- x
Amerika vatandaşlığına geçiş
40 Cevap2807 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

197 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:20:45 

Evet en büyük isteğim bu Aranızda daha önce gitmiş veya bu konuyu iyi bilenlenler anlatırsa çok sevinirim.Abuk subuk şeyler yazıcak olanlar gitsin.Yok ne duruyosun gitsene vs.vs. zaten artık hiçbirşeyi umursamıyorum.Tek isteğim güzel bi hayat.Orada iş vs. bulabilirim bilgisayar teknisliği bitirdim.

şimdiden teşekkürler....

615 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:25:38 

bende dusunuyorum amcam orda new jerseyde baya zenin ben ortaokul mezunuyum okulu okumadim sevmedim is yerim var amcam sıkıstiriyor gel diye toplam vize basvurusu 150 usd pasa portuda 250 ye cikartirsin oraya gittimi 5 yil kalman lazim Green carda basvur senenin belli gunleri belli aylar var istersen m yoluyla gonderirim uckagitci site degildir resmi istedir

Ampulden Korkanlar HazirLanin Avize Geliyor:)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Nisan 2011; 8:32:52 

quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

bende dusunuyorum amcam orda new jerseyde baya zenin ben ortaokul mezunuyum okulu okumadim sevmedim is yerim var amcam sıkıstiriyor gel diye toplam vize basvurusu 150 usd pasa portuda 250 ye cikartirsin oraya gittimi 5 yil kalman lazim Green carda basvur senenin belli gunleri belli aylar var istersen m yoluyla gonderirim uckagitci site degildir resmi istedir

Hocam bana da gönderir misin ?

4156 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:35:49 

Simdi degilde 2 veya 4 yillik bir bölüm okuduktan sonra ben de yurt disi dusunuyorum. Ama bilgim yok bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3283 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:37:23 

senin gibi milyonlarca insan var amerikaya gitmek isteyen.artık eskisi gibi kolay değil.ordan biriyle evlenenlere bile baya zorluk çıkartıyorlarmış

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

2525 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:43:50 

tabiki, her başvuran alıyo ztn vatandaşlığı paso almaktan biraz daha kolay

yahu arkadaşlar hayal kurmak kolayda oturma izni vermezler büyük bi şirket fln yoksa arkanızda.amerikalı kadınla evlenseniz bile evliliğin sahte olup olmadığını anlamak için yıllarca bekletiyolar.

XBOX 360 GT: madman1436//// Besiktas manyagi///// Romanya ve Amerikayla sormak istedikleriniz konusunda yardimci olabilirim.

615 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:50:08 

oyle dusunmeyin basvurununda bir şekli var 4 senedir gitmek istiyorum artik tecrube olmus
1 lise mezunu olcan en az
2 formu hatasiz dolduracaksin yalan soylemeyecksin cunku kazandiginda gene soracaklar ve seni arastiracaklar(Yapilan arastirmaya gore yapilan basvurularin %70 lik bolumu yanlis bilgilerden dolayi iptal ediliyor fotograi bile ozel cekim olacak pasaport fotografi)
3 lise mezunu degilsen verecegim siteden çifçi veya mandraci veya baska bisey goster kendini
4 her sene katil en fazla 3 sene icinde cikar ama orda bi tanidiginin olmasi lazim sana referans verecek bunuda en genis bilgi katalogu olan Mezunusa.com dan ogrenebilirsin 9 senedir uyeyim amcam o siteden gitti isteyen olursa resmi siteyide verebilirim usa resmi sitesinini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalcolM-X- -- 27 Nisan 2011; 0:22:01 >

1179 Mesaj
26 Nisan 2011; 9:21:46 

quote:

oyle dusunmeyin basvurununda bi rajonu var 4 senedir gitmek istiyorum artik tecrube olmus
1 lise mezubu olcan
2 formu kusursuz dolduracaksin en onemlisi yalansiz cunku onar senin ne mal oldugunu biliyolar (Yapilan arastirmaya gore yapilan basvurularin%70 lik bolumu yanlis bilgilerden dolayi iptal ediliyor fotograi bile ozel cekim olacak pasaport fotografi)
3 lise mezunu degilsen verecegim siteden cifci veya baska bisey goster kendini
4 her sene katil en fazla 3 sene icinde cikar ama orda bi tanidignin olmasi lazim sana referans verecek unuda en genis bilgi katalogu olan Mezunusa.omdan ogrenebilirsin 9 senedir uyeyim amcam o siteden gitti isteyen olursa resmi siteyide verebilirim usa resmi sitesinini

Biraz daha düzgün yazabilir misiniz ? Konuyu takip etmek istiyorum. Okumakta zorlanıyorum.
Anlayışınız için teşekkürler.

2117 Mesaj
26 Nisan 2011; 9:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: asi_

Biraz daha düzgün yazabilir misiniz ? Konuyu takip etmek istiyorum. Okumakta zorlanıyorum.
Anlayışınız için teşekkürler.

+1 Bu adamı amerikaya almazlar, formu da böyle dolduruyorsa.

|

Uzaklaştırılmış
26 Nisan 2011; 10:02:41 

Öğretmen olarak gidemez miyiz acaba oraya

208 Mesaj
26 Nisan 2011; 10:14:23 

Benim amerikada amcam olsa durumuda iyi olsa bi dakka durmam burda

200 Mesaj
26 Nisan 2011; 10:19:03 

PC teknisyeniyim diyen arkadaşa söylüyorum.Amerikada direk kendi işini yapamazsın , setifika falan alman lazım.Direk yapmaya çalışırsan işveren brn kendi vatandaşımı işe alırım der.Birde buradaki eğitimi yurtdışı saymıyor ..

1838 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:03:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Tahmazoğlu Tahir

Öğretmen olarak gidemez miyiz acaba oraya

Seni sorgusuz sualsiz alırlar panpa, merak etme.

976 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:09:14 

www.dvlottery.state.gov

Bu site Amerika birleşik devletlerinin green card çekilişi için resmi sitesidir.Buradan başvurunuzu yaparsınız eğer çıkarsa ne ala.2007 de bizde başvurduk ama milyonlarca başvuran var.Gitmek öyle kolay değil.

Uzaklaştırılmış
26 Nisan 2011; 11:10:44 

En kolay geçiş benim gibi amerikada doğmaktır.Ben amerikadfa doğduğumdan amerikan vatandaşı oldum abim ablamda böyle.Ama Sen green card a başvur şansını dene.

1249 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:23:39 

Bende gitmeyi düşünüyorum ileride fakat buradaki çoğu üniversitenin diplomasını orada kabul etmiyorlar.Yeniden okumak zorundasın kabul etmezlerse.

Aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem

815 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:26:41 

bende greencard a başvurdum ekimde bakalım mayısda belli olacak çıkıp çıkmadığı.inşallah çıkar :)

231 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:37:06 

YA SEV YA TERKET diyen çıkmamaış

Konuya gelirsek şuan çok ama çok zor hocam heleki müslümansan ,ama birde oranın hayat sartları cazip gelebilir ama inan paravarsa Türkiyenin hayat şartları daha güzel

Bir dinin doğal olması için akla, fenne,ilme ve mantığa uygun olması lazım.Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur .MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
EVCİL HAYVANLARLA İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI SORABİLİRSİNİZ

615 Mesaj
27 Nisan 2011; 0:23:53 

ozur dilerim yazim hatasi varsa evle dovustugum internette geceliyorum ve klavye afedersin mok gibi
quote:

Orijinalden alıntı: Doobly

+1 Bu adamı amerikaya almazlar, formu da böyle dolduruyorsa.

3829 Mesaj
27 Nisan 2011; 0:28:51 

quote:

oyle dusunmeyin basvurununda bir şekli var 4 senedir gitmek istiyorum artik tecrube olmus
2 formu hatasiz dolduracaksin yalan soylemeyecksin cunku kazandiginda gene soracaklar ve seni arastiracaklar(Yapilan arastirmaya gore yapilan basvurularin %70 lik bolumu yanlis bilgilerden dolayi iptal ediliyor fotograi bile ozel cekim olacak pasaport fotografi)
3 lise mezunu degilsen verecegim siteden çifçi veya mandraci veya baska bisey goster kendini
4 her sene katil en fazla 3 sene icinde cikar ama orda bi tanidiginin olmasi lazim sana referans verecek bunuda en genis bilgi katalogu olan Mezunusa.com dan ogrenebilirsin 9 senedir uyeyim amcam o siteden gitti isteyen olursa resmi siteyide verebilirim usa resmi sitesinini

www.usa-turkey.com benim arkadaş buradan kazandı beraber başvuru yapmıştık henüz gitmedi ama 1 yıl içerisinde giriş çıkış yapması gerektiğinden şimdiden hazırlanmaya başladı bile

bazı şirketler gönderilen zarfları almayınca baş ağrısı yapıyor dikkatlerini çekerim eğer yapmak isteyen varsa lütfen önce ilgili şirketlerle yüz yüze görüşsünler kiminin ofisi bile olmadan milletin parasını alıp iş çeviriyor

3041 Mesaj
27 Nisan 2011; 0:28:57 

quote:

Orijinalden alıntı: SyLVanasS

En kolay geçiş benim gibi amerikada doğmaktır.Ben amerikadfa doğduğumdan amerikan vatandaşı oldum abim ablamda böyle.Ama Sen green card a başvur şansını dene.

Tamam amerikan vatandaşısın

Every great victory comes with great sacrifice...

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2011; 0:30:11 

beyler,hollywood filminin müziklerini yapsam,yüksek para dönen bi iş için vatandaşlık çıkarabilir miyim?yada ordan ev satın alsam falan?

1434 Mesaj
27 Nisan 2011; 0:42:55 

quote:

Orijinalden alıntı: XXS

beyler,hollywood filminin müziklerini yapsam,yüksek para dönen bi iş için vatandaşlık çıkarabilir miyim?yada ordan ev satın alsam falan?

dostum müzik değil film bile çeksen o iş çok zor.. amerikada uzunca bi süre yaşamış biri olarak söylüyorum bunu.. usa'de yasal olarak oturma ve çalışma iznin varsa ve en az 5 yıl süre ile amerikada ikametin varsa amerikan vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsin.. ama tabiki bu da garanti değil.. yani illa alacaklar diye bişey yok.. kalmış olduğun bu 5 yıl süre içerisinde hiçbir suça karışmamış olman, trafik kuralları, çevre kuralları gibi kurallardan para cezası almamış olman, vizenin süre bitiminde yeniden çıkarmayı geçirmemiş olman yani kaçak durumuna düşmemiş olman gibi çeşitli prosedürleri göz önüne alıyorlar... bir de çekilişle green card olayı var tabi.. green card kazanırsan oturma ve çalışma iznine sahip olursun ama vatandaşlık için yine 5 yıl orada yaşamış olman gerekir... bir de amerikan hükümeti amerikada en az 1 milyon dolar yatırım yapan kişilerede green card veriyor, çekilişsiz.. ya da bu parayı amerikada herhangi bir kuruma bağış yapsan bile yine alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elzemsin -- 27 Nisan 2011; 0:44:09 >

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2011; 0:49:28 

bende rusyaya gitmek istiyorum vizede kalktı ama çift vatandaşlık varmış o nasıl oluyor kafama göre Türkiyedede kalabilirim rusyadada

615 Mesaj
27 Nisan 2011; 0:50:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

www.usa-turkey.com benim arkadaş buradan kazandı beraber başvuru yapmıştık henüz gitmedi ama 1 yıl içerisinde giriş çıkış yapması gerektiğinden şimdiden hazırlanmaya başladı bile

bazı şirketler gönderilen zarfları almayınca baş ağrısı yapıyor dikkatlerini çekerim eğer yapmak isteyen varsa lütfen önce ilgili şirketlerle yüz yüze görüşsünler kiminin ofisi bile olmadan milletin parasını alıp iş çeviriyor

olnar dumen sen bilgilerini veriyosun onlar senin adina basvuruyor kazanirsan yuksek bi mebla aliyolar hatta bunun uckagitciligi bile var isim olmasaydi bana gelen e maili gonderiridim gercek adres Bu
www.dvlottery.state.gov baska sitesi yoktur bilginize baska siteler dolandirici siteleridir formu doldurdugunda sana bi sifre ve giris ismi veriliyor onu sakla eger kazanirsan sana zarf gondeririler arayip sormazlar veya mail atmazlar zarf var icinde gene bi forum olak onu da doldurup gene gonderecen uzun bi surec 6 veya 7 aylik

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2011; 0:52:58 

quote:

Orijinalden alıntı: SyLVanasS

Anladık amerikalısın

208 Mesaj
27 Nisan 2011; 8:05:54 

Kro'lar gidip adam oluyolar bizu mi almayacaklar.

303 Mesaj
27 Nisan 2011; 8:31:40 

Bankada şu anda 40 milyara yakın param var uluslar arası geçerliliği olan spor ile ilgili diplomam var yabancı dil seviyem upper intermediate ve buralardan defolup gitmek istiyorum greencard mümkünmü ? Fakülte mezunuyum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg88 -- 27 Nisan 2011; 8:32:39 >

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2011; 10:53:40 

quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

dostum müzik değil film bile çeksen o iş çok zor.. amerikada uzunca bi süre yaşamış biri olarak söylüyorum bunu.. usa'de yasal olarak oturma ve çalışma iznin varsa ve en az 5 yıl süre ile amerikada ikametin varsa amerikan vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsin.. ama tabiki bu da garanti değil.. yani illa alacaklar diye bişey yok.. kalmış olduğun bu 5 yıl süre içerisinde hiçbir suça karışmamış olman, trafik kuralları, çevre kuralları gibi kurallardan para cezası almamış olman, vizenin süre bitiminde yeniden çıkarmayı geçirmemiş olman yani kaçak durumuna düşmemiş olman gibi çeşitli prosedürleri göz önüne alıyorlar... bir de çekilişle green card olayı var tabi.. green card kazanırsan oturma ve çalışma iznine sahip olursun ama vatandaşlık için yine 5 yıl orada yaşamış olman gerekir... bir de amerikan hükümeti amerikada en az 1 milyon dolar yatırım yapan kişilerede green card veriyor, çekilişsiz.. ya da bu parayı amerikada herhangi bir kuruma bağış yapsan bile yine alırsın

amerikada yaşayan tarkan gibi sanatçılar nasıl vatandaşlık aldı acaba?yad hollywooddaki yüzlercce ingiltereli yönetmen,oyuncu,5 yıl nasıl yaşayacağımı çözemedim,önce 5 yıl yaşama hakkı vermelşki 5 yıl yaşayım orda

2525 Mesaj
27 Nisan 2011; 11:57:29 

amerika bir bankaya 5 milyon dolar hesap açana anında veriyolar vatandaşlığı

XBOX 360 GT: madman1436//// Besiktas manyagi///// Romanya ve Amerikayla sormak istedikleriniz konusunda yardimci olabilirim.

4626 Mesaj
27 Nisan 2011; 12:08:30 

Görende odtü bilgisayar mühendi.ği falan okudu sanacak ha :D napsın bilgisayar teknisyenini hemde türkiyede eğitim görmüş bir teknisyeni :D

1976 Mesaj
27 Nisan 2011; 12:13:07 

green card basvuruusndan geciyor olay yada 5 sene orada yasayacaksın

171 Mesaj
27 Nisan 2011; 12:16:34 

O topraklar seni bozar,sen bu coğrafyanın insanısın.
Hergün arayacaksın buraları..

20 Mesaj
27 Nisan 2011; 13:09:55 

Dayım Endüstri muhendıslıgını bıtırdı. Green cardla 1500 kişi içinden seçildi.

3 Ay dil kursu gördü.

bu yıl ile 4 yıl orada kalmış oldu.

İnşALLAH Bende Gideceğim

Allah bütün duaları kabul eder yeterki içten olsun,
Allah içinizden geçen herşeyi duyar siz bilmesenizde,
Allah herşeyi yaratmıştır siz inanmasanızda,
Allahdan Başka İlah Yoktur; Siz görmesenizde:)

197 Mesaj
27 Nisan 2011; 19:11:06 

quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Görende odtü bilgisayar mühendi.ği falan okudu sanacak ha :D napsın bilgisayar teknisyenini hemde türkiyede eğitim görmüş bir teknisyeni :D

Öyle deme be abi : d ingilizcem var + eğitimimi sürdürmek istiyorum orada.Bir iki tanıdıgımda var kötümü işte.

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2011; 19:18:57 

DIŞLAYIN BUNU !!

197 Mesaj
27 Nisan 2011; 19:20:06 

quote:

Orijinalden alıntı: M�KEMAL

DIŞLAYIN BUNU !!

: D

134 Mesaj
27 Nisan 2011; 19:23:06 

quote:

quote:

EXTREM FAIL

197 Mesaj
27 Nisan 2011; 19:27:26 

quote:

Orijinalden alıntı: South Park

O topraklar seni bozar,sen bu coğrafyanın insanısın.
Hergün arayacaksın buraları..

Keşke bu coğrafyanın insanı olabilseydim ama olamadım işte insanı bile bizimle aynı kafada değil.Yani ailemden başka hiçkimseyi aramam sormam...

422 Mesaj
27 Nisan 2011; 19:41:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Blood Inside

Keşke bu coğrafyanın insanı olabilseydim ama olamadım işte insanı bile bizimle aynı kafada değil.Yani ailemden başka hiçkimseyi aramam sormam...

Tůrkiyedeki asosyalliğin oraya gidince duzelmeyecek ki ??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

615 Mesaj
29 Nisan 2011; 21:50:19 

quote:

Orijinalden alıntı: RiverStyx

EXTREM FAIL

Okadarcik beyninle bana mi fail diyosun yaziyi okuyup anlama kapasiten okadar Galiba way way way

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Amerika vatandaşlığına geçiş
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.551