Ford Fiesta aldım:)...yorumlar için sağolun...
68 Cevap62739 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2410 Mesaj
28 Kasım 2005; 18:52:11 

1.4 Ford fiesta almayı düşünüyorum(0 km). Bu ay içerisinde yenilenmiş (makyajlanmış)... Bana görüntüsü ve özellikleri hoş geldi.. .Kullananlar varsa yorumlarını yazarlasa sevinirim ...)

Bu sınıfta başka bir model önerebilirsiniz...Yanlız ford alırsam 3 milyar civarı extra bir indirimden yararlanabiliyorum. Bu yüzden 20-21 milyarı geçmeyen bir model olursa düşünebilirim..Aşağı yukarı bu fiyatlara clio,getz, corsa, panda gibi otomobiller de mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neverlate -- 6 Aralık 2005, 21:51:44 >

Smile... Tomorrow will be worse.

682 Mesaj
28 Kasım 2005; 19:06:32 

o paraya bulabileceğinin en iyisi bence

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
F.NİETZSCHE

1760 Mesaj
28 Kasım 2005; 20:34:32 

lokosit kullanmış. ona bir danış.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Kasım 2005; 22:01:13 

Hiç vakit kaybetme hemen al.

3161 Mesaj
29 Kasım 2005; 11:00:40 

Neverlate aynı durum şu an bende de var,
20-21 milyarlık benzinli bir araç lazım.

Yeni makyajlı Fiesta çok güzel, bende beğendim. Tecrübeleri olan varsa anlatırsa sevinirim.

21-22 ytl alternatif araçlarda şunlar :

Toyota Yaris 1000cc
Clio Symbol 1.4 8v
Clio HB 1.2 16V
Hyundai Getz 1.4 (makyajlı)
Nissan Micra 1.2

23-24 ytl alternatifler :

Yeni Fiesta Comfort 1.4 16v (makyajlı)
VW Polo 1.4 16v (makyajlı)
Toyota Yaris Blue 1.3

Bende acaip kararsızım bende sanırım Yeni Fiesta yada yeni polo arasında tercih yapıcam.

7131 Mesaj
29 Kasım 2005; 11:14:43 

2,5 sene kahrolarak kullandım
kimseye önermem
dış görünüşü seni aldatmasın yakıtı fazla fazla ses alıyor benim ilk hafta arkadan ses gelmeye başlamıştı
servisler mükemmel (kendilerine çalışıyorlar)
satış sonrası müşteri memnuniyeti falan demişler hepsi hava
herşey satana kadar
aracı illede alacaksan aracı teslim almadan önce alacağın aracı bi test et ii anlayan biriyle en çok ayıplı araç üreten firma ford muş. sana ayıplısı denk gelirse hiç otosanla boşuna uğraşma sinirlerini bozmaktan öteye gitmez
sanırım 1.4 benzinli düşünüyorsun
yaf git yaris al jazz al corsa al (opel hakkında da pek ii şeyler söylenmiyo ama forda tercih ederim)
ne bileyim bi sürü araç var

1509 Mesaj
29 Kasım 2005; 11:21:11 

2005 model 7 aylık Fiesta 1.4 Tdci aracım var.yani ford 'tan çok şikayet duyuyorum okuyorum,ama ben araçtan memnunum şu ana kadar ,bana hiçbir sorun çıkarmadı.şehir içinde gayet yeterli bir araç.aracın yol tutuşu bence gayet iyi.yakıtı pek beklediğim gibi değil ama yinede benzine oranla çok hesaplı.

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

937 Mesaj
29 Kasım 2005; 16:33:47 

Yeni çıkan makyajlılar çok güzl olmuş iç meken kalitesi falan da son derece artmış. Bence çu an için en iyi seçim.

457 Mesaj
29 Kasım 2005; 17:23:27 

benim kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kronik sorunları olduğu,clio ya hiç bakma kasa değişicek!! alternatiflerin vw polo,toyota yaris,c3,206,skoda fabia gibi araçalr...fakat dediğin fiyatta fiesta kadar donanımlısını bulamazsın...ii bi seçim olur senin için,zannediyorum ki ford eksik yönlerini de düzeltmiştir aracın

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2410 Mesaj
29 Kasım 2005; 23:26:30 

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.

@racerant
Ben de dün Polo ya baktım. Fiesta dan az daha kaliteli duruyor. Bagajı da daha geniş. Fakat yeni Ford daha hoş görünüyor. Bir de 2.5-3 milyar fazla ödeme durumum oluyor. Onun yerine Fiesta da güvenlik ,stil paketleri , metalik boya alınabiliyor...

Clio,getz,micra fiyatları uygun olmasına rağmen hiç düşünmüyorum...Corsa'nın kasası da eski kaldı...

@lokosit
bu kadar sorun yaşaman beni şaşırttı. Bundan önce otomatik 1.6 focus unu kullandım.Ailecek sadece 20.000 km kullandık yine de 3 yıl sorun çıkartmadı. Yanlız yakıtı aşırı fazla yakıyordu...Bir kez kaza yaptım. Çarptığım sokak lambası yamulmasına rağmen ön tamponda sadece bir çatlak oluşması güven vermişti....Yine de farklı bir model bu, dikkate alacağım söylediklerini....

Okuduğum yorumlarda yol tutuş ve motor özelliklerini beğeniyorlar. Fakat ufak tefek sorunlar herkes yaşıyor herhalde. Kapıdan, bagajdan ses gelmesi...vs

Bir de hesaplarıma göre tdci almanın bana maddi yönden zararı oluyor. Bunu hesaplayan var mı? Çok uzun sürede verdiğin parayı karşılıyor...
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neverlate -- 30 Kasım 2005, 0:11:48 >

18 Mesaj
30 Kasım 2005; 0:25:48 

Clio III 'ü bekle derim

254 Mesaj
30 Kasım 2005; 2:59:41 

o kadar fiyat avantajın varsa fordda sorunlu falan al derim. Olmadı durumun müsatse focus al derim

97 Mesaj
30 Kasım 2005; 11:32:41 

yahu o fiyattaki fiestanın donanımı ne? bildiğim ve emin olduğum kadarıyla sınfındaki en donanımsız araç fiesta
quote:

Orjinalden alıntı: seek and destroy

benim kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kronik sorunları olduğu,clio ya hiç bakma kasa değişicek!! alternatiflerin vw polo,toyota yaris,c3,206,skoda fabia gibi araçalr...fakat dediğin fiyatta fiesta kadar donanımlısını bulamazsın...ii bi seçim olur senin için,zannediyorum ki ford eksik yönlerini de düzeltmiştir aracın

542 Mesaj
30 Kasım 2005; 12:02:30 

clio III ve yeni puntonun Türkiyeye gelme zamanlarını bilen var mı.

bir de yeni makyajlanmış Fiestada motor konusunda bir değişmeolmuş mu ?

eski fiestalar bu segmentte en fazla yakan dizel araçlardı!

Güzel Gören Güzel Düşünür;
Güzel Düşünen,
Hayatından Lezzet Alır...
(B.S.N.)

2410 Mesaj
30 Kasım 2005; 19:05:11 

Galiba motor aynı... Zaten kasa da çok farklı değil eskisinden. Herşeyiyle yenileselerdi biraz daha şüpheli olacaktım. Şimdi önceki modelin makyajlısı olunca biraz daha oturmuş bir model oluyor. İlk tasarımdaki sorunlar ,eksikler giderilmiştir bence...

1441 Mesaj
30 Kasım 2005; 23:36:30 

Ben 3 ay kullandım. TDCI olanını. Walla çok iyi araba. Uzun yola da gittim bununla. Ben tavsiye ederim. Dizel ama bizdeki 150 HP lik Vectra GT ile neredeyse kapışacak meret. Bence bu tip alacağın arabalar arasında tercihlerinin içinde bulunması gereken bir araba.

Eğer nereye gittiğini bilmiyorsan, ne kadar hızlı gittiğinin bir önemi yoktur. Hızlanmak için yapacağın her şey, sadece daha çabuk kaybolmana neden olacaktır.

313 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:22:00 

biz şirkette kullanıyoruz

bence alma, kalas gibi araba

direksiyon at arabası gibi, ses korkunç, hele dizelse kırmızıda durunca motor krankının döndüğünü hissediyorsun, acaip vibrasyon alıyor iceri

7131 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:38:41 

benim fiestanında direksiyonu çok ağırdı
vibrasyon ii bişi yaf arabadan masaj yapılmış gibi iniyorsun

682 Mesaj
1 Aralık 2005; 13:22:37 

arkadaşlara katılıyorum,serilik,yol tutuş ,konfor

F.NİETZSCHE

7131 Mesaj
1 Aralık 2005; 14:46:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Tergener

Açıkçası bende eğer palio mu satabilirsem Koç grup indiriminden yararlanıp Fiestanın ASM şanzıman olanından almayı düşünüyorum. Yaklaşık 3.800 YTL gibi bir avantaj oluyor. Normal bi bayide 800 YTL sini zaten alabildiğinizi düşünürseniz 3.000 YTL çok iyi bir rakam. Nerdeyse 2. el fiyatına 0 alıyorsunuz. Bence ASM olan daha avantajlı gibi duruyor. En azından opsiyonel birşey almanıza gerek kalmıyor. Mesela yol bilgisayarı ve ABS + EBD standart olarak geliyor ASM ile...
ASM kullanan arkadaşlar bize bilgi verebilirse çok seviniriz...

www.sikayetvar.com da fordun sayfasına bakarsan asm hakkında yeterli bilgi bulursun

fiesta önermiyorum

Uzaklaştırılmış
1 Aralık 2005; 14:59:43 

SERİLİK Mİ??

Sınıfının en kötü motoruna sahip.. EN ağır aracı...

68 BG ama, 206 70BG ondan çok daha seri... 2 BG ne ki diye düşünüyorsun, Fİestaya bir biniyorsun amanin BOOOVVV diyorsun

682 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:02:34 

serilik derken benzinliyi kastetmiştim

F.NİETZSCHE

Uzaklaştırılmış
1 Aralık 2005; 15:10:47 

quote:

Orjinalden alıntı: rainyday

Hmm ok...

7131 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:11:06 

quote:

doğru yaf diesel bizi nekadar etkilemişki adam benzinliyi soruyor biz dieseli anlatıyoruz

ancak autoshow un 2002 ekim yada kasım sayısında yeni fiesta ilk çıktığı zamanlar 4-5 araç ile karşılaştırmışlardı benzinliyi sadece çekicilik faktörü yüksekti yakıt tüketimi en fazla olandı ii yol tuttuğunu söylüyorlardı ama o konuda ben katılmıyorum
geçen sene 3 tane yoldan çıkmış fiesta kazası gördüm birde benim fiesta eder 4

682 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:17:24 

lokosit sende şimdi ne var,ben de fiestadan çok memnun degilim

F.NİETZSCHE

7131 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:37:14 

quote:

lokosit sende şimdi ne var,ben de fiestadan çok memnun degilim

idea mj ve doblo jtd var doblodan daha çok memnunum

fiestadan inip ideaya binince çukurdan çıkmış gibi oluyor
ideadan inip fiestaya binince de direksiyon eski BMC direksiyonu gibi ağırlaşıyor
ama ben olsam; zannedersem yeni yaris'in dieseli geliyor onu tercih ederdim (gözüm kapalı alırdım) sorunsuz kullanırsın

682 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:39:46 

yaris gerçekten iyi bir tercih olur ,clio III de fena olmayacak gibi

F.NİETZSCHE

7131 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:42:18 

quote:

yaris gerçekten iyi bir tercih olur ,clio III de fena olmayacak gibi

+1

2410 Mesaj
1 Aralık 2005; 16:36:11 

Hocam Koç Grup indirimi olmasa ben de Polo yu beğendim. Yaris, clio düşünebilirim.
Fakat 3 milyar fazla vermeye değer mi? Ona göre tercihimi yapıyorum...En güzel görünen de fiesta , şimdi makyajlı halini görünce diğerlerini de beğenmez oldum...Kararsızım valla..

6247 Mesaj
1 Aralık 2005; 22:44:04 

güzeldir ford fiesta..

bence al

937 Mesaj
1 Aralık 2005; 22:44:14 

68 bg. 70 bg. olayına katılmıyorum 70bg. daha atak demişsiniz ama bence ikiside 68 bunların çünkü motor aynı motor sanırım citroen ve peugeot düz hesap yuvarlıyorlar Focus TDCI da 109 olarak geçiyor C4 ve 307 ise 110 diye satılıyor. Hatta onno ustanın bir yazısı vardı autoshowda 68bg. fiestayla 206 aynı motora sahip ama fiesta daha atak yazmıştı o da.

Bu arada direksiyon sertliği ve yol tutuşun kötülüğüyle ilgili mesajlara da katılmıyorum özellikle direksiyonu hassas ve arabanın kaymaya başladığını falan hemen hissettiriyor. Ford'ların direksiyonları hep sert oluyor zaten örn: focusI&II

Uzaklaştırılmış
1 Aralık 2005; 23:01:08 

quote:

Orjinalden alıntı: coxyc

68 bg. 70 bg. olayına katılmıyorum 70bg. daha atak demişsiniz ama bence ikiside 68 bunların çünkü motor aynı motor sanırım citroen ve peugeot düz hesap yuvarlıyorlar Focus TDCI da 109 olarak geçiyor C4 ve 307 ise 110 diye satılıyor. Hatta onno ustanın bir yazısı vardı autoshowda 68bg. fiestayla 206 aynı motora sahip ama fiesta daha atak yazmıştı o da.

Bu arada direksiyon sertliği ve yol tutuşun kötülüğüyle ilgili mesajlara da katılmıyorum özellikle direksiyonu hassas ve arabanın kaymaya başladığını falan hemen hissettiriyor. Ford'ların direksiyonları hep sert oluyor zaten örn: focusI&II

Aynı motor olduğunu sanıyorum bende ama ne bileyim 68 geçiyot, ve performansı gerçekten kötü...

2410 Mesaj
5 Aralık 2005; 20:06:39 

Evet arkadaşlar karar verdim ve en geç bir hafta içerisinde alıyorum arabayı.
1.4 comfort modeli 20.1 milyar peşinatsız faizsiz 12 ay vade yaptılar.

Yanlız yine ufak bir tereddüde düştüm acaba 1.6 Ghia modelini mi alsam diyorum. Full donanımlısı 24 milyar ve gerçekten güzel görünüyor.
Comfort modelinde tamponları siyah yapmışlar hoşuma gitmedi ama işte fiyat cidden iyi...

Yorumlar için tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neverlate -- 5 Aralık 2005, 20:07:30 >

962 Mesaj
5 Aralık 2005; 22:19:56 

kardeş sen bu fiyatları nerden aldın?

1.6 alma bence gerek yok. onun yerine yol bilgisayarı yağmur sensörü falan eklettir. çünkü o kasa 1.6 için hafif kalır bence. bir de benzini fazla yakar 1.6

C 4 AŞKI BAMBAŞKA, FOREVER C 4

1371 Mesaj
5 Aralık 2005; 23:12:54 

ben 1.4 araba kesinlikle almam :)
1.6 her zaman bayırda 1.4 leri geçer, düz yolda aynı gidebilirler...
fazla yakması olayı da değer bence, 1.4 aracı zorlarsan 1.6 dan daha fazla yakarsın, sen ekonomik kullanıp yüksek devirlere çıkmıyorsan 1.4 al, 1.4 de yüksek devirlerde spor kullanırsan tüketimde 1.6 yı geçersin...

1 Mesaj
6 Aralık 2005; 3:07:33 

1 yıldır kullanıyorum.hassas araç dikkatli kullanmak ister.eğer uzun yol yapacaksan biryerden başka yere hızlı ulaşacaksan mesela 160km/h buda otobanda tabiki.şehiriçi agresif kullanacaksan.engebeli araziye fazla girmeyeceksen.ufaktefek sesler sinirini bozmiyorsa.gerçekten araba kullanıyorum demek istiyorsan bence al. dizel olması sürüş zevkini arttırıyor. benzinliyi düşünme bile...

313 Mesaj
6 Aralık 2005; 9:59:55 

tek elle direksiyon çevirmene imkan yok o kadar hantal bir araba ve direksiyon sistemi var

km yaptıkça yani araba eskidikçe direksiyon daha da ağırlaşıyor, dangır dungur bir araba

iyi düşün bence

7131 Mesaj
6 Aralık 2005; 10:45:10 

quote:

Orjinalden alıntı: boss71

tek elle direksiyon çevirmene imkan yok o kadar hantal bir araba ve direksiyon sistemi var

km yaptıkça yani araba eskidikçe direksiyon daha da ağırlaşıyor, dangır dungur bir araba

iyi düşün bence

+1500

2410 Mesaj
6 Aralık 2005; 21:32:06 

quote:

ben 1.4 araba kesinlikle almam :)

Düşündüm ve bugün gidip 1.6 Ghia modelini aldım. Yol bilgisayarı ve yağmur sensörü de var. Mavi renk , bej döşemeli, valla her yönüyle çok güzel geldi bana sadece yakıt tüketimi fazla olacak gibi. Performansı tercih ettim yani...Yanlız biraz daha cesaret etseydim Tdi alıyordum.

quote:

kardeş sen bu fiyatları nerden aldın?

Bu arada fiyatları otokoç bayisinden aldım. 12 ay kredili fiyatı normalde 27.800 yanlız koç (otosan-ford) çalışanı olanlara yapılan indirimle beraber 24.050 ytl oldu son fiyatı..

Yorumlar için tekrar teşekkür ediyorum.

6247 Mesaj
6 Aralık 2005; 21:59:24 

hayırlı olsun..kazasız belasız kullan..

otonun resimlerini ve hakkında önizlemeni bizimle paylaşırsın umarım

937 Mesaj
6 Aralık 2005; 22:06:10 

Performans olarak çok iyi bir seçim ama benzin masrafın çok olacak bundan emin olabilirsin 1.6 fiesta bende çok kullandım ve performansı müthiş gerçekten. Küçük sınıfta geçildiğim araba yok daha çoğu 1.6 dizellerlede çok rahat kapışırsın kalkışlarda ama onlar 150 yakarsa sen 250 yakacaksın

Hayırlı olsun güzel seçim...

10410 Mesaj
6 Aralık 2005; 22:07:04 

24 milyara 1.6 ghia fena gözükmyor.. izlenimlerini aktarırsın artık

2410 Mesaj
6 Aralık 2005; 22:46:41 

Tabi en kısa zamanda izlenimlerimi aktaracağım burada... Kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Plaka ve ruhsat işi var birkaç gün..

3189 Mesaj
6 Aralık 2005; 22:55:35 

İzlenimlerini en kısa sürede anlatırsan sevinirim. Bende eşime almayı düşünüyorum. Fakat direksiyon felan iyi değil dediler, hatta yukarıdada yazıyor. Zaten pek fazla hız yapmaz, sorun olmaz sanırım..

1,6 GHIA Otomatik vites alıcam galiba..

14841 Mesaj
6 Aralık 2005; 23:09:42 

İyi günlerde kazasız belazıs kullanman dileğimle.

1,6 motor normal kullanımda 1,4ü normal kullandığından fazla yakar ama 1,4ü performanslı olarak yani 1,6yı normal kullandığın gibi kullanırsan 1,6dan daha fazla yakar.

Bu arada arabam 1,6 uçarım bunla deyip gaza yüklenirsen fena benzin yersin aman dikkat. Benzin olmuş kaç milyon!!

Yaw bu hibrid arabalar ne zaman geliyo? 50 beygir olsun yine alcam sırf benzine para vermemek için

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 23:47:28 

hayırı olsun güle güle kullan .

extra paket lerden neler aldın?

2410 Mesaj
7 Aralık 2005; 0:02:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

hayırı olsun güle güle kullan .

extra paket lerden neler aldın?

güvenlik ve konfor paketleri aldım. Stil paketi almadım..

111 Mesaj
7 Aralık 2005; 0:29:58 

hayırlı olsun kardeş allah kaza bela göstermesin!!

DOĞDUĞUNDA HERKES GÜLERKEN SEN AĞLIYORDUN,ÖYLE BİR HAYAT YAŞA Kİ;ÖLDÜĞÜNDE HERKES AĞLARKEN SEN :)

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2005; 0:48:24 

quote:

Orjinalden alıntı: neverlate

güvenlik ve konfor paketleri aldım. Stil paketi almadım..

tüh ya ben de stil paket almışsındır diye düşünmüştüm sonra jant düşünüyor musun?

204 Mesaj
7 Aralık 2005; 0:56:12 

"Yaw bu hibrid arabalar ne zaman geliyo? 50 beygir olsun yine alcam sırf benzine para vermemek için "

gecen sene toyota adapazari fabrikasında firma yetkililerinin yaptığı sunum esnasında herkes aynı şeyi sordu, hybrid niye yok diye ( bu arada hybrid (firma yetkilisinin yabancisiyim) 50 km sürate kadar kendi pilini kullanıp 50 km üzerinde benzin desteği aliyormuş...

pil, yapılan frenler le şarj oluyormuş ( teknik detayını bilemiyorum), rivayete gore 100 km deki benzin ortalaması 3-3,5 lt dedi gorevli

neden turkiyede yok sorusuna ise klasik bir cevap geldi: " toyota tum gayretlerine ragmen hukumet engelini asamadi, hukumet izin vermiyor"

ee verir mi? vermez tabi... lt basina 1,75 YTL vergi ... millet vergi vermeyince devlet ne yapsın...

OGS CİHAZINIZI ÖMÜR BOYU KULLANIN : http://forum.donanimhaber.com/m_4943240/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ti4u -- 7 Aralık 2005, 0:57:03 >

358 Mesaj
7 Aralık 2005; 1:10:17 

quote:

Orjinalden alıntı: ti4u

"Yaw bu hibrid arabalar ne zaman geliyo? 50 beygir olsun yine alcam sırf benzine para vermemek için "

gecen sene toyota adapazari fabrikasında firma yetkililerinin yaptığı sunum esnasında herkes aynı şeyi sordu, hybrid niye yok diye ( bu arada hybrid (firma yetkilisinin yabancisiyim) 50 km sürate kadar kendi pilini kullanıp 50 km üzerinde benzin desteği aliyormuş...

pil, yapılan frenler le şarj oluyormuş ( teknik detayını bilemiyorum), rivayete gore 100 km deki benzin ortalaması 3-3,5 lt dedi gorevli

neden turkiyede yok sorusuna ise klasik bir cevap geldi: " toyota tum gayretlerine ragmen hukumet engelini asamadi, hukumet izin vermiyor"

ee verir mi? vermez tabi... lt basina 1,75 YTL vergi ... millet vergi vermeyince devlet ne yapsın...

iyi diyosunda 3- 3.5 benzin ortalaması için değermi gitmeyen performansı çok düşük bi araç almaya ve büyük ihtimalle dünyanın parasını vermeye(fiyatı nedir bilmiyorum ama) dizeller 5-5.5 ortalama tutturabilirken
bu teknolojinin daha gelişmesi lazım bence

3.5x2.56ytl=8.96ytl 5.5x1.99ytl=10.945ytl fark 1.98 ytl

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜZERLERİNDEKİ KANDIR
TOPRAK UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2410 Mesaj
7 Aralık 2005; 1:15:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

tüh ya ben de stil paket almışsındır diye düşünmüştüm sonra jant düşünüyor musun?

Bunda 14 inç çelik alaşımlı jant mevcut zaten, üzerinde 12 kollu jant var, beğendim ben de değiştirmem herhalde...Zaten Ghia modelinde stil paketi özellikleri standart oluyor. Yanlızca ek olarak 15 inç jant ve açılır tavan alabiliyorsun...Onları almadım...

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2005; 2:14:07 

benim aklım conforta takılmış,bir arkadaşa stil paketli aldırcam da

yeni tipin jantını eski eski kasa focus collection dan almışlar ama çok yakışmış
evet ghia da 14 jant var .

2410 Mesaj
15 Aralık 2005; 20:57:16 

Akadaşlar plaka işlemleri biraz uzun sürdü... arabayı kullanabildim en sonunda..
1.6 Ghia ...Tonik mavisi
Süper görünüyor. Fotoğrafları koyacağım birkaç gün içinde. Gerçi yeni alan arkadaş koymuş neyse...

Öncelikle hemen direksiyondan bahsedeyim. Dediğiniz gibi sertlik düzeyi ortalamaların üzerinde. Ama bana göre çok yavaş gitmedikçe kontolü hissetiriyor insana. Yavaş giderken biraz daha yumuşak olmasını tercih edebilirdim. Eski kullandığım Focus ile neredeyse aynı kullanımı.
Tek farkı şu: 1.6 motor bu arabayı uçuruyor.Gaz pedalına verdiği tepki mükemmel diyebilirm.İlk defa düz vites araba kullanıyorum ve bu zevki insana yaşatıyor bu araba.

Yakıt tüketimini henüz test edemedim. Açıkçası çok da umutlu değilim. Zaten alırken göze aldım tüketimin biraz fazla olacağını....

Müzik sistemi hoş, tüm kumandallara erişimi kolay, otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü de işimizi kolaylaştırıyor...Bej renkli iç döşemesi kaliteli görünüyor. Bagaj hacmi çok da iyi diyemem...Arabanın içi ferah görünüyor. Döşemelerin rengi geniş hisettiriyor....

Son derece şirin ve genç ruhlu bir araba, kullanırken de bunu hissettiriyor. Şimdi kıysalıyorum da iyi ki polo corsa falan almamışım diyorum..

Ufak bir soru: Bir gün kullandım arabayı. İlk kullandığımda arka tekerden balata kokusu geliyordu... Kullandıkça akşama doğru azaldı. Yine de çok yakından koklayınca geliyordu...Sizce bir sorun var mıdır?Yoksa ilk kullanımda frenlerin alışması diye yorumlanabilir mi?

1 Mesaj
30 Mayıs 2011; 11:15:27 

arkadaşlar 1.4 fiasta diezel alıcam nediyosunuz cevağlarınızı rica ediyoyorum 2005 model

8789 Mesaj
30 Mayıs 2011; 11:21:37 

quote:

Orijinalden alıntı: caner_57

arkadaşlar 1.4 fiasta diezel alıcam nediyosunuz cevağlarınızı rica ediyoyorum 2005 model

2005 den gelen hort, ne içip foruma geliyorsunuz arkadaşlar.

İntele geçiş süreci başladı I >>>>.......... I
İntel Core i7 4790K - MSİ Z97 GAMİNG 5 - SEASONİC X 750 GOLD PLUS - SAMSUNG PRO 840 256 GB - CM HYPER 212X

660 Mesaj
30 Mayıs 2011; 11:35:18 

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

2005 den gelen hort, ne içip foruma geliyorsunuz arkadaşlar.

KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR ...

2821 Mesaj
30 Mayıs 2011; 12:11:01 

Hem makyajlı kasayı hemde şu anki son kasayı babam kullanıyor 2 yıl makyajlı olanı yaklaşık 1.5 yıldırda yeni kasasını ikiside 1.4 dizel motorlar zaten aynı makyajlı kasanın daha oturaklı olduğunu düşünüyorum bazen alın yani hyundai vs siler süpürür çokta atak bir arabadır

2009 Opel Insignia Turbo Cosmo 180 Hp Navigation+Sunroof+Leather
2010 Ford Focus Titanium TDCI 109 Ps
2010 Ford Fiesta Trend TDCI 68 PS
1995 Opel Calibra Turbo 4x4 C20let Getrag 297 HP Dyno (chip+filtre+turbo+katalizör iptali...)

3244 Mesaj
30 Mayıs 2011; 21:56:32