

quote:

Saygılar

Sayın faruk ustam; sizin montajını yaptığınız aracımda sıralı sistemde benzine göre lpg : 1,22-1,24 arasında yani %22 daha fazla lpg yakmakta. sistemden oldukça memnunum yıllar geçti ellerinize sağlık.ustanız mehmet beye selamlar.

fakat brc ldi ile ilgili hesabınızda yanlışlık var. şöyleki ben aynı forumda vialle lpdi sisteminide takip etmekteyip ve kullanıcıların verdiği bilgiye göre en az 1.13 yani %13 daha fazla lpg tüketimi söz konusu. tabi bu kullanıcıya hava ısısına ve pompa basıncına değişmekle birlikte genel bilgilendirme 1.20 civar. tabii BRC LDİ daha iyi ise bilemem ama bana göre oranların aynı olması 1.15- 1.20 gibi olması lazım.
    asıl sizin ankarada yaklaşık 6 ay önce takılan aracın depo depo kıyaslamalı oranlarını yayınlamanız daha gerçekçi olur.bu laflar bosuna.

Umarım tiguanım ellerinizden öper ama brc ldi umutsuzluğu dönüşmeye başladı. 25 kasım 2012 de geçti. özençler otogaz yazdığı mesajı ve hemen sonrasında kendine yazılan mesajları ve özellikle burhan47 gülümsemesini görünce ne anladıda son gülen iyi güler dedi. ????

faruk bey sizde hergün bu sayfaya girmekte ve yorumları okumaktasınız yanlış anlaşılmaların önüne geçip düzeltmeliydiniz eğerki özençler bunu ima etmedi ise.

sadece faruk ustama saygılar .. beklemeyen gitsin başka bir firmaya taktırsın gibi imalardan uzak duralım..

hata yapan herkez uyarılabilir. tehdit değildir sayın özençler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaccetinkaya -- 1 Aralık 2012; 9:38:29 >

• Bu sayfanın başlığı BRC LDI Montaj Tarihi değil . Bizim burda vereceğimiz her haber de montaj tarihi ile ilgili değil.Defalarca yazmama rağmen +1 kere daha yazıyorum.Ben bu sayfada montaj tarihi paylaşmam ya da farklı bır tarih paylaşmam ,benım yazdıklarımdan nıyet okumayın.İtalya dönüşü ekim ayında 30 kıt gelecek bilgisini sizce ben neden vermedim?
    Ben burada BRC LDI ile ilgili elime ulaşan tüm bilgileri bu sayfada yazan bir kaç üye için yazmıyorum ,bu sayfayı on binlerce kişi okuyor , elimize ulaşan tüm bilgileri burdan paylaşırım ,kimse de bana way biz tarih bekliyoruz siz ne paylaşıyorsunuz demesin!
    Hata yapanı uyarmak için o parmağınızı sallamanız gerekmiyor Aytaççetinkaya , varsa bir hatamız söylemeniz yeterli.Teşekkürler...
  • quote:

1.Bu sayfanın başlığı BRC LDI Montaj Tarihi değil . Bizim burda vereceğimiz her haber de montaj tarihi ile ilgili değil.Defalarca yazmama rağmen +1 kere daha yazıyorum.Ben bu sayfada montaj tarihi paylaşmam ya da farklı bır tarih paylaşmam ,benım yazdıklarımdan nıyet okumayın.İtalya dönüşü ekim ayında 30 kıt gelecek bilgisini sizce ben neden vermedim?
    Ben burada BRC LDI ile ilgili elime ulaşan tüm bilgileri bu sayfada yazan bir kaç üye için yazmıyorum ,bu sayfayı on binlerce kişi okuyor , elimize ulaşan tüm bilgileri burdan paylaşırım ,kimse de bana way biz tarih bekliyoruz siz ne paylaşıyorsunuz demesin!
    Hata yapanı uyarmak için o parmağınızı sallamanız gerekmiyor Aytaççetinkaya , varsa bir hatamız söylemeniz yeterli.Teşekkürler...

1. evet BU sayfanın başlığı BRC LDI Montaj resimleri. 25 Kasımda montaj RESİMLERİ ile ilgili italyada ne gibi değişiklik oldu, yazabilirmisiniz. RESİM, BROŞÜR,VİDEO istemiyoruz. Sadece 25i nde veya bu hafta veya gelecek ay içinde montaj resimlerinde ne değişecek. Duyumuzu sadece duyumunuzu yazınız. görsel hiç bir şey istemiyoruz. Sizin gibi SEÇKİN ve benim gibi size SAYGI duyan binlerce kişi var.

2. Dün dediniz ki biz teknik bilgi veririz, Montaj tarihini 2A verir. Peki Ayın 25 i veya bu hafta yada gelecek hafta sizin MONTAJ TEKNİĞİ ile ilgili ne gibi değişiklik olacak.SADECE veya SADECE duyum istiyoruz. RESME broşüre linke gerek yok.

3. Ekim ayında 30 kit geleceğini siz yazmadınız. Faruk bey yazdı. veya ankara şubedeki arkadaşınız. Sizde okudunuz o bilgileri(yazıları).. Neden FARUK beyi uyarmadınız. eksik bilgi veya yanlış bilgi veriyorsunuz diye.

4. Evet bu sayfayı binler kişi okuyor. Nacizane ben 2007 yılında yaptığım araştırmalarda faruk sevgili yi forumlarda okuyarak buldum ve KOCAELİnde entel faruk olarak bilinir aracımı götürdüm ve kendisine emanet ettim.Benim arabamda Yaptığı montajı gören sayısını benimde net bilmediğim yaklaşık 30-50 kişilik sağlık personeli kendisine montaja gitti.(sıfır hata)

Bu sayfaya sayın faruk bey veya siz özençler bey yazdığınız bir bilgi bana bir resimden linkten daha önemli şeyler ifade etmekte.Sizlerin sözü veya duyumu benim için yeter artar.Şimdiye kadar 10 defa vialle lpdi taktırırdım.siz 3500 e montaj yapsanız vialle 4500 e yapsa arada 1000 tl lik fark siz montaj yapana kadar geçen sürede harcıyacağım benzin parasına tekamül ederdi. Ben hala neyi bekliyorum sizin montajınızı. çünkü ya siz özençler bey yada faruk beye montaj yaptırcam. sizlerin ağzından çıkan söz benim için 3 yıllık garantiden daha değerlidir.ne zaman sıkıntım olsa halledeceğinizden eminim. İŞTE bu hareketim size olan güvendendir.

Sizin gibi SEÇKİN ve benim gibi size SAYGI duyan binlerce kişi var.LÜTFEN ama LÜTFEN YANILTMAYIN.
    Saygılarımla doktor aytaç çetinkaya (mesleğimi faruk ustam beni hatırlasım diye yazdım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaccetinkaya -- 1 Aralık 2012; 13:44:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aytaccetinkaya

quote:

1.Bu sayfanın başlığı BRC LDI Montaj Tarihi değil . Bizim burda vereceğimiz her haber de montaj tarihi ile ilgili değil.Defalarca yazmama rağmen +1 kere daha yazıyorum.Ben bu sayfada montaj tarihi paylaşmam ya da farklı bır tarih paylaşmam ,benım yazdıklarımdan nıyet okumayın.İtalya dönüşü ekim ayında 30 kıt gelecek bilgisini sizce ben neden vermedim?

1. evet BU sayfanın başlığı BRC LDI Montaj resimleri. 25 Kasımda montaj RESİMLERİ ile ilgili italyada ne gibi değişiklik oldu, yazabilirmisiniz. RESİM, BROŞÜR,VİDEO istemiyoruz. Sadece 25i nde veya bu hafta veya gelecek ay içinde montaj resimlerinde ne değişecek. Duyumuzu sadece duyumunuzu yazınız. görsel hiç bir şey istemiyoruz. Sizin gibi SEÇKİN ve benim gibi size SAYGI duyan binlerce kişi var.

2. Dün dediniz ki biz teknik bilgi veririz, Montaj tarihini 2A verir. Peki Ayın 25 i veya bu hafta yada gelecek hafta sizin MONTAJ TEKNİĞİ ile ilgili ne gibi değişiklik olacak.SADECE veya SADECE duyum istiyoruz. RESME broşüre linke gerek yok.

3. Ekim ayında 30 kit geleceğini siz yazmadınız. Faruk bey yazdı. veya ankara şubedeki arkadaşınız. Sizde okudunuz o bilgileri(yazıları).. Neden FARUK beyi uyarmadınız. eksik bilgi veya yanlış bilgi veriyorsunuz diye.

4. Evet bu sayfayı binler kişi okuyor. Nacizane ben 2007 yılında yaptığım araştırmalarda faruk sevgili yi forumlarda okuyarak buldum ve KOCAELİnde entel faruk olarak bilinir aracımı götürdüm ve kendisine emanet ettim.Benim arabamda Yaptığı montajı gören sayısını benimde net bilmediğim yaklaşık 30-50 kişilik sağlık personeli kendisine montaja gitti.(sıfır hata)

Bu sayfaya sayın faruk bey veya siz özençler bey yazdığınız bir bilgi bana bir resimden linkten daha önemli şeyler ifade etmekte.Sizlerin sözü veya duyumu benim için yeter artar.Şimdiye kadar 10 defa vialle lpdi taktırırdım.siz 3500 e montaj yapsanız vialle 4500 e yapsa arada 1000 tl lik fark siz montaj yapana kadar geçen sürede harcıyacağım benzin parasına tekamül ederdi. Ben hala neyi bekliyorum sizin montajınızı. çünkü ya siz özençler bey yada faruk beye montaj yaptırcam. sizlerin ağzından çıkan söz benim için 3 yıllık garantiden daha değerlidir.ne zaman sıkıntım olsa halledeceğinizden eminim. İŞTE bu hareketim size olan güvendendir.

Sizin gibi SEÇKİN ve benim gibi size SAYGI duyan binlerce kişi var.LÜTFEN ama LÜTFEN YANILTMAYIN.
    Saygılarımla doktor aytaç çetinkaya (mesleğimi faruk ustam beni hatırlasım diye yazdım )

Merhaba Hocam ;

Siz madde madde yazmışsınız ben de madde madde cevap vereyim :)

1)Daha önce de belirttiğim gibi ben gözümle görmediğim bir konuda net bilgi vermem.Gerekli dökümanlar elime ulaştığında sizinle paylaşırım.
    2)Evet bu sayfada teknik bilgi veririz ama sadece teknik bilgi değil aynı zaman da sistemin teknik özellikleri vb konularda da bilgiler veririz.Önceki mesajlarıma da tekrar baktım ; ayın 25.nde teknik bir bilgi vereceğim demedim.Kendimce LDI konusunda önemli bir gelişmeyi paylaşacağım dedim.
    3)Faruk Bey'i uyarmadığımı nerden biliyorsunuz :) hatta bu konu da Üstadıma ben de sitem ettim ;herhangi bir tarih vermeyelim dedim.
    4)BRC yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,inşallah yeni aracınızda da BRC LDI yı tercih edersiniz.

Umarım sizin güveninize layık oluruz.Selamlar ,sewgiler,saygılar...

• @aytaccetinkaya

Mrb. Aytaç bey yıllardır yazılarımızı takip ettiğinizi söylemiştiniz, yazmaya başladığınıza sevindim.

Forumlarda sizin gibi seviyeli ve eğitimli arkadaşların yazması bizleri oldukça mutlu ediyor.
    (Uyarılma konusuna gelince burada eksik yada yanlış birşey yok sadece bize söylenenlere güveniyoruz ama güvenmememiz gerekiyormuş bunu anladık ve mehmet beyle bunu paylaştık, bundan sonra emin olmadan paylaşamıyacağız bunun kararını almış bulunuyoruz)

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 1 Aralık 2012; 16:41:59 >
  • Faruk bey;
    Mümkünse birşey öğrenmek istiyorum.
    ŞU ANKİ BİLGİLER DAHİLİNDE, daha önceden gelmesi planlanan 30 adet ldi LPG kitinin gelişi, BRC LDİ sisteminin RESMİ ÇIKIŞ TARİHİne kadar ertelendi mi, ya da 30 adet bu ilk kitlerin daha önceki bir tarihte gelme ihtimali hala var mı?
    Cevabınız icin şimdiden çok teşekkürler, saygılar...

• benzinle lpg nin bire bir tuketilmesi soz konusu olamaz.duzgun ayarlanmis bir sistemde lpg nin benzinden % 20 fazla tuketilmesi gerekir.marka model sistem her ne olursa olsun,yapisi geregi lpg yi % 20 fazla tuketmezseniz motoru fakir karisimla beslemis olursunuz ki sonu oldukca yuksek maliyetli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: tokers

Faruk bey;
    ŞU ANKİ BİLGİLER DAHİLİNDE, daha önceden gelmesi planlanan 30 adet ldi LPG kitinin gelişi, BRC LDİ sisteminin RESMİ ÇIKIŞ TARİHİne kadar ertelendi mi, ya da 30 adet bu ilk kitlerin daha önceki bir tarihte gelme ihtimali hala var mı?

Faruk ustam umarım yanlış anlaşılmamışımdır.
    Sorumda kesinlikle bir iğneleme ya da gönderme yok.
    Sizin ve forumdaki ustalarimizin iyi niyetinden, cabasindan zerre kadar bir suphem yok. Sadece daha önce gelmesi planlanan lpg kitlerinin gelişi kesin olarak iptal oldu mu, olmadı mı onu öğrenmek istemiştim.
    İptal olduysa resmi çıkış tarihini bekleyeceğiz artık. Bu kadar basit.
    Sonsuz saygılar...

• arkadaşlar, abiler, amcalar, kardeşler artık bu sistemin montaj tarihi ile ilgili polemikleri bıraksakta bilgi paylaşımı yapsak usanmadınızmı sürekli insanları sıkıştırmaktan! ldi takılmış araç sahibi tuncay bey bir iki kere yakıt verisini paylaştınız sonra ondanda vazgeçtiniz işlerinizin yoğun olduğunu biliyorum samimi olduğunuzuda, aracınıza takılan ldi sisteminin bize varsa biraz eksilerinden bahsedebilirmisiniz birde insanlara yakıtın sıvı ve gaz halinde iken oktanlarının farklı olabileceğini açıklayabilirsiniz neden bire bir yakacağını anlayabilirler birde artık lpgyakıtın oktanıda benzine yaklaştı saygı sadece :)))) bir bardakta çay
  • efendim birde bu sistemleri eğer başka platformdada takip ediyorsanız görmüşünüzdür sürekli bir kavga var celep ustatla taşbileyen prins arasında sayelerinde insanların yıllarca ne kadar kazıklandığı nı bile öğrendik lütfen bu forumuda bu hale getirmeyelim saygı ve sabır
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilyan06

efendim birde bu sistemleri eğer başka platformdada takip ediyorsanız görmüşünüzdür sürekli bir kavga var celep ustatla taşbileyen prins arasında sayelerinde insanların yıllarca ne kadar kazıklandığı nı bile öğrendik lütfen bu forumuda bu hale getirmeyelim saygı ve sabır

• quote:

Orijinalden alıntı: tokers

Faruk bey;

Öncelikle gecikmeli cevabım için özür dilerim :)

4 kafadar İtalyaya sadece bu sistem için gittik, hem Tuncay beyin aracına takılan DEMO kiti değiştirttik onun yerine son halini almış ve üretim bandında üretilmiş kiti taktırttık, Hemde Mehmet beyin aracına bu sistemin takılması için aracını oraya emanet ettik, Bizim bu gayretimiz ve istekliliğimiz karşısında (ve ısrarımız karşısında) AR-GE deki mühendis arkadaşımız bize 30 adet kiti montaj yapmamız için bize göndereceğini ve montaj esnasındada bizim yanımızda olacağını söyledi,
    Daha sonra bu arkadaşımızın fikri BRC nin yönetimi karşısında onay görmemiş olacakki kitlerimizin gönderilemeyeceği anlaşıldı, bu kitlerde artık gelmeyecek bana göre. Bu durumda o yetkili arkadaşımızı zor durumda bıraktığımızı düşünerek bizde sıkıldık hatta üzüldük, ancak bu kitler hiç gelmeyecek anlamına gelmiyor tabiiki Mehmet beyinde dediği gibi biz artık kitlerimizi depomuza sokmadan kimsenin sözüne inanarak sizlere tarih vermeme konusunda birkez daha karar aldık.

Gelecek kitler artık 30 taneyle sınırlı olmayacak geldimi arkası gelecek.
    Saygılarımla.

• quote:

arkadaşlar, abiler, amcalar, kardeşler artık bu sistemin montaj tarihi ile ilgili polemikleri bıraksakta bilgi paylaşımı yapsak usanmadınızmı sürekli insanları sıkıştırmaktan! ldi takılmış araç sahibi tuncay bey bir iki kere yakıt verisini paylaştınız sonra ondanda vazgeçtiniz işlerinizin yoğun olduğunu biliyorum samimi olduğunuzuda, aracınıza takılan ldi sisteminin bize varsa biraz eksilerinden bahsedebilirmisiniz birde insanlara yakıtın sıvı ve gaz halinde iken oktanlarının farklı olabileceğini açıklayabilirsiniz neden bire bir yakacağını anlayabilirler birde artık lpgyakıtın oktanıda benzine yaklaştı saygı sadece :)))) bir bardakta çay

Sevgili kardeşim sorulan bir soruya yanıt verdim ve açıklamanın altınada renklendirdiğim notu düştüm, net bir yanıt olmadığını vurguladım, likid sistemde ne olduğu ve ne olacağı zamanla netlik kazanacaktır,
    Saygılar.

Saygılar

• quote:

efendim birde bu sistemleri eğer başka platformdada takip ediyorsanız görmüşünüzdür sürekli bir kavga var celep ustatla taşbileyen prins arasında sayelerinde insanların yıllarca ne kadar kazıklandığı nı bile öğrendik lütfen bu forumuda bu hale getirmeyelim saygı ve sabır

Bu linki bana pm atarmısınız lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.