Şimdi Ara

Kulaklıktan ses geliyor Laptop un hoparlörden gelmiyor <-- yardım!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
11.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hp dv6196ea model laptopum var. ses kulaklıktan geliyor ancak hoparlörden gelmiyor acaba sorun nedir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 23 Nisan 2011; 22:57:07 >

• 1- hoparlörlerin kapalı olabilir(bknz masaüstü sağ alt köşede olan ses simgesi)
    2-bozulmuş olabililir(gdnz teknik servis)
    3-denetim masasından ses aygıtlarına girersen ordan gerekli düzeltmeleri yapabilirsin(grnz başlat-denetim masası-donanım ve ses)

kontrol et dostum
  • sonuçta ses çıkışı veriyor..hatayı hoparlörde arıyacaksın
  • hoparlör kablolarını ve hoparlörü bi kontrol et
  • quote:

Orijinalden alıntı: furi1923

sonuçta ses çıkışı veriyor..hatayı hoparlörde arıyacaksın

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

hoparlör kablolarını ve hoparlörü bi kontrol et

Kulaklıktan ses geliyor Laptop un hoparlörden gelmiyor <-- yardım!!

dv6000 leri biliyorsanız dokunmatik panele dokunduğumda dıt dıt diye ses geliyor o sesler eğer hoparlörden geliyorsa sağlamdır diyebiliriz sanırım 1.soru buydu

2. hoparlörlerin sağlamolup olmadığını nasıl test edebilirim?

3. ankarada baktırabileceğim iyi bir yer biliyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 23 Nisan 2011; 21:00:25 >
  • mp3 playerın fln varsa onlara bi tak bakalım zaten kulaklık çalışıp hoparlör çalışmıyorsa sorun hoparlördedir
  • quote:

mp3 playerın fln varsa onlara bi tak bakalım zaten kulaklık çalışıp hoparlör çalışmıyorsa sorun hoparlördedir

laptopun hoparlörünü ona nasıl takacam
  • pardon hocam dalgınlık işte kafam karışmış :D

garantisi devam ediyorsa hiç uğraşmayın direk gönderin kablosu fln kopmuş olabilir yada arızalanmıştır
  • quote:

pardon hocam dalgınlık işte kafam karışmış :D

garantisi devam ediyorsa hiç uğraşmayın direk gönderin kablosu fln kopmuş olabilir yada arızalanmıştır

garantisi yok olsa direk gönderirdim. emin olamadım. dokunmatik panele dokunulunca dıt dıt diye ses geliyor normalde şu an dada geliyor bu sesler hoparlörden mi geliyor=? geliyorsa sağlam demektir hoparlör. işte bunu soruyorum
  • Aynı laptop ve aynı sorun bendede var. Dokunmatik panelden dıt dıt sesi geliyor kulaklıktan full ses olmasada yarı ses geliyor ama hoparlörden gelmiyor.
    garantisi bitmiş olduğundan m.köyde iki bilgisayarcıya gösterdim biri 80 tl diğeri 180 tl masrafı var dedi. 80 tl diyen onaracaktı 180 tl diyen parça değiştirecekti gerek yok dedim yaptırmadım, harici ses kartı aldım.
    soruna gelince bu serinin bir chipi varmış ve üzerinde ses kartı wireless kartı ve ekran kartının voltajını ayarlıyormuş. kronik olarak bu serideki bütün laptoplar o chipten kaynaklı bir arıza çıkarıyormuş ve şansına hangisi denk gelirse artık 3 fonksiyondan birisi gümlüyormuş. bende ses gitti arkadaşta ekran gitmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tweezer -- 24 Nisan 2011; 10:43:36 >
  • o vurunca ses çıkarması hoparlörden değil anakartın üzerinde bağlı olan bios seslerini filan çıkmasını sağlayan speaker dan geliyor senin hoparlöründe bir sorun vardır ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tweezer

Aynı laptop ve aynı sorun bendede var. Dokunmatik panelden dıt dıt sesi geliyor kulaklıktan full ses olmasada yarı ses geliyor ama hoparlörden gelmiyor.
    garantisi bitmiş olduğundan m.köyde iki bilgisayarcıya gösterdim biri 80 tl diğeri 180 tl masrafı var dedi. 80 tl diyen onaracaktı 180 tl diyen parça değiştirecekti gerek yok dedim yaptırmadım, harici ses kartı aldım.
    soruna gelince bu serinin bir chipi varmış ve üzerinde ses kartı wireless kartı ve ekran kartının voltajını ayarlıyormuş. kronik olarak bu serideki bütün laptoplar o chipten kaynaklı bir arıza çıkarıyormuş ve şansına hangisi denk gelirse artık 3 fonksiyondan birisi gümlüyormuş. bende ses gitti arkadaşta ekran gitmişti.

anladım, cevabınız için çok teşekkür ederim. ben de hoparlör yada kulaklık girişi alcaktım bu bilgiyi verdiğiniz iyi oldu. tekrardan teşekkürler.
    Ankarada yaptırabileceğim bi yer biliyormusunuz peki?
  • yok kardeş manisada oturuyorum o kadar değil ama araştır servise filan git onlar gene bi bakar belki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.