Turkcell 3G Vınn Modem İle Avea Data Hattı Kullanmak
66 Cevap31113 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

20690 Mesaj
26 Nisan 2011; 0:03:01 

3 aylık kontratlı hattımı bugün Avea'ya taşıdım ama Avea modem almadım. Turkcell modemi kullanırım diyorum ama nasıl kullanıcam bilmiyorum. Muhtemelen Vınn modemde sim kilit var bilemiyorum tam. Bunu Avea'da nasıl kullanabilirim? Sim kilidi oluyor mu 3G modemlerin? Müşteri hizmetleri sim kilidini kırabilmem için şifre falan verir mi? Turkcell bu burnundan kıl aldırmaz pek biliyorum.

Kimse Avea çekmez falan demesin. Avea hattım varken gayet güzel çekiyordu tam şehir merkezindeyim zaten.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11495 Mesaj
26 Nisan 2011; 1:56:16 

Denediniz mi ? Ne hata alıyorsunuz ?

20690 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:09:59 

Denemedim hat aktif değil daha.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

290 Mesaj
26 Nisan 2011; 12:22:50 

sim kilidi kırılabiliyor. HuaweiUnlock ve HUAWEI_MODEM_Code_Writer diye iki program var. ilkinde vınnın imeisini girip unlock kodu üretiyorsun. sonra ürettiğin kodu ikinci programla vınna yüklüyorsun. programlar nette mevcut. bulamazsan ben de gönderebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2010 Mesaj
26 Nisan 2011; 15:52:58 

Vodafone modemde turkcell kullandım ilk zamanlar

20690 Mesaj
26 Nisan 2011; 18:13:17 

Eyvallah hocam. Hat taşınsın da deneyip yazarım buraya ama muhtemelen kullandırmayacak gibi geliyor.

26 Mesaj
28 Nisan 2011; 15:18:42 

Ben Vodemle avea 9 lira 1GB internet kullanıyorum sorun yok. Program mobil partner bu forumda mevcut porgram ve nasıl kullanılacağı.

112 Mesaj
28 Nisan 2011; 19:28:52 

Vınn da vodafone cepnet kullandım, avea olurmu bilmem. Nasıl yaptın dersen, sadece yeni profil tanımladım

İmzanız kural dışıdır!

1440 Mesaj
29 Nisan 2011; 2:01:52 

Hocam data hattı taşınabiliyor mu bide kalan 9 aylık vergiler için ne kadar ödedin?

Düştüğümüzde başımıza üşüşen çakalları,ayağa kalktığımızda da görmek isteriz...

20690 Mesaj
29 Nisan 2011; 16:56:04 

Ben geçen ay faturasıza çevirmiştim. 1 aylık paket parası + 30 lira vergi. 70 lira fatura gelmişti.

1201 Mesaj
30 Nisan 2011; 11:13:49 

quote:

Orijinalden alıntı: FearlessPunisher

Vodafone modemde turkcell kullandım ilk zamanlar

NASIL KULLANDIN KARDEŞ ??

BIZLER TOPUKLARI SISENE KADAR SECDE EDEN RASÜLÜLLAHIN GÖZLERI SISENE KADAR YATAN ÜMMETLERIYIZ...

3221 Mesaj
30 Nisan 2011; 13:51:15 

Ben Vodafone'un modemine Turkcell hat takıp kullandım 3G+ ile.

Simkilit felan çıkmadı karşıma, Vınn yazılımını indirdim yazılım modemi gördü ve bağlandı...

20690 Mesaj
30 Nisan 2011; 14:32:21 

Turkcell Vınn'da sim kilit yokmuş. Ama Avea'nın modemleri Huawei olmadığı için Avea'nın yazılımı Huawei'yi görür mü bilemiyorum.

3221 Mesaj
30 Nisan 2011; 15:39:48 

Çoğu ZTE ama 1-2 model var Huawei olan.Yazılım bütün hepsini kapsar büyük ihtimalle.

272 Mesaj
13 Mayıs 2011; 23:16:10 

Bende de turkcell vinn aleti var vodafon hattımla profil tanımlayıp sorunsuz kullandım.
Fakat avea nın orjinal yazılımı bu aleti görmüyor. Modem takılı değil diyor.
Problem değil dedim turkcellin programına profil tanımlayarak istediğiniz operatörün data hattını
kullanabiliyorsunuz aslında. Ama benim hat inat etti çalışmadı şu anda onla uğraşıyorum.
hata 619 veriyor.

272 Mesaj
13 Mayıs 2011; 23:49:10 

- SORUN : Turkcell Vınn aleti ile AVEA data hattı ittifak yapmayı reddedip sizi nete çıkarmıyorsa. PS: Bu taktik Vodem-Avea, Jet-Tcell falan filan çapraz ilişkilerinde de işe yarar. Yeterki elinizdeki 3G dongle SIM kilidi yemiş olmasın.

- ÇÖZÜM :
İlk önce Turkcell Connect 3g yazılımını kurun. Mobile Partner vb. programlarına filan gerek yok o program Turkcellin yazılımının gevurcası ve içinde TR dil seçeneği olmasına ragmen yanlış çevrilmiş. TR yapınca sıçıyo program, gereksiz macera yapmayın yani.
Programı açın
1. Yukarki menüden Araçlar
2. Ordan Profil seçeneği seçin
3. Çıkcak listede AVEA varsa seçin yoksa yeni deyip oluşturun
4. APN kutusundan "Statik" seçip altına "internet" yazın. (tabi tırnak yani " işaretlerini yazmıyosunuz)
5. Erişim numarası her zamanki gibi *99#
6. İleri seviye butonuna tıklayın DNS ayarlarını "Statik" seçin ve Birincil-İkincil dns lere sevdiğiniz ve sizi
mutlu eden DNS ip numaralarını girin.
Herşeye Tamam, Evet, Olur, Kaydet diyerek bu ayarları kaydedin.
DEEPNOT: seçenekler menusunde "Şebeke" var, orayı tıklayıp bir kontrol edin, bu yanlışsa yine bi sorun proplemi çıkabilir.
Bedeki ayarlar şöyle ve bağlanıyor, başka ayarlarda da bağlanır mı denemedim.
Şebeke tipi : GSM tercihi
Bant : Tüm bantlar
Kayıt Modu sekmesine geçin burada, otomatikde işe yarayabilir, ama ben "Doğrudan Arama ve Kayot" seçip AVEA yı buldum ve
hazır bulmuşken kaydettim. Sizede tavsiye ederim.

Son olaraktan bu da ilavesi,
DNS IP si ne, ben öyle şeyler bilmiyorum, hiç anlamam, hocam uğraştırmasanda 2 tane önersen diyenler için gelsin,
Birincil DNSe 207.67.220.220
İkinci DNSe 207.67.222.222
bunları yazıp istediğiniz sitelere hatta yasak olanlara bile şu an itibariyle girebilirsiniz. Daha Tayyip yasaklayana kadar işe yarar.

Sorusu olan foruma iletebilir azimkar ve sabırlı arkadaşlarım inatla yanıtlıycaktır.

20690 Mesaj
14 Mayıs 2011; 1:31:26 

Yazdıklarını deneyeceğim hocam. İnşallah olur.

1183 Mesaj
5 Haziran 2011; 14:37:40 

turkcell vın da avea hattı kullanmak istiyorum dediğiniz gibi yaptım fakat 628 hatasını alıyorum

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

402 Mesaj
12 Haziran 2011; 21:46:53 

bende hata falan vermedide vın sadece turkcel kullanıcıları için diyor tamam dediğimdede çıkış yaparsanız internetiniz kesilecek.çıkış yapmak istiyor musunuz diyor buna tamam desem kapatıyor iptal desem yine kapatıyor.sayfanın ortasında duruyor köşeye vsde çekemedim yardım yani.dns ayar vs çıkmadı.prox soruyor o kadar

MiMaR
Black 2010 Lancer Zonguldak

11769 Mesaj
26 Haziran 2011; 0:14:13 

ben de vinn var avea ile kullanmak istiyorum sim kilidi var mi bilmem ama olmasada avea kullanmak zor galiba var mi bunun basit yolu nasıldır

1313 Mesaj
21 Temmuz 2011; 0:37:32 

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

ben de vinn var avea ile kullanmak istiyorum sim kilidi var mi bilmem ama olmasada avea kullanmak zor galiba var mi bunun basit yolu nasıldır

Aynı soruyu ben de sorarak konuyu güncelliyorum. Yukarıda arkadaşın anlattığı ayarlamalar işe yarıyor mu acaba?

i30 1.6 CRDi Prime Otomatik - Ateş Kırmızı

3092 Mesaj
21 Temmuz 2011; 1:22:06 

vın veya vodemnet te her 3 oparator sm kartı çalışıyor,mobil partner prog. ile...

2541 Mesaj
21 Temmuz 2011; 21:22:21 

vınn da avea3G kullanıyorum sorun yok.

373 Mesaj
22 Temmuz 2011; 9:59:35 

arkadaşlar keşke turkcell den vazgeçip avea ya geçmeseydiniz, belki tarifeleri daha uygun olabilir ama kalitesi cok sıkıntılı. fiyatı kaliteyle kıyaslayınca turkcell daha baskın çıkıyor.

2011 Astra Sedan 1.3 CDTİ Lenova G560Galaxy S3 Mini

305 Mesaj
23 Temmuz 2011; 10:58:28 

quote:

Orijinalden alıntı: HakanGurol

arkadaşlar keşke turkcell den vazgeçip avea ya geçmeseydiniz, belki tarifeleri daha uygun olabilir ama kalitesi cok sıkıntılı. fiyatı kaliteyle kıyaslayınca turkcell daha baskın çıkıyor.

pekı bu kıyaslamada turkcellden vodafone a gecerkende soyleyebılrımısınız?bende su an bır gecıs asamasındayım ama aveanın ucuz tarıfesı benı cezbedıyor ama hızı korkutuyor vodafone olabılırmı bılmıyorum kafam cok karısık.turkcelınn en ucuz tarıfesı 30 tl den asagı degıl

2541 Mesaj
23 Temmuz 2011; 18:04:25 

quote:

Orijinalden alıntı: HakanGurol

1GB 9TL'ye kullanıyorum avea da kaliteside çok iyi sizin sorununuz ne anlamadım?

1154 Mesaj
24 Temmuz 2011; 22:52:53 

arkadaşlar bnde trkcell vınn kullanıyorum istanbul üsküdarda oturuyorum sadece online oyun oyanamak için almıştım ama son 2 aydır girmio 3 ay süre bitti bir ayda kendim kullandım şimdi trckelden hattı kapatıp vodofondan geçmek istiyorum trkcelden veya vodafondan herhangi bir ücret talep ederlermi hat actırma veya hat kapatma konusunda bir bilgi sahibi olan varsa tşkler iyi forumlar (:

@Berkin Elvan Ölümsüzdür

20690 Mesaj
24 Temmuz 2011; 22:59:43 

Vergileri ödersin Turkcell'de.

1154 Mesaj
24 Temmuz 2011; 23:04:36 

acaba ne kdr vergi öderim biraz daha acabilirmisniz acaba

@Berkin Elvan Ölümsüzdür

20690 Mesaj
24 Temmuz 2011; 23:06:51 

Aylık 5 liradan kaç ay kullandıysan geri kalanını hesapla işte.

1154 Mesaj
24 Temmuz 2011; 23:09:10 

anladım tşkr ederim yene bize geçti galiba :D

@Berkin Elvan Ölümsüzdür

305 Mesaj
26 Temmuz 2011; 17:27:21 

wınn modeme avea hattı taktıgımızda nasıl ayar yapacagımız konusunda bır bılgı bulamadım sorunsuz kullanan arkadaslar bu konuda bılgı verırlerse cok sevırım bende avea nın 1 gb lık paketıne gecmeyı dusunuyorumda

2541 Mesaj
26 Temmuz 2011; 22:39:00 

forumda "mobile partner" şeklinde arat,çok başlık var bu konuda.

305 Mesaj
27 Temmuz 2011; 13:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: engink

forumda "mobile partner" şeklinde arat,çok başlık var bu konuda.

forumda programsız da kullanılabılecegı konusunda bılgıler vardı aslında onun ıcın sormustum.sız bu sekıldemı kullanıyorsunuz

373 Mesaj
27 Temmuz 2011; 16:22:06 

quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

pekı bu kıyaslamada turkcellden vodafone a gecerkende soyleyebılrımısınız?bende su an bır gecıs asamasındayım ama aveanın ucuz tarıfesı benı cezbedıyor ama hızı korkutuyor vodafone olabılırmı bılmıyorum kafam cok karısık.turkcelınn en ucuz tarıfesı 30 tl den asagı degıl

vodafonun şehir merkezindeki bağlantı hızı hakkında bilgim yok. fakat bağlatının sıkıntılı olduğu taşra bir yerde vodafone modem ile bağlantı sağlanamazken turkcell ile EDGE kalitesinde bağlantı yapmıştım.

373 Mesaj
27 Temmuz 2011; 16:24:30 

quote:

Orijinalden alıntı: engink

1GB 9TL'ye kullanıyorum avea da kaliteside çok iyi sizin sorununuz ne anlamadım?

kütahya da valiliğin 500 m yakınında (şehrin merkezinde) avea modem ile EDGE kalitesinde hizmet alınabiliyor, o da sık sık kopuyor.

373 Mesaj
27 Temmuz 2011; 16:31:34 

quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

forumda programsız da kullanılabılecegı konusunda bılgıler vardı aslında onun ıcın sormustum.sız bu sekıldemı kullanıyorsunuz

geçen arkadaş turkcell vınn ın dns ayarlarını kurcalarken turkcell in programını bozmuş ve bağlantı sağlıyormıyordu. neden bağlanamadığı hakkında program hata kodlarını vermiyordu. mobile partner ı kurdum. mobile partnerdan baglantı hata kodlarını öğrendim. daha sonra internetten hata kodlarını aratarak sorunların çözümlerine ulaştım. sonuçta bağlantı sorunları giderildi.
sözü toparlamak gerekirse mobile partner vınn in kendi programına göre daha kullanışlı bir program.

11769 Mesaj
30 Temmuz 2011; 20:10:03 

avea nin programı vinn i görüyor o programla bağlanan var mi bende hat olsa deneyecektim ama yok.

62 Mesaj
13 Eylül 2011; 1:47:49 

e177 vınn ile avea hattı çalıştıramadım mobile partner de avea iken görmüyor. turkcell ikende vınnı görmüyor ama programda sol altta turkcell bir şey yazıyor ama mobile partner ile çalışmıyor.

272 Mesaj
28 Ekim 2011; 10:02:21 

data hattiniz aciksa belirttigim program ve ayarlarla problemsiz baglanabilirsiniz.

3221 Mesaj
28 Ekim 2011; 13:18:24 

Biraz cins bir şey bu iş.

Bende Vodem E160E ve Turkcell E176G Vınn var.Mobile Partner yüklü olduğu halde Turkcell Vınn yazılımını yüklemezsem bilgisayar cihazı 3g modem olarak tanımıyor.Bu sepeple M.P. cihazı görmüyor.Aynı şey E160E için de geçerli.Onun da vodafone yazılımını yüklemek zorunda kalıyorum.Ama Turkcell yazılımını yüklediğim bilgisayara E160E'yi takarsam tanıyor vodafone yazılımı yüklenmeden.Operatörlerin kendi yazılımlarını hiç bir şekilde kullanmıyorum.Sadece Mobile Partner.

Bu cihazlarla ilgili kısmı.Birde hatlarla olan kısım var.Turkcell ve Vodafone ile bağlanmak için Mobile Partner'da bir değişiklik yapmanıza gerek yok.Araçlar/Seçenekler/Profil Yönetimi sayfasında hiçbir boşluğu ellemeden Yeni ve arkasından tamam diyorsunuz.Ama bunu Avea yemiyor.Bağlan deyince hata mesajı veriyor.Bu sorunun da çözümü basit.Deneme yanılma yöntemi ile bulduğum (çünkü internette avea internet ayarları ile ilgili bilgi bulamadım) profil ayarlarını "Yeni" tuşuna basıp aşağıdaki gibi girerseniz sorunsuz olarak bağlanabilirsiniz.

APN: Statik (Bunu işaretleyince boşluklar açılacak)
APN: internet
Erişim numarası: *99#
Kullanıcı ismi: aveainternet (bitişik)
Şifre: aveainternet (bitişik)

745 Mesaj
29 Ekim 2011; 23:32:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Bende Vodem E160E ve Turkcell E176G Vınn var.Mobile Partner yüklü olduğu halde Turkcell Vınn yazılımını yüklemezsem bilgisayar cihazı 3g modem olarak tanımıyor.Bu sepeple M.P. cihazı görmüyor.Aynı şey E160E için de geçerli.Onun da vodafone yazılımını yüklemek zorunda kalıyorum.Ama Turkcell yazılımını yüklediğim bilgisayara E160E'yi takarsam tanıyor vodafone yazılımı yüklenmeden.Operatörlerin kendi yazılımlarını hiç bir şekilde kullanmıyorum.Sadece Mobile Partner.

Bu cihazlarla ilgili kısmı.Birde hatlarla olan kısım var.Turkcell ve Vodafone ile bağlanmak için Mobile Partner'da bir değişiklik yapmanıza gerek yok.Araçlar/Seçenekler/Profil Yönetimi sayfasında hiçbir boşluğu ellemeden Yeni ve arkasından tamam diyorsunuz.Ama bunu Avea yemiyor.Bağlan deyince hata mesajı veriyor.Bu sorunun da çözümü basit.Deneme yanılma yöntemi ile bulduğum (çünkü internette avea internet ayarları ile ilgili bilgi bulamadım) profil ayarlarını "Yeni" tuşuna basıp aşağıdaki gibi girerseniz sorunsuz olarak bağlanabilirsiniz.

Dostum teşekkür ederim paylaşımın için sayende 3 sn de hallettim turkcell vınna avea hattımı taktım internete bağlandım saol...

Eski nick Sanli90 -- Honda Vtec 2006 - Canon 550 D - Samsung R530 - Samsung Galaxy NOTE

49 Mesaj
2 Ocak 2012; 13:47:00 

quote:

Orijinalden alıntı: studioworks

- SORUN : Turkcell Vınn aleti ile AVEA data hattı ittifak yapmayı reddedip sizi nete çıkarmıyorsa. PS: Bu taktik Vodem-Avea, Jet-Tcell falan filan çapraz ilişkilerinde de işe yarar. Yeterki elinizdeki 3G dongle SIM kilidi yemiş olmasın.

- ÇÖZÜM :
İlk önce Turkcell Connect 3g yazılımını kurun. Mobile Partner vb. programlarına filan gerek yok o program Turkcellin yazılımının gevurcası ve içinde TR dil seçeneği olmasına ragmen yanlış çevrilmiş. TR yapınca sıçıyo program, gereksiz macera yapmayın yani.
Programı açın
1. Yukarki menüden Araçlar
2. Ordan Profil seçeneği seçin
3. Çıkcak listede AVEA varsa seçin yoksa yeni deyip oluşturun
4. APN kutusundan "Statik" seçip altına "internet" yazın. (tabi tırnak yani " işaretlerini yazmıyosunuz)
5. Erişim numarası her zamanki gibi *99#
6. İleri seviye butonuna tıklayın DNS ayarlarını "Statik" seçin ve Birincil-İkincil dns lere sevdiğiniz ve sizi
mutlu eden DNS ip numaralarını girin.
Herşeye Tamam, Evet, Olur, Kaydet diyerek bu ayarları kaydedin.
DEEPNOT: seçenekler menusunde "Şebeke" var, orayı tıklayıp bir kontrol edin, bu yanlışsa yine bi sorun proplemi çıkabilir.
Bedeki ayarlar şöyle ve bağlanıyor, başka ayarlarda da bağlanır mı denemedim.
Şebeke tipi : GSM tercihi
Bant : Tüm bantlar
Kayıt Modu sekmesine geçin burada, otomatikde işe yarayabilir, ama ben "Doğrudan Arama ve Kayot" seçip AVEA yı buldum ve
hazır bulmuşken kaydettim. Sizede tavsiye ederim.

Son olaraktan bu da ilavesi,
DNS IP si ne, ben öyle şeyler bilmiyorum, hiç anlamam, hocam uğraştırmasanda 2 tane önersen diyenler için gelsin,
Birincil DNSe 207.67.220.220
İkinci DNSe 207.67.222.222
bunları yazıp istediğiniz sitelere hatta yasak olanlara bile şu an itibariyle girebilirsiniz. Daha Tayyip yasaklayana kadar işe yarar.

Sorusu olan foruma iletebilir azimkar ve sabırlı arkadaşlarım inatla yanıtlıycaktır.

Bu yol kesin çözüm mü kardeş

Dil ateştir biraz suyla, Söndürülmesi mümkündür!

272 Mesaj
4 Ocak 2012; 2:40:16 

Kesin çözüm.

9487 Mesaj
27 Şubat 2012; 19:00:11 

Arkadaşlar ben MultiVINN ile Avea hattımı kullanmak istiyorum bir yol bilen.

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

87 Mesaj
29 Şubat 2012; 2:21:25 

quote:

Çok sağolasın kardeşim. vallahi 1 aydır bunun için uğraşıyordum, bağlanamıyordum sayende oldu bu iş. Bu forumu defalarca inceledim senin mesajı nasıl gözden kaçırmışım hayret!!

3 Mesaj
2 Mart 2012; 6:12:35 

üstat bende buna benzer sıkıntı var ama ben vodofone programı yüklü huwai var avea hatdımı kullancam yani ondan data alıcam söylediklerini uyguladım ama vodofone programında doğru 'sim' i takınız diyor programı açıp kapatıyorum dalga geçince bazen yiyo avea edge falan geliyo hemen bağlan diyorum ama bağlantı işareti gelmiyo bi türlü tabi bu ekranı herzaman vermiyo genelde doğru sim takınız yazısı geliyo :( bi yardımcı olursan çok makbul geçer

1204 Mesaj
2 Mart 2012; 15:18:37 

quote:

teşekkürler. bunu arıyordum.

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş durmaksızın, sürekli değişir..

3221 Mesaj
2 Mart 2012; 18:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: yercavus

üstat bende buna benzer sıkıntı var ama ben vodofone programı yüklü huwai var avea hatdımı kullancam yani ondan data alıcam söylediklerini uyguladım ama vodofone programında doğru 'sim' i takınız diyor programı açıp kapatıyorum dalga geçince bazen yiyo avea edge falan geliyo hemen bağlan diyorum ama bağlantı işareti gelmiyo bi türlü tabi bu ekranı herzaman vermiyo genelde doğru sim takınız yazısı geliyo :( bi yardımcı olursan çok makbul geçer

Vodafone programı ile Avea hattını zaten birlikte kullanamazsın.Çıkan sorun gayet normal.

Mobile Partner yüklemen gerek.Ayrıca 2 bağlantı programı aynı anda çalışmaz.İkisi birden açılırsa Ctrl+Alt+Del yapıp İşlemler sekmesinden MobileConnect.exe işlemini sonladırın.Mobile Partner'da Avea ayarları yukarıda yazdığım gibi...

3 Mesaj
4 Mart 2012; 22:51:52 

değin gbi programı indirdim işlemler sekmesinden mobile connect programınıda kapatdım mobile partner programına ava ayarlarını girdim ama ''cihaz bağlantısı kesik veya bulanımıyor'' yazısı geliyor. genelde herkes vınn cıhazıyla bağlanmış ama bnm ki vadofon gerçi ikiside huwai deyilmi sonuçta bende niye sıkıntı oluyor verdigin cevap ve ilgiye tşk. yine bi el ta şu olaya hallediyim...=))

3 Mesaj
5 Mart 2012; 1:44:57 

değin gbi programı indirdim işlemler sekmesinden mobile connect programınıda kapatdım mobile partner programına ava ayarlarını girdim ama ''cihaz bağlantısı kesik veya bulanımıyor'' yazısı geliyor. genelde herkes vınn cıhazıyla bağlanmış ama bnm ki vadofon gerçi ikiside huwai deyilmi sonuçta bende niye sıkıntı oluyor verdigin cevap ve ilgiye tşk. yine bi el ta şu olaya hallediyim...=))

3221 Mesaj
5 Mart 2012; 11:36:18 

quote:

Şuna dikkat; 2 programın da yüklü olması ama aynı anda çalışmaması gerekir.

İlk önce CTRL+ALT+DEL yapıp İşlemler sekmesine geçip bu ekranı kenarda tut, daha sonra modemi bilgisayara tak, Vodafone programı 4-5 sn sonra çalışmaya başlayacaktır, ekranda Vodafone yazısı gördüğün anda İşlemler sekmesinden MobileConnect.exe işlemini sonlandır.Sonra Mobile Partner programını aç, 15-20 sn hiç bir şey yapma, kendi kendine cihazı tanıyacaktır.Eğer tanımazsa cihazın bilgisayara modem olarak tanıtılmasında bir sorun var demektir.Vodafone Mobile Connect 9'u kaldırıp 10'u yüklemeyi deneyebilirsin.

Çözemezsen akşamüzeri Teamviewer 7'yi yükle ID ve Şifreni özelden gönder bakayım...

1201 Mesaj
5 Mart 2012; 12:27:22 

quote:

vodafone connect 10 sürümünü yükle bağlanıyor 9 da bende bağlanamadım bende 10 yükledim.sorun çözüldü.

BIZLER TOPUKLARI SISENE KADAR SECDE EDEN RASÜLÜLLAHIN GÖZLERI SISENE KADAR YATAN ÜMMETLERIYIZ...

2 Mesaj
14 Mart 2012; 17:57:11 

arkadaşlar turkcell mf 190 3g modeme avea hattı takıp internete bağlanmaya çalışıyorum ilk yüklediğimde modem yok diye hata veriyodu şimdi ise bu hizmet turkcell kullanıcıları içindir şeklinde hata alıyorum kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmisiniz

2 Mesaj
14 Mart 2012; 18:01:40 

arkadaşlar turkcell mf 190 3g modeme avea hattı takıp internete bağlanmaya çalışıyorum ilk yüklediğimde modem yok diye hata veriyodu şimdi ise bu hizmet turkcell kullanıcıları içindir şeklinde hata alıyorum kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmisiniz

3221 Mesaj
14