- x
Yeni Bisikletim Kron XC 250 [2011]
282 Cevap51883 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

399 Mesaj
24 Nisan 2011; 1:18:02 

Merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu verebileceğim en yüksek parayı verip Kron XC 250 aldım.
İlk başta en fazla 300 verip Bianchi Speed, Salcano NG650 alacaktım ancak biraz sıktım kendimi ömür boyu garantili alüminyum kadrolu KRON aldım. 300$ fiyatı vardı peşin 400'e aldım.

[+ ları]

Bisiklet gerçekten çok hoş. Kadrosunun duruşu bile sağlam. Bütün parçalar ya Kron ve Shimano zaten ve gerçekten kaliteli. Hafif ve kullanımı çok rahat. Orta ve yüksek hızda çok seri manevralar yaptım ve düşmediğime inanamadım, yani düşmek için gerçekten çok çalışmalısınız asla atmıyor bisiklet sizi. 17,5 inch kadro boyu olanını aldım yol tutuşu tek kelime ile mükemmel.
Özellikle 2011 xc250'nin tasarımı çok güzel. Beyazını alacaktım internetten çok güzel gözüküyordu ama canlı siyahı görünce beyazı biraz basit kalıyor. Fırsatınız varsa mutlaka bir bakın derim.

[- leri]

En çok gözüme çarpan kötü yanı frenleri. Artek marka fren sistemi kullanıyor pek hoşuma gitmedi ama bu ilk gün daha alışacaktır. ( Özellikle bisiklet alacak arkadaşlar için söylüyorum ya v fren alın ya da paranız varsa hidrolik disk fren alın. Mekanik disk frenler tam bir baş belası. Şehir içinde kullanılabilecek en iyi sistem v frendir. )
Süspansiyon takılarak çalışıyor ama daha ayarları yapılmadı ileride ondan da iyi bir performans bekliyorum :)

[Tavsiye]

Çelik kadrolu demir yığını bisikletlerden uzak durun arkadaşlar bisiklet sizi değil, siz bisikleti taşıyorsunuz çok kötü gerçekten. Bianchi'nin servisleri çok iyi ama adam gibi bir bisikleti yok artık Bianchi'nin. Salcano'da çeşit çok ve iyi fiyatlar var ancak servislerinden herkes şikayetçi ve de bir türlü ısınamadım şu markaya. Kron kadrosu için ömür boyu garanti veriyor bunu es geçmeyin. Ayrıca Kron bir Türk markası arkadaşlar.

Bisikleti Muratoğlu Bisikletten aldım. Gerçekten çok ilgililer, müşteri memnuniyeti yüksek. Çok da güzel web siteleri var :

http://www.muratoglubis...-250--u#Urun_Aciklamasi

[Görseller]

Şimdilik 2 tane fotoğraf koyuyorum. Işık çok kötüydü mavi çıkmış kusura bakmayın.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarper26 -- 7 Haziran 2011; 2:06:19 >

119 Mesaj
24 Nisan 2011; 14:31:13 

Hayırlı olsun kardeşim

AMD Phenom II X6 1055T-ASUS M4A89GTD PRO-KINGSTON 4 GB 1333 MHZ- HIS HD5850 -AKASA AK-967- Samsung SH-S223C- WD 3.5 inch 1TB 7200 rpm -XIGMATEK UTGARD PURE BLACK EDITION- Windows 7 Home Premium 64 bit- Asus MS238H 23" Full HD LED Monitör

399 Mesaj
24 Nisan 2011; 21:07:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurel

Hayırlı olsun kardeşim

Teşekkür ederim dostum. Senin fiyat aralığının bayağı aşağısında ancak kesinlikle öneririm fırsatın varsa git bi bak fotoğraftaki gibi değil bir kullan anlayacaksın

1361 Mesaj
25 Nisan 2011; 11:31:21 

hayırlı olsun güzelmiş

3379 Mesaj
27 Nisan 2011; 23:31:03 

hayırlı olsun
frenler içinse http://www.erdoganlarbi...21_115&products_id=3487

Intel Core i5 2500K//Gigabyte Z68P-DS3//Kingston 2*4 gb 1333 mhz cl9//Gigabyte GTX 660 WF//Seagate Barracuda 7200.12 500 gb 16 mb//Gigabyte Setto II 142 550 watt//Samsung S22B150 21.5" Full HD

399 Mesaj
28 Nisan 2011; 23:21:08 

quote:

Orijinalden alıntı: hærun

hayırlı olsun
frenler içinse http://www.erdoganlarbi...21_115&products_id=3487

Çok teşekkür ederim. Frenler gün geçtikçe oturuyor ilk ay bakımı bitince çok iyi olacağını düşünüyorum.

2010 Mesaj
28 Nisan 2011; 23:44:13 

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
3 Mayıs 2011; 15:56:54 

Bende Sedona 701 ile Kron xc250 arasında gidip geliyorum. 1-2 ay içinde birini alacağım ama hangisini?

★ Motorola MOTO G İncelemesi ve Kullanıcı Rehberi ★
- Yeni alanlar ve almayı düşünenler muhakkak okumalı. -

399 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:26:21 

quote:

Orijinalden alıntı: xXSquaLLXx

Bende Sedona 701 ile Kron xc250 arasında gidip geliyorum. 1-2 ay içinde birini alacağım ama hangisini?

Hocam ben kesinlikle Kron'u öneririm. Kadrosu çok daha iyi vitesleri daha iyi ve görüntü olarak da daha güzel. Bence yerinde ikisini de görün fotoğraftaki gibi değil ben de Sedona düşünüyordum ta ki Kron'u görene kadar. Eğer bütçeniz yüksek ise Sedona'nın diğer üst modellerini Kron xc500 xc1000 e tercih ederim ama bu segmentte kesinlikle Kron diyorum.

1361 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:50:57 

kron xc250 de yanılmıyorsam zoom yada dengi bi maşa var(en dandik maşa)
sedona 701 de ise suntour olması lazım(kalitelinin en düşük modeli)

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
3 Mayıs 2011; 20:37:37 

quote:

Orijinalden alıntı: sarper26

Hocam ben kesinlikle Kron'u öneririm. Kadrosu çok daha iyi vitesleri daha iyi ve görüntü olarak da daha güzel. Bence yerinde ikisini de görün fotoğraftaki gibi değil ben de Sedona düşünüyordum ta ki Kron'u görene kadar. Eğer bütçeniz yüksek ise Sedona'nın diğer üst modellerini Kron xc500 xc1000 e tercih ederim ama bu segmentte kesinlikle Kron diyorum.

Bütçe en fazla 450 lira. Kron daha gösterişli duruyor. En iyisi bisikletler diyarı Sirkeci'ye gidip yerinde görmek.

@sarper26

Peki memnun musun? Sürüş keyfi nasıl? Dere-tepe demeden, bayırlardan vs. rahat çıkabiliyor musun? Hafif mi? Anlat kardeş, heves edelim iyice

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXSquaLLXx -- 3 Mayıs 2011; 20:50:04 >

399 Mesaj
4 Mayıs 2011; 18:43:12 

@Nitrowar Zoom marka evet maşa alt seviyede kalıyor sürüşte de kendini farkettiriyor daha iyi olabilirdi Sedona'nın ki daha iyi ama genele bakınca aynı fiyat aralığında Kron daha iyi gerçekten.

@xXSquaLLXx

Öncelikle çok memnunum iyi ki almışım diyorum. Sürüş keyfi mükemmel çok rahatım akıyor gerçekten bisiklet. Arkadaşım whistle kullanıyor denemek için benim bisiklete bir baktı zor aldım elinden

Bisiklet hafif olunca aksam da sağlam olunca bayır çıkmak çok kolay oluyor. Hatta özellikle çok dik rampalardan çıkıyorum çünkü inmesi o kadar zevkli ki bunu anlatamam 21. viteste hızlanıp bir bırakıyorum kendimi S çizerek iniyorum. S çizerken yana yatacak gibi oluyorum ama öyle güven veriyor ki bisiklet tam oturuyor yola. S çizerken lastiklerden çıkan ses mest ediyor zaten. Yavaş kullanamıyorsun zaten bisikleti 18-21 vites kullanıyorum hep diyorum ya akıyor. V frenlerde yeterli oluyor açıkçası.

2 hoşuma gitmeyen şey bir maşa 2 frenler. Hadi frenlerden yine sıkıntı değil beğenmiyorum ama işini iyi yapıyor yine ama maşa hem ağırlık yapıyor hem performanslı çalışmıyor.

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
4 Mayıs 2011; 19:38:31 

quote:

@Nitrowar Zoom marka evet maşa alt seviyede kalıyor sürüşte de kendini farkettiriyor daha iyi olabilirdi Sedona'nın ki daha iyi ama genele bakınca aynı fiyat aralığında Kron daha iyi gerçekten.

@xXSquaLLXx

Öncelikle çok memnunum iyi ki almışım diyorum. Sürüş keyfi mükemmel çok rahatım akıyor gerçekten bisiklet. Arkadaşım whistle kullanıyor denemek için benim bisiklete bir baktı zor aldım elinden

Bisiklet hafif olunca aksam da sağlam olunca bayır çıkmak çok kolay oluyor. Hatta özellikle çok dik rampalardan çıkıyorum çünkü inmesi o kadar zevkli ki bunu anlatamam 21. viteste hızlanıp bir bırakıyorum kendimi S çizerek iniyorum. S çizerken yana yatacak gibi oluyorum ama öyle güven veriyor ki bisiklet tam oturuyor yola. S çizerken lastiklerden çıkan ses mest ediyor zaten. Yavaş kullanamıyorsun zaten bisikleti 18-21 vites kullanıyorum hep diyorum ya akıyor. V frenlerde yeterli oluyor açıkçası.

2 hoşuma gitmeyen şey bir maşa 2 frenler. Hadi frenlerden yine sıkıntı değil beğenmiyorum ama işini iyi yapıyor yine ama maşa hem ağırlık yapıyor hem performanslı çalışmıyor.

Kusura bakma cahilliğimden soruyorum; maşanın görevi nedir? Benim ön tekerleri bisiklete sabitleyen parça olarak biliyordum. Başka ne gibi bir özelliği var?

399 Mesaj
4 Mayıs 2011; 19:53:49 

Evet doğru biliyorsunuz bu tarz bisikletlerde amortisörlü maşa oluyor işte. Amortisörü çok iyi değil şuan için sadece ondan şikayetçiyim.

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
4 Mayıs 2011; 20:05:50 

quote:

Evet doğru biliyorsunuz bu tarz bisikletlerde amortisörlü maşa oluyor işte. Amortisörü çok iyi değil şuan için sadece ondan şikayetçiyim.

Cevap için teşekkür ederim. Kron xc250'de maşa değişebiliyorsa pek sorun olmaz sanırım. İlerde değiştirmek isteyince güzel bir maşa takabiliriz. Sedona 701'deki maşa daha iyi diyorlar. Bu da beni Sedona'ya biraz daha yaklaştırmış gibi gözükse de Kron'un görünümü daha karizmatik bence.

399 Mesaj
5 Mayıs 2011; 9:05:45 

quote:

Cevap için teşekkür ederim. Kron xc250'de maşa değişebiliyorsa pek sorun olmaz sanırım. İlerde değiştirmek isteyince güzel bir maşa takabiliriz. Sedona 701'deki maşa daha iyi diyorlar. Bu da beni Sedona'ya biraz daha yaklaştırmış gibi gözükse de Kron'un görünümü daha karizmatik bence.

Hocam zaten yetiyor yani. İleride tabiki değiştirebilirsiniz. Problem çıkarınca değiştirin bence ben öyle yapıcam. Şuan yeni zaten hiç bir oynama yok ses yok amoritsör de alışıyor gittikçe yani sorun yok. 4 aylık periyotlarla bakımını yaptırınca sıkıntı olmaz zannetmiyorum.

1 Mesaj
5 Mayıs 2011; 10:35:29 

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın şimdi bisikletinizin gerçek güzelliğini görebiliriz

local://upfiles/1096682/1A4EA78928E649149B23552EF9006C2B.jpg

local://upfiles/1096682/1D001F54C193478AAA28C268AE733F45.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf0038 -- 5 Mayıs 2011; 10:40:06 >

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
5 Mayıs 2011; 16:04:56 

Güzel bisiklet ya rüyalarıma girdi.

399 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf0038

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın şimdi bisikletinizin gerçek güzelliğini görebiliriz

local://upfiles/1096682/1A4EA78928E649149B23552EF9006C2B.jpg

local://upfiles/1096682/1D001F54C193478AAA28C268AE733F45.jpg

Eyvallah hocam böyle çok daha güzel

35 Mesaj
9 Mayıs 2011; 20:51:36 

Öncelikle bisikletin çok güzel hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle . Bende bisiklet almayı düşünüyorum ,
Senin bisikletin Kron xc250 ve Bianchi pioneer arasında kaldım.En fazla 500 TL var,Bianchi ile karşılaştırmamın nedeni bianchi'de Ön fren sistemi Disk
Anlıyacağın kafam çok karışık

Bianchi Pioneer 'ın Linki http://www.bisikletcim....ls.aspx?productid=26962

Bu duruma göre bana önereceğin farklı modeller varmı,Fren ve Maşa'yı fazla beğenmediğin için'de biraz tereddütte kaldım açıkcası
Yardımcı olursan sevinirim,Bol pedallı günler .

6480 Mesaj
9 Mayıs 2011; 23:26:39 

hayırlı olsun begendim

SONY XPERIA Z

399 Mesaj
10 Mayıs 2011; 13:18:02 

quote:

Orijinalden alıntı: 12ugur06

Öncelikle bisikletin çok güzel hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle . Bende bisiklet almayı düşünüyorum ,
Senin bisikletin Kron xc250 ve Bianchi pioneer arasında kaldım.En fazla 500 TL var,Bianchi ile karşılaştırmamın nedeni bianchi'de Ön fren sistemi Disk
Anlıyacağın kafam çok karışık

Bianchi Pioneer 'ın Linki http://www.bisikletcim....ls.aspx?productid=26962

Bu duruma göre bana önereceğin farklı modeller varmı,Fren ve Maşa'yı fazla beğenmediğin için'de biraz tereddütte kaldım açıkcası
Yardımcı olursan sevinirim,Bol pedallı günler .

Hocam Bianchi'nin maşa da aynı zaten bir fark yok Kron XC 250 ile. Shimano tourney var zaten o da aynı ama kadroları farklı işte. Kron'un kadrosu çok kaliteli ömür boyu garantili zaten. Önde disk fren olması gözünü boyamasın mekanik disk fren var. Biraz araştırırsan mekanik disk frenlerin ne kadar sorun çıkardığını görürsün. Diğer forumlarda ve yakın çevremde çoğu arkadaşım mekanik diskleri çıkartıp v frene döndüler. Kron'daki frenler işini gerçekten iyi yapıyor sağlam tutuyor yani onda bir sıkıntı yok sadece benim içime pek sinmedi. Ben de disk frenli bir model alıcaktım ama yorumları tecrübeleri okuyunca özellikle v fren istedim.

400lira civarında alınabilecek en ideal bisikletin Kron xc 250 olduğunu düşünüyorum ve de onu aldım. 500'e kadar çıkacaksan whistle miwok serisinin giriş modellerine bakabilirsin.

596 Mesaj
10 Mayıs 2011; 18:37:26 

Hayırlı olsun hocam

399 Mesaj
10 Mayıs 2011; 18:54:03 

quote:

Orijinalden alıntı: soneinfo

Hayırlı olsun hocam

Teşekkür ederim.

35 Mesaj
10 Mayıs 2011; 19:39:18 

Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için,Özellikle bu bisikleti gidip görmüştüm bende çok beğendim,
En merak ettiğim konulardan biride bisikletin performansı nasıl,Bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim,
İlgilendiğiniz Teşekkür ederim. . .

399 Mesaj
10 Mayıs 2011; 20:26:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 12ugur06

Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için,Özellikle bu bisikleti gidip görmüştüm bende çok beğendim,
En merak ettiğim konulardan biride bisikletin performansı nasıl,Bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim,
İlgilendiğiniz Teşekkür ederim. . .

En merak ettiğiniz konu bisikletin en iyi olduğu konu
Performansından gerçekten çok memnunum. Hafif bisiklet kadro boyu 17,5 inch tam bana göre selesi bence rahat. Bugün 20. günü vites ayarları biraz bozuldu haliyle. Biraz şıkırdamaya başladı. Aldığım yer de bunun normal olduğunu söyledi. Tam 1 ay olsun ilk bakımını yaptırınca buraya yazarım.

Bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım özellikle performansı bakımından. Şöyle söyleyeyim 21 vites az geliyor bisiklet akıyor zaten, keşke 24 28 olsaydı. Şimdi 10 dakikalık bir yoldan geldim sürekli 21 de kullandım. Durmak inmek istemiyor insan beni hiç yormadı rolantide çevirir gibi çevirdim pedalları. Arkada amortisör olmaması çok avantaj bütün enerjiniz direk ilerlemeye gidiyor. Ön amortisör ilk darbeyi emince sürüş de çok keyifli oluyor. Kaldırımdan çıkıp inerken ya da arnavut kaldırımı tarzı yerlerde çok rahatlatıyor.

182 Mesaj
11 Mayıs 2011; 20:20:13 

Arkadaşlar; arkadaşımda kron xaos var modeli hoşuma gitti ama etrafta bulamıyorum eski bir modelmi yoksa fazla tutmadımı üretimi sayılımı bilgisi olan varmı ?

Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir. Göz ise mâneviyatta kördür..

399 Mesaj
12 Mayıs 2011; 16:00:17 

quote:

Orijinalden alıntı: İrfan Serdar Bilgiç

Arkadaşlar; arkadaşımda kron xaos var modeli hoşuma gitti ama etrafta bulamıyorum eski bir modelmi yoksa fazla tutmadımı üretimi sayılımı bilgisi olan varmı ?

Benim bildiğim Kron'un şuan öyle bir bisikletin üretimi yok.

596 Mesaj
12 Mayıs 2011; 18:47:14 

Bende yaz tatiline doğru almayı düşünüyorum hocam, anlattığınız kadarıyla güzel bir bisiklete benziyor

399 Mesaj
12 Mayıs 2011; 21:22:35 

quote:

Orijinalden alıntı: soneinfo

Bende yaz tatiline doğru almayı düşünüyorum hocam, anlattığınız kadarıyla güzel bir bisiklete benziyor

Aynen hocam pişman olmazsanız emin olun.

182 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:48:52 

Arkadaşım XC 250 İÇİN kanıma giriyosun bak ..

Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir. Göz ise mâneviyatta kördür..

596 Mesaj
13 Mayıs 2011; 19:52:27 

quote:

Aynen hocam pişman olmazsanız emin olun.

Hocam peki fiyat nedir ? Size özel bir indirim mi yaptılar yoksa herkese nakit 400 TL mi ?

4333 Mesaj
14 Mayıs 2011; 10:39:51 

Hocam kadrosu kaç inç bunun?

Edit: 17,5 yazmışsın pardon. Ama Muratoğlu Bisiklet'in sayfasında 16 ve 18'' seçenekleri var görünüyor?

Boyun kaç hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 14 Mayıs 2011; 10:45:47 >

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

196 Mesaj
17 Mayıs 2011; 0:59:47 

Öncelikle hayırlı olsun. Bende sedona 701 ile kron xc250 arasında kaldım ağırlığını yazabilirmisiniz acaba.

sedona 701 18 kadro 13,5 kg

1293 Mesaj
19 Mayıs 2011; 15:08:25 

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf1985

Öncelikle hayırlı olsun. Bende sedona 701 ile kron xc250 arasında kaldım ağırlığını yazabilirmisiniz acaba.

sedona 701 18 kadro 13,5 kg

aynı durumdayız kardeşim bende sedona 701 xc 250 arasında kararsızım. ama büyük ihtimal kron alıcam onun tipi daha çok hoşuma gitti

399 Mesaj
19 Mayıs 2011; 15:23:25 

@soneinfo 300$ fiyatı peşin alınca 400 e düştüler işte hocam. Taksitle de 415e falan alabilirsiniz.

@s0ft Kadro boyu 17,5 inch benim boyum 1.76. Telefonla arayıp sorabilirsiniz büyük ihtimalle vardır ya da gelir mutlaka. Muratoğlu bisiklet no : 0222 226 34 89

@yusuf1985 Yanlış biliyor olabilirim ama 13,8 gibi bir şeydi. Tam bilmiyorum.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada arkadaşlar apartmanın içine koydum 5 dakika eve gittim çantamı alıdım bir baktım seleyi çalmışlar. Sele borusuyla beraber götürmüşler. Bisikleti de zorlamışlar ama alamamışlar. Orjinal selesi sele borusuyla beraber 65 liraymış. Artık eve çıkartıp koyucam siz de dikkatli olun alınca. Albenisi yüksek herkes bir şeyini çalmaya çalışıyor.

2124 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xXSquaLLXx
19 Mayıs 2011; 17:07:12 

Şerefsizler. Asmalı bunları...

596 Mesaj
19 Mayıs 2011; 19:18:47 

quote:

Şerefsizler. Asmalı bunları...

Aynen katılıyorum. Ben 1 dakikalık işim olsa bile hemen bizim dairenin katına çıkartıyorum, en ufak boşlukta gidiyor yoksa.

809 Mesaj
20 Mayıs 2011; 11:21:35 

Hayırlı olsun

182 Mesaj
21 Mayıs 2011; 19:31:49 

İyi tarafından bak , bisikletin daha lastikleri bile eskimeden, götürselerdi , işte ozaman çok özülürdün .. geçmiş olsun ..benim başıma 95-96 yılında haftası çıkmadan çaldırmıştım. ozaman askari ücret 17 milyondu ben de bisikletimi 93 milyona almıştım .. zor oluyor şimdi düşününce bile üzlüldüm . tekra geçmiş olsun kardeşim..

399 Mesaj
22 Mayıs 2011; 12:46:09 

quote:

İyi tarafından bak , bisikletin daha lastikleri bile eskimeden, götürselerdi , işte ozaman çok özülürdün .. geçmiş olsun ..benim başıma 95-96 yılında haftası çıkmadan çaldırmıştım. ozaman askari ücret 17 milyondu ben de bisikletimi 93 milyona almıştım .. zor oluyor şimdi düşününce bile üzlüldüm . tekra geçmiş olsun kardeşim..

Eyvallah hocam artık olmuş bitmiş diye bakıyorum. Ya da nazarlık olsun artık

916 Mesaj
22 Mayıs 2011; 12:55:30 

0
0

dostum hayırlı olsun ben de "İrfan Serdar Bilgiç" gibi bisikletimi çaldırdım (üstte resimlerdeki) belki iyi bir markası yoktu ama en azından benimdi ve uğraşacak birşeyim vardı şimdi o da yok, şu aralar da yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum dediğin gibi salcano ng650 düşünüyordum ama kron xc 250 de güzel gözüküyor, bilenlerden şunu rica ediyorum xc 500 ile arasındaki fark nedir anlatabilirler mi?

Steam ID: eaglemuhi

1611 Mesaj
22 Mayıs 2011; 14:57:37 

hayırlı olsun bisiklet harika diyebilirim hem hafif hem kaliteli iyi günlerde kullan

575 Mesaj
27 Mayıs 2011; 19:18:55 

güzel bisiklet

885 Mesaj
28 Mayıs 2011; 17:47:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Stradale

0
0

dostum hayırlı olsun ben de "İrfan Serdar Bilgiç" gibi bisikletimi çaldırdım (üstte resimlerdeki) belki iyi bir markası yoktu ama en azından benimdi ve uğraşacak birşeyim vardı şimdi o da yok, şu aralar da yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum dediğin gibi salcano ng650 düşünüyordum ama kron xc 250 de güzel gözüküyor, bilenlerden şunu rica ediyorum xc 500 ile arasındaki fark nedir anlatabilirler mi?

hocam bildiğim kadarıyla xc 500 ün arka vites xc250 ninkinden daha iyi baskada bir farkları yok. ama xc 500 ün kullandıgı arka vites dışardan 15 euro ile 20 euro arasında temin edilebiliyor. hatta butcenizi biraz daha zorlayım 30-50 euro arasına daha iyi bir arka vitesde alabiliyorsunuz (shimano alivo, sram x5 ve shimano deore gibi). ama maşaları biraz zayıf gercekten. cok araziye cıkmayı dusunmuyorsanız fazla sorun yasamazsınız. ben daha cok parkur da kullanmak için bakıyorum bu aralar. sedona 701,sedona 711, salcano astro 241sv arasında kaldım bende.

360 Mesaj
30 Mayıs 2011; 14:25:36 

hayırlı uğurlu olsun

Çal Çingene

251 Mesaj
31 Mayıs 2011; 17:53:04 

Arkadaşlar burada sadece görünüş yok.Kron u sedonaya seçmenizin en önemli nedeni görünüş vites değil kadrodur.Kadro bilmeyenler için söyleyeyim şase yani.Sedonada 6005 veya 6061 aliminyum kadro var kronda ise 7005 aliminyum kadro var.Bilgilere göre 7005 aliminyum diğerlerinden daha iyi.İşte bu yüzden kronu seçiniz.Sağlam kadroları var.Vitesdir maşadır değişir onlar sorun değil.Bisiklette en önemli parça kadrodur.

Orta ve başlangıç seviye bisikletlerde şu denklem vardır;

kötü kadro+orta ve üst düzey vites maşa vs.=kaliteli sağlam kadro+düşük vites maşa vs.

Maşadır kadrodur hepsi değişir.Sonuçta o iki amortisörlü ağır bisikletlerden bu bisikletlere geçenler araştırdıklarında Shimano xtr'dir SramX.0 dır görünce kendi bütçeleriyle alabilecekleri bisikletlerden soğuyor fakat bisikleti alıp dünya yarışlarında kullanmayacağız (350-700 lira bütçe için) vites dediğinde her saniye değiştireceğin birşey değil.O kadar iyisini istiyordunuz mağdem niye o iki amortisörlü bisikletlerin viteslerini rahat rahat kullanıyordunuz. Bence bunu kendinize sorun.

1889 Mesaj
1 Haziran 2011; 15:03:29 

400-450 liralık bütçem var XC-250 f/p bakımından güzele benziyor , bu fiyat aralığında xc250 ye rakip olacak hangi bisikletler var acaba ?

Bisiklete yeni başlyan biri için ne önerirsiniz hangi özellikler ön planda olmalı ?

şuanki bisikletim corvette piegon , oldukça ağır bir bisiklet uzun yol yapılmıyor...

885 Mesaj
1 Haziran 2011; 16:09:26 

quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

400-450 liralık bütçem var XC-250 f/p bakımından güzele benziyor , bu fiyat aralığında xc250 ye rakip olacak hangi bisikletler var acaba ?

Bisiklete yeni başlyan biri için ne önerirsiniz hangi özellikler ön planda olmalı ?

şuanki bisikletim corvette piegon , oldukça ağır bir bisiklet uzun yol yapılmıyor...

bahsettiğin butcede en iyi iki aday sedona 701 (310$) ve kron xc 250 (300$) sanırım. salcano nun ng650 ve ng650d modelleri var ama kron ve sedonaya rakip olacak bir model değil. eğer istanbulda iseniz sirkecide ciddi indirimler yaptırabilirsiniz. arkadasıma 790 tl lik bisikleti 620tl ye (peşin) onun abisi ve arkadasınada 1200tl lik bisikletleri 950tl civarına (kredi kartına taksit ile) aldık. yanlız bunu yapan salcano ydu diğer yerler pek bu kadar yapmasada yinede hatırı sayılır derecede yapıyorlar. oralardan daha küçük bisikletçilere gittiğinizde %8-%10 civarı indirim yapıyorlar sadece.

182 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:07:14 

quote:

Arkadaşlar bisikletllerdeki agırlık ne derece önemli, bazı bisiklet form sitelerine baktım %5 lik bir performans farkı için hafif bisiklet almak gereksiz , çok para dökmenize gerek yok , özentiniz varsa paranızda varsa tabiki alın gibi bilgiler okudum . bunlar ne derce dogru . ve bir bisiklet aksesuarzız kaç kg olmalı ..

885 Mesaj
1 Haziran 2011; 22:56:07 

quote:

Arkadaşlar bisikletllerdeki agırlık ne derece önemli, bazı bisiklet form sitelerine baktım %5 lik bir performans farkı için hafif bisiklet almak gereksiz , çok para dökmenize gerek yok , özentiniz varsa paranızda varsa tabiki alın gibi bilgiler okudum . bunlar ne derce dogru . ve bir bisiklet aksesuarzız kaç kg olmalı ..

gündelik bisiklet kullanımı için kilo cok cok asırı önemli değil. yani turlara katılmayacak uzun yol yapmayacaksanız veya daglara cıkmayacaksanız şehir içinde oraya buraya gideyim diye kullanacaksanız hafif olsun diye fazladan yuzlerce lira vermenize gerek yok. tabi 20 kg bi bisikletde hammallık olur kullanan için ama giriş seviyesinde bir bisiklet için 14kg geçmemesini tercih edebilirsiniz bence. tabi bunlar benim görüşüm bisiklet konusunda cok daha bilgili olan arkadaşlarımız bu konuda daha detaylı bilgi verirler sanırım.

182 Mesaj
2 Haziran 2011; 10:34:32 

quote:

wardak dan alıntıdır

gündelik bisiklet kullanımı için kilo cok cok asırı önemli değil. yani turlara katılmayacak uzun yol yapmayacaksanız veya daglara cıkmayacaksanız şehir içinde oraya buraya gideyim diye kullanacaksanız hafif olsun diye fazladan yuzlerce lira vermenize gerek yok. tabi 20 kg bi bisikletde hammallık olur kullanan için ama giriş seviyesinde bir bisiklet için 14kg geçmemesini tercih edebilirsiniz bence. tabi bunlar benim görüşüm bisiklet konusunda cok daha bilgili olan arkadaşlarımız bu konuda daha detaylı bilgi verirler sanırım.

Tatminkar bir cevaptı bence, benim açımdan faydalı bir cevap oldu. teşekkür ederim

251 Mesaj
2 Haziran 2011; 12:43:06 

Arkadaşlar kilo açısından şöyle söyleyelim aliminyum kadrolarda

yol bisikleti için 12 kg üstü ağır

dağ bisikletleri için 15 kg üstü çok ağır
dağ bisikletlerinde başlangıç için 13,5-12 kg arası bulabilirsiniz 400-1000 lira arasında...

başlangıç olarak xc250 ,210sv,701 hepsi 13,5 kg civarı oyüzden kiloya kafayı takmayın

Bu arada krona xc250 ye rakip olabilecek bir bisikler daha var salcana 210sv bisikletin fiyatının 535 lira olduğuna bakmayın sirkecide 400 e nakitte bırakıyorlar.

bu üçünü karşılaştırdığımızda
kadroda kron xc250 daha fazla önde çünkü 7005 aliminyum.
maşa(süspansiyon)a baktığımızda salcano önde çünkü kitlenebilir maşası var.
Estetik olarak baktığımızda benim düşüncemle xc250 salcano yazısını sevenler için salcano sedona sevenler için sedona herkeze göre değişir...
Arka vitese baktığımızda hepsi 21 vites yani 3*7 fakat salcanoda tx55 sedona ve kronda tx35 var
Bence arka vitesi çok önemsemeyin bisikleti aldığınızda 15 lira fazla vererek 7 vitese uyumlu acera taktırabilirsiniz.Fren-vites koluda taktıra bilirsiniz isterseniz.Hepsi 7 vites aceraya uyumlu fren-vites kolları.Ama salcanodaki biraz daha üst model.

Sonuçta Hafif bir insansanız ne olcak dağdan dağa mı atlayacağım doğru düzgün kullanacağım şehir içinde maşayı kitlerim biraz daha rahat ederim arada bir arazi yaparım çok kasmadan derseniz salcano

Ağır biriyim kadrom sağlam olmalı parça ise önemli değil ufak ufak değiştiririm ve kronu seviyorsanız kron xc 250

Sedona ise pek önermem.Sebebide 701 lerin görünüşlerini sevmiyorum

zayıfsanız hepsini alabilirsiniz öncelik salco olmalı

ağırsanız öncelik xc250 olacak
Bu bahsettiğim az bütçeli arkadaşlar için.

Şahsen ağır biri olduğum için büyük bir ihtimal xc250 veya para olursa xc500 tercih edeceğim.xc250 tercih edersem ya aldığım gibi yada sonraki yaza arka vites ve maşayı değiştireeğim.Arka vitesi direk aldığım gibi değiştiririm büyük bir ihtimal

yazı uzun oldu okuduğunuz için teşekkürler.

885 Mesaj
2 Haziran 2011; 16:01:04 

quote:

Orijinalden alıntı: lütfü696

Ağır biriyim kadrom sağlam olmalı parça ise önemli değil ufak ufak değiştiririm ve kronu seviyorsanız kron xc 250

bende sırf su dediğinin sebepten bi kaç gün önce kron xc 250 aldım. gerci kilolu birisi değilim ama bütçem düşük olduğu için önceliği kadroya verdim. aldıktan bir gun sonrada arka vitesimi değiştirdim. aslında tx35 ide bi 7-8 km kullandım idare ederdi ama eskitmeden birazcık yukselteyim dedim ve acera taktırdım. kron xc 250 yi tavsiye ederim bütçesi düşük arkadaşlara ben memnun kaldım. kadro su gercekten güzel ve sağlam. diğerlerinide yavas yavas toplarsınız zaten.

251 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:04:23 

quote:

Orijinalden alıntı: wardak

bende sırf su dediğinin sebepten bi kaç gün önce kron xc 250 aldım. gerci kilolu birisi değilim ama bütçem düşük olduğu için önceliği kadroya verdim. aldıktan bir gun sonrada arka vitesimi değiştirdim. aslında tx35 ide bi 7-8 km kullandım idare ederdi ama eskitmeden birazcık yukselteyim dedim ve acera taktırdım. kron xc 250 yi tavsiye ederim bütçesi düşük arkadaşlara ben memnun kaldım. kadro su gercekten güzel ve sağlam. diğerlerinide yavas yavas toplarsınız zaten.
.

Hayırlı olsun hocam.Tam benim kafadan para yükselince 711 ler xc500 üstleri çıkıyor.En iyisi senin yaptığın gübü yapıp hem pahalı bisikletin 6005 aliminyum kadrolarına para vermeyip
daha üst kadroyu daha ucuza almak.Hem acera lı 600-700 tl lik bisikletlerin arka arttırıcılarına ucuz yoldan sahip olmak.İşte Türk aklı

Bundan sonra değişim sisteminde önceliğiniz

1-Maşa 300-350 tl arası hem kısa vadede hem uzun vadede mesela alacağın yeni kadroya takmak için işini görür.Havalı tavsiye ederim.Yada beklemek istemiyorsan XCM MLO satın alabilirsin.
2-Arka vitesten başlayıp maşayı değiştirdikten sonra veya maşayı değiştirmeden aynakolu acera yapabilirsiniz veya arka arttırıcıyı xt aynakolu deore veya slx ön vites xt ve son olarak fren vites kolunu xt yaparsan al sana pro dağ bisikleti.Yada bütün vites setini slx alırsın.Senin Maddi durumuna bağlı...
3-lastik jant değişimi.
4-E artık xc4000 kadrosu alırsın :D

Bir sorum olacak bisikleti kaç paraya ve nerden aldınızcera arka arttırıcıyı kaç paraya taktırdınız?

885 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:53:57 

quote:

Orijinalden alıntı: lütfü696

Hayırlı olsun hocam.Tam benim kafadan para yükselince 711 ler xc500 üstleri çıkıyor.En iyisi senin yaptığın gübü yapıp hem pahalı bisikletin 6005 aliminyum kadrolarına para vermeyip
daha üst kadroyu daha ucuza almak.Hem acera lı 600-700 tl lik bisikletlerin arka arttırıcılarına ucuz yoldan sahip olmak.İşte Türk aklı

Bundan sonra değişim sisteminde önceliğiniz

1-Maşa 300-350 tl arası hem kısa vadede hem uzun vadede mesela alacağın yeni kadroya takmak için işini görür.Havalı tavsiye ederim.Yada beklemek istemiyorsan XCM MLO satın alabilirsin.
2-Arka vitesten başlayıp maşayı değiştirdikten sonra veya maşayı değiştirmeden aynakolu acera yapabilirsiniz veya arka arttırıcıyı xt aynakolu deore veya slx ön vites xt ve son olarak fren vites kolunu xt yaparsan al sana pro dağ bisikleti.Yada bütün vites setini slx alırsın.Senin Maddi durumuna bağlı...
3-lastik jant değişimi.
4-E artık xc4000 kadrosu alırsın :D

Bir sorum olacak bisikleti kaç paraya ve nerden aldınızcera arka arttırıcıyı kaç paraya taktırdınız?

teşekkür ederim hocam. benimde önceliğim sizin dediğiniz gibi gidiyor nerdeyse. maşa konusunda 300 lü rakamlardan önce xcr v3 bakacagım muhtemelen 220-250 arasına bulunuyor. belki bulursam temiz bi ikinci el de olabilr. sonrasında viteslerden önce bir hidrolik fren seti bakacağım. zaten o setle birlikte mecbur vites/fren kollarımda uyumlu şekilde değişecek. sonrasında vites sistemini komple minimum 8 lik şeklinde değiştirmeyi düşünüyorum. ilk tercihlerimde dediğiniz gibi deore xt yada slx olacak gibi. gerçi gönül isterdi ki xx veya sram 0 bi vites sistemi toplayayım ama gönül istemesiyle olmuyor o bisikleti eskişehirde muratoglu bisikletten aldım 455tl ye 7 taksit ile. ama istanbul sirkecide daha uyguna alma sansınız yuksek. acera arka arttırıcıyıda yine aynı yerde işçilik dahil 35 e taktırdım. bu arada yeri değil ama isteyene uygun fiyattan tx-35 arka arttırıcımı verebilirim toplam 10 km yol yapmamıştır

251 Mesaj
3 Haziran 2011; 0:30:14 

Peki acera takınca çok fark yaşadınmı?

885 Mesaj
3 Haziran 2011; 1:51:16 

kesinlikle hissedilir bir fark oldu. gerci benim tx35 in ilk basta ayarı bozuktu onu ayarlatınca biraz daha iyi oldu ama yinede acera daha iyi oldugunu hissettiriyor. bugun parkurada gittim ordada acera kendini daha iyi hissettiriyor. gecenlerde aynı parkurda tx35 li baska bir bisiklet kullanmıştım ve parkurda vites performansı kendini farkettiriyordu. ama ben aldığım yerde alivio kalmadığı için acera taktırdım (birazda acelem vardı) aralarında cok bi fiyat farkı yoktu alivio da taktırabilirsiniz.

251 Mesaj