Şimdi Ara

MİGROS Kampanyaları [Ana Konu] (940. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
87.268
Cevap
930
Favori
6.206.515
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
145 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu yayla baldo pirinçten daha geçen gün 2 paket almıştım, bir kontrol edeyim paketleri bari.
  • gıdanın sıcak fırsatı olmaz, hile hurda olur. 6 tl ye baklava satan bir avm var ankara sincanda, basıyor fruktozu
  • 3-4 sene önce Bim Akçay mağazasından Nimet donmuş pizza almıştım, o aralar gideri iyiydi, son alışımda ambalajın altında eşşşek kadar sineği gördüm, iade ettim ama 1 gün yemek yiyemedim.
    Bu olay hem üretici firma hem de mağazanın denetimiyle alakalı.
    Belki 10 binde 1 olmuştur ama yine sıkı denetim olsaydı geçmezdi o pizza.
  • dün akşam işten çıktıktan sonra migrosa gittim gdi uzman kasap ürünlerini silip süpürmüşler. keşke bugün de devam etseydi.
  • Bonus kampanyası

OKUL yaz 3340 SMS at ( garanti için )

Her bankanın kısa kodu farklı

0532 752 xxxx. ( uzun kod için )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden bimden çok ürün alırdım ama artık günlük süt tereyak yumurta muz alıyorum. Çok kalitesiz ürünleri var eski bim değil artık iyice kötü oldu malları

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

gıdanın sıcak fırsatı olmaz, hile hurda olur. 6 tl ye baklava satan bir avm var ankara sincanda, basıyor fruktozu

Kesinlikle katiliyorum.Ucuz gidada kesin kusur vardir.Pahali cok iyidir deme ihtimalimiz yok ama ucuzda sorun oldugunu bilerek almak lazim.Izmir'de de kilosu 10 liraya baklava var,o baklavayi alacagina hic baklava yeme daha iyi.

Sut ve et urunleri icin yakinda AOC varsa tercih etmeli.Onun hakkinda da olumsuz haberler cikti ama kotunun iyisi diyerek bir markaya guvenmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

3-4 sene önce Bim Akçay mağazasından Nimet donmuş pizza almıştım, o aralar gideri iyiydi, son alışımda ambalajın altında eşşşek kadar sineği gördüm, iade ettim ama 1 gün yemek yiyemedim.

bu tüm marketlerde ve avm lerde olabiliyor. tansaş tan paket ekmek aldık, küflü çıktı. migrostan moova süt aldık, 6 paket, 6 sı da bozuk çıktı. yolda bozulmuştur filan demeyin, 3 dakikalık yok ve alışverişten sonra direk eve geliriz hep. her 2 mağaza da sorunsuz para iadesi yaptı ama insanın keyfi kaçıyor
  • quote:

quote:

3-4 sene önce Bim Akçay mağazasından Nimet donmuş pizza almıştım, o aralar gideri iyiydi, son alışımda ambalajın altında eşşşek kadar sineği gördüm, iade ettim ama 1 gün yemek yiyemedim.

bu tüm marketlerde ve avm lerde olabiliyor. tansaş tan paket ekmek aldık, küflü çıktı. migrostan moova süt aldık, 6 paket, 6 sı da bozuk çıktı. yolda bozulmuştur filan demeyin, 3 dakikalık yok ve alışverişten sonra direk eve geliriz hep. her 2 mağaza da sorunsuz para iadesi yaptı ama insanın keyfi kaçıyor

Evet olabiliyor, ben de aynı şeyi diyorum, denetim önemli olan.
    Tansaş'tan geçen yıl kangal sucuk aldım tarihi geçmiş, götürdüm yenisini ücretsiz aldım ama tarihine bakmasam sıkıntı.
    Bizim burda bir Tansaş şubesi var evlere şenlik, açık aramaya kalksam haftada en az 2-3 SKT geçmiş ürün bulurum.
    Ama büyük Tansaş'larda bu pek olmuyor, bizimki Bim'den hallice.

• tansaşların çoğu öyle malesef. eli belinde gezinen çok kişi var ama icraat yok. bu arada, dün migros ve kipaya gittim, kipa daha ucuzdu genelde, özellikle temel gıda da. et, süt, yumurta, yoğurt, balık vs de
  • quote:

quote:

quote:

Evet olabiliyor, ben de aynı şeyi diyorum, denetim önemli olan.
    Tansaş'tan geçen yıl kangal sucuk aldım tarihi geçmiş, götürdüm yenisini ücretsiz aldım ama tarihine bakmasam sıkıntı.
    Bizim burda bir Tansaş şubesi var evlere şenlik, açık aramaya kalksam haftada en az 2-3 SKT geçmiş ürün bulurum.
    Ama büyük Tansaş'larda bu pek olmuyor, bizimki Bim'den hallice.

az adamla mağaza döndürmeye kalktıkları için öyle oluyor maalesef. yeterince çalışan olsa bu sıkıntılar olmaz. ben çoğu zaman tek başıma kalıyorum, bir tane kasiyer, bir tane şarkütör, bir tane tezgahtarla mağaza döndürülüyor. böyle şey olmaz. ben kasayamı bakıcam, reyona mal mı açıcam, ürünlerin skt sini mi kontrol edicem? herkesin kendisine ait reyonu olsa, böyle sorunlar olmaz.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Ne yapsın adamlar? Sizin işiniz tabii zor ama üç harfli, torpilli mağazalarda eşek gibi çalıştırılan zavallılar ne yapsın? Onlar yüzünden böyle oluyor biraz da. Ankara'daki yerel marketlerde de fazla fazla eleman çalıştırılırdı eskiden. Üç harfliler, koca mağazalarında temizliğe kadar her işe bir ya da iki tane kasiyer koşturunca, üçüncü kalite, hileli ürünleri ucuz ucuz kaktırınca millete, işini doğru dürüst yapan mağazalar satış yapamaz oldu.
    Şimdi görüyorum, eskiden 3 tane manav elemanı çalıştıran Çağdaş markette bir adamı zor buluyorsun. Bazı şubeleri kapanıyor. Migros'ta iki kasap, iki şarküteri elemanı vardı. Şimdi bir tanesini zor buluyorsun. Adam kıymayı çekip elini yıkayıp sana peynir vermeye yetişiyor.
    Nasıl olsa devletin başı boş.
  • quote:

quote:

Bu sanırım eleman eksikliği ile de ilgili. 1 keresinde yeni gelip rafa dizilmeyi bekleyen süt kasalarından günlük süt aldım, ılımaya başlamıştı. evde kaynatınca bozulduğunu anladık. Muhtemelen eleman dizmeden başka işle ilgilenmek zorunda kaldığından...

• Arkadaşlar sanırım sanalmarkette sorun var. 50tl yi geçtikten sonra sepete kaç tane GDİ ürünü eklerseniz ekleyin hep 7tl alıyor :) Acaba 2 tane ekleyip denesek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

Ne yapsın adamlar? Sizin işiniz tabii zor ama üç harfli, torpilli mağazalarda eşek gibi çalıştırılan zavallılar ne yapsın? Onlar yüzünden böyle oluyor biraz da. Ankara'daki yerel marketlerde de fazla fazla eleman çalıştırılırdı eskiden. Üç harfliler, koca mağazalarında temizliğe kadar her işe bir ya da iki tane kasiyer koşturunca, üçüncü kalite, hileli ürünleri ucuz ucuz kaktırınca millete, işini doğru dürüst yapan mağazalar satış yapamaz oldu.
    Şimdi görüyorum, eskiden 3 tane manav elemanı çalıştıran Çağdaş markette bir adamı zor buluyorsun. Bazı şubeleri kapanıyor. Migros'ta iki kasap, iki şarküteri elemanı vardı. Şimdi bir tanesini zor buluyorsun. Adam kıymayı çekip elini yıkayıp sana peynir vermeye yetişiyor.
    Nasıl olsa devletin başı boş.

yetişmiyor maalesef. bir tane kasap ve şarküteri reyonuna bakan kişi olursa o çaya çıkınca yerine kim bakacak?

MM migros formatını düşünürsek, daimi olarak yani toplam çalışan sayısı değilde, açlıştan kapanışa kadar en az 2 tane tezgahtar, 2 tane kasiyer, 1 tane kasap, 1 tane şarkütör, 1 tane satış temsilcisi olması gerekir. ama biz 3 kişiyle mağaza kapatıyoruz.

çarşamba, cuma, pazar kamyon mal getiriyor, bazen kamyona mallar sığmazsa, bir gün önceden yarısı geliyor. her gelişinde 6-7 palet mal geliyor, bunları açması kolay mı bir palet 1 saat sürüyor. birde otomatik sipariş denen bir illet var, mağaza ne azalmışsa bitmişse hemen otomatik gönderiyor, ürün fazlalıkları oluşuyor.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    hocam otomatik stok tamamlama, lojistiğin özünde var, fazlalık nasi oluşuyor?

• quote:

hocam otomatik stok tamamlama, lojistiğin özünde var, fazlalık nasi oluşuyor?

şöyle düşünün, her ürün aynı hızda tüketilmiyor, dolayısıyla reyonda kalma süresi daha uzun. biz kendimiz sipariş verirken sirkülasyon hızına göre veriyoruz. gidipte ayda bir tane satılan üründen bir tane kaldıysa hemen sipariş vermiyoruz. ama otomatik sipariş bir tane kaldığını görünce hemen tekrar gönderiyor.

reyonda diyelimli 5 tane ürün eksik, ama gelen kolide 10 tane ürün oluyor. kalan 5 ürün depoda sürünüyor, ayak bağı oluyor. bazı ürünleri satmasa dahi kendi depolarını boşaltmak için gönderiyorlar. mesela tuvalet kağıdı, kağıt havlu grubu çok birikti bizde, baktık erimeyecek, datçadaki mağazaya transferle gönderdik.

• Yarının GDİ lerini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulhana

Yarının GDİ lerini bilen var mı?

MİGROS Kampanyaları [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 29 Ağustos 2014; 16:31:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: gulhana

Yarının GDİ lerini bilen var mı?

MİGROS Kampanyaları [Ana Konu]

Eyvallah

• 
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.