Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.235
Cevap
27
Favori
309.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2A MAVİDENİZLER

Bu tek resimle söylenmek istenen montajlar başldı ve fiyatta 3000 tl nin altında gibi bir şey herhalde. Ya da ben öyle anladım

• quote:

Haber bekliyoruz
  • Yukarıdaki tek resim beklentilerin boşa çıkmayacagının resmidir .
  • Selamlar,

Kia Sportage 2011 1.6 GDI aracım var. Forumları 6 aydır takip ediyorum ve aracıma uygun lpg dönüşümü kitinin çıkmasını bekliyorum. Bildiğim kadarıyla BRC şu anda böyle bir kit çıkarmak üzere (LDI veya LPDI adı ile). Fakat, BRC yetkililerine devamlı soruyorum , bu kitin ne zaman çıkacağı yönünde bir bilgi vermiyorlar. Ben beklemeye devam ediyorum fakat yaklaşık 1 hafta önce uğradığım Kia bayisinde Kia Sportage bir araca LPG dönüşümü yaptıklarını ve bu aracın şu anda 40.000 km'ye ulaştığı söylendi. Ben kendilerine GDI motora LPG takılamayacağını, yapılan araştırmalarda direkt püskürtmeli bu sistemde soğutmanın sıvı haldeki benzinle yapıldığını anlattım. Direkt LPG'nin gaz halinde kullanılmasının enjektörleri deforme edebileceğini söyledimse de onlar LPG taktıkları araçta hiçbir problem olmadığını ve şu anda Çelik Motor'dan bu konuda onay beklediklerini, eğer Çelik motor'dan onay gelirse Kia Sportage sattıkları tüm araçları geri çağırarak LPG dönüşümü takmayı düşündüklerini anlattılar. Bahsettiğim bu Kia bayisi Ümraniye Çakmak'ta yer alan Gül-Al Otomotiv. Bu konuda düşüncelerini öğrenmek istiyorum ayrıca forumlarda prins adında bir sistem daha duydum. Bu prins sistemi de LPI yani likit sistem midir ? Satışı var mıdır ? Sizce BRC'yi beklemeye devam mı etmeliyim?

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

• quote:

Direkt LPG'nin gaz halinde kullanılmasının enjektörleri deforme edebileceğini söyledimse de

Enjektörden likit fazda geçiyor, benzinden daha iyi soğuttuğuna (enjektör ucu faz değişimi) emin olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

quote:

Direkt LPG'nin gaz halinde kullanılmasının enjektörleri deforme edebileceğini söyledimse de

Enjektörden likit fazda geçiyor, benzinden daha iyi soğuttuğuna (enjektör ucu faz değişimi) emin olabilirsiniz.

evet sayın mscsi, Ankara'da bu konuyla alakalı yaptığımız toplantıda İtalyan ekip yanma odalarında oluşan sıcaklık ve patlama harihası gösterdiler. bu testler aynı zamanda İtalya Torino Politeknik Üniversitesi'nde de yapılmıştı. lpg sıvı haldeyken benzine oranla çokdaha homojen bir karışım elde ediliyor. ve karışımın merkezi noktası patlama odası. dolayısıyla benzine oranla vuruntu dediğimiz, yanma odalarının dışında oluşan patlamalar çok daha az. lpg sıvı halde püskürtülürkenbenzin enjektörünü de soğutuyor.

• Sevgili dostlar,
    Aylardır bekleyen ve adlarını randevu sayfasına yazdıran arkadaşlar sabır ve saygı ile bekliyor,
    Bizim gibi göz önündeki bayiler burada asla yanlış bilgi vererek adlarınının kötü anılmasını istemezler, Haklısınız tüm araçlara takılacak dedik yazdıklarımız duruyor, FSI lere takılacak dedik yazdıklarımız duruyor, Ama bunları biz uydurmadık.

Tüm araçlar için ve FSI ler için ar-ge ler devam ediyor.

13 Nisan 2012; 17:10:18

FSI ve D4 araçlara LDI sistemlerin uygulanması hakkında yanlış anlaşılmalara yol açılmaması için 2a tarafından gönderilen bilgi aşağıdaki gibidir.

Zaman içerinide bütün direk enjeksiyonlu araçlara dönüşüm mümkün olacak. Ancak şu anda öncelik listedeki araçlarda olacak.
    Pazardaki araç durumuna ve gelecek talebe göre sıranın değişitirlmesi konusunda İtalya taleplerimizi dikkate alacağını bildirmiştir.

BRC tarafından üretilen kitler üniversal olmayıp araca özel kitler olarak gelecektir (Hortum boyları, kablo boyları, proğram vs.) bu yüzden güncel araçlara öncelik tanınmıştır, Üretimden kalkmış olan FSI ve D4 ler ise gelecek talep doğrultusunda üretime zaman içinde dahil edilecektir.

Saygılar

Bu konuda bu açıklamayı da yapmıştım. 10 gün içinde ne değiştiki ?
    Bu açıklamaya rağmen bu yazılanları anlamakta zorlanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 21 Nisan 2012; 18:35:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YEŞİLYURT OTOMOTİV

quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

quote:

evet sayın mscsi, Ankara'da bu konuyla alakalı yaptığımız toplantıda İtalyan ekip yanma odalarında oluşan sıcaklık ve patlama harihası gösterdiler. bu testler aynı zamanda İtalya Torino Politeknik Üniversitesi'nde de yapılmıştı. lpg sıvı haldeyken benzine oranla çokdaha homojen bir karışım elde ediliyor. ve karışımın merkezi noktası patlama odası. dolayısıyla benzine oranla vuruntu dediğimiz, yanma odalarının dışında oluşan patlamalar çok daha az. lpg sıvı halde püskürtülürkenbenzin enjektörünü de soğutuyor.

• Selamlar,

Kia Sportage 2011 1.6 GDI aracım var. Forumları 6 aydır takip ediyorum ve aracıma uygun lpg dönüşümü kitinin çıkmasını bekliyorum. Bildiğim kadarıyla BRC şu anda böyle bir kit çıkarmak üzere (LDI veya LPDI adı ile). Fakat, BRC yetkililerine devamlı soruyorum , bu kitin ne zaman çıkacağı yönünde bir bilgi vermiyorlar. Ben beklemeye devam ediyorum fakat yaklaşık 1 hafta önce uğradığım Kia bayisinde Kia Sportage bir araca LPG dönüşümü yaptıklarını ve bu aracın şu anda 40.000 km'ye ulaştığı söylendi. Ben kendilerine GDI motora LPG takılamayacağını, yapılan araştırmalarda direkt püskürtmeli bu sistemde soğutmanın sıvı haldeki benzinle yapıldığını anlattım. Direkt LPG'nin gaz halinde kullanılmasının enjektörleri deforme edebileceğini söyledimse de onlar LPG taktıkları araçta hiçbir problem olmadığını ve şu anda Çelik Motor'dan bu konuda onay beklediklerini, eğer Çelik motor'dan onay gelirse Kia Sportage sattıkları tüm araçları geri çağırarak LPG dönüşümü takmayı düşündüklerini anlattılar. Bahsettiğim bu Kia bayisi Ümraniye Çakmak'ta yer alan Gül-Al Otomotiv. Bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum ayrıca forumlarda prins adında bir sistem daha duydum. Bu prins sistemi de LPI yani likit sistem midir ? Satışı var mıdır ? Sizce BRC'yi beklemeye devam mı etmeliyim?

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bugraharmandar

Selamlar,

Kia Sportage 2011 1.6 GDI aracım var. Forumları 6 aydır takip ediyorum ve aracıma uygun lpg dönüşümü kitinin çıkmasını bekliyorum. Bildiğim kadarıyla BRC şu anda böyle bir kit çıkarmak üzere (LDI veya LPDI adı ile). Fakat, BRC yetkililerine devamlı soruyorum , bu kitin ne zaman çıkacağı yönünde bir bilgi vermiyorlar. Ben beklemeye devam ediyorum fakat yaklaşık 1 hafta önce uğradığım Kia bayisinde Kia Sportage bir araca LPG dönüşümü yaptıklarını ve bu aracın şu anda 40.000 km'ye ulaştığı söylendi. Ben kendilerine GDI motora LPG takılamayacağını, yapılan araştırmalarda direkt püskürtmeli bu sistemde soğutmanın sıvı haldeki benzinle yapıldığını anlattım. Direkt LPG'nin gaz halinde kullanılmasının enjektörleri deforme edebileceğini söyledimse de onlar LPG taktıkları araçta hiçbir problem olmadığını ve şu anda Çelik Motor'dan bu konuda onay beklediklerini, eğer Çelik motor'dan onay gelirse Kia Sportage sattıkları tüm araçları geri çağırarak LPG dönüşümü takmayı düşündüklerini anlattılar. Bahsettiğim bu Kia bayisi Ümraniye Çakmak'ta yer alan Gül-Al Otomotiv. Bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum ayrıca forumlarda prins adında bir sistem daha duydum. Bu prins sistemi de LPI yani likit sistem midir ? Satışı var mıdır ? Sizce BRC'yi beklemeye devam mı etmeliyim?

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

hocam merhaba
    telefonunuzu özelden mail ile gönderirseniz size salıdan sonra detaylı bilgi verebilirim iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2A MAVİDENİZLER -- 21 Nisan 2012; 23:24:28 >

• quote:

Selamlar,

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

Evet zaman veremediğimiz doğrudur, bize bilgi ulaştığında sizinle anında paylaşacağımızı bilmelisiniz.
    Bir başka gerçek ise sizin araca takılabilecek kiti şuan sadece BRC ve Prins üretiyor.
    Saygılar

• yani işin özü atmosferik motor denilen bmw 3.16 otomatik 1996 model araca bu uygulanmıyor doğrumu ? valla 1 senedir bu yüzden araba müayenesi bile yaptırmadım. fazlada takip edemiyorum işlerden. ama beklemeninde anlamı yok sanırım.
  • Aracınıza BRC my-11 kitinin montajını yaptırabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Aracınıza BRC my-11 kitinin montajını yaptırabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun

Merhabalar, sıvı sistem yakıt tüketimi ile paylaşımda bulunacak kadar veri sanırım oluşmuştur.
    Veri paylaşımını ayrıntılı yaparsanız konu ile ilgili haber bekleyenler açısından oldukça iyi olacaktır, iyi çalışmalar, Saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Selamlar,

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

Evet zaman veremediğimiz doğrudur, bize bilgi ulaştığında sizinle anında paylaşacağımızı bilmelisiniz.
    Bir başka gerçek ise sizin araca takılabilecek kiti şuan sadece BRC ve Prins üretiyor.
    Saygılar

sayın ustam,aracım 1.2 tsi skoda yeti.gelecek sistem bu motoruda kapsayacak mı?saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: arinalw

quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Selamlar,

Saygılarımla,

Op.Dr.Buğra HARMANDAR
    Siyami Ersek Hastanesi
    Kalp Cerrahisi Bölümü

Saygılar

sayın ustam,aracım 1.2 tsi skoda yeti.gelecek sistem bu motoruda kapsayacak mı?saygılar

evet, 1.2 TSI motorlar, dönüşüm yapılacak araçalar listesinde.

• Akıf Bey Merhaba ;
    BRC LDI takılı aracın yakıt olcumlerı nerdeyse bıttı.Sonucları bılıyorum ama ayrıntıya gırmek gerektıgı ıcın bu rakamları Tuncay Bey haftaya acıklayacaktır.
    Daha oncekı gunlerde Sehır ıcı yakıt olcumlerı yapılmıstı.Arac dun yapılan olcumlerde uzun yolda 600 km yol katettı ve cok dusuk sevıyelerde yakıt tuketımı sonuclarına ulastık.
    Aracımız suan Izmır bayımız 2A IZMIR'de , yarın Izmır'den Bodrum'a gececek.Burda BRC bayı Toplantısında bayılerımıze sergılenecek. Donuste tum sonucları burdan paylasırız.Selamlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Akıf Bey Merhaba ;
    BRC LDI takılı aracın yakıt olcumlerı nerdeyse bıttı.Sonucları bılıyorum ama ayrıntıya gırmek gerektıgı ıcın bu rakamları Tuncay Bey haftaya acıklayacaktır.
    Daha oncekı gunlerde Sehır ıcı yakıt olcumlerı yapılmıstı.Arac dun yapılan olcumlerde uzun yolda 600 km yol katettı ve cok dusuk sevıyelerde yakıt tuketımı sonuclarına ulastık.
    Aracımız suan Izmır bayımız 2A IZMIR'de , yarın Izmır'den Bodrum'a gececek.Burda BRC bayı Toplantısında bayılerımıze sergılenecek. Donuste tum sonucları burdan paylasırız.Selamlar...

Mesai bitimi ordayım..Arabayı görmeye gideceğim..Erkan Bey ile görüştüm..
  • Aracı guzelce test edın ; Lutfen Bızden de selam soyleyın...
  • Arkadaşlar bugün izmir de brc marka ldi kit takılmış ix35 i inceledim... Kesinlikle süper bir sistem hakikaten devrim..Arabanın adeta aksesuarı gibi..
    Ankara İzmir arası 100 km yi geçmeden 100tl ye 600km yol yapılmış.. Km ye 170 krş yakıyor bilginize... Ağustosta başlarız montajlara dedi 2A İzmir şubesi..Yasin beydi sanırım ismi.. İlgili alakalı biriydi..Tuncay Beye de teşekkürler...

BRC büyük iş başarmış bayıldım...Zamanım yoktu test sürüşü vs yapmadım ama ilk kiti ben taktıracağın sanırım... Bodrumda toplantı var dedi bu hafta netleşir sanırım montaj tarihleri..Ruhsata işletip işletmediklerini sordum hayır dedi sanırım prosedürler devam ediyor..
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.