Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.236
Cevap
27
Favori
309.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Arkadaşlar Merhaba ;

BRC 2012 - 1. Bölge Bayisi Toplantısı 16-19 Şubat 2012 tarihlerinde Kıbrıs Crystal Cove Hotel'de yapıldı.Toplantıya BRC 2A Mühendislik Yön. Kur.Bşk. Kadir Örücü , 2A yöneticilerinden Genci Prevazi ve BRC Satış Müdürü Marco Semandi katıldı.Açılış konuşmasının ardından Marco Semandi BRC LDİ Sistemi hakkında sunum yaptı ve bizlerin sorularını yanıtladı.

Şimdi herkesin merak ettiği konuları özetleyeyim. :)

1) BRC LDI Sistemi hazır
    2) BRC LDI Sisteminin fiyatı rakiplerine göre oldukça uygun.
    Kimse LDI Sisteminin fiyatının abartılı olacağını düşünmesin arkadaşlar . Direkt enjeksiyonlu araç sahiplerinin çok zorlanmadan montaj yaptırabileceği bir fiyata dönüşüm yapacağız.
    3)BRC LDI Sistemi diğer sıvı enjeksiyona sahip sistemlerden farklı ve ayırt edici özellilere sahip.
    4)BRC LDI Sisteminin montajını mart ayında yapacağız. ,Türkiye geneli montajlar ise yasal prosedürün onaylanmasının ardından başlayacaktır

Edit : Fotograf Yüklendi

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ

Tsk ler bilgilendirmeniz için..

Kit rakiplerinden uygun demişsiniz sanırım 2000 tl yi geçmeyecek o zaman.. Fiyat aralığı verebilirmisiniz??Malum diğer lpg kitlerine göre daha az parça kullanılacağından fiyatı da uygun olur diye tahmin ediyorum..

BRC LDI Sistemi diğer sistemlerden farklı ve ayırt edici özelliklere sahip yazmışsınız bu farklılıkları artılarını yazarsanız sevinirim..

Montajlar martta başlar demişsiniz ama prosedürlerin onaylanması zaman alır mı??

Nisana da sarkar gibime geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcherb

bu demek oluyoruki brc de mpi motorlu araçları için bu sistemi uygulayamıyacak biz yine avcumuzu yaladık yani

BRC LDI Sistemi MPİ motorlar için de uygulanacaktır.Neden bu kanıya vardınız?
  • quote:

quote:

bu demek oluyoruki brc de mpi motorlu araçları için bu sistemi uygulayamıyacak biz yine avcumuzu yaladık yani

ozaman şöyle sorayım sayın ozenclerotogaz LDI sistemi ben 2012 yeni aveo sedanıma uygulatabilecekmiyim ? ya kusura bakmayı bu soruyu birkaç kez sordum ama emin olmak istiyorum sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

Arkadaşlar Merhaba ;

BRC 2012 - 1. Bölge Bayisi Toplantısı 16-19 Şubat 2012 tarihlerinde Kıbrıs Crystal Cove Hotel'de yapıldı.Toplantıya BRC 2A Mühendislik Yön. Kur.Bşk. Kadir Örücü , 2A yöneticilerinden Genci Prevazi ve BRC Satış Müdürü Marco Semandi katıldı.Açılış konuşmasının ardından Marco Semandi BRC LDİ Sistemi hakkında sunum yaptı ve bizlerin sorularını yanıtladı.

Şimdi herkesin merak ettiği konuları özetleyeyim. :)

1) BRC LDI Sistemi hazır
    Kimse LDI Sisteminin fiyatının abartılı olacağını düşünmesin arkadaşlar . Direkt enjeksiyonlu araç sahiplerinin çok zorlanmadan montaj yaptırabileceği bir fiyata dönüşüm yapacağız.
    3)BRC LDI Sistemi diğer sıvı enjeksiyona sahip sistemlerden farklı ve ayırt edici özellilere sahip.
    4)BRC LDI Sisteminin montajını mart ayında yapacağız. ,Türkiye geneli montajlar ise yasal prosedürün onaylanmasının ardından başlayacaktır

Edit : Fotograf Yüklendi

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ

Tsk ler bilgilendirmeniz için..

Kit rakiplerinden uygun demişsiniz sanırım 2000 tl yi geçmeyecek o zaman.. Fiyat aralığı verebilirmisiniz??Malum diğer lpg kitlerine göre daha az parça kullanılacağından fiyatı da uygun olur diye tahmin ediyorum..

BRC LDI Sistemi diğer sistemlerden farklı ve ayırt edici özelliklere sahip yazmışsınız bu farklılıkları artılarını yazarsanız sevinirim..

Montajlar martta başlar demişsiniz ama prosedürlerin onaylanması zaman alır mı??

Nisana da sarkar gibime geliyor..

1) BRC LDI Sistemi hazır
    Kimse LDI Sisteminin fiyatının abartılı olacağını düşünmesin arkadaşlar . Direkt enjeksiyonlu araç sahiplerinin çok zorlanmadan montaj yaptırabileceği bir fiyata dönüşüm yapacağız. Net fiyatı şuan açıklamıyoruz.
    3)BRC LDI Sistemi diğer sıvı enjeksiyona sahip sistemlerden farklı ve ayırt edici özellilere sahip. Bu özellikleri ürünler sahaya indiğinde açıklayacağız.
    4)BRC LDI Sisteminin montajını mart ayında yapacağız. ,Türkiye geneli montajlar ise yasal prosedürün onaylanmasının ardından başlayacaktır .Bu prosedürün tamamlanması firmaların elinde olan bir durum değil.
  • quote:

quote:

quote:

ozaman şöyle sorayım sayın ozenclerotogaz LDI sistemi ben 2012 yeni aveo sedanıma uygulatabilecekmiyim ? ya kusura bakmayı bu soruyu birkaç kez sordum ama emin olmak istiyorum sadece

Ben eşimin aracı olan 2012 Aveo HB AT ye BRC MY11 montajı yaptım ama siz bekleyip BRC LDI montajı yaptırabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben eşimin aracı olan 2012 Aveo HB AT ye BRC MY11 montajı yaptım ama siz bekleyip BRC LDI montajı yaptırabilirsiniz.

teşekkür ederim eve oda olabilir ama ben hem daha az materyal kullanılıp hem manifolt delinmeyip hemde %100 lpg kullanan bir sistemi tercih etmek istiyorum aksi taktirde hic lpg ye geçmeyi düşünmüyorum bilgilendirme için tekrardan teşekkür ederim
  • Rica ederim ,selamlar ...
  • BRC LDI 1.2 TSI motorlara uygulanabiliyormu?
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokur

BRC LDI 1.2 TSI motorlara uygulanabiliyormu?

Evet 1.2 TSI motorlara BRC LDI Sıstemı uygulanabiliyor.Toplantıda aldığım bilgilerde 2010 yılından buyana 1.2 TSI motorda BRC LDI Sisteminin test edildiği bilgisi vardı.
  • O zaman fiyatları bekliyecez. Hem prins'in hem de BRC'nin
  • bu sistemin avantajı, sadece daha önce lpg uygulanamayan araçlara da lpg uygulanabilecek olması mı yoksa arkadaşların bahsettiği gibi motorda daha az değişiklik yapılarak uygulanabilen, daha fazla tasarruf yapmaya olanak sağlayan ve motora daha az zarar veren bir sistem olması mı? önümüzdeki ekim-kasım gibi aracıma lpg taktırmak isteyen biri olarak eski sistem mi daha iyi olur yoksa bu yeni sistem bizim araçlar için de makbul bir sistem midir? (aracım 1.33 corolla).
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtpasali

bu sistemin avantajı, sadece daha önce lpg uygulanamayan araçlara da lpg uygulanabilecek olması mı yoksa arkadaşların bahsettiği gibi motorda daha az değişiklik yapılarak uygulanabilen, daha fazla tasarruf yapmaya olanak sağlayan ve motora daha az zarar veren bir sistem olması mı? önümüzdeki ekim-kasım gibi aracıma lpg taktırmak isteyen biri olarak eski sistem mi daha iyi olur yoksa bu yeni sistem bizim araçlar için de makbul bir sistem midir? (aracım 1.33 corolla).

denilene göre daha az parca araca daha az zarar ve daha çok tasarruf
  • Tüm dünyada genel kabul görmüş, tüm testleri yapılmış, her yönden geliştirilmiş olan sistem mevcut (lpg nin gaz fazında verildiği) sistemlerdir. LDI çok yeni bir sistem ve sadece fsi, tsi gibi problemli sistemler için üretildiğini düşünüyorum.

Üretici firmalar (BRC, Landi, Prins vs...) haliyle yeni sistemler çıkardıkça bunların daha verimli olduğunu ve tüm motorlara uygun olduğunu iddia edecektir. O nedenle "daha az parça kullanılıyor, tasarruf da artabilir" şeklinde açıklamalar geliyor ama ama biliniyor ki LDI sistemi üstte bahsettiğim problemli motorlara yönelik bir uygulama. yıllardır bu tip motorların derdine çare olsun diye geliştirildi. Bence çok da iyi yapıldı çünkü bu motorların LPG ye geçmesi mümkün olamıyordu, şimdi bunun önü açıldı.

Yine de aracınız fsi, tsi gibi farklı tipte bir motora sahip değilse; her anlamda çok büyük yol katetmiş olan LPG sistemlerini tercih etmenizi öneririm. Bir kaç ay sonra LDI sistemlerinden çok memnun olanları görebileceğimiz gibi sistemden şikayet eden, sorun yaşayan insanları da bu forumlarda başlık açarken görebiliriz. Çünkü bu daha ilk versiyon olacak. BRC gibi dev firmalar da müşterilerden gelen şikayet ve önerilere göre sistemlerini yenileyecekler. Benim bahsettiğim tipte motora sahip bir aracım olsa sistemi kullanan kişilerin yorum ve önerileri ile ardından gelecek versiyon yenilemelerini beklerdim. (ki bu da 1-2 yıl sürer) Eğer böyle bir motorum yoksa da şu anda kullanılan ve epey gelişmiş olan sistemleri tercih ederdim. (ki öyle de yaptım)

BRC'nin son geliştirdiği MY11 versiyonu herhalde şu anda piyasada kullanılan en sorunsuz ve kaliteli sistemlerden biridir. Arada kalan arkadaşlara gözüm kapalı öneririm...
  • :))Bilgi paylaşımı anlamında sorulan sorulara seve seve cevap verebiliriz teşekkür ederiz
  • Bu ldi sistemini ilk başılkta uyan ve uymayan arabaları yazsanız aslında benim aracıma uyarmı diye sorularla karşılamazsınız hocam.

mesela bende şimdi soracağım. mitsubishi colt 2011 elegance düz vites start stoplu modele bu ldi li sistem takılıyormu.bizim araçlar narin motorlu.subaplarda erime olabiliyor.ben şahsen tüp takırmak için bu yeni sistemi bekliyorum.

Siz benim aracım için ne tavsiye edersiniz ustalar. mrc my 11 mi yoksa bu yeni gelecek olan ldi sistemmi?
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

takip

Sayın Ataber ;

Takip etmenin faydasını size özel olarak bir kaç hafta sonra burdan açıklayacam.Bizi izlemeye devam edin
  • Selamlar,

Ben de binlerce direk enjeksiyonlu araç sahibi gibi aracından memnun ama maalesef benzin fiyatlarından şikayetçi olarak dört gözle bu sistemin gelmesini bekleyenlerdenim.

Önceki aracımda brc takılı olduğundan 4 yıl kullanmış birisi olarak brc hakkında geniş bilgim var..

Aracım yeni sportage 1,6 GDI motor, yukarıdaki fotoğraflarda bir sportageye uygulama yapılmış, sizlerden öğrenmek istediğim:

1-Bu sportage araçta uygulama sonrası kaç km yapıldı, sorun oldu mu, olduysa ne tür sorunlar oldu?
    2-Bu aracın uygulama sonrası tasarruf oranı ne oldu?
    3-Araç sahibiyle görüşmem mümkün mü acaba?
    4-Martta uygulamaya başlanacaksa bu hangi şehirlerde olacak, brc bayilerinin olduğu her yer bu uygulamayı yapacak mı?

Maliyeti sormuyorum, henüz belli değil diyosunuz

İlginiz için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dizanteri

Bu ldi sistemini ilk başılkta uyan ve uymayan arabaları yazsanız aslında benim aracıma uyarmı diye sorularla karşılamazsınız hocam.

mesela bende şimdi soracağım. mitsubishi colt 2011 elegance düz vites start stoplu modele bu ldi li sistem takılıyormu.bizim araçlar narin motorlu.subaplarda erime olabiliyor.ben şahsen tüp takırmak için bu yeni sistemi bekliyorum.

Siz benim aracım için ne tavsiye edersiniz ustalar. mrc my 11 mi yoksa bu yeni gelecek olan ldi sistemmi?

soruma cevap verebilirmisiniz hocam
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.