Şimdi Ara

Yeni Bisikletim Kron XC 250 [2011] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
6
Favori
74.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarper26 -- 5 Haziran 2011; 0:37:52 >
  • Merhabalar arkadaşlar ben de bisiklet alma arefesindeyim. Çok bi bilgim yok, hatta işin kara cahiliyim desek yeridir. Ama biraz araştırınca XC250'nin baya iyi olduğunu gördüm ve sahibindendeki bir ilandaki beyaz versiyonu baya baya hoşuma gitti. Yüksek performans aramıyorum. Aradığım şey yağ gibi akan hafif, dayanıklı, sorunsuz bir bisiklet. Yani XC250 bana uyuyor. İstanbuldayım, bisikleti kastamonunun sahil kesimindeki yazlığıma göndereceğim, sahibinden'deki şu ilan baya iyi gibi geldi. Ücretsiz kargosu varmış. Şimdi müsadenizle bikaç sorum olacak.

1.si; Fiyat iyi midir ?
    2.si; 26 boy diyor. Bu nedir ? Küçük müdür ? Büyük müdür ? Ne kadardır ?
    3.sü; Bakım gerektiriyor denmiş. Bu bakımı her bisikletçi yapabilir mi ?
    4.sü; Ömür boyu garantisi var denmiş. Bu neleri kapsıyor ? Nasıl faydalanabilirim ?
    5. ve son olanı; İstanbulda olduğumdan bisikleti sirkeciden, binerek, görerek alıp emanetçi mantalitesini kullanarak mı göndereyim ? Yoksa ilandaki bisikleti ücretsiz kargoyu kullanarak yazlığıma mı göndereyim ?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: -brs-

Merhabalar arkadaşlar ben de bisiklet alma arefesindeyim. Çok bi bilgim yok, hatta işin kara cahiliyim desek yeridir. Ama biraz araştırınca XC250'nin baya iyi olduğunu gördüm ve sahibindendeki bir ilandaki beyaz versiyonu baya baya hoşuma gitti. Yüksek performans aramıyorum. Aradığım şey yağ gibi akan hafif, dayanıklı, sorunsuz bir bisiklet. Yani XC250 bana uyuyor. İstanbuldayım, bisikleti kastamonunun sahil kesimindeki yazlığıma göndereceğim, sahibinden'deki şu ilan baya iyi gibi geldi. Ücretsiz kargosu varmış. Şimdi müsadenizle bikaç sorum olacak.

1.si; Fiyat iyi midir ?
    4.sü; Ömür boyu garantisi var denmiş. Bu neleri kapsıyor ? Nasıl faydalanabilirim ?
    5. ve son olanı; İstanbulda olduğumdan bisikleti sirkeciden, binerek, görerek alıp emanetçi mantalitesini kullanarak mı göndereyim ? Yoksa ilandaki bisikleti ücretsiz kargoyu kullanarak yazlığıma mı göndereyim ?

bence hiç sahibinden filan uğraşma güvenilmez oralara.Git bi bisikletçiye görerek deniyerek al.Nette bir sürü sahte ürün var.

• quote:

Merhabalar arkadaşlar ben de bisiklet alma arefesindeyim. Çok bi bilgim yok, hatta işin kara cahiliyim desek yeridir. Ama biraz araştırınca XC250'nin baya iyi olduğunu gördüm ve sahibindendeki bir ilandaki beyaz versiyonu baya baya hoşuma gitti. Yüksek performans aramıyorum. Aradığım şey yağ gibi akan hafif, dayanıklı, sorunsuz bir bisiklet. Yani XC250 bana uyuyor. İstanbuldayım, bisikleti kastamonunun sahil kesimindeki yazlığıma göndereceğim, sahibinden'deki şu ilan baya iyi gibi geldi. Ücretsiz kargosu varmış. Şimdi müsadenizle bikaç sorum olacak.

1.si; Fiyat iyi midir ?

Merhaba hocam. Kısaca özetleyeyim ben size bisikleti. Öncelikle baştaki yazımda da belirttiğim gibi fotoğraflarda beyaz daha güzel geliyor ben de beyaz alacağım diye gittim ama canlı canlı siyahı görünce karşılaştırınca siyah çok daha güzel. Bu göreceli bir kavram ama sizin durumunuzda olduğum için söyledim mutlaka canlı görün bisikleti.

Aynen dediğiniz gibi hafif dayanıklı ve yağ gibi akan bir bisiklet inanın keyif veriyor. Süspansiyonlu ön maşası berbat bunu bilin yani çok kötü gerçekten. Yüksek performans aramadığınızdan çok da sıkıntı değil zaten.

1) Ben peşin fiyatına 400'e aldım buradaki fiyat da iyi denebilir.

2) 26 boy denilen jantın çapı yani 26 jant normal olan. 24 olanlar çocuk/genç bisikleti oluyor. 26 lar ideal dağ bisikleti o zaten standart gibi bir şey. Önemli olan kadro boyu, bunu sakın es geçmeyin sürüşü çok etkiler. Ben 1.76 boyundayım 17,5" kadro boyunu aldım tam boyuma göre yol tutuşu falan çok iyi oluyor. İlandaki bisiklette 17,5" boyunuza göre bisiklet alın dikkat ediniz. --->http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30

3) Kesinlikle bakım gerekiyor hocam. Her bisikletçide olmaz Kron'un servisine gitmeniz lazım bakım yaptırdığınızda kaşeletmeniz lazım ki garantisi geçerli olsun. İnternetten alırsanız bisiklet paket halinde gelecek ve içinden fatura ve bisiklet kullanma kılavuzu çıkacak. Kılavuzun 26. sayfasında montaj kuponu olacak bu kupon ve faturayla beraber Kastamonu'daki Kron servislerinden birine gidip ücretsiz ilk kurulumu gerçekleştireceksiniz. Daha sonra bisikleti 1 ay kullandıktan sonra ilk aylık bakımı çok önemli bunun için de 24. sayfadaki ücretsiz ilk ay bakımı kuponuyla yine herhangi bir Kron servisinden yaptıracaksınız.

4) Ömür boyu değil galiba hocam ondan emin değiliz. Tüm aksam için gerekli düzenli bakımlar yapıldığında 2 yıl. Kadro içinse çeşitli söylemler var ondan emin değilim uzun bir süre ama tam bilmiyorum. Faydalanabilmeniz için 4-8-12-16-20-24 aylık bakımların düzenli olarak yapılıp kaşeletilmesi gerekiyor yazıyor kitapçıkta. Çok da dikkat edilmiyor galiba montaj ve ilk bakım önemli.

5) Bu soruyu tam anlayamadım.

Bu arada Kastamonu'da 5 tane Kron yetkili servisi var 3 ü ilçelerde galiba 2 si şehirde. Ben adreslerini de yazarım buraya dilerseniz.

Başka sorularınız olursa elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yazarım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarper26 -- 6 Haziran 2011; 1:51:04 >

• Çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için. Kadro meselesi çok önemli anladığım kadarıyla. Benim boyum 1.90 ama bisikleti benden çok kardeşim kullanacak desem yeridir. O yaz boyu orda olacak, bense bi 20 gün kadar. Kardeşim de 1.74 boyunda. Onun için de 19" kadro en uygunu gibi gözüküyor.

Ben de efor bisikletin sitesine girip baktım, yazlığıma en yakın yer olan inebolu salih bisiklette bakımlarını yaptırabilirim. Hatta orda satılır mı bilmiyorum. Ama orda satılıyorsa ordan alırım kafam çok rahat olur hiç problem olmaz. Ama satılmıyorsa nerden alacağım hakkında nerdeyse hiç bir bilgim yok. Yani istanbulda gidip üzerine binip sürebileceğim test edebileceğim yerler var mıdır ? Eğer varsa harikulade. Burdan dener ve alırım. Zaten gönderim içn paketlendiğinden darbelere daha dayanıklı olacaktır. Bir şekilde kastamonuya gönderir ve ineboluda da kurulumunu ve bakımlarını yaptırırım. Sanırım inebolu salih bisikletten alamazsam en mantıklısı böyle olur.

• quote:

Çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için. Kadro meselesi çok önemli anladığım kadarıyla. Benim boyum 1.90 ama bisikleti benden çok kardeşim kullanacak desem yeridir. O yaz boyu orda olacak, bense bi 20 gün kadar. Kardeşim de 1.74 boyunda. Onun için de 19" kadro en uygunu gibi gözüküyor.

Ben de efor bisikletin sitesine girip baktım, yazlığıma en yakın yer olan inebolu salih bisiklette bakımlarını yaptırabilirim. Hatta orda satılır mı bilmiyorum. Ama orda satılıyorsa ordan alırım kafam çok rahat olur hiç problem olmaz. Ama satılmıyorsa nerden alacağım hakkında nerdeyse hiç bir bilgim yok. Yani istanbulda gidip üzerine binip sürebileceğim test edebileceğim yerler var mıdır ? Eğer varsa harikulade. Burdan dener ve alırım. Zaten gönderim içn paketlendiğinden darbelere daha dayanıklı olacaktır. Bir şekilde kastamonuya gönderir ve ineboluda da kurulumunu ve bakımlarını yaptırırım. Sanırım inebolu salih bisikletten alamazsam en mantıklısı böyle olur.

Rica ederim. 174 boy için 17,5" çok uygun. Sizin için iyi ancak 174 için 19" fazla gelir. İstanbul'da çok fazla yer vardır. Tam bilmiyorum bilenler yazarlarsa çok iyi olur sizin için. Bence Kastamonu'daki servisi bir arayın oradaki fiyat ve model çeşitleri neymiş öğrenin gidip direk ordan alırsınız.

• şimdi bisikleti internetten alınca parça parça mı geliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeni klavye

şimdi bisikleti internetten alınca parça parça mı geliyor ?

Parça parça derken şöyle:
    Hepsi aynı kutunun içerisinde ancak tekerlekler çıkarılmış gidon kadro falan ayrı halde sonra birleştiriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarper26

quote:

Hepsi aynı kutunun içerisinde ancak tekerlekler çıkarılmış gidon kadro falan ayrı halde sonra birleştiriliyor.

bunları teknik bilgisi 0 olan biri evde birleştirebilir mi ? ya da bisiklet satın alınan bisikletçiden teknik servise sonradan müşteriye gönderilebilir mi ? bana en yakın kron bayisi 350 km ötede çünkü
    açıkcası kargo masraflarıyla uğraşmak istemiyorum.

edit: xc 250'nin maşası kitlenebiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni klavye -- 6 Haziran 2011; 20:03:35 >

• quote:

quote:

quote:

bunları teknik bilgisi 0 olan biri evde birleştirebilir mi ? ya da bisiklet satın alınan bisikletçiden teknik servise sonradan müşteriye gönderilebilir mi ? bana en yakın kron bayisi 350 km ötede çünkü
    açıkcası kargo masraflarıyla uğraşmak istemiyorum.

edit: xc 250'nin maşası kitlenebiliyor mu ?

montaj kısmı kolay ama el alışkanlığınız yoksa kesinlikle tek başınıza bu işe girişmeyin. malum montaj sırasında fazla yada eksik sıkılan bir civata ciddi sorunlar yaratabilir. ama bu çok büyük bir dert değil bisikletçiler 5-10 liraya hemen 15 dk da toplar ayarlarını yapar verirler size. garanti konusundada cok büyük bir sorun yaratmaz sanırım. evde kendiniz toplasanızda kaşe basamazsınız nasılsa. kargo konusunda da tek secenek kargo ücreti almayan internet siteleri gibi gorunuyor.

bu arada maşada sadece sertlik ayarı var. malesef kilitlenemiyor.

• Maşa beni öldürüyor resmen. Sertlik ayarı hiç bir şeye yaramıyor. Artık bisiklete de para harcamak istemiyorum da öyle kalacak artık. Yalnız şunu da söyleyeyim çok daha kaliteli maşası olmasına rağmen 400 lira civarındaki diğer bisikletlerle karşılaştırsam yine Kron xc250 alırım. Daha yeni 20 dakikalık uzun sayılabilecek bir yoldan geldim, ( düz yol olduğundan süspansiyonu hiç kullanmadım zaten olsa da kilitlerdim. ) yol tutuşuna hastayım.

Salcano impetus, ng650, bianchi nin üst model bisikleti ve whistle miwok ile kıyasladığımda bu kadro ve yolda akışı verdiği zevk için yine Kron derim.
    Yol tutuşunu abartıyorum mu diyorum kendime hani olur ya insanın kendi malı çok iyi gözükür. Yanılmayayım diye her bulduğum bisikleti deniyorum kıyaslıyorum Kron'un yanından geçemez binmek istemiyorum o bisikletlere.

Bunun en önemli faktörü nedir arkadaşlar kadro mu? kadro boyu mu? çift jant mı? yoksa lastikler mi?
    Lastiklerin markası Rubena Scylla.

• quote:

Maşa beni öldürüyor resmen. Sertlik ayarı hiç bir şeye yaramıyor. Artık bisiklete de para harcamak istemiyorum da öyle kalacak artık. Yalnız şunu da söyleyeyim çok daha kaliteli maşası olmasına rağmen 400 lira civarındaki diğer bisikletlerle karşılaştırsam yine Kron xc250 alırım. Daha yeni 20 dakikalık uzun sayılabilecek bir yoldan geldim, ( düz yol olduğundan süspansiyonu hiç kullanmadım zaten olsa da kilitlerdim. ) yol tutuşuna hastayım.

Salcano impetus, ng650, bianchi nin üst model bisikleti ve whistle miwok ile kıyasladığımda bu kadro ve yolda akışı verdiği zevk için yine Kron derim.
    Yol tutuşunu abartıyorum mu diyorum kendime hani olur ya insanın kendi malı çok iyi gözükür. Yanılmayayım diye her bulduğum bisikleti deniyorum kıyaslıyorum Kron'un yanından geçemez binmek istemiyorum o bisikletlere.

Bunun en önemli faktörü nedir arkadaşlar kadro mu? kadro boyu mu? çift jant mı? yoksa lastikler mi?

maşa gercekten kötü ama sertlik ayarı uç noktalarda yaparsanız işe yarıyor. yani en sert ve en yumusaga getirirseniz farkediyor ama mucizeler beklememek gerekiyor tabi :) birşey sorcam hocam arka fren papuçlarınızdan memnunmusunuz? ben biraz ayarlamaya calıştım ama yine memnun kalmayınca 3 renkli fren papuçlarından aldım anca oyle performans alabiliyorum. acaba bu benim bisikletten mi kaynaklanıyor yoksa sizde arka frenlerinizden biraz sorun yaşıyormusunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wardak

quote:

Maşa beni öldürüyor resmen. Sertlik ayarı hiç bir şeye yaramıyor. Artık bisiklete de para harcamak istemiyorum da öyle kalacak artık. Yalnız şunu da söyleyeyim çok daha kaliteli maşası olmasına rağmen 400 lira civarındaki diğer bisikletlerle karşılaştırsam yine Kron xc250 alırım. Daha yeni 20 dakikalık uzun sayılabilecek bir yoldan geldim, ( düz yol olduğundan süspansiyonu hiç kullanmadım zaten olsa da kilitlerdim. ) yol tutuşuna hastayım.

maşa gercekten kötü ama sertlik ayarı uç noktalarda yaparsanız işe yarıyor. yani en sert ve en yumusaga getirirseniz farkediyor ama mucizeler beklememek gerekiyor tabi :) birşey sorcam hocam arka fren papuçlarınızdan memnunmusunuz? ben biraz ayarlamaya calıştım ama yine memnun kalmayınca 3 renkli fren papuçlarından aldım anca oyle performans alabiliyorum. acaba bu benim bisikletten mi kaynaklanıyor yoksa sizde arka frenlerinizden biraz sorun yaşıyormusunuz.

Arka pabuçtan da ön pabuçtan da çok memnunum iyi ki mekanik disk değil diyorum v fren çok etkili gerçekten çok sağlam duruyor.

• önden bende cok memnunum ama sanırım benim arka papuç sorunluydu. neyse değiştirdikten sonra bende memnunum artık. yakın zamanda maşa ve gidonumuda değiştireceğim ondan sonra uzun bir süre değişiklik yapmayacağım sanırım :)
  • quote:

önden bende cok memnunum ama sanırım benim arka papuç sorunluydu. neyse değiştirdikten sonra bende memnunum artık. yakın zamanda maşa ve gidonumuda değiştireceğim ondan sonra uzun bir süre değişiklik yapmayacağım sanırım :)

Ne almayı düşünüyosun maşa?
  • quote:

quote:

önden bende cok memnunum ama sanırım benim arka papuç sorunluydu. neyse değiştirdikten sonra bende memnunum artık. yakın zamanda maşa ve gidonumuda değiştireceğim ondan sonra uzun bir süre değişiklik yapmayacağım sanırım :)

Ne almayı düşünüyosun maşa?

giriş seviyesinde birşey almayı düşünüyorum. muhtemelen sr suntour xcr alacağım. yada ön freni disk ile değiştirip epicon da düşünebilirim ama disk fren istemiyorum bide xcr yeterli gelir benim için sanırım.
  • Arkadaşlar Kron xc 250 gerçekten güzel bi bisiklet yalnız,
    Aklım SALCANO ASTRO 210v modeline takıldı,
    bu iki modelden hangisini tercih etmeliyim,
    yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-salcano-astro-210-v-26-boy-bedava-kargo-49519465/detay/?keyword=salcano astro
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12ugur06

Arkadaşlar Kron xc 250 gerçekten güzel bi bisiklet yalnız,
    Aklım SALCANO ASTRO 210v modeline takıldı,
    bu iki modelden hangisini tercih etmeliyim,
    yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-salcano-astro-210-v-26-boy-bedava-kargo-49519465/detay/?keyword=salcano astro

kullanım amacına baglı aslında bu sorunun yanıtı. eğer çok dağa çıkmıyor çok hırçın kullanmıyorsan salcanoyu tercih etmen mantıklı olabilir bence. genel olarak kompenentleri daha iyi. kronunda kadrosu daha iyi. ama dediğim gibi çok sert kullanmayacaksan salcanonun kadrosuda işini hayli hayli görür.

• Salcano daha iyi duruyor hocam. Maşası daha iyi diğer parçaları da Kron xc250 ye göre daha iyi. Kadro bakımından tabiki Kron ama arkadaşın da dediği gibi Salcano'da gayet yeterli.
  • Yorumlarıız için çok teşekkür ederim,Alıcağım bisikleti biraz sert kullanırım,salcano'nun kadrosu dayanmazmı sert kullanımlara,
    bunları göz önünde tutarak yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.