Şimdi Ara

Casio'dan askeri standartları karşılayan özel tasarımlı Android telefon: G'zOne Commando

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
7.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bir süredir tartışılmakta olan "Android telefonlar tasarım konusunda farklılaşamıyor" tezi, duyurusu yapılan yeni modellerle birlikte etkisini yitirecek gibi görünüyor. Sony Ericsson'un oyuncular için hazırladığı özel modeli Xperia Play tasarım konusunda farklılaşmayı başaran en güçlü örneklerden birisi olarak gösterilirken, bu konuda farklı bir çözüm de Casio'dan geldi.

Ülkemizde pek bilinmese de anavatanı Japonya'da kendi markasıyla telefonları bulunan Casio, G'zOne Commando adını verdiği yeni modeliyle "outdoor" aktivitelerini yaşam tarzı olarak benimsemiş macera tutkunlarını hedef alacak gibi görünüyor. Askeri standartları (Mil-STD810G) karşılayabilen, toza, suya ve çarpmaya dayanıklı kasa tasarımıyla dikkat çeken Android 2.2 işletim sistemli telefon, çizilmere karşı dayanıklı Gorilla Glass ekran teknolojisiyle desteklenmiş. 800MHz hızında işlemciden güç alan ve 512MB RAM ile gelen telefon, 3.6-inç büyüklüğünde ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde kapasitif dokunmatik ekrana sahip.

Flash destekli 5 Megapiksel çözünürlüğünde kamera ile donatılan G'zOne Commando'da, pek çok telefondan farklı olarak adım ölçer, termometre, barometre ve pusula gibi detaylara da yer veriliyor. 32GB'a kadar MicroSD kart desteği sunan telefonda WiFi ve Mobile HotSpot gibi özelliklere de yer veriliyor. Tam şarjda 7 saate kadar konuşma süresi sunacağı belirtilen akıllı telefon, özel bir kullanıcı arabirimi ve hedeflediği segmente yönelik bazı özel uygulamalarla gelecek. Amerika'da Verizon tarafından sunulacağı belirtilen telefonun çıkış tarihi olaraksa 28 Nisan işaret ediliyor.

• Hakikaten tasarım olarak farklılaşmış ve hatta bence kendine has bir sınıf oluşturmaya da aday: Oyuncak Görünümlü Askeri Android Telefonlar... OGAAT
  • Legendary !
  • Neden bilmiyorum ama çok hoşuma gitti.Bir dağ bisikletçisi olsam kesin telefonum bu olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 22 Nisan 2011; 10:42:04 >
  • Ben beğendim
  • android i yakında bildiğimiz abaküslere bile kuracaklar anlaşılan:)
  • getiren olursa türkiyeye alabilirim.o derece beğendim =))
  • casio kalite de bir numara
  • casio'nun telefon ürettiğini bilmiyordum. sadece outdoor aktivitileri için değil benim gibi sakar insanlar için de ideal bir telefon :)
  • Casio yapmış gene yapacağını :)

Dağcılar ve askerler kesin alır öyle bir durumda olsam bende alırdım tasarımı şahane Android üzerine kendi yazılımıda güzel gibi..

İncelemeler gelsin merakla bekliyorum videoları...
  • Android olsun da çamurdan olsun :)
  • cihaz çok güzel, ülkemize gelse satılır.
    aşırı sağlam telefon beklentisi olan çok insan var, sandığımızdan fazla
  • Casio ise gözüm kapalı alırım zaten iphonedan sıkıldım :)) Gshock ile takım olur :)) tarzı tam benlik olmuş bravo CASIO.........
  • Casio telefonu sanki Nano Suit'e giydirmiş :D
    Arka kapaktada giysi özellikleri var:
    Maximum Call
    Maximum Battery
    ...
    ...
  • casio nun böyle bir telefon yapabileceğini ummazdım doğrusu. gerçekten çok farklı ve ilgi çekici bir tasarım. kesinlikle outdoor tutkunlarına göre. bravo doğrusu.
  • Tasarım farklı olmuş; ben nedense ati ekran kartlarına benzettim
  • hem sağlam hem dokunmatik. "amaan bana telefon dayanmıyor, neden o kadar para vereyim? nasılsa kırarım ben onu 2 günde" diye bahaneler üreten teknoloji gerilerinin alabileceği bir model olmuş.
  • telefonun fiyatını göremedim ama mükemmel bir telefon fiyatı güzel birşey olursa alınılabilir süper görüntü.
  • sıkıymış :)
  • bu standartta bir telefona göre 7 saat konuşma süresi az. kalınlığı çok fazla o kalınlığın nedenini batarya olarak düşünmüştüm ama değilmiş :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.